PDA

Просмотр полной версии : Оцінка роботи в касетному павільйоні


Leytenant
27.10.2017, 14:21
Доброго дня, шановні форумчани!
Останні роки стає популярним павільйонне касетне утримання бджолосімей.
Можливо в Україні це ще не так популярно, але є люди які цим займаються. Я теж загорівся цим питанням, перечитав масу форумів і думок стосовно переваг і недоліків в плані результатів роботи. Ми розуміємо, що сам результат залежить від дуже багатьох факторів, а не тільки від павільйону.
Зараз в Інтернеті є багато пропозицій про продаж таких павільйонів людьми, які 1-2 роки назад їх придбали і зараз продають їх. Правдиву відповідь від них чому вони це роблять отримати непросто. Тому хочу підняти тему обговорення виключно зручності ( комфорту) роботи в касетних павільйонах. Можливо адміни допоможуть організувати голосування?
Пропоную наступні питання для голосування ( по можливості потім з поясненням своїх відповідей):
1. Робота в такому павільйоні просто нестерпна
2. Працювати в такому павільйоні складно
3. По зручності співставно з роботою на вулиці
4. Мені набагато простіше працювати в павільйоні, ніж на вулиці
5. Працювати в павільйоні прекрасно, не збираюсь відмовлятися

Дуже прошу голосувати тих людей, які мають власний досвід використання.
Будь ласка, зважте всі фактори, а не тільки зручність кочування, або незручність довгого коридору і т.д. Щоб заради зручності в 1-2 кочівлях за рік, весь інший час роботи не знущатись над собою!

Leytenant
29.10.2017, 13:39
Невже касетний павільйон залишається диковинкою для нас, що немає поки жодної відповіді по опитуванню? Хоча це теж, в принципі, цікавий момент.:(

бігунець
29.10.2017, 17:47
Років 5 тому придивлявся до павільйонів. Навіть мріяв зробити. Та зваживши все "за" і "проти" відмовився. Можливо є бджоли, які спокійно реагують на пасічника, та це не відноситься до моїх місцевих. Що буде в павільйоні? Вже краще платформа. Хоч і від неї поки що відмовився.

Leytenant
29.10.2017, 18:04
Років 5 тому придивлявся до павільйонів. Навіть мріяв зробити. Та зваживши все "за" і "проти" відмовився. Можливо є бджоли, які спокійно реагують на пасічника, та це не відноситься до моїх місцевих. Що буде в павільйоні? Вже краще платформа. Хоч і від неї поки що відмовився.

Головним мінусом для Вас виявилось нерозуміння того, як проведуть себе бджоли у закритому просторі. Хтось із власної практики це може прокоментувати, а то в Інтернеті все красиво виглядає....
А які плюси на той момент Ви для себе знайшли?

ttarik2009
30.10.2017, 08:58
Может мало распространены кассетные павильйоны, потому и инфы нет. Могу сказать одно - у нас в бригаде один товарищ содержит пчел именно в кассетном павильйоне. Вместимость - 50 семей х 16 рамок Дадана. Кассеты расположены в 3 яруса. Много общался с ним на тему "хорошо - плохо", с его слов рассказываю дословно. Из минусов: а) - неудобство в обслуживании, нормально обслуживать только средний ярус, нижний - очень низко, так как бы улей стоит прямо на земле, верхний - соответственно отбираете рамки с 3-го корпуса Дадана не снимая его с улья; б) - невозможность нормального расширения семьи, 16 рамок дадана - это потолок, отсюда и постоянное роение, и частые откачки меда. Из плюсов: один, но самый существенный - мобильность. Пока вся бригада всю ночь таскает лежаки на тракторный прицеп, он трактористу дал бутыль меда - и через час его пасека на новом точке. Ну, вот так примерно, в общих чертах..............

zelya343
30.10.2017, 09:18
50 семей х 16 рамок Дадана. Кассеты расположены в 3 яруса

16 рамок дадана - это потолок
А можно поподробнее? Здесь я не уловил.
1. Если кассеты в 3 яруса, всего 16 Д-рамок, то по сколько рамок в кассете? Или кассеты разные?
2. Может проблема роения не в кассетном устройстве, а в недостаточном объеме для каждой семьи? Не маловато ли 5.3 Д-рамки для кассеты?
Ну и "форма" тоже. Если в природе гнездо любит и стремится к круглому сечению, то мы со своими рамками можем предложить им квадратное жилье, это 10 Д-рамок, 8 - это уже как вариант. И пускай себе сидят там сферой. А что за гнездо на 5 рамках?(ИМХО)

ttarik2009
30.10.2017, 10:15
Не маловато ли 5.3 Д-рамки для кассеты?
Немного не так. Сейчас попытаюсь изобразить схематически.

Leytenant
30.10.2017, 10:26
Вместимость - 50 семей х 16 рамок Дадана. Кассеты расположены в 3 яруса.
Те що пропонується зараз для касетних павільйонів - то це 4 касети по 8 рутівських рамок. Або 2 касети по 8 даданівських рамок + 2 касети по 8 рамок на 145. Мені здається, що в обох варіантах місця для розширення достатньо. В одному стояку можна утримувати по 2 таких сім'ї і, при необхідності, можна об'єднати в медовик.

zelya343
30.10.2017, 10:38
Те що пропонується зараз для касетних павільйонів - то це 4 касети по 8 рутівських рамок. Або 2 касети по 8 даданівських рамок + 2 касети по 8 рамок на 145. Мені здається, що в обох варіантах місця для розширення достатньо. В одному стояку можна утримувати по 2 таких сім'ї і, при необхідності, можна об'єднати в медовик.
Да, все кассеты в павильонах 8-рамочные. При любом раскладе, при любых рамках места достаточно.
У меня 2 кассетных улья на альпийскую рамку, тоже по 8 рамок. Меньше не видел

ttarik2009
30.10.2017, 10:39
На рисунке изображен поперечный разрез павильйона, с каждой стороны расположено три яруса кассет, по 8 кассет на 16 рамок в каждом ряду, итого 24 кассеты (24 семьи) с каждой стороны павильйона - это 48 семей плюс две семьи с переднего торца внизу, изнутри получается лежанка для сна на пчелах.

24948

zelya343
30.10.2017, 11:54
На рисунке изображен поперечный разрез павильйона, с каждой стороны расположено три яруса кассет, по 8 кассет на 16 рамок в каждом ряду, итого 24 кассеты (24 семьи) с каждой стороны павильйона - это 48 семей плюс две семьи с переднего торца внизу, изнутри получается лежанка для сна на пчелах.
Ясно. Этот павильон для каторжников. Да и не кассеты это, а выдвижные улья-лежаки, работа здесь порамочная. Кассетный - это многокорпусный стояк, в котором корпуса сделаны в виде кассет и выдвигаются горизонтально, как шухлядки. В одном стояке - одна семья.
Рано или еще раньше хозяин выставит этот павильон на продажу
Щас жуткий ветер дует. Но если не поленюсь, то сбегаю и сфоткаю кассетный улей и выложу.

zelya343
30.10.2017, 12:16
Дюдя! Сфоткал, вот.

ttarik2009
30.10.2017, 12:47
Кассетный - это многокорпусный стояк

Согласен, но Вы говорите об кассетном улье, а человек открыл тему и интересуется кассетным павильоном.

zelya343
30.10.2017, 12:54
Согласен, но Вы говорите об кассетном улье, а человек открыл тему и интересуется кассетным павильоном.
Воистину так. Это я вам выложил, т.к. описанный вами павильон укомплектован не кассетными ульями, а лежаками на теплый занос. Поэтому он не является кассетным. В кассетном павильоне кассетные ульи, и внутри будет такой вид как на моем фото, только сплошной стеной

Leytenant
30.10.2017, 13:48
Ясно. Этот павильон для каторжников. Да и не кассеты это, а выдвижные улья-лежаки, работа здесь порамочная.
Ви маєте на увазі каторжну роботу саме з лежаками в павільйоні по такому принципу?

doc_doc
30.10.2017, 14:42
Кассетного павильона не имею и заводить не собираюсь по таким соображениям
1. Если бы такой павильон был более эффективным, удобным, выгодным и т.п., он был бы массово внедрен на промышленных пасеках по всему миру, прежде всего в США - лидере всего, что связано с эффективным бизнесом. Но этого не наблюдается.
2. По цене павильона можно купить раза в 4 больше ульев на тот же объем. То есть выбор - купить павильон на 50 семей или например 100 ульев вместе с семьями. Второе капиталовложение явно выгоднее.
3. По удобству - опыта не имею, но могу предположить, что с корпусами на улице работать удобнее.

Единственный плюс павильона - мобильность - перекрывается дешевизной рабочей силы. А вообще в Украине по-моему нет смысла кочевать, подсолнух повсюду, где пасеку не поставь.

Leytenant
30.10.2017, 15:09
2. По цене павильона можно купить раза в 4 больше ульев на тот же объем. То есть выбор - купить павильон на 50 семей или например 100 ульев вместе с семьями. Второе капиталовложение явно выгоднее.


Різниця в ціні є, але вона не така драматична, як Ви пишите. В павільйоні одне місце під сім'ю (4 касети на 230 рамку по 8 рамок) приблизно 2000-2200 грн (в ціну включено і касети (4 шт) і 32 готові рамки).
Рутівський вулик на 10 рамок і 4 корпуси коштує 1400 грн( ціну брав на сьогодні на одному з сайтів). Розумію, що на 2 рамки в кожному корпусі більше, тому далі рахую тільки 32 готові рамки Приблизно по 9-10 грн. На виході отримуємо 1400+300 і отримуємо 1700 грн порівняно з 2000-2200.
Різниця є, але не в 4 рази...

zelya343
30.10.2017, 16:02
Ви маєте на увазі каторжну роботу саме з лежаками в павільйоні по такому принципу?
Саме так. Уявiть що ви витягяете лежак на 16 рамок. Вiн не в невагомостi, щось важить. I якщо не треба нiчого переносити при кочiвлi (кiлька разiв на сезон), то треба тягати iх всерединi при кожному оглядi. Ви бачите якусь велику перевагу?
Я маю невеличкий досвiд роботи в павiльонi, там в одному корпусi на весь нижнiй ряд були розташованi сiм'i як в лежаках на теплий занос, на 16 рамок. Верхнiй ряд - на 20 рамок холодний занос, як в лежаках. Мiж ярусами була вiдстань, працювати було не зручно, але i не дуже важко.
Якщо павiльон дае якiсь переваги, то краще щоб вiн давав переваги в усiх напрямках, наскiльки це можливо. I якщо у вас нема нiякого павiльону, то це найкраще! Тому що ви зможете безкоштовно врахувати всi недолiки iснуючих павiльйонiв i вибрати найкращий, який вам до вподоби. На сьогоднiшнiй день це касетний(ИМХО)

doc_doc
30.10.2017, 17:43
Різниця в ціні є, але вона не така драматична, як Ви пишите. В павільйоні одне місце під сім'ю (4 касети на 230 рамку по 8 рамок) приблизно 2000-2200 грн (в ціну включено і касети (4 шт) і 32 готові рамки).
Рутівський вулик на 10 рамок і 4 корпуси коштує 1400 грн( ціну брав на сьогодні на одному з сайтів). Розумію, що на 2 рамки в кожному корпусі більше, тому далі рахую тільки 32 готові рамки Приблизно по 9-10 грн. На виході отримуємо 1400+300 і отримуємо 1700 грн порівняно з 2000-2200.
Різниця є, але не в 4 рази...

Кассетный павильон Пилипак из Винницы на 48 семей (как я понимаю, по 3 кассеты на 8 рамок 230-х), цена $4000. Это примерно 2230 грн на семью.

Новый рутовский 10- или 8-рамочник на 3 корпуса стоит +- 700 грн, лично я брал недавно несколько десятков по 650 грн. Выходит разница в 3,4 раза. Если взять расчет доставку 2-х павильонов, которая выйдет намного дороже разобранных ульев, мы в итоге выйдем на разницу в 4 раза, притом в случае с ульями мы имеем + 6 рамок.

Andruhan
30.10.2017, 19:02
В кассетном павильоне кассетные ульи, и внутри будет такой вид как на моем фото, только сплошной стеной
Когда-то кочевал на Полтавщине с дедом, у которого был такой павильон. Кочевать в нём было ему очень удобно, но мёду он с него не качал, когда вернулся на простые ульи- снова начал качать мёд!

zelya343
30.10.2017, 19:29
Когда-то кочевал на Полтавщине с дедом, у которого был такой павильон. Кочевать в нём было ему очень удобно, но мёду он с него не качал, когда вернулся на простые ульи- снова начал качать мёд!
И какая была причина?
Мне представляется что кассетный улей, особенно на альпийскую рамку, имеет медовое направление. В отличие от того-же лежака, в котором можно все понемногу, но ни в чем звезд с неба не достанешь (разве что в пакетном направлении). Я не вижу принципиальной разницы между многокорпусным и кассетным ульем, просто в кассетном плюс - легче работать, минус - он дороже, изготовить его сложнее. Почему тот дедушка был без меда в кассетных - должна быть причина какая-то.
У меня 2 кассетных улья на альпийскую рамку. Один сезон 2016 я в них отработал, а в этом сезоне в связи с переоборудованием подставки под рогатые они стоят пустые, установил но не успел заселить. Ничего я пока толком не понял, в следующем сезоне начну все сначала.

Leytenant
30.10.2017, 19:51
Дякую за Ваші підрахунки!
Однак мені здається, що не можна порівнювати вартість Лікарської ковбаси в магазині №1 з Любительською ковбасою в магазині №2. Потрібно або порівнювати одну й ту ж ковбасу в різних магазинах, або різні види ковбас в одному магазині. Тоді порівняння буде більш-менш релевантним.
Що маю на увазі? Ви знайшли в інтернеті першу, яка трапилась пропозицію по касетному павільйону, і порівнюєте її з ціною вулика, який купили у свого знайомого (наприклад). Зрозуміло, що ціни можуть різнитися дуже сильно!
Я для порівняння брав ціни на павільйон і на вулики НА ОДНОМУ сайті інтернет-магазину, який рекламується на нашому форумі. Ціни я Вам навів.

Новый рутовский 10- или 8-рамочник на 3 корпуса стоит +- 700 грн, лично я брал недавно несколько десятков по 650 грн.
Ми ж говоримо про 4 корпуси, а не про три! Також Ви не порахували вартість рамок, а їх буде 32, ціна 300-350 грн.
І на 8 чи на 10 рамок Ви купували, бо потім Ви говорите про "додаткові" рамки?
Можливо, якщо замовити павільйон, там де Ви купували вулики, то він там буде коштувати 2 000$ ?

Если взять расчет доставку 2-х павильонов, которая выйдет намного дороже разобранных ульев, мы в итоге выйдем на разницу в 4 раза, притом в случае с ульями мы имеем + 6 рамок.

Про вартість доставки згоден, але знову порівнюєте вартість доставки ГОТОВОГО павільйону, з вартістю доставки РОЗІБРАНИХ вуликів!!!! А хто збиратиме? Самостійно? А скільки свого часу на це витратите? А необхідний інструмент є? А він дістався безкоштовно?
І якщо вже про доставку, то ми говоримо про кочівлю, а звідси питання - можна найняти ЗИЛ для вивозу павільону, він зробить одну поїздку для цього. А скільки таких поїздок потрібно зробити Вам, щоб перевезти 48 корпусних вуликів? Мабуть 2-3... Можливо маєте платформу? То вона теж Вам не безкоштовно дісталася... А завантажуватимете самі, чи комусь заплатите за допомогу?
Я з Вами згоден, що вартість відрізняється, але не в 4 рази! Більше того - вулики можна купувати поступово, таким чином платячи частинами і довго, а тут потрібно віддати все і одразу.
Але я вже в наступному році зможу повезти 48 бджолосімей на медозбір, а Ви, при такому підході - через 3-5 років.
Мій висновок: Ціна павільйону без сумніву вища, ніж такої ж кількості вуликів, але ця різниця не разюча.
Поправте мене, якщо десь прорахувався, або щось забув.

Ворон
30.10.2017, 20:13
Мені касеетний павільйончик неподобається тільки двойним скупченям бджіл,з усіма наслідками,і потребою щороку міняти маток, або боротися з роїням,що в вагончику вашої кнструкції,проблемно.(ИМХО)

Leytenant
30.10.2017, 20:25
Мені касеетний павільйончик неподобається тільки двойним скупченям бджіл,з усіма наслідками,і потребою щороку міняти маток, або боротися з роїням,що в вагончику вашої кнструкції,проблемно.(ИМХО)

Так з роїнням потрібно боротися в будь-яких вуликах. Що в павільйоні не так? Взяв корпус і переставив на інший бік..
І що Ви маєте на увазі "подвійне скупчення" бджіл?

:) і в мене поки немає свого павільйону, я поки прицінююсь і збираю думки людей. А проголосувала поки одна людина, мабуть дійсно мало людей його використовує...

doc_doc
30.10.2017, 20:30
Дякую за Ваші підрахунки!
Однак мені здається, що не можна порівнювати вартість Лікарської ковбаси в магазині №1 з Любительською ковбасою в магазині №2. Потрібно або порівнювати одну й ту ж ковбасу в різних магазинах, або різні види ковбас в одному магазині. Тоді порівняння буде більш-менш релевантним.
Що маю на увазі? Ви знайшли в інтернеті першу, яка трапилась пропозицію по касетному павільйону, і порівнюєте її з ціною вулика, який купили у свого знайомого (наприклад). Зрозуміло, що ціни можуть різнитися дуже сильно!
Я для порівняння брав ціни на павільйон і на вулики НА ОДНОМУ сайті інтернет-магазину, який рекламується на нашому форумі. Ціни я Вам навів.


Ми ж говоримо про 4 корпуси, а не про три! Також Ви не порахували вартість рамок, а їх буде 32, ціна 300-350 грн.
І на 8 чи на 10 рамок Ви купували, бо потім Ви говорите про "додаткові" рамки?
Можливо, якщо замовити павільйон, там де Ви купували вулики, то він там буде коштувати 2 000$ ?



Про вартість доставки згоден, але знову порівнюєте вартість доставки ГОТОВОГО павільйону, з вартістю доставки РОЗІБРАНИХ вуликів!!!! А хто збиратиме? Самостійно? А скільки свого часу на це витратите? А необхідний інструмент є? А він дістався безкоштовно?
І якщо вже про доставку, то ми говоримо про кочівлю, а звідси питання - можна найняти ЗИЛ для вивозу павільону, він зробить одну поїздку для цього. А скільки таких поїздок потрібно зробити Вам, щоб перевезти 48 корпусних вуликів? Мабуть 2-3... Можливо маєте платформу? То вона теж Вам не безкоштовно дісталася... А завантажуватимете самі, чи комусь заплатите за допомогу?
Я з Вами згоден, що вартість відрізняється, але не в 4 рази! Більше того - вулики можна купувати поступово, таким чином платячи частинами і довго, а тут потрібно віддати все і одразу.
Але я вже в наступному році зможу повезти 48 бджолосімей на медозбір, а Ви, при такому підході - через 3-5 років.
Мій висновок: Ціна павільйону без сумніву вища, ніж такої ж кількості вуликів, але ця різниця не разюча.
Поправте мене, якщо десь прорахувався, або щось забув.

Я беру не интернет-магазины, а производителей. Ульи (3 корпуса на 10, крыша, подкрышник с потолочинами, дно) покупал у производителя, цена на павильон тоже от производителя. Если Вам известны новые павильоны более дешевые - приведите пример. $4000 - это без рамок. Я вообще сомневаюсь, что кто-либо кроме Пилипак производит данные павильоны на коммерческой основе, а кустарные можно найти и за 187 тыс. на 32 семьи (на олх прямо сейчас продается). Если бы мне нужно было освоить 100 тыс, я бы купил 60 ульев х 650 = 39000 грн и к ним 60 пакетов (в этом году брал по 720) пускай х 1000 = 60000 грн. Итого, имея пасеку 60 семей с пчелами. Сравните это с пустым павильоном на 48 семей и решайте, что выгодней.

Vorobeyko
30.10.2017, 20:42
мабуть дійсно мало людей його використовує...
Попытался для себя найти преимущества павильона перед платформой или просто кочевкой "на прицепе". Возможно, у меня слишком мало опыта, но - не нашел ни одного существенного.
Разве что крыша над головой и не нужно загружать-выгружать после перевозки. Но взамен получаем довольно мало места для маневра, узкоспециальную "повозку", которая:
а) Стоит порядочную сумму денег, требует обслуживания.
б) Все время занята пчелой, а значит больше ни для чего не пригодна. Что для небольшого хозяйства переводит павильон в разряд предмета роскоши, на мой взгляд.

(ИМХО) Обычный прицеп (для малой и средней пасеки) в разы функциональнее, может использоваться владельцем во множестве рабочих ситуаций помимо доставки нескольких десятков пчелосемей к месту взятка.

zelya343
30.10.2017, 20:56
Так з роїнням потрібно боротися в будь-яких вуликах. Що в павільйоні не так? Взяв корпус і переставив на інший бік..
І що Ви маєте на увазі "подвійне скупчення" бджіл?

і в мене поки немає свого павільйону, я поки прицінююсь і збираю думки людей. А проголосувала поки одна людина, мабуть дійсно мало людей його використовує...
На мiй погляд мало використовують через високу цiну/собiвартiсть
Мені касеетний павільйончик неподобається тільки двойним скупченям бджіл,з усіма наслідками,і потребою щороку міняти маток
Подвiйне скупчення, про яке пише колега Ворон: мабуть йдеться про те що всi 8-рамочнi стояки - вузькi, розташованi як штахетний паркан, навiть щiльнiше - впритул. Вважаеться що маткам пiсля шлюбного обльоту важко знайти свою сiм'ю. Але мабуть мало хто, потративши такi грошi на касетний павiльйон, не мае нуклеусiв i буде обльотувати маток в ньому
,і потребою щороку міняти маток
А чому саме в касетних павiльйонах? Якщо пiдсадити плiдну матку, то чим для неi кисло в касетному?

Leytenant
30.10.2017, 21:14
Я беру не интернет-магазины, а производителей. Ульи (3 корпуса на 10, крыша, подкрышник с потолочинами, дно) покупал у производителя, цена на павильон тоже от производителя. Если Вам известны новые павильоны более дешевые - приведите пример. $4000 - это без рамок. Я вообще сомневаюсь, что кто-либо кроме Пилипак производит данные павильоны на коммерческой основе, а кустарные можно найти и за 187 тыс. на 32 семьи (на олх прямо сейчас продается). Если бы мне нужно было освоить 100 тыс, я бы купил 60 ульев х 650 = 39000 грн и к ним 60 пакетов (в этом году брал по 720) пускай х 1000 = 60000 грн. Итого, имея пасеку 60 семей с пчелами. Сравните это с пустым павильоном на 48 семей и решайте, что выгодней.
:ok: Ваші аргументи резонні і зрозумілі! Приймаються.
В цьому році їздив на кочівлю з 15 лежаками. Спочатку на акацію, потім на липу, потім на сонях, а потім - додому. На соняху не до кінця зміг відкачати ( розплідні рамки з медом), то ми вдвох так наносились, що дихають не хотілось. Звідси в мене і ідея про павільйон!
Дякую за Вашу думку!:ok:

P.S. А ціна павільйону вказана з рамками, я телефонував тому, на кого Ви посилаєтесь.

Добавлено через 6 минут

Разве что крыша над головой и не нужно загружать-выгружать

Саме це в мене і забирає найбільше часу і сил... Писав вище - переїжджав 4 рази за літо... хотілося продати і забути, як страшний сон. Зараз відійшов і шукаю варіанти зручні для кочівлі.

Ворон
30.10.2017, 21:29
Так з роїнням потрібно боротися в будь-яких вуликах. Що в павільйоні не так? Взяв корпус і переставив на інший бік..
І що Ви маєте на увазі "подвійне скупчення" бджіл?

:) і в мене поки немає свого павільйону, я поки прицінююсь і збираю думки людей. А проголосувала поки одна людина, мабуть дійсно мало людей його використовує...

Наскільки я бачив касетних павільйонів,всі вони двух'ярусні ,тому і подвійне скупченя бджіл,в мене простий вагончик,але проблема роїня в вагончику стоїть гостро,потрібно або "посуду" на відводки,або плідних молодих маток,третього недано,інакше неконтрольоване роїння.

zelya343
30.10.2017, 23:12
Наскільки я бачив касетних павільйонів,всі вони двух'ярусні ,тому і подвійне скупченя бджіл,в мене простий вагончик,але проблема роїня в вагончику стоїть гостро,потрібно або "посуду" на відводки,або плідних молодих маток,третього недано,інакше неконтрольоване роїння.
В касетних вуликах чи павiльйонах верхнiй льоток зроблений для того щоб у кожному стояку над кожною сiм'ею була можливiсть зробити протиройовий вiдводок або зiбрати медовик. А по 2 сiм'i в стояку - це вже як варiант. Це не подвiйне скупчення бджiл, а продуманiсть, гнучкiсть системи. Де ж тут проблеми з роiнням?

Leytenant
30.10.2017, 23:18
Ще в плюси касетного павільйону, мабуть, можна віднести весняний розвиток. Сім'ї гріють одна одну,, при необхідності можна організувати підігрів.

Ворон
30.10.2017, 23:23
В касетних вуликах чи павiльйонах верхнiй льоток зроблений для того щоб у кожному стояку над кожною сiм'ею була можливiсть зробити протиройовий вiдводок або зiбрати медовик. А по 2 сiм'i в стояку - це вже як варiант. Це не подвiйне скупчення бджiл, а продуманiсть, гнучкiсть системи. Де ж тут проблеми з роiнням?

Я зрозумів хід ваших думок,я добре вивчив конструкцію всіх видів вагончиків,перед тим як почати будувати свій,мені тільки незрозуміло як ви визначите наявність матки в касеті,коли секції "тріщать" від бджоли?

zelya343
30.10.2017, 23:42
Я зрозумів хід ваших думок,я добре вивчив конструкцію всіх видів вагончиків,перед тим як почати будувати свій,мені тільки незрозуміло як ви визначите наявність матки в касеті,коли секції "тріщать" від бджоли?
Так вони трiщать i в корпусах не гiрше. А якоi конструкцii ваш вагончик?

Ворон
31.10.2017, 00:01
Так вони трiщать i в корпусах не гiрше. А якоi конструкцii ваш вагончик?

Гніздо 16 р на 300+надставки на 145 р.,фото є в профілі.:ah:

zelya343
31.10.2017, 13:46
Гніздо 16 р на 300+надставки на 145 р.,фото є в профілі.
Подивився. Схоже вас не турбувало бажання нафарширувати вагончик подвiйною чи потрiйною кiлькiст'ю бджiл. Тож мабуть ви i не вiдчуваете тiсноти та незручностей при роботi в ньому. Взагалi спiввiдношення "кiлькiсть сiмей/зручнiсть в роботi" - мабуть одне iз головних питань при проектуваннi павiльону. Я так зрозумiв що на вибiр конструкцii ще вплинула ваша схильнiсть до порамочноi роботи. Про це свiдчать вашi лежаки на 3 сiм'i. Я також трiшечки займаюсь пакетами, i маю декiлька таких вуликiв. Це як деяка альтернатива: як не маеш павiльйону, то в таких "гуртожитках" навiть середнячки добре зимують i навеснi швидко розвиваються

Ворон
31.10.2017, 14:34
Подивився. Схоже вас не турбувало бажання нафарширувати вагончик подвiйною чи потрiйною кiлькiст'ю бджiл. Тож мабуть ви i не вiдчуваете тiсноти та незручностей при роботi в ньому. Взагалi спiввiдношення "кiлькiсть сiмей/зручнiсть в роботi" - мабуть одне iз головних питань при проектуваннi павiльону. Я так зрозумiв що на вибiр конструкцii ще вплинула ваша схильнiсть до порамочноi роботи. Про це свiдчать вашi лежаки на 3 сiм'i. Я також трiшечки займаюсь пакетами, i маю декiлька таких вуликiв. Це як деяка альтернатива: як не маеш павiльйону, то в таких "гуртожитках" навiть середнячки добре зимують i навеснi швидко розвиваються

Ще зчасом планується платформа на 30 вуликів,вулики вже чекають коліс.:ah:

Leytenant
31.10.2017, 18:19
Ще зчасом планується платформа на 30 вуликів,вулики вже чекають коліс.:ah:

Це буде платформа, чи павільйон?

Ворон
31.10.2017, 20:12
Це буде платформа, чи павільйон?

Платформа,ескіз і заготовка(рама)вже є осталось втілити в житя,все є в моєму профілі.:ah:

Leytenant
02.11.2017, 13:56
Гніздо 16 р на 300+надставки на 145 р.,фото є в профілі.:ah:

А навіщо 16 рамок на гніздо? В касетних якраз по 8 роблять, а далі касетами розширюють. Та і в корпусних такий само підхід. При розширенні надставкою виходить, що Ви по суті одночасно добаляєте 8 рамок на 300, та ще і на велику площу. На скільки це оправдано?

Ворон
02.11.2017, 18:18
А навіщо 16 рамок на гніздо? В касетних якраз по 8 роблять, а далі касетами розширюють. Та і в корпусних такий само підхід. При розширенні надставкою виходить, що Ви по суті одночасно добаляєте 8 рамок на 300, та ще і на велику площу. На скільки це оправдано?

8+8 якраз буде гніздова частина,вище медові касети,в надставку майже незаходить матка,надставка ставиться 50/50 рамки відбудовані і вощина,надставка ставиться коли сім'я займає 16 рамок гнізда.;)

Leytenant
04.11.2017, 10:30
На даний момент, на жаль тільки двоє людей, які коричтувалися павільйоном проголосували. Невже дійсно його так мало використовують?

doc_doc
04.11.2017, 13:50
На олх продается б/у павильон на 48 семей рут за 70 тыс. грн. Думаю можно еще поторговаться. Купите и проверьте)

Добавлено через 10 минут
Еще есть предположение что кассеты со временем запрополисовывают в местах движения и застраивают воском. Во всяком случае с ульями это постоянно происходит, иногда на взятке такого наделают, что полчаса чистить. Также могут происходить поломки элементов павильона. Как представлю, как решать эти проблемы в присутствии пчел в павильоне - вздрогну).

Или вот даже сметать пчел. Я стряхиваю с рамок обратно в улей, рамки ставлю в другие корпуса и увожу. Кто-то выдувает из корпуса целиком, предварительно согнав пчел и возможную матку дымарем вниз. Как это делают в кассетнике - ума не приложу. Явно же не в павильоне их трусят, да и струшеная на улице матка в павильон точно не вернется. Выходит, надо перелистать рамки в поисках матки, или смириться с возможной потерей (а новая в кассетнике вряд ли вернется с облета). Ну и отдельный мазохизм, наверное, доставать 1-ю с пола и 7-ю и 8-ю кассеты над головой, на такое способны только настоящие энтузиасты)

Leytenant
04.11.2017, 16:39
Или вот даже сметать пчел. Я стряхиваю с рамок обратно в улей, рамки ставлю в другие корпуса и увожу. Кто-то выдувает из корпуса целиком, предварительно согнав пчел и возможную матку дымарем вниз. Как это делают в кассетнике - ума не приложу. Явно же не в павильоне их трусят, да и струшеная на улице матка в павильон точно не вернется. Выходит, надо перелистать рамки в поисках матки, или смириться с возможной потерей (а новая в кассетнике вряд ли вернется с облета).
Видувають бджолу на вулиці. А що стосується матки, то використання решітки і обмеження її в одному корпусі, який не качається - забирає цю проблему. По облітуванню матки - однозначно потрібно використовувати нуклеуси, інакше шансів мало....


Ну и отдельный мазохизм, наверное, доставать 1-ю с пола и 7-ю и 8-ю кассеты над головой, на такое способны только настоящие энтузиасты)
Перша касета - гніздова, виймається вона рідко. А стосовно 7-8 , то заняття, мабуть, ще те. Хоча в багатокопусних 5-6 корпуси теж непросто даються, мабуть. Тут витягуєш по направляючим і тільки в кінці підхоплюєш, а там відразу всю вагу підіймаєш і знімаєш. Як варіант - використовувати 145 рамку, підставку в кінці-кінців. Невже ці недоліки не перекриються раннім розвитком і зручністю кочівлі?

Про поточний ремонт згідний абсолютно. А з іншого боку - чому там ламатися?

Добавлено через 8 минут
На олх продается б/у павильон на 48 семей рут за 70 тыс. грн. Думаю можно еще поторговаться. Купите и проверьте)

:appl: ну дякую!!!! Купи і перевір - це по-нашому!:rofl2: я ж тому цю тему і відкривав, щоб зібрати думки, а то навряд чи продавець скаже 100% точно причину продажу.
Хоча варіаннт з тим, що продаю через те, що працювати в ньому неможливо, теж має право на існування.... але може бути озвучений тільки після продажу(ИМХО).
Хтось проголосував з позитивним відгуком, хотілося б почути про досвід і аргументи.

gardener
04.11.2017, 21:58
Еще есть предположение что кассеты со временем запрополисовывают в местах движения и застраивают воском.

Стамескою чуть підважив - і все. витягуй.

Добавлено через 1 минуту


Или вот даже сметать пчел. Я стряхиваю с рамок обратно в улей, рамки ставлю в другие корпуса и увожу. Кто-то выдувает из корпуса целиком, предварительно согнав пчел и возможную матку дымарем вниз. Как это делают в кассетнике - ума не приложу.

Я зтрушую прямо в стояк

Добавлено через 47 секунд


Или вот даже сметать пчел. Я стряхиваю с рамок обратно в улей, рамки ставлю в другие корпуса и увожу. Кто-то выдувает из корпуса целиком, предварительно согнав пчел и возможную матку дымарем вниз. Как это делают в кассетнике - ума не приложу.

Я зтрушую прямо в стояк

Leytenant
04.11.2017, 22:26
Стамескою чуть підважив - і все. витягуй.

Добавлено через 1 минуту


Я зтрушую прямо в стояк

Добавлено через 47 секунд


Я зтрушую прямо в стояк

gardener, я так розумію, Ви маєте касетний павільйон? Поділіться, будь ласка, своїми враженнями від роботи в ньому! Достовірної інформації вкрай мало...

zelya343
05.11.2017, 10:05
Тут витягуєш по направляючим і тільки в кінці підхоплюєш, а там відразу всю вагу підіймаєш і знімаєш
Для кассетников, сделанных на совесть, дается в комплект специальная площадка. Кассета выезжает полностью на эту площадку без перекосов и подклиниваний и ее можно там осматривать и т.п. Снять с площадки выдвинутую кассету уже не тяжело. Посмотрите мое фото №3 в посте №12 , там видно прорези в обоих стенках. В них и вставляется эта площадка. Если сегодня днем вспомню, то сфоткаю эту площадку.

zelya343
05.11.2017, 18:50
Вот такая площадка

Leytenant
05.11.2017, 19:02
Вот такая площадка
Гарна ідея! А як за стояк кріпиться? Зрозуміло, що там є прорізи, але як їх зробити так, щоб не вискакували з пазів?

zelya343
05.11.2017, 19:10
Гарна ідея! А як за стояк кріпиться? Зрозуміло, що там є прорізи, але як їх зробити так, щоб не вискакували з пазів?
Внутри в этих пазах есть поперечные металлические стержни (куски гвоздей 100мм). Обе металлические полоски самого держателя на концах имеют отверстия с прорезями, по сути это самые обыкновенные крючки, на фото видно (я не зря сделал фото неустановленной площадки т.к. предвидел этот вопрос). Дальше я думаю понятно
Да, это несколько усложняет, добавляется еще одна хреновина, которую надо переставлять и где-то хранить. Но здесь принцип тот-же: один стандарт рамок, и тогда все оправдано. Но даже если такой улей не один, а уже 2, 3 или больше, то оно уже себя оправдывает.

gardener
05.11.2017, 19:35
gardener, я так розумію, Ви маєте касетний павільйон? Поділіться, будь ласка, своїми враженнями від роботи в ньому! Достовірної інформації вкрай мало...

В мене стаціонар. В стояку сім касет по сім рамок рута. Зимувати може дві сім'ї. На літо - треба одну лишати. бо мало місця. Цього року трохи переробляв. щоб лежанку поставити. Але по враженнях минулих років...
з плюсів -
краще зимують так як легше підтримується мікроклімат
весною раніше і краще розвиваються.
простіше оглядати, при відкритому стояку всі бджоли зразу в двері вилітають і не крутяться над головою. Якщо навіть є (буває) напад. то після закриття стояка все вспокоюється.
Легше спостерігати за загальним станом так як двері скляні.
з мінусів - в мене не було роздільних решіток і матки зазвичай лізуть у верхні касети, треба переглядати де є розплід при відкачці.
І ще одне. павільйон на другому поверсі. а в нас часто сильні вітри...за обліт маток навіть нема що думати, треба давати вже плідні.

Leytenant
05.11.2017, 22:23
з мінусів - в мене не було роздільних решіток і матки зазвичай лізуть у верхні касети, треба переглядати де є розплід при відкачці.
І ще одне. павільйон на другому поверсі. а в нас часто сильні вітри...за обліт маток навіть нема що думати, треба давати вже плідні.
Дякую Вам за досвід! Два ключових мінуси всього Ви озвучили, один з яких можна вирішити за допомогою ганеманівської решітки ( я про розплід в усих корпусах). До речі - чому матка так робить - в нижніх корпусах не вистачає місця під посів( заливають медом чи пергою)? Але це буде характерно і для багатокорпусних...
Наступний мінус - це обліт маток, тут без коментарів.

P.S. Якщо Ви ще не проголосували, зробіть це, будь ласка.

gardener
05.11.2017, 23:26
Місця вистачає...Якщо сім'я слабша - то нижню касету можуть взагалі порожньою тримати. Мабудь умови вверху для розплоду ліпші. я проголосував уже (25%)

Leytenant
05.11.2017, 23:58
Місця вистачає...Якщо сім'я слабша - то нижню касету можуть взагалі порожньою тримати. Мабудь умови вверху для розплоду ліпші. я проголосував уже (25%)
А що думаєте, якщо в касетнику тримати гніздо на 8 рамках на 300, а всі інші корпуси на 145? Достатньо місця матці буде під засів? Та і при розширенні переохолодити буде складніше. Що думаєте?

gardener
06.11.2017, 00:41
Місця. думаю, вистачить. Хоча я прихильник однієї рамки на пасіці.

Leytenant
06.11.2017, 09:08
Місця. думаю, вистачить. Хоча я прихильник однієї рамки на пасіці.

Одна рамка - то ідеально, але якщо говорити про використання магазинів, то краще мати рамки на 300 і 145, чим на 230 і 145. Їх хоть якось при потребі можна обмінювати. А всіх тримати на 145 я поки по досвіду не готовий...(я про зимівлю)

beeoner
06.11.2017, 10:41
В мене павільончик незаселений повністю + 1сезон досвіду .
Показало малий мінус, зліт бджоли в кутову сімю павільона, з боку основного льоту..
Але і меду було більше!

Leytenant
06.11.2017, 10:52
В мене павільончик незаселений повністю + 1сезон досвіду .
Показало малий мінус, зліт бджоли в кутову сімю павільона, з боку основного льоту..
Але і меду було більше!

Можете детальніше, будь ласка? Зліт - Ви маєте на увазі, що бджоли блудять і злітаються на крайню сім'ю? В ній меду більше, чи в принципі в павільйоні меду більше?
На скільки сімей павільйон, скільки заселено? Можна фото, можливо потрібно використовувати більш яскраві орієнтири для бджіл?

Добавлено через 52 секунды
На яку рамку павільйон?

beeoner
06.11.2017, 17:08
Можете детальніше, будь ласка? Зліт - Ви маєте на увазі, що бджоли блудять і злітаються на крайню сім'ю?

-Вірно. За цього і сила сімї і меду більше .

В ній меду більше, чи в принципі в павільйоні меду більше?

-Ні в цій сімї, хоча всі стартували +/- одинаково (відводки).

На скільки сімей павільйон, скільки заселено? Можна фото, можливо потрібно використовувати більш яскраві орієнтири для бджіл
На яку рамку павільйон?

-Це копія ( у моєму виконанні) павільону "Берендей16",
8рамок Рут.
Нині 7сімей
Невдаэться вставити фото

Leytenant
06.11.2017, 23:09
-Це копія ( у моєму виконанні) павільону "Берендей16",
8рамок Рут.
Нині 7сімей
Невдаэться вставити фото

Розкажіть про враження від роботи в павільйоні - не тісно? Світла вистачає? Бджоли в павільйоні багато, коли сім'ї оглядаєте?
Можливо якісь ще враження в порівнянні з роботою на вулиці, що в плюс, а що в мінус?

beeoner
08.11.2017, 00:18
-Чесно кажучи відчуття тісноти присутнє але якщо роботу організувати то нормально.
-Світла щоб побачити яйце або ранню личинку виносив на сонце у вікно.
-кількість бджоли залежить від взятку чи часу доби, а так димарем дмухнув у вентиляційні отвори у дверцятах і вперед...
Коридор тепер зробив ширшим 1,1м. мало в притик, що ще важко відмовитись від порамочної роботи.
Сподобались прозорі дверцята дуже інформативно про стан сімї:
розширення чи відсутність матки чи дати вощини:ok:

Leytenant
08.11.2017, 17:05
-кількість бджоли залежить від взятку чи часу доби, а так димарем дмухнув у вентиляційні отвори у дверцятах і вперед...
А багато бджоли виходить і затримується в самому павільйоні під час огляду сімей? Чи вилітають одразу в двері?



Коридор тепер зробив ширшим 1,1м. мало в притик, що ще важко відмовитись від порамочної роботи
Коридор був 1,1 м і було тісно? Чи зараз буде -1,1м? Тоді який був до цього?

beeoner
08.11.2017, 17:23
А багато бджоли виходить і затримується в самому павільйоні під час огляду сімей? Чи вилітають одразу в двері?

Бджоли в коридорі дезорієнтовані і намагаються повернутись тоді вже вилітають в двері чи вікно. Хоча є ексземпляри сімї що атакують і жалять.

Коридор був 1,1 м і було тісно? Чи зараз буде -1,1м? Тоді який був до цього?

Нині 1,1м. Хотів би більше 1,2-1,3м.

Leytenant
08.11.2017, 18:33
Нині 1,1м. Хотів би більше 1,2-1,3м.
Люди пишуть про 0,9 м взагалі... мабуть, то взагалі замало... касета десь 0,45 м, витягуємо в прохід і залишається ще 0,45 м. Працювати можна тільки стоячи збоку.
То це на 16 сімей замало, а якщо на 48 , то отримаємо довгий і реально вузький. Потрібно це брати до уваги також...(ИМХО)

beeoner
08.11.2017, 21:06
Люди пишуть про 0,9 м взагалі... мабуть, то взагалі замало... касета десь 0,45 м, витягуємо в прохід і залишається ще 0,45 м. Працювати можна тільки стоячи збоку.
То це на 16 сімей замало, а якщо на 48 , то отримаємо довгий і реально вузький. Потрібно це брати до уваги також...(ИМХО)

Згоден чим більше простору тим комфортніше працюти.
На 48 сімей це вже серйозний підхід і не до сентиментів любителя(ИМХО)

Leytenant
12.11.2017, 23:41
Сьогодні був на пасіці і вирішував чи заносити вже вулики на зимівлю. І знову уявив цей процес, і знову згадав, що в павільйоні я б їх вже не турбував... а так через пару тижнів, буду носити...:(

Димас
13.11.2017, 00:00
І знову уявив цей процес, і знову згадав, що в павільйоні я б їх вже не турбував... а так через пару тижнів, буду носити...
Ми й без павільйонів не турбуєм:) Так і зимують під деревами в садку.

Leytenant
13.11.2017, 00:06
Ми й без павільйонів не турбуєм:) Так і зимують під деревами в садку.
:ok: Мене коли навчали пасічницькій справі, то використовували зимівники. В мене теж можливість така є (приміщення) от і я так роблю. Так мені якось спокійніше, хоча розумію, що можна і без цього, але поки ніяк не відважуся.:ah:

zelya343
13.11.2017, 08:47
Мене коли навчали пасічницькій справі, то використовували зимівники. В мене теж можливість така є (приміщення) от і я так роблю. Так мені якось спокійніше, хоча розумію, що можна і без цього, але поки ніяк не відважуся.
Да уж, привычка - страшная сила. И от порамочной работы отвыкнуть тоже оказалось непросто. Этот сезон уже работал в рогатых, но все-равно "рылся" в рамках.
ПС Вспомнилось из далекого детства: дедушка купил бабушке стиральную машину. А она долго не доверяла ей, и после каждой стирки пересматривала и достирывала руками прямо в стиралке

Leytenant
13.11.2017, 08:57
Да уж, привычка - страшная сила. И от порамочной работы отвыкнуть тоже оказалось непросто.
Я весь час працював тільки з лежаками, а в касетному павільйоні потрібно буде касетами. Розумію, що в мене буде рефлексія до порамочної роботи, але потрібно ж колись перелаштовуватися!

Женя Д
15.11.2017, 22:58
2 года назад мечтал сделать касетный павильен,только делать надежный,все стенки иж дерева а не из реечек и фанерок,но ставал вопрос про колеса под него...в прошлом году попалась относительно дешевая платформа 7.5м на 2.4м и высоты 2м,так как денег на касетник почти не осталось а работаю я на рутовской рамке,то решил я свои ульи всунуть на платформу в 2 ряда по 3 корпуса,10 рамок в корпусе,в ряду 9 ульев,итого 36 ульев по 3 корпуса в улье,все это дело обшито осб в 10мм толщиной,в полу люк мерт на метр,стены сьемные 40см ширины на 5м длины с каждой стороны + осталось место 2.5м на 2.4м под жилую комнатку...так вот,каскажу про те проблемы с которыми я столкнулся
1)температура-днем температура поднималась до 45 градусов-пришлось убрать все крышки,оставить только подкрышники с вентиляционым окном 80мм с сеткой.
боюсь себе представить как будут чувствовать себя пчелы в касетном павильене с еще меньшей вентиляцией
2)теснота-производить осмотр 1-го и 2-го в нижнем ряду либо на карачках либо сидя на корпусе,третий корпус только вытягивать-в принципе терпимо,а вот трусить пчел при откачке-это АД.Часты удары головой об верхние ульи и локтями об рядомстоящие ульи не приносят никакого удовольствия от работы
3)не возврат маток-это очень большая проблема как в моем павильене так и в касетнике,и все хвалебные речи про нуки в верхнем ярусе павильена-БРЕД,матки не возвращаються,и не поможет ни разные цвета ни даже нионовая вывеска с надписью МАТКАМ СЮДА,ибо даже 15 семей на 10метрах квадратных это много не говоря уже об 30 и более семьях.
из 10 отводков у меня вернулись с облета только 4 матки ульи которые были крайними из ряда
а вот со слетом пчелы у меня проблем небыло никаких.


Вывод лично для себя сделал такой-в 2 ряда в павильене годятся только лежаки,и хоть на данный момент у меня все еще 2 ряда,но весной после выезда на рапс 2-рой ряд будет срезан однозначно,а ульи будут перевозиться на потдонах в проходе,а на дальнейшее расширение мечтаю приобрести лафет размером 5 на 2 метра и изготовить сьемные павильены на 20 семей с открывающимися окнами и люками в полу и потолке

Leytenant
16.11.2017, 09:25
Дякую за Ваш досвід! Це не зовсім касетник, та все ж.
Ви пишите про температуру до 45

1)температура-днем температура поднималась до 45 градусов-пришлось убрать все крышки,оставить только подкрышники с вентиляционым окном 80мм с сеткой.
боюсь себе представить как будут чувствовать себя пчелы в касетном павильене с еще меньшей вентиляцией

Павільйон обшитий ОСБ 10 мм, можливо в цьому проблема? Касетні обшивають 20 мм пінопластом для зменшення теплопровідності і кришу також, можливо за рахунок цього з температурою трошки легше. Якщо вулик влітку стоятиме на відкритому сонці, то в ньому теж буде не 25 градусів, та і пасічнику під прямим сонячним промінням прохолодно не буде.


2)теснота-производить осмотр 1-го и 2-го в нижнем ряду либо на карачках либо сидя на корпусе,третий корпус только вытягивать-в принципе терпимо,а вот трусить пчел при откачке-это АД.Часты удары головой об верхние ульи и локтями об рядомстоящие ульи не приносят никакого удовольствия от работы
Перші-другі корпуси - розплідні, заглядати в них не так часто потрібно, хоча згоден, що в перший лізти буде не солодко. А другий - буде на такій само висоті, як, допустимо, перший корпус багатокорпусника на вулиці, тому теж обмеження співставне.
Струшувати... а якщо повітродувку використовувати? І швидше, і ліктями не стукаєшся...
Стосовно обльоту маток - тут без варіантів, або окремі нуклеуси, або купувати. Шанси експерименту обльоту дуже низькі.
По зльоту - дякую за Ваш досвід!

Але Ви тільки про мінуси написали, а ПЛЮСИ є хоть якісь? Я не запитую про весняний розвиток, так як у Вас не касетний. Відмовлятися ж Ви не збираєтесь від павільйону, я так зрозумів? То які плюси для себе відмітили?

Женя Д
16.11.2017, 13:43
Leytenant,плюсов тоже много,и даже больше,зимовал в нем прошлой зимой-влаги в ульях почти не было,небольшие капли на задней стенке не в счет,изморози вообще небыло,как и плесени,ульи не так изнашиваються как на улице,хорошее весенее развитие,зимой при минус 8 градусах на улице днем внутри было +4 ну и меда на порядок больше,хотя это заслуга не павильена а выбора стоянки

а вот на счет расплодных корпусов с вами не соглашусь,когда вокруг сотня гектаров подсолнуха медом заливаеться все,и верхние корпуса и расплодные,и как бы вы не старались изолировать матку под решеткой пчелы все равно зальют нижний корпус и все равно прийдеться потом искать в нем матку чтоб не выдуть ее на улицу...я в принципе так и делал,открывал улей хорошо продымлевал дымарем,снимал корпус и трусил остатки с порога,а вот с нижними так не получалось...да кстати проблема с дымом в павильене тоже большая,ибо в конце дня голова так болела что никакие таблетки не спасили,и это притом что у меня открыто 2 окна размером 40см на 5 метров и люк в полу

Добавлено через 10 минут
Leytenant, отказываться от павильена не буду по любому,ибо это возможность кочевки,там и пчелы там и комната с кроватью и буржуйкой,но то что переделаю его то это однозначно

еслиб мне щас дали 70 тисч на покупку касетника то я бы не раздумывая взял бы лафету за 50тисч с документами и сделал бы 2 павильенчика размером 5 на 2 и на 1,8м в высоту,с огромными окнами,с люками в полу и потолке,всунул бы туда 20 ульев(по 10 на сторону)и улей приподнял бы на уровне колен первый корпус,и это былобы намного выгоднее,за час окна,летки,люки закрыл,лафету подогнал,опустил и перевез,а не ходиш и просиш тракториста чтоб вывез,как говориться дешево и сердито

ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ

Leytenant
16.11.2017, 14:52
еслиб мне щас дали 70 тисч на покупку касетника то я бы не раздумывая взял бы лафету за 50тисч с документами и сделал бы 2 павильенчика размером 5 на 2 и на 1,8м в высоту,с огромными окнами,с люками в полу и потолке,всунул бы туда 20 ульев(по 10 на сторону)и улей приподнял бы на уровне колен первый корпус,и это былобы намного выгоднее,за час окна,летки,люки закрыл,лафету подогнал,опустил и перевез,а не ходиш и просиш тракториста чтоб вывез,как говориться дешево и сердито

ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ

:ok: тільки за 20 тисяч, які залишаться після лафету, Ви два павільончики не побудуєте. А роблячи касетник - нижні корпуси можна підняти трохи вище, От тільки як тоді до корпусів верхнього рівня добиратися? Пересувна підставка, або драбина як варіант.
В касетнику ж теж можна зробити і люк в дні, і вікна в даху, або розсувний дах. Просто на такій площі, як Ви пропонуєте, в касетнику можна розмістити в 2 рази більше сімей. Та і працювати з корпусами простіше - кожен з них виїзджає незалежно від інших. Хочеш подивитися тільки гніздо - будь ласка, все просто і всю сім'ю не тривожиш. А при переїзд Ви праві - завантажити/розвантажити можна за 30 хвилин...(ИМХО)

Женя Д
16.11.2017, 18:44
Leytenant, вся проблема в том что Вам никто не скажет правду,ибо каждая жаба свое болото хвалит,поработав сезон с 2-мя ярусами я понял что это не то что я ищу,у вас единственый вариант это купить самому и проверить,ибо любой продавец будет его расхваливать...

кстати в интернете есть видео как человек строит касетник внутри ДАЧИ,можете с ним пообщаться,может он чего посоветует,кстати он показывал как ведут себя пчелы при включеном освещении при прозрачной дверце

а за 10 тысч реально построить павильенчик,но если вечером не поленусь то посчитаю примерно цену на материал в интернете

Leytenant
16.11.2017, 19:58
у вас единственый вариант это купить самому и проверить,ибо любой продавец будет его расхваливать...


Я це чудово розумію, що від продавця правди не почуєш, тому і запитую. Можливо хтось мав, вже продав і всю правду вже зараз може розповісти!
Просто дійсно вони не настільки популярні, інформаціі від власників вкрай мало.

Так а які саме у Вас проблеми з другим ярусом? Касетник іх не нівелює?

Женя Д
16.11.2017, 20:16
Leytenant, ну я бы не согласился с мнением что они не популярны,скорее всего не каждый желающий может вот так легко вытянуть единым платежом 70 тысяч и купить касетник,а ведь его еще заселить чем-то нужно,а у нас не настолько богатый пчеловод,вот и берут по старинке 30-40 ульев и пакеты

а проблем у меня со вторым ярусом нету никаких,есть проблемы со спиной и язвой)))тяжело корпус с полтора метровой высоты снимать,так же и касеты не намного легче получаються

Leytenant
16.11.2017, 20:40
Leytenant, ну я бы не согласился с мнением что они не популярны,скорее всего не каждый желающий может вот так легко вытянуть единым платежом 70 тысяч и купить касетник,а ведь его еще заселить чем-то нужно,а у нас не настолько богатый пчеловод,вот и берут по старинке 30-40 ульев и пакеты
От саме через це вони і непопулярні, бо недешеві... це не машина і ніхто не скаже, що якщо немає грошей - то їздь на жигулях, а якщо маєш гроші - купуй Мерседес і зрозумієш, що таке справжній автомобіль. І Ви так не кажете, що мій павільйон класний, але якби в мене були гроші на касетник - ото був би клас....:rofl2:
Тому і шукаю на цьому форумі власників касетних павільйонів...

Женя Д
16.11.2017, 21:43
Leytenant, если у вас нету денег на мерседес зачем тогда искать его хозяина???)))айда в наш колектив металоломалюбителя)))а если серьезно,еслиб мне выделили средства на расширение то я бы их не вложил бы в касетник

Добавлено через 3 минуты
я и не сказал что касетник плохой,я лиш сравнил его со своим павильеном,описал недостатки своего и предположил что такоеже может быть и в касетники,чтоб иметь право зафукать касетник в нем нужно несколько сезонов поработать,а я в нем не работал

Leytenant
16.11.2017, 23:55
Leytenant, если у вас нету денег на мерседес зачем тогда искать его хозяина???)))айда в наш колектив металоломалюбителя)))а если серьезно,еслиб мне выделили средства на расширение то я бы их не вложил бы в кассетник
Оце вже сильна точка зору! Раніше тут вже писали, що за ці гроші краще вуликів купити і бджіл. Гроші на павільйон в мене є, пасіка не є єдиним чи основним джерелом доходів, швидше це хоббі з дитинства чи юності. Тому за ці гроші купити 60-70 сімей мені непотрібно, а мати 20-30 у зручному вигляді і для себе - то цікаво.


я и не сказал что касетник плохой,я лиш сравнил его со своим павильеном,описал недостатки своего и предположил что такоеже может быть и в касетники,чтоб иметь право зафукать касетник в нем нужно несколько сезонов поработать,а я в нем не работал
:appl:та Ви і не зафукали, а скоріше купу плюсів показали:rofl2: з декількома обмеженнями і незручностями, яких, можливо в касетнику і не буде:beer:

beeoner
17.11.2017, 15:39
По температурі в павільончику що на дворі в тіні градусник одинакову Т. показував при закритих дверях і вікнах перевіряв особисто ( пінопласт 40 мм. стінки).
Нижні касети не проблема витягнув поставив на столик і оглядаєш, а от 8 або 9 касету повномедну то жесть вантаж над головою спина дякую нескаже, подумую над примітивним підйомником!

Женя Д
17.11.2017, 15:54
Leytenant, ну тогда с того и нужно начинать разговор,Вам касетник просто нравиться,у вас есть основной доход и это не пчелы,но почемуто ни на одной из промышленых пасек я не видел касетников,ну кроме той что эти касетники продает,интересно почему так???

Leytenant
17.11.2017, 18:52
Leytenant, ну тогда с того и нужно начинать разговор,Вам касетник просто нравиться,у вас есть основной доход и это не пчелы,но почемуто ни на одной из промышленых пасек я не видел касетников,ну кроме той что эти касетники продает,интересно почему так???

І мені цікаво, чому так. На промислових пасіках є можливість арендувати/ мати фури для перевезення та електрокари для завантаження і розвантаження вуликів. Їм дешевше найняти велике авто. А для 20-30 вуликів електрокару купувати не будеш, хочеш кочувати - носи руками, хочеш зимувати в приміщенні - носи руками.
А стосовно того, що мені вони подобаютьься, то я натрапив на них випадково, коли шукав для купівлі лафет. Здалися дійсно зручними. Так, коштують грошей, але і переваги свої мають...мабуть мають!:ah:

Leytenant
21.11.2017, 11:22
По температурі в павільончику що на дворі в тіні градусник одинакову Т. показував при закритих дверях і вікнах перевіряв особисто ( пінопласт 40 мм. стінки).
Нижні касети не проблема витягнув поставив на столик і оглядаєш, а от 8 або 9 касету повномедну то жесть вантаж над головою спина дякую нескаже, подумую над примітивним підйомником!

Зрозуміло, спеку в павільйоні ставимо під сумнів. Пряме сонце не пече в спину і це в плюс павільйону. Можливо, коли говорять про звичайні павільйони , то це правда, бо теплозбереження там немає і вони дійсно "пропікаються" на сонці.

zelya343
21.11.2017, 13:22
Я тоже с интересом слежу за информацией по кассетным павильонам. Но учитывая все что читаю здесь - все больше склоняюсь к точке зрения такой: он оправдан разве что на дачах, где у человека место ограничено, но есть сильное желание пчеловодить. И то только в том случае если руки из нужного места и делать его самому. Тогда действительно можно эффективно использовать место, разработав дизайн по своей ситуации. Кто-то голубей разводит и строит голубятню. А пчеловод на свой дачный домик или беседку может нахлобучить павильон. Только такой минус: планы могут поменяться, да и все мы не вечные. Если в случае чего, то простые ульи продать - не вопрос. А стационарный павильон?

Leytenant
21.11.2017, 14:15
Я тоже с интересом слежу за информацией по кассетным павильонам. Но учитывая все что читаю здесь - все больше склоняюсь к точке зрения такой: он оправдан разве что на дачах, где у человека место ограничено, но есть сильное желание пчеловодить.
Чому тільки так? А зручність при кочівлі? А знайти місце під кочівлю? Так розчистив територію 5х4 метри і поставив павільйон. А скільки місця потрібно, щоб поставити 24 вулики (або 48)? Можна розтягти в довжину, але охороняти складніше, якщо вулики розкидані на 50-70 метрів вздовж посадки. Павільйон можна на кочівлі використовувати і для нічного сну (теоретично). І спиш, і сторожиш....:rofl2:

Если в случае чего, то простые ульи продать - не вопрос. А стационарный павильон?
Доля правди в цьому є. В цьому році я з легкістю продавав мед з акації по гарній ціні знайомим і сусідам, бо він був в дефіциті в нашому регіоні, а от соняшникового повно і його купувати не хочуть, або хочуть за смішну ціну.
Так і тут - пропозицій вуликів повно, павільйонів мало. Можливо це і дасть можливість сильно не втратися при продажу, та і 1-2 покупці точно знайдуться.(ИМХО)
Можливо не 100% аналогія, але продавати те, що є у всіх і його багато - не так і просто...(ИМХО)

zelya343
21.11.2017, 17:33
Чому тільки так? А зручність при кочівлі? А знайти місце під кочівлю? Так розчистив територію 5х4 метри і поставив павільйон. А скільки місця потрібно, щоб поставити 24 вулики (або 48)? Можна розтягти в довжину, але охороняти складніше, якщо вулики розкидані на 50-70 метрів вздовж посадки. Павільйон можна на кочівлі використовувати і для нічного сну (теоретично). І спиш, і сторожиш..
Я мав на увазi вiдразу всi точки зору, особливо його цiну. От якщо скласти все до купи, всi його переваги i недолiки, то все-одно чогось не вистачае. Повинна бути якась рацiя, яка б заохотила бджоляра вiддати зразу такi грошi. Такого явного резону я поки-що не бачу. Тому i вважаю що доцiльнiше було б його зробити власноруч.
До переваг я ще б вiднiс його придатнiсть для пакетного напрямку. Сiм'i добре зимують i навеснi швидко розвиваються. Але навiть в Закарпаттi, де пакетний напрямок - основний, я не бачив касетних павiльйонiв. Може i е в когось, я не скрiзь там був. Але переважна бiльшiсть - лежаки.
А от до недолiкiв ще ось таке. Я нiде поки-що не читав про це, але ця думка свербить. Так от: не приведи господи заведеться якась хвороба, i що тодi? Всякi вулики (багатокорпуснi на всi лади та лежаки) можна знезаразити. Кожний окремо, з усiх бокiв. А що робити з касетним павiльйоном, у якого каркас i перегородки зiбранi всерединi один раз i назавжди?
Я не уявляю собi таку ситуацiю, може i згущую фарби.

Віталій В
21.11.2017, 17:54
Я тоже с интересом слежу за информацией по кассетным павильонам. Но учитывая все что читаю здесь - все больше склоняюсь к точке зрения такой: он оправдан разве что на дачах, где у человека место ограничено, но есть сильное желание пчеловодить.
Ранее и я склонялся к такой же версии, но когда прикинул что павильен двухосный + длина дышла + транспортное средство то места надо не мало, также ширина улицы возле дачи играет не маловажную роль, возле моего участка улица узковатая иногда не просто и одноосный прицеп затолкать задом.

Женя Д
21.11.2017, 19:35
Leytenant, не имея касетного павильона с апреля по сентябрь я так и делаю-сплю и сторожу,а если холодно то еще и буржуйку могу затопить

zelya343
21.11.2017, 20:38
Ранее и я склонялся к такой же версии, но когда прикинул что павильен двухосный + длина дышла + транспортное средство то места надо не мало, также ширина улицы возле дачи играет не маловажную роль, возле моего участка улица узковатая иногда не просто и одноосный прицеп затолкать задом.
Я имел в виду стационарный павильон. Спроектированный под конкретное место, там же собран и никуда не передвигается. Это может быть хоть чердачное помещение, надстройка над беседкой или что-то в этом роде.

Leytenant
22.11.2017, 11:45
А от до недолiкiв ще ось таке. Я нiде поки-що не читав про це, але ця думка свербить. Так от: не приведи господи заведеться якась хвороба, i що тодi? Всякi вулики (багатокорпуснi на всi лади та лежаки) можна знезаразити. Кожний окремо, з усiх бокiв. А що робити з касетним павiльйоном, у якого каркас i перегородки зiбранi всерединi один раз i назавжди?
Я не уявляю собi таку ситуацiю, може i згущую фарби.
Слушне зауваження! В мене немає відповіді на це питання. Так, це ризик, великий ризик. Не купувати відводки, а розширюватись своїми силами. Можливо це зменшить ризик захворювань. З переохолодженням розплоду тут простіше - дивимось в закритому приміщенні, можна обігрівати. В кого яка думка стосовно цього?

zelya343
22.11.2017, 14:21
Не купувати відводки, а розширюватись своїми силами. Можливо це зменшить ризик захворювань. З переохолодженням розплоду тут простіше - дивимось в закритому приміщенні, можна обігрівати. В кого яка думка стосовно цього?

Так, зменшити ризик можливо, але не виключити його.
Виходить що його головнi переваги i являються його головними недолiками. Поки все гаразд - працюють переваги. А коли погано - то вже зовсiм кепсько.
Минулого року на OLX продавався касетний павiльйон на зразок Берендея. Продавець писав що вiн був у роботi два сезони. Дуже цiкаво яка була причина продажу

Leytenant
22.11.2017, 14:33
Минулого року на OLX продавався касетний павiльйон на зразок Берендея. Продавець писав що вiн був у роботi два сезони. Дуже цiкаво яка була причина продажу
Ага, мені теж це цікаво. Шкода, що він не зареєстрований на нашому форумі...:rofl2:
Проголосувало тільки 5 учасників, частина з них просто в павільйонах, а не в касетних працює. Справжню думку власників пока тільки частково вдалося почути. Все більше лозунгів про зручність і мало інформації про зворотню сторону медалі.

Віталій В
23.11.2017, 19:31
Не касетник но обзор павильенчика лихой !!!
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Leytenant
23.11.2017, 22:52
Не касетник но обзор павильенчика лихой !!!
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Це космічна станція...flag_ua:ok:

Віталій В
23.11.2017, 23:05
Це космічна станція...flag_ua:ok:
Шикарно правда... и глядя на таких людей понимаеш что в жизни не сделал ни хрена, зато появляется желание много работать.

Leytenant
25.11.2017, 17:12
Leytenant, не имея касетного павильона с апреля по сентябрь я так и делаю-сплю и сторожу,а если холодно то еще и буржуйку могу затопить
А спите де? В окремій сторожці, в авто, в палатці ( якщо на кочівлі)? А в касетному павільйоні на підлогу матрасик поклав, подушечку підбив, одіяльцем вкрився і ніжки протягнув в повний зріст... ніби і не кочуєш, а на курорті апітерапію отримуєш...:ura1::frend1:

Женя Д
25.11.2017, 23:08
Leytenant ну у меня вагон на колесах,там есть комнатка 2,5 на 2,5м,в ней есть и кровать и подушечка с одеяльцем,буржуечка на дровишках небольшая,но с легкостью 40 градусов нагоняет,а если очень душно то в зоне с ульями под потолком имеются крючки под гамак,залез в гамак и кайфуешь на свежем воздухе,а как приятно просыпаться утром под пение лесных птиц...

Leytenant
26.11.2017, 00:45
Кількість людей, які проголосували збільшилась. Велике прохання поділитися і описом того, за що проголосували, чому Ваш голос саме такий?

valpan1941
28.11.2017, 00:10
якщо говорити про використання магазинів, то краще мати рамки на 300 і 145, чим на 230 і 145.
Если 230,то к ней-110.

beeoner
01.12.2017, 09:09
Вчора зайшов в павільон і одна сімя на 2х касетах біля задньої прозорої стінки,
подумалось що кормів мало,

вирішив обернути касети задом
наперед в руках важкі,
клуб відносно рихлий, отже пару хвилин і робота зроблена ще дав диму а то мені погрожували:)

Leytenant
01.12.2017, 09:37
Вчора зайшов в павільон і одна сімя на 2х касетах біля задньої прозорої стінки,
подумалось що кормів мало,

вирішив обернути касети задом
наперед в руках важкі,
клуб відносно рихлий, отже пару хвилин і робота зроблена ще дав диму а то мені погрожували:)

Цікаве питання зимівлі, і не тільки в плані комфортності, ефективності і т.д. Цікавлять практичні питання. Наприклад, виходить, що внутрішній край гнізда (той що виходить в паільйон) восени виявляється теплішим від зовнішнього. Чи не формують бджоли клуб на внутрішній теплішій стороні? Ви якраз описуєте таку ситуацію. В звичайних вуликах формують клуб ближче до льотків, а під час зими рухаються в бік тепла (знизу догори, а потім зпереду назад). Як тут, якщо вони вже сіли в теплій стороні і по суті можуть піднятися догори, а рух назад вже під питанням? Читав, що після формування клубу і настання холодів - зовнішні льотки закривають, а вентиляція йде через внутрішні льотки у коридор. Чи не порушує це мікроклімат для бджіл, адже вони зформували клуб ближче до вентиляціі, а ми цю вентиляцію простими рухами перенесли в інший бік?
Це Ваша перша зима, чи є досвід попередньої, адже маєте вже досвід 1 рік!:old: у Вас вентиляція через які льотки організована? Які сімї сіли на задню стінку (сильні, чи ті, які в самому центрі павільйону, чи під стелею)? Які Ваші припущення щодо цієї ситуації?

beeoner
01.12.2017, 11:55
Це одна така сімя з 7ми в павільоні і
Перша зимівля !
Вентиляція нижня.
Інших сімей навіть невидно (вони біля передньої стінки).
Всі на низу знаходяться.

Leytenant
01.12.2017, 14:19
Це одна така сімя з 7ми в павільоні і
Перша зимівля !
Вентиляція нижня.
Інших сімей навіть невидно (вони біля передньої стінки).
Всі на низу знаходяться.

Зовнішні льотки закривати будете?
Раніше Ви писали, що для того, щоб побачити засів підходили до дверей. Варіант з підсвіткою від батарейок чи автомобільного акумулятора не розглядали? Світлодіодну стрічку по центру стелі натягли вздовж павільйону, і хоч сонцезахисні окуляри вдягай!:rofl2: а на зиму червоного кольору можна передбачити.:ura1:

beeoner
01.12.2017, 14:56
Зовнішні льотки закривати будете?
Раніше Ви писали, що для того, щоб побачити засів підходили до дверей. Варіант з підсвіткою від батарейок чи автомобільного акумулятора не розглядали? Світлодіодну стрічку по центру стелі натягли вздовж павільйону, і хоч сонцезахисні окуляри вдягай!:rofl2: а на зиму червоного кольору можна передбачити.:ura1:

:ok:так це гарний варіант.
Пару сезонів попрактикую і без світла

Leytenant
01.12.2017, 18:31
:ok:так це гарний варіант.
Пару сезонів попрактикую і без світла

Не зрозумів! Чому пару сезонів? Збираєтесь відмовлятися від павільйону? Якщо ні, то чому одразу не зробити, якщо незручно працювати?

beeoner
01.12.2017, 21:18
Мав на увазі освітлення і робити його від АКБ , павільон же малий і до вікна на світло рукою подати( я не балуваний+₴)
А продавати і не думав (хто купить??) це не вулик..

Leytenant
01.12.2017, 23:53
А продавати і не думав (хто купить??) це не вулик..
Ой не факт... на одному із сайтів було оголошення про продаж касетнику на 48 сімей (рут 4 касети по 8 рамок). Ціна була 70 тис. Я прицінявся, але не купив. Сьогодні набрав людину, хотів поїхати подивитися, а він вже продав! :( Тому «ніхто не купить» не проходить. Є товар - є покупець!(ИМХО) Чоловік нормальний виявився, погодився трошки розповісти про павільйон вже після продажу. Використовував 2 роки, продав, бо захворів (грижа) і розпродує пасіку. Чи пов’язана хвороба з павільйоном - важко сказати. Сказав, що «натягався бідонів з медом»... Обслуговував павільйон сам, без помічників. За 2 роки роботи в нього не було жодних пропоюсувань, чи проблем з витягуванням касет. Працювати в павільйоні було не жарко ( на вулиці 35, а всередині - 30). Світла достатньо було для огляду. Кочувати зручно. Проблему яку озвучив - це важко діставати верхню касету з медом і звільняти нижній корпус від бджіл. Я запитав чи є сенс на магазинну рамку робити, то відповів, що однозначно буде легше і простіше, «але думайте, де таку кількість рамок зберігати будете»? «Якщо будете мати радіальну медогонку, то однозначно це буде зручно і легко, але рамок багато». Першу зиму перезимував з половини, бо клуб в сім’ях що загинули, зформувався біля стінки, що виходить всередину павільйону. Порадив при формуванні гнізда в зиму добре вентилювати коридор, щоб клуб формувався біля льотків ззовні. «По весняному розвитку - це просто БОМБА». Купили вони павільйони разом з товаришем, так той зараз робить самостійно ще один. Загальне враження від роботи в павільйоні позитивне, але здоров`я підводить...
Хочу ще раз сказати цьому пасічнику велике спасибі за те, що поділився інформацією незважаючи на те, що ми абсолютно незнайомі, а спілкувалися ми хвилин 15! ДЯКУЮ!!!:appl: Бажаю міцного здоров`я!!!

Leytenant
11.12.2017, 12:26
Кількість учасників, які проголосували, збільшилась. Поки результати голосування не на користь касетного павільйону. Але це тільки голосування, а чи могли б Ви свій вибір підкріпити коментарями? Чи дійсно Ви маєте касетний павільйон і бачите його недоліки, чи це Ваше припущення, яке базується на здогадках і припущеннях? Просто в обговорення цієї теми поки вдалося залучити тільки декілька власників, які залишили свої коментарі. Всі інші просто проголосували? Чи голосували все-таки не власники?

Димас
11.12.2017, 12:35
Кількість учасників, які проголосували, збільшилась. Поки результати голосування не на користь касетного павільйону. Але це тільки голосування, а чи могли б Ви свій вибір підкріпити коментарями? Чи дійсно Ви маєте касетний павільйон і бачите його недоліки, чи це Ваше припущення, яке базується на здогадках і припущеннях? Просто в обговорення цієї теми поки вдалося залучити тільки декілька власників, які залишили свої коментарі. Всі інші просто проголосували? Чи голосували все-таки не власники?

Leytenant, купіть цей павльйон і не мучтесь:) Вашу ж думку вже не змінять коментарі, поки самі не спробуєте.

Leytenant
11.12.2017, 13:21
Leytenant, купіть цей павльйон і не мучтесь:) Вашу ж думку вже не змінять коментарі, поки самі не спробуєте.

Так якраз навпаки!!! Під час нашого обговорення, я навпаки змінюю свою думку стосовно купівлі. Вже для мене це не так привабливо виглядає. Якщо люди, які ДІЙСНО ним користувалися говорять - що це не працює, то в мене гроші і час теж не зайві! І я його не буду купувати. (ИМХО)
Але поки в мене таке враження, що оцінюють люди, які в ньому самі не працювали. Нещодавно спілкувався з одним із власників звичайного павільйону, м‘яко заговорили про касетники. Його відповідь - «Та ні, в ньому працювати - то каторга!!!» Запитую чому? Ти працював? «Ні сам не працював і в живу ніколи не бачив, але чув і в інтернеті бачив. Я тут в звичайному павільйоні (платформі) ледве працюю, бо така спека, бджоли літають скрізь, але в мене все відкрито і то.... А ти уявляєш як в касетному буде - там ще тісніше, жаркіше, темніше, бджіл всередині буде повно!!!»
От якось так. Але він не враховує, що це може бути «термос» і в ньому можливо буде прохолодніше, якщо довжина коридора 2-3 метри і на всю ширину розкриті вікно і двері, то, можливо, і не темно буде, і бджоли можуть на вулицю вилітати...
Тому і запитую у тих, хто вже в ньому працював. Поки реальні власники не підтверджують ці страхи. Повторюсь - гроші в мене не зайві!!! Тому шукаю тут не тих, хто підтримає моє рішення, а тих, хто може поділитися реальною інформацією із власного досвіду!

zelya343
11.12.2017, 15:38
Так якраз навпаки!!! Під час нашого обговорення, я навпаки змінюю свою думку стосовно купівлі. Вже для мене це не так привабливо виглядає. Якщо люди, які ДІЙСНО ним користувалися говорять - що це не працює, то в мене гроші і час теж не зайві! І я його не буду купувати.
Але поки в мене таке враження, що оцінюють люди, які в ньому самі не працювали. Нещодавно спілкувався з одним із власників звичайного павільйону, м‘яко заговорили про касетники. Його відповідь - «Та ні, в ньому працювати - то каторга!!!» Запитую чому? Ти працював? «Ні сам не працював і в живу ніколи не бачив, але чув і в інтернеті бачив. Я тут в звичайному павільйоні (платформі) ледве працюю, бо така спека, бджоли літають скрізь, але в мене все відкрито і то.... А ти уявляєш як в касетному буде - там ще тісніше, жаркіше, темніше, бджіл всередині буде повно!!!»
От якось так. Але він не враховує, що це може бути «термос» і в ньому можливо буде прохолодніше, якщо довжина коридора 2-3 метри і на всю ширину розкриті вікно і двері, то, можливо, і не темно буде, і бджоли можуть на вулицю вилітати...
Тому і запитую у тих, хто вже в ньому працював. Поки реальні власники не підтверджують ці страхи. Повторюсь - гроші в мене не зайві!!! Тому шукаю тут не тих, хто підтримає моє рішення, а тих, хто може поділитися реальною інформацією із власного досвіду!
Ось Вам ще одна думка бджоляра, який Не мае касетного павiльйону, але також перехворiв хворобою, якою зараз хворiете ви. Якщо такi поради вам вже остогидли, то можете не читати.

А думка така: якщо не приведи господи щось пiде не так, то що тодi? Будь-який день можуть змiнитися обставини, i саме життя також. Ви впевненi що зможете його продати та повернути грошi?
Ми всi тут кажемо що вулики мають бути дешевими. Я не кажу про погану якiсть, а про реальну цiну, за якою не тiльки його можна швидко купити, але i так само швидко продати. Cаме така цiна е реальною, яка в першу чергу залежить вiд попиту на нього.
Вулики будь-якоi системи нескладно продати, i якщо не всi зразу, то поодинцi. Завжди знайдуться покупцi, i так буде поки iснуе зацiкавленiсть. А вона зростае, особливо серед початкiвцiв.
А який початкiвець викладе 3 чи 4 т. $ за касетник, навколо якого тривають суперечки? Та щось i досвiченi бджолярi не дуже поспiшають переходити на них.
Подивiться цю об'яву, вона вже не один рiк висить. Я спiлкувався з власником, його запевнення мене не влаштували. [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Успiхiв вам в нашiй нелегкiй та дуже цiкавiй справi!!!

Leytenant
11.12.2017, 16:53
А думка така: якщо не приведи господи щось пiде не так, то що тодi? Будь-який день можуть змiнитися обставини, i саме життя також. Ви впевненi що зможете його продати та повернути грошi?
Ми всi тут кажемо що вулики мають бути дешевими. Я не кажу про погану якiсть, а про реальну цiну, за якою не тiльки його можна швидко купити, але i так само швидко продати. Cаме така цiна е реальною, яка в першу чергу залежить вiд попиту на нього.
Подивiться цю об'яву, вона вже не один рiк висить. Я спiлкувався з власником, його запевнення мене не влаштували.

Абсолютно з Вами згоден. І раніше писав, що теж не дуже вірю тим, хто продає, бо внятних аргументів від них не почуєш, особливо про те, чому продають. Тому і звернувся до людини, яка вже продала свій і, теоретично, могла розповісти правду про роботу в ньому. Так от він якраз позитивно характеризував цей досвід. Хоча де гарантія, що це 100% правда? А можливо він і не помітив, або і не зіткнувся з потенційними проблемами? Все це суб’єктивно, звичайно. Тому і хочу зібрати максимум думок власників. От ми з Вами дискутуємо, а жоден з нас немає касетника, а тільки хворіємо ними...чи вже перехворіли...:rofl2:

Димас
11.12.2017, 19:28
.чи вже перехворіли...
Ніхто ними й не хворів, 99,9%

zelya343
11.12.2017, 20:28
.чи вже перехворіли
Я ж писав що перехворiв уже... в легкiй формi. Потiм попустило, i тепер вже нiчого не болить. Бджолярую далi в тому що е, а касетник буду радий мати якщо подаруе хтось:rofl2:

Leytenant
11.12.2017, 21:17
Я ж писав що перехворiв уже... в легкiй формi. Потiм попустило, i тепер вже нiчого не болить. Бджолярую далi в тому що е, а касетник буду радий мати якщо подаруе хтось:rofl2:

:confused: а чому будете радіти??? Що подарунок дорогий, хоч і непотрібний?:rofl2:
Чи таки не перехворіли, а просто грошей шкода?:)

Добавлено через 1 минуту
Ніхто ними й не хворів, 99,9%

:appl::ok: коротко і зрозуміло!

zelya343
11.12.2017, 22:26
а чому будете радіти??? Що подарунок дорогий, хоч і непотрібний?
Чи таки не перехворіли, а просто грошей шкода?
А де я писав що це непотрiбна рiч? Дорога, але приваблива. Досвiду нема, але й це проходить. На весну планую 20 пакетiв продати. А в касетнику вони були б готовi з бiльшою впевненiстю наприкiнцi квiтня, i я не боявся б примхiв погоди. Так що прийму в дар з задоволенням. Ще варiант - на дорозi знайти. Як бачите варiантiв достатньо. :rofl2: Але 4000$ за нього не дам при всiх його перевагах. Щиро скажу не соромлячись: таких грошей менi шкода.

Leytenant
12.12.2017, 10:08
Але 4000$ за нього не дам при всiх його перевагах. Щиро скажу не соромлячись: таких грошей менi шкода.

А чого соромитися??? Це немалі гроші в принципі. Але це ціна за 48 сімей. А як що до 2000$ за 24 сімї?:cool: Зрозуміло, що вартість на сім’ю не змінюється, але вже доступніше для початку здобуття досвіду.:ura1: