PDA

Просмотр полной версии : Що за звір і як з ним боротися?


Лентяй2
24.06.2016, 09:35
Доброго дня, шановні форумчани. Займаюсь пасікою не так давно, тому хочу запитати у старожилів. Ситуація така: цього року (в ті роки такого не було) на один вулик нападають такі джмілі, в льоток вони не пролазять. але все одно лізуть і лізуть якоїсь холери. Бджоли замість того, щоб збирати мед, цілий день з ними воюють. Обліплюють клубком і загризають. Періодичність прильоту цих джемилів 1-2 в 5 хвилин. Причому така ситуація тільки біля одного вулика, біля інших все спокійно.
Про джмелів- їх, як говорять, завезло з-за кордону сусіднє господарство, що займається вирощуванням чорниці садової.
Я вже думаю, може цей вулик співпадає по кольору з вуликами того господарства і джмелі путаються? Перекрасить вулик чи що?
Хто що скаже?
Добавляю фото

MERLIN-2
24.06.2016, 12:51
Минулого року теж такі прилітали. Декілька десятків валялись біля прилітки. Цього року ще не бачив, але я не постійно знаходжусь біля вуликів.

menger
24.06.2016, 21:56
Та поїхати в це господарство, запропонувати затравити цих переселенців, а натомість поставити свої вулики. В мене теж є декілька кущів чорниці, і бджоли їх час від часу відвідують

Лентяй2
04.07.2016, 10:12
Перекрасив лицьову сторону вулика- джмілі більше не докучають (за виключенням декількох екземплярів).

Лентяй2
20.06.2017, 12:54
Всім доброго дня. Ситуація з цими джмілями повторюється (тільки докучають вже 2-м вуликам). Я ці вулики весною перекрасив у червоний, але помогло ненадовго, є і інші такого кольору- але туди ця зараза не лізе...:confused:
Може знову лицьову сторону в якийсь кислотний колір пофарбувати?
Буду вдячний за будь-які поради (готовий вже набудь що аби відкараскатись від цих "гостів"):hunt:

kroxaru
21.06.2017, 08:27
Этих зверей привозят и на опыление подсолнечников.
Стояли от нас в 1км,но конфликтов с ними не наблюдали.

Лентяй2
22.06.2017, 08:14
Знову перекрасив лицеву сторону вуликів (як варіант- джмілі бояться запаху фарби), можливо допоможе...:nunu::kill:

Юрий Вл.
22.06.2017, 10:23
Знову перекрасив лицеву сторону вуликів
Це марна справа, бджоли ( як приклад ) розрізняють декілька кольорів, але йдуть в першу чергу на місце. Вихід з цього становища лежить на поверхні - розміри бджіл і тих комах дуже різняться, тому треба знайти ( або зробити самому ) сітку, в яку джмелі не пролазять і встановити її на льоток. Якщо зробити її з тонкого дроту, бджолам вони не додасть клопоту. Після того, як джмелі не зможуть пролізти в вулик, їх кільість зменьшиться ( напевно :) ). Успіхів.

Константин Корпусов
22.06.2017, 11:24
Ганеманка на леток (видео видел ) как легковый заградитель. А есть ещё нижные летки с двумя вкладышами -мелкие дырочки и крупнее. В крупных пчела пролазит. Вот только трут не выйдет

Лентяй2
22.06.2017, 16:53
Вся справа в тому що в льоток джмілі не влазять (поставив льотковий загороджувач)...
Сядають на прильотку і тут їх бджоли і атакують (замість того щоб іти в поле...)

Лентяй2
23.06.2017, 13:18
Добавлю фото
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Волкотрубенко
14.05.2023, 21:38
Замітив недавно на літньому точку таких жуків. Щось раніше не бачив. Гугл підказав що це майка звичайна, занесена в червону книгу, личинки паразитують на бджолах.
Одну з причин зникнення цього виду пов'язують з зменшенням диких бджіл.
Здається я своїм безмекамендозним пасічникуванням відновлюю не тільки бджіл а й шкідників.:ura1:

icetee
14.05.2023, 22:08
Замітив недавно на літньому точку таких жуків. Щось раніше не бачив. Гугл підказав що це майка звичайна, занесена в червону книгу, личинки паразитують на бджолах.

Одну з причин зникнення цього виду пов'язують з зменшенням диких бджіл.

Здається я своїм безмекамендозним пасічникуванням відновлюю не тільки бджіл а й шкідників.:ura1:Де помітив, у вуликах?

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Волкотрубенко
14.05.2023, 22:35
Де помітив, у вуликах?

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Ні, на землі і не одного.