PDA

Просмотр полной версии : Штучне Запліднення-Шанс на відродження селекції бджіл в Україні


Паланочка
26.12.2014, 11:20
Пропоную увазі таку статтю :)

Bushuy
26.12.2014, 13:02
В своїй статті, ви написали:
"Попри офіційну заборону, останні роки все більших масштабів, набирає процес завезення в Україну бджіл з Європи."
Дайте будь ласка посилання на джерело інформації про офіційну заборону. Може я щось пропустив, але я не пам'ятаю, щоб офіційно забороняли ввезення бджіл.
Далі, ви:
"В Україні немає ізольованих станцій парування, за винятком с. Вучкове... Хоча надійність ізоляції цієї пасіки вже давно ніхто не перевіряв". І що у нас нема умов для контрольованого парування, бо нема островів, з горами теж не густо, а на рівнині не можливо і не реально. Далі за текстом, ви пишете про селекцію, та чистоту породи.
І врешті, як висновок: "Таким чином, єдиний метод контрольованого парування - це штучний метод запліднення. Яке дає 100% гарантію чистоти."
З усього вищесказаного, у мене з'явилось питання - якщо, з ваших слів, у нас нема місць контрольованого парування, а ті що є, під великим питанням, де ж ви будете брати матеріал для штучного запліднення і селекційної роботи, щоб "отримати племінний матеріал "made in Ukraine"?

Паланочка
26.12.2014, 16:22
Дайте будь ласка посилання на джерело інформації про офіційну заборону.
те що не дозволенно заборонено, а в Україні дозволенно використання 3 порід і все, є план породного районування (недієвий) я не буду шукати офіційного документу, але спробуйте завезти офіційно через кордон бджоли , впевнений у вас це не вийде. всі хто завозить інші породи везуть їх таємно. Галатюк наголошував що буде домагатись прийнятя закону верховную радою про заборону використання інших порід бджіл і кримінальну відповідальність , бо та що є зараз на його думку не дієва, , це не я придумав :)

щоб "отримати племінний матеріал "made in Ukraine"?
а це робота не для мене одного :) Щоб ви розуміли , проблема ізоляції не скільки в пошукові матеріалу , скільки в тому щоб без контролю трутня неможливо вести дієву селекцію, наприклад найбільша матковивідна пасіка по степовій - Егошина . Запевнюється що через насичення трут фона матки мають спарювання з трутнем степової , якже насправді ? потрібні спарювання будуть але в невеликій кількості, тому що контролювати на 100% трутня через насичення ен можливо. Можливо лише досягти деякого % повністю чистопородних спарювань , тобто із тих 5000 (приблизно) маток які продає Егошин 100% будуть і матки з повністю потрібним трутнем , їх нам і потрібно відшукати . в чому буде відмінність цих маток від інших спарених на томуж точку ? в тмоу що ці матки будуть мати консолідованні морфологічні ознаки , іншими словами бджоли (і матки) виведенні від цієї матки будуть мати схожість .Небуду розвивати далі цю думку, достатньо розуміти що навіть при неконтрольованому спарюванні всерівно будуть матки які просто завдяки випадку отримали потрібне спарювання. зновуж таки це якщо невеликий процент чужого трутня . Від усіх матководів степової час від часу попадаються матки достойні уваги, цих маток потрібно віднаходити , далі проводити морфологічний аналіз , перевіряючи консолідацію ознак, тобто пік повинен бути один і в межах породних відміностей. від таких маток потрібно створювати групи для тестів і працювати ,відсіваючи все те що не потрібне і відбираючи краще. Що ж до самої селекційної роботи , то відбір за генотипом неможливий без контролю материнської і батьківської лінії . якщо його немає можливий максимум масовий відбір який дає покращення в пару перших років і далі припиняється покращення ознаки. При неконтрольованому спарюванні і навіть з насиченням трут фона не можливо вести відбір по генотипу . Тому іом виступає на данному часі інструментом який дасть змогу почати відбір по генотипу і таким чином зрушити селекцію з мертвої точки, чому за це беруться пасічники , а не інститут ?
пропоную вам послухати директора інститута галатюка
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
там і я збоку питання ставив ....
Ось цитата рутнера....
"Нередко рассуждают так: «Мы находимся в области распространения пчел карника, здесь все чистопородное, нам не нужны никакие случные пункты». В этом сказывается пренебрежение к одному из основных принципов селекции - контролю за материнским и отцовским происхождением. Из-за этого делается невозможным прогресс в селекции. Таким путем можно, вероятно, вывести «чистых краинских пчел», но не таких пчел, которые требуются в современном пчеловодстве!
Ф. Руттнер .«Техника разведения и селекцыонный отбор пчел» ст 52."
це я до чого ту цитату привів ? до того щоб ви зрозуміли просто чистопородне розведення і некотрольоване спарювання не дає можливість вести повноцінну селекцію. також за допомогою підбору і контролю над спарюваннням можливо навіть очистити частково метизовану бджолу. що для цього всього потрібно ? перш за все це інструмент контролю батька і матері. це або іо або ізольованні злучні пункти. і 2 це ті люди які цим інструментом почнуть користуватися, це ті хто буде прводити саме тестування . є і інші "підводні камені" над якими розмірковуемо і намагаємось вирішити... якби на нашому місці був інститут це все робилосяб набагато легше ... або ми на місці інституту. :) :)

Берендей
26.12.2014, 19:46
Артем дело все в том, что затея сама по себе довольно интересная и имеет право на существование. Но вы уже и сами поняли основную проблему которая может свести все ваши труды на нет, а именно (Враховуючи собівартість а також відчизняні реалії булоб доцільно використовувати ШЗ виключно у селекційній роботі утримавшись від продажу таких маток на широкий загал принаймні на початковому етапі). Ну не привыкли у нас люди работать на долгосрочную перспективу. У нас ведь как если ты только приобрел оборудование "ИО" то уже сразу автоматически стал профессиональным матководом и первая же партия маток будет самая что не на есть чистопородная и сразу же выставлена на продажу с рекламациями о сверх качественном материале. И попавшиеся на эту рекламную удочку будут и десятому заказывать иметь дела с ИО матками Украинского производства.

Паланочка
26.12.2014, 20:52
Артем дело все в том, что затея сама по себе довольно интересная и имеет право на существование. Но вы уже и сами поняли основную проблему которая может свести все ваши труды на нет, а именно (Враховуючи собівартість а також відчизняні реалії булоб доцільно використовувати ШЗ виключно у селекційній роботі утримавшись від продажу таких маток на широкий загал принаймні на початковому етапі). Ну не привыкли у нас люди работать на долгосрочную перспективу. У нас ведь как если ты только приобрел оборудование "ИО" то уже сразу автоматически стал профессиональным матководом и первая же партия маток будет самая что не на есть чистопородная и сразу же выставлена на продажу с рекламациями о сверх качественном материале. И попавшиеся на эту рекламную удочку будут и десятому заказывать иметь дела с ИО матками Украинского производства.
Справді така думка є , але є і інша , якщо до цього підходити серйозно то вся ця справа потребує інвестицій ,(де їх взяти ? миж не інститут і анс ніхто крім нас самих енпрофінансує) на голому ентузіазмі далеко не заїдеш, на даний момент ми не можем запропонувати бджіл своєї власної селекції (бо її немає) але можемо за допомогою іо пропонувати матки карніки і бакфаста які будуть тоїж якості що і германські матки які у нас продають по 100Є при цьому ціна їх буде значно нижчою. Принаймні по польській якості це точно. + цих маток є їх значно нижча ціна , а кошти будуть спрямованні перш за все на обладнання і забезпечення покращення якості і можливості селекційної роботи над степовою. ну і самі оператори іо мають сімї , а якщо займатись іо серйозно то на інше просто не вистачить часу. Пропонується спільна справа яку по великому рахунку повиннен робити інститут, але не робить....
в цьому році точно розпочнеться робота по степовій , а що буде далі ... поживем побачимо.
основні перепони .... такі.
1 . підвищення якості Іо маток (меж досконалості немає :) )
2. потрібна оперативна станція з перевірки на морфологічний показники , бо інститут наприклад . аналізи які здані мною в серпні ще не зробив до цих пір.
в функції цієї станції повинна булаб входити і присвоєння маткам класовості.
3.маток повинен хтось тестувати , чим більше груп тесту тим краще .
4. для тестування потрібно розробити методику , обгрунтувавши цілі і шляхи досягнення.
5. створення спільної бази для матеріалу по тестуванні маток , і спільної їх обробки.
це тільки як кажуть вершина айсберга , а на те щоб це створити потрібні кошти де їх взяти ? тому особисто я вирішив продавати маток іо в обмеженій кількості і при невеликій ціні , на цей рік , далі буде видно, також маток буде продавати юра вальчук в хмельницьку, правда він ще не приймає замовлень . а на далі буде видно що і як :)

vodolej
26.12.2014, 21:18
в цьому році точно розпочнеться робота по степовій , а що буде далі ... поживем побачимо.
А приклад Єгошина який працює з українською степовою для вас нічого не значимть?
А як про ринок збуту? А проблема збуту є. А ви її ще збільшите чи може хочите збити ціну як збили на соняшниковий мед?

Костя Куценко
26.12.2014, 21:37
тому особисто я вирішив продавати маток іо в обмеженій кількості
На чьём станке делаете искуственное оплодотворение маток и какой процент выхода.Я тоже сделал первые шаги сам привёз плодных маток с Вучково и съездил на курсы ИО после чего приобрёл станок осталось самое малое водворить в жизнь.

Димас
26.12.2014, 21:39
после чего приобрёл станок

Костя Куценко, сколько он стоит?

Паланочка
26.12.2014, 22:06
на курсы ИО
на какие можете уточнить ?
после чего приобрёл станок
станок самодельний .сфотографирую позже фото виложу.
тут моя презентация на тему ио , после которой я отбирал у трутня сперму и проводил инсеминацию. встреча форума на точку
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
виход 8 из 10 , ето если не брать в учет пару партий которие погибли по разним причинам , например била одна партия которую после инсеминации поместил в инкубатор , а шнур на датчик у меня не закрепленний бил , и ссунулся в кришку , как результат партия моток погибла от високой температури за ночь.

Костя Куценко, сколько он стоит?
на опф можете посмотреть у них там есть магазин и продаються и в зборе и по деталях станки для ио , ссилку в тему можно дать или нет ? но там дорого , есть смисл делать самому ....

Добавлено через 3 минуты
А приклад Єгошина який працює з українською степовою для вас нічого не значимть?
який приклад ? поясніть що маєте на увазі ?
А як про ринок збуту? А проблема збуту є. А ви її ще збільшите чи може хочите збити ціну як збили на соняшниковий мед?
будьласка поясніть про що ви ,ринок збуту чого ? проблеми сбуту чого ? боюсь помилитись ...я особисто на соняшниковий мед ціну не збивав :)

Костя Куценко
26.12.2014, 22:40
Костя Куценко, сколько он стоит?
ОКОЛО 1000 УЕ
Национальный аграрный университет.Кафедра пчеловодства им.В.А.Нестерводского- проходил курсы по ИО.

Паланочка
26.12.2014, 23:08
Национальный аграрный университет.Кафедра пчеловодства им.В.А.Нестерводского
це в Бровадського ? який станок користуете ? його виговлення ? з штучним шлейфом ?

vodolej
27.12.2014, 12:49
який приклад ? поясніть що маєте на увазі ?
Єгошин займається вирощуванням маток української степової на продаж . Перевірку на породність проводить в Гадячі.

будьласка поясніть про що ви ,ринок збуту чого ? проблеми сбуту чого ? боюсь помилитись ...я особисто на соняшниковий мед ціну не збивав
Вважаю що маток вирощених матководами на продаж білше ніж є потреба. Чи я помиляюсь?
А соняшниковий мед гарний тим що виводить з організму людини важкі та радіоактивні елементи.Так чого така низька ціна на нього? Що його забагато? Чи може його просто затюкали?

Паланочка
27.12.2014, 13:28
Єгошин займається вирощуванням маток української степової на продаж . Перевірку на породність проводить в Гадячі.
по перше сам Єгошин відправляє маток на перевірку і з його ж слів не всі проходять тест, Субота йому вказує від яких виводити , він серед них вибирає собі кращі і виводить, селекції по генотипу там немає і близько , лише елементи масової селекції. Єгошин продає маток в товарні сімї , як і 99,9% всіх матководів України. Такої категорії як племінні матки в нас просто немає , ми її створюємо. Галатюк заявляє що має договори з Аргентиною і канадою на поставку "племінних" маток , в той же час в Україні реально навіть визначення що таке племінна матка немає , те що є зараз абсурдне , тому що племінна матка це мтка з племінної пасіки , а племінна пасіка це та пасіка яка виводить племінних маток , визначає ж племінні пасіки інститут , і в приватній розмові з одни із тих хто має атестат племінної пасіки я знаю як він надається, впринципі як і проміри які робить гадяч. Нічого цього реально немає лише на папері. А що ж таке племінна матка ?? Комісар приводить своє визначення «Племенной маткой называется матка, выведенная от продуктивной чистопородной семьи и искуственно спаренная с трутнями из другой также продуктивной и чистопородной семьи». це визначення комісара я особисто вважаю лише 1 "рівнем" племінної матки , це ті умови які теоретично дають можливість цій матці стати племінною. другий рівень має таке визначення (моє)
«Племінна матка це матка яка виведена від чистопородної сім’ї з потрібними ознаками і спарена (за допомогою ІО або 100% ізольованих злучних пунктів) з чистопородними трутнями виведеними від дочок матки чистопородної сім’ї з потрібними ознаками, протестована в групі сестер і показала результати по ознаках які тестуються вищі за середні по групі. Перевірена на відповідність морфологічному стандарту». Ми плануємо заповнити нішу таких маток в Українському ринку , але цей ринок треба перш за все створити (на таких маток) тому що їх просто немає , іншими словами еквіваленту карніці (островній чи іо) яку везуть в україну по 100Є немає серед степової і карпатки. ( по класу)
Вважаю що маток вирощених матководами на продаж білше ніж є потреба. Чи я помиляюсь?
Можливо ви праві в тому що маток для товарних сімей (ф1) достатньо і ця ніша заповненна до верху , я находжусь в іншій категорії , і ціновій і якісній, покищо з того матеріалу що маю я я можу продавати маток карніки і бакфаста (мова про маток (ф0) від яких ви самі будете виводити собі маток. маток такого класу для степової і карпатки ще треба створити.
А соняшниковий мед гарний тим що виводить з організму людини важкі та радіоактивні елементи.Так чого така низька ціна на нього? Що його забагато? Чи може його просто затюкали?
не заперечую на рахунок того що соняшник має свої переваги, але це так як з тими матками , в 2014 були пропозиції маток по 50 грн, це нижче їх собівартості , чому була така ціна ? я думаю по одній причині в конкретного матковода було перевиробництво , краще віддати хоч за щось ніж просто пропаде.... та к і з соняшником мабуть.

vodolej
27.12.2014, 15:16
Паланочка,
Дякую! Дуже добре описали проблему В тещо у нас немає племінних маток карпати вірити не хочеться. Ваший вік дозволяє вам загадувати такі плани. Та допоже вам бог в такій добрій справі. А я надіюсь що доживу до того щоб купити у вас матку "українську степову F0"

Паланочка
27.12.2014, 16:15
Дякую! Дуже добре описали проблему
Прошу
В тещо у нас немає племінних маток карпати вірити не хочеться.
з карпаткою трохи краще ніж зі степовою, є вучково і є Гайдар який має іо. + є регіон де карпатка є домінючою породою , це закарпаття (а закарпаття -гори). Зі степовою все набагато гірше.
А я надіюсь що доживу до того щоб купити у вас матку "українську степову F0"
я теж надіюсь :)
Та допоже вам бог в такій добрій справі.
А за це окремо дякую !

Костя Куценко
27.12.2014, 18:37
є вучково і є Гайдар який має іо. + є регіон де карпатка є домінючою породою
Гайдар берёт карпаток с Вучково.

віталий
27.12.2014, 19:16
Паланочка відомо що закордоном є різні лінії бжіл, ну наприклад з різким стартом(розвитком), чи з повільним та середнім стартом під ті чи інші медоноси. Чи можливо в Україні з допомогою ш\з сворити ідеальну бджолу для того чи іншого регіону?
От наприклад мені потрібна бджола щоб з весни швидко розвивалась, на акацію мала всередньому 22-25 рам, приносила 15 кг пилку, була чистоплодною(боролась з восковою молею) і в міру прополюсувала гніздо, нерійлива,стійка до хвороб та кліща, щоб легко струшувалась з рамок, неагресивна, щоб охотно перелазила через гаманівську решітку та складала мед в магазини окремо від гнізда, не з жовтим тергідом( а то мєсні пчеловоди мене загризуть), в зиму щоб йшла 6-7 рамках( цукор нині дорогий) ітд. Артем - скільки потрібно років на селекцію такої бджоли?

Паланочка
27.12.2014, 20:16
Паланочка відомо що закордоном є різні лінії бжіл, ну наприклад з різким стартом(розвитком), чи з повільним та середнім стартом під ті чи інші медоноси. Чи можливо в Україні з допомогою ш\з сворити ідеальну бджолу для того чи іншого регіону?
От наприклад мені потрібна бджола щоб з весни швидко розвивалась, на акацію мала всередньому 22-25 рам, приносила 15 кг пилку, була чистоплодною(боролась з восковою молею) і в міру прополюсувала гніздо, нерійлива,стійка до хвороб та кліща, щоб легко струшувалась з рамок, неагресивна, щоб охотно перелазила через гаманівську решітку та складала мед в магазини окремо від гнізда, не з жовтим тергідом( а то мєсні пчеловоди мене загризуть), в зиму щоб йшла 6-7 рамках( цукор нині дорогий) ітд. Артем - скільки потрібно років на селекцію такої бджоли?
__________________
лінія бакфаста створюється на протязі мінімум 10 років.
бджола описана вами схожана карніку з системи бібірід , крім показника мед вверх.. а про чистоту поступається окремим степовим. Таку бджолу можна відселикціонувати але не за рік -два це точно.
і на рахунок ідеальну не впевнений , але з хорошими показниками можна. проблема селекції ось в чому , чим більше різних ознак намагатись вмістити в одній лінії , тим важче отримати потрібний результат. Саме легше селекціонувати по одній ознаці. Тому я бачу 3 основні ознаки які потрібно селекціонувати, 1 це миролюбність, зачасту в парі з нею іде і ознака спокійного сидіння на сотах. 2 це роїння , з ним повязанно і швидкість розвитку сімї , справав в тому що повністю придушити цей інстинкт неможливо, але чим більш бджола нерійлива тим повільніший в неї розвиток(але це не завжди правило). 3. це медопродуктивність на цій ознаці завязані багато інших . Селекція повинна вестись не на ранній розвиток чи пізній , а на медопродуктивність . звичайно що в регіоні де проводяться тести буде відбиратись бджола більш пристосованна до цього регіону.

vodolej
27.12.2014, 21:28
скільки потрібно років на селекцію такої бджоли?
Згадав Глазового про Феньку яка загадала тогочасному компютеру щоб той комп знайшов для неї чоловіка і перелікувала вимоги. "...і овітила машина ... представітельний мужчина чхать хотів на Феньку ..."
Так от і ви про селекцію. Не дратуйте чоловіка, в нього гарна мета,і він береться за роботу, і в нього вийде. Я вірю. Будуть в Україні бджоли найкращі в світі,та й до тогож наші,українські.

Паланочка
27.12.2014, 22:08
Не дратуйте чоловіка, в нього гарна мета,і він береться за роботу, і в нього вийде. Я вірю. Будуть в Україні бджоли найкращі в світі,та й до тогож наші,українські.
Звичайно будуть бо на них є запит. А мене ніхто не дратує , я ж зайшов спілкуватись :)

віталий
28.12.2014, 10:50
Так от і ви про селекцію. Не дратуйте чоловіка, в нього гарна мета,і він береться за роботу, і в нього вийде. Я вірю. Будуть в Україні бджоли найкращі в світі,та й до тогож наші,українські.
Та якби ж то він за селекцію карпатки брався, але ні, нажаль...

Водолій - я нікого не ображав, просто я підготовую Паланочка до того що спросять за ту чи іншу поведінку бджоли, адже ш\з це є контрольоване спарювання, дарма ви камінь в мій огород кинули =)

vodolej
28.12.2014, 11:59
Та якби ж то він за селекцію карпатки брався, але ні, нажаль...

Водолій - я нікого не ображав, просто я підготовую Паланочка до того що спросять за ту чи іншу поведінку бджоли, адже ш\з це є контрольоване спарювання, дарма ви камінь в мій огород кинули =)
Та я дотого що чоловіка можна так затюкати що покине взагалі бджільництво і в п'янку вдариться. Маток виводити легко тільки на відиках які гуляють по інтернету. Насправді це важка та відповідальна робота, та й нерви треба мати міцні. Не кожен може витримати допустивши маленьку помилку втратити зразу 20 - 30 маток.
І про поведінку бджіл. Мої бджоли стоять в селі"на квартирі" у чужих людей. Тому у мене карпатка бо вона миролюбива. Хоча я впевнений на всі 100% що українська степова показала б в наших краях кращий результат.

bercik
05.04.2015, 10:41
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Патриот17
06.04.2015, 06:47
в цьому році точно розпочнеться робота по степовій , а що буде далі ... поживем побачимо.
)

Планы по работе со степной, не поменялись на этот год? Где планируете брать материал для работы?

vodolej
06.04.2015, 13:37
Вот полюбуйтесь

bercik
11.04.2015, 10:08
И вторая серия об И.О.М[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] Смотрите здесь! Зачем ходить на лекции..платные.И потом мы покажем свой опыт.

Паланочка
11.04.2015, 12:52
Планы по работе со степной, не поменялись на этот год? Где планируете брать материал для работы?

нет не поменялись , ищу по людях не по матководах , пока есть 2 договоренности ,возьму маток перемеряю морфометрию , атм посмотрим, еще один из вариантов ето хмельницкий тип от Грицака.. но тоже надо мерять.
_________________________________________
bercik как минимум выкладывая ссылки на видео надо хоть указывать что ето за семинар и кто его проводил. А то такое впечатление что ето вы такой добродетель , людей просвещаете, то вас все спрашывают , то еще чего , а для того чтобы маток осеменить по вашым словам надо систему блюп изучить. :barf:
Для форумчан, видео ето снимал Олег Кихно (киевский пчеловод который реально осеменяет маток с помощю ИО), проводил семинар Николай Халенков оператор ИО и Гвидо матковод оператор ИО из Бельгии. Организововался семинар Александром Мельником , админом с форума Аірбес , за деньги иницыативной групы, скидались по 500 грн ... непомню точно число людей , около 10-20 чел. в зале было до 100 человек , большынство пришли нахаляву ! видео общедоступное. организаторы решыли не прятать инфу !

bercik
11.04.2015, 13:06
Спасибі за зауваженнята та доповнення!

Патриот17
13.04.2015, 06:00
нет не поменялись , ищу по людях не по матководах , пока есть 2 договоренности ,возьму маток перемеряю морфометрию , атм посмотрим, еще один из вариантов ето хмельницкий тип от Грицака.. но тоже надо мерять.


Почему не берете материал у матководов?
Будете выкладывать и освещать результаты своей работы здесь на форуме, либо у вас есть своя страничка в интернете? Интерес ваша работа в направлении УС породы пчел и естественно результаты.

Паланочка
13.04.2015, 11:49
Почему не берете материал у матководов?
Будете выкладывать и освещать результаты своей работы здесь на форуме, либо у вас есть своя страничка в интернете? Интерес ваша работа в направлении УС породы пчел и естественно результаты.
Матководы ...а у кого можно взять чистопородную степную пчелу ?? вобще предстоит поиск наиболее устойчивых генотипов пчел вписывающихся в морфометрию степой породы, если будет что освещать , осветим :o Пролема в том что желания мало надо еще и возможность..

Патриот17
13.04.2015, 21:12
Матководы ...а у кого можно взять чистопородную степную пчелу ?? вобще предстоит поиск наиболее устойчивых генотипов пчел вписывающихся в морфометрию степой породы, если будет что освещать , осветим :o Пролема в том что желания мало надо еще и возможность..

Не знаю у кого. Дайте 'клич', поговорить о своих целях с ведущими матководами УС, в Украине, обратитесь в ''контрольную комиссию по породам'' ( название не помню), просто по человеческих пообщаться о том у кого с матководов осталась чистая порода, либо относительно чистая порода... Не думаю, что кто-то из ватководов зажмет 1-2 матки для такой цели как возрождение породы, понимаю, это продлены возможностей не решит, но все за дешевле будет...


Добавлено через 2 минуты
, еще один из вариантов ето хмельницкий тип от Грицака.. но тоже надо мерять__





Почему от него? Что это за матковод? Есть инфа о нем и отзывы?

Андрей Андреевич
13.04.2015, 21:28
а у кого можно взять чистопородную степную пчелу ??
Обратитесь в ПП "Хмельницкмёд"...может они Вам чем то помогут. В "гуглях" адрес не нашол (может вывеску сменили) ...но магазин точно их:
Специализированный магазин пчеловодства: 29021, г. Хмельницкий, ул. Каменецкая 145.
(кажись телефон бухгалтерии предприятия) ,попросите ,чтоб дали телефон того, кто маток выводит (когда то мне давали)...переговорите с ним...они 4года тому 100% УС держали и занимались...предприятие серьёзное.

Паланочка
13.04.2015, 23:57
Не знаю у кого. Дайте 'клич', поговорить о своих целях с ведущими матководами УС, в Украине, обратитесь в ''контрольную комиссию по породам'' ( название не помню), просто по человеческих пообщаться о том у кого с матководов осталась чистая порода, либо относительно чистая порода... Не думаю, что кто-то из ватководов зажмет 1-2 матки для такой цели как возрождение породы, понимаю, это продлены возможностей не решит, но все за дешевле будет...
спасибо за совет. разберемся..
Почему от него? Что это за матковод? Есть инфа о нем и отзывы?
хмельницкий тип по большому счету его рук дело ...
Обратитесь в ПП "Хмельницкмёд"...может они Вам чем то помогут. В "гуглях" адрес не нашол (может вывеску сменили) ...но магазин точно их:
Специализированный магазин пчеловодства: 29021, г. Хмельницкий, ул. Каменецкая 145.
(кажись телефон бухгалтерии предприятия) ,попросите ,чтоб дали телефон того, кто маток выводит (когда то мне давали)...переговорите с ним...они 4года тому 100% УС держали и занимались...предприятие серьёзное.
ето вы про Горелика ? знаю лично, если надо будет подключим и его :)

lakos
14.04.2015, 14:59
Делай что должен и будь что будет! Потрясён сообщением, что яйца из трутневых ячеек, перенесенные в пчелиные № соты давали рабочих пчёл, а перенесенные в маточники давали маток, т.е. врут корифеи, что у матки клапан и яйцам трутней она не даёт сперму. Все яйца оплодотворены, если матка № облётана. Газета :Пасека, пч., здор., 2015, апр., №7, Т.А.Назарян.

Костя Куценко
14.04.2015, 19:18
Потрясён сообщением, что яйца из трутневых ячеек, перенесенные в пчелиные № соты давали рабочих пчёл, а перенесенные в маточники давали маток, т.е. врут корифеи, что у матки клапан и яйцам трутней она не даёт сперму. Все яйца оплодотворены, если матка № облётана. Газета :Пасека, пч., здор., 2015, апр., №7, Т.А.Назарян.
Слышал анекдоты,но этот анекдот из анекдотов,как вообще напечатали эту статью,мичуринцы твою мать.:diabolo:

Паланочка
14.04.2015, 22:55
Не мужыки вы не правы,плохо вы читали. Яйца неоплодотвореные . из такого яйца тоже может развитая женская особь ,но % очень малый. Как думаете откуда у пчел инстинкт закладывать маточник на засеве пчел трутовок ?? Те уж точно не видели трутня и семени в их яйцах не может быть даже теоретически.

Voblin_UA
15.04.2015, 09:06
Жалею, что удалил маточник позавчера... Был шанс попробовать...

ЛАВ
15.04.2015, 10:00
Жалею, что удалил маточник позавчера... Был шанс попробовать...
Шанс, ну невероятно маленький! На это рассчитывать не нужно!

Граніт
15.04.2015, 18:13
Паланочка, Voblin_UA, ЛАВ, Коллеги, на самом деле это не рабочие пчелы, это недоразвитые трутни. Развитие ограничено малым количестивом корма и размером сота. Несколько лет назад я делал прививки в искуственные мисочки и случайно в одну мисочку положил две личинки. Потянули как и положенно маточники и выросли две мини матки размерами с пчелу. Так две и застыли в маточнике.

zapivan
04.08.2015, 22:54
Маю можливість спілкуватися з польським пасічником Єжи Грабським автором книжки про штучне запліднення і який виготовляє станки запліднення маток. Буваю в нього на пасіці. Восени буде робити серію станків 5 з яких буде робитися для українських пасічників. Можу допомогти у придбанні апаратів в Польщі або частин до нього. Два вже є замовлено.Кому цікаво пишіть в приват.

Nickolas
16.11.2015, 23:11
Вальчук Юрий (teplov) с Хмельницкого тоже изготавливает станки для ИО, у многих в Украине его станки. Он и на Круг привозил.

hadzumaki
17.12.2015, 01:02
Зробив і я собі станок, як казав Берцик "гвоздодер". Для того щоб навчитися та запліднити декілька маток має вистачити. А там будемо дивитися в сторону чогось більш серйозного.

(Ще не повністю дороблений) Відсутній шприц та капіляр.:( Якщо хто може допогти в цьому напрямку буду вдячний.

Паланочка
17.12.2015, 12:09
шприц пошукай в ветеринарних магазинах, а капіляр , буду робити собі пізніше, щось виділю...

hadzumaki
17.12.2015, 14:44
шприц пошукай в ветеринарних магазинах, а капіляр , буду робити собі пізніше, щось виділю...

Добре, буде зразок сам попробую виготовляти капіляри, або вівддам знайомій на стеклозавод. ;)