PDA

Просмотр полной версии : Самодельный рейсмус


Федорович
30.03.2011, 21:13
ЭТО ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]) сделано из подручных материалов. Работает на ура.

glider
30.03.2011, 21:27
Уважаю людей, которые что-то мастерят что-то своими руками!
Недостатком данного устройства вижу отсутствие автоматической подачи. Зато дешево и сердито. Похожие устройства наблюдал на белорусских универсальных станочках. Правда, в работе не видел.

ВАРАКСИНО Ф
30.03.2011, 23:34
Самодельный рейсмус
Не вижу схемы или фото.Имею старинный строгальный станок(1956г.в.)стол на 35 см
Вот к нему и хочу пристроить рейсмус самодельный.

glider
30.03.2011, 23:54
Вараксино, в первом посте нет ни схемы, ни фото, по линку - видео в контакте.

Федорович
31.03.2011, 08:33
отсутствие автоматической подачи.
Василь, наработки уже есть. Как только запустим - сразу покажу. Хотя по большому счету один может работать, а если вдвоем то проблем вообще нет.Правильно ты написал
Зато дешево и сердито.

Федорович
31.03.2011, 08:36
Не вижу схемы или фото.
Схема простая, на видео все понятно, а фото нужно будет перетащить

ВАРАКСИНО Ф
02.04.2011, 22:10
Вараксино, в первом посте нет ни схемы, ни фото, по линку - видео в контакте.

Видео у меня не тянет.Приём слабый.Хотелось бы схем или фото.

Федорович
02.04.2011, 22:24
схем или фото.
Нужно попросить Василия, что бы вытянул фотки со старого форума сюда.

Илюха
22.04.2011, 19:25
Нужно попросить Василия, что бы вытянул фотки со старого форума сюда.
Ждем фото.

Nick4
06.07.2012, 15:31
вот нашел тоже самодельный рейсмусовый со строгального
взято здесь [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

vodolej
14.07.2012, 19:09
А що ви скажете про це? Рейсмус з фрезера. Оригінальне рішення! Придивіться уважно
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

А тут ще один цікавий варіант:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Берендей
16.07.2012, 15:57
Вот мне интересно почему для таких работ выбран именно фрезер?? А не на пример ручной электро рубанок на подобной станине??? Хотя как на меня то все это баловство. Рейсмус должен быть рейсмусом. А то что на видео та это не рейсмус а заменитель строгального. Если доска чуть пропеллером то такой станок просто бесполезен.

vodolej
16.07.2012, 22:42
Вот мне интересно почему для таких работ выбран именно фрезер?? А не на пример ручной электро рубанок на подобной станине??? Хотя как на меня то все это баловство. Рейсмус должен быть рейсмусом. А то что на видео та это не рейсмус а заменитель строгального. Если доска чуть пропеллером то такой станок просто бесполезен.

Да нет, я это повторил и проверил. Плоскость после фрезера получается идеально ровная как стекло. Она повторяет плоскость реек. Поставил именно пропелер, закрепил по диагонали подложив реечки, и все получилось прекрасно. После чего шлифонул лепестковым диском.
Конечно, по сравнению с настояшим рейсмусом это замедленное кино, но при небольших объёмах работ нормально.
По этому же принципу приспособил и электрорубанок прикрепив по бокам "роги". Это работает намного быстрее. Но для получения доски с определенной толщиной нужно подкладывать под доску перед закреплением реечки.
А вот фрезер позволяет плавно регулировать глубину строгания.
Рейсмус это хорошо , но это 2500 - 5000 гр.!!!!

Prorab
19.07.2012, 21:24
А що ви скажете про це? Рейсмус з фрезера. Оригінальне рішення! Придивіться уважно
Чистой воды издевательство над фрезером. Трудно придумать что-то сложнее!

Злой Сашка
20.07.2012, 00:18
А що ви скажете про це? Рейсмус з фрезера. Оригінальне рішення!
Моя думка така : А ВИ щось чули про цуцика якому нічого робити?
То це саме цей випадок.

vodolej
23.07.2012, 22:13
Моя думка така : А ВИ щось чули про цуцика якому нічого робити?
То це саме цей випадок.

Був час коли хаяли Голівуд не бачивши жодного його фільму. То оце ваш цуцик. А я сам все це зробив і перевірив, мене задовільняє
Наберіть в Гуглі "Рейсмус на базе фрезера і прогляньте там багато відео. І цим способом можна практично обробити щит любої ширини.(ИМХО)

Виталий91
04.08.2012, 18:43
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

vodolej
17.08.2012, 22:53
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
И фрезер можно использовать как реймус
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
А зону работы электрорубанка тоже можно расширить
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Вот так вот можно сделать досточку шириной 220 мм как после рейсмуса с четкой толщиной по всей длине и ширине. Это альтернатива рейсмусному станку

vodolej
18.08.2012, 21:45
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
А этой приспособой я "притираю" корпуса

Nick4
05.10.2012, 13:13
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Вот так вот можно сделать досточку шириной 220 мм как после рейсмуса с четкой толщиной по всей длине и ширине. Это альтернатива рейсмусному станку

:ura1: :ok: а поподробнее можна :ah: очень интересует!!!!!!

vodolej
05.10.2012, 20:50
:ura1: :ok: а поподробнее можна :ah: очень интересует!!!!!!

Что именно вас интересует? Электрорубанок с привинченными "рогами". Это увеличивает ширину рабочей зоны рубанка. "Роги" ездят по направляющим рейкам, которые строго паралельные. Под доску подкладываю пластины определенной толщины, они определяют толщину будущей доски. На концах рогов привинчены ограничители которые не дают рубанку за пределы обусловленой рабочей зоны ( чтобы он не стругал направляющие рейки). Роги сделаны из 25-го уголка. Задний закреплен между алюминиевой плитой и корпусом а передний закреплен "П"-образным изгибом (сварка) к местам крепления органичителей по ширине и глубине четверти, т.е. рубанок может выбирать четверти.
С тем что я сотворил можно сделать досточку шириной до 200 мм. нужной толщины. Просто знаю что подложить уже по опыту . Сначала просто делаю плоскость с одной стороны доски ( для всех досок будущего улья), а уже за вторым заходом стругаю до нужной толщины, которая зависит от толщины подложенной пластины ( гетинакс, текстолит, фанера и т.д.). Стругаю просто пока не перестает уже строгать.
Если не понятно то могу наделать подробных фотографий

SERGE
07.10.2012, 21:05
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
А этой приспособой я "притираю" корпуса


И про это подробней...

vodolej
07.10.2012, 22:31
И про это подробней...

Сверху вниз. Сейсмус. Под ним приспособление которое представляет собой лист фанеры толщиной 8 - 10 мм. на нем прибиты две рейки (20Х 20), которые полностью ограничивают движение сейсмуса вперед-назад, такие же ограничивают его движение вправо - влево, но с тем чтобы можно было проходить наружные и внутренне фальцы корпуса на 12 рамок. По середине пройденная самим же фрезером щель фрезой пол дюйма.. На этом же приспособлении есть еще снизу два ограничителя не позволяющее съехать с направляющих.
Ниже видно струбцину сделанную из двух направляющих досок (40мм.) у которых выбраны четверти (10 х 10 мм.). Верхняя часть досок ( по рисунку) притерта на наждачной бумаге, по этим плоскостям скользит описанное выше приспособление.. Эти доски прижимаются к корпусу улья с помощью шпилек ( меня на 16 мм.) длиной = размер корпуса (530) + две толщины досок (40 = 40) + запас 5 - 10 см.
На ровный стол (кусок ДСП) ложим корпус той частью которую нужно притереть подложив под него кусочки фанеры (4 мм.) а потом на него одеваем струбцину той стороной где выбраны четверти и притертые поверхности и зажимаем гайки.
Затем всю эту конструкцию переворачиваем так чтобы притертые поверхности досок струбцины были сверху. Затем сверху ставим приспособление описанное выше а сверху него рейсмус. Как работать с рейсмусом рассказывать не буду. Но снимая по немногу добиваемся плоской поверхности корпуса которая будет паралельна плоскости определяемой досками струбцины.
Куда уже подробнее ....

SERGE
10.10.2012, 20:19
Веселее чем нождачкой.... Корпуса у меня безфальцевые и Вашу идею взял в разработку Спасибо!!!

vodolej
10.10.2012, 23:49
Веселее чем нождачкой.... Корпуса у меня безфальцевые и Вашу идею взял в разработку Спасибо!!!

Я сначала так "притираю" корпуса как для безфальцевых ульев но на высоту 165 или 320 мм. а уже после этого делаю и наружные и внутренние с помощью фрезера, но разметку делаю по шаблону. Потому что не всегда квадрат получается идеальным.
И еще, при притирке фрезером корпуса с одной стороны добиваюсь просто плоской поверхности а потом по трафарету отмечаю карандашом необходимую высоту корпуса и уже по этой отметке выставляю фрезу и переставляя направляющие приспособления так чтобы конец фрезы веде доходил точно по отмеченным линиям. А уже потом работаю фрезером не допуская большой проходки за один раз. Это легче для фрезера и качество будет получше.
Примечание.После закрепления приспособления нужно глянуть на просвет сбоку на направляющие, они должны проэкцироваться как строго паралельные линии.

haphap
11.10.2012, 23:25
Я собі зробив шось тіпа того [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] , і радуюсь:)

Vitaliy-43
31.10.2012, 08:41
Vodolej, не покажете парочку фотографий производственного процесса...:trud:

PETER
02.11.2012, 19:11
Здравствуйте всем. Убедительная просьба кто эксплуатировал электрорубанки фирмы ИНТЕРСКОЛ . Как ведут себя .Подскажите .Спасибо.

vodolej
02.11.2012, 19:44
Vodolej, не покажете парочку фотографий производственного процесса...:trud:

Я не могу понять о чем вы? задайте конкретный вопрос.

Сергей Ск
27.11.2012, 23:19
Добрый день!
Покажите пожалуйста места крепления рогов на фуганке крупным планом. Сколько уходит времени на отфуговку (рейсмусование) одной доски???
Спасибо.

Kostik
13.02.2013, 17:48
вот нашел тоже самодельный рейсмусовый со строгального
взято здесь [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Я бы не сказал,что это рейсмусовый. Станок позволяет снять заданную толщину стружки с заготовки,но ни как не обработать заготовку до заданной толщины с заданной точностью за один проход.Требуется переделка кинематики.(ИМХО)

anm
24.02.2013, 00:54
Уважаю людей, которые что-то мастерят что-то своими руками!
Недостатком данного устройства вижу отсутствие автоматической подачи. Зато дешево и сердито. Похожие устройства наблюдал на белорусских универсальных станочках. Правда, в работе не видел.

это?:

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Сергей Ск
30.07.2013, 14:07
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Voblin_UA
30.07.2013, 17:15
Если бы ему ещё найти возможность обрабатывать заготовки большей ширины - цены б такому решению не было, а так - очень ограниченное применение :(

Немолодий
31.07.2013, 08:36
Более 30 лет пользуюсь самодельным деревообрабатывающим станком. Характеристики:
1. Двигатель: 380 В, мощность 4 квт. Две скорости ременной передачи
2. Строгает сверху стола (ширина ножей 30 см.)
3. Строгает снизу стола (рейсмус), подача вручную, ширина строгания таже, толщина регулируется от 20 мм до 70 мм. Точность строгания по ширине доски вполне приемлемая (разница до 0,5 мм)
4. Циркулярная пила (распиловка древесины до 100-150 мм.- зависит от диаметра диска)
5. Приспособление для прямоугольного торцевания склеенных заготовок стенок улья или других заготовок
6. Фрезерование
7. Конструктивная возможность установки долбежной приставки
8. Устройство для строгания продольного торца доски под прямым углом по отношению к широкой плоскости.

Чертежей нет. Делал сам. Могу поделиться только фотографиями
Объяснения к фотографиям:
1-подвижная рамка для прямоугольного торцевания;
2-заготовка;
3-упор для прямоугольного (или под углом) строгания продольного торца доски (на фото он в нерабочем положении);
4-подвижный кронштейн для крепления и регулировки высоты распиловочного стола;
5-деревянная защитная крышка строгальной части станка;
6-подвижная тяга консольного устройства для регулировки высоты первого стола (при строгании сверху регулируется толщина стружки);
7-боковой швеллер первого стола;
8-первый стол;
9-боковой швеллер второго стола (после регулировки крепится неподвижно);
10-продольный несущий швеллер основы;
11-боковой швеллер подвижной рамки для рейсмусного строгания;
12-вращаемые (на запрессованных подшипниках) опорные котки;
13-коническая часть вала для сверлильного патрона;
14-подпружиненный рычаг прижимного котка;
15-прижимной коток под первым столом (под вторым есть тоже, но меньшего диаметра);
16-вращаемый рычаг болта для регулировки высоты подъема первого стола (регулируется толщина снимаемой стружки при строгании)
17-отрейсмусованная доска на выходе.
Снимки сделаны экспромтом без предварительной эстетической подготовки, прошу прощения за это.

МедАль
31.07.2013, 08:56
Чертежей нет. Делал сам.
А руки- то у Вас золотые, коллега Немолодой! Конечно, делалось все это еще в те времена, когда ремонтно-механические цехи на предприятиях были, а теперь ни предприятий, ни станочного парка, все это давно переплавлено на турецких чугунолитейных заводах. А молодым, к сожалению, и подерзать негде.
Вам бы пожелал еще на стружкоотсос заработать, и тогда в Вашу мастерскую можно экскурсии водить!

Voblin_UA
31.07.2013, 10:13
Станок отличный. Предмет зависти моего бати, но я предполагаю на данный момент несколько иной подход, и я сейчас обосную свою точку зрения.
Хороший и большой станок - это не только многофункциональность, удобство и т.п. Это ещё и вес, размеры и, как следствие, необходимость в отдельном производственном помещении. Напомню - я не критикую, а говорю о себе, так вот, я не имею возможности выделить под производство ульев отдельное помещение по целому ряду причин. Работаю в гараже. Если я там поставлю такой станок, то гараж перестанет быть гаражом, машину придётся бросать на улице. Или двигать станок туда-сюда, что тоже будет архинеудобно, при его-то весе, да и места он занимает немало... Мой опыт на данный момент говорит, что собрать один универсальный станок за один раз - это выглядит проще и легче, но если мы говорим о работе, то работать удобнее на отдельных станках - отдельной циркулярке, отдельно строгать, отдельный станок под рейсмусование. Это и отсутствие необходимости перенастройки, и техника безопасности, и мобильность (низкий вес каждого станка по-отдельности), да и разместить их в помещении можно достаточно удобно - каждый на своём месте. Не говоря уже о том, что на современных станках есть такая жизненно необходимая опция как возможность отсоса стружки - работать по колено в опилках - это не дело.
Потому мой личный выбор на данный момент - перестать изобретать велосипед и купить готовое решение - рейсмусный станок, а не возиться с поиском комплектующих, подгонкой и бесконечной доналадкой со словами "пусть не слишком ровно, зато своими руками"... То есть мой вывод - на данный момент мне больше подойдёт готовый компактный рейсмус весом 24-31 кг, с автоматической подачей и возможностью подключения стружкоотсоса.
Спасибо за информацию, фото и т.п. Вы помогли мне определиться с окончательным выбором!

Немолодий
31.07.2013, 17:09
...купить готовое решение - рейсмусный станок...
Да. Сейчас это очень даже возможно. А 30 лет назад об этом даже не мечтали. Поэтому и приходилось изобретать и делать всё самому или искать всякие возможности обработать доску на стороне. А это не так-то просто было сделать.

МедАль
31.07.2013, 17:35
Да. Сейчас это очень даже возможно. А 30 лет назад об этом даже не мечтали. Поэтому и приходилось изобретать и делать всё самому или искать всякие возможности обработать доску на стороне. А это не так-то просто было сделать.
__________________
Аж плакать хочется, насколько Вы правы, коллега Немолодой. Сам вспоминаю те годы, когда и зарабатывали пчелки на новую технику, но купить -то ее - зась! Вот и хитромудрили, кто как мог.
Вообще-то я противник всяких самопалов по ряду причин. Но только не в Вашем случае. Если я правильно понял - поставь на Ваш самопал ролики протяжки и отбойники обратного хода, выведи приемники под стружкоотсос - чем не хваленый китайчонок Энергомаш 1924 ! Опять таки, если по- честному, все равно купил бы модель 1924 или 1922 по причине его конструктивной завершенности.
И не обращайте внимание на наши "умные" реплики, коллега
Немолодой, ведь Ваше изделие- лучшее!

віталий
31.07.2013, 18:27
Вообще-то я противник всяких самопалов по ряду причин
Я ТОЖЕ! Працював колись на самопалі, ось що замітив: постійна вібрація від несцентрованих деталів станка, немає високої точності оброблювальних поверхонь, ШУМ-жахливий, елементи захисту відсутні, запускати шворкою приходилось(це добре якщо за перший раз запускався, а зимою то вообще за 10тий запускався).


МИ любим та цінуємо свої руки та пальці, ми дбаємо про свій зір та легені, ми дорожимо своїм слухом що на старості чути своїх рідих, тому, якщо є змога, позбирайте трохи грошей але візміть заводську серйозну річ(станок)(ИМХО)

МедАль
31.07.2013, 19:06
якщо є змога, позбирайте трохи грошей але візміть заводську серйозну річ(станок)
Колеговіталий,бачу, ми в цьому питанні однодумці. В моїй майстрні є все, але я теж придивляюсь до моделі Енергомаша 1922 (ясна річ, 1924 за багатьма параметрами кращий, але ж мені не потрібна ширина фуговки і рейсмуса на 300! У мене ж бо "альпійці", тому й 200 з верхом!). То може хоч коротко поділетесь враженнями від післяпродажної зборки цього верстата у себе вдома? Бо я неодноразово читав: то інструкції немає, то якогось залізяччя бракує...

Ворон
31.07.2013, 20:54
якщо є змога, позбирайте трохи грошей але візміть заводську серйозну річ(станок)
Для серйозних станків треба бути столярем і вміння виготовляти не тільки вулики і все що звязано з бджільництвом,а все по столярці(вікна,двері і тд....) інакше він довго буде стояти поки ви відробити на ньому його вартість.

МедАль
31.07.2013, 21:13
Для серйозних станків треба бути столярем і вміння виготовляти не тільки вулики і все що звязано з бджільництвом,а все по столярці(вікна,двері і тд....) інакше він довго буде стояти поки ви відробити на ньому його вартість.
__________________
Ваша правда, колего Ворон, але зважте й на таку ситуацію: коли вулики не для прибутку, а для душі, то чому б і хорошому верстату не стояти б отак просто в майстерні, щоб тільки своєю присутністю милувати око! Хоча й на існуючому обладнанні можу зробити і віконну раму, і ті ж фільончасті двері і т. п., не кажучи вже про вулики.
Тут швидше спрацьовує принцип: у мене має бути - і не інакше. А іще російською: "Кто как хочет, так и .... " (по рифмі).

Ворон
31.07.2013, 22:42
щоб тільки своєю присутністю милувати око!
Для краси можна купити набагато цікавіші речі,як станок за 14 000 тисяч з хвостиком,краще вже купити Мерс останьої моделі,це більш логічно,хоча я проти механізмів для краси,не розумію людей які купляють дорогі речі які не приносять полегшеня при праці,Маю на увазі станок,від добра,добра не шукають.

МедАль
01.08.2013, 06:35
краще вже купити Мерс останьої моделі,
Ваша правда, колегоВорон, та тільки два Мерса мені непотрібно. Останній час їжджу на Мерсі Віто, і тримаю його зосім не для того, щоб тільки милував око, а просто як засіб пересування.
Знову ж таки, останнім часом милує око бурштинова картина, яку купив у майстрів з Рівного. Це я Вам кажу не з метою якось дешево похизуватися, а просто підкреслюю, що у кожного є свій "пунктик", тобто уподобання.

Ворон
01.08.2013, 07:46
та тільки два Мерса мені непотрібно. Останній час їжджу на Мерсі Віто, і тримаю його зосім не для того, щоб тільки милував око,
Два Мерси вам не потрібні,навіщо ж тоді вам два станки????
то чому б і хорошому верстату не стояти б отак просто в майстерні, щоб тільки своєю присутністю милувати око!

МедАль
01.08.2013, 08:33
навіщо ж тоді вам два станки????

Цитата:
А для того, що морально і фізично застаріле обладнання комусь або продам, або подарую, аби самому залюбки працювати на новому універсальному верстаті, та ще й задоволення від цього отримувати.

Voblin_UA
01.08.2013, 09:38
У нас опять власть меняется. Готовый рейсмус - штука однозначно хорошая, но прикинули финансовые возможности, и... Денег-то он стоит немалых весьма, поди найди, вынь да полож... :( Так что тоже ещё тот вопрос... Решили пока начать со строгального с циркуляркой, а к нему уже и рейсмус приколхозить. Вал на 250 трёхножевой есть, мотор тоже найдём, металл на столы есть, уголка или квадрата гривен на 250 понадобится - это не тот бюджет... Будем пока стараться так. Сегодня и начнём. Как будут результаты - напишу.

Ilia1
01.08.2013, 09:57
Два Мерси вам не потрібні,навіщо ж тоді вам два станки????
А у меня два мерса 124 и 210Т в идеальном стане:ok:...хочу еще смарт родстер:ah: Мерсов много не бывает:old:(ИМХО)

Немолодий
01.08.2013, 22:45
Мерсов много не бывает
Как говорится: "Каждому своё."

Добавлено через 5 минут
...штука однозначно хорошая, но прикинули финансовые возможности, и...
Это, пожалуй, одна из причин самодельных конструкций в нынешнее время. Раньше нельзя было купить ибо станки просто не продавались, а теперь вот другая причина самопального творчества.

МедАль
02.08.2013, 05:42
Это, пожалуй, одна из причин самодельных конструкций в нынешнее время
Да, и, пожалуй, главная. Но беда еще и в том, что практически негде выполнить сварные и токарные работы. И у современных кулибиных настали темные беспросветные времена...

віталий
02.08.2013, 09:41
я теж придивляюсь до моделі Енергомаша 1922 (ясна річ, 1924 за багатьма параметрами кращий, але ж мені не потрібна ширина фуговки і рейсмуса на 300!
Срава в тому що в моделі Енергомаш ДМ 19220 немає рейсмуса, а без рейсмуса в цьому ділі необійтись.

Добавлено через 8 минут
Я перепрошую я вів розмову за 210 модель без рейсмуса а тут зявилась 220 модель з всіма наворотами, ось для порівняння:[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Voblin_UA
02.08.2013, 11:38
Да, и, пожалуй, главная. Но беда еще и в том, что практически негде выполнить сварные и токарные работы.
К счастью, в сварке сами специалисты, да и выход на цех мехобработки имеется.
А в целом ситуация патовая, согласен. Те токари, что остались, в большинстве своём цены себе не сложат, а качество выдают такое, что хоть руки им за это отрывай...

МедАль
02.08.2013, 15:50
а тут зявилась 220 модель з всіма наворотами
Дякую, колего віталий, саме про цей верстат і мова. Вони з 224-м конструктивно однакові, тільки різниця в ширині вала, та й двигуни різні. Одним словом, заочно він мені сподобався.

jos
08.08.2013, 22:36
Шановні колеги вибачте але вставлю свої 5 коп.
Маю не малий досвід по металообробці , деревообробці .Самі виготовляємо станки на замовлення для специфічних робіт.І як каже мій брат якщо станок рекламують що він робить 5 операцій то в кінцевому варіанті якісно ні одну операцію він не робить.Так як тема стосується виготовлення рейсмуса то Энергомаш ДМ-19220 на валу має 3500 об.хв. це навіть для гемблярки смішно хоча по бідному терпимо а для рейсмуса якщо немає хоча б 8000 об.хв то про яку чистоту обробки може йти мова.
З практики скажу краще коли кожен станок виконує свою одну функцію і вам не приходиться постійно переналаштовувати станок , тоді і робота йде швидко і якісно.У нас в майстерні є і церкулярка ( мала і велика )і гемблярка ( мала і велика) і рейсмус і торцовочна пила і ще багато всяких причандал .Коли стаємо до роботи троє в майстерні ніхто нікому не мішає і не чикає щоб звільнився станок.За робочий день ТРИ повноцінних АЛЬПІЙЦІВ готові включаючи складне дно , кормушка дашок.
Хай щастить

МедАль
08.08.2013, 23:30
Коли стаємо до роботи троє в майстерні ніхто нікому не мішає і не чикає щоб звільнився станок.За робочий день ТРИ повноцінних АЛЬПІЙЦІВ готові включаючи складне дно , кормушка дашок.
Все Ви правильно говорите, колего jos, цю тему неодноразово обговорювали під різним кутом. Назване Вами обладнання також є, функціонує, просто ми декларуємо наміри на зиму. Бідкаємось також, що ідеальний верстат покищо не винайшли й не зробили.
А от продуктивність Вашої майстерні не дуже висока, погодьтеся. Три вулики за день на трьох та при наявності обладнання - це ж небагато. Якщо Вам треба зробити серію, то може б краще виготовлення альпійців поставити на потік, тобто, робити подетально? Наприклад, сьогодні втрьох зробити багато корпусів, завтра зібрати багато дашків чи підкришників, і т.д. Вибачайте, це я Вам не намагаюсь доточити розуму, просто сам роблю все подетально.

P4ELOVOD
09.08.2013, 00:09
Самі виготовляємо станки на замовлення
З практики скажу краще коли кожен станок виконує свою одну функцію З усім погоджуюсь,але напевно більша частина фарумчан за щастя спринялаб мати хоча б один саморобний станок-Фуганочноциркулярний. І думаю, що не проблема перенатроювати стак, роблема в іншому. Налаштував- зробив заготовки, налаштував- зробив інші заготовки і т.д. А проблема в багатьох інша- це де замовити хороший вал на 3-4 ножі, так як всі підприємства мертві. А де працюють, то вони в руках часників, там токар брїться брати лівака. Так ви б і допомогли форумчанам бажаючим мати хочаб якийсь станок: приймалиб закази на вали, по сходній ціні і через нову почту постачали б бажаючим придбати. А в на форумі , якщо передивитесь весь, то є дуже багато КУЛІБІНИХ які за допомогою долота молотка та "якоїсь матері"створюють дива для бджіл та бджільництва.

Voblin_UA
09.08.2013, 08:55
Много станков - это мечта. Но бюджет растёт пропорционально их количеству :( У меня сейчас есть практически всё необходимое. А чего нет - то компенсируется оснасткой к имеющимся станкам. Рейсмус сейчас в процессе - единственное. Вчера куплены ножи.
По поводу валов - зайдите на Харьковфорум в раздел Балка - Деревообрабатывающее оборудование, валы там народ продаёт достаточно часто, цена не сопоставима с готовым станком. Компании-перевозчики помогут доставить в другой город, если понадобится.
Вспомнил - есть ещё prom.ua, aukro.ua, slando.ua, ria.ua и прочие изруквруки. Можно и там валы поискать.
Что касается простого строгально-циркулярного, то на том же харьковфоруме самопалы от 900 гривен. Мы не стали связываться, потому что, во-первых, мы сделаем всё то же самое, но в три раза дешевле, грубо говоря, а во-вторых, нам (мне .:D) нужен рейсмус, а с рейсмусом самопалов не попадалось.
Сижу, радуюсь трёхножевому валу :) Кстати, по поводу оборотов... А зачем улью сверхчистота обработки? Это же не мебель, почему не соблюдается принцип разумной достаточности?

Отправлено с моего ASUS Transformer Pad TF300TG через Tapatalk

yzhigman_it
09.08.2013, 10:36
По поводу валов - зайдите на Харьковфорум в раздел Балка - Деревообрабатывающее оборудование, валы там народ продаёт достаточно часто, цена не сопоставима с готовым станком. Компании-перевозчики помогут доставить в другой город, если понадобится.

Я промышляю на "полях металлистов", оставил во всех точках свой моб. Недавно взял у них вал на 300 мм, полный, в сборе, с подшипниками, ножами, с лёгкой ржавчиной, за 100 гр. Не уверен, но вроде было 4 гр за кило. Там же можно брать алюминиевые бидоны, но они редки. Самодельные станки сдают очень часто, но мне никогда не доставалось, уж больно они их берегут :) В ангаре с зимы их скопилось столько, что при виде их плакать хочется, но меня к ним не пускают, мол на них есть свой покупатель уже. Хотя, в разобранном виде, по частям, можно многое найти. Сейчас разрабатываю механизм регулировки подающего стола, комплектующие тоже буду искать у них.

верес
09.08.2013, 10:49
Доброго всім дня!
Як кажуть, "тримайте і мою баньочку ...".
Тема про рейсмусні верстати, тим паче "самопали".
jos! Ваше повідомлдння як на мене, мало чим допогло в вирішенні існуючих питань по "самопалам".
Якщо Ви назвалися спецом в метало-дерево обробці то маєте знати, що існує такий критерій процеса різання- швидкість різання, тому якість обробки задається не обертами.
А три альпійці за день на троїх вказує на те, що головне не кількість верстів.

віталий
09.08.2013, 18:31
Маю не малий досвід по металообробці , деревообробці
так чому не поділіться своїм досвідом а підсувайте чужий
як каже мій брат якщо .......
Энергомаш ДМ-19220 на валу має 3500 об.хв. це навіть для гемблярки смішно
На валу в нього 3 ножа, і він в мене творить чудеса, тому я проти самопалів.
а для рейсмуса якщо немає хоча б 8000 об.хв то про яку чистоту обробки може йти мова.
І ви хочете комусь розказувати що на цьому вашому фото ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]) ці копуса бачили 8000 обертів:confused:, абсурд:rofl2:, - задири волокон та підгорання на сучках свідчить про 3-4 тис обертів, або у вас тупі ножі.

А тепер реклама:
.Самі виготовляємо станки на замовлення для специфічних робіт
У нас в майстерні є і церкулярка ( мала і велика )і гемблярка ( мала і велика) і рейсмус і торцовочна пила і ще багато всяких причандал
З усім остальним з вами погоджоюсь, хоча не забувайте що це форум бджолярів а не "мастеровой", тому станки тут відповідні.

Voha
09.08.2013, 18:47
І ви хочете комусь розказувати що на цьому вашому фото ці копуса бачили 8000 обертів, абсурд, - задири волокон та підгорання на сучках свідчить про 3-4 тис обертів, або у вас тупі ножі.
скорей всего доска была при обработке больше 15% влажности , судя по сучкам доска не камерной сушки или сушилась на малых температурах

jos
09.08.2013, 22:43
Всім добрий вечір.
Вибачаюсь перед форумчанами що збудуражив всіх свойм повідомленням, нівякому разі не хоті нікого образити чи обхаяти його вибір ( вставив свої 5 коп а треба було вставити тільки 2 ). не претендую на якісь лаври ( як кажуть тут --- ви спец то чому..., чи в вас самого не якість ... і тому подібне ) Я тільки висловив свою думку на рахунок станка по типу 5 в одному. Це тільки моя думка і не має різниці чи це заводцький станок чи самопальний .Багато робимо роботи з матеріалу замовника тому виходить що виходить а не що повино бути при відповідному матеріалі, і станки хоч золоті май .
Наведу невеличку смету по саморобній церкулярці. ( ціни базарні)
1- вал 40-60 ширина -- 700-1200 грн
2- столешня плита 12 мм нормована 60 мм ширина 1200 мм дов -- 1200 грн
3 - двигун 3 квт - 1300 грн
4- станина , підйомний механізм плит , єлектрика --700 грн
5 - робота ---50 % від вартості мат.
От і порахуйте чи це вигідно на теперішній час при такому 'изобилию' станків на ринку.Це не 80 роки коли нічого не було в магазинах і якщо сам не зробиш то і не маєш ( я на рахунок станків)
На рахунок виготовлення АЛЬПІЙЦІВ що три чоловіка і мало продукції - я хотів би вислухати тих хто робить більше .
p.s. Перед вами купа не обрізної доски а долі поїхали....
Вулик рахуємо готовий якщо -- стоїть 12 корпусів,--дашок утеплений і оббитий металом,--кормушка по типу як на кресленнях в оригіналі , --дно СКЛАДНЕ висувна протикліщева сітка , висувний піддон. гайманівська решітка в рамці, бджоловідділювач, всі ці речі пропитані гарячою льяною оліфою .
Дякую всім і вибачаюсь якщо повів себе зухвало.

МедАль
11.08.2013, 08:44
От і порахуйте чи це вигідно на теперішній час
Якщо я правильно порахував, колего jos, то напевне невигідно. Віддавати близько семи тисяч за циркулярку - це занадто.
Ваш кошторис ще раз свідчить про те, що вигідніше купувати готове заводське обладнання, ніж самопальне.
Дякую всім і вибачаюсь якщо повів себе зухвало.
Та не переймайтесь, колего jos, це нормальна чоловіча розмова, де ніхто нікого не хоче образити, а лиш разом докопуємось істини чи загального знаменника, як кажуть.

vodolej
11.08.2013, 08:58
Ваш кошторис ще раз свідчить про те, що вигідніше купувати готове заводське обладнання, ніж самопальне.
А хотів би нагадати що перед заводськими конструкторами завжди стояла задача зробити виріб таким щоб його виробництво було якомога дешевшим. От і роблять всі деталі легшими а значить слабшими або матеріал використають не той що треба. І тоді підшипник може бути перегружений, вал тоньший та й його виточать із сталі СТ3 і таке інше.
Тому я вважав би за краще самому спроектувати і замовити всі деталі за власними кресленнями. Бачив я такі "саморобки" які викликають повагу.

МедАль
11.08.2013, 09:50
вважав би за краще самому спроектувати і замовити всі деталі за власними кресленнями. Бачив я такі "саморобки" які викликають повагу.
__________________
Згоден з Вами, колего vodolej, але ж і коштуватиме така саморобка як половина гелікоптера! Хороша пісня, та не про нашу домашню майстерню!

vodolej
11.08.2013, 21:12
Згоден з Вами, колего vodolej, але ж і коштуватиме така саморобка як половина гелікоптера! Хороша пісня, та не про нашу домашню майстерню!

Не перебільшуйте. Головна деталь це вал з підшипниками та підшипниковими гніздами з кріпленням а все інше зробите самі. Наприклад бачив я таку конструкцію:
Товариш дістав згорений електродвигун на лапах десь приблизно на 3 - 4 кіловати. Розібрав його. З валу зрізав болгаркою ротор а потім і статор з корпусу вирізав. Лишився голий вал, підшипники і корпус двигуна з підшипниковими кришками. Потім він зрізав верх корпусу горизонтально так щоб це було вище за підшипники на один сантиметр.
Вал з електродвигуна це майже готовий вал для циркулярки.На кінець валу де була крильчатка садиться шків для привода а на робочий кінець валу садиться переходна муфта для кріплення пильного диску. Або цей кінець валу переточується.

Voha
11.08.2013, 22:09
Вал з електродвигуна це майже готовий вал для циркулярки.На кінець валу де була крильчатка садиться шків для привода а на робочий кінець валу садиться переходна муфта для кріплення пильного диску. Або цей кінець валу переточується.
__________________
Это перебор , слишком экономно даже для себя

МедАль
11.08.2013, 22:41
Бачив я такі "саморобки" які викликають повагу
Не розазуйте казочки, колего vodolej. Хто ж це Вам повірить, що повагу у Вас викликає отаке:
Товариш дістав згорений електродвигун на лапах десь приблизно на 3 - 4 кіловати. Розібрав його. З валу зрізав болгаркою ротор а потім і статор з корпусу вирізав. Лишився голий вал, підшипники і корпус двигуна з підшипниковими кришками. Потім він зрізав верх корпусу горизонтально так щоб це було вище за підшипники на один сантиметр.
Вал з електродвигуна це майже готовий вал для циркулярки
Взагалі Ви щось "зарапортувалися": то хотіли б замовити виріб за своїми особистими кресленнями(пост №65), а то розповідаєте якусь фантастичну історію про циркулярку із згорівшого електродвигуна (пост №67). Я вже не кажу про те, що обрізаний болгаркою ротор буде неймовірно розбалансований - Ви добре знаєте, що буде, коли коли такий вал розкрутити хоча б до тисячі обертів.
Отже, сильно сумніваюсь, що хтось так робив...

vodolej
11.08.2013, 22:53
Не розазуйте казочки, колего vodolej. Хто ж це Вам повірить, що повагу у Вас викликає отаке:
Взагалі Ви щось "зарапортувалися": то хотіли б замовити виріб за своїми особистими кресленнями(пост №65), а то розповідаєте якусь фантастичну історію про циркулярку із згорівшого електродвигуна (пост №67). Я вже не кажу про те, що обрізаний болгаркою ротор буде неймовірно розбалансований - Ви добре знаєте, що буде, коли коли такий вал розкрутити хоча б до тисячі обертів.
Отже, сильно сумніваюсь, що хтось так робив...

Ротор на валу двигуна це напресований пакет трансформаторного заліза а під ним голий вал який не потребує ніякої балансировки.

Серёга Сергеев
12.08.2013, 23:09
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
А этой приспособой я "притираю" корпуса
Очень класная приспособа!!!
Подскажи , так получилось что карпуса у меня с разной ширины доски, тоесть внутрение размеры корпусов одинаковые ,а наружные (+-3мм) на каждой доске в итоге разбежность в длине и ширине корпусов до 10мм.Так вот меня интересует как твоё приспособление с этим справится??? Я так понял приспособа для одинакового размера корпусов ? А можноли её и для моего разнобоя приспособить ?? Зделай пожалуста фотку приспособы закреплёной на корпусе ( чтобы хотябы один угол был в большом моштабе).

Voblin_UA
14.08.2013, 13:30
Вчера начали нарезку трубы на станину строгально-рейсмусного станка. По чертежам габариты следующие: высота строгального стола 95 см от пола, длина - 100 см, ширина ножей 250 мм, вал трёхножевой. Стол рейсмуса будет регулироваться по высоте на цилиндрических эксцентриках. Использование четырёх винтовых стоек дорого, сложно и потому нецелесообразно. У меня есть мысль сделать регулировку стола рейсмуса ещё проще - пока с батей решили в первую очередь собрать строгальный, а уж со столом рейсмуса разберёмся по ходу :)

верес
14.08.2013, 13:58
Vоblіn. UА. Ножевий вал двох, трьох ножевий впливає на швидкість подачі.
Головним же критерієм є швидкість різання, яку рекомендують не менше 40 м/с,

Voblin_UA
14.08.2013, 14:30
Скорость подачи - принято, но смущает вес вала с ножами и клиньями. Инерция ого-го. Я - за обороты не менее 5000, а там посмотрим. Ножи ходят по окружности диаметром 115 мм, если правильно помню.
Пришло мне уведомление об ответе с цитатой и описанием математического подхода к регулировке стола. Но тут почему-то этого сообщения не вижу. Так вот, верхний, строгальный стол, будет отрегулирован один раз, просто шайбами. Захода в пределах 1 мм хватит с головой на все случаи жизни (ИМХО) Потому не видим смысла заводиться с более сложными системами.
А вот с рейсмусным столом пока спорим. Я работал когда-то на самопальном рейсмусе, один конец стола которого был на горизонтальной поперечной оси, а с другой стороны стола под ним была полка, к которой стол прикручивался болтами. Между полкой и краем стола помещалось необходимое количество подкладок, которыми и регулировалась конечная толщина обрабатываемой заготовки на выходе. Не удобно только на первый взгляд. Очень быстро привыкаешь, и если регулировали шайбами, надетыми на болты, то точно понимали, что одна шайба - это эквивалент 0,5 мм регулировки. С учётом работы с большими партиями погонажа, такая регулировка проводилась раз в час, примерно, не чаще. Так что терпимо. Зато схема получалась максимально простой и дешёвой. Недостаток - ограничение по диапазону регулировки, причём существенное. Спросил папу, как часто ему был нужен рейсмус в его практике при строительстве дачи и т.п., и получил ответ, что ни разу. Отсюда вопрос регулировок вижу условным: рейсмус нужен в первую очередь мне, потому считаю, что диапазона регулировки можно ограничить в пределах 5...55 мм, что вполне осуществимо в рамках той схемы регулировки, что я описал - один из концов стола опишет дугу максимум в 100 мм, а разница в продольном наклоне стола принципиальной роли не сыграет в виду запаса хода прижимных валиков.
У папы идея другая - стол регулировать целиком, поднимая на цилиндрических эксцентриках: металлический цилиндр имеет ось вращения, смещённую от геометрического центра. Потом к ним привариваются тяги, по месту, и эти тяги образуют трапецию, которой и регулируется стол. По мне - дорого, сложно, долго. Хотя вроде бы как и более основательно.
Я - за максимальную длину стола в рамках общих габаритов станка, но сталкиваюсь с возражением, что это будет очень тяжело - трение, не протолкну на ручной подаче (иная пока не предусмотрена)...
Продолжаем спорить.
От регулировки стола на металлических планках /___/ отказались - решили, что хлипковато будет.
Что скажете?

yzhigman_it
14.08.2013, 15:07
Пришло мне уведомление об ответе с цитатой и описанием математического подхода к регулировке стола. Но тут почему-то этого сообщения не вижу.
Я написал, но потом решил сначала сделать, а потом советовать. Вот мой вариант регулировки, пока в теории. Что-то подобное видел у столяра, но краем глаза. В моём варианте, кромка переднего стола, двигаясь, всё время отстоит от ножа на расстоянии "Х", плясать от этого параметра, радиуса описываемого ножами и толщины плиты. Короче выкладываю ещё раз, судите, советуйте. Мат аппарат - простая геометрия. Может Вам поможет решить вопрос со столом строгального, рейсмуса. Я это готовил для токаря-фрезеровщика, чертёж не закончен, и не мешало бы начертить по всей строгости этого дела. Короче, жду критики.

Voblin_UA
14.08.2013, 16:27
Именно такую схему мы решили не применять. Можем ошибаться, но на нашей памяти реальной необходимости в регулировке глубины захода не было ни разу. Один раз выставил, и спокойно работай. Ради этого городить такой огород мы посчитали чрезмерным, да и система представляется недостаточно жёсткой (ИМХО)

yzhigman_it
14.08.2013, 16:51
Ради этого городить такой огород мы посчитали чрезмерным, да и система представляется недостаточно жёсткой

У меня плита переднего стола 13 мм, довольно тяжелая, да и серьги на которых основано движение стола достаточно основательные. Винтовым механизмом стол подаётся вперёд или назад, с возможностью жёстко закрепить. Пока не вижу причин для недостаточной жесткости. Я не столяр, только учусь, но кажется мне, что постоянно снимать 1 мм за проход - не совсем гибко. Может один раз "погородить", но сделать на всю жизнь, без будущих переделок.

верес
14.08.2013, 19:37
тільки так. Це ж не на день робиться.
Про механізм регулювання - пам'ятайте що вібрації не уникнути, а це вимагає жорсткості системи. Також обов'язкова можливість коректування налаштування

baukow
14.08.2013, 22:11
яку рекомендують не менше 40 м/с,извиняюсь не очень волоку в украинском. не менше 40 м/с, - это скорость подачи заготовки?:confused: на бытовых 8 метров в минуту считается хорошо

верес
15.08.2013, 05:53
Скорость резания -ето скорость движения режущего инструмента.
Измеряется в м/с
Скорость подачи -в м/мин

Voblin_UA
15.08.2013, 12:04
У меня плита переднего стола 13 мм, довольно тяжелая, да и серьги на которых основано движение стола достаточно основательные.
Да, тут я не уточнил, у нас намного тоньше - 6 мм. Но для наших целей достаточно - под плитой используется стальная основа из трубы 40х40х3 мм.

постоянно снимать 1 мм за проход - не совсем гибко. Может один раз "погородить", но сделать на всю жизнь, без будущих переделок.
Не исключено. Но оба довольно много работали с деревом, попытались вспомнить, в каких случаях может появиться такая необходимость, и не смогли. Потому и решили сделать жёсткое крепление. Буду признателен, если сможете привести доводы, которые нас переубедят :beer:

А стол рейсмуса решили делать по моей схеме - проще и дешевле :)

верес
15.08.2013, 14:30
Щось мені здається що Ви шукаєте виправдання такого примітивізма.

Voblin_UA
15.08.2013, 18:26
Щось мені здається що Ви шукаєте виправдання такого примітивізма.
Хм... Ну, как сказать? :-k
Есть определённая материальная база. Есть определённый бюджет. Есть определённый временной ценз. Говоря проще - протягивай ножки по одёжке. Это раз. Второе - зачем городить огород, если есть проверенная в деле схема, дешёвая и эффективная? Делать мегастанок в расчёте на то, что возможно может быть теоретически наверное когда-нибудь чисто случайно один раз потребуется сделать что-то особенное - это вместо велосипеда ездить каждый день на автобусе с изотермическим прицепом в расчёте на то, что вдруг когда-нибудь потребуется перевезти 50 человек, да ещё грузов несколько тонн, а вдруг скоропортящихся - так и рефрижиратор нужен, и из-за этого обрекать себя на дороговизну транспортного средства и общие неудобства каждый день ради призрачной возможности в будущем :old: Сильно утрирую, но суть ясна, я думаю ;) Не хочется тратить время и деньги на то, без чего можно обойтись :)
Я исповедую принцип разумной достаточности. Я не хочу усложнять и многократно удорожать станок, необходимый для изготовления строго определённых деталей: стенок ульев, заготовок под рамки. Всё! Например, четыре винтовых стойки с цепной передачей - понтово, но дорого и нет такой необходимости. То, что сейчас делается - делается из недорогих материалов, с чётким пониманием того, что, как и почему делается, и на какие компромиссы можно пойти, а на какие не стоит. Для стенок улья достаточно будет того качества обработки, которое в качестве стола обеспечит 6-миллиметровая дюралевая пластина, усиленная снизу рамой лестничного типа из стальной трубы 40х40х3 мм. Стол будет достаточно жёстким для тех требований, которые мы предъявляем к качеству обработки.
Потому обращаю внимание: это не примитивизм, это принцип разумной достаточности плюс ограниченный бюджет. А что нет предела совершенству - так мы и сами знаем ;) Пиво - лучше, чем вода, водка тоже, но дороже! :beer:

верес
15.08.2013, 20:01
Аргументів на користь зпрощення конструкції достатньо.
Але уявити собі такий верстат, тим більше попрацювати на ньому без примусу важко.
Від заготовки до готового вулика при такому обладнанні проблем типу "притирання корпусів"
назбирається немало, на усунення яких буде затрачено і час, і винаходження різних пристосувань.
Р.S. Чи буде досягнута запланована економія?

yzhigman_it
15.08.2013, 21:38
Есть определённый временной ценз.
Предлагаю спешить медленно. У меня неудачный опыт - мне ульи делали профи, но довольно некачественно, хотя двери и окна с иголочки. Когда я задал вопрос, а почему такой разброс в размерах, то ответ был такой: Да шо ты, ништяк. Ну миллиметр плюс-минус. И так сойдёт ... это же улей, тут точность не нужна :drovosek: Стал объяснять им про "пространство пчелы", про точность изготовления, взывал их опомнится :), но понял, что им это нафиг не нужно - а бабло давай. Так было и со вторым столяром. А будешь им указывать, то тебя пошлют. Понял, что сам не сделаешь, то тебе не сделают. Ратую за точность, потому что с их ульями я сейчас работаю на практике и каждый раз их вспоминаю(столяров). Короче говоря, у меня тоже время, но считаю, что лучше его потерять один раз на изготовление точного станка, чем потом терять его на пасеке.


Я исповедую принцип разумной достаточности. Я не хочу усложнять и многократно удорожать станок, необходимый для изготовления строго определённых деталей: стенок ульев, заготовок под рамки. Всё!

Жизнь такая штука, что часто нужны не только ульи. Дополнительный заработок.

Voblin_UA
15.08.2013, 22:48
Вы пеоегибаете палку в другую сторону ;) Я на таком станке работал, в целом немало работал с деревом, а сейчас имею отношение к высокоточной деревообработке с оптическим контролем параметров режущих кромок и геометрии фрез. Так что устриц ел, вкус знаю. Потому не буду спорить. То, что делается, то делается не новичками и не на авось :) Просто есть бюджетные станки начального уровня, а есть Weinig Unicontrol 6, как у нас на производстве, к примеру. Понятно, что между ними пропасть. Но их правильнее начинать рассматривать не с характеристик и возможностей, а с бюджета. А делают-то они всё то же самое, просто производительность разная, мощность, регулировки...
Никто не мешает стремиться к совершенству. Только в рамках заданного бюджета.
Пусть у меня будет такой станок, но работающий, чем недострой из-за отсутствия средств...
И точность станка чаще всего обусловлена кривизной/прямотой рук того, кто на нём работает. Сам знаю немало поимеров того, как "на коленке" собирались отличные вещи, равно как изгаживались наплевательским отношением самые передовые технологии.
Сейчас рано говорить. Давайте доделаем, там будет виднее.

Отправлено с телефона через Tapatalk.
Прошу прощения за возможные опечатки.

Voha
16.08.2013, 02:44
Есть определённая материальная база. Есть определённый бюджет. Есть определённый временной ценз. Говоря проще - протягивай ножки по одёжке.
В работе станок себя покажет, и натолкнет на мысль где чего доделать .

Voblin_UA
16.08.2013, 08:30
В работе станок себя покажет, и натолкнет на мысль где чего доделать .

Золотые слова! :) Именно так я и думаю. А толстая литая плита всего лишь проще в серийном производстве, чем сборная конструкция из трубы и листа, хотя обе конструкции обеспечивают достаточную жёсткость.

Отправлено с телефона через Tapatalk.
Прошу прощения за возможные опечатки.

Voha
16.08.2013, 15:37
А толстая литая плита всего лишь проще в серийном производстве, чем сборная конструкция из трубы и листа, хотя обе конструкции обеспечивают достаточную жёсткость.
На моем самопале верхняя плита 6мм толщины с головой хватает

Voblin_UA
16.08.2013, 16:43
Voha, так вроде подвергли критике за то, что плита не такая? ;) Важно не просто знать, что "так у всех - будет и у меня", но и чётко понимать, что и зачем делается. Многие технические решения обусловлены даже не столько удобством работы, сколько простотой и низкой себестоимостью промышленного производства деталей. Согласитесь, отлить и шлифонуть проще, чем порезать пластину, трубу, подогнать, собрать и т.п. Моё решение менее технологично, зато более просто выполнимо при кустарном производстве. А в работе - та одинаково будет :)

yzhigman_it
16.08.2013, 17:02
Voha, так вроде подвергли критике за то, что плита не такая?

Ни в одном посте вашу плиту не критиковали. Так, даже если бы так было, то это не повод сетовать на критику когда вас поддержали. Делайте, как считаете нужным, это же ваше право, тем более вы превосходно понимаете, что хотите. Но, описывая свой путь, в создании рейсмуса, будьте готовы к критике, это же форум и не только плита может быть "нетакой".

Voblin_UA
16.08.2013, 17:05
Ничуть не сетую ;) Общаюсь с огромным удовольствием :) В споре рождается истина :) Глядишь, и наш опыт кому-то пригодится :)
сейчас опять у мамы со здоровьем проблемы, из-за чего не можем уделить сборке больше времени, но здоровье - это самое ценное, что вообще может быть. Сейчас уже заготовки практически все готовы, пора начинать сборку. Процесс буду освещать ;)

Voha
17.08.2013, 18:22
Voha, так вроде подвергли критике за то, что плита не такая? Важно не просто знать, что "так у всех - будет и у меня", но и чётко понимать, что и зачем делается. Многие технические решения обусловлены даже не столько удобством работы, сколько простотой и низкой себестоимостью промышленного производства деталей. Согласитесь, отлить и шлифонуть проще, чем порезать пластину, трубу, подогнать, собрать и т.п. Моё решение менее технологично, зато более просто выполнимо при кустарном производстве. А в работе - та одинаково будет
Каждому свое , каждый рассуждает из своих возможностей. Всего и сразу не бывает у меня на первом станке вообще была из доски

Arcadie Burla
18.09.2013, 23:37
Я написал, но потом решил сначала сделать, а потом советовать. Вот мой вариант регулировки, пока в теории. Что-то подобное видел у столяра, но краем глаза. В моём варианте, кромка переднего стола, двигаясь, всё время отстоит от ножа на расстоянии "Х", плясать от этого параметра, радиуса описываемого ножами и толщины плиты. Короче выкладываю ещё раз, судите, советуйте. Мат аппарат - простая геометрия. Может Вам поможет решить вопрос со столом строгального, рейсмуса. Я это готовил для токаря-фрезеровщика, чертёж не закончен, и не мешало бы начертить по всей строгости этого дела. Короче, жду критики.
в-т с пластинами для подьема стола - будет вибрация. Подъем с винтом от домкрата- не сможете отодвигать от вала стол по касательной, да и одним винтом нет устойчивости. Надо изготовить клиньевые подъемники или эксцентрики. Они самые надежные и точные.

yzhigman_it
19.09.2013, 11:35
в-т с пластинами для подьема стола - будет вибрация. Подъем с винтом от домкрата- не сможете отодвигать от вала стол по касательной, да и одним винтом нет устойчивости.
Конструкция уже собрана. Она чуть отличается от той, что нарисована и приложена. Конечно же стол не опирается на одни "серьги", я не мог нарисовать в трёх проекциях. Прикладываю рисунок от руки, должно стать понятно. Конструкция массивная и все комплектующие притерты друг к другу. Винт домкрата одним концом крепится к станине и через гайку домкрата и специальный держатель гайки передаёт усилие на стол, который может двигаться только согласно конструкции на которой он лежит. Гайка домкрата в держателе может вращаться, собственно как и в домкрате она это делает, если из неё вытянуть винт. Всё это станет понятно после просмотра фото или видео, но как я писал, некоторые узлы ещё в доработке, хотя регулировка уже сделана. С мастерового нашёл одну схему с размерами. Это близкое приближение к тому о чём я рассказываю.

Voblin_UA
19.09.2013, 20:46
Да, очень распространенное техническое решение. Неоднократно подобное видел.

Arcadie Burla
19.09.2013, 22:01
Это близкое приближение к тому о чём я рассказываю.
...согласен, это др. принцип. Возможно я не понял назначение винта в предыд. сообщении.

Ilia1
20.09.2013, 15:00
По наклонным уголкам былобы проще, надежнее и меньше места бы занимало. и винт домкрата применим и люфты не будут давать "плавать" столу. Хотя творчество процесс не ограниченый.

yzhigman_it
23.09.2013, 17:09
По наклонным уголкам былобы проще, надежнее и меньше места бы занимало. и винт домкрата применим и люфты не будут давать "плавать" столу. Хотя творчество процесс не ограниченый.

Вот некоторые зарисовки из Автокад. Стол не плавает на этой конструкции - домкрат не даёт. Конструкция очень жесткая.

Ilia1
23.09.2013, 17:50
Вот некоторые зарисовки из Автокад. Стол не плавает на этой конструкции - домкрат не даёт. Конструкция очень жесткая.
Но и металлоемкая, сложнее исполнить конструктивно, токарные и фрезерные лишние работы, требует более точного исполнения, но как вариант творчества вполне неплохой. У мены такой был лет 25 назад. Работал нормально, только с задней осью ошиблись на 3 мм и стол был чуть накланен. Но это наш промах. Подарил его ....

Kostik
16.10.2013, 21:30
Ничуть не сетую ;) Общаюсь с огромным удовольствием :) В споре рождается истина :) Глядишь, и наш опыт кому-то пригодится :)
сейчас опять у мамы со здоровьем проблемы, из-за чего не можем уделить сборке больше времени, но здоровье - это самое ценное, что вообще может быть. Сейчас уже заготовки практически все готовы, пора начинать сборку. Процесс буду освещать ;)
Самый простой в изготовлении, но показавший себя не плохо в работе из всех самодельных рейсмусов которые я видел это уменя. Ознакомтесь на страницах 86и95 "сомодельные станки". может что и пригодится. Что не понятно будет спрашивайте. Это собственно не рейсмус, а рейсмусная приставка к злектрорубанку. Благодоря ему наделал больше сотни корпусов из ДВП и рамки к ним. Можно конечно и усовершенствовать, но мне для пасеки хватает и такого.

odal123
10.12.2013, 00:03
Господа пчеловоды!!! Мой брат серьезно занимается этим исскуством пчеловодства и я завидую белой завистью вашему дружному братству:ok:Какая у Вас дружная команда:appl:Молодцы:appl:С вашего сайта я ему периодически подкидываю мудрые советы, т.к. сам он в общении с компьютером почти никак. Да и некогда ему.:beer: Вот напоролся на тему самодельный рейсмус. Это моя стихия в отличие от брата.(ИМХО) Господа Кулибины, много чего Вы предлагаете интересного и полезного, но все это пережевывание давно пожеваного. Все Вы пытаетесь изобрести велосипед, а порой пишете детский лепет, если не бред душевнобольного. Хотя золото так и промывают, одна крупинка на горы шлака. Если Вас интерисует свежая идея РЕАЛЬНОГО, а не какого-то абстрактного, рейсмусовального станка, пишите мне [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]. Поделюсь идеей, есть фото и видео. Рейсмус изготавливается на базе строгального станка, но может быть и как отдельный станок.:old:Конечно больше это касается в первую очередь строительной темы, но и в Вашем ремесле столярки достаточно. С уважением, столяр с приличным стажем.

Димас
10.12.2013, 00:31
Поделюсь идеей, есть фото и видео.
Вот здесь и поделитесь, для братства;)
пишите мне
Обычно еще добавляют сколько это стоит, но не сразу, потом...:)

odal123
10.12.2013, 09:08
Халява. Просто защита сохранение авторских прав. вот так-то вот

Добавлено через 29 минут
ДИМАС, не суди обо всех по себе, не все Белорусы алчные, думаю что и в Ураине не все хохлы

верес
10.12.2013, 11:36
Конструкция уже собрана.

yzhigman_it, неможу переглянути відео,нажаль, (недозволяє швидкість),А з креслення принцип регулювання зрозумілий, хоч технічно дуже складно дотриматися однаковив розмірів як сєрг, так і місця їх кріплення і до стола, і до плити, Небачу (на кресленні) можливості регулювання (настройки) такого механізма, а отже можливе "ниряння" (від паралелі до проиймаючого стола) передньої або задньої частини регулювального стола, це в варіанті фуговального (на малюнку). для рейсмуса дуже критична відсутність корегування паралельності стола до ножів, як Ви реалізуєте це в своїй конструкції?, Також ще одне значне зауваження як для рейсмуса- невелике переміщення по вертикалі, і в обох випадках (як для фуговального, так і рейсмуса) необхідно ускладнювати конструкцію - для компенсації від бокового люфта (сєрги цього незабезпечуть)
П.С. для жорсткості плити (від вібрації) я добавив би пружини які б "вибирали" люфт в системі регулювання.( притягувалиби плиту в напрямку протидії регулювальному гвинту.

yzhigman_it
16.12.2013, 11:34
Уважаемый верес, извините за поздний ответ. Так сложились обстоятельства.
Мой брат сделал рабочую электронную модель данного регулировочного механизма переднего стола в специальном софте SolidWorks 2006 SP0.0 Этот софт позволил грамотно генерировать чертежи со всеми требуемыми размерами для фрезеровщика/шлифовщика/токаря. Работа обошлась дёшево. Плавную регулировку мы сделали сами. Уж как вышло, техникум мы не проходили. "Ныряние" параллели не могу представить, конструкция держит и должна держать параллель в разных положениях стола. Для рейсмуса, видимо такой вариант не подходит из-за, как Вы сказали, малого перемещения по вертикали. Пока не обдумывал эту тему, но думаю, что всё таки ему(механизму) там быть в качестве плавной регулировки. Но, пока это всё под вопросом потому что легче купить Штурм :). Да, плавная регулировка в этом варианте, обладает, как бы сказать, нелинейностью - первый оборот регулировочного винта даёт к примеру 0,2 мм, второй оборот 0,5 мм, третий 1 мм. Стол идёт по дуге. Вот одно из фото.

4382


Если кого-то заинтересует софт, пишите, я могу слить. Требуется 4 Гб свободного места. Выкладываю только для примера очень сырой(не рабочий) набросок точильного для фуговальных ножей. Разработка наша :) Сборка позволяет увидеть всё в движении.

4385

vodolej
16.12.2013, 11:56
Халява. Просто защита сохранение авторских прав. вот так-то вот

Это , по нашему, не халява а жаба. Во тона и давит.

верес
16.12.2013, 12:29
думаю, что всё таки ему(механизму) там быть в качестве плавной регулировки.

yzhigman_it, погоджуюся з Вами, про "життєздатність" такого регулювання, але я мав на увазі - (такий в мене підхід до того що я зробив сам в своїх верстатах) можливість точного налаштування , адже будь які механізми складаються з певної кількості деталей,(в Вас їх аж 4 сєрги, також 16 отворів під вісі обертання сєрг,і всі розміри з певними допусками- статичні)) кожна з них може мати відхилення (допуски) від нас незалежні, -креслення це теорія- виготовлення це практика, точність це допуски, совокупнсть допусків дає відхилення від проекту, тому мають бути закладені можливості їх коригування., Тому ниряння можливе, перевірте це так, профугуйте ребро двох метрових дощок (як під склеювання) в різних положеннях товщини фугування, якщо щілин немає то Вам повезло, якщо ні, то як виправити це на вашому прстрої?
Також, ще раз про жорсткість від бокового люфта як з нею боротися?
буде присутння різниця переміщення на "оборот" при русі на і від ножа. (це про пружину).
а різниця висоти підйому на "оборот" присутня і в ексцентриковій системі.

yzhigman_it
16.12.2013, 14:38
Також, ще раз про жорсткість від бокового люфта як з нею боротися?

Ну что сказать, серьги из прочного металла, насаживаются на подготовленные для этого оси и прихватываются к ним сваркой в тот момент когда стол находится в своём верхнем положении, на уровне с приёмным. В моём случае подающий стол по краям от вала упирается приёмный. Получается "рамка" из двух серьг и двух осей. Сделать из такой конструкции трапецию/параллелограмм думаю будет не просто, т.е. считаю, что боковой люфт не в счёт.

буде присутння різниця переміщення на "оборот" при русі на і від ножа. (це про пружину).
Разницу я проверю в следующий раз. Но считаю что её нет. Там была пружина, но только в пробном варианте. Была замечена разница о которой Вы пишите и пружину сразу убрали. Сейчас там стоят два 102-х подшипника и трубка водопроводная между ними и вся конструкция сжата второй гайкой от домкрата, короче говоря, сложно писать надо видеть. Но такая конструкция позволяет крутить винт домкрата на одном месте, а стол при этом движется. Если хотите, разберу всю конструкцию и выложу фото. Выдумка моя, может и не из лучших.

фом
05.01.2014, 01:16
Шановні форумчани. Маю бажання зробити саморобний рейсмус. Підскажіть, як краще реалізувати під'йом стола:
1) варіант: за принципом домкрата
4616
2) варіант: за принципом різьбових стержнів з гайками?
4617
І, якщо можете, обгрунтуйте відповідь.

Евгений.Т.
05.01.2014, 01:28
Как по мне второй вариант он будет точнее и понадёжнее.В изготовлении будет сложнее.(ИМХО)

верес
05.01.2014, 09:35
обгрунтуйте відповідь.
фом, з першим варіантом,можу сказати лиш,якщо непідводить пам"ять, що називають такий механізм,- пантограф, від домкрата там лише гвинт, як він буде забеспечувати жорсткість незнаю, також обов"язково має бути механізм реулювання площини робочого стола, ( це не те, що вверх-вниз).
Другий варіант знайомий, але в мене побудований по іншому.
гвинти обертаються в підшипниках, гайки вмонтовані в рухому раму, а вже потім на раму змонтовано столи. (тільки но що зфоткав телефоном, за якість вибачайте, робоча ситуація).

фом
05.01.2014, 15:39
А в процесі роботи не виникає проблем з тим, що стружка попадає між зіркою та ланцюгом?

Виталий 84
27.09.2014, 22:12
Добрый вечер. Вот хочу показать свой станок,очень простой и дишевый в изготовлении. Регулировка строгального стола очень простая и осуществляется без единого винта, за одну секунду от 0 до 30 мм. Рейсмус от 5 до 250 мм один винт и направляющие. Станок отработал уже 3 года,я ним очень доволен. Эстетика хромает, но свои функции он выполняет отлично. Надеюсь ктото увидит для себя чтото полезное. [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Ворон
28.09.2014, 10:03
Надеюсь ктото увидит для себя чтото полезное. [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Хороший станок,але його треба терміново покрасити,бо через деякий час його треба буде чистити від ржавчини,перепад температур робить свою чорну справу.

vodolej
28.09.2014, 12:53
Хороший станок,але його треба терміново покрасити,бо через деякий час його треба буде чистити від ржавчини,перепад температур робить свою чорну справу.
Я б добавив, що з того заліза німці зробили б 5 рейсмусів.

верес
28.09.2014, 15:31
Хороший станок,але його треба терміново покрасити,
це зайве, і на роботу аж ніяк не вплине, до того ж верстат знаходиться в приміщенні.
перепад температур робить свою чорну справу.
мій вже більше 20-ти років служить і перепад температур ніяк на нього неподіяв.
Я б добавив, що з того заліза німці зробили б 5 рейсмусів.
зате все міцно, та важко, а для самопального верстата це має значення - стійкість перед вібрацією.
Чого я непомітив, так це можливості провести налаштування робочих поверхонь, все виконано на зварних з"єднаннях, але пам"ятаймо месидж автора
станок,очень простой и дишевый в изготовлении.
тому вартий уваги та повторення.

Ворон
28.09.2014, 15:47
мій вже більше 20-ти років служить і перепад температур ніяк на нього неподіяв.
Звісно що нічого з ним не станеться,бо він у вас покрашениий.
це зайве, і на роботу аж ніяк не вплине, до того ж верстат знаходиться в приміщенні.
Наскільки мені відомо то любий станок має бути покрашений,хотя що це на роботу ніяк не вплине,але корозія є корозія.

верес
28.09.2014, 16:33
Звісно що нічого з ним не станеться,бо він у вас покрашениий.
ні, некрашений, чекав коли все зроблю,обвішаю всім задуманим, і робилося це на протязі немалого часу, а потім зрозумів, що на покраску прийдеться затратити багато часу, бо з"явилися важкодоступні місця, а поляпати фарбою аби так...., тому до цього часу не фарбований.
корозія є корозія.
якщо на дворі то так, в приміщенні це нестрашно.

Злой Сашка
28.09.2014, 17:49
Агов!!!! Люди!!! При такій товщині металу.... щоб станок втратив свою конструкційну міцність (в сухому приміщенні) потрібно років 200.
Артефакти після Великої Вітчизняної у землі пролежали по 70 років і підлягяють реставрації.
Схаменіться!!! На "який" вона потрібна та фарба... ну не хоче чоловік, нафіга Ви йому мізки виносите....

Виталий 84
28.09.2014, 17:52
Да, не думал я что мой станок станет предметом споров уважаемых форумчан.Уважаемый Ворон, я с вами согласен что станок должен быть покрашеным,но красить не буду потому что на его работу это не влияет,да и по жизни я не много "халамиднык"(не могу подобрать другое слово).
Чого я непомітив, так це можливості провести налаштування робочих поверхонь, все виконано на зварних з"єднаннях
Очень хорошее замечание, на этом станке я все сварил и все получилось. Стол равномерно (без перекосов) опускается. Но у меня есть еще один станок с которым я долго возился чтобы добиться равномерного опускания стола. Так что я не советую ни кому варить механизм регулировки стола, либо перед основательной сваркой, проверить паралельность столов в верхнем и нижнем положении. Буду рад если ктото сделает станок по принципу моего,но такой чтобы он и глаз радовал ане только свои функции выполнял.

vodolej
28.09.2014, 20:44
Схаменіться!!! На "який" вона потрібна та фарба... ну не хоче чоловік, нафіга Ви йому мізки виносите....
__________________
Та це все від заздрощів. Гарна робота, станок надійний і міцний На все життя вистачить а потім ..... онуки на брухт здадуть .........

yzhigman_it
28.09.2014, 21:44
На своём же станке я все шкивы, ремни и прочие вращающиеся элементы тщательно закрыл - в целях безопасности. Покрасил - не люблю незаконченности, даже в такой малозначимой дилемме.

Михаил А
24.02.2015, 11:56
Здраствуйте!Есть и у меня несколько самодельных станков,фрезерный,строгаль ный.Сейчас заканчиваю рейсмус из так сказать подручных материалов,проще уже и быть не может.))

Ворон
24.02.2015, 12:07
Здраствуйте!Есть и у меня несколько самодельных станков,фрезерный,строгаль ный.Сейчас заканчиваю рейсмус из так сказать подручных материалов,проще уже и быть не может.))
Фото в студию,в відповідних темах.

leonid.k69
28.01.2016, 21:09
Вчера собрал рейсмусную приставку для своего станка МДС 1-05 сегодня сделал испытания, результат радует. Погрешность 0.2 мм, но особо я его и не регулировал, идею взял из видео с первого поста.
На перфом фото вид сверху, на втором снизу.

alexleo
29.01.2016, 23:08
Вчера собрал рейсмусную приставку для своего станка МДС 1-05 сегодня сделал испытания, результат радует. Погрешность 0.2 мм, но особо я его и не регулировал, идею взял из видео с первого поста.
На перфом фото вид сверху, на втором снизу.

Опишите по подробнее принцип работы , а то оно больше напоминает доработанное прижимное .

Kostik
30.01.2016, 17:16
Вчера собрал рейсмусную приставку для своего станка МДС 1-05 сегодня сделал испытания, результат радует. Погрешность 0.2 мм, но особо я его и не регулировал, идею взял из видео с первого поста.
На перфом фото вид сверху, на втором снизу.

Как говорится: "дешево и сердито". Недостаток вижу в том, что: 1-не регулируется сила прижима детали к плите. Если бы была, то можно было бы отрегулировать прижим относительно веса заготовки.а значит и легкость подачи детали. 2- нет автоупора на случай отдачи детали при попадании на сучек или в других случаях. Без него деталь вытолкнется обратно с приличной скоростью. особенно при прогонке тонких реек. Что не есть хорошо для рук.(ИМХО) Можно на ближний к ножам вал сделать трещетку, чтобы валик крутился только в сторону подачи заготовки.

leonid.k69
30.01.2016, 22:42
Опишите по подробнее принцип работы , а то оно больше напоминает доработанное прижимное .

Прижимное устройство прижимает доску к станку сверху вниз, здесь же доска прижимается к верхней регулируемой плите снизу в верх, высотой которой и достигается калибровка доски.

Добавлено через 15 минут
Недостаток вижу в том, что: 1-не регулируется сила прижима детали к плите. Если бы была, то можно было бы отрегулировать прижим относительно веса заготовки.а значит и легкость подачи детали. 2- нет автоупора на случай отдачи детали
Была такая мысль, сделать регулируемую натяжку пружин, сделал проще - подогнал жесткость пружин так чтоб и протягивалось и не провисало. Пропустил через рейсмус щиты шириной 200мм , все выходит в размер. Автоупор наверное прийдется сделать.

alexleo
31.01.2016, 00:13
Прижимное устройство прижимает доску к станку сверху вниз, здесь же доска прижимается к верхней регулируемой плите снизу в верх, высотой которой и достигается калибровка доски.


Так дайте хоть пару фото в нормальных ракурсах,например с боку или спереди .
На этих только и видно плиту с роликами при этом совершенно непонятно есть там зазор или нету , разве что по пружинам гадать куда они прижимают. Также совершенно не видно как прспособление установлено на станок и что при этом с него демоньтировано,через стальную плиту это плохо вид
но:(

leonid.k69
31.01.2016, 16:51
Так дайте хоть пару фото в нормальных ракурсах,например с боку или спереди .
Пожалуйста!
Как я это видел в своем воображении и как я его сделал..
1) Снимаем передний стол, предварительно сняв верхние пластиковые направляющие, для приставки они не нужны, через штатные отверстия направляющих, прикручивается приставка.
2) Сама рама 25-й уголок, опирается сверху на станок, поэтому если снять приставку и снова установить , размер рейсмусования не изменится. К уголку привариваются крепежные пластины.
3) Отмеченные места белым маркером вырезаем под винты и снизу уголка привариваем гайку(4шт)
4) Между крепежными пластинами, привариваем верхнюю и нижнюю полосу (20мм), нижняя с небольшим зазором от корпуса станка и уголок между левой и правой половиной
5) В верхней полосе сверлим отверстия D-8мм. под оси коромысел, оси (резьба8мм) вставляем не до конца 1-2мм завариваем и шлифуем чтобы не осталось выступов. Изготавливаем коромысла из полосы (30мм)
6) К коромыслу приваривается ось из клугляка 10мм длинною 10-15мм (4шт). От трубы D-25 отрезаются две заготовки(ролики) и с торцов привариваются шайбы с внутренним D-10мм. Все собирается.
7-8) Прижимные ролики имеют ограничение хода по высоте. Установлены выше фуговочного барабана на 3-4мм.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

leonid.k69
31.01.2016, 17:45
К четырем велосипедным звездочкам привариваем шайбы под резьбу м 14, винты сделаны из порезанной на 4-ре части, метровой резьбы м-14.
К верхней плите приварил шайбы только из за того что плита была уже чем нужно было, гайками регулируем минимальный зазор.
Подающую звездочку лучше тоже поставить маленькую, т.к. с такой тяжело крутить ту педальку:)
А вот так разлетается и вылетает на оборотах диск и как раз в тот момент когда была снята защита.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Юрий 63
01.02.2016, 08:54
Чего-то я не понял смысл этого огорода-к этому станку в комплекте идет прижимное устройство для фуговки досок.Прижим в нем регулируется сверху,

leonid.k69
01.02.2016, 11:42
Чего-то я не понял смысл этого огорода-к этому станку в комплекте идет прижимное устройство для фуговки досок.Прижим в нем регулируется сверху,
Юрий 63, при чем здесь штатное прижимное устройство? Оно есть у меня, Это же разные вещи, разберитесь с принципами рейсмусования и тогда Вам все станет ясно в этом огороде.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Юрий 63
01.02.2016, 21:32
Вам все станет ясно в этом огороде.
Разберитесь лучше Вы в принципе работы рейсмуса - то что Вы изобрели это та же самая приставка только прижимные валы сплошные и с низу (протяжка отсутствует),Какая разница как прижимать доску к столу-сверху или с низу???)

Александр QBertus
01.02.2016, 22:29
leonid.k69, ответьте на один вопрос: ваше устройство прижимает заготовку к плоскости стола, т.е. к плоскости, где стоит фуговочный вал?

Виталий 84
01.02.2016, 23:43
Чего-то я не понял смысл этого огорода-к этому станку в комплекте идет прижимное устройство для фуговки досок.Прижим в нем регулируется сверху,
Извините это вопрос не комне но я вставлю свои 5 копеек. Это устройство работает наоборот. Оно поднимает заготовку на определенное расстояние над строгальным валом, и состругивает все лишнее. работает как перевернутый рейсмус.

leonid.k69
02.02.2016, 00:00
Извините это вопрос не комне но я вставлю свои 5 копеек. Это устройство работает наоборот. Оно поднимает заготовку на определенное расстояние над строгальным валом, и состругивает все лишнее. работает как перевернутый рейсмус.
100% точный ответ:ok:

к плоскости стола, т.е. к плоскости, где стоит фуговочный вал?
От плоскости

Юрий 63
02.02.2016, 08:51
Извините это вопрос не комне но я вставлю свои 5 копеек. Это устройство работает наоборот. Оно поднимает заготовку на определенное расстояние над строгальным валом, и состругивает все лишнее. работает как перевернутый рейсмус.
Такое устройство уже есть в комплекте станка -крепится сверху на стол(вся разница в том что доска прижимается сверху валами к столу-у кого есть такой станок те знают о чём я говорю) Если укоротить стол со стороны ножей на 4мм что бы при опускании стола ножи не цепляли за край стола то можно опускать стол ручкой регулировки стола хоть на 3мм хоть на 1см (лишь бы двигатель потянул) А так сделано то же самое только в перевернутом виде.

leonid.k69
02.02.2016, 11:36
Если укоротить стол со стороны ножей на 4мм что бы при опускании стола ножи не цепляли за край стола то можно опускать стол ручкой регулировки стола хоть на 3мм хоть на 1см (лишь бы двигатель потянул) А так сделано то же самое только в перевернутом виде.
Может я действительно не понимаю, но на сколько мне известно если опустим передний стол на 3мм, то слой древесины на выходе мы снимем с заготовки тоже 3мм и все равно это будет не рейсмусование а фугование.(ИМХО)

Виталий 84
02.02.2016, 19:58
Такое устройство уже есть в комплекте станка -крепится сверху на стол(вся разница в том что доска прижимается сверху валами к столу-у кого есть такой станок те знают о чём я говорю) Если укоротить стол со стороны ножей на 4мм что бы при опускании стола ножи не цепляли за край стола то можно опускать стол ручкой регулировки стола хоть на 3мм хоть на 1см (лишь бы двигатель потянул) А так сделано то же самое только в перевернутом виде.
При использовании того устройства которое у вас есть, чем регулируется глубина строгания?

Добавлено через 2 минуты
Может я действительно не понимаю
Нет, не понимает
Юрий 63,

Добавлено через 33 минуты
Юрий 63, Посмотрите видео в первом посте этой темы.

это Александр
05.04.2016, 14:05
При рейсмусовании - задаётся постоянная толщина на выходе, а при фуговании - постоянная средняя толщина снимаемого слоя. Соответственно этим задачам располагают опорные и подвижные прижимные поверхности. По моему так.

Ворон
05.04.2016, 14:55
По моему так.
Фуганок робить дошку рівною з обох сторін,рейсмус-ж калібрує на потрібну товщину чи ширину.

kilovoltik
18.12.2016, 01:05
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
не погана ідейка? таку штуку зібрати за день з перекурами можна,а саме головне не по цiнi не по габаритам заготовки наприклад макiта 2012 (яку всi хвалять) не зрівняється

Voka
01.01.2017, 09:33
Сейчас уже заготовки практически все готовы, пора начинать сборку. Процесс буду освещать
Поделитесь результатом,плиз!В двух словах,если не тяжело.Спасибо!

pzelovod2013
09.01.2017, 21:07
Уважаемые подскажите где можно купить запчасти на рейсмус UTOOL UPT-13.на строгальном валу накрылась шестерня привода всего блока протяжки.Всем заранее спасибо.

лис 74
17.01.2017, 17:57
доброго дня, зявилось бажання поділитись досвідом , як обійтись без рейсмуса . Замовляю обрізну дошку 30Х180 сосна , після зими починаю працювать , шинкую на заготовки з запасом 3 см . Станок в мене УБДН на станину прикручую направляющі 25 см така буде товщина доски далі фугую одну сторону до рівної поверхні , потім вже на рівну поверхню прикручую огранічітелі в виді двух труб і починаю фуговать до тих пір поки труби не почнуть скользити по направляющим , і доска виходить товщиною ,як направляющі ( 25см) . Якщо прикрутити направляющі 2см то і дошка буде 2 см .Прикручую і відкручую труби шуруповертом саморізом 2см .Погрішність1-1.5мм мене це влаштовує .Вже зробив 40 криш, 40 дон 300 корпусів на 145 . Може комусь і знадобиться цей метод .

bvv
31.01.2017, 16:25
Уважаемый.
Погрешность 1.5 мм - это подойдет далеко не всем.

сам игорь
01.02.2017, 10:22
Уважаемый.
Погрешность 1.5 мм - это подойдет далеко не всем.

Я иногда использую подобный псевдо-рейсмус и погрешность у меня где-то 0.5 мм, только направляющие у меня 1.5 метра (торчат с двух сторон). Если автор заменит свои на более длинные тогда получится боле плавный "заход" и "выход" , ну и возрастет точность. И не надо критиковать автора, он с Вами поделился идеей, а точность уже зависит от реализации и комплектующих и рук.

bvv
01.02.2017, 18:10
Я иногда использую подобный псевдо-рейсмус и погрешность у меня где-то 0.5 мм, только направляющие у меня 1.5 метра (торчат с двух сторон). Если автор заменит свои на более длинные тогда получится боле плавный "заход" и "выход" , ну и возрастет точность. И не надо критиковать автора, он с Вами поделился идеей, а точность уже зависит от реализации и комплектующих и рук.

Критика отсутствует от слова "совсем".
Для совсем короткой доски что-то получится, а для длинной...
Сопромат - это серьезная наука.
И какой смысл данной заморочки конкретно для автора выноходу, если у доски шириной 200мм разница толщин составляет целых 1.5 мм?

ссс1
01.02.2017, 21:39
а я вообще не парюсь за толщину доски. беру 30 и отмеряю все расстояния от внутренней стороны.потом шкурю турбиной и готово.

сам игорь
02.02.2017, 10:49
Критика отсутствует от слова "совсем".
Для совсем короткой доски что-то получится, а для длинной...
Сопромат - это серьезная наука.
И какой смысл данной заморочки конкретно для автора выноходу, если у доски шириной 200мм разница толщин составляет целых 1.5 мм?

Причем здесь сопромат, мы же не говорим о расчетах на прочность, изгиб и т д. (я его в вое время в институте изучал). На стол ложатся 2 рельсы из уголка и по ним скользит заготовка. разница толщин завист от качества этих рельс. У меня во дворе рос тополь ему было лет 100 и диаметром более метра. Я его спилил с помощью электриков и разрезал на метровые доски цепной пилой, потому что ни в какую пилораму его не засунеш. Доски тоже ни в какой фуганок не влезут и пришлось обрабатывать подобным способом, точность получилась довольно таки высокая. Теперь я беру 4 доски скручиваю и получаю украинский корпус.

Voblin_UA
02.02.2017, 12:43
доброго дня, зявилось бажання поділитись досвідом , як обійтись без рейсмуса . Замовляю обрізну дошку 30Х180 сосна , після зими починаю працювать , шинкую на заготовки з запасом 3 см . Станок в мене УБДН на станину прикручую направляющі 25 см така буде товщина доски далі фугую одну сторону до рівної поверхні , потім вже на рівну поверхню прикручую огранічітелі в виді двух труб і починаю фуговать до тих пір поки труби не почнуть скользити по направляющим , і доска виходить товщиною ,як направляющі ( 25см) . Якщо прикрутити направляющі 2см то і дошка буде 2 см .Прикручую і відкручую труби шуруповертом саморізом 2см .Погрішність1-1.5мм мене це влаштовує .Вже зробив 40 криш, 40 дон 300 корпусів на 145 . Може комусь і знадобиться цей метод .
Шикарная идея!!!! Очередное подтверждение постулата, что кто хочет - ищет возможности, а кто не хочет, ищет причины.
С рейсмусом однозначно удобнее, но дорого они сейчас стоят. А это - вполне себе выход из положения.

bvv
03.02.2017, 00:33
Шикарная идея!!!! Очередное подтверждение постулата, что кто хочет - ищет возможности, а кто не хочет, ищет причины.
С рейсмусом однозначно удобнее, но дорого они сейчас стоят. А это - вполне себе выход из положения.

Погрешность 1.5 мм по толщине при изготовлении рогатых Вас устраивает?
Шикарно.
А вообще заготовка должна быть или закреплена на какой-то плоскости, а не на двух трубах, дабы исключить ее прогиб. или двигаться по плоскости и прижиматься роликами. Тогда возможно получение доски с приемлемой погрешностью по толщине.

Voblin_UA
03.02.2017, 08:34
При изготовлении рогатых первые 17 корпусов у меня вообще сделаны "по классике" - из неструганной доски прямо с пилорамы, так что погрешность по толщине в 1,5 мм - это для того времени роскошь ;)
Понятное дело, что решение не идеальное. Но как выход из положения - очень даже. И пока скептики гадают касательно прогиба и роликов, человек корпуса делает СОТНЯМИ!!! ;)
Уважаю!!!

bvv
03.02.2017, 10:11
При изготовлении рогатых первые 17 корпусов у меня вообще сделаны "по классике" - из неструганной доски прямо с пилорамы, так что погрешность по толщине в 1,5 мм - это для того времени роскошь ;)
Понятное дело, что решение не идеальное. Но как выход из положения - очень даже. И пока скептики гадают касательно прогиба и роликов, человек корпуса делает СОТНЯМИ!!! ;)
Уважаю!!!

Молодой человек.
Скептики не гадают. Просто там где многие будут неудержимо радоваться приятной новости они будут серьезными, потому что не поверят в эту новость пока не найдут соответствующих доказательств, чтобы радоваться ей.
Моими руками и под моим началом изготовлены сотни механизмов и машин. С механической обработкой материалов знаком не по наслышке, так как лично освоил все металлорежущие станки кроме зуборезных.
Если Вам знаком термин "база", то можно о чем то говорить, если нет - давайте оставим все как есть. В споре смысла не вижу. Пилите как Вам хочется.
При изготовлении первого десятка корпусов рогатых я тоже обрабатывал не все поверхности , а только те. что важны для сборки в кондукторе.

На сегодня я прорисовал какой будет мой самодельный рейсмус.
Будет задействован ручной электрический фуганок и прижимное устройство от моего фуговочного станка Элпром ЭУБДН – 4, применены металлическая планка и две шпильки с гайками,
изготовлены простейшая конструкция из дерева состоящая из основания и двух направляющих - это приспособление позволит получить доску толщиной 22 мм с допусками приемлемыми для последующей сборки корпусов в кондукторе, и никакой другой размер для изготовления рогатых мне не потребуется.
Если Вам будет интересно о результатах сообщу.

Voblin_UA
03.02.2017, 10:24
Вооооот, где собака порылась ;) Честно, ни в коем случае не хотел Вас обидеть.
Когда Вы рассказали о специфике Вашей работы, многое стало понятнее. Вы смотрите со своей стороны, пытаясь учесть всё и вся - это понятно профи, но для малых задач несколько избыточно. Своего рода профессиональная деформация. Это не плохо и не хорошо. В той или иной степени подобный перегиб встречается везде...
Вспомнился анекдот о том, как самолёто- и паровозостроительным КБ поручили разработать легковой автомобиль. Так у первых он никак не получался тяжелее 400 кг, а у вторых - никак не легче 15 тонн ;)
Ну, а большинство пчеловодов конструкторов -
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

:D :D :D :D :D

сам игорь
03.02.2017, 12:13
Молодой человек.
Скептики не гадают. Просто там где многие будут неудержимо радоваться приятной новости они будут серьезными, потому что не поверят в эту новость пока не найдут соответствующих доказательств, чтобы радоваться ей.
Моими руками и под моим началом изготовлены сотни механизмов и машин. С механической обработкой материалов знаком не по наслышке, так как лично освоил все металлорежущие станки кроме зуборезных.
Если Вам знаком термин "база", то можно о чем то говорить, если нет - давайте оставим все как есть. В споре смысла не вижу. Пилите как Вам хочется.
При изготовлении первого десятка корпусов рогатых я тоже обрабатывал не все поверхности , а только те. что важны для сборки в кондукторе.

На сегодня я прорисовал какой будет мой самодельный рейсмус.
Будет задействован ручной электрический фуганок и прижимное устройство от моего фуговочного станка Элпром ЭУБДН – 4, применены металлическая планка и две шпильки с гайками,
изготовлены простейшая конструкция из дерева состоящая из основания и двух направляющих - это приспособление позволит получить доску толщиной 22 мм с допусками приемлемыми для последующей сборки корпусов в кондукторе, и никакой другой размер для изготовления рогатых мне не потребуется.
Если Вам будет интересно о результатах сообщу.

Уважаемый коллега! Я совсем чуть младше Вас, у меня высшее образование и даже 2, я в свое время проработал несколько лет на военном заводе в инстументальном цеху, где изготавливали спец-инструмент, приспособления и прочее и точность там была соответствующая. Хочу отметить, там проектировались станки и различные приспособления, на разработку их изготовление и отладку уходило иногда год-два, а Вы за свою жизнь изготовили сотни-?. Вы усиленно критикуете тех, кто что-то делает своими руками, а где Ваши разработки (Вы только думаете и прорисовываете...). Приспособление которое указано выше в видеоролике (там рубанок ездит по рельсам) я нашел в интернете несколько лет назад, сделал и обрабатываю им доски 1метрХ1.5 метра. Для мелочевки (узеньких досточек) было предложено прикрутить два уголка на станок - классная идея, быстро, просто, эффективно. Ну а то что Вы "прорисовали" как-то не согласуется с Вашим очень большим опытом и практикой. Простите конечно за грубость, но но сюда, на форум, заходят пообщаться, проконсультироваться, поделится опытом, а Вы занимаетесь неконструктивной критикой реально ничего не предлагая.

alexleo
03.02.2017, 13:33
Отличное экспромт решение с направляющими трубами , можно сказать действующая модель , есть простор для модернизации - например шлифануть направляющие и получить абсолютно ровную доску , можно трубы не к заготовке крепить , а через пружины к направляющим ,можно направляющие снабдить нбором подкладок или регугулировкой по высоте для получения разной толщины доски , а можно вообще всю конструкцию повторить на коленке из дерева используя для напиливания направляющих сам станок - будет рейсмус аля лигосоль !Главное что подобная приспособа может устанавливаться на любой фуганок с минимальными переделками и точность обработки доски будет зависеть только от точности изготовления направляющих .

bvv
03.02.2017, 16:05
Уважаемый коллега! Я совсем чуть младше Вас, у меня высшее образование и даже 2, я в свое время проработал несколько лет на военном заводе в инстументальном цеху, где изготавливали спец-инструмент, приспособления и прочее и точность там была соответствующая. Хочу отметить, там проектировались станки и различные приспособления, на разработку их изготовление и отладку уходило иногда год-два, а Вы за свою жизнь изготовили сотни-?. Вы усиленно критикуете тех, кто что-то делает своими руками, а где Ваши разработки (Вы только думаете и прорисовываете...). Приспособление которое указано выше в видеоролике (там рубанок ездит по рельсам) я нашел в интернете несколько лет назад, сделал и обрабатываю им доски 1метрХ1.5 метра. Для мелочевки (узеньких досточек) было предложено прикрутить два уголка на станок - классная идея, быстро, просто, эффективно. Ну а то что Вы "прорисовали" как-то не согласуется с Вашим очень большим опытом и практикой. Простите конечно за грубость, но но сюда, на форум, заходят пообщаться, проконсультироваться, поделится опытом, а Вы занимаетесь неконструктивной критикой реально ничего не предлагая.

Смотрите название раздела - рейсмусы.
Смотрите название темы - самодельный рейсмус.
У пчеловода "зявилось бажання поділитись досвідом , як обійтись без рейсмуса", кроме того он отметил что "Погрішність1-1.5мм мене це влаштовує".
Я написал свое мнение:
"Уважаемый.
Погрешность 1.5 мм - это подойдет далеко не всем".

Где Вы вообще увидели критику, да еще неконструктивную.
Заберите свои тапки.

Urik
03.02.2017, 17:45
Из за хронической нехватки денег то же почти сварганил самопальную приблуду для рейсмусования, даже при ходовых испытаниях снимал зараз слой до 5мм. А потом попался Джет-12 БУ в нормальном состоянии и по сходной цене, и вот поработав на нем практически год, я понял что в домашних условиях чевойто "чудить" не совсем то. Я не хочу никого отговаривать но просто поищите БУ шные станки может и вам повезет, удобство, производительность, ТБ - самопалов и фабричных несоизмеримы.

Voblin_UA
03.02.2017, 21:12
ППКС!!!
Как временная мера сгодится. А тем временем можно поискать б/у рейсмус. Батя меня склонял самостоятельно сваять, но это был бы большой и тяжёлый долгострой. А тут попался б/у китайский рейсмус за 1000 гривен - однозначно дешевле самопала. Да, это было 3 года назад, сейчас дороже будет, но оно того стоит, если есть желание и впредь работать. Если разово, то, как я смотрю, текущие задачи вполне решает.

PS OFF Валяется теперь у меня без дела добротный трёхножевой вал (в работе не был) на 250 мм на опорах с новыми подшипниками. Если нужен кому - обращайтесь...

bvv
09.02.2017, 21:14
Уважаемые.
А как Вы смотрите на такой механизм [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ?
Здесь заготовка жестко закреплена по всей плоскости, что исключает ее прогиб, и соответственно есть возможность получить более точные размеры чем в случае когда жесткость недостаточна.

Bambr
09.02.2017, 21:22
Пересмотрел в интернете много тем и видео по самодельным рейсмусам. Перебрал имущество свое, то которое можно использовать в изготовлении рейсмуса. Вроде и есть с чего стартовать, а все равно понимаю что нужно будет еще серьезно потратиться. Наверное пока отложу эту идею. Вот когда почувствую что без рейсмуса никуда, тогда или буду свой изготавливать, или покупать Б/У

Voblin_UA
10.02.2017, 08:51
Уважаемые.
А как Вы смотрите на такой механизм [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ?
Здесь заготовка жестко закреплена по всей плоскости, что исключает ее прогиб, и соответственно есть возможность получить более точные размеры чем в случае когда жесткость недостаточна.
Аналогично есть с ручным фрезером.

bvv
10.02.2017, 10:35
Аналогично есть с ручным фрезером.

Есть. А эту можно упростить ведь для изготовления рогатых нужен практически один размер 22 мм.

alexleo
10.02.2017, 17:12
Уважаемые.
А как Вы смотрите на такой механизм [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ?
Здесь заготовка жестко закреплена по всей плоскости, что исключает ее прогиб, и соответственно есть возможность получить более точные размеры чем в случае когда жесткость недостаточна.
Данная приспособа по сути тот же станок с четырьмя трубами показанный ранее только вверх ногами , из плюсов только большая возможная ширина обработки и дешевизна за счёт использования рубанка ну и компактность в разобранном виде , в остальном одни минусы .

bvv
10.02.2017, 18:54
Кто бы спорил.
Состоятельные пчеловоды с государственными мозгами приобрели фабричные рейсмусы и в ус не дуют.
Остальные вынуждены выкручиваться кто как может.

Дет Котэ
10.02.2017, 20:33
Кто бы спорил.
Состоятельные пчеловоды с государственными мозгами приобрели фабричные рейсмусы и в ус не дуют.
Остальные вынуждены выкручиваться кто как может.


А зачем выкручиваться?
Изначально, рогатый улей делался из нефугованной доски. Тупо сбивали доски и в ус не дули...

bvv
11.02.2017, 12:24
А зачем выкручиваться?
Изначально, рогатый улей делался из нефугованной доски. Тупо сбивали доски и в ус не дули...
Конечно можно из нефугованной или фугованной с одной стороны (как делал я), но корпуса удобнее собирать в кондукторе из рейсмусованных.
Хотя кто мешает профуговать одну сторону доски а на другой сделать фальц 30 мм и по толщине 22 мм для рогатых. Причем на торцевых боках фальц по всему периметру (потому что рога), а на боковых с двух сторон по длине.
Это позволит производить сборку корпусов в кондукторе без рейсмусования.

Voblin_UA
11.02.2017, 20:39
Лишнее это. Прямо с пилорамы берётся доска (только сушится при необходимости), и отлично рогатые собираются и так. У меня то ли 14, то ли 17 корпусов таких...

bvv
12.02.2017, 11:34
Лишнее это. Прямо с пилорамы берётся доска (только сушится при необходимости), и отлично рогатые собираются и так. У меня то ли 14, то ли 17 корпусов таких...
Уважаемый, если "отлично рогатые собираются и так" то зачем Вы приобрели рейсмус?
Видимо точнее будет - "хорошо рогатые собираются и так", и "отлично рогатые собираются с рейсмусом".

Юрий Вл.
12.02.2017, 12:13
bvv, Вам приходилось слышать словосочетание " разумная достаточность " ? Складывается впечатление, что для Вас заявленная точность - это самоцель. Ну так давайте при изготовлении ульев руководствоваться стандартами точности, которые применяются при изготовлении микросхем ( как пример ). К этому Вашему подходу возникнет интерес, когда в конце сезона Вы скажите : "я накачал из улья, при изготовлении которого применял рейсмус в 2 раза больше, чем тот, который собрали из доски после пилорамы" . Пока этого нет, извините...

bvv
12.02.2017, 13:14
bvv, Вам приходилось слышать словосочетание " разумная достаточность " ? Складывается впечатление, что для Вас заявленная точность - это самоцель. Ну так давайте при изготовлении ульев руководствоваться стандартами точности, которые применяются при изготовлении микросхем ( как пример ). К этому Вашему подходу возникнет интерес, когда в конце сезона Вы скажите : "я накачал из улья, при изготовлении которого применял рейсмус в 2 раза больше, чем тот, который собрали из доски после пилорамы" . Пока этого нет, извините...
Слышал конечно. И складывается впечатление что у некоторых бывалых неодолимое желание "строить" новичков. У меня совершенно не возникает интерес насколько глубоки Ваши знания в стандартах точности при изготовлении микросхем. А если возникнут вопросы по пчеловождению - буду обращаться, ответите или нет Вам решать.

Urik
12.02.2017, 18:18
bvv, Если позволите я выскажу свое мнение и свое видение вопроса. Если у Вас не стоит цель сильно увеличить пасеку то и заморачиваться с особой точностью не стоит, на небольших пасеках и разношерстные ульи (рамки) особого гемора не доставляют. Другое дело большая пасека, где вы уж извините все должно быть взаимозаменяемо и с допустимой точностью, а вот тут уже и приходится и в станочки вкладывать и к изготовлению отношение менять. Но опять же это всего лишь (ИМХО) А по поводу новичков на форуме это Вы зря, народ у нас добрый и отзывчивый, помните мультик где тигренок улыбнулся своему отражению в реке... и у него жизнь стала веселее.:beer:

alexleo
12.02.2017, 20:49
Уважаемый, если "отлично рогатые собираются и так" то зачем Вы приобрели рейсмус?
Видимо точнее будет - "хорошо рогатые собираются и так", и "отлично рогатые собираются с рейсмусом".

Наверное за тем что оструганные улья лучше продаются ;)

Voblin_UA
13.02.2017, 13:35
Наверное за тем что оструганные улья лучше продаются ;)
Долго думал, как ответить, и тут дошёл до этого сообщения. Апплодирую стоя!!! ;)
На самом деле (и это легко можно отследить по моим сообщениям 4-летней давности), я начинал в состоянии полной прострации с ребёнком-почечником на операционном столе, в поисках дополнительной копейки, тут не буду распыляться, в общей сложности пять операций в семье за один год - очень дорого. Да, заработок для меня лично очень важен. Не побоюсь этого слова - жизненно важен. По понятным причинам. Но когда бюджет со знаком минус, а нулей там не два и не три, уже не до понтов. Первые корпуса собраны с отличной точностью и вполне взаимозаменяемы с несколькими десятками корпусов, изготовленных позже. Разница - товарный вид и чуть больше вес, досочка-то толще чуток. И всё. И основная задача - стартовать и получить товарный мёд - была выполнена. Потом потихоньку обживался, вылазил, подвернулся б/у рейсмус. Продукция пошла чуть покрасивше. Глупо не использовать возможности, правда? ;) А сейчас, имея какой-никакой опыт, при необходимости я смело напилю и соберу за день полсотни корпусов из неструганой доски, если припрёт, и плевать мне будет, нравится оно кому-то или нет, потому что оно будет работать, и хорошо работать. И ведь именно для этого я и делаю себе ульи, а не чтобы кому-то угодить. Есть время - использую рейсмус, и что тут обсуждать - вообще не понимаю :)
А вот когда делаю ульи заказчику - сделать без рейсмуса значит оскорбить человека, нужно ведь не только функционально, но и чтобы соседи пальцем не тыкали ;)
Так что если мы говорим о принципе разумной достаточности для себя - отлично работают неструганые, ничего страшного. Заказчику - тут уже красота нужна, без рейсмуса никак.

alexleo
20.02.2017, 10:58
Небезызвестный Сергей Самойлов развил идею рейсмусной приставки " две трубы " , как я и предполагал если не спешить при обработке , а также качественно всё это настроить то получается результат ничем не отличающийся от обычного рейсмуса по точности обработки .
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

bvv
20.02.2017, 13:41
Сергей очень способный человек.
Приставка класс.

quest-ion
21.02.2017, 10:09
Сергей Самойлов развил идею рейсмусной приставки
Суперская приспособа! Просто, доступно и результативно. Рейсмус не нужен (ИМХО)

А вот то видео Сергея Иванова, подсказавшее Самойлову идею.
Сергей Иванов - Приспособление для фуганка:

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

bvv
21.02.2017, 11:48
Такое приспособление полезно иметь каждому пчеловоду изготавливающему ульи самостоятельно. Сделаю точно такое обязательно. Возможно добавлю количество зажимных винтов чтобы удобно было обрабатывать и узкие доски.

Сергей Иванов
28.02.2017, 16:37
Просто, доступно и результативно. Приспособление для фуганка
Привет коллеги! Вижу и сюда моя приспособка добралась... Рад что пригодилась, кому-то поможет сэкономить, кому-то сбережёт и руки. А они как известно про запас не раздаются.

Берегите себя!
С уважением...

bvv
25.03.2017, 19:24
Два варианта как обойтись без рейсмуса:
- пост 147 28 благодарностей;
- пост 182 7 благодарностей.
Дивны дела твоя, Господи.

amator
25.03.2017, 21:22
bvv, а кто-то вообще обходится без рейсмуса :)

Сергей Иванов
28.03.2017, 11:34
Два варианта как обойтись без рейсмуса:
- пост 147 28 благодарностей;
- пост 182 7 благодарностей.
Дивны дела твоя, Господи.

В каком смысле?.. Вы не верите в работоспособность того, что показано?.. Всё работает, на любом фуганке, если он конечно обеспечивает необходимую ширину строгания заготовки. Но сегодня обзаводиться фуганком с шириной вала в 100 миллиметров, это только карандаши строгать.
Выше в теме есть ролик от моего тёзки, который повторил конструкцию и всем вроде-бы доволен...

aleksandrfeed
28.03.2017, 15:20
который повторил конструкцию и всем вроде-бы доволен...
И не только он , тоже сделал такую "приспособу" ... Результатом доволен !

Добавлено через 5 минут
Одно правда горе , вал на 300 . а нужно 310мм , приходится резать на две части , отдельно калибровать и склеивать :(

Сергей Иванов
28.03.2017, 19:35
И не только он , тоже сделал такую "приспособу" ... Результатом доволен !

Добавлено через 5 минут
Одно правда горе , вал на 300 . а нужно 310мм , приходится резать на две части , отдельно калибровать и склеивать :(

Т.е. вы вообще используете приспособу работая с широкими заготовками.... Как результат, справляется?..

aleksandrfeed
28.03.2017, 21:12
Как результат, справляется?
Так а почему ему не справляться ? ) Да собственно справляется станок , тем более у меня регулируемый стол на фуганку ,если не хватает мощьности , выставляю 1 мм и работаю , если заготовки узкие ставлю 2.5 мм . Щас изготавливал бруски 3/3 см. Одно удовольствие ! Раньше мучался со штангельциркулем ...

Сергей Иванов
28.03.2017, 22:45
Так а почему ему не справляться ? ) Да собственно справляется станок , тем более у меня регулируемый стол на фуганку ,если не хватает мощьности , выставляю 1 мм и работаю , если заготовки узкие ставлю 2.5 мм . Щас изготавливал бруски 3/3 см. Одно удовольствие ! Раньше мучался со штангельциркулем ...

Я свою когда собирал, боялся что может раме не хватить жёсткости и она начнёт изгибаться в диагональном направлении, попутно внося погрешность при работе с заготовкой... В принципе получилось нормально и ваши слова тому подтверждение, Тем более вы её уж проверили в работе и с широкими заготовками, и с узкими.

Добавлено через 12 минут
aleksandrfeed, а какая общая ширина приспособы у вас?

aleksandrfeed
29.03.2017, 23:59
а какая общая ширина приспособы у вас?
Я делал на всю ширину вала (300мм) плюс по сантиметру по бокам , где-то 320мм , длинна 520 мм ...

Сергей Иванов
30.03.2017, 15:43
Я делал на всю ширину вала (300мм) плюс по сантиметру по бокам , где-то 320мм , длинна 520 мм ...

Как рама себя ведёт в плане диагональной жёсткости?... И какой уголок вы использовали, интересует высота нижней части... Мне нужны были заготовки толщиной 20 мм и поэтому я полку 25 мм обрезал до 15 мм, чтобы в ножи не влезть...

bvv
02.04.2017, 23:37
В каком смысле?.. Вы не верите в работоспособность того, что показано?.. Всё работает, на любом фуганке, если он конечно обеспечивает необходимую ширину строгания заготовки. Но сегодня обзаводиться фуганком с шириной вала в 100 миллиметров, это только карандаши строгать.
Выше в теме есть ролик от моего тёзки, который повторил конструкцию и всем вроде-бы доволен...

Наоборот мне Ваша конструкция очень нравится, и я был удивлен что за такую прекрасную идею Вы на данном форуме получили в четыре раза меньше "спасибо", чем участник предложивший просто прикрутить доски к трубам и обрабатывать их с отклонением до полутора мм по толщине.
Пчеловод я пока никакой, но как специалист по механической обработке я бы поставил за ваше приспособление 5 по 5-ти бальной шкале.

aleksandrfeed
03.04.2017, 08:26
Как рама себя ведёт в плане диагональной жёсткости?... И какой уголок вы использовали, интересует высота нижней части... Мне нужны были заготовки толщиной 20 мм и поэтому я полку 25 мм обрезал до 15 мм, чтобы в ножи не влезть...
Мне заготовки нужны 30мм. поэтому раму делал из 25-го уголка.
В плане диагональности... Вы имеете ввиду не получаестя ли пропеллер на заготовке ? Нет ! Но нужно идеально выставить бруски на станке !
По точности , у меня заготовки "гуляют" от 0.1 до 0.5 мм , что для безфальцевых корпусов , меня вполне устраивает !

Сергей Иванов
04.04.2017, 11:32
меньше "спасибо"
Меня это не задевает... Разве от нажатой или ненажатой кнопки изменится суть конструкции или упростится ещё больше работа с ней?...

Добавлено через 4 минуты
Мне заготовки нужны 30мм. поэтому раму делал из 25-го уголка.
В плане диагональности... Вы имеете ввиду не получаестя ли пропеллер на заготовке ? Нет ! Но нужно идеально выставить бруски на станке !
По точности , у меня заготовки "гуляют" от 0.1 до 0.5 мм , что для безфальцевых корпусов , меня вполне устраивает !

Я имел ввиду прочность самой рамы... Ведь если срезать нижнюю полку уголка, то это сказывается на её жёсткости, допустим она может начать сама по себе изгибаться и вносить погрешность при обработке... Ну а раз вы использовали необрезанный уголок 25 мм, то здесь жёсткости вполне достаточно, даже с учётом общего увеличения размеров.

сам игорь
05.04.2017, 00:08
На самом деле рама может немного гулять, т е. если Вы делаете 3 прохода то на первом и втором она немного гуляет, а на третьем когда она уже ляжет на направляющие гуляние окончится и выйдет калиброванная доска.