PDA

Просмотр полной версии : Водопій для розумних бджіл


МедАль
01.04.2015, 11:15
Водопій для розумних бджіл

Сьогодні вже 1 квітня, та погода не дуже радує. Нічні заморозки продовжуються, а тому моїм крилатим трудівницям, моїм дівчаткам на пасіці зараз нелегко. Щодня у вуликах народжуються тисячі й тисячі молодих бджілок. І всім їм вкрай потрібна вода. Потрібна навіть більше ніж корм. Адже все живе народжується і розвивається завдяки воді.
Та вода моїм дівчаткам дається важко. Через заморозки частина бджіл застигає, так і не набравши водички.
Пасічники стараються надати всебічну допомогу, ставлять напувалки різних конструкцій. У мене на пасіці напувалка теж стоїть на сонечку. Вода не має ні запаху, ні смаку, ані кольору, і тому бджіл привчають до водопою медом, цукровим сиропом, ситою тощо.
Я пішов іншим шляхом. Бджоли в мене розумні, слухняні, з ними спілкуюсь на гуманітарній основі, - запрошую до напувалок наочною агітацією.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Ось дивіться: «Бджілки! Мерщій на водопій!» написано людською українською мовою, тому що бджоли в мене карпатянки, вони родом з Хустського району на Закарпатті, і рідну мову, ясна річ, розуміють. Російською мовою тут агітації немає, тому що немає середньо-руських бджіл, бо вони вкрай агресивні, злобливі, кусючі. З тих же причин не воджу й Українську Степову.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Однак є в мене пара сімей породи Бакфаст, їх батьківщина Німеччина, і ця німчура не розуміє по-нашому. Басурманки, одним словом . Зате вони розуміють по-своєму: «Medchen! Fix auf Trenke! Lauteres Quellwasser» - що значить на водопій до джерельної води:

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Для бджіл-гурманок є підсолена вода, вони її полюбляють. Я їм так і пояснюю:
Н2О (вода, значить) + сіль 3 %;
Н2О + Salz 3 % (це для німецьких медхен);
Н2О+ NaCl 3 % (це вже для зовсім тупих),- ПИЙТЕ НА ЗДОРОВ»Я!

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Мої дівчатка полюбляють водичку тепленьку. Тому тут бочка чорного кольору, шланг крапельного поливу теж чорний. Тепла вода стікає в коритце, а тут ще й акваріумний водонагрівач на 50 Вт, включений постійно.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Ось таким чином я організував водопій для своїх дівчаток-розумниць. Нехай набираються сили і мене порадують солоденьким! І вже скоро бджілки принесуть у вулики перші крапельки нектару. Хочеться побажати їм врожайного літа, а всім колегам – доброго бадьорого настрою на весь наступний сезон!
Далі – все те ж саме, тільки мовою «Найважливішого з мистецтв» - кіно:

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

B1ad325
01.04.2015, 12:10
Гарна конструкція. чим підігріваете воду?

МедАль
01.04.2015, 12:40
Гарна конструкція. чим підігріваете воду?

В попередньому пості там про це говорив: акваріумним водонагрівачем потужністю 50 Вт, включений постійно. Він розрахований на підігрів 50 літрів води, отже запас потужності солідний.
Готую й саму воду для напувалки. Її дістаю з глибини 28 метрів, додаю трохи "свяченої" води, і вона в бочці ніколи не псується, навіть в сильну жару.

АНД
25.10.2015, 14:08
Гарна конструкція. чим підігріваете воду?

В попередньому пості там про це говорив: акваріумним водонагрівачем потужністю 50 Вт, включений постійно. Він розрахований на підігрів 50 літрів води, отже запас потужності солідний.
Готую й саму воду для напувалки. Її дістаю з глибини 28 метрів, додаю трохи "свяченої" води, і вона в бочці ніколи не псується, навіть в сильну жару.

:ok:Напувалка майже така сама тільки замістьбочки стоїть болер на 100 л котрий має мікро тріщину і тоу я дав друге житя на пасіці для водопою.МедАль що ви мені порадите щоб вода ніколи не псувалась. купити срібні шаріки чи кинути в середину пригорщу срібних монеток в мене друг просто чорний археолог і є такі що не мають ніякої ціності бо пошкоджені а так натуральне срібло ще римської іперії і просить за це 1 л меду.

МедАль
26.10.2015, 21:49
:ok:Напувалка майже така сама тільки замістьбочки стоїть болер на 100 л котрий має мікро тріщину і тоу я дав друге житя на пасіці для водопою.МедАль що ви мені порадите щоб вода ніколи не псувалась. купити срібні шаріки чи кинути в середину пригорщу срібних монеток в мене друг просто чорний археолог і є такі що не мають ніякої ціності бо пошкоджені а так натуральне срібло ще римської іперії і просить за це 1 л меду.
Про монети, срібні ланцюжки, ложки та інше - нічого сказати не можу, бо не пробував. А от свячену воду заготовляю щороку 19 січня. Банки 3 л. вистачає на весь сезон. На 50-літровий бак додаю її десь півсклянки. Вода в мене з власної сведловини, по суті, джерельна, без хлору на інших елементів хімочистки. До того ж, бачок чорний, не прозорий. Вода в ньому ще жодного разу не псувалась.

Yaroshko
28.10.2015, 20:59
Ось дивіться: «Бджілки! Мерщій на водопій!» написано людською українською мовою, тому що бджоли в мене карпатянки, вони родом з Хустського району на Закарпатті, і рідну мову, ясна річ, розуміють. Російською мовою тут агітації немає, тому що немає середньо-руських бджіл, бо вони вкрай агресивні, злобливі, кусючі. ...

...

Для бджіл-гурманок є підсолена вода, вони її полюбляють. Я їм так і пояснюю:
Н2О (вода, значить) + сіль 3 %;
Н2О + Salz 3 % (це для німецьких медхен);
Н2О+ NaCl 3 % (це вже для зовсім тупих),- ПИЙТЕ НА ЗДОРОВ»Я!

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Олексій Володимирович, тут є помилка - "сіль" написано російською.

МедАль
01.11.2015, 21:06
Олексій Володимирович, тут є помилка - "сіль" написано російською.

Дякую, колего Ярослав, за поправку. Я спочатку не помічав помилку, та й бджілки мої - теж. Шкода, звичайно, що й моїх любих комашок не обійшла навала примусової русифікації...

Alexandr L
20.05.2016, 13:18
:ok:Напувалка майже така сама тільки замістьбочки стоїть болер на 100 л котрий має мікро тріщину і тоу я дав друге житя на пасіці для водопою.МедАль що ви мені порадите щоб вода ніколи не псувалась. купити срібні шаріки чи кинути в середину пригорщу срібних монеток в мене друг просто чорний археолог і є такі що не мають ніякої ціності бо пошкоджені а так натуральне срібло ще римської іперії і просить за це 1 л меду.

Серебро однозначно поможет. Кроме того очистится (в разной степени, в зависимости от загрязнений, брошенные в воду монеты).

beekeeper
24.06.2016, 19:32
Капающая поилка зависит от давления воды в баке, относительно атмосферного давления. Чем меньше давление, тем реже капли, и на конец они вообще перестают капать. Когда мы периодически рядом с поилкой, то проблем нет, приоткрыли краник и снова капает. А если на пасеке вы раз-два в неделю? Ведь если вода исчезла, то пчелы будут искать другой источник воды, даже если он будет за километр от пасеки. Хуже всего если он будет постоянным, ведь тогда пчел почти невозможно снова приучить к поилке. Я использую автопоилку которой очень доволен. Чтобы не дать застаиваться воде, по приезду на пасеку, выливаю из корыта воду, и она самостоятельно заливается снова из бака. В корыте вода постоянно держится на минимальном уровне, и при замене выливается небольшое количество. Замену и долив воды в баке нужно производить индивидуально, так же как и при капающих поилках.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Волкотрубенко
17.08.2016, 09:49
Чтобы не дать застаиваться воде, по приезду на пасеку, выливаю из корыта воду Чтоб вода в баке не застаивалась бросаю серебряное изделие, у меня старые монеты, у одного деда видел подвешивал медаль. Нет ни водорослей ни гниющих пчел.

MaXUA123
18.08.2016, 09:43
Капающая поилка зависит от давления воды в баке, относительно атмосферного давления. Чем меньше давление, тем реже капли, и на конец они вообще перестают капать. Когда мы периодически рядом с поилкой, то проблем нет, приоткрыли краник и снова капает. А если на пасеке вы раз-два в неделю? Ведь если вода исчезла, то пчелы будут искать другой источник воды, даже если он будет за километр от пасеки. Хуже всего если он будет постоянным, ведь тогда пчел почти невозможно снова приучить к поилке. Я использую автопоилку которой очень доволен. Чтобы не дать застаиваться воде, по приезду на пасеку, выливаю из корыта воду, и она самостоятельно заливается снова из бака. В корыте вода постоянно держится на минимальном уровне, и при замене выливается небольшое количество. Замену и долив воды в баке нужно производить индивидуально, так же как и при капающих поилках.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
А я то думаю чому мою капаючу поїку ніяк невиходить відрегулювати. Постійно або перестаю капати або викапує дуже швидко. А виявляється справа в атмосферному тиску.