PDA

Просмотр полной версии : Медопродуктивність промислових насаджень малини?


Юрій Чугай
17.11.2016, 23:39
Шановні колеги, от і настав той щасливий день коли в моій місцевості починають хоч щось сіяти садити - якось раптом всіх зацікавив малиновий бізнес. Здається, що медом там намазано, просто шабаш якийсь - новоспечені фермери один перед другим тикають в землю саджанці малини.
Поки ті фермери як метелики на вогонь летянь за довгим долларом, мене цікавить питання: чи має хтось досвід кочівлі на промислові малинові плантаціі. Які підводні камені такоі затіі:
1. Чим і коли обробляють?
2. Скільки меду з сім'і можна зібрати ( чи не спішити мити бідони)?
3. Коли починає цвісти ( знаю, що промисловці малинники націлені тільки на осінній врожай).

Берендей
17.11.2016, 23:57
Вывозил на малину, вывез как и полагаться по нормам 1 улей на 2 га. малины. цветение малины пересекается с цветением акации. Развитие пчел хорошее. Товарного меда к сожалению взять не удалось, все ушло в развитие а из за пары кроющих рамок не захотелось специально тянуть медогонку. Одним словом малина была выкачана с общем разнотравьем. Я бы на малину ставку не делал, у Гибридов которые сейчас сажают очень малая медопродуктивность.

Стрельчук Олег
18.11.2016, 01:14
Пыльцу носят с малины нормально .А вот с нектаром согласен не очень .В лесу дикая ежевика выделяет намного больше .На лесном точке на ней пчелы очень много.

ktish
18.11.2016, 01:50
У нас есть дикая малина в лесах, дает не плохо слышал. Где-то читал, что малина чем севернее, тем лучше выделяет, прохладный климат она любит.

Кудлянин
18.11.2016, 04:52
якось раптом всіх зацікавив малиновий бізнес.
И не только малиновый . Сейчас все кинулись садить ягодники - малина , смородина разная , ежевика . Продать мешок картошки и 10 поллитровых баночек ягоды по цене одинаковы , по трудозатратам разные и ягоды продаются за час , а с картошкой нужно стоять целый день . У меня сварщик в бригаде до 15 лет жил с родителями на Дальнем Востоке . Отец держал пчел . Так они качали мед с малины - мед прекрасный и взятки очень хорошие . Но там же климат совсем другой и площадя - вырубки , горельники сотни гектар . Когда цветет малина не гул стоит , а рев .

Юрій Чугай
18.11.2016, 06:40
Поки біля пасіки площі не великі 5-10 га, але на моєму безриб'і цей рак виглядає як непоганий лосось.:poklon:. Головне щом менш травили, бо в нас народ не грамотний...
Буду спостерігати.

Кудлянин
18.11.2016, 07:18
Поки біля пасіки площі не великі 5-10 га
10 га малины - это большая площадь , можно расчитывать и на взяток . Я не встречал рекомендаций по обработке малины в период цветения , обычно обрабатывают ранней весной .

АНД
18.11.2016, 10:38
Поки біля пасіки площі не великі 5-10 га, але на моєму безриб'і цей рак виглядає як непоганий лосось.. Головне щом менш травили, бо в нас народ не грамотний...
Буду спостерігати. зарас самі вигідні сорти малини раменантні, по перше плодоносять до морозів, а по друге ці сорти на зиму скошуються під саму землю, а за цього їх не потрібно обробляти від шкідників, адже шкідниеи на зиму ховаються в стебла, а їх вирізується після мінусових температур одже шкідників таким способом удаляється і відпадає питаня ядами обробляти аже для любого фермера використання ядів бє по гаманцю, з власного досвіду, можливий обробіток від борозняка після уборки врожаю і раною весною, а до цвітіння це ще пару місяців росту. якщо знайду то викину пару фоток своєї раменнантної малини, бжоли весь час крутяться на ній:ok:

Стрельчук Олег
18.11.2016, 15:27
И не только малиновый . Сейчас все кинулись садить ягодники - малина , смородина разная , ежевика . Продать мешок картошки и 10 поллитровых баночек ягоды по цене одинаковы , по трудозатратам разные и ягоды продаются за час , а с картошкой нужно стоять целый день . У меня сварщик в бригаде до 15 лет жил с родителями на Дальнем Востоке . Отец держал пчел . Так они качали мед с малины - мед прекрасный и взятки очень хорошие . Но там же климат совсем другой и площадя - вырубки , горельники сотни гектар . Когда цветет малина не гул стоит , а рев .

То что садят много малины для продажи это точно.Я и сам бы не знал если бы не пришли домой и попросили пакеты для опыления .На вырубке посадили около 20 га малины от пасеки 3км по прямой через лес .:)

Юрій Чугай
18.11.2016, 16:22
В нас люди як подуріли садять на паях по 2-4 га, біля хат по 5-10 сот . Запал в кращих традиціях радяньськоі пропаганди. Надіюсь, того запалу вистачить на кілька років, бо ще кілька років тому всі хотіли пасічниками бути...
Читав я за технологію вирощуаання реманантноі малини - тому і питав коли ж вона цвіте, якщо іі щороку під нуль скошують? По логіці цвітіння не може співпасти з акацією, бооднорічні пагони тільки набиратимуть силу.

віталий
18.11.2016, 18:26
Читав я за технологію вирощуаання реманантноі малини - тому і питав коли ж вона цвіте, якщо іі щороку під нуль скошують? По логіці цвітіння не може співпасти з акацією, бооднорічні пагони тільки набиратимуть силу.
Маю на городі польский сорт ремонтантної малини "полана", повне плодоношення наступає 1 липня, цвітіння думаю на 2 тижня раніше.Хімії використовуєть обмаль.

П.С. Подарував всім сусідам саджанці цієї малини, тепер я постійно маю подяяяяяку, а мої бджоли політок (взяяток).

АНД
18.11.2016, 19:43
зарас самі вигідні сорти малини раменантні, по перше плодоносять до морозів, а по друге ці сорти на зиму скошуються під саму землю, а за цього їх не потрібно обробляти від шкідників, адже шкідниеи на зиму ховаються в стебла, а їх вирізується після мінусових температур одже шкідників таким способом удаляється і відпадає питаня ядами обробляти аже для любого фермера використання ядів бє по гаманцю, з власного досвіду, можливий обробіток від борозняка після уборки врожаю і раною весною, а до цвітіння це ще пару місяців росту. якщо знайду то викину пару фоток своєї раменнантної малини, бжоли весь час крутяться на ній
__________________[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Берендей
18.11.2016, 19:57
у і питав коли ж вона цвіте, якщо іі щороку під нуль скошують? По логіці цвітіння не може співпасти з акацією, бооднорічні пагони тільки набиратимуть силу.
Не скашивают ее каждый год под ноль. И у нас все кто садят малину делают ставку на ранние сорта. Все первое стоит денег а в период массового созревания цена не такая привлекательная. Вспомните цену на первую редиску, огурцы, помидоры, арбузы и цену на эти же продукты когда идет их массовый сбор. Вот по этому все кто считают деньги делают ставку на ранние сорта, а от сюда и раннее цветение малины.

Юрій Чугай
16.03.2017, 08:25
Провів "ревізію" малинових паїв. В 2016 році посаджено більше 14 га малини у кількох власників. Підготовлено з осені ще один великий пай.:ura1:
Познайомився та обмінявся телефонами з одним з "фермерів". На запитання "чи будете обробляти чимось в період цвітіння?" гордо відповів "канєшно!". На запитання "чим і чи не пошкодить бджолам?" сказав "не знаю - треба дивитись". Тобто він взагалі не знає чим буде кропити, але кропити буде точно.:diabolo:
Не мала баба клопоту - купила поросят (подумав тоді).
Лячно стало за бджіл. Подумую про реєстрацію пасіки, бо потім фіг доведеш, що вона в тебе була :03:.

ДобровоЛ
08.12.2019, 00:23
Провів "ревізію" малинових паїв. В 2016 році посаджено більше 14 га малини у кількох власників. Підготовлено з осені ще один великий пай.:ura1:
Познайомився та обмінявся телефонами з одним з "фермерів". На запитання "чи будете обробляти чимось в період цвітіння?" гордо відповів "канєшно!". На запитання "чим і чи не пошкодить бджолам?" сказав "не знаю - треба дивитись". Тобто він взагалі не знає чим буде кропити, але кропити буде точно.:diabolo:
Не мала баба клопоту - купила поросят (подумав тоді).
Лячно стало за бджіл. Подумую про реєстрацію пасіки, бо потім фіг доведеш, що вона в тебе була :03:.

Да, уж!:diabolo::hunt:

Юрій Чугай
13.12.2019, 17:50
"Малиновий" бізнес у людей м"яко кажучи не пішов. Всі чекали манни небесної і мало хто думав, що там ще й працювати прийдеться, бо наймана робоча сила ще й грошей коштує....
В минулому році не було ціни - двоє фермерів-початківців просто забили на малину. За дві зими і багату на воду весну і літо 2019 року 4 га малини вимокло, поле 1,5 га - закинуте і заросше бур"яном (ледь малину видно).
Шкода, так і не спробував малинового медку.

ДобровоЛ
18.12.2019, 13:46
Маю на городі польский сорт ремонтантної малини "полана", повне плодоношення наступає 1 липня, цвітіння думаю на 2 тижня раніше.Хімії використовуєть обмаль.

П.С. Подарував всім сусідам саджанці цієї малини, тепер я постійно маю подяяяяяку, а мої бджоли політок (взяяток).

Отаку "окупацію" і я використовую потихеньку!:rofl2::ok:

Добавлено через 3 минуты
Провів "ревізію" малинових паїв. В 2016 році посаджено більше 14 га малини у кількох власників. Підготовлено з осені ще один великий пай.:ura1:
Познайомився та обмінявся телефонами з одним з "фермерів". На запитання "чи будете обробляти чимось в період цвітіння?" гордо відповів "канєшно!". На запитання "чим і чи не пошкодить бджолам?" сказав "не знаю - треба дивитись". Тобто він взагалі не знає чим буде кропити, але кропити буде точно.:diabolo:
Не мала баба клопоту - купила поросят (подумав тоді).
Лячно стало за бджіл. Подумую про реєстрацію пасіки, бо потім фіг доведеш, що вона в тебе була :03:.

Та як і доведете - нічого ж все одно не заплатять. Переконаний!(ИМХО)

Добавлено через 1 минуту
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

О, яка класна малина. Отакої б насадити мені у лісі":ok::ah:

Добавлено через 3 минуты
Пыльцу носят с малины нормально .А вот с нектаром согласен не очень .В лесу дикая ежевика выделяет намного больше .На лесном точке на ней пчелы очень много.

А по довідниках чомусь пишуть усе навпаки...:ah:

Юрій Чугай
15.08.2020, 18:45
Сьогодні вперше став свідком роботи бджіл на ремонантній малині. Тижні зо два вже з обіду літають в ту сторону. Пай з поганенькою (вимокла) малиною аж гуде. Вагів на тому точку нема, але для підтримки штанів щось приносять, є мінімальний наприск в свіжо підставлених відкачених корпусах. Почав закорм пізніх роїв, цікаво., чи будуть брати сироп?

wwlo
16.08.2020, 09:41
в мене малину досить активно відвідують бджоли,але старі посадки.Польська не прижилась-не хватає вологи.