PDA

Просмотр полной версии : Підсилення та активний розвиток бджолиних сімей.


WestOne
10.05.2015, 00:43
Хотів би отримати поради щодо способів активного розвитку бджолиних сімей весною. дякую.

medodan
10.05.2015, 07:36
Хотів би отримати поради щодо способів активного розвитку бджолиних сімей весною. дякую.

Якщо ви вірно вказали кількість семей , то вірним буде наступне:

1.Стимулююча підкормка 150-250гр сиропу (50% цукор) на добу, в залежності від того , як бджоли засвоюють. Можно , наприклад, ставити маленьку пластикову тарілку зверху рамок, поклавши шматочок рейки , як плотик. Не накривати. По тому ,як бджоли вибирають сироп , можна також оцінити здоровья сімьї та присутність взятку.
Також маэ бути доступ до чистої, не солонуватої води в поїлках. Опис шукайте на форумі.

2.Зтиснення внутрішнього простіру вулика до розмірів самого гнезда. Бджоли мають щільно обсиджувати лише рамки на яких э розплід та корм. Розширення вощиною та сушниною проводити , коли э взяток чи підкормка і обережно підставляючи під край гнезда перед останнью рамкою. Коли стільники (на вощині) відбудовано (8-10 мм заввишки), можна додавати наступну.

3. Правильний внутрішній клімат : А ні зайвоі вологості ані сухості немаэ бути. Гніздо маэ бути утепеленим, а влітку забезпечене достатньою вентиляціею (ніякої плівки та матів поверх рамок). Вулики треба ставити в трохи затіїненому місці -інакше зайві затрати сил сімьї , на вентиляцію.

4.Відсутність хвороб. Бджоли можуть розвиватись та продуктивно працювати лише за умови здоровья сімьї. Тож ви маэте знати вже зараз що таке Нозематоз, Вірусний параліч бджіл, Акарапідоз , і найважливіше , мабуть - Вароаттоз... Якшо вчасно проводити профілактику та відреагувати при перших сімптомах - сімьї розвинуться нормально (за умови що э кормова база з медодаїв , та нормальні умови утримання).

5. Виключити часті ревізії семей. Це не варто робити частіше 7-10 дней , краще конспектуйте прочитане , готуйтесь до ревізії із конкретною ціллю та розумінням того що треба зробити\побачити\перевірит и. Бажанно - раз на 2 тижні , але дуже поважно та обережно. Не намагайтесь нічого робити у холодні чи просто вітряні дні без нагайноі потреби.

6.Виключите можливість воровства на пасіці. Ніяких мисок від сиропу чи рамок ззовні вулика не маэ бути - це ОБОВ*ЯЗКОВО спровокуэ бджіл. Якщо сімья слабенька - відрегулюйте проход у льотках на 3-4 бджоли взавширшки , не більше...
Лише сильна сімья зможе захистити себе за таких умов. Також приділить увагу мурахам. Біля вулика немаэ бути зарослів трави, а підсавку краще обробити чимось що віджене мурах.

7.Майте завжди чистий та ісправний інвентар (щоб унеможливити переніс інфекції та не марнувати час у відкритого гнізда). Контролюйте чистоту у вулику (відсутність павутиння , опоношених рамок та сміття (підмор ,пліснява,воскова крошка) на дні)
Також знадобиться "аптечка" - ноземат , эндоглюкін , біпін, полоски від клещів. Ви не маэте витрачати час на пошуки , якщо щось пішло не так - все маэ бути під руками.

8.Контролювати наявність міста для сіву матки та приносів нектару.
Сімья маэ мати простір для розвитку але не бути у тісноті - інакше роевий стан. Це щось середне між п.2 та станом , коли э хочаб 3-4 чисті та вільні рамки. Актуальне влітку.

Цього маэ бути достатньо. Коли з*явится можливість , зможете переставляти рамки з закритим розплодом від сильних сімей до тих що слабкіші. Це виравнюэ "силу" семей .
Також необхідно уважно відмічати у записах стан сімей на момент ревізії - щоб вчасно прийняти рішення по підсиленню\розширенню\проф ілактиці.

P.S і найголовніше : якщо щось не зрозуміло чи э піїдозри\сумніви - обов*язково не зволікайте запитувати на форумі , але будь ласка , описуйте свої реалії більш конкретно.

Владимир Татомир
24.02.2016, 00:09
Впереди по всей видимости будет затяжная весна.Первые облеты уже прошли, интересно, кто и как планирует весеннее развитие своих семей.

gru.v
24.02.2016, 00:26
Впереди по всей видимости будет затяжная весна.Первые облеты уже прошли, интересно, кто и как планирует весеннее развитие своих семей.
вот тоже голову над этим ломаю, эх знать бы 100% прогноз погоды
а вообще как по мне то лучше бы этих облетов не было и до марта не было выше +5 а ночами можно и до -3, но маємо те що маємо:kill:

Владимир Татомир
24.02.2016, 00:35
gru.v, но должен же быть хоть примерный план действий, особенно у пчеловодных профессоров со стажем.

Димас
24.02.2016, 01:11
Впереди по всей видимости будет затяжная весна.
С чего Вы решили, еще зима продолжается.
но должен же быть хоть примерный план действий
https://www.youtube.com/watch?v=IENByyTh43I

gru.v
24.02.2016, 01:48
но должен же быть хоть примерный план действий, особенно у пчеловодных профессоров со стажем.
я думаю они уже по накатаной тропе идут
я вот думал попробовать вывести маток с таким расчетом что бы на конец акации были плодными, что-то мне сдается что нужно будет вносить коррективы, но время покажет, а пока план один дожить до устойчивого тепла, пересадить семьи в продизенфицированые ульи, а там пообстоятельствам

vodolej
24.02.2016, 08:20
Хотів би отримати поради щодо способів активного розвитку бджолиних сімей весною. дякую.
Дивіться тут, пост 335
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

верес
24.02.2016, 09:18
Якщо ви вірно вказали кількість семей , то вірним буде наступне:
а якщо ні, що по іншому?

Волкотрубенко
24.02.2016, 10:17
gru.v, но должен же быть хоть примерный план действий, особенно у пчеловодных профессоров со стажем.
Рассказываю подробный свой план вплоть до середины или конца апреля, каждое действие посуточно:
-Не лезь в отлаженный механизм.

Димас
24.02.2016, 11:16
я думаю они уже по накатаной тропе идут
я вот думал попробовать вывести маток с таким расчетом что бы на конец акации были плодными, что-то мне сдается что нужно будет вносить коррективы, но время покажет
Какой-то секретный план на сезон в целом, конечно, есть у каждого. Но план по пунктам и по датам вряд ли...Весной многие действия зависят от погоды. Если даже акация последние годы зацветает от 8 мая до 22, то соответственно тяжело заранее привязать какие-то работы к датам.

vodolej
24.02.2016, 12:57
Какой-то секретный план на сезон в целом, конечно, есть у каждого. Но план по пунктам и по датам вряд ли...Весной многие действия зависят от погоды. Если даже акация последние годы зацветает от 8 мая до 22, то соответственно тяжело заранее привязать какие-то работы к датам.
В "плане", который в голове, записать: за неделю до момента зацветения акации старую матку убрать ( задавить и посадить в отводок, в карман и т.п.) и пусть выводят новую матку сами. Через наделю оставить один лучший маточник а остальные убрать. Как узнать когда зацветет у вас акация? - Нужно заиметь друга который проживает километров на 30 южнее от вас. Если у него акация зацвела, то через неделю зацветет у вас.
При этом приеме все что есть в улье будет залито нектаром. Иногда удается взять на откачку 18 рамок дадана.
(ИМХО)

Димас
24.02.2016, 12:59
В "плане", который в голове, записать: за неделю до момента зацветения акации старую матку убрать ( задавить и посадить в отводок, в карман и т.п.) и пусть выводят новую матку сами.
Такой пункт не входит в мой план:) Акация особо не интересует как и свищевые матки.

Владимир Татомир
24.02.2016, 20:02
Рассказываю подробный свой план вплоть до середины или конца апреля, каждое действие посуточно:
-Не лезь в отлаженный механизм. . .Уже много слышал о мифах.Первое, отлаженный механизм, и второе, где читал не помню, но кто то писал, что хватит и раз в августе мед забрать, а пчелы сами все сделают.

Дмитрий84
24.02.2016, 20:16
В найближчі 14 днів провести огляд ( якщо буде від 1 рамки розплоду поставити заставні з фольгоізолу + розпечатати мед в стільниках.При нормальній погоді близько середини березня дати 1 -2 рази сироп з апимаксом, або ХЄ. Наприкінці березня обробити ( дати )асконазол а\або здоровою бджілкою в квітні вже можна буде судити по погоді і підставляти суш + з садками вощину ну і можливо 100 -200грам сороп. Приблизно так, відповідно буду вносити корективи.....

apbsvf
24.02.2016, 20:19
При этом приеме все что есть в улье будет залито нектаром. Иногда удается взять на откачку 18 рамок дадана.
Я тоже использую этот прием, только после отбора матки, через неделю убираю все маточники, а взамен даю маточник на выходе, выведен от лучших маток. Еще надо учитывать то, что не все пчелосемьи хорошо работают при отсутствии матки. Где- то читал, что плохо работают Украинская степная, но лично я наблюдал такое явление и у Карпатки, одна из пяти, приобретенных у Мукачево.

Дмитрий84
24.02.2016, 20:30
Я тоже использую этот прием, только после отбора матки, через неделю убираю все маточники, а взамен даю маточник на выходе, выведен от лучших маток. Еще надо учитывать то, что не все пчелосемьи хорошо работают при отсутствии матки. Где- то читал, что плохо работают Украинская степная, но лично я наблюдал такое явление и у Карпатки, одна из пяти, приобретенных у Мукачево.

З впевненістю можу сказати що сімї з УС працюють без матки більш чим адекватно ( в моєму розумінні )....

Олег к
24.02.2016, 20:50
Какието другие может факторы влияют не зависимо от породы.

Дмитрий84
24.02.2016, 20:58
Сила, здоровя, погода і думаю систама вулика.....як на мене це основні чинники....

amator
24.02.2016, 22:41
-Не лезь в отлаженный механизм.

Тоже не хочу мешать механизму работать, но в прошлом году сошли на нет семьи сами по себе. В этом году не хочу повторения.

Добавлено через 1 минуту
З впевненістю можу сказати що сімї з УС працюють без матки більш чим адекватно ( в моєму розумінні )....
В моей не большей практике было, что несколько семей остались без маток на акацию и перестали работать полностью.

Добавлено через 1 минуту
В этом году планирую сжать семьи и давать подкормки. Практически как в посте №2.

gru.v
24.02.2016, 22:48
В моей не большей практике было, что несколько семей остались без маток на акацию и перестали работать полностью.
аналогично и у меня, семьи без маток работают как минимум в полсилы в лучшем случаи, а в большинстве работа практически отсутствует

Gerasim
25.02.2016, 16:13
Кто-то применял такую подкормку?
1.Хмель (порошок) 3 литра
2.Пыльца 10%
3.Сироп 5 литров
4.Сахарная пудра 8 кг.
5.Протеин 10%
Смотрите видео с 8-й минуты.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Димас
25.02.2016, 19:50
Кто-то применял такую подкормку?
1.Хмель (порошок) 3 литра
2.Пыльца 10%
3.Сироп 5 литров
4.Сахарная пудра 8 кг.
5.Протеин 10%
Смотрите видео с 8-й минуты.
Доприменяются, что вообще мед не купят через анализ:) Чего только не прут весной бедным пчелам:D

Владимир@
28.02.2016, 00:42
Кто-то применял такую подкормку?
1.Хмель (порошок) 3 литра
2.Пыльца 10%
3.Сироп 5 литров
4.Сахарная пудра 8 кг.
5.Протеин 10%
Смотрите видео с 8-й минуты.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Лучшая белковая подкормка это пыльца(на кофемолку и медка)(ИМХО) а углеводную давать отдельно(сироп)

vodolej
28.02.2016, 10:47
Рассказываю подробный свой план вплоть до середины или конца апреля, каждое действие посуточно:
-Не лезь в отлаженный механизм. . .Уже много слышал о мифах.Первое, отлаженный механизм, и второе, где читал не помню, но кто то писал, что хватит и раз в августе мед забрать, а пчелы сами все сделают.
Ага, це стара формула. " Мій дід так робив, мій батько так робив і я так робити буду". А потім глянули, а сусіди вже в 30 раз живуть краще за нас ....
Я б вам порадив японський вулик. Там ні вощинни ні рамок не треба. Весною заселив і все до самої осені нічого робити на треба а потім відібрати мед і все на тому
:rofl2::rofl2::rofl2:

Добавлено через 4 минуты
[quote="gru.v;122432"]Цитата:
Сообщение от amator
В моей не большей практике было, что несколько семей остались без маток на акацию и перестали работать полностью.

аналогично и у меня, семьи без маток работают как минимум в полсилы в лучшем случаи, а в большинстве работа практически отсутствует
Так работают почти все породы пчел кроме карпатской

Владимир Татомир
28.02.2016, 15:12
Я б вам порадив японський вулик.
Это не мне, а автору сообщения № 10.Я не сторонник лазить в улья как на срачку, но тем не менее, внимание пчелам нужно уделять постоянно.