PDA

Просмотр полной версии : Станок деревообрабатывающий ФПШ-5 М ( школьный)


Пчеловод-любитель
09.02.2018, 17:16
Сьогодні зробив собі подарунок. Хотів купувати УБДН-6 , але зустрівся добрий чоловік та запропонував забрати в нього ФПШ-5М (ШКОЛЬНИЙ )станок. Не відмовився і сьогодні забрав. Ціна покупки 2000 грн + запасні ножі та диски циркулярні 8 шт. [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Andruhan
09.02.2018, 17:28
Поздравляю! Станок обалденный и состояние:ok:! Пусть служит верой и правдой на радость и пользу хозяину!Работал на таком, когда учился.

Urik
09.02.2018, 20:09
В моей мастерской это основной станок!:ok: И цена -подарок!!!:)

Борис01
09.02.2018, 23:09
Станок класний але як на ньому фугувати широкі дошки? Там "качалка" сантиметрів 8-10, плюси що столи мають регулювання висоти і лінійка коло диска.

Пчеловод-любитель
09.02.2018, 23:20
Станок класний але як на ньому фугувати широкі дошки? Там "качалка" сантиметрів 8-10
Стосовно качалки , то я так зрозумів що ви про вал . то його ширина строгання 135 мм.

Andruhan
09.02.2018, 23:32
Заготовки на рамки на нём крошить- :ok:

zelya343
09.02.2018, 23:37
Или это на фото так видно или мне кажется? Вроде как станок и мотор на отдельных фундаментах, и все это на деревянном столе.
Если так, то настоятельно рекомендовал бы сделать цельную металлическую станину с хорошими салазками для регулировки натяжения ремней.
SAFETY FIRST! БЕЗОПАСНОСТЬ ПРЕЖДЕ ВСЕГО!:old:
А цена действительно подарок!

Пчеловод-любитель
09.02.2018, 23:44
Или это на фото так видно или мне кажется? Вроде как станок и мотор на отдельных фундаментах, и все это на деревянном столе.
Если так, то настоятельно рекомендовал бы сделать цельную металлическую станину с хорошими салазками для регулировки натяжения ремней.
Я буду переробляти на одну станину як і було з заводу . Тільки взяв навіть на постійне місце дислокації не доїхав. Натяжки нема , ремінь прослаблений.
Все буде в процесі.

Urik
09.02.2018, 23:48
А сама плита под мотор есть? Она должна быть в комплекте, крепится болтами и то же чугунная.

Пчеловод-любитель
09.02.2018, 23:50
А сама плита под мотор есть? Она должна быть в комплекте, крепится болтами и то же чугунная.
Плити нема . Прийдеться варганити буде . Юра , а що метал не підійде ?

Urik
09.02.2018, 23:50
Ценность этого станочка - чугунный корпус а следовательно вес и отсутствие вибраций.

Пчеловод-любитель
09.02.2018, 23:53
Можна спитати у бувшого вже власника , може десь і завалялась після переробки. А не то виготовити буде не важко адже вугол 90* . Та По фото наприулад цього можна виготовити
25828

Urik
09.02.2018, 23:59
Підійде! Як в народі кажуть "на безрибьї і сам раком станеш". Я зараз закінчую собирати до кучі ще один станок, (повністю самопал) так він весь з сталюки (чувуна нема) правда металу не жалів, "дядько" дебелий получівся хочь і габарити не великі.

Добавлено через 3 минуты
Попитай вона йому без потреби а тобі буде як знахідка, на ній і натяжка ремня вже є і кріплення до станини, та й вагу мае.

zelya343
10.02.2018, 00:02
Юра , а що метал не підійде ?
Я хоть и не Юра, но металл (сталь) подойдет. Только обыкновенный уголок, минимум 50мм. Больше - лучше. Профильная труба не годится - конструкция получится воздушная. А здесь нужна массивная. Тогда станок не будет бегать по мастерской, и вибрации быть не должно.
Пардон, пока писал - Юра уже ответил

bvv
10.02.2018, 09:56
Класс. Можно ничего не переделывать т.к. станина уже есть. У соседа по гаражу такой. Он доволен.

Пчеловод-любитель
10.02.2018, 12:35
А чи можливе використання пазової фрези на даному агрегаті? [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Ворон
10.02.2018, 15:13
А чи можливе використання пазової фрези на даному агрегаті? [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Якщо можна поставити фрезу на місце пили ,значить ставте і працюєте.:ok:

Пчеловод-любитель
10.02.2018, 17:21
Якщо можна поставити фрезу на місце пили ,значить ставте і працюєте.:ok:Спитаю в Юрика. юра ти ставиш пазову фрезу чи в тебе на другому станку ?

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Urik
10.02.2018, 19:24
На "школьник" не ставлю, во первых движок 1,1кВт не хочу грузить, во вторых не влезет а уродовать плиту не хочу, в третьих на "школьнике" у меня частота на валу 4500 (маловато будет) ну и в четвертых доделываю (уже писал) станок специально для этих целей. А работал с фрезами на одном из самопальных станков, частота маловата но все остальное в норме. Почему и затеялся со сборкой еще одного станка.
Станков много не бывает!!!:old::)

Пчеловод-любитель
10.02.2018, 20:39
На "школьник" не ставлю, во первых движок 1,1кВт не хочу грузить, во вторых не влезет а уродовать плиту не хочу, в третьих на "школьнике" у меня частота на валу 4500 (маловато будет) ну и в четвертых доделываю (уже писал) станок специально для этих целей. А работал с фрезами на одном из самопальных станков, частота маловата но все остальное в норме. Почему и затеялся со сборкой еще одного станка.
Станков много не бывает!!!:old::)Я ставив на УБДН-1 . Важковато но вибирав поки движок невграв. Тут на Школьнику стоїть 2.2квт але з конденсатарами то десь 1,7-1.8 квт. Не рідний я так розумію.

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Urik
11.02.2018, 02:28
Я за один прохід вибираю фрезою пропил до 25мм шириною і 10-15мм глибиною тому і двигун взяв повних 2,2кВт 3000 обертів. Та й після такої "дюрки" під фрезу в плиті "шкільника" від неї нічого не залишиться.:)

Пчеловод-любитель
11.02.2018, 22:57
Я за один прохід вибираю фрезою пропил до 25мм шириною і 10-15мм глибиною тому і двигун взяв повних 2,2кВт 3000 обертів. Та й після такої "дюрки" під фрезу в плиті "шкільника" від неї нічого не залишиться.:)Я так і подумав бо подивився на плиту і фрезероаать посадочне якось неахті. Краще на циркулярку поставлю то буде толк більший. В мене фреза 12 мм.


Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Пчеловод-любитель
13.02.2018, 14:07
Питав за плиту під мотор у власника, огорчив сказав що він був вже без плити коли він брав його. Прийдеться варганити.

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Пчеловод-любитель
17.02.2018, 14:44
Колеги, скажіть як вимити стару смазку з підшипників незашкодивши іншим уплотненням?
Тільки щоб зняти кришки. Бо смазка не то ЛІТОЛ ні то солілол, но я думаю що не рідне бо коли зняв кришку то по підшипнику лежала проволка по кругу між підшипником і буксою.. Але навіщо вона там я так і не зрозумів. То значить туди лазили і може міняли або добавляли змазку. Букси знаружі в змазці[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Добавлено через 8 минут
Ще запитання : яку смазку застосувати в підшипник? Дивився відео ро реставрації також станка то майстер застосовував МОЛІБДЕНОВУ.

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Ворон
17.02.2018, 14:57
Колеги, скажіть як вимити стару смазку з підшипників незашкодивши іншим уплотненням?
Тільки щоб зняти кришки. Бо смазка не то ЛІТОЛ ні то солілол, но я думаю що не рідне бо коли зняв кришку то по підшипнику лежала проволка по кругу між підшипником і буксою.. Але навіщо вона там я так і не зрозумів. То значить туди лазили і може міняли або добавляли змазку. Букси знаружі в змазці[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Добавлено через 8 минут
Ще запитання : яку смазку застосувати в підшипник? Дивився відео ро реставрації також станка то майстер застосовував МОЛІБДЕНОВУ.

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk
Я змащую усі підшипники літолом,проволку напевно підклали щоб кришка його прижимала,а він немав змоги нікуди сунутись,я змазку невимиваю стару,просто щороку проводжу То,і при потребі докладаю,якщо все в порядку,то корпуса підшипників після роботи холодні,або чуть літеплі.:ok:

Пчеловод-любитель
17.02.2018, 15:00
Я змащую усі підшипники літолом,проволку напевно підклали щоб кришка його прижимала,а він немав змоги нікуди сунутись,я змазку невимиваю стару,просто щороку проводжу То,і при потребі докладаю,якщо все в порядку,то корпуса підшипників після роботи холодні,або чуть літеплі.:ok:А якщо міняти на більш високо температурну то наяку-б міняли.

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Ворон
17.02.2018, 15:06
А якщо міняти на більш високо температурну то наяку-б міняли.

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Якщо мені небреше мій склероз,літол іде до 130"С,цього цілком достатньо для станка,рейсмус також змащений літолом,все тіп-топ,а там обороти набагато вищі як в станка типу ваш.:ok:

Пчеловод-любитель
18.02.2018, 22:33
Доброго вечора . Скажіть а як в цьому станку відрегулювати столи ? Коли поклав лінійку на стіл виходу і підвів стіл подачі до лінійки то край стола не доходив на 2-3 мм . Я так розумію що стіл виходу потрібно підняти край ,але як ? Щось підкласти під салазки ?.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

ЮранчиК
18.02.2018, 23:52
Колеги, скажіть як вимити стару смазку з підшипників незашкодивши іншим уплотненням?
Тільки щоб зняти кришки. Бо смазка не то ЛІТОЛ ні то солілол, но я думаю що не рідне бо коли зняв кришку то по підшипнику лежала проволка по кругу між підшипником і буксою.. Але навіщо вона там я так і не зрозумів. То значить туди лазили і може міняли або добавляли змазку. Букси знаружі в змазці[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Добавлено через 8 минут
Ще запитання : яку смазку застосувати в підшипник? Дивився відео ро реставрації також станка то майстер застосовував МОЛІБДЕНОВУ.

Надіслано від мого Lenovo P70-A, використовуючи Tapatalk

Як на мене- ШРУС один з не поганих варіаттів: не витікає при нагріві і на холоді не загускає. І завжди є на на деталях підшипніка.

Urik
18.02.2018, 23:57
Да не смотря на фрезерованную поверхность направляющих у этих станков есть такая болячка. Лечат каждый по своему, я приведу свой вариант и объясню почему.
Регулировка как подающей так и приемной плит нужна не всегда, точнее очень редко нужна, поэтому я "подкладки" подставляю под принимающий стол и креплю их намертво, подающий же стол остается регулируемый. Толщину уже не помню по моему с крышки банки "закатки" вырезал.
Да и еще внимательно посмотри на металлические накладки на столах, они должны быть в одной плоскости со столами, открути винты убери мусор (он там постоянно) и тоже или сточи или подложи что то, иногда помогает просто поменять их местами.

Пчеловод-любитель
19.02.2018, 00:02
Шрус 4 то добре але графітку класти в підшипник якось не хочеться . Я маю на увазі :[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] цю змазку.

Добавлено через 4 минуты
Да не смотря на фрезерованную поверхность направляющих у этих станков есть такая болячка. Лечат каждый по своему, я приведу свой вариант и объясню почему.
Регулировка как подающей так и приемной плит нужна не всегда, точнее очень редко нужна, поэтому я "подкладки" подставляю под принимающий стол и креплю их намертво, подающий же стол остается регулируемый. Толщину уже не помню по моему с крышки банки "закатки" вырезал.
Дякую Юра :beer:. Я так і думав щоб підкласти під самий край (низ) салазок. Просто другого виходу нема.