PDA

Просмотр полной версии : Статті з періодичних видань


Bee_Keeper
26.03.2018, 20:41
Колеги, вирішив відкрити тему, яка охоплюватиме цікаві статті про бджільництво, сумісний досвід практиків та науковців...
Ось на "затравку", на мій погляд, цікава стаття під назвою "Гибель пчел: пестициды не виноваты?" Відскановано з журналу "АгроИндустрия".

Gazonof
27.03.2018, 13:58
Одним словом - берегите от пестицидов ваших пчел.

Bee_Keeper
27.03.2018, 14:39
Одним словом - берегите от пестицидов ваших пчел.

Так. Висновок такий, що треба працювати пліч-о-пліч з агрономами-технологами, власниками земельних ділянок, де будуть працювати наші бджоли.

Владимир Татомир
06.01.2019, 18:13
Может лед сдвинется, и пасечникам откроются двери.В Мінприроди розробили концепцію відновлення полезахисних смуг і пропонують засаджувати їх деревами-медоносами. Про це під час IX з’їзду Спілки пасічників України розповів заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, пише AgroPortal.

«Ідея полягає в тому, щоб полезахисна смуга, окрім захисту поля, виконувала ще й додаткові функції, наприклад — була засаджена деревами-медоносами. Мені доводилося бачити на Херсонщині приклад, коли полезахисна смуга складалася з акації, а фермери ще там підсіяли ожину», — розповів заступник міністра.

«Міністерство екології та природних ресурсів підтримає законопроект, який пропонується Спілкою пасічників, працюючи з депутатами, а також в стінах парламенту. Окрім того, маємо ще деякі пропозиції, наприклад, розміщення пасіки в лісах класифікувати як довготривале тимчасове місце користування, що дозволить укладати довготривалі договори оренди», — зазначає Василь Полуйко.

За його словами, що стосується законотворчих ініціатив, Міністерство екології та природних ресурсів доопрацьовує проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку і правил проведення обов’язкового страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно довкіллю або здоров’ю людей під час зберігання та застосування пестицидів і агрохімікатів».

Korchevskiy
07.01.2019, 13:23
До момента посадки полезащитных линий, нужно решать вопрос с их наглой и безнаказанной вырубкой)))

Кудлянин
07.01.2019, 15:30
До момента посадки полезащитных линий, нужно решать вопрос с их наглой и безнаказанной вырубкой)))

В ближайшие годы будут рубить беспощадно . При цене на газ ( пока 8 ) и уголь - 5000 за тонну мусора скоро не только акацию и дуб не увидим , но клену молодому рады будем . Таковы пока реалии .

kroxaru
07.01.2019, 17:14
До момента посадки полезащитных линий, нужно решать вопрос с их наглой и безнаказанной вырубкой)))
Уже решен фермерами чьи поля смыкались с посадками,до снегопадов под корень сплошняком . Курятники надо чем то топить....

серж55
19.02.2019, 19:49
Сьогодні, 18:17 58 0 0 Канада оцінить систему державного контролю України в сфері бджільництва Агрополіт Канада оцінить систему державного контролю України в сфері бджільництва В Україні розпочала роботу місія інспекторів компетентного органу Канади з оцінки системи контролю за живими колоніями бджіл (матки, бджолопакети). Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби. Нагадаємо, що зареєстровані пасіки зможуть отримувати відшкодування збитків. Місія розпочала свою роботу із зустрічі, яка відбулася в Києві під головуванням першого заступника Голови Держпродспоживслужби Андрія Жука та за участю представників Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, Управління міжнародного співробітництва Держпродспоживслужби та Посольства Канади в Україні. Перший заступник привітав членів делегації із прибуттям до України та висловив сподівання на плідну співпрацю. Андрій Жук ознайомив колег із структурою, функціями і повноваженнями Держпродспоживслужби та її територіальних органів, а також з вітчизняною системою державних лабораторій. Він зауважив, що успішне проходження місії з оцінки вітчизняної системи контролю за живими колоніями бджіл дозволить поглибити українсько-канадське співробітництво, розширити експортні можливості галузі бджільництва та дасть можливість бджоляру-виробнику розвиватися. Перший заступник подякував українським профільним асоціаціям бджолярів за тісну комунікацію з Держпродспоживслужбою щодо вирішення наявних проблемних питань у галузі бджільництва та домашню роботу щодо налагодження міжнародного співробітництва з метою розширення експортного потенціалу вітчизняної продукції бджільництва. У рамках місії представники компетентного органу ознайомляться з роботою територіальних органів Держпродспоживслужби та племінних пасік у Закарпатській та Полтавській областях. Також планується, що інспектори ознайомиться з роботою Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, який є національною референс-лабораторією. Місія працюватиме в Україні до 22 лютого 2019 року.[/IMG]