PDA

Просмотр полной версии : Медогонка своими руками.


Страницы : [1] 2 3

Мирошнык
12.06.2013, 14:28
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] :)На основании етого фильма начал длать медогонку,и хотелось бы покрасить.Подскажите какая краска лутше?..А вот фото моего начинания...:ah:

vodolej
12.06.2013, 15:05
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] :)На основании етого фильма начал длать медогонку,и хотелось бы покрасить.Подскажите какая краска лутше?..А вот фото моего начинания...:ah:
В магазинах автозапчастей продают краску в баллончиках - думаю в самый раз.

Serioga
12.06.2013, 15:54
Подскажите какая краска лутше?..А вот фото моего начинания...:ah:
Ход творческой мысли у нас похож. Тоже остановился на движке от стиралки. Те части вала, что вставляются в подшипники, вставил в трубу из нержавейки и обварил. Все элементы, кроме подшипников и вот этих вот штуцеров, из нержавейки. Дюраль использовал при изготовлении кассет. Может ошибаюсь, но мне кажется ни какая краска не подойдет. На видео человек использовал эмалированную бочку и скорее всего в домашних условиях такое покрытие сделать будет не просто. Я сварил бак из трех баков от стиральных машинок, фото в моем альбоме ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Виталий91
12.06.2013, 17:15
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] :)На основании етого фильма начал длать медогонку,и хотелось бы покрасить.Подскажите какая краска лутше?..А вот фото моего начинания...:ah:
разве эта бочка пищевая??? в пищевой бочке уже должна присутствовать эмаль!
я бы вам посоветовал купить заводскую медогонку, алюминевую или из нержавейки. бу можно купить не очень за дорого, но оно этого стоит. медогонка это не тот агрегат который можно сделать в домашних условиях.

Мирошнык
12.06.2013, 17:53
разве эта бочка пищевая???
Поетому и спрашиваю,чем покрасить...
я бы вам посоветовал купить заводскую медогонку
Современим обизательно куплю,ну надо в своей жизни попробовать зделать своими руками...
медогонка это не тот агрегат который можно сделать в домашних условиях.
Я свами не согласен,люди как в фильме делают и довольно не плохо ,а для новичка я щитаю(ИМХО) что выход когда, нету медогонки ...

Elek
12.06.2013, 19:04
А я считаю,сумел сделать-молодец.Для любого товара есть завод-изготовитель.За рубежом никто ничего сам не производит.Там есть кому делать,и получать за это деньги.Хочеш производить-оформи патент или што там у них,и вперёд.А у нас каждый выжывает как может.У меня,например,нету пока медогонки.Двухрамочную за 300грн брать нехочу.потом не продаш.перебиваюсь с товарищем,с которым на кочёвке.Качаем вместе,сначала мои,потом его.Так что Торговую марку "Сампансклэпав"поддерживаю.

Serioga
12.06.2013, 22:50
Подскажите какая краска лутше?
А может попробовать вместо краски как-то наклеить пленку, желательно по толще, ну или заклепками приклепать или еще как-то, идеальная герметичность думаю не обязательна... Воском покрыть наверное вряд ли получится...

Arcadie Burla
13.06.2013, 00:14
хотелось бы покрасить.
...такие бочки бывают лудированые, может и Ваша?

Немолодий
13.06.2013, 06:51
Посмотреть эту самоделку на кухне, а не в работе, вроде бы и ничего, симпатично. Но. Хлипковатая конструкция. Самый слабый узел-дно. Во всех заводских медогонках его делают конусным. Потому что дно воспринимает все нагрузки ротора. А они немалые, учитывая дисбаланс и биение при оборотах, избежать которого не удаётся привсём нашем желании. Я бы не советовал заморачиваться такой конструкциеЙ. Всё равно через пару лет выбросишь. Прислушайся к совету Виталия91 "...я бы вам посоветовал купить заводскую медогонку, алюминевую или из нержавейки. бу можно купить не очень за дорого, но оно этого стоит... "

Крымчак
13.06.2013, 07:23
Самый слабый узел-дно. Во всех заводских медогонках его делают конусным. Потому что дно воспринимает все нагрузки ротора. А они немалые, учитывая дисбаланс и биение при оборотах, избежать которого не удаётся при всём нашем желании. Я бы не советовал заморачиваться такой конструкцией Мирошнык, правильно делаешь, что затеял сам делать медогонку. При всех достоинствах и недостатках это ТВОЯ конструкция... Конструкция, давшая тебе познать радость творчества...
Ну а насчёт плоского дна, Немолодой отчасти прав, но отчасти... На медогонке Грановского дно плоское, усиленно несущими балками . Я как увидел в продаже тонкие листы нержавейки - сразу "слюньки Творчества" потекли... Сравнительно не дорого, Тем более есть человек, который из квадрата может выгнуть точный профиль нужного диаметра, но пока остановился, но мечта есть...
Насчёт покраски... сейчас у тебя есть внутри покрытие, но оно не долговечно, пробуй с ним и приготовь раствор прополиса на спирту - покрывать на железе задиры и вздутия ( нужно сдирать краску до металла и покрывать прополисом.) Я так на своих стареньких медогонках делаю, не красиво, но практично. Проводил эксперимент, тем раствором прополиса покрыл две железяки, одну бросил в воду, другую привязал к дождевалке на огороде ( открытый воздух и постоянная сырость) Через месяц не обнаружил ни одного пятнышка ржавчины... Больше мне и не надо было, эксперимент прекратил...
Хоть и не по теме, но совет, привод нижний ( сверху очень будут мешать шкивы вставлять рамки) и плохо заморачиваться с двигателями от стиралки, замучаешься подбирать нужную пару шкивков. Лучше Генератор Г108 - безопасные 12 вольт и всегда есть возможность регулировки оборотов...:beer:

vodolej
13.06.2013, 08:40
это ТВОЯ конструкция... Конструкция, давшая тебе познать радость творчества...
На наших заводах и фабриках работают такие же люди как и мы, следовательно, и мы можем сделать также и даже лучше. Тем более в наше время когда доступны любые инструменты и материалы.

Serioga
13.06.2013, 09:14
плохо заморачиваться с двигателями от стиралки, замучаешься подбирать нужную пару шкивков. Лучше Генератор Г108 - безопасные 12 вольт и всегда есть возможность регулировки оборотов...:beer:
Думаю Мирошник, как и я, двигатель от стиралки использовал не по назначению, а просто вырезал из него посадочные под подшипники и сами подшипники чтобы закрепить на них ось.

віталий
13.06.2013, 10:16
На рахунок покраски: зараз зявилась порошкова фарба, яка дуже міцно тримається до основи, в мене нею пофарбовані касети в моєї медогонки. Залишається питання де знайти ту камеру де є плюс та мінус щоб фарбувати поверхні?.

Мирошнык
13.06.2013, 10:46
я бы вам посоветовал купить заводскую медогонку, алюминевую или из нержавейки. бу можно купить не очень за дорого, но оно этого стоит... "
Современем обизательно куплю...а самоделку подарю начинающему пчеловоду,и не жалдко будет ...

Виталий91
13.06.2013, 20:35
На наших заводах и фабриках работают такие же люди как и мы, следовательно, и мы можем сделать также и даже лучше. Тем более в наше время когда доступны любые инструменты и материалы.
к сожалению если есть в продаже тонкие листы нержа то не у каждого есть оборудование для проката баков. иногда в домашних условиях получается сделать не дешевле, а дороже
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] работу этой медогонки сложно назвать хорошей. медогонку бу можно купить от 500 гр не думаю что это такие большие деньги чтобы так мучатся в этих бочках

vvbiber
13.06.2013, 21:28
Стремно красить. Тут восковая крошка в меде плавает, сразу вопрос от клиента. А если краска отслаиваться будет?

Немолодий
13.06.2013, 21:52
...медогонку бу можно купить от 500 гр не думаю что это такие большие деньги чтобы так мучатся в этих бочках
Кстати. Мой друг купил себе 6-ти рамочную с синхронно-поворотными кассетами, а свою старую, в нормальном рабочем состоянии медогонку продаёт.

cluber
17.06.2013, 15:54
У меня вопрос к Крымчак можешь по подробнее рассказать про покраску медогонки изнутри, а то я столкнулся с данной проблемой? Медогонка старая 1958 года потому на дне и слезла вся оцинковка. Один бывалый посоветовал залить (покрасить) воском но это так на откачку на дну, потом помыл и заново процедуру....

МЭД
17.06.2013, 16:15
У меня вопрос к Крымчак можешь по подробнее рассказать про покраску медогонки изнутри, а то я столкнулся с данной проблемой? Медогонка старая 1958 года потому на дне и слезла вся оцинковка. Один бывалый посоветовал залить (покрасить) воском но это так на откачку на дну, потом помыл и заново процедуру....
У меня медогонка чуть по моложе 64года.Была с оцинковкой внизу проблема.Обработал,зачисти л.Покраска только акриловой краской!Из нутри вертушка тоже была в страшном состоянии покрасил ,поменял сетку на кассетах ,доделал редуктор и все окей!.Если надо фото скину.

cluber
17.06.2013, 16:43
За совет спасибо МЭД!!!! У меня медогонка все нормально все рабочее и все родное сетки на касетах целые фото тоже могу показать( если интересно). Сегодня просто срочно надо чуток обкачать улики нужно было, а то чуть не по роились. Заменить суши не было пришлось....
Поищу краску обязательно покрашу, жалко все же.

Мирошнык
17.06.2013, 19:25
Обработал,зачисти л.Покраска только акриловой краской!
А грунтовать не надо?:confused:,и что такое "л.Покраска":ah:

Виталий91
17.06.2013, 20:49
Вобще если медогонка выполнена из поржавевшей оцинковки, то ее лутше не использовать уже, а тем более не продавать из нее мед

Крымчак
18.06.2013, 22:47
У меня вопрос к Крымчак можешь по подробнее рассказать про покраску медогонки изнутри, а то я столкнулся с данной проблемой? Медогонка старая 1958 года потому на дне и слезла вся оцинковка. Один бывалый посоветовал залить (покрасить) воском но это так на откачку на дну, потом помыл и заново процедуру.... Берёшь прополис, на мелкие кусочки ( можно заморозить и разбить в тряпочке ) заливаешь спиртом и часто взбалтываешь пузырёк. Через пять -семь дней раствор тёмно коричневого цвета и на дне осадок ( не весь прополис растворился) что говорит о насыщенном растворе прополиса. Теперь этим раствором мажешь очищенные от ржавчины места. Сохнет на солнца пару часов и почти не пахнет, как только начнёшь мёд качать, прополис вообще не будет чувствоваться. На мёд не влияет. Покрытие нейтральное для мёда, на качку хватает, будешь мыть по завершении качки медогонку горячей водой - всё смоется...
Краской конечно хорошо, я бы сам покрасил, если бы был уверен, что краска пищевая. Я покрывал кассеты, испытательный вариант из чёрного металла. Испытал, уже подобрал нержавейку, буду повторять по тем же размерам, надеюсь больше прополисным раствором не пользоваться... :beer:

віталий
04.07.2013, 18:27
Тут відео по темі, сподобався електропривід для медогонки. Мирошник - в світі ще багато твоїх послідовників;)
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

anm
05.07.2013, 08:27
До речі, вв відео показано цікаву ідею фіксації безфальцевих корпусів.

anm
13.07.2013, 15:20
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Просто й мило.

Мирошнык
13.07.2013, 19:13
Просто й мило.
Ето что было??? А где посуда? А если рамка на 300мм.?Для американца имеющего два улья на магазинных рамках может и сойдёт...

anm
09.08.2013, 18:11
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Добавлено через 31 минуту
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Артур
10.08.2013, 09:14
Відео цікаве, але якщо проаналізувати затрати часу на виготовлення даного шедевра то простіше купити б\у.

vodolej
10.08.2013, 19:10
А що якщо, спробувати інший спосіб відбирання меду з рамок. Наприклад якщо покласти розпечатану рамку на вібростіл з сіткою і дослідним шляхом підібрати амплітуду та частоту коливань .....
Помоєму це повинно спрацювати.
А ви як думаєте? А може в когось є можливість перевірити цю ідею? Якщо вийде візьмете в співавтори ....

Ворон
10.08.2013, 20:33
Помоєму це повинно спрацювати.
А ви як думаєте?
:confused:Не треба винаходити велосипед,треба просто сісти і їхати.:old:

P4ELOVOD
10.08.2013, 20:35
Наприклад якщо покласти розпечатану рамку на вібростіл з сіткою і дослідним шляхом підібрати амплітуду та частоту коливань ..... Як же цей спосіб назвати? Знаю декілька методів добування меду: ВІДЦЕНТРОВАНИЙ- добувається за допомогою медогонок.СТІЛЬНИКОВ-в стільнмках. СЕКЦІЙНИЙ-стільниковий в невеликих рамочках-секціях.САМОПЛИВ-в давні часи складували стільники в якийсь посуд і чекали коли стіче. БИТИЙ або М*ЯТИЙ-пресували або м*яли стільники.ЛАЗНЕВИЙ-в банях під впливом температури стікав в посуд разом з вОском. А ваш спосіб теж можна випробувати, але здається медогонка дешевше обійбеться ні цей пристрій у вигляді ВІБРО-МАШИНИ. А якщо вдасться то будемо звати його -ВИБРАЦІЙНИЙ або "СТРЕСОВИЙ"

Serioga
10.08.2013, 21:17
А що якщо, спробувати інший спосіб відбирання меду з рамок. Наприклад якщо покласти розпечатану рамку на вібростіл з сіткою і дослідним шляхом підібрати амплітуду та частоту коливань .....
Помоєму це повинно спрацювати.
А ви як думаєте? А може в когось є можливість перевірити цю ідею? Якщо вийде візьмете в співавтори ....
Может для начала сделать из сетки коробок по размеру рамки, что-то вроде кассеты. Найти какой-то разнос и положить на хороший стол. На разнос резиновый шланг в виде кольца диаметром где-то 300 мм. Теперь берем распечатанную рамку и кладем в кассету и начинаем колотить ею по шлангу, с какой силой- не знаю, наверное с достаточной. Если эффект будет, тогда стоит задуматься и над вибростолом.
P.S. А еще можно сделать ракету и запустить с определенным количеством распечатанных сот)))

vodolej
10.08.2013, 21:23
Может для начала сделать из сетки коробок по размеру рамки, что-то вроде кассеты. Найти какой-то разнос и положить на хороший стол. На разнос резиновый шланг в виде кольца диаметром где-то 300 мм. Теперь берем распечатанную рамку и кладем в кассету и начинаем колотить ею по шлангу, с какой силой- не знаю, наверное с достаточной. Если эффект будет, тогда стоит задуматься и над вибростолом.
P.S. А еще можно сделать ракету и запустить с определенным количеством распечатанных сот)))

Очень тупо. Коментировать не буду. Может это "Александер" ник поменял?

Мирошнык
10.08.2013, 21:23
А ви як думаєте?
Когда муху стряхиваю с медового сота, то и вытряхиваются капли мёда,думаю что может получитс(ИМХО)У нас в селе есть фирма ,делает битонные заборы и есть вибро-стол:ok:,но у меня нет мёда на откачку:(,могу попробовать в следующем году...:ah:

Serioga
10.08.2013, 21:28
Очень тупо. Коментировать не буду. Может это "Александер" ник поменял?
Напрасно Вы так, ну разве что на счет ракеты. Я предложил проверить как будет вести мед при воздействии на сот толчка подобного Вашему предложению, но для этого использовать более доступный способ и мне кажется оно должно работать. "Александра" я застал, я не он.

vodolej
10.08.2013, 21:42
Напрасно Вы так,
Аккуратнее подбирайте выражения , люди мы все разные.
По образованию я технарь и знаю что под воздействием вибрации у более плотных жидкостей резко возрастает текучесть. Так что это не "бить по шланге" а это определенная амплитуда и частота вибраций. Обычно это маховик со смещенным центром тяжести который вращается электродвигателем или система электромагнитов которые подключены к генератору колебаний.
Так что идея о вибрационной медогонке имеет право на жизнь.
А тот мальчик который когда то крутил вокруг себя сумку с медовыми сотами никак не думал создавать инерционную медогонку.

Kostik
12.08.2013, 00:16
У меня вопрос к Крымчак можешь по подробнее рассказать про покраску медогонки изнутри, а то я столкнулся с данной проблемой? Медогонка старая 1958 года потому на дне и слезла вся оцинковка. Один бывалый посоветовал залить (покрасить) воском но это так на откачку на дну, потом помыл и заново процедуру....
Медогонка из оцинкованного железа? Выбрасывайте её если не хотите травить людей. Кислоты входящие в состав меда вступают в реакцию с цинком и образуют ядовитые соли,переходящие в мёд Тоже самое происходит с медью. Заметьте, что цинк со дна вашей медогонки уже прореагировал с медом. А кто-то этот мед ел как диетический продукт. Подходит для бака медогонки только нержавейка или пищевой алюминей.

Добавлено через 11 минут
А що якщо, спробувати інший спосіб відбирання меду з рамок. Наприклад якщо покласти розпечатану рамку на вібростіл з сіткою і дослідним шляхом підібрати амплітуду та частоту коливань .....
Помоєму це повинно спрацювати.
А ви як думаєте? А може в когось є можливість перевірити цю ідею? Якщо вийде візьмете в співавтори ....
Ультрозвуковая стиральная машинка лучше подойдет для этой цели. Достаточно источник ультрозвука приложить к рамке лежащей над лотком. (ИМХО). Попробуйте если есть УЗ стиралка. О результатах поделетись на форуме.

МЭД
12.08.2013, 00:18
Медогонка из оцинкованного железа? Выбрасывайте её если не хотите травить людей. Кислоты входящие в состав меда вступают в реакцию с цинком и образуют ядовитые соли,переходящие в мёд Тоже самое происходит с медью. Заметьте, что цинк со дна вашей медогонки уже прореагировал с медом. А кто-то этот мед ел как диетический продукт. Подходит для бака медогонки только нержавейка или пищевой алюминей.
Откуда такие познания? Поясните нам пожалуйста!Тут люди делают и из 200 литровых бочек из под автомобильного масла, а Вы говорите об ГОСТовских медогонках из ацинковки ,что они вредны?! В какую реакцию с медом они входят за тот отрезок времени пока Вы накачаете до уровня нижних кассет медогонки????

anm
22.08.2013, 11:25
Підскажіть, в кого яка відстань між стінкою медогонки й вертушкою?

Артур
22.08.2013, 14:29
Зазор близько 1 см.( мається на увазі різниця між діаметром веретена і стінкою бака)

ymi
24.08.2013, 02:03
У мене медогонка саморобна, привід використав від пральної машини автомат,бочка деревяна воскована, регулятор оборотів реостатний.
Барабан на 16 рамок 145-х , або Альпійських 102.
Якщо когось зацікавить викладу фото.

Voblin_UA
24.08.2013, 07:46
У мене медогонка саморобна, привід використав від пральної машини автомат,бочка деревяна воскована, регулятор оборотів реостатний.
Барабан на 16 рамок 145-х , або Альпійських 102.
Якщо когось зацікавить викладу фото.

Мне очень интересно! Конечно, выкладывайте! :)

Отправлено с моего ASUS Transformer Pad TF300TG через Tapatalk

ymi
24.08.2013, 16:33
Медогонка на 16 рамок , регулятор реостатний , обороти 0-600 об.хв.
Бочка букова клеєна воскована , за рахунок того що до неї не кріпляться ніякі механізми ,може виготовлятися з любого матерялу.
Привідний механізм використаний із старої стіралки автомата.
Точився тільки вал на якому кріпиться барабан.
За рахунок ваги бочки відкачування проходить без вібрації.

МедАль
24.08.2013, 23:44
Медогонка на 16 рамок
Я розумію так, колего ymi, якщо виставили своє дітище на огляд форумчан - значить Ви готові на якусь реакцію з їхнього боку.
Моя особиста думка така:
Сьогодні, в день Незалежності, я вкотре побував на Сорочинському Ярмарку. Вздовж і поперек обійшов експозиції Міста Майстрів - цього зібрання справжніх талантів народних. Не перестаю радіти з того, що моя Україна не бідніє на яскравих представників племені шукачів і виразників нового, самобутнього в різних галузях творчості. Так само не перестаю дивуватися золотим рукам і розумові тих, хто рік у рік створює оте диво!
Пізно ввечері повернувся додому, відразу завітав на форум - а тут ще один експонат неначе з тієї експозиції Міста Майстрів: медогонка саморобна.
Якщо дозволите висловити мою оцінку, колего ymi, то вона однозначна: МО-ЛО-ДЕЦЬ!
Якщо більш детально:
Свою медогонку на 28 рутівських рамок з електроприводом на 24 В і електронним блоком керування купляв у Кіровограді на заводі-фірмі "Ось". Вона мені стала разом з переобладнанням барабану під супер-делонівську рамку і транспортними витратами трохи більше 4-х тис. грн. Я нею не нарадуюсь: гарна штука!
Ваш "самопал", мабуть, ні в чому не поступається заводському аналогу, а в матеріалоємності навіть перевершує, що є гут. Поясню: рамки ж ніколи не бувають однакові за вагою, і моя медогонка, яка сама по собі легка, при повному завантаженні і навіть на середніх обертах починає дрижати, тому її довелося прикріпити анкерними болтами до підлоги. Ваша ж "діжка" за будь-яких умов стоятиме "як влита", і ніяке кріплення їй не потрібне.

Та все ж є питання: Чи не замало кріплення барабану в одній точці - лише знизу? Сам барабан, мабуть, не центрувався після зварювання, а хоч би й так - та ж різниця ваги рамок і відцентрові сили при обертанні можуть не тільки розшатувати, але й навіть деформувати вал. Не спасуть ні дворядні підшипники,
ані висока каретка. Чи я щось не петраю?
Недороблений, на мою думку, і зливний кран. Стандартний все таки зручніший.

vodolej
25.08.2013, 08:31
Та все ж є питання: Чи не замало кріплення барабану в одній точці - лише знизу? Сам барабан, мабуть, не центрувався після зварювання, а хоч би й так - та ж різниця ваги рамок і відцентрові сили при обертанні можуть не тільки розшатувати, але й навіть деформувати вал. Не спасуть ні дворядні підшипники,
ані висока каретка. Чи я щось не петраю?
Недороблений, на мою думку, і зливний кран. Стандартний все таки зручніший.
__________________
Саме оце зауваження вважаю дуже слушним, Приєднуюсь. Рекомедую від площини привода-підставки підняти три стойки поза діжкою а потім вже над нею звести конструкцію до центру де і втановити підшипник для верхньої частини осі барабану.

gvf
25.08.2013, 10:05
ymi, напишiть про сам процес вiдкачки. Вiбрiруэ, чи нi медогонка? Так як цей привiд вiд горизонтальноi стiралки, то вiн розрахований на не збалансованiсть барабана. I щоб стiралка не стрибала, то весь механiзм пiдвiшують на пружинах та ще й добавляють суттэвий груз.

верес
25.08.2013, 12:22
ymі, чому бак з дерева?
Потратили часу на його мабуть немало, невже з нж/с вийшло б затратніше.
По самій механіці - експертом буде час, тому залишу це йому.

ymi
28.08.2013, 11:30
Доброго дня форумчани. Ви не зауважили один момент, в мене малоформатні рамки (291*102) . 16 моїх рамок це всього лиш 4 рамки Дадана.
Бочка в діаметрі 50см. висота 55см.
Привідний вал в діаметрі 35мм. матерял Ст 45.покритий методом холодного чорніння , тому верхня підтримка вала непотрібна.
Підшипники в стіралці в режимі викрутки (1200об.хв) в рази більше нагружені , чим при моїх 300 об. хв. (робочий режим)
На рахунок бочки . В виборі матерялу переважала не ціна, а можливість виготовлення в домашній майстерні .
Зливна пробка дійсно недуже удобна в користуванні, але кран в нашому магазині купити неможливо, а заказувати через інтернет накладно,

yzhigman_it
28.08.2013, 13:57
Разрешите вопрос: медогонка 56-го года из оцинковки, ржавая, но очень добротно сделана. На данный момент пользуюсь медогонкой из алюминия, но эту, из оцинковки, жалко выбрасывать и хотелось бы реанимировать. Если внешний вид вернуть не трудно, то как быть с внутренним. Интересно, чем можно обработать внутри, после того как будет удалена ржавчина. Возможно ли использовать краски или подобное, так чтобы и защитить и в мёд не попало чего-либо. Спасибо!

Артур
28.08.2013, 16:41
Спробуйте гарячий віск.

vodolej
28.08.2013, 16:43
Возможно ли использовать краски или подобное, так чтобы и защитить и в мёд не попало чего-либо. Спасибо!
Обратите внимание на заводские медогонки. Там все же часть деталей окрашено , например, синей эмалью.
Я бы в таком случае посоветовался бы с теми кто красит автомобили с термокамерой

Мирошнык
28.08.2013, 18:08
с теми кто красит автомобили с термокамерой
Я какраз занимаюсь кап ремонтом своей машины,в даный момент я подошол к стадии покраски машины и мне советовали краску с затвердлителем(3-литра 500гривен)Покрашу машину и покрашу свою медогонку ...

Дет Котэ
28.08.2013, 18:26
Я какраз занимаюсь кап ремонтом своей машины,в даный момент я подошол к стадии покраски машины и мне советовали краску с затвердлителем(3-литра 500гривен)Покрашу машину и покрашу свою медогонку ...

Двухкомпозитные краски и лаки могут быть очень токсичны.

Есть пищевые эмали например - ЭМАЛЬ ХС-558

Мирошнык
28.08.2013, 19:01
Двухкомпозитные краски и лаки могут быть очень токсичны.
Значит покрашу с наруже а мене токсичной внутри.:ok:

vodolej
28.08.2013, 19:38
Значит покрашу с наруже а мене токсичной внутри.:ok:
После покраски и сушки протереть все тщательно уксусом и все будет ОК.

Voblin_UA
28.08.2013, 21:03
Нет, не так. У нас на производстве используются лаки на водной основе, имеющие в том числе сертификат, который с немецкого переводится как "на контакт со слюной". У нас такой сертификации нет, а у немцев она есть. Имеется в виду, что ребёнок может изделие погрызть, лак в том числе, но попадание лака в рот не вызовет отрицательных последствий для организма.
Это лаки для дерева (оконное производство), но сам факт, что такие лаки существуют. Может и для металла есть?

Отправлено с телефона через Tapatalk.
Прошу прощения за возможные опечатки.

Voblin_UA
29.08.2013, 12:14
Забыл уточнить: такая сертификация точно есть у материалов фирмы Sikkens, может быть ещё у Adler - их лак тоже используется. Но это для дерева - там другое, пропускает воздух и т.п., чтобы древесина могла отдавать лишнюю влажность, как-то так. Возможно, аналогичный сертификат (на контакт со слюной) может иметь краска для детских игрушек или чего-то подобного? Вот только как она себя поведёт в контакте с достаточно агрессивным мёдом?

Kostik
29.08.2013, 23:13
Откуда такие познания? Поясните нам пожалуйста!Тут люди делают и из 200 литровых бочек из под автомобильного масла, а Вы говорите об ГОСТовских медогонках из ацинковки ,что они вредны?! В какую реакцию с медом они входят за тот отрезок времени пока Вы накачаете до уровня нижних кассет медогонки????
Черные металлы с медом в реакцию не вступают. Их недостаток-они ржавеют. на счет цинка: скажите куда он делся со стенок и дна медогонки ? Вступил в реакцию с кислотами входящие в состав меда. То же касется и меди.Поищите в интернете если хотите более подробно узнать.

yzhigman_it
30.08.2013, 09:39
Черные металлы с медом в реакцию не вступают. Их недостаток-они ржавеют. на счет цинка: скажите куда он делся со стенок и дна медогонки ? Вступил в реакцию с кислотами входящие в состав меда.

Медогонка 56 года. Предлагал купить за копейки, поменять, забрать даром, в итоге буду реанимировать.

P4ELOVOD
30.08.2013, 12:50
Медогонка 56 года. Предлагал купить за копейки, поменять, забрать даром
Точно такую же мне отдала соседка. Кода то ее папа держал пасеку.Сохранилась хорошо, правда чугунная ручка отбита,но я примастерил другую. И не жалею что на первых порах хоть такая есть, на безрыбъи и рак рыба.

yzhigman_it
30.08.2013, 13:03
Точно такую же мне отдала соседка. Кода то ее папа держал пасеку.Сохранилась хорошо, правда чугунная ручка отбита,но я примастерил другую. И не жалею что на первых порах хоть такая есть, на безрыбъи и рак рыба.

Эту мне отдал бывший пчеловод за банку акации. Первый сезон, когда ещё сам как слепое котэня, работал ей и не жаловался. Предлагал новичкам даром, получал отказы. Обязательно покажу её после реставрации.

пвм
30.08.2013, 22:47
Медогонка 56 года. Предлагал купить за копейки, поменять, забрать даром, в итоге буду реанимировать.
Тоже 56г .От родителей осталась. Тоже начала ржаветь хочу обработать прополюсом. Поставил Г 108 и работаю.:old:

vetalyon
30.08.2013, 23:15
Мне такую за 700 гривен предлагают.???:( Новая намного дороже и хлипенькие они по сравнению с этой.(ИМХО)

leonid.k69
14.09.2013, 10:32
Тоже начала ржаветь хочу обработать прополюсом.
Перед обработкой, можно опять оцинковать электрохимическим способом.

Raketin
05.10.2013, 22:31
Если делать свою медогонку, то с горизонтальной осью вращения.
ПлюсЫ:
- бОльшая скорость вращения;
- большое число рамок (до 120):
- откачиваем мёд с обеих сторон рамок одновременно.
Можно делать с ручным приводом, а можно по аналогии с медогонками, которыми пользуются в дорогих автоматизированных линиях откачки.
Примерная схема прилагается. Только удобней сделать крышку, открывающуюся вверх.

верес
06.10.2013, 00:45
на мою думку автоматизованні лінії і стали причиною появи таких медогонок, а для польових умов вони немають переваг.

Kostik
06.10.2013, 10:12
Если делать свою медогонку, то с горизонтальной осью вращения.
ПлюсЫ:
- бОльшая скорость вращения;
- большое число рамок (до 120):
- откачиваем мёд с обеих сторон рамок одновременно.
Можно делать с ручным приводом, а можно по аналогии с медогонками, которыми пользуются в дорогих автоматизированных линиях откачки.
Примерная схема прилагается. Только удобней сделать крышку, открывающуюся вверх.
В принципе то же, что и радиальная, только габариты большие и рамок закладывается не 24 или 36, а всего лишь 4.

Цветков АА
06.10.2013, 11:18
День добрый!
Очень интересная тема и в тоже время противоречивая.
Противоречивость заключается в том, что каждый пчеловод желает получить экологически чистую продукцию, соответсвующего вкуса и аромата в медогонках которые можно применять толко для отжатия технической продукции. Мёд и медикаменты по чистоте своей и гигиеническим требованиям к оборудованию, должны превосхдить даже пищевое оборудование.
В США почти с самого начала разведения пчёл, перегонкой мёда занимались практически только централизованно и по желанию пчеловода могли взять мёд на реализацию. Где бы переселенцы не работали, а десятый человек был еврейской национальности и с государственными деньгами. А они умеют делать всё правильно. Нужно думать не как ржавую медогонку кому то продать за баннку мёда, а как людей организовать на ценрализованную переработку мёда с дальнейшей реализацией. Вот этот вопрос должен бы интересен быть. А сколько забот сразу бы отпало?
К стати говоря, в России запрещают законодательно забой скота на личном подворье для продажи.
Ещё маленький нюанс: медогонка по мимо извлечения мёда центробежным способом из сот, является сильнейшим вентилятором, который поток воздуха прогоняет через мельчайшие капли мёда, теряя свои ароматические свойства в определённой степени. Не даром пчёлы слетаются на работу медогонки. Итальянские медогонки идут в продажу с хорошей герметизацией верха и рекомендации на включение в работу только после закрытия крышек, прозрачных пластиковых.

Raketin
13.10.2013, 12:22
рамок закладывается не 24 или 36, а всего лишь 4.
Скорее 4 отсека и в каждом до тридцати рамок

Serioga
24.10.2013, 10:31
Медогонка 56 года. Предлагал купить за копейки, поменять, забрать даром, в итоге буду реанимировать.
Вчера такую же купил за 200,0 грн., ржавчина есть немного на стенках, дно целое. А где год выпуска на ней набит? Кто-нибудь уже пробовал покрывать пищевой эмалью? В розницу нашел здесь ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]), но еще не связывался.

yzhigman_it
24.10.2013, 11:01
Serioga, воспользовавшись советом Дет Коте про эмаль, принял решение не продавать медогонку, но её ещё не занимался. На выходных собираюсь посмотреть где там год - отпишусь. Если Вы справитесь с реставрацией раньше меня, буду очень признателен фотографиям проделанной работы.

пвм
24.10.2013, 11:18
Вчера такую же купил за 200,0 грн., ржавчина есть немного на стенках, дно целое. А где год выпуска на ней набит? Кто-нибудь уже пробовал покрывать пищевой эмалью? В розницу нашел здесь ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]), но еще не связывался.
Год выпуска выбит в верхней части медогонки-там где круг или ромбик.

yzhigman_it
24.10.2013, 11:29
Ромб видите? Буду реставрировать - восстановлю шильдик :)

Serioga
24.10.2013, 19:00
Serioga, воспользовавшись советом Дет Коте про эмаль, принял решение не продавать медогонку, но её ещё не занимался. На выходных собираюсь посмотреть где там год - отпишусь. Если Вы справитесь с реставрацией раньше меня, буду очень признателен фотографиям проделанной работы.
В ближайшее время вряд ли займусь, тем более кроме этой есть самодельная двухрамочная, для 6-ти семей (если все 6 перезимуют) пока хватит. Просто подвернулась возможность, умер неподалеку дедушка-пчеловод, решил взять, деньги-то не большие.
Нашел год выпуска, неужели 49-й или то ГОСТ от 49-го :( ?

vodolej
24.10.2013, 22:07
Ромб видите? Буду реставрировать - восстановлю шильдик :)

На моей точно такой же редуктор. Где бы купить такой же а то у меня большая шестерня лопнула, склепал , но это не то что надо.

Ворон
25.10.2013, 12:33
Где бы купить такой же а то у меня большая шестерня лопнула,
В мене должна бути шестерня Б/У,зміряйте діаметр зверху.

віталий
25.10.2013, 19:54
На моей точно такой же редуктор. Где бы купить такой же а то у меня большая шестерня лопнула, склепал , но это не то что надо.
У мене десь вона валясь, завтра пошукаю.(якшо тато на металолом не здав).

vetalyon
25.10.2013, 20:20
Чи можливо на таку медогонку поставити електродвигун?

vodolej
25.10.2013, 21:02
У мене десь вона валясь, завтра пошукаю.(якшо тато на металолом не здав).

Чекатиму відповіді. Оплачу пересилку і ціну.

mixa
27.10.2013, 20:35
На моей точно такой же редуктор. Где бы купить такой же а то у меня большая шестерня лопнула, склепал , но это не то что надо.
А почему бы не отказаться от редуктора в пользу ременной передачи-я переделал и не жалею. (ИМХО)
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

пвм
27.10.2013, 22:30
Вчера такую же купил за 200,0 грн., ржавчина есть немного на стенках, дно целое. А где год выпуска на ней набит? Кто-нибудь уже пробовал покрывать пищевой эмалью? В розницу нашел здесь ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]), но еще не связывался.
В одессе нашел минимальная фасовка-5кг. Цена примерно 45гр кг. Пуревозчики вроде любые. Нужна кооперация 2-3 человек т.к. 5кг для одного много.

Serioga
28.10.2013, 00:28
В одессе нашел минимальная фасовка-5кг. Цена примерно 45гр кг. Пуревозчики вроде любые. Нужна кооперация 2-3 человек т.к. 5кг для одного много.
Готов поучавствовать в складчине. Думаю и 5 человек собрать будет не проблема. Давайте только уточним особенности нанесения этой эмали, получится ли качественно выполнить покраску в домашних условиях.

Serioga
28.10.2013, 16:00
В одессе нашел минимальная фасовка-5кг.
То, что я нашел (в предыдущем сообщении) минимальное количество 18 кг, так что 5 кг это очень даже не плохо. Почитал немного об этой эмали, проблем с нанесением в домашних условиях быть не должно. Желательно покрасить за полтора месяца до эксплуатации. Если Вы возьмете на себя организацию совместной покупки, думаю будет справедливо со стороны остальных участников взять на себя почтовые расходы и по 20,0 грн. с каждого Вам "за суету". Мне будет достаточно 1-го кг, но если будет проблема с желающими, возьму больше.

Дет Котэ
28.10.2013, 16:25
В одессе нашел минимальная фасовка-5кг. Цена примерно 45гр кг. Пуревозчики вроде любые. Нужна кооперация 2-3 человек т.к. 5кг для одного много.

А где именно нашли?
Подключусь к кооперации. Но возьму 5кг. :)

пвм
28.10.2013, 21:03
А где именно нашли?
Подключусь к кооперации. Но возьму 5кг. :)
Не могу вставлять адрес ЧП=лимар групп=. Одесса пр. Адмиральский 7. Т 0487149048 моб. 0682524403 контактное лицо-Владимир. Нужен еще 1-2человека. Я возьму 1.5-2 кг.

Добавлено через 2 минуты
Нас уже двое -я и серега.

Serioga
28.10.2013, 21:11
Не могу вставлять адрес ЧП=лимар групп=. Одесса пр. Адмиральский 7. Т 0487149048 моб. 0682524403 контактное лицо-Владимир. Нужен еще 1-2человека. Я возьму 1.5-2 кг.
А Вы уже созванивались? Если я правильно понял Вы об этом ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]), но в таком случае минимальный заказ 50 кг.:(

пвм
28.10.2013, 23:43
А Вы уже созванивались? Если я правильно понял Вы об этом ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]), но в таком случае минимальный заказ 50 кг.:(
Разговаривал с Владимиром.Он сказал -минимальная тара-5кг и цена около 45гр(не помнит по памяти). Цена 31гр начиная с 50 кг. Я переспрашивал уточнял. Позвоните и Вы контроль не помешает(ИМХО)(ИМХО)

Serioga
29.10.2013, 08:31
Разговаривал с Владимиром.Он сказал -минимальная тара-5кг и цена около 45гр(не помнит по памяти). Цена 31гр начиная с 50 кг. Я переспрашивал уточнял. Позвоните и Вы контроль не помешает(ИМХО)(ИМХО)
В таком случае осталось дождаться 1-2 компаньонов.

пвм
29.10.2013, 08:51
В таком случае осталось дождаться 1-2 компаньонов.
ждем:beer:

віталий
31.10.2013, 21:35
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Andruhan
02.11.2013, 00:13
Чи можливо на таку медогонку поставити електродвигун?
Ставил Киевоблпчелопромовский 90Вт-ный, даже без установки верхнего подшипника подсолнух откачал но с подшипником моторчику легче. Рассверлил отверстие в шкиве с какой-то стиралки(может с Риги, меньшегего диаметра, чем идёт в комплекте, нашёл в хозяйстве), под вал ротора и просверлил отверстие в шине, под сам моторчик. Да, ремень со-стиралки тож поставил. Работы на пол-часа, а экономия сил и времени... :ok:

vetalyon
02.11.2013, 03:30
:appl:Если можно фотографии поподробней, пожалуйста.:ah:

Voblin_UA
07.11.2013, 11:17
Нашёл интересный вариант переделки старой хордиальной медогонки в радиальную с электроприводом. Что нравится - вижу конструктивно заложенную возможность центровки/балансировки, да и сама конструкция очень технологична, возможно повторение "на коленке" при наличии сварки, болгарки, электродрели и плашки с метчиком. Вроде бы всё, грубо говоря...
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Ссылка на источник ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
Сейчас ищу б/у медогонку подешевле для аналогичной переделки.

Во вложениии подборка всяко-разных изображений и идей радиальных медогонок с горизонтальным, вертикальным валом вращения, многорамочной загрузкой и т.п., собранная по форумам и инету. Может быть кому-то полезной.

Мне лично ещё понравилась вот эта идея:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Не помню, с какого форума подобрал. Закреплена на стене :ok: На 4 рамки (на фото установлены только две). Места не занимает вообще. Для небольшой любительской пасеки - просто песня! :appl:

haphap
12.11.2013, 15:22
Добрий день форумчани. Актуальна тема по медогонці стала і для мене. Цього року навесні збільшив кількість сімей, і появилась кількість медових рамок, яких вже потрібно було викачувати за допомогою медогонки. Забрав в кума стару медогонку оцинковану 60-х років 2-х рамочну його діда. Медогонка в жахливому стані: бочка вся ржава, касети поламані, погнуті.Почав взнавати яким чином її реанівувати, і саме головне це ціна реанімації.Знайшов кантору, яка би змогла покрасити бочку емалью, тіпа "харчовою", але ціна вийде +- 700 грн + часу їм треба 2 тижні.А в мене вже мід в рамках запечатаний повністю і дуже хочеться побалувати своїх медом з власної пасіки(перший мід мід всетаки). Положив рамки в переносні ящики я поїхав до свого друга, який має пасіку і медогонку щоб відкачати мед.Медогонка в друга 4-х рамочна з поворотними касетами, бочка з алюмінія.Так сталося, що коли ми закінчили качати мед, мене срочно викликали на роботу.Забравши весь викачаний мед, закриши краник на медогонці і перехиливши її(для того щоб мед постікав зі стінок) я поїхав на роботу.Пасіка знаходиться в 25 км від моєї роботи і місця проживання. Одним словом вернувся я на другий день до друга, в медогонці назбиралося десь +- 0,5 л меду. Попробувавши ложкою мед який цілу ніч простояв в медогонці, я був в шоці: він відрізнявся по смаку від вчорашнього який я їв дома.
Я зробив для себе основний висновок: Все середовище, в якому перебуває мед має бути або нержавійка, або стікло, або дерево.(ще говорят що підходить емальований посуд, но я не пробував).
Короче зайнявся я пошуком медогонки, питання чи реанімовувати стару з оцинковки відпало зразу.Медогонку я хочу мін.4-х рамочну, обов"язково з поворотними касетами.Вибір медогонок в нас великий, але потрібно знайти середину ціна-якість.Почитав в інтернеті відгуки, поїздив по магазинах, щоб побачити в живу, я був сильно розчарований.ХОРОША МЕДОГОНКА коштує ХОРОШИХ грошей. Може хтось мені з форумчан пояснить: Чого в медогонках заводських кран зроблений не в самій нижній точці медогонки???Невже так приємно "ниряти" в медогонку з ложкою і вибирати остатки меду??. Короче саме більше мені сподобалась 6-ти раможна медогонка Грановского, але ціна на неї... мені не по карману.Я планую розширяти пасіку, і така медогонка мені би була в сам раз.Описувати її характеристики я не буду, я думаю що простіше Вам глянути її опис в "гугле".
А тепер саме те до чого я це все писав. Рішив я робити сам медогонку Грановского. Виміняв бартером 5 л різнотрав"я на лист харчової нерж. 1мХ2мХ1мм. Його планую дати на дно і кришки зверху. Так, як діметер циліндра потрібен 80 см то цей лист не підходить, проста формула по геометрії нам говорить що лист повинен бути 2,5м. Купив лист 1,25мХ2,5мХ1мм за 700 грн. Зразу на місці мені його рубанули на гільятині на 0,77мХ2,5м і лишилася полоска 0,48мХ2,5м. Полоса 0,77 це буде на циліндр, тобто висоту бочки я планую робити 0,75м, а лишні 2 см лишив на всякий випадок на запас.
В цій темі буду виложувати процес витовлення медогонки і надіюся на Ваші зауваження і пропозиції.
Зробили мені цилінд, ось фото [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] , як видно якраз тих 2см спасли і з них зробили верхній борт. Ось фото самого циліндра [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] На днях планую зробити конусне дно, висота конуса буде +-15 см(як вийде), в якому буде площина з краю розміром 5смХ5см тіпа сама нижня точка, і приваримо знизу кусок нерж.труби з різьбою.Кран я вже купив, він також з нержавійки. Дальше буду докупляти деталі по мірі поступлення коштів :( .Надіюся до початку сезона 2014 все буде готове:) . Циліндр получився розміром по висоті 75см і діметр 79,6 См.

Дет Котэ
12.11.2013, 15:40
Попробувавши ложкою мед який цілу ніч простояв в медогонці, я був в шоці: він відрізнявся по смаку від вчорашнього який я їв дома.

Мед, в своем составе, имеет много летучих соединений. При содержании меда в открытой емкости эти вещества улетучиваются. При этом вкусовые качества меда и запах снижаются...

haphap
12.11.2013, 15:56
Мед, в своем составе, имеет много летучих соединений. При содержании меда в открытой емкости эти вещества улетучиваются. При этом вкусовые качества меда и запах снижаются...
То получається медогонку треба обов"язково робити закриту? Я маю наувазі щоб зверху закривалася кришка і не було доступа (вільного) повітря, я так зрозумів??

Дет Котэ
12.11.2013, 16:10
То получається медогонку треба обов"язково робити закриту? Я маю наувазі щоб зверху закривалася кришка і не було доступа (вільного) повітря, я так зрозумів??

Не обязательно. Просто не стоит оставлять в ней мед на долго.

Andruhan
12.11.2013, 20:17
Надіюся до початку сезона 2014 все буде готове
Эх, жаль, что только одну делаете, я-бы и себе такую прикупил. :ok:

valmir
26.11.2013, 22:47
В цій темі буду виложувати процес витовлення медогонки і надіюся на Ваші зауваження і пропозиції.
Кран я вже купив, він також з нержавійки. Дальше буду докупляти деталі по мірі поступлення коштів :( .Надіюся до початку сезона 2014 все буде готове:) . Циліндр получився розміром по висоті 75см і діметр 79,6 См.
Как обстоят дела с изготовлением. Интерес очень большой. Гдето глубоко и у меня сидит навязчивая мысль такую-же изготовить. Может и решусь глядя на вас.

haphap
27.11.2013, 11:26
Как обстоят дела с изготовлением. Интерес очень большой. Гдето глубоко и у меня сидит навязчивая мысль такую-же изготовить. Может и решусь глядя на вас.
Процес помаленько іде. Були куплені підшибники (закриті сферичні) [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] з внут.діаметром 20мм + 20 круг нержав., 10 мм круги для внутрішнього каркасу + полоса 30ммХ3мм.Ше треба оприділитися з розмірами профільної труби на ножки і зовнішній каркас на циліндр. Зробив зовнішній каркас (тіпа ребра жорсткості ) з полоси,до якої будуть приварюватися ножки з профільної труби, то тепер треба переробляти на профільну трубу так як вона краще тримає рівний діметер кола. Медогонку доробляю неспіша, так як часу ше багато.Краще добре обдумати кожний крок, чим пізніше переробляти(ИМХО). І ще один немаловажний нюанс, зимою в сварщика менше роботи і робить він якісніше так як має менше заказів і більше часу і не спішить "як голий в баню". Ше думаю над внутрішньою частиною медогонки, тобто якої форми її краще зробити: шестигранник чи коло. В кола є один великий плюс, то шо потім легше буде переробити під радіальну.Так шо процес іде.:)

Andruhan
30.11.2013, 19:49
Если можно фотографии поподробней, пожалуйста.
Вот поставил привод, как стоял.

МЭД
30.11.2013, 21:48
Вот поставил привод, как стоял.
Такая медогонка как у меня. Мне в свое время подарили в убитийшем ржавом состоянии .Отреставрировал ,в нуири белоснежная Но пока без эл привода.Качаю бицаки ,а там посмотрим!

Andruhan
01.12.2013, 20:12
Так, як діметер циліндра потрібен 80 см то цей лист не підходить, проста формула по геометрії нам говорить що лист повинен бути 2,5м. Купив лист 1,25мХ2,5мХ1мм за 700 грн. Зразу на місці мені його рубанули на гільятині на 0,77мХ2,5м і лишилася полоска 0,48мХ2,5м. Полоса 0,77 це буде на циліндр, тобто висоту бочки я планую робити 0,75м, а лишні 2 см лишив на всякий випадок на запас.
Глядя на Ваш цилиндр и сравнивая со-своей 6-и рамочной, думаю, что у Вас получится медогонка хоть и тяжелее но не будет ощущения "хлипкости", присущему баку моей(за ротор не говорю, там полный порядок, а кассеты- вообще, бомба). Кстати, Мелиса 93 кажись продаёт кассеты в запчасти, возьмите- не пожалеете, спрашивал людей, что пользуют- очень нравятся.

valmir
02.12.2013, 00:53
А фото и размеры кассет от Мелиссы какбы посмотреть:beer:

haphap
02.12.2013, 01:41
Andruhan, а як Ви плануєте робити механізм самоповоротних касет?? Я маю на увазі які пружини, систему їх кріплень. Касету від Меліси треба трошки доробити, приварити кручки на кріплення пружини. Я десь читав(не памятаю де точно) що в касетах від Меліси економія на нержавійці на боках(де вуха кріплення до медогонки), тобто не спрошний кусок листа і це трохи мішає витягувати та запихати рамки, це правда? Скажіть будь-ласка яка товщина листа на Вашій медогонці.

Andruhan
02.12.2013, 12:42
Andruhan, а як Ви плануєте робити механізм самоповоротних касет??
Самоповоротных- нет, а синхронноповоротных- может быть. У коллеги Немолодой, тут ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]) видно, а тут ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]) описано, как с поворотной сделать синхронноповоротную. Ротор у меня уже вот такой ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
А фото и размеры кассет от Мелиссы какбы посмотреть Фото по ссылке выше, а размеры чуть позже :beer:

Немолодий
02.12.2013, 18:19
Зробив зовнішній каркас (тіпа ребра жорсткості ) з полоси,до якої будуть приварюватися ножки з профільної труби, то тепер треба переробляти на профільну трубу так як вона краще тримає рівний діметер кола.
Вважаю зробленого достатнім. Жорсткості бакові (правильності діаметра) надасть прикріплена згодом поверх бака вгорі траверса-шина 60х10, до якої буде кріпитися верхня опора ротора. Ножки не варто приварювати до полоси-краще зробити кріплення на болтах.(ИМХО)

Andruhan
02.12.2013, 20:43
Я десь читав(не памятаю де точно) що в касетах від Меліси економія на нержавійці на боках(де вуха кріплення до медогонки), тобто не спрошний кусок листа і це трохи мішає витягувати та запихати рамки, це правда?
Да, экономят, полоска не сплошная, но рамки пробовал вставлять- нормально входят, а самое главное есть выемка для пальцев и размер по- высоте такой, что гофмановские разделители не упираются в кассету. Это не реклама, но медогонку от Мелисы 93 купил именно из-за конструкции их кассет.
Ножки не варто приварювати до полоси-краще зробити кріплення на болтах.
Согласен, надо будет и мне что-то придумать, съёмное.

haphap
03.12.2013, 11:15
Жорсткості бакові (правильності діаметра) надасть прикріплена згодом поверх бака вгорі траверса-шина 60х10
Скажіть а де можна її купити(я маю наувазі з нержавійки)? Самий оптимальний варіант шо я найшов то профільна труба НЖ 60Х30Х1,5. Чи зробити з полоси 50Х6 чи 60Х5??:beer:

gvf
03.12.2013, 12:44
haphap, а навiщо траверсу робить з нержавiйки? Заводськi мають зверху обод та траверсу з чорного металу, пофарбованi.

haphap
03.12.2013, 13:35
haphap, а навiщо траверсу робить з нержавiйки? Заводськi мають зверху обод та траверсу з чорного металу, пофарбованi.
Я рішив все робити з нержавійки, навіть ножки. Єдине шо лишеться не НЖ це підшипники,обойма підшипників, шків та мотор. І ще думаю одну частину кришки зробити з ортстікла, друга буде з нержавйки:) Болти доречі з НЖ тоже :)

Добавлено через 19 минут
Немолодой, класно Ви придумали механізм синхронноповоротных касет, одне питання: Де стоїть пружина яка ставить касети в напрямку до центра, чи у вас якийсь інакший механізм?? Я думав зробити їх за допомою пружин, які прикріпленні до касети внизу та до центрального валу шось тіпа як на фото [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] а Вашу версію тепер обдумуваю. Якщо можна виставіть фото поворотного механізму зблизька:beer:

віталий
03.12.2013, 21:07
Може кому буде цікаво відео як виготовляють медогонки в Україні:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Немолодий
04.12.2013, 08:23
Немолодой, класно Ви придумали механізм синхронноповоротных касет, одне питання: Де стоїть пружина яка ставить касети в напрямку до центра, чи у вас якийсь інакший механізм??
Це не я придумав. Я виклав фото готової медогонки фірми "Меліса 93". В цій конструкції всі касети повертаються з одного крайнього положення в інше вручну, повернувши лише одну касету. В медогонці ж Грановського, яку Ви хочете зробити, поворотна система забезпечує автоматичне розміщення касет с спокійному стані ротора в радіальному порядку. От цю систему повороту Вам і слід дублювати.
Щодо касет від "Меліси 93", то підтверджую їх надійність. міцність і зручність. А бокове вертикальне ребро я зробив суцільним, вваривши невелику смужку із нержавійки. Тепер зручніше вставляти і виймати рамки: ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]).
Механізм повотору можна подивитись і почитати: [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

верес
04.12.2013, 12:36
якийсь інакший механізм??
Є розробка ( в кресленнях) приводу синхронного інерційного повороту касет за допомогою каната (троса), характерна особливість цієї системи ще й в тому, що дзволяє швидко перенастраювати медогонку з хордіального типу в радіальний, простим витягуванням касет., без будь яких інструментів,

Немолодий
04.12.2013, 17:06
Є розробка ( в кресленнях) приводу синхронного інерційного повороту касет за допомогою каната (троса), характерна особливість цієї системи ще й в тому, що дзволяє швидко перенастраювати медогонку з хордіального типу в радіальний, простим витягуванням касет., без будь яких інструментів,
Це буде особливо цікаво Andruhanu.

haphap
04.12.2013, 18:48
Є розробка ( в кресленнях) приводу синхронного інерційного повороту касет за допомогою каната (троса), характерна особливість цієї системи ще й в тому, що дзволяє швидко перенастраювати медогонку з хордіального типу в радіальний, простим витягуванням касет., без будь яких інструментів,
Мене зацікавило :confused: Якщо можна подробніше :beer:

Andruhan
05.12.2013, 11:07
Це буде особливо цікаво Andruhanu.
Да-да, вижу и не только мне!

верес
05.12.2013, 19:18
попробую розповісти словами, розробляв такий варіант для себе,але скажу наперед до виготовлення черга не дійшла, бо змінив свою думку про медогонки з горизонтальною віссю обертання, в зв"язку з переходом на один стандарт рамок (піврамка), і над конструкцією такої горизонтальної медогонки працюю зараз.
А креслення хордіально-радіальної на 8 рамок/56 піврамок, з діаметром бака 106 см, з ротором консольного типу є, правда не в такому вигляді що би можна було їх виставляти на огляд.
Тому на словах це має такий вигляд;
-ротор має 8 променів (від кількості касет),з вертикальними стійками, всі вони зв"язані нижнім та верхним обручем.
-в кожний промінь вварюється втулочка в яку вставляється шківок на осі,
- всі шківки зв"язуються між собою канатом, який обгортає кожний шківок одним витком,і обов"язково,зажимом фіксується на кожному шківку, тобто утворюється нерозривний зв"язок між всіма шківками, тепер, якщо повертати один - то через канат всі решта будуть повертатися синхронно з ним, ось і вся схема синхронного повороту.
- до кожного шківка прикріплено ричаг, який під дією пружини повертає іх в віхідне положення.(займають положення паралельно променю).
- швидко знімні касети це теж просто.- обертаються на вісі -стержень 5-6мм, нижнім кінцем вставляється в осьовий отвір в шківкові, верхній кінець має муфточку (потовщення- циліндрик) яка вставляється в розрізаний кронштейн (подібний до замочної накладки під ключ), для того щоб вийняти касету, достатньо припідняти її вверх так, щоб муфточка вийшла з кронштейна, а стержень вже через розріз в ньому, нахилом до центра медогонки виводиться з кронштейна, і касета вже вільна.
в нижній частині касети є два штирьки, (як на ключеві до болгарки), які входять в відповідні отвори в шківкові, це забеспечує жорсткий зв"язок між касетою та шківком а отже і їх синхроне повертання.
написав, а тепер думаю, чи буде це зрозуміло для Вас, мені здається просто бо воно існує в моїй уяві.
Якщо зацікавило але буде незрозуміло, то пишіть, намалюю схемку.

Немолодий
06.12.2013, 19:37
haphap
А не заинтересует ли Вас вот такая медогонка на 12 рам (230 мм). При желании её можно сделать и для рам на 300 мм? Могу подсказать координаты её конструктора для консультаций. Человек сделал сам, пользуется 2 года и беспредельно доволен.

haphap
07.12.2013, 01:58
А не заинтересует ли Вас вот такая медогонка на 12 рам (230 мм). При желании её можно сделать и для рам на 300 мм? Могу подсказать координаты её конструктора для консультаций. Человек сделал сам, пользуется 2 года и беспредельно доволен. Буду Вам дуже вдячний :beer:

Немолодий
07.12.2013, 07:56
Буду Вам дуже вдячний
Добре. Буду виходити на конструктора, а Ви в свою чергу обіцяйте і нас інформувати про все, що дізнаєтесь від нього. Бажаю успіхів!

haphap
08.12.2013, 17:19
а Ви в свою чергу обіцяйте і нас інформувати про все, що дізнаєтесь від нього
Домовилися:beer:

Крымчак
08.12.2013, 21:17
Глядя на Ваш цилиндр и сравнивая со-своей 6-и рамочной, думаю, что у Вас получится медогонка хоть и тяжелее но не будет ощущения "хлипкости", присущему баку моей(за ротор не говорю, там полный порядок, а кассеты- вообще, бомба). Кстати, Мелиса 93 кажись продаёт кассеты в запчасти, возьмите- не пожалеете, спрашивал людей, что пользуют- очень нравятся.
Взял на 230 два комплекта, переделываю на МР4. Но очень интересует синхронноповоротность кассет. Прочитал сообщения Немолодого, рассматривал фото, не доходит...
Сейчас набросаю схему и буду просить уточнений.

Добавлено через 3 минуты
haphap
А не заинтересует ли Вас вот такая медогонка на 12 рам (230 мм).
Уже заинтересовала... Какой диаметр бака конкретно в этой медогонке? в стандартном исполнении она какая - шестирамочная или четырёхрамочная...?

Andruhan
08.12.2013, 21:37
Сейчас набросаю схему и буду просить уточнений.
Да я ещё себе не сделал, но почти представляю, по синхроповороту коллега Немолодой в теме, он его пользовал. :beer:

Крымчак
08.12.2013, 21:37
Немолодой, я правильно понял схему синхронизатора поворота рамок?
У меня четыре кассеты. вид снизу, на красной площадке синяя оська снизу и сверху, две тяги коричневые снизу этой площадки, две другие, сиреневые , сверху площадки. оська по осевой линии кассеты?

vodolej
08.12.2013, 21:59
я правильно понял схему синхронизатора поворота рамок?

Шото я тут не догоняю. Я представлят эту работу так - касеты в которые втавляются рамки закреплены на осях с возможностью поворачиваться в обе стороны но с небольшим наклоном вперед. Под действием силы тяжести касеты с рамками, верхней планкой к центру медлгонки, провисают к оси.. При врашении под действием силы Кориолиса все рамки поворачиваются в одну сторону а затем под действыем ценробежных сил прижимаются к корзине и происходит откака меда с одной стороны рамок. После остановки касеты снова устремляются к оси медогонки и уже при вращении в обратную сторону каскты также повораиваются в обратную сторону и просходит откака с другой стороны.
Что не так?

Kostik
08.12.2013, 22:15
haphap
А не заинтересует ли Вас вот такая медогонка на 12 рам (230 мм). При желании её можно сделать и для рам на 300 мм? Могу подсказать координаты её конструктора для консультаций. Человек сделал сам, пользуется 2 года и беспредельно доволен.
Решение интересное. Можно в качестве редуктора использовать ручную дрель. Правда только для медогонок с вращением ротора только по часовой стрелке.

Немолодий
08.12.2013, 22:41
Немолодой, я правильно понял схему синхронизатора поворота рамок?
У меня четыре кассеты. вид снизу, на красной площадке синяя оська снизу и сверху, две тяги коричневые снизу этой площадки, две другие, сиреневые , сверху площадки. оська по осевой линии кассеты?
Ще раз погляньте на це фото: [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Тяги прикріплені внизу хрест навхрест до двох точок площадки, що приварена до нижньої вісі касети. На фото видно лише одну тягу, яка з"єднує ліву касету (крайня ліва точка згаданої площадки) та праву касету (права крайня точка згаданої площадки) На фото нижче (ближче до бака) то не тяга, а частина шестикутного нижнього ободу ротора. До нього приварено прут, що з"єднує нижній і верхній ободи ротора. Медогонка не моя. Зробити нові детальні фото можна не скоро.

Добавлено через 3 минуты
Решение интересное. Можно в качестве редуктора использовать ручную дрель.
Найкращим приводом є електропривід на основі мотора-генератора Г-108! ПЕРЕВІРЕНО!!!

Kostik
08.12.2013, 22:45
Найкращим приводом є електропривід на основі мотора-генератора Г-108! ПЕРЕВІРЕНО!!!
Согласен. А для ручного привода ручная дрель как вариант и неплохой. Пользуюсь сам таким приводом.

Немолодий
08.12.2013, 23:04
Шото я тут не догоняю. Я представлят эту работу так - касеты в которые втавляются рамки закреплены на осях с возможностью поворачиваться в обе стороны но с небольшим наклоном вперед. Под действием силы тяжести касеты с рамками, верхней планкой к центру медлгонки, провисают к оси.. При врашении под действием силы Кориолиса все рамки поворачиваются в одну сторону а затем под действыем ценробежных сил прижимаются к корзине и происходит откака меда с одной стороны рамок. После остановки касеты снова устремляются к оси медогонки и уже при вращении в обратную сторону каскты также повораиваются в обратную сторону и просходит откака с другой стороны.
Что не так?
В обсуждаемой медогонке всё не так. Но Ваша идея очень оригинальна. По этой причине косо навешенные на дверную коробку двери всегда сами закрываются или открываются. Интересно, реализована ли она в какой нибудь конструкции медогонки?
Добавлено через 14 минут
Есть ещё одна конструкция, обеспечивающая синхронный поворот кассет. Такой механизм заложен в конструкции 6-ти рамочной медогонки от "Чарунки". Диск в нижней части оси ротора не закреплён намертво с осью, а поворачивается независимо от вращения ротора и своими тягами поворачивает все кассеты. К каждой кассете одна тяга. Это мой анализ фотографии. В живую такой не видел.
P.S. Что-то не получается загрузить фото.

Крымчак
09.12.2013, 00:31
Тяги прикріплені внизу хрест навхрест до двох точок площадки, що приварена до нижньої вісі касети. На фото видно лише одну тягу, яка з"єднує ліву касету (крайня ліва точка згаданої площадки) та праву касету (права крайня точка згаданої площадки)
Теперь так?
Ну а про диаметр бака 12 кассетной и из какой она была переделана.

Крымчак
09.12.2013, 00:36
В обсуждаемой медогонке всё не так. Но Ваша идея очень оригинальна. По этой причине косо навешенные на дверную коробку двери всегда сами закрываются или открываются. Интересно, реализована ли она в какой нибудь конструкции медогонки?
именно из-за самопроизвольного складывания кассет хочу и сделать синхронизацию . Когда в поле качаешь трудно установить ось вертикально и этот эффект автоматически сам появляется, ты кассету в одну сторону, не успеешь нажать на пуск , а она уже в другой стороне повёрнута... Может быть в медогонке Грановского этот принцип и можно реализовать, а в поворотной -отклонение оси от вертикали - одни неудобства...(ИМХО)

Ворон
09.12.2013, 09:50
Согласен. А для ручного привода ручная дрель как вариант и неплохой. Пользуюсь сам таким приводом.
А чим вам не угодив рідний редуктор,що ви знову стаєте на ті самі граблі,навіщо винаходити велосипед!

Немолодий
09.12.2013, 10:16
Теперь так?
Ну а про диаметр бака 12 кассетной и из какой она была переделана.
ДА! Теперь правильно.
Я дал координаты автора разработки той 12 рамочной тов. haphap . Он обещал информировать о всех известных ему деталях конструкции.

Немолодий
09.12.2013, 11:46
Есть ещё одна конструкция, обеспечивающая синхронный поворот кассет.
Это конструкция синхронного поворота кассет в медогонках от "Чарунки"

Ворон
09.12.2013, 12:03
Это конструкция синхронного поворота кассет в медогонках от "Чарунки"
Эта медогонка,легко может быть переделена в радиалку,и отпадёт потребность в синхронном перевороте касет,так как в радиалке касеты не нужны.

Andruhan
09.12.2013, 17:43
Согласен. А для ручного привода ручная дрель как вариант и неплохой. Пользуюсь сам таким приводом.
Согласен с коллегой Ворон, насчёт граблей и велосипеда :beer:, попробуйте эл-привод и Вы свою дрель будете использовать только по-назначению.:ok:

vodolej
09.12.2013, 20:59
Что-то не получается загрузить фото.

Фото нужно отформатировать в допустимый формат а также изменить размер в пикселях до допустимого на сайте.
А о медогонке о которой вы вспомнили. То в ней в нижней части каждой касеты есть треугольник-пластина . У его вершине направленой к центру есть отверстие. Так вот эти отверстия каждой касеты соеденены тягой между собой. И при повороте одной касеты поворачиваются синхронно все четыре.

Немолодий
09.12.2013, 21:36
... А о медогонке о которой вы вспомнили. То в ней в нижней части каждой касеты есть треугольник-пластина . У его вершине направленой к центру есть отверстие. Так вот эти отверстия каждой касеты соеденены тягой между собой. И при повороте одной касеты поворачиваются синхронно все четыре.
Мне кажется этот вариант тоже возможен, но почему-то в "Мелисы 93" таких тяг две, а в "Чарунке" тяги прикреплены к диску в центре ротора. Возможно каждая фирма ищет своё и не дублирует чужое.

Kostik
10.12.2013, 23:33
А чим вам не угодив рідний редуктор,що ви знову стаєте на ті самі граблі,навіщо винаходити велосипед!
Медогонку делал сам и на то время редуктор другого не нашел.

Немолодий
14.12.2013, 21:10
Медогонку делал сам и на то время редуктор другого не нашел.
Ну дак пришло время сменить этот атавизм механики на современный электропривод. Помянете моё слово-не пожалеете.

ВикторПчела
14.12.2013, 22:15
Може хтось мені з форумчан пояснить: Чого в медогонках заводських кран зроблений не в самій нижній точці медогонки???Невже так приємно "ниряти" в медогонку з ложкою і вибирати остатки меду??.
haphap, спробую пояснити, можливо Вам це допоможе при проектуванні.
В медогонках невеликого розміру, а значить малої ваги, коли ставити рамки різної ваги медогонку сильно кидає із сторони в сторону. Коли в медогонці набирається певна кількість меду, медогонка стає більш стійкою.
Якщо качати з заритим краном, то треба постійно відслідковувати рівень муду в медогонці і при її наповненні зливати (тут хто як приспособився). А якщо качати з відкритим краном (мед зразу стікає у ємність) то при припіднятому трохи крані у медогонці постійно зберігається певна кількість меду.
Успіхів.

верес
15.12.2013, 16:00
спробую пояснити,

Коли в медогонці набирається певна кількість меду, медогонка стає більш стійкою.

при припіднятому трохи крані у медогонці постійно зберігається певна кількість меду.
а яка ж кількість меду повина "зберігатися" в медогонці щоб її не кидало?

valmir
15.12.2013, 18:39
Чем больше тем лучше главное чтобы до барабана не доставало (медовый карман побольше)

valentin
23.12.2013, 21:20
Пока пользуюсь тоже самодельной медогонкой.Два года назад смастерили с дядькой,точнее я комплектующие ,а он собрал все до кучи.

верес
31.12.2013, 12:05
шукаю підказку, Яка най оптимальніша швидкість (кутова) руху рамки в медогонці для якісного радіального центрифугування меду, так щоб і мед вилітав, і рамка була цілою.

Немолодий
31.12.2013, 12:50
шукаю підказку, Яка най оптимальніша швидкість (кутова) руху рамки в медогонці для якісного радіального центрифугування меду, так щоб і мед вилітав, і рамка була цілою.
Припустимо, що Ви знаєте цю швидкість. Питання. Як Ви будете цю швидкість визначати і виставляти на своїй медогонці?

верес
31.12.2013, 13:07
Питання. Як Ви будете цю швидкість визначати і виставляти на своїй медогонці?
Немолодой, я думаю відповідь на своє питання Ви знаєте,
Бачив відео де на пульт керування в цифровому зображені висвітлюються оберти ротора, цього достатньо, щоб знати кутову швидкість. яка мене цікавить.
П.С. відео де рекламують паровий клин та електрифіковану 30 рамкову радіальну медогонку з трьома режимами, програмуються тривалість та оберти

vsts
31.12.2013, 18:44
Кассеты покупные, бак и обручи, из уголка, сделали ребята знакомые. Ротор шпонка 8*10. Ведомый шкив, машинка швейная Ф315мм ведущий 25мм. Моторчик печки "волги" 60вт.

Немолодий
03.01.2014, 15:57
Немолодой, я думаю відповідь на своє питання Ви знаєте,
З електронікою нині майже все можливо. Та чи варто? Як говорив один кіногерой "хлопотное это дело". (ИМХО)

верес
03.01.2014, 19:46
Та чи варто?

Немолодой, варто, але Ви про що?
Я ж попросив поділитися іформацією, звичайно якщо така є, про оптимальну швидкість руху рамки ( конкретно, її верхньої планки) по колу при якій найбільш еффективно центрифугується мед.
Для чого це мені, тільки для того, щоб знати які оберти має мати ротор медогонки, адже Ви погодитесь що при різних діаметрах роторів, має бути певна швидкість іх обертання.
П.С. Чи все треба пізнавати методом "втика".

Немолодий
03.01.2014, 23:53
Чи все треба пізнавати методом "втика".
Тридцять з лишнім років не задумувався про радіальну швидкість. Та і нині немає в цьому потреби. Є досвід, який допомагає мені мати цілі і повністю відкачані в медогонці рамки.
P.S. А Ви маєте робити так, як вважаєте потрібним. Бажаю успіху!

Крымчак
04.01.2014, 00:03
Я ж попросив поділитися іформацією, звичайно якщо така є, про оптимальну швидкість руху рамки ( конкретно, її верхньої планки) по колу при якій найбільш еффективно центрифугується мед.
Для чого це мені, тільки для того, щоб знати які оберти має мати ротор медогонки, адже Ви погодитесь що при різних діаметрах роторів, має бути певна швидкість іх обертання.

Верес, никто не знает конкретно такой информации. Она зависит от многих факторов. Так что делайте себе привод с индикацией, качайте, выбирайте наиболее удачный режим и ... вкладывайте его на всеобщее обозрение. Немолодой имеет приводы на хордиальные медогонки и они без индикации... и он правильно сказал, без всякой индикации качает не ломая рамки и полностью выкачивает... :beer::ura1::ura1::ura1::beer: и никто инфу не утаивает, просто Немолодой очень ответственный человек, чтобы выкладывать не достоверную информацию...:nunu:(ИМХО)

vodolej
04.01.2014, 10:18
Я ж попросив поділитися іформацією, звичайно якщо така є, про оптимальну швидкість руху рамки ( конкретно, її верхньої планки) по колу при якій найбільш еффективно центрифугується мед.
Та просто якщо це вам потрібно для проектування то продивіться параметри медогонок з електроприводом які випускає промисловість. Частота обертів валу там змінюється від 80 до 180 обертів за хвилину. Тобто , з початку крутиться на менших обертах а потім вони збільшуються з тим щоб спочатку відкачати мед який є в найбільш віддалених від центру частинах рамки а потім все останнє. Це дозволяє зберегти соти від зминання.Це стосовно радіальних медогонок.

верес
04.01.2014, 11:41
Та просто якщо це вам потрібно для проектування то продивіться параметри медогонок з електроприводом які випускає промисловість. Частота обертів валу там змінюється від 80 до 180 обертів за хвилину. Тобто , з початку крутиться на менших обертах а потім вони збільшуються з тим щоб спочатку відкачати мед який є в найбільш віддалених від центру частинах рамки а потім все останнє. Це дозволяє зберегти соти від зминання.Це стосовно радіальних медогонок.
__________________
Подвергайте все сомнению!

vodolej, я так і зробив, але думав, що отримаю ще якусь підказку від тих хто має справу з удосконаленням та модернізацією медогонок.

Крымчак
06.01.2014, 02:00
Тридцять з лишнім років не задумувався про радіальну швидкість. Та і нині немає в цьому потреби. Є досвід, який допомагає мені мати цілі і повністю відкачані в медогонці рамки.
P.S. А Ви маєте робити так, як вважаєте потрібним. Бажаю успіху!
Верес, специально для тебя выкладываю клип хорошего привода без индикации. В унисон словам уважаемого Немолодого, ему как и многим опытным пчеловодам индикация нужна вот такая простая - визуальная, например флагом. А привод получился надёжнейшим.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

верес
06.01.2014, 12:28
Верес, специально для тебя выкладываю клип хорошего привода без индикации. В унисон словам уважаемого Немолодого, ему как и многим опытным пчеловодам индикация нужна вот такая простая - визуальная, например флагом. А привод получился надёжнейшим.

Крымчак, я теж з повагою ставлюся до Вас, як і до
Немолодой,
Маю в планах зробити медогонку своєї конструкції, креслення готові, але хотів уточнити які оберти краще, от і все.
Адже, діаметри роторів різні, то і оберти теж мають бути підходящими, тому і запитав про кутову швидкість руху рамки.
На основі данних з довідника, де вказано лише; медогонка електрофікована М4/32РЕ, при діаметрі бака 660мм, оберти до 300 за хв, за проведеними розрахунками кутова швидкість руху рамки - max-9,4 м/с, але в живу такої медогоки небачив, як вона працює теж незнаю, тому і виникло питання про оптимальну швидкість, але,...!

Крымчак
06.01.2014, 22:33
Маю в планах зробити медогонку своєї конструкції, креслення готові, але хотів уточнити які оберти краще, от і все.
Адже, діаметри роторів різні, то і оберти теж мають бути підходящими, тому і запитав про кутову швидкість руху рамки.
На основі данних з довідника, де вказано лише; медогонка електрофікована М4/32РЕ, при діаметрі бака 660мм, оберти до 300 за хв, за проведеними розрахунками кутова швидкість руху рамки - max-9,4 м/с, але в живу такої медогоки небачив, як вона працює теж незнаю, тому і виникло питання про оптимальну швидкість, але,...! Верес, не хочу опускаться до назидательного тона, но любой опытный пчеловод поступил бы иначе . Сделал бы медогонку, выбрал бы привод с широким диапазоном регулировок оборотов и подобрал бы самые оптимальные обороты, по признакам , которые назвал Немолодой , рамки откачаны и не порваны! Лет пять назад я такие же вопросы задавал и не получал ответ, теперь то я понимаю, что вопрос некорректен... Лично я тоже мечтаю сделать медогонку из нержавейки, на 6 рамок 230 по принципу Грановского, автомат. Тем более привод у меня есть и обороты можно отрегулировать от 50 до 350... и режимы разные выставить, вплоть до автомата. Единственная беда живу в селе и всё придётся делать своими руками, и бак тоже...

фом
07.01.2014, 14:48
Ось моя медогонка. Всі деталі крім крана, шківів, підшипників і поперечної досточки використовував з нержавки.

Немолодий
07.01.2014, 16:53
Ось моя медогонка. Всі деталі крім крана, шківів, підшипників і поперечної досточки використовував з нержавки.
Цілком презентабельний агрегат.:ok: Зразу видно, що для цього потрачено немало сил. Ну а про вміння, золоті руки і світлу голову я вже промовчу. Браво! :appl:

Serioga
07.01.2014, 17:14
Ось моя медогонка. Всі деталі крім крана, шківів, підшипників і поперечної досточки використовував з нержавки.
А как саму "бочку" изготавливали? Все эти ребра жесткости в домашних условиях не так просто сделать.

фом
07.01.2014, 20:27
А как саму "бочку" изготавливали? Все эти ребра жесткости в домашних условиях не так просто сделать.
Сам бак мені робили жестянщики, доречі, один із них теж пасічник. Я просто дав їм розміри бака і сказав, де буду використовувати.

haphap
08.01.2014, 14:03
А как саму "бочку" изготавливали? Все эти ребра жесткости в домашних условиях не так просто сделать.
Пошукайте в себе в місті майстерню де виготовляють коминові гільзи(гильзы которые ставлят в внутрь дымохода), і вони ці ребра жорсткості зроблять вам за 15 хв, а для дому нема смисла купляти такі вальци.:)

vsts
11.01.2014, 00:43
Лично я тоже мечтаю сделать медогонку из нержавейки, на 6 рамок 230 по принципу Грановского, автомат. Тем более привод у меня есть и обороты можно отрегулировать от 50 до 350... и режимы разные выставить, вплоть до автомата. Единственная беда живу в селе и всё придётся делать своими руками, и бак тоже...
Сделать бак не проблема. Пересылка тоже. Все упирается в ценовой фактор

верес
11.01.2014, 08:39
Сделать бак не проблема. Пересылка тоже. Все упирается в ценовой фактор

vsts, думаю та й надіюся, що власноруч зроблена медогонка буде дешевшою від пропонованих нашими виробниками. і не гіршою за якістю та ТТХ.

Andruhan
11.01.2014, 13:01
vsts, думаю та й надіюся, що власноруч зроблена медогонка буде дешевшою від пропонованих нашими виробниками. і не гіршою за якістю та ТТХ.
Здравствуйте коллеги! Глядя на бак медогонки, которую делает коллега haphap, уверен, что будет не хуже! А какое удовольствие будет работать таким инструментом, сделанным своими руками!

верес
11.01.2014, 13:22
маю такий проек "власноручної медогонки".
На мою думку має такі особливості;
1). ротор консольного типу, що полегшує доступ до касет, рамок.
2). система синхронного повороту касет реалізується за допомогою троса, повернення в початкове положення під дією пружин які є на кожному шківкові,
3) спосіб зміни режиму відкачування з хордіального на радіальний - простим вітягуванням касет, без використання інструментів

Ворон
11.01.2014, 14:41
маю такий проек "власноручної медогонки".
На мою думку має такі особливості;
1). ротор консольного типу, що полегшує доступ до касет, рамок.
2). система синхронного повороту касет реалізується за допомогою троса, повернення в початкове положення під дією пружин які є на кожному шківкові,
3) спосіб зміни режиму відкачування з хордіального на радіальний - простим вітягуванням касет, без використання інструментів
Миниатюры
А чому не зробити радіальну,якщо вже бак робити власноруч,то кращу як радіальна навіть и не придумати,а якщо оснастити електро приводом,то ціни її не буде.:ok:

верес
11.01.2014, 16:23
А чому не зробити радіальну,якщо вже бак робити власноруч,то кращу як радіальна навіть и не придумати,а якщо оснастити електро приводом,то ціни її не буде.

Ворон, перший задум був -хордіальна з синхронно- поворотними касетами, для реалізації синхронності придумав тросову систему, але почав переходити на медову пів/рамку, тому, з"явилася нова задумка - медогонка має бути універсальною, для цього придумав швидкознімні касети, тросова система ніби вже й стала непотрібною, так як і касети, але все поєднавши нарисувався варіант універсальної.
На даний момент відмовився від універсальної на користь горизонтальної. В з"язку з переходом на єдину рамку що для меду, що для гнізда.- це піврамка.
Креслення (ескізи) вже є, основні вузли розробленні, вже ніби й знайшов де можна замовити вузли з Н/Ж сталі.(те що сам незможу зробити).
Тепер залишилося головне питання - бюджет! Бо разом хочу і нарощування вуликового парку і обладнання.

Andruhan
11.01.2014, 17:11
На даний момент відмовився від універсальної на користь горизонтальної.
Универсальное всегда хуже специального. Если рамки однотипные, то нечего и думать, делайте под них медогонку и всё. А если кто радиалку на 300-ю рамку надумает делать, делайте в гараже или на улице, а-то будет как у меня - 6-и рамочная в дверь не проходит, хорошо,что хоть на улице :confused:

Сергей 42
11.01.2014, 17:15
а-то будет как у меня - 6-и рамочная в дверь не проходит
сейчас в полной растерянности, какую делать, шести, или четырех рамочную. кроме того что в двери не проходит еще какие недостатки есть? в принципе мне и не надо чтоб в дверь проходила, окна большие.

Немолодий
11.01.2014, 17:33
На даний момент відмовився від універсальної на користь горизонтальної.
Тобто Ви нам запропонував проект від якого сам відмовився? То викладайте вже, будь ласка, і самий останній свій варіант. Буде дуже цікаво.

Добавлено через 3 минуты
для реалізації синхронності придумав тросову систему
Отут, шановний, прохання більш детально з малюнками, схемами, бо з попереднього вашого повідомлення про цю систему я не все зрозумів (старію).

Добавлено через 10 минут
сейчас в полной растерянности, какую делать, шести, или четырех рамочную. кроме того что в двери не проходит еще какие недостатки есть? в принципе мне и не надо чтоб в дверь проходила, окна большие.
Сергей 42. Если Вы выберете шестирамочную у Вас будет возможность сделать её с самоповоротными кассетами, как у Грановского. А значит и оборудовать её электроприводом с автоматическим режимом откачки. Подобный привод уже есть у Крымчака, Свеклова и других пчеловодов. Это даст Ваш хороший выигрыш во время откачки мёда. А высланный Вам новый Г-108 справится с лихвой с такой медогонкой. На счёт большого диаметра, то это надо тоже всё предусмотреть. Считаю это не таким уж и большим недостатком. К тому же её можно сделать по высоте такой, чтобы проходила боком в двери 80 см шириной. Желаю удачи!

верес
11.01.2014, 18:07
в дверь не проходит,
в моєму пректі двері неперешкода, тому,що легко розбирається на три частини;
- остов (рама) з приводом,
-бак який невиконує ролі рами,
- ротор, який легко знімається з шпинделя, (посадка на конус Морзе)
какую делать, шести, или четырех рамочную.
я робив розрахунки так би мовити ККД використання матеріалу на бак (Н/Ж сталь), вибрав 8-ми рамкову, тому,що при такій кількості касет найбільш раціонально використовується окружність бака. При 6 рамках матеріалу на бак йде майже стільки як і на 8 рамкову.
Тобо Ви нам запропонував проект від якого сам відмовився? То викладайте вже, будь ласка, і самий останній свій варіант. Буде дуже цікаво.
відмовився, тому що радіальна горизонтальна дозволяє ускорити процес відкачування, як по режиму так і по завантаженню- розвантаженню,
Вже є розрахункові креслення розпечатки-автомата, механізм буде працювати на використанні кривошипної конструкції, подача рамки знизу вверх, якраз під горизонтальну медогонку.
більш детально з малюнками, схемами,
думаю описати словами; з раніш виставленого малюнка бачите,що є промені, на яких змонтовані шківки. Трос обвивається навколо кожного шківка один раз і за допомогою натяжного пристрою (який з"єднає почаотк з кінцем) натягується до усунення провисання, після, спец фіксаторами які мають бути на кожному шківкові трос защимляється (на всіх шківках,) і отримаємо жорсткий зв"язок між шківками,що про повоті одного шківка змусить синхронно повертатися всі решта,
При розгоні ротора під дією інерції всі касети будуть старатися зайняти відцентрове положення, і ось тут трос буде їхнє бажання синхронізувати, тобто вони будуть повертатися одночасно, на рівні кути. Після зупинки, пружини мають повернути касети на нейтраль.
П.С. Можливо для надійності спрацювання повороту касет, адже з кожним повором -циклом їхня маса буде зменшуватися, було би непогано початок циклу права- ліва сторона розпочинати з різкого розкручування - удару, а вже потім зповільнювати до режиму відкачування.

Andruhan
11.01.2014, 18:11
сейчас в полной растерянности, какую делать, шести, или четырех рамочную. кроме того что в двери не проходит еще какие недостатки есть? в принципе мне и не надо чтоб в дверь проходила, окна большие.
Ну тогда не вижу препятствий! ;) Вы не подумайте, я никак не разочарован покупкой большой медогонки, даже без синхроповорота кассет, работа пойдёт быстрее!
А высланный Вам новый Г-108 справится с лихвой с такой медогонкой.
Я-вот "колдую" над 32-х рам. радиалкой, под 145-ю рамку, нет не конструирую, перебираю старую, есть у Вас блок управления на неё под Г-108? Тот Ваш, что есть у меня, с реверсом, думаю на 6-и рам.

Немолодий
11.01.2014, 18:39
Після зупинки, пружини мають повернути касети на нейтраль.
Шківки, тросик-зрозуміло. Не зрозуміло де згадувані Вами пружини.

верес
11.01.2014, 18:51
де згадувані Вами пружини.
на малюнку я позначив їх лише на двох шківках. насправді до кожного кріпиться ричаг, і в нейтральному положені вони займають позицію паралельну до променів, пружина кріпиться до ричага та крючка на промені і знаходиться в нерозтягнутому стані, при повороті шківок ричагом розтягує пружину, яка псля зупинки має повернути його в нейтральне положення.

Немолодий
11.01.2014, 19:00
на малюнку я позначив їх лише на двох шківках. насправді до кожного кріпиться ричаг, і в нейтральному положені вони займають позицію паралельну до променів, пружина кріпиться до ричага та крючка на промені і знаходиться в нерозтягнутому стані, при повороті шківок ричагом розтягує пружину, яка псля зупинки має повернути його в нейтральне положення.
Тепер зрозуміло. Дякую. :beer:

верес
11.01.2014, 19:04
ричаг і пружина

Немолодий
11.01.2014, 19:10
ричаг і пружина
Якщо біля кожної касети по пружині, то можливо відпадає потреба в шківках, вірніше в тросиках. Як думаєте?

верес
11.01.2014, 19:27
Якщо біля кожної касети по пружині, то можливо відпадає потреба в шківках, вірніше в тросиках. Як думаєте?
ні, трос для синхронності обов"язково, бо інакше буде кавардак, в силу різних мас касет (рамок), різного опору тертя шківків, а також різного опору самих же пружин.касети в повертанні можуть випереджати одна другу. трос всі ці різноголося врівноважить що нам і треба.

Сергей 42
11.01.2014, 21:38
При 6 рамках матеріалу на бак йде майже стільки як і на 8 рамкову.
я об этом тоже подумал, спасибо помогли сделать выбор.

Крымчак
12.01.2014, 01:10
маю такий проек "власноручної медогонки".
На мою думку має такі особливості;
1). ротор консольного типу, що полегшує доступ до касет, рамок.
2). система синхронного повороту касет реалізується за допомогою троса, повернення в початкове положення під дією пружин які є на кожному шківкові,
Верес, не критика а взгляд со стороны, так как сам мечтаю о нечто подобном, тем более привод для автоматов есть.
Ты задумал делать по принципу Грановского, но на кассетах типа Мелисы? Далее, я твёрдо знаю, что на Грановского откачка идёт быстрее чем на радиалке. Забайкалец один из первых испытывал эту медогонку, купил и вторую, Он с соседями много конструировал исправлял косяки Грановского в повороте кассет. (ИМХО) Шкивки не самый удачный вариант, поверь не технологично и заморочно. На этом форуме есть ALEX56, он на ОПФ выкладывал очень удачную переделку с пружинами и мопедовскими спицами этот механизм возвращения кассет в радиальное положение. Поройся на ОПФ или напиши в личку ему, он выставит фото. Мужик открытый, щедрый. Далее, иногда кассеты залипают на барабане Грановского, для этоого и нужен механизм синхронизации поворота кассет и проще он будет, если просто тросиками слегка провисшими кассеты соединить между собой на расстоянии 8 - 10 см от оси поворота - просто будет провисший шестиугольник или соответственно восьмиугольник, возвращающий кассеты синхронно...:beer:

Добавлено через 2 минуты
Верес, вспомнил, опиши какие кассеты планируешь делать? Нагрузка на них будет вах какая , может быть лучше барабан ?

Немолодий
12.01.2014, 11:16
А чому б не розглянути такий варіант для автоматичного самоповороту касет, який мені трапився на одному з форумів? Можна його доповнити тягами, як в "Меліси"

vodolej
12.01.2014, 15:54
Думаю що для хордового варіанту кращою є медогонка Грановського. Не треба нічого перевертати тільки реверс. І це можна запрограмувати.

Крымчак
12.01.2014, 20:43
А чому б не розглянути такий варіант для автоматичного самоповороту касет, який мені трапився на одному з форумів? Можна його доповнити тягами, як в "Меліси"
Очень плохой вариант.Такого типа был превоначально на первых моделях Грановского, ломались, упругость теряли. ALEX56 приспособил 8 пружин от Жигулей и как заново народился... Нужно стремиться к более простому варианту. Когда увидите его решение сразу другие варианты отпадут. Успехов!

Немолодий
12.01.2014, 21:49
ALEX56 приспособил 8 пружин от Жигулей и как заново народился...
Как?

верес
13.01.2014, 00:44
Верес, не критика а взгляд со стороны,
Крымчак, в ролі експерта?
Ты задумал делать по принципу Грановского, но на кассетах типа Мелисы?
нажаль небачив ні медогонки Грановського, ні касет Меліси, якщо можете то проясніть що вони собою представляють, тільки не відсилайте на перегляд відео, з моєю швидкістю скачування для мене це нажаль недоступно.

Шкивки не самый удачный вариант, поверь не технологично и заморочно.
чому? Чим технологічніше шпиці від мопеда. Варіант на шківках дозволяє швидко переналаштувати медогонку з хорди на радіалку, без розбирання системи ричагів.
иногда кассеты залипают на барабане Грановского,
графічно моделював роботу механізму синхронізації за допомогою ричагів, і зробив висновок,що така механіка має один недолік, це "мертві зони" , щоб було зрозуміло, це теж саме ,що є в кривошипно-шатунному механізмі ДВЗ, тому для виходу з таких зон вони оснащуються маховиками,(інерція) . В ричагових системах синхронізації сила інерції відсутня, при зворотньому русі вийти з такої зони важко тому і є Ваші залипання касет, якщо я правильно зрозумів цю проблему.
В моїй схемі , тобто шків-трос, таких мертвих зон немає.
для этоого и нужен механизм синхронизации поворота кассет и проще он будет, если просто тросиками слегка провисшими кассеты соединить между собой на расстоянии 8 - 10 см от оси поворота - просто будет провисший шестиугольник или соответственно восьмиугольник, возвращающий кассеты синхронно...
в чому простота - в дублюванні недосконалої ричагової системи додатковими тросиками?
какие кассеты планируешь делать? Нагрузка на них будет вах какая , может быть лучше барабан ?
тут питання незрозумів,- барабан що може замінити касети чи навпаки, це як?

Крымчак
13.01.2014, 08:41
Крымчак, в ролі експерта?
нажаль небачив ні медогонки Грановського, ні касет Меліси, якщо можете то проясніть що вони собою представляють, тільки не відсилайте на перегляд відео, з моєю швидкістю скачування для мене це нажаль недоступно.
Уважаемый Верес, я не имею медогонки Грановского, а её устройство узнал именно по обсуждениям Инета, на ОПФ обсуждали, фото выкладывали. По фото понял принцип работы, решил его использовать для кассет, сделал пробные кассеты ( выкладывал на этом форуме) откачал сезон, результаты великолепные, а потом увидел кассеты Мелиссы и купил их - суть кассет и медогонки Грановского - во время откачки рамка обязательно прижимается сотовой частью к сетке, разделитель Гофмана не мешает это делать!!!. Ни она рамка не ломается, даже молодая Поэтому можно работать на увеличенных оборотах и забыть о хордиалке вообще. Медогонка Грановского производительней. За три минуты откачивается полностью 16 полурамок, а если использовать бак, то из него можно будет сделать хордиалку на 32 рамки, которые вы будите качать минут 10-15 и с худшим качеством откачки.
Вы же изобретаете именно медогонку Грановского, и пытаетесь повторить недостатки уже исправленные пользователеми на этой медогонке... не лучше ли поискать информацию на ОПФ в разделе Инвентарь. Я давно там был, уже вся информация мне известна, теперь редко посещаю и не знаю точного места расположения информации. знаю, что один из активных и продуктивных рассказчиком свойств и переделок этой медогонки был ALEX56 а он зарегистрирован на этом форуме.
С уважением! Успеха в конструировании!

верес
13.01.2014, 09:35
Вы же изобретаете именно медогонку Грановского,
Крымчак, дякую за відповідь, але так і незрозумів при чому тут медогонка Грановського, так як і касети Меліси.
Далі;
хордиалку на 32 рамки,

во время откачки рамка обязательно прижимается сотовой частью к сетке, разделитель Гофмана не мешает это делать!!!. Ни она рамка не ломается, даже молодая Поэтому можно работать на увеличенных оборотах и забыть о хордиалке вообще.
ВИ путаєтеся в визначенні режимів відкачування.

будите качать минут 10-15 и с худшим качеством откачки.
є в мене на диску відео, медогонка теж на 32 рамки, правда радіальна так там дійсно процес відкачування займає біля 3 хв,
Вы же изобретаете именно медогонку Грановского,
другий раз пишнте не відповівши на питання який механізм в Грановського!
прижимается сотовой частью к сетке,
а що можна по іншому? про таке незнав!
П.С. Я пробував отримати тут,від спеців по медогонках відповідь про оптимальну кутову швидкість рамок при відкачуванні, Ви пробували наставляти мене на путь праведний, і я зрозумів,що цьому ніхто не придає значення, то про яке конструювання Ви ведете мову, взамін пропонуючи широким діапазоном швидкості обертання цю проблему нейтралізувати. Але від неї якраз прямопропорційно залежить і якість відкачування, і швидкість, і цілістніість рамок.

Крымчак
13.01.2014, 20:24
Верес, много вопросов и чтобы ответить, мне нужно целую диссертацию писать... Я Рассказал, где можно найти ответы на эти вопросы. На страницах Инета и Забайкалец и ALEX56 много раз всем рассказывали, можно найти, даже не регистрируясь на форуме. Жалко мне время, ты пытаешься пройти путём, который уже протоптан людьми, эксплуатировавшими медогонки типа Грановского... Я эти элементы применяю при переделке своих медогонок в бригаде и подсказываю клиентам приводов. Выше я описал основные принципы.
Выкладываю фото и от ALEX56 и принцип кассеты Мелиса ( они только идею практиков воплотили в металл ) и не надо заморачиваться - угадывать скорости - обороты. Сот припечатывается к сетке, слегка подминается, но за день два пчёлки ячейки подправляют и на трений день уже матка вовсю сеет даже в молодой сот. Самое главное сот не ломается , так как не может прогнуться.
Рассмотри фото, с уважением, успехов!

Крымчак
13.01.2014, 20:27
А вот это кассета по принципу Грановского, аналог Мелисы, на которой я в потора раза большие обороты держу, чем на стандартных кассетах МР4

Немолодий
13.01.2014, 21:11
Это наверное тоже Грановского?

apbsvf
13.01.2014, 21:35
Да, это медогонка Грановского. Я ее смотрел у монахов в Славяногорске. На фото, я в синей рубашке.

ВикторПчела
13.01.2014, 22:00
Я пробував отримати тут,від спеців по медогонках відповідь про оптимальну кутову швидкість рамок при відкачуванні, Ви пробували наставляти мене на путь праведний, і я зрозумів,що цьому ніхто не придає значення, то про яке конструювання Ви ведете мову, взамін пропонуючи широким діапазоном швидкості обертання цю проблему нейтралізувати. Але від неї якраз прямопропорційно залежить і якість відкачування, і швидкість, і цілістніість рамок.
Верес, даремно Ви так. Вам вже все розжовують і навідть до рота кладуть, аби Ви не робили лишньої роботи.
Спробую ще я пояснити, може з того щось получиться.
Та оптимальна швидкість в хордіальній медогонці особливо і не потрібна: чим густіший мед (або холодний) тим кутова швидкість повинна бути більша, або при тій самій швидкості треба довше крутити; рідкий мед вилітає швидко і на малих обертах (при малій кутовій швидкості).

Сообщение от Крымчак
прижимается сотовой частью к сетке,

а що можна по іншому? про таке незнав!
По-іншому буде, коли в звичайну касету всталяється рамка з розділювачами Гофмана, і розділювачі не дають прижатися сотам рамки до сітки касети.
Кримчак показав Вам касету з вирізами під розділювачі Гофмана.

Я не маю великих медогонок, але ось що думаю: при проектуванні медогонки основну увагу треба звернути на те, які рамки і в яких умовах Ви збираєтеся відкачувати мед:
радіальна медогонка більше підходить під магазинні рамки - 1/2 Дадана, її треба робити в діаметрі не менше 80см.
А якщо хто хоче качати рамки Дадана на радіальній, то це велика мокрока - краще взяти просту хордіалку (навіть 4-х рамкову), з оборотними касетами.
Ось цьому доказ: [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Про медогонку з 19 хв.
Якщо рамки відкачують не відразу (мед в рамках трохи захолов) то знову ж таки краще качати на хордіальній.

верес
13.01.2014, 22:47
Спробую ще я пояснити, може з того щось получиться.
а що конкретно Ви хочете мені пояснити?, такому непонятному.
Я не маю великих медогонок, але ось що думаю: при проектуванні медогонки основну увагу треба звернути на те, які рамки і в яких умовах
дякую, щиро дякую, я ж забув про рамки, а про касети взагалі неуявляв що таке є, просвітили.
радіальна медогонка більше підходить під магазинні рамки - 1/2 Дадана, її треба робити в діаметрі не менше 80см.
а як Ви вирахували такий діаметер?
П.С. шановний якщо винекне потреба то я попрошу Вашої допомоги, добре?

SERGE
13.01.2014, 23:23
Про медогонку з 19 хв.
Якщо рамки відкачують не відразу (мед в рамках трохи захолов) то знову ж таки краще качати на хордіальній.


Вот и у меня такая медогонка отдал почти 3000грн., кручу 5-й год редуктор и не пойму зачем касеты оборотные если редуктор крутится только в одну сторону. Помоему кто-то в Харькове их делает...:confused:

Крымчак
14.01.2014, 01:33
Вот и у меня такая медогонка отдал почти 3000грн., кручу 5-й год редуктор и не пойму зачем касеты оборотные если редуктор крутится только в одну сторону. Помоему кто-то в Харькове их делает...:confused: Ну и что из этого, крутится в одну сторону, одну сторону откачает лучше, вторую грамм на 20 хуже, дольше покрутить и те же граммы вылетят окончательно...
Удивлён, что до сих пор качаешь в ручную... 5 лет...
На радиальной ни разу не качал. В нашей группе по созданию привода был земляк НиколайГ, именно он мне и рассказал, что с радиалкой не всё так просто, рамку на 145 не отстроенную от бруска до бруска лучше не вставлять, обязательно свежеотстроенную сомнёт... Сам признаёт, что откачка хуже чем на хордиалке, но ему так удобно , потому как работает без помощников. Если же в бригаде работать с человеком на медогонке, то автомат самооборотный самое оптимальное(ИМХО)

valmir
14.01.2014, 01:37
А вот это кассета по принципу Грановского, аналог Мелисы, на которой я в потора раза большие обороты держу, чем на стандартных кассетах МР4
А как с вытягиванием рамок из таких кассет

Крымчак
14.01.2014, 23:38
А как с вытягиванием рамок из таких кассет
Я выкладывал фото своей кассеты и от Мелисы ( но уже удалил с компа) , в этой теме не найду, наверное в той теме, которую удалили - про электроприводы на медогонку. А вообще то ты прав, с данной кассеты очень трудно втаскивать, поэтому и моей кассете и в Мелисовской есть возможность браться за боковую планку Гофмана,та что вверху и очень быстро вытаскивать. А в Мелисовской вообще вырез посередине кассеты удобный есть.

ROMiC
15.01.2014, 07:51
в моей кассете(подглядел где то в инете) все полезные функции сохранены.
- разделители Гофмана попадают и сверху и внизу мимо сетки и сот ложится плотно на сетку.
- рамку вытаскивать нет проблем, так как есть выемка под пальцы
- переворачивать кассету не пачкаешься так как верхняя проволока практически не пачкается
- 2 магазинные рамки так же входят и не проваливаются.

верес
15.01.2014, 08:58
в моей кассете(подглядел где то в инете) все полезные функции сохранены.

ROMiC, спасибо за фото. Вот такую же, (в прынципе схожею) и я задумал, но есть вопрос Вы изготовили ее в домашних условиях, или под заказ. Интересуюсь ,потому как, нужна точечная сварка метала, и стоит ли "городить огород" у себя дома, это я про себя, или искать кто это уже умеет делать.
П.С. Отличие "моих" касет в том,что одна боковая планка (нижняя в процесе откачки) так же входит в карман, а другая -верхняя выступает поверх касеты, тоесть высота моей касеты меньше ширины рамки. Итересуюсь Вашим мнением, как лутчше, или делать выемку? Как быть при откачке в касете двух П/Р.
Та фанера,что под касетами, это не шаблоны для сваривания их же?

ROMiC
15.01.2014, 12:49
по поводу "ручек" сверху кассеты, то мне показалось, что с ними удобнее. меньше руки пачкать при обороте кассеты.
сверху разделители на рамке попадают в выступы из проволоки и рамка оказывается выше сетки, а снизу рамка ложится на выступающие упоры и нижние разделители оказываются так же ниже сетки. то есть размер сетки получается меньше размера сота и сот полностью ложится на сетку. в прошлом сезоне успел опробовать. впечатления пока только положительные. и меда на сетке мало остается и мыть легче.
про полу рамки (магазинные) сказал раньше. как раз снизу для этого и сделано 2 упора а не один, по этому 2 рамки там чествуют себя прекрасно.

сварку точечную мне принесли в ремонт, после ремонта я ее ещё и модернизировал для работы с очень тонкими металлами :) (всего один резистор)
ну а раз сварка попала мне в руки, то грех было ею не попользоваться.
соорудил по быстренькому шаблон из фанеры, нарезал нержавейку 2мм, воткнул в шаблон и закрепил шурупами.
далее справился даже ребёнок :)

vodolej
16.01.2014, 10:22
Эта статья поможет тем кто сам проектирует медогонку.

SERGE
16.01.2014, 20:44
Ну и что из этого, крутится в одну сторону, одну сторону откачает лучше, вторую грамм на 20 хуже, дольше покрутить и те же граммы вылетят окончательно...
Удивлён, что до сих пор качаешь в ручную... 5 лет...

До этого равивал пасеку своими руками...было не до того.

На радиальной ни разу не качал. В нашей группе по созданию привода был земляк НиколайГ, именно он мне и рассказал, что с радиалкой не всё так просто, рамку на 145 не отстроенную от бруска до бруска лучше не вставлять, обязательно свежеотстроенную сомнёт... Сам признаёт, что откачка хуже чем на хордиалке, но ему так удобно , потому как работает без помощников. Если же в бригаде работать с человеком на медогонке, то автомат самооборотный самое оптимальное(ИМХО)

У меня хордиальная на 4-ре рамки с переворачиваемыми касетами, и задумываться про то что крутится как-то не так купленая медогонка начал в первый год...ведь рамка если перевернуть крутится против правил, вот и привод решил сделать для нее, да все не так просто.:)

Немолодий
30.01.2014, 09:26
...Такого типа был превоначально на первых моделях Грановского, ломались, упругость теряли. ALEX56 приспособил 8 пружин от Жигулей и как заново народился... Нужно стремиться к более простому варианту. Когда увидите его решение сразу другие варианты отпадут. Успехов!
"Мелиса 93" выпускает 6-ти рамочную медогонку с синхронно-поворотными кассетами. Возникла идея трансформации медогонки с синхронно-поворотными в медогонку с самоповоротными кассетами. А это даст возможность сполна использовать преимущества электропривода.
Так как тяга А при повороте кассет смещается относительно прутка ротора Б, то можно поставив 6 пружин на растяжение определённого подобранного усилия при остановленном роторе вернуть кассеты в нужное нам радиальное положение. Если расстояние между тягами А и прутками Б окажется маловатым-можно поставить по две пружинки V-образным способом. Это информация к размышлению умельцам и специалистам. Дискуссия приветствуется. Всяческих успехов!

верес
30.01.2014, 10:02
Дискуссия приветствуется.
усі кривошипні механізми,, ( саме такі і використовуються зараз в системах синхронізації повертання касет, принаймні Ви про них пишете), мають один недолік - я називаю його мертвою зоною, (приклад; вісь обертання ричага, точка приєднання тяги до ричага, і сама тяга, стають в одну лінію, вивести їх з цього стану можна,інерцією (маховик в ДВЗ), або іншими допоміжними механізмами. ( щось схоже використовується в парових двигунах, згадайте паравоз,звичайно якщо звертали колись на таке увагу)
Ви зараз якраз про такі, (схожі за завданнями) додаткові механізми і ведете мову -пружинка для ричага, пружинка для тяги, пружинка на пружинку.... Занадто скадно.
Ще один мінус такого механізму синхронізації повороту касет необхідність строгого витримування розмірів; ричагів , радіусів приєднання тяг, довжини самих таг, також велика кількість точок місць опору тертям- кожна тяга додає дві точки...,і тп, і тд.

Немолодий
30.01.2014, 10:55
...Ви зараз якраз про такі, (схожі за завданнями) додаткові механізми і ведете мову -пружинка для ричага, пружинка для тяги, пружинка на пружинку.... Занадто скадно.
Ще один мінус такого механізму синхронізації повороту касет необхідність строгого витримування розмірів; ричагів , радіусів приєднання тяг, довжини самих таг, також велика кількість точок місць опору тертям- кожна тяга додає дві точки...,і тп, і тд.
1. Медогонка з такими тягами вже випускається. Ми додаємо лише пружину (одну або дві)
2. "...пружинка для ричага, пружинка для тяги, пружинка на пружинку.... Занадто скадно..." Не бачу нічого складного. Ми з"єднуємо тягу із прутком ротора однією (аба двома) пружинами.
3. Із мертвої зони (радіальне положення касет в статичному стані ротора) касети виводяться відразу при початку обертання ротора. Тут працюють закони фізики. Важливо лише підібрати пружини з потрібними характеристиками. (ИМХО)

верес
30.01.2014, 13:01
Тут працюють закони фізики.
ну скоріш це закони механіки.

Медогонка з такими тягами вже випускається.
незаперечую, випускаються, і над ними постійно ведеться "додумування" (не конструювання) "примочок", значить висновок- така система синхронізації недосконала, але виробникам вдається нав"язати споживачам думку - краще бути не може, а пасічники тішать себе тим, що добавдять одну дві "пружинки" і все запрацює на "5".
Взагалі, при конструюванні такої медогонки, а точніше системи повертання є дві проблеми;
- поворот самих рамок, це реалізувати нескладно,повертатися вони будуть під дією відцентрового прискорення, під дією пружин будуть повертатися назад, це не проблема.,але..
- нам треба добитися їхньої синхронності в повертанні, ось тут і застосували простий ,але недосконалий механізм - тяги, додаткові пружинки. і результат маємо - вічне бажання вдосконалити.
Для перевірки сказаного, возьміть аркуш паперу, циркуль і накидайте модель поворотної системи для 4-х рамкової медогонки. чи вийде реалізувати такий привід синхронності.

Немолодий
30.01.2014, 14:04
ну скоріш це закони механіки.
незаперечую, випускаються, і над ними постійно ведеться "додумування" (не конструювання) "примочок", значить висновок- така система синхронізації недосконала, але виробникам вдається нав"язати споживачам думку - краще бути не може, а пасічники тішать себе тим, що добавдять одну дві "пружинки" і все запрацює на "5".
Взагалі, при конструюванні такої медогонки, а точніше системи повертання є дві проблеми;
- поворот самих рамок, це реалізувати нескладно,повертатися вони будуть під дією відцентрового прискорення, під дією пружин будуть повертатися назад, це не проблема.,але..
- нам треба добитися їхньої синхронності в повертанні, ось тут і застосували простий ,але недосконалий механізм - тяги, додаткові пружинки. і результат маємо - вічне бажання вдосконалити.
Для перевірки сказаного, возьміть аркуш паперу, циркуль і накидайте модель поворотної системи для 4-х рамкової медогонки. чи вийде реалізувати такий привід синхронності.
1. "така система синхронізації недосконала". Досконалість-це відносна категорія. Вдосконаленню немає меж. І це добре, інакше був би застій. Але тут ідеться не про це. Я запропонував не вдосконалення системи синхронізації. Яка вона є, така і є. Хоча вважаю дану систему цілком працездатною-працював з такою медогонкою деякий час у товариша. Я запропонував перетворити синхронно-поворотну в самоповоротну .
2. "Для перевірки сказаного, возьміть аркуш паперу, циркуль...чи вийде реалізувати такий привід синхронності." А навіщо? Я то мову завів про "...идея трансформации медогонки с синхронно-поворотными в медогонку с самоповоротными кассетами". Та і у згаданого виробника є вже 4-х рамкова: "Медогонки нержавеющие синхронно-поворотные рамка Дадан без Эл/привода МСП4нж d =840, h =810, m =50 кг".
3. Давайте обговорювати конкретно запропонований варіант. Можливо наслідком такого обговорення буде прагнення власників таких 6-ти рамкових синхронно-поворотних переробити їх в самоповоротні а це важливо для єлектроприводу з автоматикою.

Дет Котэ
30.01.2014, 14:18
Возвращаясь к разговору о пищевой эмали...
Нарылся сайт где пищевая эмаль продается литровыми банками.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Немолодий
30.01.2014, 14:24
"Мелиса 93" выпускает 6-ти рамочную медогонку с синхронно-поворотными кассетами. Возникла идея трансформации медогонки с синхронно-поворотными в медогонку с самоповоротными кассетами. А это даст возможность сполна использовать преимущества электропривода.

Можна розглянути і такий варіант

valmir
02.02.2014, 01:35
"Мелиса 93" выпускает 6-ти рамочную медогонку с синхронно-поворотными кассетами. Возникла идея трансформации медогонки с синхронно-поворотными в медогонку с самоповоротными кассетами.
Несколько сложно для понимания:confused:в чем собственно разница этих терминов:синхронно-поворотные кассеты и самоповоротные кассеты.
Растолкуйте:ah:

Немолодий
02.02.2014, 08:38
Несколько сложно для понимания:confused:в чем собственно разница этих терминов:синхронно-поворотные кассеты и самоповоротные кассеты.
Растолкуйте:ah:
Синхронно-поворотные. После остановки ротора, когда откачана одна сторона сотов, кассеты располагаются хордиально. Для откачки второй стороны сотов кассеты необходимо перевернуть. В обычных медогонках мы переворачиваем по одной каждую индивидуально. В синхронно-поворотных для переворота всех кассет достаточно повернуть всего лишь одну из них. Остальные СИНХРОННО поворачиваются с помощью тяг, соединяющих все кассеты.
Самоповоротные. После остановки ротора, когда откачана одна сторона сотов, кассеты под действием пружин возвращаются в первоначальное радиальное положение. При вращении ротора в противоположную сторону кассеты под действием центробежной силы САМОпроизвольно переворачиваются для откачки другой стороны сота. Так работает медогонка Грановского и некоторые другие. При таком механизме сполна реализуются преимущества электропривода медогонки с программным управлением.

верес
02.02.2014, 09:11
Синхронно-поворотные.

Самоповоротные.
то що, в останіх, -самоповоротних, механізм синхронізації поворота касет непотрібний?

Немолодий
02.02.2014, 13:26
то що, в останіх, -самоповоротних, механізм синхронізації поворота касет непотрібний?
Не можу стверджувати ні "ДА" ні "НІ". Не маю власного досвіду використання самоповоротних медогонок. Можу посилатися лише на фото та відео. Роздивіться тут:[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] Тут ніби цього механізму немає.
Принаймні я не розгледів в приведених шановним Кримчаком фотографіях якихось деталей для синхронізації.(ИМХО)
А ось в медогонці "Медуница 8М авто" встановлено механізм синхронізації (дивитись 2:35-2:40) :[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

верес
02.02.2014, 14:57
Не можу стверджувати ні "ДА" ні "НІ". Не маю власного досвіду використання самоповоротних медогонок.

Немолодой, так ось і я, теж в такій ситуації - в живу небачив.
Тому, думаю, наскільки мені це дозволяє моя голова, і роблю такі висновки;
- що механізм синхронного повороту касет потрібний і в варіанті самоповоротних.
Адже, якщо такий механізм буде відсутній то при N - кількості касет в роторі вони мають мати доволі точні механізми їх повернення в початкове радіальне положення. А це однакові за силою тіж самі пружини, також має бути однакова маса касет з встовленими в них рамками, бо в іншому це не забезпечить їх одночасного початку повертання під дією відцентрових сил, що може призвести до заклинювання однієї касети іншою. Також неслід відкидати можливість руйнування тих же пружин, що теж призведе до заклинювання.
Тому (моя думка) самоповоротні повинні мати механізм синхронного повертання.
Ваш варіант з V подібним кріпленням пружин мені незрозумілий, тому, що на кожну касету мабуть треба буде дві пружини, які мають протилежні вектори дії їх сил, і які будуть нейтралізувати одна другу. то чи не краще використати одну, яку кріпити одним кінцем до ричага розміщеного по осі касети, іншим кінцем до крючка на прямій, вісь касети - вісь обертання ротора. В радіальному положенні касети пружина в неробочому стані, при обертанні ротора касета під дією відцентрових сил буде повертатися і ричаг розтягуватиме пружину, коли ж відцентрова сила не буде діяти на касету пружина своєю силою буде повертати її в початкове положення,
П.С. відео подивитися неможу,можливо це допогло би мені зрозуміти те чого я пока неуявляю.

Немолодий
02.02.2014, 15:27
Ваш варіант з V подібним кріпленням пружин мені незрозумілий, тому, що на кожну касету мабуть треба буде дві пружини, які мають протилежні вектори дії їх сил, і які будуть нейтралізувати одна другу.
По дві пружини це той варіант, коли відстань між тягою і прутком ротора буде недостатньою для однієї пружини (див. мал. з пов. №206). Нейтралізувати одна одну вони не можуть, бо обидві пружини працюють на розтяг і якщо одна розтягається, то інша розслаблюється, а ще якщо їх підвісити капроновими канатиками, то ніяких проблем тут не буде.
чи не краще використати одну, яку кріпити одним кінцем до ричага розміщеного по осі касети, іншим кінцем до крючка на прямій, вісь касети - вісь обертання ротора.
Це так як на приведених фото від Кримчака? Можна і так. І так, як бачимо із фото, вже люди зробили. Я ж у своїй пропозиції виходив з того, щоб зробити самоповорот в існуючій вже конструкції найпростіше. Якщо робити все з нуля, то можна зробити так, як кому до вподоби. Щодо синхрону. Якби я робив сам все з самого початку, то зробив би і синхрон. Він зовсім не зайвий.

пвм
19.02.2014, 21:07
Возвращаясь к разговору о пищевой эмали...
Нарылся сайт где пищевая эмаль продается литровыми банками.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Звонил узнавал 1л. банка стоит 160гривен. Сразу ожило земноводное и засучило лапками. Лучше уж в Одессе 5кг за 250гривен. Кто в доле:)

haphap
26.03.2014, 16:40
Добрий день всім. Появивився трохи час, і добобив ше свою медогонку, вже стоїть на ножках [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] зверху кріплення підшипника на трьох направляючих [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] і обойма під підшипник з кришкою. Кріплення зроблено з профільної труби, в середині преварена гайка і кріпиться бо баняка через болт [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] Аналогічне зроблено тільки на чотирьох напрявляючих буде знизу і кріпитися буде до ножок також через болт. На наступний тиждень приїде Г-108 і зробиться кріплення для ного внизу. З понеділка хочу зайнятися касетами :). Всім удачі :)

Andruhan
26.03.2014, 19:57
Здравствуйте коллеги!
Появивився трохи час, і добобив ше свою медогонку, вже стоїть на ножках
Сколько ножек?

haphap
27.03.2014, 01:05
Сколько ножек?
4 ножки.

Andruhan
27.03.2014, 01:12
4 ножки.
Переделайте на три! Будет всегда устойчива.

haphap
28.03.2014, 10:33
Переделайте на три! Будет всегда устойчива.
трохи вже запізно, але думаю що і на 4 ножках можна буде якісь розпорки придумати для устойчивості. Раніше думав на три, але переконали на чотири, і метал вже порізаний і кріплення і т.д. під 4 ножки :(

Мирошнык
28.03.2014, 21:08
Оказывается что не обезатель чтоб медогонка была круглой.Нарыл в однокласниках фото...

Andruhan
28.03.2014, 21:18
трохи вже запізно, але думаю що і на 4 ножках можна буде якісь розпорки придумати для устойчивості. Раніше думав на три, але переконали на чотири, і метал вже порізаний і кріплення і т.д. під 4 ножки
Какой **** мог такое посоветовать! На трёх ножках медогонка будет устойчива всегда на любой, даже не ровной поверхности, на четырёх, добиться этого намного трудней, переделайте, коллега, не пожалеете! Просто обидно, медогонку делаете классную, а подставка...

Немолодий
29.03.2014, 07:17
haphap
Обойма для верхнього підшипника у вас закріплена досить жорстко. Як ви центрував нижню опору вісі ротора і підшипник цієї обойми? Чи не буде перекосу з усіма його наслідками? Як на мене, то я б цю обойму робив накладною на верхню траверсу.(ИМХО)

iqor
09.04.2014, 08:53
знову я.:)
помалу почав задумуватись над медогонкою для своїх новостворених "альпійців". стару медогонку(4-ох рамочна) вирішив не переробляти, нехай залишається. в майбутній планую закладку по 8 рамок, по принципу роботи цілими корпусами(підгледів у Хомича, за що йому дякую).
поки що тільки чорновий ескіз, багато ще потрібно доопрацювати.
в двох словах. дерев"яна. з матеріалом ще не оприділився, є заготовки на дубову бочку- пролежали років зо п"ять-шість, є ялина двохрічна.
центральну вісь поки що бачу дубовою(можливо і акація, десь повинна бути маленька колодка кругляка) , діаметром 30мм, це в місці входу в підшипник та шків. а в центральній частині то можна і всі 80мм чи скільки там. головне щоби товщина дала можливість міцно закріпити кріплення для касет під рамки.
в дні та на верхньому опорному бруску, вибрано гнізда під опорні роликові конічні підшипники, які витримують як осьову так і радіальну нагрузки.
хто що може сказати, підказати з приводу виложеного. далі по ходу доопрацювання виложу решту.

Немолодий
09.04.2014, 17:53
хто що може сказати
Дерево має властивість набухати і висихати. Я б з таким матеріалом не мудрував.(ИМХО)

valmir
10.04.2014, 23:17
haphap
Обойма для верхнього підшипника у вас закріплена досить жорстко. Як ви центрував нижню опору вісі ротора і підшипник цієї обойми? Чи не буде перекосу з усіма його наслідками? Як на мене, то я б цю обойму робив накладною на верхню траверсу.(ИМХО)
Подшипник шариковый радиальный сферический двухрядный (самоустанавливающийся) спасет.

haphap
11.04.2014, 10:00
У верхній обоймі шаріковий радиальний , нижню зробив на два: верхній шаріковий радиальний а нижній тіпа конусний опорний(незнаю як він точно називається) який бере на себе нагрузку ваги рамок. Обойму виточили з 60 круга н/ж.

верес
11.04.2014, 10:29
нижню зробив на два: верхній шаріковий радиальний а нижній тіпа конусний опорний(незнаю як він точно називається) який бере на себе нагрузку ваги рамок.
в такому випадку один з них буде сачкувати,( складно відрегулювати однакове сприйняття навантаження кожним підшипником,також ускладнюється конструкція шийки осі), тому доцільніше ставити один, кульковий -радіально-упорний.
Якщо ж поєднувати два підшипники то правильно кульковий радіальний + кульковий упорний, але це для сильнонавантажених конструкцій, медогонка бо таких невідноситься, тож самий простий і достатньо надійний це перший варіант - кульковой радіально упорний. (легкої серії № 36...., або середньої серії 46..., (там де крапки номер звичайного кулькового підшипника, 201, 203, 303, 304. і т.п).

haphap
11.04.2014, 22:52
Добрий вечір Колеги. Підскажіть будь-ласка де взяти шків на 210 мм :ah: Перебрав пару "відносно нових" пралок автомат так на на одній діаметер 280 мм а другій 270 мм і на плоский ремінь. А савдеповських тяжко найти :) І на вигляд шківи хрупленьки силомінові. :)

Serioga
11.04.2014, 23:30
Підскажіть будь-ласка де взяти шків на 210 мм :ah:
Наведайтесь на авторынок, где бэушкой торгуют. На отечественных легковых больше 160 (примерно) не бывает, но может на грузовых..., а лучше найти токаря.

Немолодий
12.04.2014, 07:33
Добрий вечір Колеги. Підскажіть будь-ласка де взяти шків на 210 мм :ah: Перебрав пару "відносно нових" пралок автомат так на на одній діаметер 280 мм а другій 270 мм і на плоский ремінь. А савдеповських тяжко найти :) І на вигляд шківи хрупленьки силомінові. :)

Замовляю майстрові з "ремпобуттехніки" за 60 грв. Можу замовити і для Вас.
P.S. Через особисті повідомлення.

iqor
12.04.2014, 13:15
.... а лучше найти токаря.
шукав свого часу шків з великим діаметром. проблема звелась до банального- відсутності заготовки такого розміру. знайдете заготовку- токар не проблема. або шукати готові, правда там ціни на нові, як за золоті.

MMM
12.04.2014, 16:30
на 210шкивов на базари полно от машинки стиральной а у вас привод снизу или сверху

gvf
12.04.2014, 19:58
iqor, не раджу корпусами вiдкачувати. Я по типу вiдкачки як у Хомича, тiльки 3-х рамочною вiдкачував. Моя 3-х рамочна стала як би 6-и рамочною. Важко крутити. А твоя стане як би 8-и рамочною, та ще й корпуси...

haphap
13.04.2014, 02:21
Знайшов ось таку заготовку для шківа [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] діаметер 220 мм товщина 30 мм. І з токарем домовився :ura1:

Andruhan
13.04.2014, 09:34
Здравствуйте коллеги!
Знайшов ось таку заготовку для шківа діаметер 220 мм товщина 30 мм. І з токарем домовився
Да готовый купите, на рынке есть, кажись для "Феи", диаметр 210мм, а заготовка:ok:

KUZOVAT
13.04.2014, 09:59
Нарыл в однокласниках фото...
А завихрения воздуха не будут тормозить...
Там в О.К обсуждения и доводы в пользу предложенного варианта были?

Немолодий
13.04.2014, 10:41
Знайшов ось таку заготовку для шківа

Да готовый купите,

Підтримую. Тим паче, що у виточеному із такої заготовки шківові слід ще зробити "буксу"-вставку для посадки на вал ротора медогонки.

Добавлено через 12 минут
Оказывается что не обезательно чтоб медогонка была круглой. Нарыл в однокласниках фото...
А завихрения воздуха не будут тормозить...
Там в О.К обсуждения и доводы в пользу предложенного варианта были?
Фото з Харківської виставки-ярмарки, яка проходила взимку цього року. Випускає таке обладнання "Меліса", якщо не помиляюсь (ручний привід і конструкція ротора медогонки їхні-фірмові)

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

iqor
13.04.2014, 13:53
iqor, не раджу корпусами вiдкачувати. Я по типу вiдкачки як у Хомича, тiльки 3-х рамочною вiдкачував. Моя 3-х рамочна стала як би 6-и рамочною. Важко крутити. А твоя стане як би 8-и рамочною, та ще й корпуси...
у тій яку планую получиться що одночасно буде відкачуватись майже десять звичайних рмок(лежак чи українська). зараз маю медогонку на чотири рамки. відносно того, що може бути важкувато згоден, але планується з електроприводом. тому це питання трохи відходить в сторону.
відносно корпусів, не зрозумів.

gvf
13.04.2014, 17:21
iqor, я не розгледiв фото, думав, що ти прямо з корпусами плануэш вiдкачувати. Просто iхав в електричцi, а там iнтернет ледве грузиться i фото не вiдкривав. Зараз подивився фото i зрозумiв що я не правий, вибач. Така медогонка ОБОВ'ЯЗКОВО повинна бути електрична. I ще добре вiдцентрована. Мою, фабричну, при етажерцi з 8-и рамочок трохи "колбасить". Краща ситуацiя була якщо ставив по 6 рамок. Прийдеться доводити до розуму ротор, бо харкiв'яни не вмiють ще нормально робити медогонки. От тому тут народ i видумуэ щось своэ.

iqor
13.04.2014, 20:18
.... Мою, фабричну, при етажерцi з 8-и рамочок трохи "колбасить"....
габарити тієї що планую, висота 400см, діаметр 80см, плюс вага матеріалу. думаю "кидати" нею не повинно, бо доволі таки стійка.
відцентрувати згоден- по максимуму постараюсь. але на практиці центруй не центруй, вага рамок завжди різниться і "перекос" при кожній загрузці всеодно буде.(ИМХО)

matveevich
13.04.2014, 20:49
Доброго здоровья всем! Просмотрел всю тему. Понял, что у всех пчеловодов участвовавших дискуссии разные возможности. Кто то может приобрести новую медогонку, кто то согласен приобрести старую. У кого то медогонка есть, но пришёл в негодность бак. А такая вещь нужна всем. У меня медогонки две. Одна маленькая на три рамки, которой в основном и пользуюсь, так как пасека у меня не большая. Была под 60 семей, а теперь по состоянию здоровья потихоньку сокращаюсь. И по той же причине хочу переходить на 145 рамку. Таким образом хочу вторую хордиальную медогонку МР-2 переделать под радиальную. По сути дела необходимо изготовить новый ротор под рамки и на этом все переделки закончатся. Надеюсь справиться с поставленной задачей. Те же пчеловоды, которые хотели бы приобрести радиальную медогонку для откачки 145 мм рамок и имеющие медогонку на две или четыре рамки, могли бы переоборудовать их, и использовать в качестве радиальных. Хуже дело обстоит если переоборудовать нечего. Здесь были рассмотрены самодельные медогонки из дерева, и медогонки с металлическим баком. Всё замечательно у них, но возможно и этот вариант кому то из за каких то вопросов не приемлем. Хочу добавить статью из ж. "Пчеловодство" №6 за 1972 год. Может быть она кому то в чём то поможет. Кроме того у меня имеются копии некоторых страниц из ж. "Пчеловодство" и теперь я не знаю из каких номеров и за какой год.Так вот, есть копия статьи, которая называется "Деревянная комбинированная медогонка". Я пытался найти этот журнал в Интернете. Забил в поисковик целый абзац, но найти журнал не удалось. У меня же копия не очень чёткая. Поэтому скажу пару слов об этой медогонке и, если она кого то заинтересует, то попробую эту копию сфотографировать и выложить, если же не получится, то просто напросто наберу весь текст вручную и сделаю эскиз самой медогонки. Смысл в том, что бак медогонки выполнен из 4х миллиметровой фанеры. Как мне думается её принцип можно было бы использовать для замены пришедших в негодность металлических оцинкованных баков. Из описания явствует, что этой медогонкой можно откачивать 4 дадановких рамки (кассеты оборотные), 24 полурамки, или 12 рутовских. Эта медогонка экспонировалась на выставке пчеловодов любителей в Москве в 1969 году, где получила Диплом первой степени с отличием. Если эта информация кому либо нужна, то постараюсь её довести до Вашего внимания. С уважением matveevich.

matveevich
13.04.2014, 22:04
Вот ещё по самодельной восьми рамочной медогонке ж. "Пчеловодство" №6 за 2008 год.

MMM
13.04.2014, 23:01
закончил 6 рамочную с поворотными касетами медогонку если кто научит выкладывать фото то покажу своё рукоделье

Немолодий
14.04.2014, 08:34
закончил 6 рамочную с поворотными касетами медогонку если кто научит выкладывать фото то покажу своё рукоделье

Пояснюю. Робіть все так, як на малюнках. Червоними стрілками показано яку кнопочку слід натиснути.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

І Ви побачите своє фото на сторінці форуму. Це один з варіантів. Є ще і інший. Бажаю успіхів!:beer:

MMM
14.04.2014, 14:45
моя медогонка пробная фото