PDA

Просмотр полной версии : Галега восточная (козлятник)


Schkiper
02.01.2014, 14:42
Козлятник восточный - Galega L
Относится к семейству бобовых. Это многолетняя культура, которая является очень важным хозяйственным и биологическим ее признаком. Так же является хорошим медоносом.
Время зацветания
Начинает цвести вместе с белой акацией (приблизительно 15-18 мая), цветет на протяжении месяца.
Медопродуктивность и нектаропродуктивность
Кроме того, козлятник восточный — хороший медонос. Пчелы очень охотно посещают его, собирая за это время около 150-200 кг меда с га. В отличие от люцерны, у козлятника нет триплинги, и хоботок пчелы не прищемляется, благодаря этому опыление происходит легче, что способствует высокому урожаю семян — 400-500 кг/га, а иногда – 800-1000 кг/га. Для многолетнего сохранения травостоя необходимо один раз в 3-4 года оставить поле для созревания семян, т.е. для достижения полного биологического цикла и восстановления физических функций растений, что предотвращает истощение и изреженность плантаций. Всхожесть семян сохраняется до 7-8 лет.:beer:

Столяр
03.02.2014, 20:34
Справді це відміна кормова і медоносна культура. Я купив насіння, планую посіяти на весні. Тільки для хорошого врожаю потрібні специфічні бактерії- "резортрофін", покащо не вдалося достати. Якщо хто може підказати ,де можна достати, чи може вислати буду дуже вдячний.

Андрей Андреевич
03.02.2014, 20:54
Столяр, обратитесь сюда [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
может что то подскажут...или свой аналог предложат.

Костя Куценко
03.02.2014, 21:22
Справді це відміна кормова і медоносна культура. Я купив насіння, планую посіяти на весні. Тільки для хорошого врожаю потрібні специфічні бактерії- "резортрофін", покащо не вдалося достати. Якщо хто може підказати ,де можна достати, чи може вислати буду дуже вдячний.
Прочитайте о доннике на Украине,это куда более медоноснее культура,правда цветёт позже,за то не надо искать никаких бактерий.(ИМХО)

Столяр
03.02.2014, 21:51
Прочитайте о доннике на Украине,это куда более медоноснее культура,правда цветёт позже,за то не надо искать никаких бактерий.(ИМХО)
Я знаю и более качественые медоноси чем доник или козлятник. Просто козлятник молокогоный корм для скота, луче чем доник.
Поскольку я не могу засеять большой площи, я решил розрекламироват козлятник среди соседних фермиров, которые занимаються жевотноводством.

Добавлено через 58 секунд
Столяр, обратитесь сюда [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
может что то подскажут...или свой аналог предложат.
Спасибо. Ето не то.

Schkiper
03.02.2014, 22:22
Прочитайте о доннике на Украине,это куда более медоноснее культура,правда цветёт позже,за то не надо искать никаких бактерий.
Донник надо постоянно подсевать, а козлятник(галега) держится в травостое до 20 лет, и при благоприятных условиях можно в год взять три укоса( после скашивания быстро отрастает и зацветает). Можно подгадать до позднего медосбора.

Добавлено через 8 минут
Тільки для хорошого врожаю потрібні специфічні бактерії- "резортрофін", покащо не вдалося достати.
Я ризоторфин не применял, просто хорошо поработал с парами и при посеве увеличил норму высева. Всходи были дружные и ровные.:):ok:

Ворон
04.02.2014, 09:35
Донник надо постоянно подсевать, а козлятник(галега) держится в травостое до 20 лет, и при благоприятных условиях можно в год взять три укоса
Вся проблема в том что скашивание на корм скоту рекомендуют начинать сразу после зацветания,ибо растение потом загрубеет и плохо поедается,и для полноцэного использования пчёлами интерес могут представлять только семеные участки,никокой фермер не захочет теряь питательность травосмеси ради пасечников,другое дело если он сам пасечник.

Столяр
04.02.2014, 10:20
Вся проблема в том что скашивание на корм скоту рекомендуют начинать сразу после зацветания,ибо растение потом загрубеет и плохо поедается,и для полноцэного использования пчёлами интерес могут представлять только семеные участки,никокой фермер не захочет теряь питательность травосмеси ради пасечников,другое дело если он сам пасечник.
По технології раз на 3-4роки рекомендується щоб рослина пройшла повний вегетаційний цикл до насіння. Крім того пасічники які мають свої відповідні земельні ділянки можуть сіяти, і з того мати мед, гроші за сіно і насіння козлятника.

Новик
03.12.2014, 15:48
Ув. Столяр отпишитесь, удалось ли вам в вашем регионе найти таких людейфермиров, которые занимаються жевотноводством.
, и если да то на каких условиях. У нас люди имеющие в обработке не одну тысячу гектар и до двух сотен дойн ого стада сеют кукурузу, что то на подобии сорго только выше и мясистее, а на предложении о всяком доннике и т. д. ответ один что я буду иметь. Я понимаю, что нужен подход но примеров ,прецедентов такого сотрудничества у нас почти нет, а те что были земледельцам быстро «разонравились». А прецедент нужен ,явный и веский.

папсель
10.02.2015, 15:22
Братцы! А козлятник это не ваточник?

михалыч1
10.02.2015, 15:49
Братцы! А козлятник это не ваточник?
Конечно нет.

Schkiper
10.02.2015, 22:00
Справді це відміна кормова і медоносна культура. Я купив насіння, планую посіяти на весні. Тільки для хорошого врожаю потрібні специфічні бактерії- "резортрофін", покащо не вдалося достати. Якщо хто може підказати ,де можна достати, чи може вислати буду дуже вдячний.

В русском интернет-магазине Пчеловод.ком появился в продаже Ризоторфин. Одной упаковки достаточно для обработки 100 - 120 кг семян козлятника.

ДобровоЛ
18.12.2019, 00:48
Прочитайте о доннике на Украине,это куда более медоноснее культура,правда цветёт позже,за то не надо искать никаких бактерий.(ИМХО)

Ви сто разів не праві! По-перше - це кормова культура значно перевщує ту ж конюшину. Бо у неїлисточки не осипаються і зелена маса в кілька разів більша. А ще галега не вимерзає як люцерна, розростаїться самостійно: більше 20 років можна використовувати її посіви не вкладуючи вже й копійки в підсіювання. А ще - то є прекрасний медонос. І не варто буркун порівнювати з гледечією. То одна культура, а це зовсім інша.(ИМХО)

VTroc
19.12.2019, 22:52
Справді це відміна кормова і медоносна культура. Я купив насіння, планую посіяти на весні. Тільки для хорошого врожаю потрібні специфічні бактерії- "резортрофін", покащо не вдалося достати. Якщо хто може підказати ,де можна достати, чи може вислати буду дуже вдячний.
Не обовязково "резортрофін"-накопайте землі де росте вже кізлятник-перемішайте знасінням і буде Вам щастя Я так зробив і вже росте 34 роки

Добавлено через 8 минут
Для многолетнего сохранения травостоя необходимо один раз в 3-4 года оставить поле для созревания семян,-НЕ обовязково-якщо достатньо вологи - дає чотири укоси в рік і так уже більше 30 років Коренева система схожа з пирієм ,якщо не обмежувати - розповсюджується у всі сторони

ДобровоЛ
20.12.2019, 01:01
Не обовязково "резортрофін"-накопайте землі де росте вже кізлятник-перемішайте знасінням і буде Вам щастя Я так зробив і вже росте 34 роки

Добавлено через 8 минут
Для многолетнего сохранения травостоя необходимо один раз в 3-4 года оставить поле для созревания семян,-НЕ обовязково-якщо достатньо вологи - дає чотири укоси в рік і так уже більше 30 років Коренева система схожа з пирієм ,якщо не обмежувати - розповсюджується у всі сторони

Так, хто спробував її вирощувати не лише для бджіл, а і для худоби, вже про люцерну та конюшину й не згадують.:ok:

VTroc
20.12.2019, 12:59
Так, хто спробував її вирощувати не лише для бджіл, а і для худоби, вже про люцерну та конюшину й не згадують.:ok: Та є одне НО! Корови охоче їдять сіно галеги , але дуже неохоче зелену масу

ДобровоЛ
20.12.2019, 14:29
Та є одне НО! Корови охоче їдять сіно галеги , але дуже неохоче зелену масу

О! А я цього й не знав,бо нема у мене худоби. Правильно мовиться - вік живи, вік учись.:beer::ok:

Игорь_Харьков
20.05.2020, 08:53
Галега східна.Бобова,багаторічна, на Кавказі є плантація, вік якої вже понад 20 років.Це одна з недооцінених культур.Єдина складність в вирощуванні полягає в тому , що перший рік її потрібно пропалувати , не даючи бур"янам забивати її, потім вона бореться з бур"янами сама. Існує думка , що без обробки інокулятом властивих саме галезі мікроорганізмів посадка неможлова , то неправда. Перший раз стикнувся з нею в свого товариша, побачивши висушені рослини подумав що то лавровий лист, але побачивши , що його мати напарює з них собі чай , запитав що то є. Вона відповіла , що є діабетиком другого типу та ця рослина спасла її, бо вона нормалізує цукор в крові. Для тваринництва цінна тим , що з другого року посадки ,набагато раніше ніж люцерна, дає велику масу придатну для використання як в свіжому вигляді( тварини спочатку їдять неохоче із-за глікозида галегіна , доки не звикнуть) так і на сіно ( тварини їдять з задоволенням і саме головне-не втрачається з рослин лисття!!!!!!!), досить великий вліст протеїну-200 г на кормову одиницю. Рослина відноситься до молокогонних, причому як в тварин , так і в людей (додається до молокогонних чаїв). За рік можливо отримати 2-3 укоси. Косити потрібно після 14-20 днів цвітіння( за цей час бджоли по максиму візьмуть нектар та пилок) .
Для бджільництва цінна тим що є джерелом нектару (80-140 кг , медопродуктивність з роками росте ) та великої кількості високо поживного пилку, при чому за рік є можливість отримувати це два рази на рік-навесні, кінець травня та початок червня та в серпні з отави, коли йде підзимове нарощування бджолосімей .
На фото представлений загальний вигляд ділянок 19 та 20 років посадки та стан рослин на них.Насіння за два тижні до посадки прогрівається на батареї, безпосередньо перед посадкою скарифікується. Сіяв в другій декаді квітня на глибину 1 см ручною сівалкою, міжряддя 45 см , рядки з півдня на північ ( раді експерименту робив рядки і в перпендикулярному напрямку, так чомусь це розташування дало кращій результат), плантація 19 року чотири рази пололася, із-за посухи два рази робив листове підживлення сумішшю препаратів Вимпел та комплексним добривом. На весні 2020 року , до початку вегетації зробив два боронування мотоблоком , зробив би й третє, та побачив що йде сильне пошкодження рослин , що почали вже , то припинив.
Всім здоров"я , гарних врожаїв та медозборів , миру та процвітання нашій країні!!![Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]