PDA

Просмотр полной версии : Высокотемпературная воскотопка


vikshad
04.12.2012, 19:40
Вот моё детище,принимаю критику.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Димас
04.12.2012, 23:03
vikshad, воскотопка работает от строительного фена? Какая производительность? Сушь с рамок не вырезаете, прямо так и ставите в воскотопку?

vodolej
05.12.2012, 16:54
Строительный фэн втягивает воздух из вне, нагревает и дует его в камеру. Из камеры горячий воздух не отдав всю тепловую энергию выходит из камеры через щели в крышке. А фен снова втягивает новую порцию относительно холодного воздуха из вне ........ В результате КПД установки низкое.
Через нагревательный элемент должен прогоняться воздух находящийся в камере многократно и при достижении необходимой температуры нагреватель должен отключаться и снова включаться при снижении температуры до допустимого предела. Если такое удастся достигнуть это уже будет чтото потребное.

vikshad
05.12.2012, 18:16
Сушь из рамок не вырезаю, На полную мощность фен работает 4.5-5 мин поднимает температуру до 140 град. затем отключается термопарой от бойлера, а фен переключается в экономный режим, включается ещё пару раз по 3 мин. А горячий воздух выходит через отверстие для воска, и воск не висит сосулькой. Производительность , 12 рамок полная загрузка, 20-25 мин, После вытопки легко убирается мерва, а также дезинфекция рамок.

Димас
05.12.2012, 21:19
После вытопки легко убирается мерва, а также дезинфекция рамок.
Как мерва отделяется от воска? На дне сетка?

vikshad
06.12.2012, 16:53
Да, под рамками сетка.Вообще надо бы сделать кассетную загрузку, тогда мерва будет оставаться на рамке,Сейчас рамки достаю по одной и мерва обрывается падает на сетку, а если будет кассета, можно будет аккуратно достать.

Alexg
22.03.2013, 14:09
Да, под рамками сетка.Вообще надо бы сделать кассетную загрузку, тогда мерва будет оставаться на рамке,Сейчас рамки достаю по одной и мерва обрывается падает на сетку, а если будет кассета, можно будет аккуратно достать.

Мерву потом прессуете?

vikshad
22.03.2013, 20:19
Нет не пресую, Воска там почти нет,мне так кажется, а мерву подлаживаю в ловушки и немного прогреваю феном, чтоб запах пошел .

Ворон
22.03.2013, 20:27
Нет не пресую, Воска там почти нет,мне так кажется, а мерву подлаживаю в ловушки и немного прогреваю феном, чтоб запах пошел
Якщоб там не було воску,пристосувати булоб не можливо,бо це все розсипалось як карточний домик,там є віск ів достатній кількості,якщо виконуєте такі операції з допомогою фена.

vikshad
22.03.2013, 20:36
я кусочки мервы просто ложу на дно и чуть грею феном, а сверху рамки с кусочками вощины, создаётся иллюзия старых сот, и и так ловятся рои

верес
21.04.2013, 22:39
Строительный фэн втягивает воздух из вне, нагревает и дует его в камеру.
а якщо для нагрівання використати лампи типу "УФО", (розмістивши їх на бокових стінках) також додатково розмістивши в воскотопці вентилятор (на верхній поверхні, тобіш кришці), для покращення циркуляції нагрітого повітря, як думаєте, зможе еффективно працювати така воскотопка чи ні?

Arcadie Burla
21.04.2013, 22:59
Думаю, слабее чем солнечная (ИМХО)
У меня такой вопрос: есть парогенератор и хочу его присоединить к воскотопке. Говорят лучше дождевая вода и от такого способа в мерве не остается воска. Так ли это?

верес
21.04.2013, 23:26
У меня такой вопрос: есть парогенератор и хочу его присоединить к воскотопке. Говорят лучше дождевая вода и от такого способа в мерве не остается воска. Так ли это?
читав в журналі "ПАСІКА" про таку воскотопку пасічника з донеччини за прізвищем Топорін. Так от, в цій статті він пише, що воску при такому способі перетопки в мерві залишається дуже мало,або майже немає, а на рахунок дощової води, то при такому способі це мабуть небуде мати ніякого значення, адже в таких воскотопках віск не контактує з водою, а лише з паром, а пар це вже буде чистіше навіть від дощової води.
Тепер повернуся до своєго, чому лампи УФО дадуть температуру меншу від сонячної? Але якщо це буде навіть так, тоді застосувати звичайну ніхромову спіраль на керамічних стержнях,а ще краще, можна в скляних трубках, є в мене такий електрообігрівач, також можна звичайні ТЕНи, повітрянні, вони теж добре гріють, думаю, що такий спосіб нагрівання буде працювати не гірше водяної пари, тай не гірше фена.

vodolej
22.04.2013, 09:11
верес,

Я б радив би не забувати і про ККД цієї теплової установки. Згадайте про радянський електрочайник і про сучасний і перевірте скільки електроєнергії спалить кожен з них для того щоб довести до кипіння, наприклад, 1 літр води? Так от дивлячись на конструцію того сучасного єлектрочайника з теплоізольованими корпусом на кришкою і треба проектувати сучасну воскотопку з електронагрівачами. Інакше можна ціну перетопки довести до ціни воску.
Звічайно ж якщо є дармові дрова то може бути допущена і воскотопка з ККД в 3% як у паровоза. Таких конструкцій повно в Росії.

Гуслій
22.04.2013, 18:21
Вже років 7 експериментую з воскотопками. Для підвищення КПД необхідно:
1. Якісна теплоізоляція стінок та кришки.
2. Повітря всередині насичене водяною парою( для передачі тепла)
3.Замочування воскосировини (для відставання коконів)
4. Розміщення нагрівача всередині камери.
Останні мої результати - 1 КВт ел енергії на 10 рамок, за 30 -40 хв.

vodolej
22.04.2013, 20:24
Вже років 7 експериментую з воскотопками. Для підвищення КПД необхідно:
1. Якісна теплоізоляція стінок та кришки.
2. Повітря всередині насичене водяною парою( для передачі тепла)
3.Замочування воскосировини (для відставання коконів)
4. Розміщення нагрівача всередині камери.
Останні мої результати - 1 КВт ел енергії на 10 рамок, за 30 -40 хв.

Дуже добре, - 1 кВТ.год за 40 хвилин.
Я зрозумів так що це бак з подвійними стінками і кришка з подвійними кришами, тен всередині. Що використовуєте для теплоізоляції ? Може мінеральна вата?

верес
22.04.2013, 20:56
2. Повітря всередині насичене водяною парою( для передачі тепла
Гуслій, а без водяної пари, що небуде працювати?
Це ж постійно треба буде подавати пар або воду в камеру , вийде таж сама "класична" воскотопка, тоді вже мабуть дешевше парогенератор на дровах.

Гуслій
22.04.2013, 22:19
Для теплоізоляції потрібно брати матеріал, який не вбирає вологу (не гігроскопічний) тому що водяна пара присутня в будь якій воскотопці і конденсуючись знижує теплоізоляційні властивості та веде до корозії металу. Непогані результати у зшитого пінополіуретану ( чорний, пористий,- ізолон і т п) також монтажна піна - але вона крихка. Більшість пінопластів не витримують температури 100 град.
Водяна пара дуже добре передає тепло, в 10 разів краще ніж сухе повітря. При однаковому об"ємі камери і потужності ТЄНу час на перетопку 10 рамок 40 хв і 6 - 7 годин для мокрої і сухої воскотопки. А щоб відмовитися від дров довелось зробити електричний паровий котел об"ємом в 0,5 літра і встановити його всередині воскотопки. Результат демонстрував позавчора в Градизьку, дивував народ.

верес
23.04.2013, 07:49
Для теплоізоляції потрібно брати матеріал, який не вбирає вологу (
деж візьметься волога якщо теплоізолювати зовнішню поверхню воскотопки, і друге, мабуть краще для виготовлення воскотопки це корозійно стійкі матеріали якщо невідмовлятися від водяної пари.
Водяна пара дуже добре передає тепло, в 10 разів краще ніж сухе повітря.
Теплоємність водяної пари на 20% більша від теплоємності повітря, тож до 10 раз мабуть не дотягує.
Використання водяного пару для прогрівання деревини в сушильних камерах скорочує тривалість висушування в 2,5 - 4 рази.
Більшість пінопластів не витримують температури 100 град.
тільки до температури 80*С,
А щоб відмовитися від дров довелось зробити електричний паровий котел об"ємом в 0,5 літра і встановити його всередині воскотопки. Результат демонстрував позавчора в Градизьку, дивував народ.
чим, "Парова рамкова воскотопка" яку демонстрував В. О. Топорін (м. Донецьк) в журналі ПАСІКА (яку так не любить Дід Василь) №4 за 2011 рік, наводяться такі данні: 30 рамок перетоплюється за час біля однієї години! і мерва розсипається як пісок! Вихід воску збільшився на 40-50%, одночасна дезинфекція рамок. Парогенератор на дровах, але ємність по воді вражеє, 100 літрів,

Злой Сашка
23.04.2013, 08:40
....Непогані результати у зшитого пінополіуретану ( чорний, пористий,- ізолон і т п) також монтажна піна - але вона крихка. Більшість пінопластів не витримують температури 100 град.
....
Мабуть треба вставити п"ятачок...
Стосовно зшитого пінополіуретану, то чорний і пористий, або частіше сірий це поліетилен - витримує десь до 135 гр. А те що використовують частіше всього у вентиляції і кондиціонуванні (тільки чорне), то це неопрен (синтетичний каучук). Річ досить цікава але дорогувато витримує від -80гр. до +100гр. Якщо погратися із самим матеріалом, то можна підняти температуру десь до 140гр. але лише на промисловому виробництві.
Піна монтажна крихка із-за того, що має дуже низьку питому вагу думаю не більше 20кг/м3 (це пінополіуретан), якщо взяти хоча б 200кг/м3, то по цій піні можна їхати машиною. Витримує від -180 до +200.
Для прикладу: я використовую пінополіуретанові вулики, то на кришку цього вулика я можу поставити димаря, а на полістирол -НІ (є в мене один із екструдованого полістиролу). За 10сек буде вм"ятина. Власне вм"тина теж вже є:):).
А взагалі-то треба взяти Ваш парогенератор (бачив такий у Саші Гармаша) присобачити його до пінополіуретанового корпусу, і подивитися, що з того вийде... Думаю річ буде цікава - і корпус вулика і воскотопка в одному виробі. Залишається тільки вирішити питання дна та зливу воску.
А, ще забув... Можна поставити і два корпуси один на один, якщо хватить потужності у парогенератора. Тут треба врухавати, що втрати тепла через стінки, стелю, дно будуть мінімальні, то герератор може і потянути і 2 , і може навіть 3 корпуси рамок.
Одним словом із Вас парогенератор (з поверненням), а з мне ЕКСПЕРИМЕНТ, та відео.

ЛАВ
23.04.2013, 09:35
У меня такой вопрос: есть парогенератор и хочу его присоединить к воскотопке. Говорят лучше дождевая вода и от такого способа в мерве не остается воска. Так ли это?
Использовать воду лучше дистиллированную (дождевую, озёрную, речную), воск выходит в структуре однородный, по цвету жёлтый. Качество воска высокое!
Лично я, использую озёрную воду. Нагреваю паром. Выход воска высокий, но не скажу, что 100%, но высокий. Мерва получается сухая.

vit
23.04.2013, 10:38
У меня такой вопрос: есть парогенератор и хочу его присоединить к воскотопке. Говорят лучше дождевая вода
Віск втрачає свій колір при контакті з солями жорсткості які присутні в воді. Дощова вода мяка і солей там мінімум (тому її і використовують). При вироблені пари солі жорсткості залишаться в парогенераторі. Для воску без різниці яку воду ви будете використовувати в парогенераторі, а в самому парогенераторі при використанні жорсткої води утвориться накип як в чайнику.

верес
23.04.2013, 11:01
Віск втрачає свій колір при контакті з солями жорсткості які присутні в воді. Дощова вода мяка і солей там мінімум (тому її і використовують). При вироблені пари солі жорсткості залишаться в парогенераторі. Для воску без різниці яку воду ви будете використовувати в парогенераторі, а в самому парогенераторі при використанні жорсткої води утвориться накип як в чайнику.
vit, і я про теж писав,тому повністю погоджуюся з Вашою думкою, але чомусь дуже часто пишуть,що ні, де там з криниці, "діди ж казали, давай дошову", але якщо брати до уваги екологію , пил який осідає на водозбірні поверхні, то уявно чиста дощова перетвориться на погано очищену стічну!
Для парогенератора звичайно краще м'ягшу воду застосовувати,(для зменшення накипу), але її постійно потрібно поповнювати.,тому ....!

Гуслій
23.04.2013, 20:22
.
Одним словом із Вас парогенератор (з поверненням), а з мне ЕКСПЕРИМЕНТ, та відео.
Приймаю пропозицію. Парогенератори зараз "ганяємо" по повній програмі для виявлення можливих дефектів. Давайте адресу.
до корпусу воскотопки основна вимога - можливість пересилання поштою без пошкоджень - прошу врахувати.

Добавлено через 27 минут
деж візьметься волога якщо теплоізолювати зовнішню поверхню воскотопки, і друге, мабуть краще для виготовлення воскотопки це корозійно стійкі матеріали якщо невідмовлятися від водяної пари.
Теплоємність водяної пари на 20% більша від теплоємності повітря, тож до 10 раз мабуть не дотягує.
Використання водяного пару для прогрівання деревини в сушильних камерах скорочує тривалість висушування в 2,5 - 4 рази.
тільки до температури 80*С,
чим, "Парова рамкова воскотопка" яку демонстрував В. О. Топорін (м. Донецьк) в журналі ПАСІКА (яку так не любить Дід Василь) №4 за 2011 рік, наводяться такі данні: 30 рамок перетоплюється за час біля однієї години! і мерва розсипається як пісок! Вихід воску збільшився на 40-50%, одночасна дезинфекція рамок. Парогенератор на дровах, але ємність по воді вражеє, 100 літрів,
Волога візьметься з атмосфери та з самих рамок( залишки меду, цвіль і тп) Корозійно стійкі звичайно краще, але дорого.
Теплоємність так, але треба враховувати що стільник - це пористий термоїзолятор і прогріти повітря в комірках допомагає водяна пара, можливо є ще якісь секрети але експеримент дає переконливу відповідь.
Крім того водяна пара значно швидше наповнює камеру без додаткового вентилятора.
Журнал "Пасіка" я також не люблю, але чемно вітаюся з редактором, так само й Дід Василь. В. Топоріна знаю особисто, хороший інженер і пасічник, але його конструкція не годиться для пересилки поштою.

vikshad
23.04.2013, 20:49
а якщо для нагрівання використати лампи типу "УФО", (розмістивши їх на бокових стінках) також додатково розмістивши в воскотопці вентилятор (на верхній поверхні, тобіш кришці), для покращення циркуляції нагрітого повітря, як думаєте, зможе еффективно працювати така воскотопка чи ні?
получается более сложная конструкция, единственное что хочу добавить, в свою воскотопку, капельный парогенератор, но это осенью когда буду топить воск, о результате доложу

Денис+
27.04.2013, 07:40
Имеет ли право на жизнь идея сделать воскотопку из старого глянцевателя?

vodolej
27.04.2013, 08:36
Имеет ли право на жизнь идея сделать воскотопку из старого глянцевателя?
Может по принципу солнечной воскотопки но под низ подложить тот глянцеватель .....
Кстати, это идея, у меня есть такой большой глнцеватель

Денис+
27.04.2013, 15:24
Сделаете, фото выложите?

Vitalliy
11.08.2013, 11:49
Товарищи, я в теме *воскотопки* не нашел ни одной записи по поводу перетопки обрези? Что никто не топит обрезь? И хотелось бы услышать и увидеть конструкции и технологию перетопки данного материала. У меня лично технология такая:
1. Беру резервуар с нержавейки наливаю туда примерно 2 л. воды.
2. Высыпаю туда ранее промытую обрезь, ставлю на огонь (костер).
3. Медленно нагреваю до кипения и растворения комочков.
4. Выливаю содержимое резервуара через сито в кастрюлю.
5. Жду около суток до остывания, выбиваю круглый кусок воска, очищаю, сдаю часникам или в магазин.

Также интересно услышать сколько Вы получаете воска с обрези, к примеру я с битона промытой не пресованой обрези получил около 5 кг чистого воска, вот мне показалось что это мало и я решил Вас попросить освятить Вашу технологию с процентом выхода чистого воска.

Ворон
11.08.2013, 12:39
Товарищи, я в теме *воскотопки* не нашел ни одной записи по поводу перетопки обрези?
В мене вся обрєзь,як ви виразились перетоплює сонячна воскотопка,поясненя в темі получєнія воска.

джанкоец
03.01.2014, 20:27
Воско-варочный прес Кулакова (ВПК-1) скажите кто нибудь пользовался такой штукой.

віталий
04.04.2014, 22:06
Ось електрична парова воскотопка (працює від парогенератора), з високим ККД.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Magnum
28.12.2014, 20:24
Всім доброго здоровя. Ось моя воскотопка.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

zaporojec
28.12.2014, 20:58
Ось електрична парова воскотопка (працює від парогенератора), з високим ККД.
Пользуюсь таким капельным парогенератором. Воскотопка сама из из бака стиральной машины. Нравится. Но есть тонкости. Нужна мягкая вода

Берендей
09.01.2015, 14:13
Понравилась сама идея такой комбинированной воскотопки
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Только в качестве парогенератора использовать такой вариант
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Наверное в ближайшем будущем приступлю к исполнению.

Федосеич
13.03.2015, 21:09
читав в журналі "ПАСІКА" про таку воскотопку пасічника з донеччини за прізвищем Топорін. Так от, в цій статті він пише, що воску при такому способі перетопки в мерві залишається дуже мало,або майже немає, а на рахунок дощової води, то при такому способі це мабуть небуде мати ніякого значення, адже в таких воскотопках віск не контактує з водою, а лише з паром, а пар це вже буде чистіше навіть від дощової води.
Тепер повернуся до своєго, чому лампи УФО дадуть температуру меншу від сонячної? Але якщо це буде навіть так, тоді застосувати звичайну ніхромову спіраль на керамічних стержнях,а ще краще, можна в скляних трубках, є в мене такий електрообігрівач, також можна звичайні ТЕНи, повітрянні, вони теж добре гріють, думаю, що такий спосіб нагрівання буде працювати не гірше водяної пари, тай не гірше фена.

Дощову воду потрібно заливати в парогенератор, якщо користуватись джерельною водою то неодмінно появиться накип на поверхні нагріву, її кількість залежить від жорсткості і кількості випаруваної води.

bpetruk
17.03.2015, 15:47
джанкоец, користуюсь вже 2 рік класна штука тільки термореле треба пропускати через потужніше реле для запуску тена

Владимир 22
28.11.2015, 18:30
Только в качестве парогенератора использовать такой вариант
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Наверное в ближайшем будущем приступлю к исполнению.[/QUOTE]


Добрый вечер! Заинтересовал такой парогенератор, есть ли у нас на форуме пчеловоды которые пользуются таким парогенератором? Хотелось бы выяснить некоторые вопросы на сколько он эффективный.

Віктор
29.11.2015, 13:03
Только в качестве парогенератора использовать такой вариант
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Наверное в ближайшем будущем приступлю к исполнению.


Добрый вечер! Заинтересовал такой парогенератор, есть ли у нас на форуме пчеловоды которые пользуются таким парогенератором? Хотелось бы выяснить некоторые вопросы на сколько он эффективный.[/QUOTE]

В прошлому році зробив аналогічний парогенератор, задоволений , тільки топку для дров можна зробити довшою, щоб не випадали жарини, або класти коротенькі дрова.

gru.v
29.11.2015, 17:37
я зробив трішки простіше, вулики чистить норм, а ось воск топить гірше промислової воскотопки, але якщо доробити то можливо буде не гірше

Schkiper
30.01.2016, 13:25
Сегодня доварил высокотемпературную воскотопку, остались только жестяные работы по изготовлению сетчатого ящика.

Патриот17
30.01.2016, 14:09
Сегодня доварил высокотемпературную воскотопку, остались только жестяные работы по изготовлению сетчатого ящика.

Проблем не будет с потемнение воска? От чёрного метала темнеет воск.

Schkiper
31.01.2016, 09:18
Проблем не будет с потемнение воска? От чёрного метала темнеет воск.
Противень с трубкой для стекания воска, установленный внутри, изготовлены из "нержавейки". Первое фото - это поддон для песка.

Schkiper
07.02.2016, 12:13
остались только жестяные работы по изготовлению сетчатого ящика.
Теперь готово всё.

vikshad
07.02.2016, 20:26
Чем греть будете? Если тенами , то очень долго получается, я пробовал и забраковал эту систему, с феном гораздо эффективней,. воздух интенсивней перемешивается, быстро прогревается ,Ещё я прошлым летом в своей воскотопке попробовал сделать чернослив , получился очень вкусно, правда пришлось сделать отверстие в крышке для удаления влаги, на ведро слив ушло примерно 6 киловатт электроэнергии, Процесс занял 12 часов.4 часа при температуре 60 гр, 4 часа при 80 и 4 часа при 100, Использовался датчик температуры от бойлера и ртутный термометр для колибровки, а также суточное реле времени . Итог 1 кг вкуснейшего продукта.

Schkiper
07.02.2016, 21:37
Чем греть будете?
Чем дешевле. Газом.

valentin
08.02.2016, 22:36
На днях сделал вот такую воскотопку.Буду пробовать подсоединять парогенератор,посмотрю что из этого получиться.Идею взял с этого видео [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Anatolij
09.02.2016, 00:08
Чем дешевле. Газом.
Молодец.:ok:. Класно пошутил на украинском форуме.

Andruhan
09.02.2016, 00:14
Молодец.:ok:. Класно пошутил на украинском форуме.
Скоро и за дрова будем так шутить:(.

Urik
09.02.2016, 05:13
valentin, По моему пар нужно подавать с верху, если мне не изменяет память Дет Коте занимался этим вопросом, где то в темах есть инфа.

Schkiper
10.02.2016, 12:39
Молодец.:ok:. Класно пошутил на украинском форуме.
Использовать для обогрева электроэнергию или тот же бензин - без штанов останешься. Не пошутишь.

vit
10.02.2016, 16:06
vit, і я про теж писав,тому повністю погоджуюся з Вашою думкою, але чомусь дуже часто пишуть,що ні, де там з криниці, "діди ж казали, давай дошову"
Діло не стільки навіть в екології. Справа в тому, що зазвичай в криницях поверхневі води і в залежності від місцевості, солевий склад таких вод різний. В пісчаній місцевості, або біля водойм, зазвичай в криницях мяка вода і цілком придатна для парогенератора. В моїй місцевості в криницях вода має загальну жорсткість 16-20 мг/дм3, а згідно нормативних документів для фасованої - до 7 мг/дм3, для криниць до 10 мг/дм3. Ось вам і накип в чайнику, та парогенераторі.

Добавлено через 1 минуту
А так як діди аналізів води не робили, а лише методом проб і помилок, то в різній місцевості різні діди.:beer::old:

EW3DS
12.08.2016, 00:22
На двух форумах отписался, отпишусь и на этом. Сегодня испытывал центрифугу с парогенератором.

Вода в котле 2\3 от емкости, дрова ТОЛЬКО сухие.
14:00 - розжиг печки. 14:10 - первый пар (сырой). 14:20 - перегретый пар (спичка на пару зажглась на 4-й секунде). 14:26 - пошел первый воск. 14:50 - конец вытопки первой загрузки. Расход воды на одну загрузку - около половины залитого. Судя по гулу в дымоходной трубе, характерному гулу паяльной лампы, белому цвету торца топки в области дымохода и как быстро зажглась спичка, можно сказать, что пиролизный эффект в дымоходной трубе явно выражен, что подтверждает удачную конструкцию колосниковой решетки (это меня беспокоило более всего).

По сырью и выходу воска. Сушь разная, и черная и темно коричневая, и коричневая, и была даже светлая - 19,29 кг. Выход чистого, уже обрезанного воска - 10,76 кг. По вытопке получилось 7 закладок, время от растопки до конца всей вытопки 4 часа 20 мин. По выходу воска из данного объема сырья ничего не скажу, много это или мало... - судите сами, у меня лично в этом плане опыта нет. Так что, слово за "бывалыми". Остывшая мерва плотная, но не клейкая, в руках разминается и рассыпается легко.

От себя пару слов о работе данной воскотопки. В основном работой остался довольный. Если перед перезагрузкой центрифуги долить воды и добавить дровишек, то за время перезаряда сырья пар уже полностью готов и процесс вытопки практически идет беспрерывно.

В моем варианте по данной конструкции обозначились некоторые недоделки. 1- на центрифуге желательно иметь реверс для перераспределения сырья. 2 - жесткое и надежное крепление центрифуги (дюбеля в асфальте зарекомендовали себя не из лучшей стороны) и плюс, нужно еще дополнительно "связать" ножки между собой.

Для себя, явный плюс в данной конструкции воскотопки вижу в том, что с ней можно работать даже в белой рубашке. Вот в принципе и все по данным испытаниям.

EW3DS
12.08.2016, 13:06
Вот еще и фото готовой продукции.

Виталий 84
16.08.2016, 01:54
EW3DS, если можно расскажите поподробней о конструкции самой центрифуги.

EW3DS
17.08.2016, 18:36
если можно расскажите поподробней о конструкции самой центрифуги
Собрал из того, что валялось под ногами.
Емкость центрифуги взял от импортной сушки белья (нержавейка 0,5 мм). Донышко было перфорировано и его пришлось вырезать. На его место установил полусверическое (нержавейка 3 мм) от старой советской центрифуги, ими в 80-90 годы комплектовались прачечные. Ступица срезалась, доваривалась по высоте, растачивалась под подшипники и приваривалась обратно.
Донышко и сливная трубка приваривал полуавтоматом обычной сварочной проволокой в углекислотной среде.
Внутренний бак, подшипники, сальник, шкив, ремень и коллекторный электродвигатель взял от стирачки-автомат. Баки попали со съемными ребрами для переукладки белья, так что, избавился от них довольно легко.
Регулятор оборотов (на фото его видно на стойке) сделал на симисторе.

Виталий 84
18.08.2016, 00:03
EW3DS, СПАСИБО! ОТЛИЧНАЯ ИДЕЯ.

верес
20.04.2018, 09:20
моє перше пробне відео на ютуб, несудіть строго.
Високотемпературна рамкова воскотопка.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

art.
20.04.2018, 09:42
добротно сделано!
у нас с дровами не очень, думаю такая альтернатива будет нормально...
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

papan
23.05.2018, 18:55
а, що там за бульбулятор збоку

gru.v
23.05.2018, 22:56
а, що там за бульбулятор збоку

я так розумію клапан, щоб не розірвало від надмірного тиску

верес
24.05.2018, 06:12
а, що там за бульбулятор збоку

Якщо це питання до мене, тобто до моєї воскотопки, то той " бульбулятор" то автоматичне поповнення води в воскотопці.
Вчора перетоплював "рамки", трохи переборщив з дровами, (і з покращеним димарем) температура перегрітого пару сягнула 218*, ( в камері), коли відкрив то був димок , рамки чуть почорніли, легенько обвуглилися.

верес
21.11.2018, 10:39
Прийшла зима, є час помріяти та поділитися вже результатами.
Я про воскотопки, про варіанти: купити чи зробити.
Я по своїй натурі поки що в більшій мірі - зробити, звичайно, якщо це посильно і дозволяє оснащення цеху " маде ін сам". Тож вибачайте, але я про свою воскотопку.
І так, це моноблок у вигляді:
паровий котел- генератор перегрітого водяного пару- ящик, (сама воскотопка).
Що використав для виготовлення.
Великий пропановий газовий балон.
Лист чорної сталі 2000*1000*2мм.
Близько 2,5 м проф труби 20*20 мм.
ДВП і мінвату для утеплення.
Частину оцинкованого листа та фанеру для виготовлення кришки на ящик.
Свою працю і витратні матеріали, (абразиви, електроди та інше)
Результат: маю рамкову воскотопку в еквіваленті на 13 даданівських рамок.
Зручність в роботі:
завдаки касеті в яку встановлються рамки. Витопка збігає на вставний в ящик піддон під касету, який спрямову потік воску в лійку- трубку що вставлена в отвір ящика і виходить назовні ящика, піддон та лійка з алюмінію. Касета чорна сталь, фарбована, корзина на касеті нерж/сітка 3*3, для збору мерви яка може вивалитися з рамки.
Експлуатаційні характеристики:
Вид енергії- сухі дрова, і потім можна все що горить, під час горіння процес згоряння піролізних газів присутній- явний признак цього - диму з димоходу (димаря) немає. Може лише вириватися полум'я, висота димаря від піддувала до верху - до трьох метрів, димар знімний.
Готовність до витопки від моменту розпалювання- не більше 30 хв.
Початковий об'єм води- 20 л, в процесі йде поповнення через автоматичний ваккумний дозатор, (аналог простої напувалки з 3-х літровою банкою). За одну витопку до трьох банок, тобто 9 л.
Поява воску з трубки після опускання касети в ящик та герметизації кришкою - декілька хвилин, віск біжить цівкою в перерізі з столярний олівець і голосним звуком падіння в каструлю. Триває це всього 5_10 хв, потім цівка зменшується і цідиться ще з хвилин 20, тобто відбір воску не триваліше як пів години, після рамки можна вже витягувати, мерва суха,(не волога) йде зразу в мішок, але деревина рамок набрякає, тому з витягуванням касети непоспішаю а даю витримку ще хвилин 30 для висушування деревини, результат, якщо до завантаження "гофман" 37мм то після просушки 36-35 мм, саме тоді вважаюі відбувається ефективна дезинфекція рамок, ну і рамки відповідно сухі. Протягом цих тридцяти хв з трубки вже нічого некапає, температура в ящику під 200*С, можна і більше, останній експеримент - рамки не лише почорніли але й деякі задиміли, жевріли, тож мав брак. Температура на виході в трубці 120-130* С.
Води в каструлі майже неприбавляється, якщо рамки мають закристалізований мед, то він зилишеється густим як меляса, (назбиралося вже біля трьох відер, від весни стоїть в бочці, на бродіння і натяку немає, маю проблему - вилити ніби жаль, є варіант зробити самогон, щоб було якісно треба постаратися, старання вартує до 5000 грн, а нащо незнаю).
Рамки після витопки вимагають (не всі) очистки, але все одно це рентабельніше як клепати нові, на нову мені треба до 10 хв окрім матеріалу, ( це таку що залишилось лише покласти вощину), а начистку всього до двох хв.
Недолік: виготовлена з неантикорозійного матеріалу,(переважно) але думаю що мене переживе.

верес
21.11.2018, 13:08
В догонку: питання яка кількість воску залишається в мерві ствердно сказати неможу, відібрав дві проби мерви, одна з рамок (коричневих)де небуло меду, другу з таких же коричневих які мали частку меду, думав віджати пресом якого немаю, застопорилося, потім знайшлося вирішення - продавити дошкою (бачив в ютубі) але руки недоходять, а як вільні то натхнення мало.
Але попередні висновки такі. Воску мабуть залишається небагато, мерва з рамок які немали меду розтирається пальцями, хоча відчувається що там ще щось подібне до воску є, правда до пальців не прилипає але...
і ще, на стінці каструлі куда б'є струмінь перегрітого пару нашаровується щось схоже на віск але біле на колір і ніби тугоплавкіше, думаю що абсолютно чистий віск який випарувався в ящику і вилетівши зі струменем пару потім осів на холодній каструлі.., а це наштовхує на думку що воску в мерві мало. Залишильсь лише таки відпресувати проби і встановити істину.

serg725
08.09.2020, 16:00
Прийшла зима, є час помріяти та поділитися вже результатами.
Я про воскотопки, про варіанти: купити чи зробити.
Я по своїй натурі поки що в більшій мірі - зробити, звичайно, якщо це посильно і дозволяє оснащення цеху " маде ін сам". Тож вибачайте, але я про свою воскотопку.
І так, це моноблок у вигляді:
паровий котел- генератор перегрітого водяного пару- ящик, (сама воскотопка).
Що використав для виготовлення.
Великий пропановий газовий балон.
Лист чорної сталі 2000*1000*2мм.
Близько 2,5 м проф труби 20*20 мм.
ДВП і мінвату для утеплення.
Частину оцинкованого листа та фанеру для виготовлення кришки на ящик.
Свою працю і витратні матеріали, (абразиви, електроди та інше)
Результат: маю рамкову воскотопку в еквіваленті на 13 даданівських рамок.
Зручність в роботі:
завдаки касеті в яку встановлються рамки. Витопка збігає на вставний в ящик піддон під касету, який спрямову потік воску в лійку- трубку що вставлена в отвір ящика і виходить назовні ящика, піддон та лійка з алюмінію. Касета чорна сталь, фарбована, корзина на касеті нерж/сітка 3*3, для збору мерви яка може вивалитися з рамки.
Експлуатаційні характеристики:
Вид енергії- сухі дрова, і потім можна все що горить, під час горіння процес згоряння піролізних газів присутній- явний признак цього - диму з димоходу (димаря) немає. Може лише вириватися полум'я, висота димаря від піддувала до верху - до трьох метрів, димар знімний.
Готовність до витопки від моменту розпалювання- не більше 30 хв.
Початковий об'єм води- 20 л, в процесі йде поповнення через автоматичний ваккумний дозатор, (аналог простої напувалки з 3-х літровою банкою). За одну витопку до трьох банок, тобто 9 л.
Поява воску з трубки після опускання касети в ящик та герметизації кришкою - декілька хвилин, віск біжить цівкою в перерізі з столярний олівець і голосним звуком падіння в каструлю. Триває це всього 5_10 хв, потім цівка зменшується і цідиться ще з хвилин 20, тобто відбір воску не триваліше як пів години, після рамки можна вже витягувати, мерва суха,(не волога) йде зразу в мішок, але деревина рамок набрякає, тому з витягуванням касети непоспішаю а даю витримку ще хвилин 30 для висушування деревини, результат, якщо до завантаження "гофман" 37мм то після просушки 36-35 мм, саме тоді вважаюі відбувається ефективна дезинфекція рамок, ну і рамки відповідно сухі. Протягом цих тридцяти хв з трубки вже нічого некапає, температура в ящику під 200*С, можна і більше, останній експеримент - рамки не лише почорніли але й деякі задиміли, жевріли, тож мав брак. Температура на виході в трубці 120-130* С.
Води в каструлі майже неприбавляється, якщо рамки мають закристалізований мед, то він зилишеється густим як меляса, (назбиралося вже біля трьох відер, від весни стоїть в бочці, на бродіння і натяку немає, маю проблему - вилити ніби жаль, є варіант зробити самогон, щоб було якісно треба постаратися, старання вартує до 5000 грн, а нащо незнаю).
Рамки після витопки вимагають (не всі) очистки, але все одно це рентабельніше як клепати нові, на нову мені треба до 10 хв окрім матеріалу, ( це таку що залишилось лише покласти вощину), а начистку всього до двох хв.
Недолік: виготовлена з неантикорозійного матеріалу,(переважно) але думаю що мене переживе.

Можна побачити Вашу воскотопку? Фото або відео. Дякую

верес
09.09.2020, 09:24
перегляньте тему " малая паровая воскотопка", пвідомлення 19-21, там є декілька фото.