PDA

Просмотр полной версии : Пригоди пасічника вихідного дня


Happy hiver
17.08.2018, 12:45
Всім привіт. Давно хотів завести собі такий собі блог, або простіше свій щоденник. Звісно, що кожного дня я його писати не буду. Сподіваюсь, що початківцям, які сюди заходять, моя інформація буде корисною.

Для початку представлюсь: мене зовуть Володимир, мешкаю в м.Харків, але пасіка знаходиться в Нововодолазькому районі. Ну а все інше можете подивитись в профілі.

Отже, 2017 рік, Бжолярський круг в Харківській області. Я приїжджаю туди як пасічник, який має 20 вуликів. Декого я знав раніше, з деякими людьми познайомився вперше. Наприклад, з Володимиром Татомиром, Олексієм Володимировичем (Медаль) Олексієм Борцем, які є нашими форумчанами. З БК я уїхав з великим бажанням розширити свою пасіку до 50-60 вуликів. Чому саме 50-60? А тому, що в мене є основна робота чиновником і я працюю 5 днів на тиждень і саме ця кількість вуликів є оптимальною для нормального догляду за нею по вихідним дням.
По приїзду додому, запозичивши гроші (суму я розкрию пізніше), я приступаю до втілення своєї мрії. Але тепер це не мрія, це – МЕТА! А мета така: купити 50 вуликів, але бджолопакетів лише 35.

PS. Прохання поки не писати в даній темі. Питання та відгуки давайте трохи пізніше.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Happy hiver
20.08.2018, 15:53
Жовтень 2017 року. Визначившись з системою вуликів, я починаю шукати виробників. З початку вулики я вибрав по системі Олексія Борця, а саме:
- 6 корпусів на 145 рамку;
- безфальцеві;
- товщина дошки 25 мм.;
- дно сітка;
- дах теплий та глухий.

Трохи забігаючи наперед скажу, що я все-таки зупинився на:
- 6 корпусів на 145 рамку;
- фальцеві;
- товщина дошки 35 мм.;
- дно сітка;
- дах теплий та глухий.

Отже, я замовляю спочатку один вулик в повній комплектації, потім другий. Вони мені не сподобались і третій екземпляр вже замовив тільки з одним корпусом. Але… але, але, але. Все не те. То вологі, то криві, то ще щось.
І тут мені допомагає Сергій Булатов, який їде зі мною до м.Чугуїв, де виробляють досить якісні вулики. Я вирішив замовити відразу 50 вуликів, хоча в мене вже 20 є. Виробленими вуликами я цілком задоволений. Але Костя, у якого я замовляв вулики хоча і отримав від мене зразок, вирішив зробити краще і тому нижні фальці переробив на свій погляд. В результаті цього старі вулики не становляться на нові. В подальшому це мені додало головняку. Ну і другий косяк – мені зробили пази під ручки тільки з двох сторін, хоча просив зробити з чотирьох. В подальшому я проварюю всі вулики у соняшниковій олії з додаванням воску та каніфолі по експозиції 5 хвилин. Чому не 2, 20, 30? Тут я викладу своє відео з експериментом по проварюванню деревини у різних составах і з різною експозицією.

Хотів замовити такі:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Замовив такі:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Ось мій пост щодо проварювання деревини:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]


Далі буде...

Happy hiver
21.08.2018, 10:12
Рамки! Рамки ж треба замовити! А ще вощину. А ще стільники… Рамки я замовив з гофманом 35 мм. замість 37 мм., з єврозамком, з пропілами під вощину як зверху, так і знизу. Хоча, якщо чесно, то з розширенням Гофмана вийшло випадково, але в подальшому я про це не жалкую.
В ці рамки я закохався після того, як на Бджолярському крузі побачив європейську якість. Порахувавши, що за очі мені вистачить 3000 рамок, я їх замовляю. Але якимось дивом мені приїхало 4000 рамок і я, маючи поки достатню кількість грошей, беру всі 4000 рамок. Ну а далі купую 55 кг. вощини, якої мені повинно вистачити на 35 сімей. Ну і звісно купую стільники на 145 рамку. І ось мої перші серйозні трати:
- 50 вуликів + 3 пробних вулика + різні доставки – 46,9 тис.грн. (900 за вулик)
- 4000 рамок + доставка – 20,3 тис.грн. (5 гривень за рамку)
- Вощіна 55 кг. – 9,4 тис.грн. (170 гривень за кг.)
- Стільники (суш) на 145 рамку 340 рамок – 8,8 тис.грн. (26 гривень за рамку)
Тобто вже витрати 85,4 тис.грн. Але якщо хтось вважає, що це вже 90% всіх придбань, то дуже, дуже помиляється...

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Happy hiver
22.08.2018, 15:09
Ну що, трати почалися не маленькі. Але треба і далі скуповуватись. І пішло, і поїхало. Щоб щото робити, треба інструмент.
Інструмент та матеріали (18,8 тис.грн.):
- апіліфт – 4,2 тис.грн.
- комперсор Miol + пневмостеплер – 4,7 тис.грн.
- дріль-шуруповерт – 0,5 тис.грн.
- пневмостеплер для маленьких скоб – 1,4 тис.грн.
- машинка для поліпропіленової стрічки + стрічка + пряжки – 1,6 тис.грн.
- тавро для рамок – 0,7 тис.грн.
- воскотопка на 6 рамок – 2,0 тис.грн.
- стіл для розпечатування рамок 1,5 метри – 3,0 тис.грн.
- костюм пасічника – 0,7 тис.грн.

Для дахів на вулики пішло тільки 3,4 тис.грн.:
- листи для криш 0,3 мм. - 1,5 тис.грн.
- плівка для даху (50 метрів) – 0,6 тис.грн.
- клей «Шалена ліпучка» - 0,75 тис.грн.
- клей «Дракон» - 0,1 тис.грн.
- пінопласт – 0,44 тис.грн.

Багато чого може і зайве, але ж всі ми помиляємось і частенько витрачаємо кошти не туди і не на те, що треба ;)

Happy hiver
23.08.2018, 15:46
Які ящики для бджіл купувати не треба …

Пройшла зима, прийшла весна. Нічого цікавого, крім роботи не було. Збив 1300 рамок, натягнув проволоку. Вулики виварив у олії, зробив дашки.
І ось прийшов момент купувати ящики для бджіл. На виставці ящики були дорогі, аж по 140 грн. Ну я ж дуже мудрий, я знайшов по 80 грн… Купую я аж 55 ящиків на 4,4 тис.грн. (Ви ж рахуйте мої витрати, рахуйте ;) ), так би мовити про запас. І викладую фото ящиків до одного з чатів з припискою, що які ж ящики добрі. А мене питають, а чого ти вирішив, що воні добрі? І тут мені пояснили, чим мої ящики поганеньки. Дуже поганеньки:
- збоку не вистачає нижніх планок, внаслідок чого низ буде з’їзжати, а отже все буде розпадатися;
- не вистачає вентиляційних отворів;
- зверху кришка з ДВП так би мовити в’їзжає в паз, а треба щоб вона була оббита дерев’яною обв’язкою та накладалась зверху. Таким чином вона не буде прогинатися, коли поставлять зверху другий ящик;
- відсутні бокові ручки.
Отже прийшлося брати свердло та дірявити ці ящики, клепати ручки… Ох і морока. :(

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]) [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Happy hiver
27.08.2018, 16:18
Покупка пакетів.

Ну що, ящики доробили, причеп зробили. Тепер їдемо за пакетами. Це окремий треш. Погода в травні була дуже погана. Засуха, відсутність взятку зробила бджіл дуже злими. Тому при відборі рамок бджоли мене пожалили в ногу. Да так, що під вечір ходити не міг. Тому в таких випадках одягайте високі берці і щільний одяг.

Пакети купували 4-0 (4 розплоду, 0 меду). По факту мед в них завжди є, якого їм вистачить принаймні на тиждень. Вартість пакетів з доставкою вийшла біля 1200, але ж це ті пакети, що ми вибирали самі. Тому кожен робить висновки сам. Купив 35 пакетів, на що пішло ще 42 тис.грн. Хто вважає, що ото купив вулики та бджіл і на цьому все, уважно слідкуйте за пальцями, точніше за грошиками. Буде Вам прозріння...:D:D:D

При переїзді зробили ще одну помилку, а саме те, що погода була доволі холодною і ми не обмежили доступ холодного повітря до пакетів, внаслідок чого вони трохи охололи. Тому тут треба бути теж уважними.
По приїзду я пересадив бджіл до двох корпусів на 145 рамку. Ну а далі підготовка до кочівлі…

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Happy hiver
06.09.2018, 12:20
Кочівля.

Ну для того, щоб кочувати, треба заздалегідь прикупити різного мотлоху. А список чималенький. Палатка, пауер-банк, тент, рукомийник, ваги, радіоприймач, ліхтарик, ліки тощо… А ще зарплата сторожа, його їжа, перевезення на точки та інше, інше, інше. В цілому кочівля мені обійшлася в 20,0 тис.грн. за період з червня по серпень.

На полях, що я планував стати, серед цікавого мені, посадили соняшник, гірчицю, еспарцет та гречку. Куди стати? Дуже хотілося на гречку, але потім би прийшлося переїжджати до соняшника. Отже став таким чином, щоб рядом була гірчиця та соняшник, в 2-х км. гречка, а ще в 1,5 км. був інший сонях. Доволі зручне розташування.

Але сталося не так, як хотілося. Гірчиця посохла, хоча пилок може і давала. Тому початок червня був доволі сумний. Далі була липа та різнотрав’я, які дали мені приблизно по 8 рамок меду на 145 рамку. Все це плавно перейшло на соняшник. В цілому відібрав по 25 штук нововідбудованих 145-их рамок. Погано це чи ні, я не знаю. Але вважаю, що якщо я почав би з початку червня стимулюючу підгодівлю, то все було би набагато краще. Але сталося, що сталося. Ще одна помилка, яку на наступний рік я повторювати не буду. Буду робити інші помилки :).

Серед іншого, я також почав збирати прополіс по технології Віктора Паппа з Закарпаття. Для цього я клав сітку зверху корпусів. Крім цього, між 2-м та 3-м корпусами я вставляв звичайні палички 2-3 мм, щоб бджоли ці щілини запрополюсовали. Таким чином я ще почав збирати прополіс. Але скільки я його зібрав поки не відповім, бо ще не витрушував цей прополіс з сіток. Але на око видно, що прополісу стало більше.

Щодо сторожу. Зарплатня була 3000 грн. + 1000 витрати на їжу. Інших робіт для нього йому не було.
Воду я привозив кожну неділю літрів по 150-200. В перших днях, 45 сімей, що стояли на точку, випивали 20 літрів щоденно. Після, вже на соняшнику, випивали набагато менше.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Happy hiver
07.09.2018, 11:39
Другий соняшник або як я загубив сторожа…

Кінець липня. Соняшник вже відцвітає, треба думати, що далі робити. Почав я об’їжджати навкруги поля з метою знайти щось цікаве. Сам я особливо нічого не знайшов, але мені підказали, де є пізній соняшник. Їхати чи ні? Одні кажуть їдь, інші категорично заперечують та відмовляють. Но який же я українець, якщо самостійно не спробую наступити на граблі? :tnp:

Проблеми почалися з переїзду. Один вантажник не прийшов, тому прийшлося гасати мені. На наступний день боліли ноги, просто жах.:confused: Потім, після переїзду я побачив, що соняшник квітує, бджола літає, а ваги чомусь йдуть в мінус. Може ваги не справні? Справні! Но це ще не все. Через 10 днів дзвонить мені мій напарник, якого я вмовив стати зі мною на пізній соняшник і каже, що сторожа то не має. Собака є, а сторожа не має. Іще він каже, що десь поруч є об’ява про купівлю бджіл. :confused: А ще за добу до цього сторож казав, що в нього щось украли… І я пригадую, що розмовляючи зі сторожем по телефону, я почув, що він бухенький. Но я не звернув на це уваги. А тут ще дзвонить його син і каже, що приїде забрати собаку. І я розумію, що моїй пасіці може прийти капець, бо без собаки він точно покине пасіку. І я швидко їду на пасіку і бачу: п’яненький сторож; нема пауер-банку, телефону, газового балону, казанку. Хай йому грець. Отже я сплю в машині, а сторож в наметі. Зранку я його виганяю геть і починаю все розбирати та готовитись до переїзду.
Але чи все так погано? Ні, адже мінуси на вагах були доволі стримані, десь 100-200 грамів на добу. Враховуючи те, що в них багато розплоду, вони з’їдають набагато більше. Отже сонях щось да виділяв. Сторож продав моє господарство на 2,5 тис.грн., а зарплату я йому не додав майже на ту ж саму суму. Тобто вийшов в нуль. Так що все закінчилося не так і погано, враховуючи те, що пасіка повернулася додому в повному комплекті.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Димас
20.09.2018, 16:19
PS. Прохання поки не писати в даній темі. Питання та відгуки давайте трохи пізніше.
Happy hiver, а коли можна питання ставити? А то вже накопичилось чимало:) Якщо дозволите, я почну:
1. Через який термін на Вашу думку, повернуться витрати в сумі близько 175 тис. грн?
2. Якщо почати спочатку, то що б ви зробили не так? Що придбали б ще, а чого не купували б взагалі?

Happy hiver
24.09.2018, 12:50
Happy hiver, а коли можна питання ставити? А то вже накопичилось чимало:) Якщо дозволите, я почну:
1. Через який термін на Вашу думку, повернуться витрати в сумі близько 175 тис. грн?
2. Якщо почати спочатку, то що б ви зробили не так? Що придбали б ще, а чого не купували б взагалі?

Та в принципі вже можна. Хоча на твої питання я ще не підійшов. Але відповім.
1. На сьогодні я вже витратив біля 230 тис.грн. Сюди додав будинок для пасіки (30 тис.грн.). Багато пасічників рахують скільки витратили, скільки відкачали меду і на цьому все. Жах, витрати є, а прибутків не має. Але! Для кращого розуміння прибутків рекомендую скачати бізнес-калькулятор для бджолярів. Він простий, але дає розуміння прибутків.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Так от, в цьому році отримав прибуток. Як, спитаєте ви? А все доволі просто. Всі витрати в цьому році були такими, як амортизаційний фонд. Тобто витрати розподілені по рокам. Наприклад, вулики розподіляються на 10 років, будинок - на 20 років і т.д.

А прибуток такий (все умовно):
- мед 1400 кг. Х 40 грн. = 56,0 тис.грн.
- відбудовані стільники 1000 штук Х 20 чистого прибутку (відбудована рамка коштує 35 грн. мінус 15 грн. собівартість) = 20,0 тис.грн.
- віск 20 кг. Х 130 грн. = 2,6 тис.грн.
- відводки 5 штук Х 1500 грн. = 7,5 тис.грн.
Всього: 86,1 тис.грн. або 37,4% від загальних витрат в цьому році.

Якщо медозбір в наступному році буде вище, то меду буде більше, віску, стільників тощо. І прибуток повинен зрости. Якщо бджоли вийдуть з зимівлі...

2. На це питання відповім трохи пізніше, тут треба теж багато писати.

Happy hiver
24.09.2018, 17:04
2. Якщо почати спочатку, то що б ви зробили не так? Що придбали б ще, а чого не купували б взагалі?

Спочатку, коли кошти були, то й купували трохи зайвого. Серед зайвих речей є:
- пару вуликів без фальців - 2000 грн. (поки не вирішив, куди їх діти);
- апіліфт - 4200 грн. (начебто потрібен, а начебто й ні);
- натяжчик проволоки - 1000 грн.
- палатка - 2600 грн. (гівно рідкісне, на наступний рік буду робити будинок з ДВП)
- інші дрібні речі десь на 2000-3000 грн.
Всього зайвого на 12-13 тис.грн. Но багато чого з цього можна й продати. Так що не так вже й страшно.

Щоб зробив не так?.... Не можу сказати однозначно, бо ще не пройшов той період, коли можна робити підсумки. Ось коли перезимую, тоді мабуть й можу сказати. Але точно можу сказати з приводу того, що вулики на 145 рамку вибрав правильно. Тому що, краще менше меду взяти та не надорвати спину, ніж навпаки.

Happy hiver
02.10.2018, 12:46
Серпень-Вересень. Пригоди закінчилися, але відпочивати ще рано.

Ну що, пасіка приїхала. Але на цьому все, можна вже відпочивати? Ха. Треба зробити стимулюючу підгодівлю. Купив я їм якісного цукру, розмішав, додав кобальт, налив в пластикові піддони і поклав туди сіна. Приїхав з міста через три доби, щоб додати нову порцію. Але сироп на місці. Справа була ввечері, тому уїхав ні з чим. Ще через три дні знову приїхав, та поміняв сироп. Не беруть. Почав я їм давати сироп в пляшках. Помалу почали брати. Ну це треш. Цукор якісний, зварений правильно, надставки пусті. А не беруть. В цілому все забрали, але ж це відбувалось доволі довго і занесли його вони в розплодні рамки, а не в ті, що зверху. Хай йому грець. :confused:

Далі треба сформувати сім’ї в зиму. Начебто нічого важкого. Але ж знову це «але…». А справа в тому, що в розплодних корпусах на 145 рамку три виду рамок: Рут медові, Даданівські розплодні и звісно на 145 рамку. Начебто сформував, з розплодного корпусу піднімав в третій корпус медові 145-ті рамки. Хоча не всім їх вистачило. Ну а Рутівські пішли тим сім’ям, які в мене були на Рутівських розплодних корпусах. Дуже важко зрозуміти, що я тут написав. Але шлях до пасічництва на 145 рамку доволі довгий та тернистий. Да і проблеми в кожного є, тільки вони інші.

Ну і третя робота, яка займає часу, це постановка смужок та їх виймання. Виймав їх в кінці вересня, перед обробкою Оксалваром (щавелькою з сиропом). Ну це теж треш. Коли ті смужки доставав, то та карпатка мені дала таких чортів, що мало не здалося. Бакфаст був набагато лагідніший, хоча й не ідеалом.

А ще я не написав, як я ховав стільники в новому будиночку, коли бджоли постійно знаходили маленькі шпаринки і через них залазили в кімнату. Як я робив огорожу. А ще багато чого такого, що начебто і не відноситься до бджолярства, але ж без цього ніяк.

Що я цим постом хотів сказати? А те, що робота пасічника далеко не ідеал. І якби мені це не подобалося, то тікав би я від цієї пасіки в перший же рік. А так, продовжуємо займатися мазо…, ам соррі, бджолярством. Тому далі буде ;)

Задавайте питання. Відповім на всі. Але по темі :)

kroxaru
02.10.2018, 15:02
В перечне вещей которые оказались лишними есть натяжитель проволоки.
Почему он оказался лишним?

Happy hiver
02.10.2018, 15:24
В перечне вещей которые оказались лишними есть натяжитель проволоки.
Почему он оказался лишним?

Купував ось такий натяжчик: [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Але у зв'язку з тим, що в мене рамки на 145 рамку, вони дуже погано вигинаються. Володимир Татомир та Сергій Об'єдков підказали, як краще такі рамки натягувати.
Спочатку дома, сидячі перед телевізором, я вставляв втулки в рамки (це так би мовити моя примха), а на вихідних вже на дачі натягував дріт.
Єдине, що я залишив від натяжчика, це кріплення для дроту. Дріт використовував нержавійку. Кінцівки дроту я закріплював збоку рамки, щоб вони не кололи мені потім пальці.
Так що рамка в мене вийшла ідеальна: з втулками, з дротом з нержавійкою та ще й протавровані випалювачем (выжигателем).

Зібрані до купи поради я виклав в своєму відео:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Алексей борец
02.10.2018, 18:58
А прибуток такий (все умовно):
- мед 1400 кг. Х 40 грн. = 56,0 тис.грн.
- відбудовані стільники 1000 штук Х 20 чистого прибутку (відбудована рамка коштує 35 грн. мінус 15 грн. собівартість) = 20,0 тис.грн.
- віск 20 кг. Х 130 грн. = 2,6 тис.грн.
- відводки 5 штук Х 1500 грн. = 7,5 тис.грн.
Всього: 86,1 тис.грн. або 37,4% від загальних витрат в цьому році.



И теперь от условной прибыли необходимо отнять зарплату, которую заплатил бы себе или другому пчеловоду за проделанную работу за 12 месяцев. А работы было проделано не мало. Получим условный доход.

yuasaver
02.10.2018, 19:24
И теперь от условной прибыли необходимо отнять зарплату, которую заплатил бы себе или другому пчеловоду за проделанную работу за 12 месяцев. А работы было проделано не мало. Получим условный доход.

И сравним какой процент от вложенных инвестиций в основные средства (то что аммортизируете) он составляет, если он больше от ставки депозитов в валюте, то вы уже не прогадали с выбором, если выше ставки по депозитам в гривне то покрыли экономические риски, а если существенно выше последнего, то вы супер удачно вложили средства.

ВикторПчела
02.10.2018, 19:35
Серпень-Вересень. Пригоди закінчилися, але відпочивати ще рано.
Що я цим постом хотів сказати? А те, що робота пасічника далеко не ідеал. І якби мені це не подобалося, то тікав би я від цієї пасіки в перший же рік. А так, продовжуємо займатися мазо…, ам соррі, бджолярством. Тому далі буде ;)

Задавайте питання. Відповім на всі. Але по темі :)
Хоть хтось написав правду.
Щиро раджу скоротити кількість сімей до тієї, яка приносить задоволення в роботі. При основній роботі постійні вихідні на пасіці до мазо... добавлять через 2-3 роки апатію і стане головне питання: "За ради чого цей мазо?". Те що вихідних для 70 сімей не хватить гарантую.

Happy hiver
02.10.2018, 20:42
Хоть хтось написав правду.
Щиро раджу скоротити кількість сімей до тієї, яка приносить задоволення в роботі. При основній роботі постійні вихідні на пасіці до мазо... добавлять через 2-3 роки апатію і стане головне питання: "За ради чого цей мазо?". Те що вихідних для 70 сімей не хватить гарантую.Тут варіантів розвитку багато. Перший - це займатися пасікою, як основним видом роботи. Другий - просто не виїжджати та збирати пилок та 40 кг. меду на стаціонарі. Третій - скоротитися. Та ще багато варіантів. Все це залежить від дуже багатьох чинників. А який я виберу - покаже час.

Sauron
02.10.2018, 20:58
Ну первый вариант, как по мне , не очень выгоден - Если посчитать тот доход который Вы указали выходит в месяц по 7200 грн., а рамки и воск как бы в прибыль , по моему , не очень вписываются ( отстроенная рамка это все же расходный материал, а 20 кг воска без доплаты меняется примерно на 16 кг. вощины, которая уйдет за сезон при 70 семьях) т.ч. остается мед и проданные отводки и в итоге на круг выходит по 5 200 грн. в м-ц. И это надо еще сезон ждать когда все продастся, а кушать то хочется каждый день, и ладно бы самому еще можно выкрутится , а жена и дети не будут ждать, я так думаю. ;)
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Happy hiver
02.10.2018, 21:09
Ну первый вариант, как по мне , не очень выгоден - Если посчитать тот доход который Вы указали выходит в месяц по 7200 грн., а рамки и воск как бы в прибыль , по моему , не очень вписываются ( отстроенная рамка это все же расходный материал, а 20 кг воска без доплаты меняется примерно на 16 кг. вощины, которая уйдет за сезон при 70 семьях) т.ч. остается мед и проданные отводки и в итоге на круг выходит по 5 200 грн. в м-ц. И это надо еще сезон ждать когда все продастся, а кушать то хочется каждый день, и ладно бы самому еще можно выкрутится , а жена и дети не будут ждать, я так думаю. ;)
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Ви порахували мій прибуток в перший рік, хоча цього ніхто не робить.
Ну я ж не з 50-60 сімей збираюсь займатися основним видом роботи. Бджолярство дає дуже багато напрямів заробітку. Дуже багато. Це мед, пилок, перга, вулики, рамки, пакети, матки, питний мед і т.д. і т.п. Кожен сам собі порахує, скільки йому потрібно для щастя і чим займатися.

Димас
02.10.2018, 21:20
Другий - просто не виїжджати та збирати пилок та 40 кг. меду на стаціонарі.

Володимир, 40 кг на стаціонарі, а на кочівлі скількі вийшло на одиницю? 1400: 55 (20 сімей+35 пакетів)= 25,5 кг на сім'ю. Вірно?

Sauron
02.10.2018, 21:42
Ви порахували мій прибуток в перший рік, хоча цього ніхто не робить.
Ну я ж не з 50-60 сімей збираюсь займатися основним видом роботи. Бджолярство дає дуже багато напрямів заробітку. Дуже багато. Це мед, пилок, перга, вулики, рамки, пакети, матки, питний мед і т.д. і т.п. Кожен сам собі порахує, скільки йому потрібно для щастя і чим займатися.

Считал не я , а Вы сами, я лишь поделил все это на 12 месяцев. Может у Вас и нарасхват идет пыльца, а у нас на базарах и на ярмарке возле Дворца спорта, я не замечал очереди за ней, да и за медом как то не очень толпятся, но то такое. А по поводу кому и сколько надо ответ дан давно классиками - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] . За все свои годы я понял то что права народная мудрость- денег много не бывает. И чем их больше ,тем больше расходы,т.к. есть возможность приобрести желаемое ; но при всем этом их все равно не будет хватать. (ИМХО)

Happy hiver
02.10.2018, 21:46
Володимир, 40 кг на стаціонарі, а на кочівлі скількі вийшло на одиницю? 1400: 55 (20 сімей+35 пакетів)= 25,5 кг на сім'ю. Вірно?Вірно. Я написав про свої помилки. І в перший рік не приймаю їх за помилки. Якщо так буде в наступному році, то це вже поганий з мене пасічник. Стартувати завжди важко, особливо коли постійно якісь нестиковки.

Берендей
02.10.2018, 21:57
Вірно. Я написав про свої помилки. І в перший рік не приймаю їх за помилки. Якщо так буде в наступному році, то це вже поганий з мене пасічник. Стартувати завжди важко, особливо коли постійно якісь нестиковки.

Володя в этом году ошибки, в следующем погода, еще через сезон зимовка плохая и тд. и ТП. Если бы все шло как по маслу и зависило только от отсуцтвия ошибок то старые пасечники с богатым опытом и огромными знаниями уже на вертолетах бы летали а не на москвичах старых ездили. Так что 40 на стационаре еще ой как нужно попытаться взять.
За темой буду продолжать следить с интересом, особенно будет интересен следующий сезон.
Удачи.

icetee
02.10.2018, 22:01
если есть возможность собирать 40 кг меда с семьи на стационаре, то нужно этой возможностью пользоваться. У меня на стационаре пчелы себе едва на прокорм собирают. А за лето не одна тысяча грн ушла на газ, транспортировку и пр.

Happy hiver
02.10.2018, 22:14
Володя в этом году ошибки, в следующем погода, еще через сезон зимовка плохая и тд. и ТП. Если бы все шло как по маслу и зависило только от отсуцтвия ошибок то старые пасечники с богатым опытом и огромными знаниями уже на вертолетах бы летали а не на москвичах старых ездили. Так что 40 на стационаре еще ой как нужно попытаться взять.
За темой буду продолжать следить с интересом, особенно будет интересен следующий сезон.
Удачи.Дякую. Справа в тому, що всі бачать чужі помилки і не роблять свої. І мало хто скаже, що він щось зробив не так. Але це не правда. Тому пишу так, як воно є. Мені за це не соромно. Соромно навпаки, коли вчать інших, а самі не можуть порахувати два плюс два.

Добавлено через 5 минут
если есть возможность собирать 40 кг меда с семьи на стационаре, то нужно этой возможностью пользоваться. У меня на стационаре пчелы себе едва на прокорм собирают. А за лето не одна тысяча грн ушла на газ, транспортировку и пр.В мене є можливість гарно зробити старт, тому що вокруг мене 300 га садів. А далі йдуть інші фактори, як то посадка гречки, соняшника вокруг села. Але сподіватись на це не треба по зрозумілим причинам.

В цьому році я в прольоті тому, що виїхав на гірчицю, а з неї пшик. І не підгодовував їх. Одна помилка - мінус 15 кг. на соняшнику з сім'ї. Тобто сім'я не розвилась а достатній мірі.

Sauron
02.10.2018, 22:20
А как гречка в этом году? Сеют часто и много или время от времени? О том что бы рядом сеяли гречку, я могу только мечтать :(

Юрий Нефёдов
02.10.2018, 22:23
В цьому році я в прольоті тому, що виїхав на гірчицю, а з неї пшик. І не підгодовував їх. Одна помилка - мінус 15 кг. на соняшнику з сім'ї. Тобто сім'я не розвилась а достатній мірі.

чому -15кг, а не 70 або 100? :)

bvv
03.10.2018, 00:57
Але шлях до пасічництва на 145 рамку доволі довгий та тернистий.



Кто же Вас направил на этот долгий и тернистый путь касательно расплодного гнезда на магазинных рамках? Когда у меня возникла подобная идея, к счастью, нашлись люди которые мне предложили хорошенько подумать перед тем как ступить на этот "доволі довгий та тернистий шлях". Вероятнее всего в дальнейшем Вас ожидают много приключений связанных с применением данной рамки.

Happy hiver
03.10.2018, 09:08
А как гречка в этом году? Сеют часто и много или время от времени? О том что бы рядом сеяли гречку, я могу только мечтать :(

Щось з гречки принесли, тому що мед в кінці червня був. Гадаю, що мед з липи, гречки та різнотрав'я. Мед був доволі темним, але не чорний. В наступному році може стану на гречці. Тому що на гречаний мед дуже великий попит, особливо серед пасічників.

Добавлено через 2 минуты
чому -15кг, а не 70 або 100? :)

а чому не 200? Я не той рибалка, який ловить рибу ось такенну... від Сяну до Дону. Для задоволення в досягненні мети треба ставити більш реальні цілі. А якщо я запланую 100 кг. на коло, а в мене не буде цього, то що тоді, плакати?

Добавлено через 44 секунды
Кто же Вас направил на этот долгий и тернистый путь касательно расплодного гнезда на магазинных рамках?

У кожного свій шлях. І кожен його вибирає сам.
І я Вам по секрету скажу, що між рамками бджоли будують так званні мостики, тому різниця в рамках стирається. Просто не треба їх видаляти і все буде добре.

bvv
03.10.2018, 09:57
У кожного свій шлях. І кожен його вибирає сам.
І я Вам по секрету скажу, що між рамками бджоли будують так званні мостики, тому різниця в рамках стирається. Просто не треба їх видаляти і все буде добре.

Молодой человек Вы мне очень симпатичны и будет очень обидно когда Вы выясните что дело далеко не в том "що між рамками бджоли будують так званні мостики, тому різниця в рамках стирається" могут пройти годы.

Дима86
05.10.2018, 00:51
Щось з гречки принесли, тому що мед в кінці червня був. Гадаю, що мед з липи, гречки та різнотрав'я. Мед був доволі темним, але не чорний. В наступному році може стану на гречці. Тому що на гречаний мед дуже великий попит, особливо серед пасічників.

Добавлено через 2 минуты


а чому не 200? Я не той рибалка, який ловить рибу ось такенну... від Сяну до Дону. Для задоволення в досягненні мети треба ставити більш реальні цілі. А якщо я запланую 100 кг. на коло, а в мене не буде цього, то що тоді, плакати?

Добавлено через 44 секунды


У кожного свій шлях. І кожен його вибирає сам.
І я Вам по секрету скажу, що між рамками бджоли будують так званні мостики, тому різниця в рамках стирається. Просто не треба їх видаляти і все буде добре.
У меня друг держит больше 200 ульев на 145 рамку,говорит ево все устраевает.А мне не нравица,как то душа лежит к 300.Кажному своё.

Happy hiver
05.10.2018, 09:27
Хочу в своїй темі закінчити дискусію щодо правильності вибору вулику фотографіями вибору саме бджолами правильного вулику.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] 0.jpg ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]) [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] .jpg ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] 0.jpg ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

І на десерт моє улюблене відео самого простого вулику:

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

бігунець
05.10.2018, 10:12
Володя, це неправильно: двома словами про свої пригоди. Треба про все детально, зі всякими дрібницями: як пересаджував пакети, як їх дивився, нарощував, як перевозив (що-що, а кочівля, переїзди кожного разу приносять сюрприз), відкачка меду, побут на пасіці, точку...

Щодо "правильно-неправильно" доглядати, "помилки", то, скажемо, я на це давно махнув рукою. Намагаюся доглядати за бджолами правильно, коли ж щось не виходить, то здебільшого не по моїй вині. На днях віднайшов зошит, який вів у перші роки бджільництва "План розвитку пасіки" і посміявся, з сумом. Який був наївний мрійник. Практично ніщо не вийшло: ні зростання кількості сімей, ні план розвитку, ні отриманий дохід... Хоча одного досяг - середній вихід 50 кг від сім"ї.:)

Владимир Татомир
07.10.2018, 23:02
Да, Володя, расскажи например, как я провел 6 октября, один день из жизни пчеловода:)

Happy hiver
08.10.2018, 09:48
Да, Володя, расскажи например, как я провел 6 октября, один день из жизни пчеловода:)

Тут розповідати нічого, тому що вечір 5-го та 6-го я пропустив. Але спробую.
Минулий рік дав мені шалений старт. В цьому році так вийшло, що не зміг ночувати на БК. Але одного дня мені вистачило, щоб побачити знайомих, друзів.

Зранку приїхавши, побачили виповзаючих пасічників з опухлими обличчями. Було видно, що тяга к знанням довела їх до того, що вчилися вони майже до ранку. Але треба себе берегти ;)
Днем на семінари не ходив, тому що в кулуарах більше почуєш та більше побачиш. Серед наших, з тих, кого я знаю були Володимир Татомир, Олексій Борець, Андрій1985.
Ярмарка була слабенька по ряду причин, серед яких головна причина - це відсутність грошей. Єдине, що я побачив нове, це причеп для відкачки меду (на останніх трьох фото). Але скільки вона коштує і як працює, я не цікавився бо не доріс ще.
Олексій Борець привертав до себе увагу. Це говорить про те, що його система цікава пасічникам.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Happy hiver
24.10.2018, 09:32
Що тепер, або плани на наступний рік.

Здавалося, для щастя начебто все є. Але ж ні. Інколи, в ході обговорення деяких питань, випливають різні нові потреби. Ось я і вирішив порахувати, що мені потрібно для щастя в наступному році.

По перше, це тара на мед. Якщо в наступному році в мене буде бодай 50 сімей і я візьму по 50 кг., то це 2,5 тони меду. Йохуууу, яке щастя. Але почекайте, мені треба для цього щастя хоча б додатково 5 бочок по 1000 грн. з доставкою. Це 5 тис.грн. Або відер, поки це не принципово. Але якщо відра, то це додатково треба 40 відер по 50 грн. або 2,0 тис.грн. Скоріше за все, виберу відра, тому зупинюся на 2,0 тис.грн.

Далі мені треба докупити вощини. На сьогодні в мене лише 20 кг. воску. Так що, по аналогії з цим роком, мені треба ще 30 кг. вощини по 180 грн. Це додатково 5,4 тис.грн. І це не враховуючи вартість обміну воску на вощину.

В наступному році також планую для себе виводити маток. Для цього мені необхідно купити матку Ф1 приблизною вартістю 3,5 тис.грн. (приблизно 100 євро). Ще мені треба зробити нуклєуси. На це піде приблизно 2 тис.грн. на матеріал. Всього на ці цілі необхідно 5,5 тис.грн.

Також в наступному році планую потроху робити ремонт в будиночку, що купив. А там треба зробити підлогу, дах, інші роботи. На ці цілі вважаю, що піде приблизно 5,0 тис.грн.

Ще треба зробити пасічний будиночок. Буду робити з ДВП та профарбовувати оліфою. Думаю, що на ці цілі піде приблизно 2,0-3,0 тис.грн.

Ну і на останок треба прикупити те, що в цьому році продав мій сторож. Це ліхтарь, газова горілка, казанок, радіо та інше. На це треба ще 2,0 тис.грн.

Отже, вже виходить, що на наступний рік необхідно мінімум 23,0 тис.грн. А якщо порахувати ще зарплату з їжою сторожа та переїзд на кочівлю, то додайте ще приблизно 15,0 тис.грн. Ось і виходить, що до медозбору, тобто до осені наступного року треба інвестувати 40,0 тис.грн. Отак.

Далі буде: як я продавав мед... не переключайтесь та залишайтесь зі мною ;) Буде цікаво!

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Димас
24.10.2018, 10:50
Але почекайте, мені треба для цього щастя хоча б додатково 5 бочок по 1000 грн. з доставкою.
Володя, бочек по 600 грн полно, даже в пчеломагазинах, если есть прицеп, то проблем с доставкой нет.
Але якщо відра, то це додатково треба 40 відер по 50 грн. або 2,0 тис.грн.
Ведра на сколько литров?
Отже, вже виходить, що на наступний рік необхідно мінімум 23,0 тис.грн. А якщо порахувати ще зарплату з їжою сторожа та переїзд на кочівлю, то додайте ще приблизно 15,0 тис.грн. Ось і виходить, що до медозбору, тобто до осені наступного року треба інвестувати 40,0 тис.грн. Отак.
Мне это напоминает экономическую игру "Монополия" или "Империя":) "Империя" нравилась в детстве больше. Берешь фантики в "банке", скупаешь все возможные базы и планеты, и получаешь бабки за аренду. Особенно нравился сектор "Зона", где тебя могли оштрафовать или подарить денежный приз. Хорошая игра была, но мы так ни разу и не доиграли в неё до конца...
Желаю доиграть и победить!:beer:

Happy hiver
24.10.2018, 11:14
Володя, бочек по 600 грн полно, даже в пчеломагазинах, если есть прицеп, то проблем с доставкой нет.
Ведра на сколько литров?


Все це умовно. Відра на 27 кг. або 20 літрів з під фінського сиропу. Бочки скоріше за все брати не буду. Чому, поясню далі в темі бо там довго пояснювати.

Добавлено через 2 минуты
Мне это напоминает экономическую игру "Монополия" или "Империя":) "Империя" нравилась в детстве больше. Берешь фантики в "банке", скупаешь все возможные базы и планеты, и получаешь бабки за аренду. Особенно нравился сектор "Зона", где тебя могли оштрафовать или подарить денежный приз. Хорошая игра была, но мы так ни разу и не доиграли в неё до конца...
Желаю доиграть и победить!:beer:

Дякую. По перше, в мене поки йде процес накопичення. Тобто, віск в наступному році я скоріше за все брати не буду, якщо не буду розширюватися. І все інше також. Якщо я не розширююсь, то я йду в плюси. Якщо я розширююся, то самі розумієте...

Берендей
24.10.2018, 15:22
Ага значиться при хороших расклпдах в планах получить 2,5 тонн меда. возьмем по средней цене 1,5$ получаем 105 000 грн. отминусуем затраты будущего сезона 40000 ну и раз вложенные деньги на пакеты и улья, дома и инвентарь мы разбили на амартизационные выплаты на 10 лет. то отминусуем еще по 100 грн на коробку с пчелами на 50 семей - итого еще минус 50 000. (долги то надо возвращать) Тобиш если все пойдет по плану то в конце сезона будет прибыль 15 000 грн. Ах да если еще не дай боже погода подарит безвзяточный период то эти 15 000 вакурат уйдут на сахарок. :(

novichok
24.10.2018, 15:39
В Харьковской обл. безвзяточного периода нет, во всяком случае севернее Харькова. В смысле, так чтоб в улье совсем пусто.

Владимир Татомир
24.10.2018, 20:14
Сегодня математика хромает, или так, описки или что то на ум пошло:).Володя планирует 2,5 тонн меда на сорок ведер, Эдик 100 грн на 50 семей, 50000 получается:ah:

Happy hiver
24.10.2018, 20:52
Сегодня математика хромает, или так, описки или что то на ум пошло:).Володя планирует 2,5 тонн меда на сорок ведер, Эдик 100 грн на 50 семей, 50000 получается:ah:Ааааааа. На сьогодні в мене було 1,5 тони. Буде 2,5 тони (можливо буде). Різниця 1 тону або 40 відер по 25 кг.
Відра по 50 гривень. 2000 грн.

Берендей
25.10.2018, 08:10
Сегодня математика хромает, или так, описки или что то на ум пошло:).Володя планирует 2,5 тонн меда на сорок ведер, Эдик 100 грн на 50 семей, 50000 получается:ah:

Володя то не математематека а мысли в голове хромают. Начал писать сообщение с одними мыслями но отвлекли домашние а когда вернулся и продолжил писать уже с другими мыслями. там должна была стоять сумма не 100 грн. а 1000 и обоснование что в первом сообщении темы писалось что деньги на этот проект были позаимствованы и наврядли кто то будет ждать 10 лет их возвращения. Поэтому в своей личной бухгалтерии можно хоть на 100 лет эти затраты разнести а по факту отдавать долги надо быстро. А вообще эта тема описывает реальное пчеловодство а не через призму розовых очков. Реальный доход от всех этих вложений если и начнет проблескивать то не раньше третьего сезона ( и то если повезет.)

bee-beep
25.10.2018, 09:25
Ага значиться при хороших расклпдах в планах получить 2,5 тонн меда. возьмем по средней цене 1,5$ получаем 105 000 грн. отминусуем затраты будущего сезона 40000 ну и раз вложенные деньги на пакеты и улья, дома и инвентарь мы разбили на амартизационные выплаты на 10 лет. то отминусуем еще по 100 грн на коробку с пчелами на 50 семей - итого еще минус 50 000. (долги то надо возвращать) Тобиш если все пойдет по плану то в конце сезона будет прибыль 15 000 грн. Ах да если еще не дай боже погода подарит безвзяточный период то эти 15 000 вакурат уйдут на сахарок. :(

:D за такие посты нужно банить:D мало того , что самый первый пост автора темы выбивает из колеи своими суммами затрат, так и еще Берендей подтянулся и вбил последний гвоздь в крышку гроба :D почитает начинающий пасечник и скажет- да ну его..:D

Happy hiver
25.10.2018, 10:55
Володя то не математематека а мысли в голове хромают. Начал писать сообщение с одними мыслями но отвлекли домашние а когда вернулся и продолжил писать уже с другими мыслями. там должна была стоять сумма не 100 грн. а 1000 и обоснование что в первом сообщении темы писалось что деньги на этот проект были позаимствованы и наврядли кто то будет ждать 10 лет их возвращения. Поэтому в своей личной бухгалтерии можно хоть на 100 лет эти затраты разнести а по факту отдавать долги надо быстро. А вообще эта тема описывает реальное пчеловодство а не через призму розовых очков. Реальный доход от всех этих вложений если и начнет проблескивать то не раньше третьего сезона ( и то если повезет.)

Я поставив "Дякую" тому, що зрозумів і повністю згоден з тобою. Мета моєї теми полягає в тому, що не все так очевидно. І думка новачків, що начебто ось є гроші, а завтра буде прибуток - є хибним.

Добавлено через 1 минуту
:D за такие посты нужно банить:D мало того , что самый первый пост автора темы выбивает из колеи своими суммами затрат, так и еще Берендей подтянулся и вбил последний гвоздь в крышку гроба :D почитает начинающий пасечник и скажет- да ну его..:D

Ось в цьому і полягає наша мета :D

верес
25.10.2018, 11:07
Це що, по аналогії з анекдотом, про сперматозоїдів і одного з них на на милицях під час бігу до яйцеклітини, калічка відстав, але хватило духу голосно крикнути, що громада біжить не в ту сторону, після чого безперешкодно і без конкурентів дошкандибав до мети.

Димас
25.10.2018, 11:14
Есть такие, что и бросили это дело, не дойдя до цели. Просто люди потеряли интерес к пчеловодству, и естественно перестали посещать тематические форумы. Хотя один парень раз написал в сердцах, что лучше бы он сразу купил машину Фольксваген, ту что хотел, чем эти деньги вложил в пасеку.

zeus
25.10.2018, 14:41
Извините, что влазю со своим флудом,но , может быть, автор собирается брать 2.5т акации/липы/ гречихи. И подсчеты нужно немного изменить, а именно 2500т умножить на ~150грн?
happy hiver, что скажете?

Happy hiver
25.10.2018, 15:26
Извините, что влазю со своим флудом,но , может быть, автор собирается брать 2.5т акации/липы/ гречихи. И подсчеты нужно немного изменить, а именно 2500т умножить на ~150грн?
happy hiver, что скажете?

Читаючи мої пости, вже мабуть всі зрозуміли, що в мене не все так райдужно, як хотілось би. Але таке життя. Але не все так і погано.
Наприклад, в мене не травлять бджіл, бо поля сертифіковані.
В мене є багато садів, трохи акації, трохи липи, гречка, гірчиця, соняшник. Не має тільки рапсу.

bee-beep
25.10.2018, 17:39
Читаючи мої пости, вже мабуть всі зрозуміли, що в мене не все так райдужно, як хотілось би. Але таке життя. Але не все так і погано.
Наприклад, в мене не травлять бджіл, бо поля сертифіковані.
В мене є багато садів, трохи акації, трохи липи, гречка, гірчиця, соняшник. Не має тільки рапсу.

На самом деле все прекрасно :) часть конкурентов Вы уже убили :D Вы говорили, что хотите маток выводить.Обрадуюю Вас новыми горизонтами:DВы сможете своих маток смело продавать через пчеломагазин:D прям со старта с первой прививки, потому что с первого раза именно такое качество маток и получается:rofl2: как там продают, то есть краснеть за *фи* не прийдется, все норм, а свежея копеечка начнет капать:) со второй прививки уже лутче, но еще не айс:)

Happy hiver
26.10.2018, 09:22
На самом деле все прекрасно :) часть конкурентов Вы уже убили :D Вы говорили, что хотите маток выводить.Обрадуюю Вас новыми горизонтами:DВы сможете своих маток смело продавать через пчеломагазин:D прям со старта с первой прививки, потому что с первого раза именно такое качество маток и получается:rofl2: как там продают, то есть краснеть за *фи* не прийдется, все норм, а свежея копеечка начнет капать:) со второй прививки уже лутче, но еще не айс:)

Я для себе вже виводив маток два роки поспіль. При цьому сам робив воскові мисочки (не кожен вміє їх робити), переносив яйця ручним шпателем. Просто ще не відточив повну технологію. Але продавати поки не буду. Ще не доріс :)

спасатель 101
26.10.2018, 10:45
Есть такие, что и бросили это дело, не дойдя до цели. Просто люди потеряли интерес к пчеловодству, и естественно перестали посещать тематические форумы. Хотя один парень раз написал в сердцах, что лучше бы он сразу купил машину Фольксваген, ту что хотел, чем эти деньги вложил в пасеку.
Скільки зустрічаю, то до мети не доходять ті, хто з нуля вбухали непогані гроші і на наступний рік звернули всю компанію. Бо по бізнес-плену повинно бути по інакшому. Тобто основою їх бізнесу було - кількість меду помножена на 1,5 бакса, а можливо і більше. А Володя, на моє розуміння, переслідує дещо інші цілі, ну і звичайно раз є затрати, то і відповідно заробіток.
Чесно, відкрито. Молодець!

Добавлено через 6 минут
почитает начинающий пасечник и скажет- да ну его..
Краще на корню скаже - та ну його... Чим вложить сімейний бюджет, залізе в борги, а потім добре коли відіб'є 60 % і то якщо не затягне. А хто і наважиться, то буде іти до кінця, приймаючи все так як воно є.

Волкотрубенко
26.10.2018, 10:58
Владимир, Вы молодец! Что считаете то, что потратили. Обычно начинающие считают то, что получат. А это равносильно тому, как доктор считает сколько от денег вытянет с больного а не как ему помочь.
В Ваших покупках не вижу расточительства, сам бы покупал точно также. В свое время я тоже много считал, но в основном не деньги а биоритмы пчелосемей. Что дало мне чёткое представление того, что происходит в пчелосемьи и алгоритмы их развития.
Поэтому я занимаюсь только роевыми матками. Даже если у меня будет несколько сотен семей, технологию не поменяю.

Кудлянин
26.10.2018, 12:25
Володя , очень внимательно слежу за твоей темой . Поддерживаю Спасателя и Волкотрубенко о том , что ты молодец . Грабли были и еще будут ( надеюсь не с толстым держаком ) . Единственное мое " застереження " - не бросаться резко в крайности , всегда иметь пути отхода . Многие будут рассказывать и советовать , но ты ( опираясь на те же грабли ) должен вырабатывать СВОЮ технологию . Погода , сила семей , медоносная база - это все всегда внесет свои коррективы . Не пошла технология на 145 - кинул 2 корпуса перешел на 300 . Но взять перепилить улья с дадановской на руты - это кОшмар . А упоминание о Новой Водолаге - это бальзам на душу . 1979 год , стройотряд , бетонка Москва-Симферополь . Володя , только не роевые пчелы ( мое мнение ) - это путь в никуда . Хотя подтверждаю - лидеры по медосбору - роевые . Энергия сумашедшая , облет маток практически 100% , маточники всегда - глаз не оторвать . Когда 10 семей можно играться , но когда 110 и год роевой - капец . Биологию и алгоритмы будем изучать .

Kostik
26.10.2018, 13:25
Владимир, Вы молодец! Что считаете то, что потратили. Обычно начинающие считают то, что получат. А это равносильно тому, как доктор считает сколько от денег вытянет с больного а не как ему помочь.
В Ваших покупках не вижу расточительства, сам бы покупал точно также. В свое время я тоже много считал, но в основном не деньги а биоритмы пчелосемей. Что дало мне чёткое представление того, что происходит в пчелосемьи и алгоритмы их развития.
Поэтому я занимаюсь только роевыми матками. Даже если у меня будет несколько сотен семей, технологию не поменяю.

Я тоже думал, что освоенную технологию не поменяю - работаю, ну и ладно. Получал до 40кг с семьи. 4 года назад изучив опыт Цебро решил попробывать что-то изменить. Медосбор поднялся до 60-67 кг с зимовалой. Имея опыт снова сменил технологию и в этом году получил уже 115кг товарного. При этом не менял базовых ульев, не было ни одного роя. На предстоящий сезон сезон будут еще что-то менять, учитывая, как Вы пишите боритмы пчелосемей. Спортивный интерес в достижении лучших результатов.

Happy hiver
26.10.2018, 14:18
Всім дякую за шалену підтримку. Сподіваюсь, що не підведу цікавим матеріалом.
Ну і звісно сподіваюсь, що вийду на достойні результати.

Все буде Мед! Все буде Україна! flag_ua

bee-beep
01.11.2018, 17:35
Есть такие, что и бросили это дело, не дойдя до цели. Просто люди потеряли интерес к пчеловодству, и естественно перестали посещать тематические форумы. Хотя один парень раз написал в сердцах, что лучше бы он сразу купил машину Фольксваген, ту что хотел, чем эти деньги вложил в пасеку.

о какой стоимости авто идет речь?Фольц фольцу большая разница:)

Димас
01.11.2018, 18:00
о какой стоимости авто идет речь?Фольц фольцу большая разница
Та я не знаю, может за тридцать тыс. долларов?:) Вот этот пост нашел, за 2014 г
http://mwob.com.ua/showpost.php?p=73517&postcount=98

Накануне Андрей написал:
пчелы, ульи, отводки, я бы не брал бы это все на "халяву" теряется смысл "своего", для того что бы что то получить нужно чем то пожертвовать, и даже родственникам я бы заплатил за это все.В прошлом году потратил примерно 10тыс грн, на 10 ульев, +8 отводков и кое какой инструмент, назад получил в районе 2.5 тыс грн. А для создания пасеки каждый судит со своих возможностей, но то что вкладывать нужно это факт!
13-й год, это курс 8 грн за доллар был.

bee-beep
01.11.2018, 18:03
Та я не знаю, может за тридцать тыс. долларов?:) Вот этот пост нашел, за 2014 г
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

:)может.Я ж сидю тихо, читаю эту темы и не мекаю:D бо у меня все покрыто ППС:D

Добавлено через 59 секунд
Скільки зустрічаю, то до мети не доходять ті, хто з нуля вбухали непогані гроші і на наступний рік звернули всю компанію.
я прикинула себе, что бы понять хотя бы *что и как* нужно 3-4 сезона прожить с пчелами. 1 сезон не показатель вообще

Владимир Татомир
01.11.2018, 18:15
Скільки зустрічаю, то до мети не доходять ті, хто з нуля вбухали непогані гроші і на наступний рік звернули всю компанію.
Как только понимают, что кроме вкладывания денег, работать нужно, да еще вовремя все делать.

kroxaru
02.11.2018, 09:00
Как только понимают, что кроме вкладывания денег, работать нужно, да еще вовремя все делать.

Это не 5 золотых садить на поле Чудес....

Happy hiver
30.11.2018, 15:21
Як я мед продавав. (Ну дуже багато букв та емоцій :D)


Ну що, давно не писав? Бо мед по баночкам фасував. Але все по порядку.
Отже, було в мене 1400 кг. меду. Наче мало, наче багато, але скільки отримав, стільки і маю. Потроху продав в роздріб, та приблизно 500 кг. залишив на опт. По 40 грн. продавати не хотілося і я почав шукати серед знайомих вихід на магазини. І таки знайшов.:ura1:

Подзвонили мені, сказали, щоб приходив. Я взяв з собою свою баночку (на фото) і приніс, щоб показати свій мед. А справа в тому, що ця мережа продає декристалізований мед у пластикових стаканах . Отже забрали баночку, я озвучив свою ціну 45 грн. за 1 кг. і пішов. Дзвонять мені, кажуть все добре, візьмемо Ваш мед для подарунків на ярмарку. Але!... в ваших гарних баночках і тільки не розтоплений, 750 банок. Тут треба поставити багато крапок..... :confused: Ви уявляєте запхнути твердий мед, да ще у 750 скляних банок? Отож, і я не уявляв. Вони запропонували дати свою ціну. Я озвучив 75 грн. за банку 0,75 літри, тобто з розрахунку 100 грн. за літр. Вони погодились.

Ну і почалося. Купити треба банки, кришки, етикетки, крафтовий папір на кришку.А ще треба купити 200 кг. меду, якого мені не вистачало. А коштів то нема. :( Взяв кошти в кредит.
Скляні банки треба помити, висушити. Закупити 70 ящиків з під фруктів. Етикетки, щоб зробили ті, що треба. Купити папір на верх банки та під банку для флаєру. Паперу на кришку по Україні не було зовсім. А справа в тому, що папір цей хоча і крафтовий, але він був як пергамент і виглядає доволі вишуканим. Тобто не той папір, в який кладуть ковбасу. Але, слава Господу, знайшли. Далі на кришку ще клали побажання на листочку. Його треба було придумати. Мед у відрах, якого мені не вистачало, знайти не міг. Допомогли люди і я купив мед по 45 грн. за кг.

Ви уявляєте в квартирі 26 ведер з медом, 70 пустих ящиків, 35 ящиків з пустими банками? Благо, що коридор в мене широкий.
Далі треба зробити мед м'яким, але не рідким. Тому ставив теплодуйку на відра і експериментальним шляхом знайшли спосіб, який нас влаштовував. Але це не все. Мед лягав у банку доволі важко, тому треба було пхати його ложкою. Заробив собі водянки. Треш та й годі... :confused:

Але Запхали, наклеїли, запакували... Навіть дитина моя працювала, папір на кришку вирізала кругляшками. Але і це не все :D
Його треба відвезти і щоб його прийняли. Поїхав я зранку, там став в чергу за великими машинами. Тобто, поки інші не відвантажаться, я не під'їду. Приймачі товару зайняті, взятку брати не бажають (бо вперше бачать). В мене не було накладної. АААААААА :kill::kill::kill: Знайшов приймача, кинувся йому в ноги, кажу: :poklon: "Не вели стратити, а вели товар прийняти" :poklon: А накладної то не має, не для продажу він. Почав він дзвонити, виясняти. І ось нарешті я здав його. В мою Шевроле Лачетті універсал влізло 34 ящики, тому відвіз за два рази.

І ось який результат. Планував я здати свій мед по 45 грн. за кіло, а здав по 90, якщо не рахувати витрати на банки-склянки. Отже мені пощастило. Але радіти не треба, бо це була разова акція. Да, вони бажали зі мною працювати, але як з ФОПом. І бажали побачити крем-мед, але це вже інша історія...

Ну і на останнє. Який з цього висновок? Хлопці, шукайте, шукайте та ще раз шукайте! :old: Біля Вас багато людей і хтось з них може допомогти Вам пристроїти свій мед у магазин, баню, садочок.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

novichok
30.11.2018, 17:21
Мед у відрах, якого мені не вистачало, знайти не міг.
Володя, треба було обзвонити тих, кому відра продавав. Або у форумчан місцевих спитати.

yuasaver
30.11.2018, 17:57
І бажали побачити крем-мед, але це вже інша історія...



спробуєте крем-мед в роздріб - із звичайним вже не захочете мати справу, тому якщо є можливість, то це на краще....

Happy hiver
30.11.2018, 17:59
спробуєте крем-мед в роздріб - із звичайним вже не захочете мати справу, тому якщо є можливість, то це на краще....

Я давно мрію про крем-мед, але багато але... Багато хто не вміє робити крем-мед. А крім цього є й інші проблеми. Але про це в іншому пості. Висловлю своє бачення.

yuasaver
30.11.2018, 18:16
Багато хто не вміє робити крем-мед.

Його потрібно робити з свіжого, ще не сівшого меду, оскільки крем-мед з розігрітого топленого вже не такий.

Волкотрубенко
01.12.2018, 12:49
Владимир, поздравляю! Теперь можете говорить что откачали 3 тонны. Яркий пример, пока экспортёры играются в принимаю-не принимаю, пчеловоды находят пути как обходиться без них.
Севший мед сошкрябываю нержавеющей стамеской, загнутым концом по несколько мм из бочки. После такой процедуры нет комков и его можно без пустот наливать в банки или сбивать в крем.

бігунець
02.12.2018, 12:50
запхнути твердий мед, да ще у 750 скляних банок?
Титанічна праця. Я б не осилив.

Happy hiver
07.12.2018, 16:49
"Про таврування рамок"

Тут мене багато питають про таврування корпусів та рамок.
Моя особиста думка, що це треба робити. Коли я сторожу кажу, що на кожному корпусі є мій телефон, і кожна рамка протаврована, то повірте, йому спокійніше і не зудить зробите щось погане для мене, наприклад, замінити мої повномедні рамки на інші пусті.
Я замовляв два типу тавра з електропідігрівом. Один коштував десь 850 грн., маленькі - 650 грн. Більший за рахунок великої площі таврується поганенько, а ось малий дуже гарно таврує, особливо, коли нагріється.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Happy hiver
23.01.2019, 13:02
Як я мед продавав. Частина друга. Повернення на землю.


Ну що, скучили за новеньким? Продовжуємо. Подзвонили мені наприкінці минулого року з того самого супермаркету та запропонували продовжити співпрацю. Але в них були вимоги:
- офіційний ФОП;
- асортимент на баночки на 100-300 мл.
Ну що ж. Перше пропустимо, то поки не цікаво, а ось на другому зупинимось. Почав я робити, але так як в мене вже не було свого меду, то знайшов його у колеги на умовах 50 грн. за 1 кг. різнотрав'я. Ну ціна дуже гарна. Мене влаштовувала. І порахував я собівартість баночки на 250 гр.:
- баночка 200 мл. (в неї входить 250 гр. меду) - 3,95 грн.;
- кришка - 1,7 грн.;
- етикетка - 1,5 грн.;
- упаковка (папір, мотузочка) - 0,5 грн.;
- інше (доставка) - 1 грн.;
- мед - 12,5 грн. (50 грн. / 1000 * 250 грамів)
- робота - 8,46 грн. (40%, не питайте чому)
Всього 29,61 грн. за баночку меду 200 мл. або 250 грамів.
Мені не дзвонили, але в магазині я побачив таке фасування з ціною 33,56 грн. в роздріб. Якщо брати до уваги, що націнка і них складає 20%, то гуртова ціна складає 28 грн., що дешевше на 1,61 грн. від моєї ціни.
Ось і думаємо, де зменшити витрати. Ну про ціну на мед вже говорили, все інше дешевше при великому гурті. Залишається робота. Отже мені треба зменшити вартість за роботу, щоб мій товар був конкурентноздатним. А ось треба це робити чи ні, це питання. Тим паче, що треба ще реєструвати ФОП, а це додаткові витрати (десь 1500-2000 грн.) на місяць. Ну а про це в наступному пості.

TvaleriN
23.01.2019, 14:12
Ну що, скучили за новеньким? Продовжуємо. Подзвонили мені наприкінці минулого року з того самого супермаркету та запропонували продовжити співпрацю. Але в них були вимоги:
- офіційний ФОП;
- асортимент на баночки на 100-300 мл.

А дальше еще попросят сертификат лаборатории о качестве меда, 100 % ...
Вам удачи в ваших начинаниях, интересная тема!

Happy hiver
23.01.2019, 14:50
А дальше еще попросят сертификат лаборатории о качестве меда, 100 % ...
Вам удачи в ваших начинаниях, интересная тема!

Сертифікат коштує до 1000 грн. Але вони можуть зробити каку бо там по правилам мед повинен відбирати представник фітосанітарної служби.

бігунець
23.01.2019, 16:58
Володь, зачем морочиться с баночками. Ты бы посмотрел в сторону оптовых заготовителей. С твоей хваткой, найдешь свою нишу.

Happy hiver
23.01.2019, 17:19
Володь, зачем морочиться с баночками. Ты бы посмотрел в сторону оптовых заготовителей. С твоей хваткой, найдешь свою нишу.

Ты имеешь ввиду быть заготовителем? Нет, не хочу. Да и хватки у меня нет.
Во первых мне нравится работать с пчелами. Во вторых мне больше нравится розница. И то, что я вижу вокруг, на меня наводит печаль. Все эти дешманские этикетки, трехлитровые банки. Последнее время наметилась тенденция к улучшению. Люди начали вкладывать деньги в упаковку, этикетку, разрабатывать собственные логотипы. Я от этого ловлю кайф.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ndroid_240.jpg ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ndroid_240.jpg ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Sauron
23.01.2019, 18:05
Я от этого ловлю кайф.

Кайф это конечно великолепно, но бизнес должен приносить доход, и желательно неплохой, а не 1грн, на вложенные 100 грн. И использование логотипа с названием виски ( без их разрешения), кроме прикольного вида, может иметь финансовые последствия , и не очень приятные ,т.к. денег у ихней компании намного больше, а судебные разбирательства стоят очень дорого. Надо как братья китайцы делать- поменять хотя бы одну букву в названии. А мед в различной упаковке у нас во всех торговых сетях лежит на полках, и его берут намного меньше чем виски ; если совсем честно не видел ни разу, в отличие от виски (ИМХО)

Владимир Татомир
23.01.2019, 18:39
Я от этого ловлю кайф.
Все очень и очень круто.Молодец Владимир.Прикольная упаковка из дерева.:appl:

Happy hiver
23.01.2019, 18:42
Кайф это конечно великолепно, но бизнес должен приносить доход, и желательно неплохой, а не 1грн, на вложенные 100 грн.(ИМХО)

Ну наверное здесь многие хотят получать не только кайф от работы с пчелами, но и прибыль. Но не каждый это может. И прибыль на этом рынке можно получать от многих направлений.
Во первых, условно есть рынок для пчеловодов и есть рынок для потребителей. Для пчеловодов это производство ульев, рамок, вощины и прочего. Для потребителей тоже можно разделить на две нишы: оптовая и розничная. Для Украины оптовая ниша как правило представлена медом, немного пыльцой, воском и прополисом. Розничная ниша делится тоже на две составляющие: основная и вспомогательная. Основная - это мед, пыльца, перга, маточное молочко, трутневый гомогенат и т.д. Вспомогательная ниша - это крема, бальзамы, напитки, настойки.
Так что идей на розничном рынке поболее, чем на оптовом. Но про них позже.

AntonUa
23.01.2019, 19:47
Спасибо, Вам, за то что делитесь своими достижениями.
Вот читаю Вас и понимаю, что пчел нужно держать только для удовольствия как хобби.

icetee
23.01.2019, 22:07
Ось і думаємо, де зменшити витрати
нигде. Расширить пасеку в следующем сезоне, собрать такое кол-во меда, чтобы покрыть потребности своих покупателей и больше не брать мед на стороне. Сразу с медогонки разливать по банкам.

bvv
23.01.2019, 22:13
Владимир. Красиво Вы делаете. Но наверное пора уже подумать о том что бы на упаковке были данные о производителе продукта. У меня, к примеру, банки тоже сверху накрыты крафт бумагой и перевязаны шпагатом, а на этой бумаге при помощи штампа нанесены следующие данные: год, фамилия, город, сорт меда, данные паспорта пасеки, телефоны, емкость.

Ironcity
23.01.2019, 23:20
[B][SIZE="4"] Ну а про це в наступному пості.

Дуже імпонує Ваше оформлення товару. Є смак.
Дещо я бачив у вас у фб-магазині.
Власне питання про це. Чи працює фб-магазин як канал продажу?

Happy hiver
24.01.2019, 10:47
Дуже імпонує Ваше оформлення товару. Є смак.
Дещо я бачив у вас у фб-магазині.
Власне питання про це. Чи працює фб-магазин як канал продажу?

Через канали Фейсбуку та Інстаграму напряму не діє. Тобто покупців там не знаходжу. Але як засіб знайомства зі своїми клієнтами, яких я знаходжу іншим шляхом, ці канали вважаю дієвими. Наприклад клієнт питає про мед. Кажу - є, ось вартість така-то, а ось мої канали, де ви побачите мої продукти.
Знову ж таки, чому не працюють канали ФБ та Інстраграму? Щоб вони працювали, треба частіше писати, вставляти інші хеш-теги та інше. Наприклад канал в Інстаграмі в мене направлено більше для інших бджолярів, ніж клієнтів. Там хеш-теги в тому числі на англійській мові, що приваблює англомовних пасічників по всьому світу. Їх не багато, але вони є. Вони дивляться просто гарні картинки.
Тобто я через ці канали ще не визначив цільову аудиторию. І для мене це поки теж хоббі.

Добавлено через 7 минут
Владимир. Красиво Вы делаете. Но наверное пора уже подумать о том что бы на упаковке были данные о производителе продукта. У меня, к примеру, банки тоже сверху накрыты крафт бумагой и перевязаны шпагатом, а на этой бумаге при помощи штампа нанесены следующие данные: год, фамилия, город, сорт меда, данные паспорта пасеки, телефоны, емкость.

На данном этапе это не нужно. Вы часто смотрите на кефир или молоко, какая там емкость? Там уже давно не 1000 мл. Год и фамилия также не нужны. Зачем? Кто покупает у Вас с рук, он и так Вас знает и покупает именно потому, что Вам доверяет. Европейская система пока не работает. У людей в головах еще сидит много заблуждений (разбавленный мед, подсолнечный мед - технический и не полезный и прочее). Приходится очень много разговаривать с людьми. По правилам, да, все это нужно. Но давайте будем честными, там много чего еще нужно (разрешения, налоги, прочее).

bvv
25.01.2019, 09:47
На данном этапе это не нужно. По правилам, да, все это нужно.

Делайте как хотите на данном этапе. Дальше сами увидите что предложат Вам торговые сети.

Андрей Сикетин
02.02.2019, 22:11
Вовчик надо объединятся в кооператив, но только с проверенными пчеловодами... ИМХО flag_ua

Happy hiver
14.03.2019, 17:31
Перший ярмарок

Так трапилось, що нас запросили приймати участь у ярмарку для пасічників у номінації «Народна творчість». Тобто можна продавати все, що створено своїми руками. І ось нарешті прийшов зірковий час для моєї дружини. А справа в тому, що вона робить дуже багато цікавих речей, багато яких Ви ніколи і не чули. Але в неї ніколи не було часу все це оформити у продажну етикетку. Ось основний список:
- фруктова пастіла без цукрі;
- ферментований час з листів вишні та іван-чаю;
- звичайні чаї з трав;
- цукерки ручної роботи з власних сухофруктів;
- сушені ягоди з дачі;
- воскові серветки для зберігання їжі;
- флорентійське саше (ароматизатор на основі воску);
- бальзам для губ та рук на основі воску.
- та безліч інших цікавих речей.
Ну і почався новий треш. :kill:
На кожний продукт треба свій пакетик, кожну наклейку. Все це треба зробити, пофасувати, упакувати і т.д. Та ще й коштів потягнуло не мало. Так, за моїми підрахунками, тільки на закупівлю різних упаковок, етажерок для виставки пішло біля 7 тис.грн. А заробили лише 11 тис.грн. Тобто чистий прибуток складає 4 тис.грн. Але в ці 4 тис.грн. входить ще самі ягоди, електроенергія для сушки і ще безліч чого. Тобто, якщо отримувати прибуток, то це ярмарок не дуже підходить. Але якщо приймати участь для реклами, то це супер.
Наш стенд був доволі цікавий. По перше, він виділявся серед інших оформленням. По друге, було безліч таких продуктів, яких не було у інших. Все це привертало увагу людей, а нам додавало кайфу. До нас підходили такі відомі люди, як Гуслій Юрій Михайлович (Павік), Леонора Адамчук (доцент НУБІП), Томаш Лисонь (Łysoń), Тетяна Оніщенко (вощина АВВ-100), Іван Фабро й інші. Навіть отримали запрошення на виставку до Української академії наук. Так що прибутку ми може не отримали, але отримали дуже важливі складові любого бізнесу:
- драйв рухатись вперед;
- зрозуміли попит на ту чи іншу продукцію;
- можливо отримали в майбутньому оптових замовників.
Ну і звісно був радий бачити всі знайомі обличчя. :beer:
Це дійсно кайф, коли в 40 років з 15000 людей, що були на ярмарку, щонайменше третина тобі знайома. І можна з кожним завести будь-яку розмову і це буде приємно.
І на останок маленька порада: не будьте жлобами, інвестуйте у свою рекламу. :old:
Ну а про драв в наступному пості. Не переключайтесь.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

І головне: все буде добре, все буде мед, все буде Україна! flag_ua

Happy hiver
05.04.2019, 11:41
Новий сезон. Втрати…

Ну що, нудьгувати почали? Зараз я вас порадую бо ніщо так не радує, як нещастя сусіда :D
Тут всі навкруги пишуть, що відхід бджіл в них 0%, а в деяких навіть мінус 20% (ну тобто приріст 20% :D). Ну то таке… Будем дивитись на себе.

Отже, в зиму в мене пішло 53 сім’ї.
Було 53 сім’ї, в т.ч.:
- 20 - основні сім’ї;
- 33 – пакети;
Вийшло на весну 39 сімей, в т.ч.:
- 19 - основні сім’ї;
- 20 – пакети;
Втрати 14 сімей, в т.ч.:
- 1 - основна сім’я;
- 13 – пакетів;
Отже загальні втрати склали 26%.

Тепер питання чому? Чому такі втрати саме по пакетах? І тут можу проаналізувати свої помилки та інші фактори, не залежні від мене:
1. В червні на кочівлі була посуха. Я не підгодовував бджіл, на вагах було пів місяці нуль. Кормити почав пізно. Не було приросту бджіл. Отже бджола не наростила масу.
2. В серпні, коли я давав їм сироп, вони його просто ігнорували. Це були танці з бубном. В підсумку вони його взяли, але дуже важко - через пляшки в льотках. І було втрачено час.
3. 8 сімей загинуло внаслідок того, що навесні не дав їм підгодівлі. А все тому, що в мене не було піддашників і не було куди класти канді.

В березні я утеплив сім'ї. Це був окремий треш. А справа в тому, що в мене стояло 3 корпуси на 145 рамку. В перших двох стояло 4 даданівських рамки з 6-ти (по ширині я маю на увазі). Їх я вийняв, бо вони ну дуже темні, хоча і з медом. І сформував 2 корпуси на 145 рамку і в кожному по 4-6 рамок. Плюс заставні доски. Плюс сітка закрита фольгою з теплого полу. Вона не рветься і дуже якісна.

Що тепер? Ну з 39 сімей я пару об’єднав і на сьогодні в мене залишилось 37 сімей. Зараз погода стабілізувалась і з суботи я почну давати їм цукровий сироп з медом по 300 грам на дві доби в кульках. Потім, коли ночі будуть теплі, цукровий сироп з медом почну давати через пляшки в льотках. Плюс 11 сімей в мене з підігрівом (вони стоять в іншому місці). Пилка зараз доволі багато: вільха, верба, горіх, та безліч інших рослин. Всі ці заходи повинні допомогти у стрімкому рості бджіл. Ну а потім це мені дозволить їх поділити та принаймні збільшити свою пасіку хоча б до 60 сімей.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Владимир Татомир
05.04.2019, 19:56
бо ніщо так не радує, як нещастя сусіда
Нечему радоваться, отход есть и это необходимо учитывать.У меня так же есть небольшой отход, но он не критичный, и поэтому продолжаем работать.У дедушки Гриши с пятидесяти выход сто процентов, но на сегодня есть ослабление некоторых до 6-7 рамок.До него еще учиться и расти не один год.

Берендей
05.04.2019, 20:01
Обьясняешь людям сто раз, что пакетную матку нужно менять на месную и по возможности чем реньше тем лучше, иначе результат зимовки будет плачевным, и все мимо кассы, никто не слушает пока весна не отрезвит.

AlexN
05.04.2019, 20:10
Все пакетные матки перезимовали, для подкормки ставил магазины. Думаю заказать подкрышники или повытягивать пенопласт с крыш. Тогда на зиму надо будет подушки

Alla
05.04.2019, 20:56
Втрати 14 сімей
Это серьезные потери-14*2500=35000 грн.
Отже загальні втрати склали 26%.
А это не дополученный доход-26%. Риски в данной отросли с.хозяйства очень большие.
Зараз я вас порадую
Это грустно :(

Димас
05.04.2019, 21:07
Це був окремий треш. А справа в тому, що в мене стояло 3 корпуси на 145 рамку. В перших двох стояло 4 даданівських рамки з 6-ти (по ширині я маю на увазі). Їх я вийняв, бо вони ну дуже темні, хоча і з медом. І сформував 2 корпуси на 145 рамку і в кожному по 4-6 рамок.
На гнездовой рамке 145 никогда не будет хороших результатов.

novichok
05.04.2019, 22:18
В серпні, коли я давав їм сироп, вони його просто ігнорували. Це були танці з бубном. В підсумку вони його взяли, але дуже важко - через пляшки в льотках. І було втрачено час.
Кілька сімей залишаються у селі і їх при осінньому закормі доводиться "тицяти носом", інакше на сироп взагалі не звертають уваги. Чужих бджіл немає, тому - цеберки. Їх намащую трохи медом для запаху, на прилітки трошки бризкаю сироп. Десь за годину-півтори всі розвідують і починають забирати

Alla
06.04.2019, 09:49
Только констатация фактов. .
Я в прошлом году покупала 5 пакетов. Отличные пакеты! Они догнали семьи очень быстро. Перезимовали все.
інакше на сироп взагалі не звертають уваги.
Только ослабленные , больные семьи не берут сироп. Нормальная, здоровая семья сироп забирает быстро.

novichok
06.04.2019, 11:44
[QUOTE=Alla;260

Только ослабленные , больные семьи не берут сироп. Нормальная, здоровая семья сироп забирает быстро.[/QUOTE]

Я мав на увазi що вони його просто не бачать. Через тиждень приiхав - все як стояло, так i cтоiть. "Показав" - за пару днiв все вигрiбли.
Але так не усюди. Вдома без дресування все знаходять.

bvv
06.04.2019, 13:21
На гнездовой рамке 145 никогда не будет хороших результатов.

К счастью я прислушался к Вашему мнению, мнению других участников форума и не повелся на пчеловождение на 145-й рамке. А какие могли быть приключения ...

Владимир Татомир
07.04.2019, 09:34
Это не больное воображение а подкол-предположение

Коля а каким боком здесь какой то Пилипчук с его десятидневным обематочниванием семьи?

Добавлю от себя ,по карпатке и местной
Дорогие специалисты и суперпрофи в пчеловодстве, в этой теме человек рассказывать о своем пути в пчеловодстве и своих надбаннях и ошибках.Вы превращаете тему в "училку" как правильно разобраться с пакетами.Так что переходим в темы о цене и и качестве пакетов, и их использовании.

Димас
07.04.2019, 09:57
Владимир Татомир, в любой момент сообщения можно перенести. А можно закрыть всем рот и сидеть только читать. По замене маток в пакетах сообщения пененес в отдельную тему (http://mwob.com.ua/showthread.php?t=5867).

Andruhan
07.04.2019, 10:04
На гнездовой рамке 145 никогда не будет хороших результатов.
Ну, я не был-бы так категоричен! Два моих друга держат пасеки около и больше 200 п.с., качают намного больше среднестатистических 50 кг с семьи!

Happy hiver
07.04.2019, 10:27
Дорогие специалисты и суперпрофи в пчеловодстве, в этой теме человек рассказывать о своем пути в пчеловодстве и своих надбаннях и ошибках.Вы превращаете тему в "училку" как правильно разобраться с пакетами.Так что переходим в темы о цене и и качестве пакетов, и их использовании.

Золотые слова. А то собрались одни эксперты. :D
До этого года, а я вожу пчел с 2014 года у меня отхода пчел не было вообще. Данная система для меня нова, кочевка первый раз, подкормка летом тоже первый раз.
По поводу потерь. Я потери перекрыл тем, что весь мед продал через розницу, а это довольно существенно.
Свои минусы указал, работаем над ними. Так что проблем особых пока не вижу.
Всем спасибо за внимание.

Добавлено через 2 минуты
На гнездовой рамке 145 никогда не будет хороших результатов.

Дима, расскажи об этом Владимиру Скрыпнику.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

bvv
07.04.2019, 11:11
Как раз у Скрыпника гнездовые рамки на 300.

Димас
07.04.2019, 11:15
Happy hiver, я просто порівняв у себе системи вуликів, і в першу чергу дивлюсь на свій висновок, а потім на досвід інших. Кожен сам собі режисер:)

Володимир, які плани по кочівлі на цей сезон? Пакети купляти вже не плануєш?

bvv
07.04.2019, 11:19
Ну, я не был-бы так категоричен! Два моих друга держат пасеки около и больше 200 п.с., качают намного больше среднестатистических 50 кг с семьи!

Это наверное Борец и Воблин.

Happy hiver
07.04.2019, 11:20
Happy hiver, я просто порівняв у себе системи вуликів, і в першу чергу дивлюсь на свій висновок, а потім на досвід інших. Кожен сам собі режисер:)

Володимир, які плани по кочівлі на цей сезон? Пакети купляти вже не плануєш?Кочувати буду. Знайшов 20 га акації, знайшов липу. Так що кочувати буду більше, але без сторожа. Бо сторож дорого і не ефективно. Тобто, якщо на полях стояти не має сенсу, то я можу уїхати. А раніше не міг, бо загубив би сторожа.

МЭД
07.04.2019, 11:31
Как раз у Скрыпника гнездовые рамки на 300.

Да,на 300 ! +медовые корпуса на 145 .

Andruhan
07.04.2019, 12:00
8 сімей загинуло внаслідок того, що навесні не дав їм підгодівлі. А все тому, що в мене не було піддашників і не було куди класти канді.
Володя, всегда с интересом читаю твою тему и позволь дать замечание по-поводу этой цитаты! Если нет подкрышников, нужно осенью оставлять столько кормов, чтоб весной не дёргаться! У меня, да и у многих коллег, подкрышников нет вообще! Так что, у всех наших пчёл- не было шансов!? Технология, и ещё раз технология- ВОТ наше всё!Это наверное Борец и Воблин.У Сергея своих- может десяток и есть!
Нет, писал про ребят с моего района. У Алексея выход на семью, думаю меньше будет, плюс пакеты он покупает, а это расходы, а те- всё на своём!:beer:

Happy hiver
07.04.2019, 22:11
Это наверное Борец и Воблин.

Ваш стеб мне понятен. Но я все так не был бы таким категоричным. Ведь не все люди, которые держат пасеку полностью на 145 рамку, сидят на форумах.

Добавлено через 1 минуту
Да,на 300 ! +медовые корпуса на 145 .

Да, Вы правы. Действительно гнездовая на 300. Но, как сказал Димас, каждый сам себе режиссер.

Добавлено через 5 минут
Володя, всегда с интересом читаю твою тему и позволь дать замечание по-поводу этой цитаты! Если нет подкрышников, нужно осенью оставлять столько кормов, чтоб весной не дёргаться! У меня, да и у многих коллег, подкрышников нет вообще! Так что, у всех наших пчёл- не было шансов!? Технология, и ещё раз технология- ВОТ наше всё!У Сергея своих- может десяток и есть!
Нет, писал про ребят с моего района. У Алексея выход на семью, думаю меньше будет, плюс пакеты он покупает, а это расходы, а те- всё на своём!:beer:

Андрей, ты все таки плохо читал мои посты. Напомню, что до этой зимы у меня с кормами было все гуд и выход семей составлял 100%. Это зима 2015, 2016, 2017, 2018 годов.
По поводу этих пакетов проблема была в том, что весной было в 10-корпусном улье (в ряд): 4 расплода на 300 рамку, 4 суши на 145 рамку, 2 медовых на Руте! Осенью, что мы делаем? Правильно, сокращаем гнездо. Убрал я 2 Рутовских рамки, которые занимаю место 4 рамок на 145 мм. Понимаешь, к чему я клоню? Именно 4 рамки полномедных мне как раз и не хватило для счастья! А осенью они не брали сироп. В корытах ставил на верх - не берут. Ставлю на улицу - налетают. Т.е. плохо закормил.


И подведя итоги на все ваши вопросы, я скажу, что у каждого свой путь. Все, что я делаю с пасекой, ФОПом - это тот путь, который я выбрал. Правильный он или нет, покажет время. Но замечу, что я ни о чем пока не жалею.

Andruhan
07.04.2019, 23:52
По поводу этих пакетов проблема была в том, что весной было в 10-корпусном улье (в ряд): 4 расплода на 300 рамку, 4 суши на 145 рамку, 2 медовых на Руте! Осенью, что мы делаем? Правильно, сокращаем гнездо. Убрал я 2 Рутовских рамки, которые занимаю место 4 рамок на 145 мм. Понимаешь, к чему я клоню? Именно 4 рамки полномедных мне как раз и не хватило для счастья!
Да, вот так люди начитаются форумов, насмотрятся ютюберов и начинают... гнездо сокращать в зиму отбирая медовые рамки...:confused:
У кого-то из "промышленников", я уже видел подобный винигрет в уликах!;):beer:

Happy hiver
08.04.2019, 09:31
Да, вот так люди начитаются форумов, насмотрятся ютюберов и начинают... гнездо сокращать в зиму отбирая медовые рамки...:confused:
У кого-то из "промышленников", я уже видел подобный винигрет в уликах!;):beer:

При чем тут промышленники? Это проблема перехода с рамки на рамку. Дадан заменить на магазины можно, Рут нельзя. Это очевидно.

Happy hiver
03.06.2019, 10:02
Давненько не писав. Працював...
Цей рік начебто і лагідний, але щось не те. Частина пасіки, які кочувала, потроху зменшилась. І зменшилась суттєво. Частина, яка стояла на дачі, в доброму стані. Критикам скажу, що знизу стояли даданівські рами (Андрюхану привіт ;)). Аналіз втрати частини пасіку викладав вище. Тому повторюватись не буду.

Отже, в березні я вирішив продати минулорічну суш, яка мені в такому обсязі не потрібна, а потім, коли вже побачив, що ціни на бджолопакети дуже малі, таки прикупив собі пакети по 600 грн. за 4-0 плюс струс бджоли. Хоча вийшли вони мені по 500 грн. завдяки Олексію Борцю, який оплатив поїздку за пакетами. :ok:

Згодом мені запропонували виїхати на фацелію, тому прикупив собі ще й бджолосім'ї по 1300 грн. в Полтавській області. Отже пасіку відновив до минулорічного стану і тепер можна все починати знову. :kill:

Минулої неділі я виїхав на поля маслічної редьки 15 Га та поля фацелії 35 Га. А навкруги піднімається 900 Га соняшника. Да ще і під містом. Отже я можу їздити на пасіку хоч не щодня. Але проблема номер один - це сторож. Поки сторожує мій батя, але на нього не дуже радісні сподівання по ряду причин. Тому поки в пошуках.

Закінчуючи цей пост, додам три фотографії в крупному форматі для релаксу. Отже всім гарних медоносів.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Andruhan
04.06.2019, 11:28
Критикам скажу, що знизу стояли даданівські рами
У отошедших, или у выживших?
Закінчуючи цей пост, додам три фотографії в крупному форматі для релаксу. Отже всім гарних медоносів.
Решил добить нас!?:ok::rofl2::beer:

Happy hiver
04.06.2019, 11:40
У отошедших, или у выживших?
У всіх пакетах стояло по 4 рамки Дадану, а по краю магазинні. Але бджоли сидять посередені, тому основні рамки таки Дадан.

Решил добить нас!?:ok::rofl2::beer:
Ну я наприклад акацію не качав бо не було. А фацелія ще повинна дати. Так що не засмучуйся. Тим паче в тебе там акації ого-го! :beer:

Happy hiver
04.07.2019, 16:25
Липень. Перші результати.


Початок липня. Ну що, пройшов червень, який дуже не приємно вразив тим, що не дав ні каплі дощу. Ну і гаразд, фацелія хоч і не дуже, але потроху виділяла аж до кінця червня. Так, кожного дня були привіси по 100-200 грам. В цілому сім’я, яка стояла на вагах показала з 10.06.2019 по 28.06.2019 7,1 кг., тобто в середньому по 400 грам на добу.

З 50 сімей відібрав 180 рамок на 145 рамку без особливих втрат. Не жмотнічав і бджолам багатенько залишив.

Аналізуючи пасіку та привіси звернув увагу на те, що товарний мед з куплених бджіл дали саме пакети, які прикупив в середині травня. А ось сім’ї, які я купив (10 сімей) спочатку пороїлись (з 10 сімей 6 сімей поділив), а потім весь час байдикували. Тому в подальшому вирішив не панькатися із слабкими сім’ями, об’єднувати їх, а на наступний рік купувати пакети. І саме головне, що буду міняти цих маток на щось пристойне, бо панькатися з ними постійно в мене не маю часу. Поки не стабілізую свою пасіку та вийду на безвтратну зимівлю.

І ось в п’ятницю 28 липня я відбираю рамки та їду на дачу відкачувати мед. Приїхав, все підготовив, помив з автомийки медогонку, стіл для розпечатки рамок. Все по розуму. :old:
І ось він перший мед. Перший круг, другий… Бачу, що темний мед пішов. Дивно. Я туди ліхтар, а там… :v_banke: щось чорне. Виявилось, що коли помив касети, які були зроблені не з металевого дроту, а з листового металу, звідсіль пішла всяка хрєнь, що накопичилась там з минулих качок. 6 літрів меду викинути. Позичив другу медогонку у знайомого. Почав качати, тепер потекло щось біле. Та йоксель-моксель, що це? :kill: А справа в тому, що внутрішній круг давав люфт, і коли медогонка крутилася, вона збивала мед об стінку баку, тобто робив такий собі крем-мед. Ну вибачте, продавати мед по 300 грн. за літр мутним я не можу.

Що робити? А що, звісно купувати Машеньку. А коштує вона чимало, 15 тисяч. Дякую друзям, які надали медогонку без переплати, за 12 тисяч. Свою стару медогонку продаю за 4 тисячі за пів години. Тому нова вийшла вона мені в 8 тисяч. Не мало, але ж таки майже в два рази дешевше. Ну а як вона працює, подивлюся в наступну суботу.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Вадим Попов
04.07.2019, 19:29
Липень. Перші результати.


Початок липня. Ну що, пройшов червень, який дуже не приємно вразив тим, що не дав ні каплі дощу. Ну і гаразд, фацелія хоч і не дуже, але потроху виділяла аж до кінця червня. Так, кожного дня були привіси по 100-200 грам. В цілому сім’я, яка стояла на вагах показала з 10.06.2019 по 28.06.2019 7,1 кг., тобто в середньому по 400 грам на добу.

З 50 сімей відібрав 180 рамок на 145 рамку без особливих втрат. Не жмотнічав і бджолам багатенько залишив.

Аналізуючи пасіку та привіси звернув увагу на те, що товарний мед з куплених бджіл дали саме пакети, які прикупив в середині травня. А ось сім’ї, які я купив (10 сімей) спочатку пороїлись (з 10 сімей 6 сімей поділив), а потім весь час байдикували. Тому в подальшому вирішив не панькатися із слабкими сім’ями, об’єднувати їх, а на наступний рік купувати пакети. І саме головне, що буду міняти цих маток на щось пристойне, бо панькатися з ними постійно в мене не маю часу. Поки не стабілізую свою пасіку та вийду на безвтратну зимівлю.

І ось в п’ятницю 28 липня я відбираю рамки та їду на дачу відкачувати мед. Приїхав, все підготовив, помив з автомийки медогонку, стіл для розпечатки рамок. Все по розуму. :old:
І ось він перший мед. Перший круг, другий… Бачу, що темний мед пішов. Дивно. Я туди ліхтар, а там… :v_banke: щось чорне. Виявилось, що коли помив касети, які були зроблені не з металевого дроту, а з листового металу, звідсіль пішла всяка хрєнь, що накопичилась там з минулих качок. 6 літрів меду викинути. Позичив другу медогонку у знайомого. Почав качати, тепер потекло щось біле. Та йоксель-моксель, що це? :kill: А справа в тому, що внутрішній круг давав люфт, і коли медогонка крутилася, вона збивала мед об стінку баку, тобто робив такий собі крем-мед. Ну вибачте, продавати мед по 300 грн. за літр мутним я не можу.

Що робити? А що, звісно купувати Машеньку. А коштує вона чимало, 15 тисяч. Дякую друзям, які надали медогонку без переплати, за 12 тисяч. Свою стару медогонку продаю за 4 тисячі за пів години. Тому нова вийшла вона мені в 8 тисяч. Не мало, але ж таки майже в два рази дешевше. Ну а як вона працює, подивлюся в наступну суботу.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])Може не в «п'ятницю 28 липня», а в «п'ятницю 28 червня»?

Димас
04.07.2019, 21:06
Ну вибачте, продавати мед по 300 грн. за літр мутним я не можу.

Що робити? А що, звісно купувати Машеньку.
Володя, ты как пчеловод-олигарх!:) Быстро решения принимаешь:ok:


Ну і гаразд, фацелія хоч і не дуже, але потроху виділяла аж до кінця червня. Так, кожного дня були привіси по 100-200 грам. В цілому сім’я, яка стояла на вагах показала з 10.06.2019 по 28.06.2019 7,1 кг., тобто в середньому по 400 грам на добу.

З 50 сімей відібрав 180 рамок на 145 рамку без особливих втрат. Не жмотнічав і бджолам багатенько залишив.
В данном случае главный бонус не мед, а хорошее развитие семей к подсолнечнику.

TvaleriN
04.07.2019, 23:37
Липень. Перші результати.


Ваша тема интересная и фото хорошие, слежу с удовольствием. Не со всем согласен, но это чисто субъективное мнение.

У меня возник вопрос. На последнем фото рамочка, как я понял отобранная для откачки. На этой рамочке не видно ни каких признаков печатки, соответственно и мед явно не дозревший...

zeus
05.07.2019, 07:46
Володя, ты как пчеловод-олигарх!:) Быстро решения принимаешь:ok:



В данном случае главный бонус не мед, а хорошее развитие семей к подсолнечнику.

Развить семьи можно и сахаром, а пол бочки фацелии это какой ни какой, а бонус.

Димас
05.07.2019, 08:08
Развить семьи можно и сахаром, а пол бочки фацелии это какой ни какой, а бонус.

Без приносу пилку і цукор не допоможе. Володимир, як бджоли на соняшник підійшли, в гарній силі?

Happy hiver
05.07.2019, 09:43
Володя, ты как пчеловод-олигарх!:) Быстро решения принимаешь:ok:

Я совсем не собирался покупать медогонку ибо в этом году собрался в тур на автомобиле в Черногорию. И каждая копейка на счету. Но жена сказала, что перепортить мед будет дороже. Поэтому так и пошло. Спасибо известному блогеру за хорошую скидку на медогонку.


Ваша тема интересная и фото хорошие, слежу с удовольствием. Не со всем согласен, но это чисто субъективное мнение.

Я Вам больше скажу, что с многим я и сам не согласен. Но! Пасека выходного дня накладывает отпечаток на стиль работы. Много потерь, много ошибок. И все из-за отсутствия времени. Взять хотя бы потери семей. С 2014 по 2018 года у меня выход из зимы был 100%! А тут такая фигня.


У меня возник вопрос. На последнем фото рамочка, как я понял отобранная для откачки. На этой рамочке не видно ни каких признаков печатки, соответственно и мед явно не дозревший...

Я тоже так думал. Но когда начал качать он по густоте на уровне меда с вереска (Бигунцю привет!). По сравнению с акацией намного гуще. Думаю, что если у меня акация 20%, то фацелия на уровне 17-18. Само фото сделано на неделю раньше. Кстати много рамок фацелии не имеют печатки. Завтра буду качать, сниму видео. А то давно ничего не снимал.


Развить семьи можно и сахаром, а пол бочки фацелии это какой ни какой, а бонус.

Меня как-то скептически Алексей Борец спросил: "Акацию все знают. А как ты будешь позиционировать мед с фацелии?". Ответил, что легко, ибо я уже тогда я попробовал кусочек сотового меда. И из меня просто прет, распирает от вкуса и аромата этого меда. Что-то похожее я ел на промышленном пчеловодстве в Днепре, когда Павел-Лаванда давал пробовать мед с лаванды. Понятно, что люди покупают по пол литра, но им нравится и дальше они будут его покупать. Ну я никуда не спешу.
Кстати по этому поводу у меня была хохма. Знакомая спрашивает по чем мед? Я говорю, что есть акация по 250 за литр, есть фацелия по 300 грн. Дорого! Ну ок, будет солнечный цветок по 110 за литр. Не хочу! Люди, так вы определитесь, акация Вам дорого, подсолнух не хотите...


Без приносу пилку і цукор не допоможе. Володимир, як бджоли на соняшник підійшли, в гарній силі?

Да, пакеты развились отлично. Купленные семьи хреновастенько. Вчера в одной увидел кучу маточников, хотя недавно смотрел на нее и все было в порядке.

Подсолнух пошел уже как три дня. Привесы норм:
01.07 - 36,0
02.07 - 36,7
03.07 - 38,3
04.07 - 40,8

Сейчас купил матку Карнику с Германии, вчера посмотрел, приняли отлично. Теперь рассеивается. Но в этом году могу и не успеть с нее взять прививки, поэтому возьму привьюсь от Бакфаста Александра Харченко. Он как раз со мной на пасеке стоит. Привез поделенные семьи, говорит, что развитие идет отличное. Вот кстати его видео.
Поясню, почему против нашей пчелы. На пасеке стоят мои аборигены и Сани бакфаст. Его жена помогала ему открывать ульи в купальнике, шортах и скафандре на голове. Мои же постоянно меня преследуют, вечером вообще не залезть. Вчера отбирал пчел для прививочного ящика, так дали штук 50 уколов. А его спокойные-преспокойные.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

mur
05.07.2019, 12:36
А ось сім’ї, які я купив (10 сімей) спочатку пороїлись
..так вони, мабуть, з "древніми" матками- от і результат?

Димас
05.07.2019, 13:57
Поясню, почему против нашей пчелы. На пасеке стоят мои аборигены и Сани бакфаст. Его жена помогала ему открывать ульи в купальнике, шортах и скафандре на голове. Мои же постоянно меня преследуют, вечером вообще не залезть. Вчера отбирал пчел для прививочного ящика, так дали штук 50 уколов. А его спокойные-преспокойные.

Happy hiver, у тебя просто не было времени "отселекционировать" своих пчел + постоянно покупаете чужие пакеты. У вас идет "гонка " расширения. Надо потратить два-три года для начала и вывести миролюбивых местных. Они лучше чем иностранные носят мед, меньше болеют и более приспособлены к нашему климату. Конечно проще купить сразу "отселекционированных" пчел на миролюбие чем самому терять время. Бакфаст в последующих поколениях становится серым... Ну ладно, отвлеклись от темы , мысли в слух. Можете не обращать внимания :)


Подсолнух пошел уже как три дня. Привесы норм:
01.07 - 36,0
02.07 - 36,7
03.07 - 38,3
04.07 - 40,8
Поразительно что в Харькове подсолнечник зацвел так же рано как и на юге. Стоите вплотную к полю? Почему улей такой легкий, не из доски?

Happy hiver
05.07.2019, 14:02
..так вони, мабуть, з "древніми" матками- от і результат?

Ні, це селекція ройових маток, яких завжди так виводили на пакети і не морочили собі голову. А ось хто купляє, то у того і голова болить.


Happy hiverПоразительно что в Харькове подсолнечник зацвел так же рано как и на юге. Стоите вплотную к полю? Почему улей такой легкий, не из доски?

В мене фермер трапився супер. Якщо оброблює поля, то письмово під розпис попереджує про обробки. Самі обробки такі, що зранку о 10 годині вулики вже відчиняю. Також він сіє соняшник різного віку та різних сортів та гібридів. Зараз тільки почав цвісти соняшник тонкий та високий. А той, що низький та товстий, той ще не почав розпускатися.

Happy hiver
05.07.2019, 16:04
Happy hiver Почему улей такой легкий, не из доски?

Вулик корпус Рута + 2 магазини, 35 мм. доска. Відібрав медові корпуси, поставив вощіну.

seim
05.07.2019, 16:12
Вулик корпус Рута + 2 магазини, 35 мм. доска. Відібрав медові корпуси, поставив вощіну.
а в чем смысл комбинации 230 и 145 рамок? Это же хуже чем 300 и 145

Happy hiver
05.07.2019, 19:59
а в чем смысл комбинации 230 и 145 рамок? Это же хуже чем 300 и 145Потому что ранее у меня были Рута. Но распрощаться с ними не смог. Но на практике они мне не помеха.

Ромен
05.07.2019, 20:42
У меня возник вопрос. На последнем фото рамочка, как я понял отобранная для откачки. На этой рамочке не видно ни каких признаков печатки, соответственно и мед явно не дозревший...

Не факт ,відквчав 9 магазинів липи,печатки практично не було,перевірив на вологу рефлектометром 16,7.Погода теж дуже впливає ,крім того ,буває взяток різко обривається, мед зрілий, а запечатати неможуть.

Happy hiver
31.07.2019, 06:07
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Happy hiver
07.08.2019, 14:20
Серпень 2019 року. А що там у...

Розповідати начебто і нічого, а начебто і є що.
Пройшов липень, на контрольному вулику +54 кг. соняха. Це добре. Але підвели ті сім'ї, які прикупив в Полтаві та які багато байдикували. А ось пакети 4+0 показали себе досить пристойно. Принаймні по корпусу 145 принесли фацелії.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

З 10 серпня я планував подорож до Європи. Тому мені треба було все зробити до цієї дати. Отже, для відкатки меду я найняв причеп (пізніше викладу відео про причеп). Якщо б запізнився на 1 день, то вже б не зміг відібрати корпуси, бо пішли дощі. 05-06.08.2019 я ввечері їм поставив смужки від кліща. Бджоли були досить спокійні, тому все обійшлося без апітерапії.:)
Але все ж таки пригоди є. Перше, це я так і не встиг поміняти маток. Свою карніку з Німеччини отримав пізно, тому з виводом маток не встиг. Трохи вивів маток від маток товарища по пасиці, але ж таки не встиг поміняти. Отже, буду це робити в вересні. Також не встиг вивезти пасіку на дачу. Але сонях ще квітує, тому хай стоїть і далі.
А дома тим часом серед вихідних одночасно фасував мед для магазину, та ще паралельно робив велике замовлення воскових серветок та ароматичних саше на виставку в Словакію . Ну а на завершення ще робили букети для виставки в магазин, колоски для яких збирали під дощем. :kill:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

В наступній темі розкрию всі плюси та мінуси (їх більше) щодо торгівлі через супермаркет. Не переключайтесь! :beer:

Happy hiver
07.10.2019, 12:10
Рахуємо грошики, або де закопати монети :)

Ну що, скучили за моїми пригодами? :D
Ось і прийшов час порахувати наші грошики. Але спочатку нагадаю, як все починалося. Зареєструвався я в березні 2019 року ФОПом 2-ї групи. Плачу 10% єдиного податку замість 20% (так як мешкаю у Харкові, де встановлюється розмір цього податку) та 20% ЄСВ. Податок на місяць становить приблизно 1400 гривень (для простоти округляю).
Далі я зареєструвався в банку, де плачу за обслуговування 100 грн. на місяць.
Починаючи з березня по вересень в мене замовили 780 кг. меду. В собівартість я заклав соняшник по 45 грн. за 1 кг. та різнотрав’я – по 50 грн. Тобто різниця з оптом лише 15 гривень (в середньому). А тепер нескладний рахунок і маємо:
- 780 кг. Х 15 гр. = 11 700 грн.
- Податки за березень-вересень = 8900 грн.
- Обслуговування банку = 900 грн.
- В наварі аж 1900 грн. за 7 місяців, тобто по 270 грн. на місяць.
І це хлопці та дівчата, в мене замовляє крупна міська мережа, а не просто маленький магазинчик. Ні, звісно там ще було закладено фасування у якомусь відсотку. Але ж привезти банки, занести їх на 8-й поверх, мед декристалізувати, розлити, банки помити, прожарити їх в духовці. Все це забирає не тільки час, але і гроші.

Але і цього прибутку не буде, адже мої замовники віддають мені гроші при наступному замовленні. Наприклад, замовили в мене товар в липні. Три неділі я фасував, готував. На початку серпня я надав товар. Тепер вони замовили в мене мед на початку жовтня. Поки я приготовлю товар, буде кінець жовтня. Ось і виходить, що між серединою липня і початком листопада проходить 3,5 місяці.

Підсумок буде не сумний, але тверезий. :old:
Щоб заробляти на продажу в таких супермаркетах потрібні великі обсяги і багато часу. Або найманих працівників. А так як я працюю на себе, то мені виходить не рентабельно працювати з такими великими мережами.

Ну і якщо бажаєте від мене пораду, то вона буде такою, що у Вас є чотири вибору:
- здавати свій мед по 30 грн. гуртом;
- продавати мед в крупні мережі по 45 грн.;
- продавати мед в дрібні мережі по ... (як домовитеся);
- робити питні меди (але то вже інша історія).

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

yuasaver
07.10.2019, 12:28
Рахуємо грошики, або де закопати монети :)

Ну що, скучили за моїми пригодами? :D
Ось і прийшов час порахувати наші грошики. Але спочатку нагадаю, як все починалося. Зареєструвався я в березні 2019 року ФОПом 2-ї групи. Плачу 10% єдиного податку замість 20% (так як мешкаю у Харкові, де встановлюється розмір цього податку) та 20% ЄСВ. Податок на місяць становить приблизно 1400 гривень (для простоти округляю).
Далі я зареєструвався в банку, де плачу за обслуговування 100 грн. на місяць.
Починаючи з березня по вересень в мене замовили 780 кг. меду. В собівартість я заклав соняшник по 45 грн. за 1 кг. та різнотрав’я – по 50 грн. Тобто різниця з оптом лише 15 гривень (в середньому). А тепер нескладний рахунок і маємо:
- 780 кг. Х 15 гр. = 11 700 грн.
- Податки за березень-вересень = 8900 грн.
- Обслуговування банку = 900 грн.
- В наварі аж 1900 грн. за 9 місяців, тобто по 200 грн. на місяць.


У вас є ще невеличкий + якого ви не помітили, сплата ЄСВ фіксується по особовому рахунку і добавляється до суми ЄСВ по основному місцю роботи, а це може мати суттєве значення в майбутньому.....

Happy hiver
07.10.2019, 12:34
У вас є ще невеличкий + якого ви не помітили, сплата ЄСВ фіксується по особовому рахунку і добавляється до суми ЄСВ по основному місцю роботи, а це може мати суттєве значення в майбутньому.....

Я це розумію, тому ще думаю, що з цим робити. Тобто закриватися чи ні. Але якщо наша влада порадує обов'язковим встановленням касових апаратів, то прийдеться однозначно закриватися.

icetee
07.10.2019, 12:47
В собівартість я заклав соняшник по 45 грн. за 1 кг. та різнотрав’я – по 50 грн. Тобто різниця з оптом лише 15 гривень (в середньому). А тепер нескладний рахунок і маємо:
- 780 кг. Х 15 гр. = 11 700 грн
как то непонятно совсем. Откуда себестоимость 1 кг меда 45 грн? И почему 780*15, а не 780*45? вы заложили в себестоимость зп себе же? И почему себестоимость разнотравья выше себестоимости подсолнуха, его что выкачивать сложнее?

Happy hiver
07.10.2019, 12:55
как то непонятно совсем. Откуда себестоимость 1 кг меда 45 грн? И почему 780*15, а не 780*45? вы заложили в себестоимость зп себе же?

Вам викласти повні розрахунки? Тоді буде ще більше питань.
45 грн. - це ціна меду, по якій я продаю мед у банці (все інше - то банки, кришки, етикетки тощо);
30 грн. - гуртова вартість соняха;
45 - 30 = 15 грн. різниця між гуртовою ціно і ціною, по якій я продаю.
Тобто я показую, що якщо не продавати мед гуртом, а так би мовити у роздріб, то вартість меду буде більше на 15 гривень.

И почему себестоимость разнотравья выше себестоимости подсолнуха, его что выкачивать сложнее?

Відповім питанням на питання: А Ви мед з різнотрав'я продаєте по ціні соняха?

yuasaver
07.10.2019, 13:20
. Але якщо наша влада порадує обов'язковим встановленням касових апаратів, то прийдеться однозначно закриватися.
У вас же розрахунок в безготівковій формі, то про який касовий апарат мова.

icetee
07.10.2019, 13:39
В наварі аж 1900 грн. за 7 місяців, тобто по 270 грн. на місяць
я по ходу не правильно понял, вы имели ввиду, что в наваре на 1900грн по сравнению с тем, как если бы без всех этих заморочек просто сдали бы оптом.

Happy hiver
07.10.2019, 13:59
я по ходу не правильно понял, вы имели ввиду, что в наваре на 1900грн по сравнению с тем, как если бы без всех этих заморочек просто сдали бы оптом.

Все вірно! :beer:

Добавлено через 1 минуту
У вас же розрахунок в безготівковій формі, то про який касовий апарат мова.

Не забувайте про те, що якщо я зареєстрований ФОПом, то у випадку продажу меду в роздріб (а я продаю ще мед у роздріб), то можуть виникнути певні проблеми. Адже я вже засвітився, як ФОП, а тому мед я повинен продавати в роздріб з чеками.

yuasaver
07.10.2019, 14:10
Все вірно! :beer:

Добавлено через 1 минуту


Адже я вже засвітився, як ФОП, а тому мед я повинен продавати в роздріб з чеками.
Те що ви ФОП не означає що ви не можете діяти як фізична особа в межах 50 мін. Зар. Пл.

Happy hiver
07.10.2019, 14:36
Те що ви ФОП не означає що ви не можете діяти як фізична особа в межах 50 мін. Зар. Пл.

Можливо. Поки не задавався цим питанням. Якщо є інформація, напишіть будь ласка.

Happy hiver
01.02.2020, 01:17
Частина 19. Мій опит продажу меду через супермаркет.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

bvv
01.02.2020, 08:05
Если Вас не затруднит то напишите, на реализованные объемы меда, какую Вы заложили зарплату себе и жене за прошлый сезон?

верес
01.02.2020, 11:19
Ви не з податкової випадково?, чи прсто так з цікавості.

bvv
01.02.2020, 14:20
Ви не з податкової випадково?, чи прсто так з цікавості.

Основная зарплата может иметь значительную долю в себестоимости. Обычно накладные расходы считаются в процентах к основной зарплате. Чем сложнее производство тем выше накладные расходы. Можно в рассматриваемом нами случае заложить себе высокую зарплату и тогда будет меньше прибыль, или наоборот заложить себе низкую зарплату. Тогда прибыль будет больше и ее можно будет направить на развитие производства и на социальные нужды.:old:

Happy hiver
02.02.2020, 22:23
Если Вас не затруднит то напишите, на реализованные объемы меда, какую Вы заложили зарплату себе и жене за прошлый сезон?

Щодо зарплати, то я рахую трохи по іншому. Так як це моє хобі, то я рахую в цілому прибуток. Наприклад, в минулому році мені бджільництво дало змогу з'їздити з сім'єю на автомобілі у відпустці в Чорногорію. Багато це чи мало? Питання риторичне.

Щодо нереалізованого меду писати не буду.

Але припинення роботи в супермаркеті лежить не в тій площині. Тобто питання не в грошах. Проблема в тому, що треба купити баночки, привезти, занести на 8 поверх. Потім купити ящики, потім завезти мед. Все це стоїть в квартирі. Квартира схожа на промбазу. Мене це дуже засмучує і мені не комфортно. Кожен робить те, що йому до вподоби і навпаки.
Вихід був, але на нього треба додаткові інвестиції. Треба було купити європалети банок, при чому кожного виду. Розлити мед в серпні, все це поставити кудись на склад. А потім відвозити в магазин. Але.... ну Ви самі розумієте.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

bvv
03.02.2020, 09:33
Щодо зарплати, то я рахую трохи по іншому. Так як це моє хобі, то я рахую в цілому прибуток. Наприклад, в минулому році мені бджільництво дало змогу з'їздити з сім'єю на автомобілі у відпустці в Чорногорію. Багато це чи мало? Питання риторичне.



Вы сделали титаническую работу. Большая благодарность Вам за то, что Вы размещаете здесь такие интересные материалы. Надеюсь встретиться с Вами на выставке-ярмарке 15 февраля в Харькове, где мы сможем пообщаться по вопросу формирования затрат, прибыли от реализации и рентабельности данного бизнеса.

Happy hiver
03.02.2020, 16:34
Вы сделали титаническую работу. Большая благодарность Вам за то, что Вы размещаете здесь такие интересные материалы. Надеюсь встретиться с Вами на выставке-ярмарке 15 февраля в Харькове, где мы сможем пообщаться по вопросу формирования затрат, прибыли от реализации и рентабельности данного бизнеса.

Буду радий знайомству. Мене знайдете легко. Буду торгувати при вході в фойє.

Кудлянин
03.02.2020, 16:45
Буду радий знайомству. Мене знайдете легко. Буду торгувати при вході в фойє.

Володя , это не "пьяное крыло " где Булатов встречи назначает ?:rofl2:

Happy hiver
03.02.2020, 17:02
Володя , это не "пьяное крыло " где Булатов встречи назначает ?:rofl2:

Где Булатов назначает встречи, я не знаю. Обычно он там, где наливают :rofl2:

ВикторПчела
03.02.2020, 21:41
Володя, на Вашу думку, наскільки сильно впливає оформлення банки (бумага і шнурок) на продаж меду? Як би просто банка з етикеткою? Покупець ведеться на упаковку?

Happy hiver
04.02.2020, 10:49
Володя, на Вашу думку, наскільки сильно впливає оформлення банки (бумага і шнурок) на продаж меду? Як би просто банка з етикеткою? Покупець ведеться на упаковку?

Дуже і дуже впливає. Зазвичай всі використовують дешеві етикетки, які купили на сайті чи в магазині. І вкласти 400-1000 грн, щоб замовити своє ексклюзивне оформлення, багатьом чомусь жалко.

Був в мене такий показовий приклад. Минулий рік, ярмарка "Слобожанський пасічник". Поряд зі мною стояв медовар. Пляшки рівними рядами, як снаряди. Дешеві пляшки (горілчані совдеповські), дешеві обкладинки. Ніхто не підходив. Я йому кажу, що візьміть етажерку, поставте пляшки сходинками, буде красивіше. Показав йому. Питаю: "Є різниця?". Відповідає: "Звісно!"
Тому впливає не тільки етикетка, а і подача товару. Ось буде ярмарка, я сфотографую і викладу сюди, хто і як оформлює.

ДобровоЛ
04.02.2020, 17:59
Буду радий знайомству. Мене знайдете легко. Буду торгувати при вході в фойє.

З бородою? :o:nunu:

:D:beer:

Добавлено через 2 минуты
:rofl2:Где Булатов назначает встречи, я не знаю. Обычно он там, где наливают :rofl2:

Happy hiver
17.08.2020, 17:33
Частина 20. Початок сезону.

Привіт друзі. Давненько я вам не писав. А якщо бути точним, то про цей сезон зовсім… Вибачте, але не було часу.

Ну тоді почнемо по порядку. Ваш невгомонний пасічник вихідного дня після всіх цих пригод не зламався і продовжив насолоджуватись життям, точніше цим постійним стресом під назвою бджільництво.

Березень місяць обіцяв гарну погоду і на горизонті маячила дуже гарна, тепла весна та гарне квітування трав та дерев. Я вже в умі підраховував кількість зібраного весняного меду та як то кажуть «Дурень думкою багатів». Але пройшов квітень, прийшов травень… А гарної погоди так і не було. Майже постійно я кружляв по пасіці, бджоли грюкали ложками та виделками і просили манної каші, ам сорі, меду та пилку… Матки виводились дуже погано, обліт був поганий. Коротше, початок сезону виявився провальним. Єдине що давало сумувати, це те, що погано було у всіх. Жарт.

Ну нічого, попереду маячила добра погода, червень і поля фацелії. Оооо, фацелія, це блаженство для вух і носа.
І ось на початку червня я вивіз нарешті своїх бджілок. Але тут на заваді знову вийшло це «Але…» І на цей раз воно прийшло у вигляді місячної норми опадів за одну добу. Мені пощастило, що я ще не встиг запрягти коней та літаки, а ось мій напарник завіз свої бджіл акурат під цей дощ. Пам’ятаєте картину «Бурлаки на Волзі»? Так от, то вони були не на Волзі, а на нашому точку, да ще серед ночі.

Через неділю зміг і я вивезти свої вулики. Рамки не просто тарахтіли від пустоти, а просто дзвонили у колокола. В перший день голодні бджоли ринулися у бій, точніше на кухню. За пару днів вони забили пергою ну дуже багато рамок. Звісно і про нектар не забули. О, алілуя!
Ну все начебто налагодилося і можна готуватись до відкачки меду. Готувати бочки, багато бочок… Ага. Мої дівчата, улюблені бджілки вирішили, що я винен у тому, що весною вони жили у злиднях і вирішили від мене полетіти. Розлучення на пів ліжка. Ну тобто на пів вулика. І почався сезон роїння. Ви там можете писати, що у вас риба ось такеннаааа, що у вас там щось товше і довше, але летіли і українська карпатка, і дойче карніка. І не тільки в мене, а і у інших бджолярів, які стояли навкруги. Майже кожен день НЛО летало над полями фацелії. Звісно, що не все так було печально, адже я відпустив лише два рої, і не в червні, а травні. Але погратися з ними прийшлося. І один раз погрався мій напарник.

А діло було так. Бачить напарник, що вилетів у мене рій і сів десь високо під небесами. Якщо бути точним, десь 6 метрів. Але ні йому, ні мені від цього не було легше. Я в мислях попрощався з ним. Але на щастя мимо проїжджав фермер. Чому сумуєш старче? – спитала золота рибка діда… Ні, це з якоїсь казки. Давайте по іншому. Чому сумуєш? – спитав фермер напарника. Та ось висить рій, а зняти не можу. Ну так не проблема! І фермер висилає до нас Манітушку. Манітушка – це такий тракторець, в якого попереду телескопічний ківш і висувається він на 6 метрів (а може і більше). І зняли за допомогою цього ковша та мого напарника мій рій. За що я йому дуже вдячний.

Ну мабуть я вас сьогодні заморив, тому продовження читайте у наступному пості.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]) [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]) [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Димас
17.08.2020, 19:01
Happy hiver, гарне оповідання, пора книжки писати):ok:

Happy hiver
18.08.2020, 09:25
Happy hiver, гарне оповідання, пора книжки писати):ok:

Поки достатньо жовтого форуму :ok:

Valeriy01
19.08.2020, 14:48
Столько фацелии, по хорошему завидую. Моя в этом году не взошла, засуха. Садили поздно, сейчас должна была бы цвести. А кто у вас садит фацелию , фермеры?

Happy hiver
19.08.2020, 17:50
Частина 21. 2020 рік. Червень.

Всім привіт. Ну що, продовжуємо?

Так от. Цвіте фацелія, голова п’яніє від шаленого запаху, бджоли теж літають п’яні і вже нікуди не хочуть улітати, тобто роїтись. А ще при цьому щось носять до вуликів.

Початок сезону наче стабілізувався. Але це з першого погляду. А справа в тому, що скрізь з щілин почали з’являтися конкуренти... Багато конкурентів... Ні, я не в якому разі не проти конкурентів. Але ж друзі вибачте. В минулому році, коли фермер заліз високо на дерево, кричав і звав пасічників на фацелію, чомусь ніхто не захотів їхати? І в цьому році організацію кількості сімей Ваш покірний слуга взяв на себе. Хочете 2 сім’ї на гектар? Добре, буде Вам по 2, ні, по 3 сім’ї! Але через тиждень після того, як ми стали на кочівлю, кількість сімей на гектар виросла до 5 і погрожувала не скінчуватись. Прийшлося деяких просто прогнати, а деяких і закопати. Жарт. А може і ні…

Ладно, 5 сімей на гектар, так 5. Кочуємо далі. Сторож сторожує, собака гавкає, пасічник пасічникує. Лише вночі біля пасіки під’їжджають автомобілі для проведення любовних втіх. Прийшлося фермера попросити, щоб перекрив грунтову дорогу, що веде до нас. Я розумію, що пасіка привертає увагу і робить потенцію гарною, але вибачте, нам сторож не потрібен з нервовим зривом.

Пройшло дві неділі, начебто все добре. Фацелія квітує краще за минулого року. Ми готуємо додаткові корпуси… Але як без пригод, правда? Пригода прийшла у вигляді 20-хвилинного граду, який пройшов акурат по полям фацелії. Ой, халепа… Бачу, що вже деяким радісно від цього. Ну посмійтеся... Я в розпачі, сезон знову накрило якимось тазом. І не важно мідний він чи ще якийсь. Але хтось там змилувався над нашими стражданнями і фацелія підняла цвіт.

Буду закінчувати. Але де тут цінна інформація? Всім цікаво, скільки було гектар, скільки відкачали, скільки грошей заробили… Паролі, явки, повинна... Я розумію зацікавленість. Але після того, як я напишу, то прийдеться вже купувати базуку. А навіщо воно Вам? Єдине скажу, що за місяць відкачали до... (тут повинна стояти одна цифра) кг. Мало? А хто небудь здогадається чому так мало? Може пасічник бреше, а може слабкі сім’ї? А може ще щось? На цьому залишаю це питання без відповіді. Бо Ви ж читаєте уважно мої пригоди?

На цьому все, па-па, до нових зустрічей!

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Aleksandr17
19.08.2020, 18:48
Для чого фермер сіє фацелію?

Дан
19.08.2020, 19:20
Для чого фермер сіє фацелію?
Если ей дают цвести, то, очевидно, для семян

Happy hiver
20.08.2020, 09:24
Столько фацелии, по хорошему завидую. Моя в этом году не взошла, засуха. Садили поздно, сейчас должна была бы цвести. А кто у вас садит фацелию , фермеры?

Не заздрідь. У кожного своє щастя. Саджають фермери на насіння.

Юрій Чугай
25.08.2020, 14:12
Чому ж там заздрити? Скільки меду на сім'ю з фацелії вийшло? Та і який той мед ніхто не знає.

Happy hiver
25.08.2020, 14:47
Чому ж там заздрити? Скільки меду на сім'ю з фацелії вийшло? Та і який той мед ніхто не знає.

Ну я ж гарно пишу? Тому інколи здається враження, що у інших і риба ширше, і жираф вище :rofl2:

На сім'ю вийшло по 8 кг. на вулик. Але!!! Два корпуси на 145 рамку пішли далі з медом, це скільки кг?
Тому в принципі я задоволений результатом.
А, ще забув сказати, що цей мед я продаю по 250 грн за літр дрібним гуртом і по 300 в роздріб. Беруть не дуже, але перспектива є. Тим паче, що мед з фацелії стоїть такий само рідкий, як і акація. Тільки трохи є дрібних зерен.

Игорь_Харьков
27.08.2020, 11:08
Не заздрідь. У кожного своє щастя. Саджають фермери на насіння.

А Вы технологию выращивания фацелии не можете рассказать? Обработка земли , когда и чем сеяли , норма высева , когда зацвела , сколько цвела, когда и чем убирали , что потом делали( сушка, очистка) с полученными семенами, урожайность семян на 1 га . Расскажите пожайлуста , заранее Вам благодарен!!!:o

Happy hiver
27.08.2020, 11:19
А Вы технологию выращивания фацелии не можете рассказать? Обработка земли , когда и чем сеяли , норма высева , когда зацвела , сколько цвела, когда и чем убирали , что потом делали( сушка, очистка) с полученными семенами, урожайность семян на 1 га . Расскажите пожайлуста , заранее Вам благодарен!!!:o

На жаль не можу, тому що це робив фермер. І він тримає в секреті свої напрацювання. Знаю, тому що в нього питали, чим він обробляє фацелію.

Andruhan
27.08.2020, 14:00
А Вы технологию выращивания фацелии не можете рассказать? Обработка земли , когда и чем сеяли , норма высева , когда зацвела , сколько цвела, когда и чем убирали , что потом делали( сушка, очистка) с полученными семенами, урожайность семян на 1 га . Расскажите пожайлуста , заранее Вам благодарен!!!:oПерезвони, расскажу, я сам сеял.

Игорь_Харьков
27.08.2020, 16:00
На жаль не можу, тому що це робив фермер. І він тримає в секреті свої напрацювання. Знаю, тому що в нього питали, чим він обробляє фацелію.

А фермер насіння фацелії продає? В Вас можливо взнати його телефон ?

Happy hiver
27.08.2020, 16:09
А фермер насіння фацелії продає? В Вас можливо взнати його телефон ?

В мене є його особистий телефон, який я звісно не дам. Продає він через якусь фірму і великими обсягами.

Игорь_Харьков
27.08.2020, 21:18
В мене є його особистий телефон, який я звісно не дам. Продає він через якусь фірму і великими обсягами.

В Вас наче не пригоди пасічника , а пригоди розвідника , який косить під пасічника))))

Добавлено через 57 минут
Andruhan, дякую Вам за цікаву та змістовну розповідь!!! Ви справжня Людина , яка завжди готова прийти на допомогу та підставити своє плече!!!!

Happy hiver
21.11.2020, 18:41
Частина 22. 2020 рік. Листопад.

Скоро кінець року, а я ще не розповів про те, як закінчилася кочівля. Неподобство! Читайте, буде може і не весело, але цікаво!

Серпень був доволі продуктивний. Ми третій раз переїхали на нове місце, поближче до пізнього соняшника та фацелії, яка починала квітувати другий раз. Мед відкачував я вже в 20 числах серпня, але пасіка була настільки спокійна, що бджоли навіть не летіли на мед, який я виклав недалеко від вуликів. Релакс та й годі.

Вересень місяць теж обіцяв бути гарним і лагідним. Хоча і була посуха і нектару не передбачалося, але бджоли несли пилок, а матки сіяли розплід повним ходом. Дякуючи фермерам, по кругу пасіки землю переорали, бочку з водою привезли. Тому води було достатньо. І для бджіл, і для потреб сторожа. Коротше, всі були задоволені. Але я вирішив отримувати дотацію на бджіл і тому мені потрібно було вертатися додому, і я вирішив з’їжджати з точку 12 вересня, на початку пікового цвітіння фацелії. За це якісь Боги на мене розсердилися і вселили моєму сторожу думку визвати Дракошу. Ну ви знаєте, це звір такий, великий-превеликий. Як з казок. Дракоша був голодний і з’їв дві палатки з усім скарбом. Мого скарбу тисяч на десять, і напарника не на меншу суму. І тільки після того, як Дракоша попив водички, він зник. І це добре, адже поруч було чимало вуликів. Сторожа він теж не з’їв, бо це був його друг і товариш по всяким гарячим напоям.

Ну і ось 12 вересня. Алілуя, я переїжджаю. Приїхала машина, приїхали дві людини, які повинні були переносити вулики. Один чоловік був надійний, а інший новий, який як потім з’ясувалося, по дорозі на пасіку випив два літри пива. Вулики були не скріплені, адже стрічку для скріплення вуликів Дракоша з’їв. Ну і бджоломасок теж не було, бо їх теж з’їли. Ну Ви далі розумієте, що було?! Правильно, на десятому вулику вони його роняють, і тверезого чоловіка кусають по всій голові. Йому погано, я лечу до аптеки. Купив ліки і поруч в магазині горілки на всякий випадок. Приїхав на пасіку, вколов (звісно, що не горілку), чоловік відійшов. Поки перший відходив, інший випив "Всяк випадок". Ну то таке, може він теж був пожалений. Ладно, працюємо далі. Все перенесли, поїхали додому.

Додому доїхали без пригод, бо водій був хороший і старався везти моїх бджіл без особих потрясінь. І почали грузчики носити. Ну і що Ви думаєте? І знову ви не помилились. Один з них вже піддатий і носити нічого не хоче. А що для цього потрібно зробити? Правильно, впустити вулик. Причину знайшов, на мене поорав, що я не закріпив їх і пішов. Ну а я запрягся їх носити разом з моїм знайомим. Сил не має, в кінці літа вже виснажений, але що робити?!...

Далі буде, не переключайтеся.


[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] 00.jpg ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] 8_o_500.jpg ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] 00.jpg ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] _o_800.jpg ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Ромен
21.11.2020, 19:46
М-да історія повчальна :ok:, пьяним помічникам на пасіці немає ,що робити, скріпи ладно,а от маски можна було і купити,ну а на сторожа Ви фартовий :)

Happy hiver
21.11.2020, 20:30
М-да історія повчальна :ok:, пьяним помічникам на пасіці немає ,що робити, скріпи ладно,а от маски можна було і купити,ну а на сторожа Ви фартовий :)

У нас таких сторожів 90% по всій Україні :D
Але нам потрібно далі рухатись :beer:
Да і реманент потрібно оновлювати :D

bvv
21.11.2020, 20:44
Happy hiver, А какие средства малой механизации у Вас на пасеке?

Happy hiver
21.11.2020, 20:54
Happy hiver, А какие средства малой механизации у Вас на пасеке?

А що туди включати, окрім апіліфту? Давайте краще напишу, що є для файного життя.
- Апіліфт, який використовую лише для перевозки корпусів до медогонки.
- Ваги на 150 кг.
- Палатка для відкачки меду.
- Медогонка на 42 рамки.
- Електроніж (був :D). При чому купив на неділю до того, як...
- Стіл для розпечатування.
- Бочка з водою на 6 кубів.
- Газова плитка на 8 літрів.
- Гамак обов'язково.
- Причеп для перевозки вуликів.
- Бензинова дуйка для видування бджіл зі стільників.
Майже половина належить напарнику. Механізація мені особливо і не потрібна, адже корпуси всі на 145 рамку. Тому піднімати їх та тасувати проблем не має.

bvv
21.11.2020, 23:15
А що туди включати, окрім апіліфту? Давайте краще напишу, що є для файного життя.


Я не увидел на фото ни стяжек , ни носилок, ни ручек на ульях. Как эти бедняги их носили? Яким словом на чистій українській мові можна замінити іноземне "файного"?

Вадим Попов
22.11.2020, 09:56
Частина 22. 2020 рік. Листопад.



Скоро кінець року, а я ще не розповів про те, як закінчилася кочівля. Неподобство! Читайте, буде може і не весело, але цікаво!



Серпень був доволі продуктивний. Ми третій раз переїхали на нове місце, поближче до пізнього соняшника та фацелії, яка починала квітувати другий раз. Мед відкачував я вже в 20 числах серпня, але пасіка була настільки спокійна, що бджоли навіть не летіли на мед, який я виклав недалеко від вуликів. Релакс та й годі.



Вересень місяць теж обіцяв бути гарним і лагідним. Хоча і була посуха і нектару не передбачалося, але бджоли несли пилок, а матки сіяли розплід повним ходом. Дякуючи фермерам, по кругу пасіки землю переорали, бочку з водою привезли. Тому води було достатньо. І для бджіл, і для потреб сторожа. Коротше, всі були задоволені. Але я вирішив отримувати дотацію на бджіл і тому мені потрібно було вертатися додому, і я вирішив з’їжджати з точку 12 вересня, на початку пікового цвітіння фацелії. За це якісь Боги на мене розсердилися і вселили моєму сторожу думку визвати Дракошу. Ну ви знаєте, це звір такий, великий-превеликий. Як з казок. Дракоша був голодний і з’їв дві палатки з усім скарбом. Мого скарбу тисяч на десять, і напарника не на меншу суму. І тільки після того, як Дракоша попив водички, він зник. І це добре, адже поруч було чимало вуликів. Сторожа він теж не з’їв, бо це був його друг і товариш по всяким гарячим напоям.



Ну і ось 12 вересня. Алілуя, я переїжджаю. Приїхала машина, приїхали дві людини, які повинні були переносити вулики. Один чоловік був надійний, а інший новий, який як потім з’ясувалося, по дорозі на пасіку випив два літри пива. Вулики були не скріплені, адже стрічку для скріплення вуликів Дракоша з’їв. Ну і бджоломасок теж не було, бо їх теж з’їли. Ну Ви далі розумієте, що було?! Правильно, на десятому вулику вони його роняють, і тверезого чоловіка кусають по всій голові. Йому погано, я лечу до аптеки. Купив ліки і поруч в магазині горілки на всякий випадок. Приїхав на пасіку, вколов (звісно, що не горілку), чоловік відійшов. Поки перший відходив, інший випив "Всяк випадок". Ну то таке, може він теж був пожалений. Ладно, працюємо далі. Все перенесли, поїхали додому.



Додому доїхали без пригод, бо водій був хороший і старався везти моїх бджіл без особих потрясінь. І почали грузчики носити. Ну і що Ви думаєте? І знову ви не помилились. Один з них вже піддатий і носити нічого не хоче. А що для цього потрібно зробити? Правильно, впустити вулик. Причину знайшов, на мене поорав, що я не закріпив їх і пішов. Ну а я запрягся їх носити разом з моїм знайомим. Сил не має, в кінці літа вже виснажений, але що робити?!...



Далі буде, не переключайтеся.





[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] 00.jpg ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] 8_o_500.jpg ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] 00.jpg ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] _o_800.jpg ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])Читав Ваш пост на ФБ.
Таких сторожів треба гнати в шию. Але інших у нас, на жаль, знайти на реально...

Надіслано від мого M2004J19C, використовуючи Tapatalk

Ромен
22.11.2020, 20:06
Яким словом на чистій українській мові можна замінити іноземне "файного"?

Щасливого ;)

Happy hiver
22.11.2020, 21:15
Я не увидел на фото ни стяжек , ни носилок, ни ручек на ульях. Как эти бедняги их носили? Яким словом на чистій українській мові можна замінити іноземне "файного"?

Я написав "Стяжки з'їв Дракоша". Розумієте, що вони були?
Стяжки купував ось такі: [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Щодо ручок. Вулики зроблені по системі Олексія Борця. І ручки точно такі ж. Якщо цікаво, то пофотографую.

Добавлено через 2 минуты
Читав Ваш пост на ФБ.
Таких сторожів треба гнати в шию. Але інших у нас, на жаль, знайти на реально...

Надіслано від мого M2004J19C, використовуючи Tapatalk


Я з Вами повністю погоджуюсь. Але давайте дивитися сучасним реаліям. Пенсіонери хоча і волають про погане життя, але працювати сторожем на пасиці не захотів жоден пенсіонер.
Більша частина безробітних не тому безробітна, що не має роботи, а тому, що не хочуть працювати...

бігунець
22.11.2020, 22:54
Медогонка на 42 рамки.
Володя, ти ж минулоріч купив "Машеньку"? Що за медогонка у тебе зараз (Максима Верходуба?) І де поділася Машенька?

Happy hiver
22.11.2020, 23:56
Володя, ти ж минулоріч купив "Машеньку"? Що за медогонка у тебе зараз (Максима Верходуба?) І де поділася Машенька?

Машенька цього року не працювала тому, що у напарника є супер-медогонка Максима Верходуба, якою я і користувався.

ozi
24.11.2020, 20:18
Більша частина безробітних не тому безробітна, що не має роботи, а тому, що не хочуть працювати...
Наше государство поощряет тунеядство, многие не хотят работать, чтоб соцвыплаты не потерять!

Sauron
25.11.2020, 09:48
Більша частина безробітних не тому безробітна, що не має роботи, а тому, що не хочуть працювати...

Наше государство поощряет тунеядство, многие не хотят работать, чтоб соцвыплаты не потерять!


А Вы, дорогие коллеги, не задумывались о том , что работать и зарабатывать - две большие разницы. И работать ,круглосуточно охраняя пчел , или еще чего подобного, не получая материальной выгоды, а лишь бы дома не сидеть - в настоящее время не очень то хотят даже пенсионеры, не говоря о молодых.

Ласунчик
14.11.2021, 12:18
Майже рік немає звіту від вас.
Як пройшов сезон?
Як просувається бренд?
Бачив репортаж з виставки з вашою дружиною. Цікаві меди на стенді, типу лаванди.
Чекаємо продовження пригод.

Ромен
14.11.2021, 18:43
Майже рік немає звіту від вас.
Як пройшов сезон?
Як просувається бренд?
Бачив репортаж з виставки з вашою дружиною. Цікаві меди на стенді, типу лаванди.
Чекаємо продовження пригод.

А усьо кіна не буде :au:. :D

icetee
14.11.2021, 21:57
Майже рік немає звіту від вас.

Як пройшов сезон?

Як просувається бренд?

Бачив репортаж з виставки з вашою дружиною. Цікаві меди на стенді, типу лаванди.

Чекаємо продовження пригод.У него на стенде лавандовый мед? А интересно, с кувшинки меда у него нет? Понятно

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Happy hiver
19.12.2021, 11:33
Майже рік немає звіту від вас.
Як пройшов сезон?
Як просувається бренд?
Бачив репортаж з виставки з вашою дружиною. Цікаві меди на стенді, типу лаванди.
Чекаємо продовження пригод.

Всім вітання. Я пропав, але не пропав )))
Цього року побачивши, що починаємо жити краще, то вирішив кардинально змінити своє життя та поїхати жити на загнивальний Захід. Покинув роботу, на якій пропрацював 20 років, покинув бджіл та поїхав. Але не все так сталося, як хотілося, тому літо я провів біля бджіл. Дякую дружині, яка поки не захотіла навесні продати бджіл та намагалася доглядати за нею.

В червні я переїхав на фацелію в 450 гектар. Поруч квітували поля гірчиці, білої редьки вперемішку з іншою медодайною рослиною, пізніше біла конюшина. Але по факту пилковий аналіз показав наявність 98% пилку фацелії, що каже про те, що бджоли обирали саме її.

Бджоли роїлися в цьому році дуже сильно. Але я підозрюю, що це тому, що я був з ними майже постійно. А раніше лише на вихідних. Роїлася навіть минулорічна карніка в момент бурхливого взятку. При цьому і корпуси були розширені. Але факт залишається фактом.

Після фацелії соняха було мало, тому потрібно було переїжджати. І тут почалися проблеми. Справа в тому, що крім мене, стояло ще два пасічника. Один мешкає далеко. Поки ми його дочекалися, поки переїхали, час пройшов і ми приїхали запізно. Крім того, за моїми спостереженнями тепер сонях виділяє нектар лише до 6 днів. Ці спостереження підтвердилися науковими статтями, де розповідається що зараз в нестабільні погодні умови саджають саме швидкозрілий сонях.

За ці 6 днів вони принесли по 15 кіл, але я їх відкачав в надії, що вони принесуть собі ще. А в зв'язку з тим, що мені потрібно було поїхати на дві неділі в інші місця, то бджоли мої стали покинуті. Вода була, друзі підвозили. Але нектару забракувало. І от тут трапилася біда. Взяток обірвався, стимулюючої підгодівлі не було, розплод сіяти перестали і внаслідок цього сім'ї в зиму пішли слабкі. Не спасла навіть підгодівля, яку почав з початку вересня.

Довершило падіння моєї бджолиної імперії те, що в жовтні я використав щавєльку нової фірми. І вони посипалися. Наразі щось зимує, але що буде навесні, я не знаю.
Якось так.

Що далі. В 2022 році бджолами буде займатися жінка. Я поки за кордоном. В майбутньому є плани завести бджіл там, де будемо мешкати. Тому свої цікаві історії не покидаю.

Ось такі справи.
Пишіть питання, відповім.

Добавлено через 2 минуты
У него на стенде лавандовый мед? А интересно, с кувшинки меда у него нет? Понятно

Перднути в муку - це по нашому )))
Але ніякого обману тут не має. Тому що я продаю не лавандовий мед, а фітомед. Різницю відчуваєте? А ще є фітомед з ісопом. А ще фітомед з м'ятою.
Дам ще підказку. Фітомед робили ще наші прадіди. Так що перед тим, як щось ляпнути, подумайте або перепитайте.

Ромен
19.12.2021, 16:19
Довершило падіння моєї бджолиної імперії те, що в жовтні я використав щавєльку нової фірми. І вони посипалися. Наразі щось зимує, але що буде навесні, я не знаю.
.

Що за щавелька нової фірми, та чим вона згубна? Може бджоли були сильно побиті кліщем, а щавелька просто довершила?

Happy hiver
19.12.2021, 19:21
Що за щавелька нової фірми, та чим вона згубна? Може бджоли були сильно побиті кліщем, а щавелька просто довершила?

Та ні. Я напередодні в серпні ставив смужки проти кліща. А до цього весною їх оброблював. Тобто всі необхідні процедури робив. Просто до цього оброблював щавєлькою Харківського ветеринарного інституту, а цього разу іншої фірми. Але норми розведення у них інші. І я дав концентрацію не вірну. От і результат...

Ромен
19.12.2021, 20:36
Та ні. Я напередодні в серпні ставив смужки проти кліща. А до цього весною їх оброблював. Тобто всі необхідні процедури робив. Просто до цього оброблював щавєлькою Харківського ветеринарного інституту, а цього разу іншої фірми. Але норми розведення у них інші. І я дав концентрацію не вірну. От і результат...

Метод обробки щавелькою, субліматор, димпушка, пролив?

novichok
19.12.2021, 22:15
"Довершило падіння моєї бджолиної імперії те, що в жовтні я використав щавєльку нової фірми. І вони посипалися. Наразі щось зимує, але що буде навесні, я не знаю.
Якось так."

У жовтні при великій закліщеності обробка часто буває запізною. А смушки могли не спрацювати.
Я в цьому році ставив glioxia в серпні. Пару кліщів від переляку впали, хоча раніше був результат непоганий. В середині вересня обробив щавелькой. Кліщ посипався. Потім обробив біпіном. І кліщ знов посипався. На третій обробці біпіном перестав.

Happy hiver
25.12.2021, 11:00
Метод обробки щавелькою, субліматор, димпушка, пролив?

Пролив з цукровим сиропом

Добавлено через 3 минуты
У жовтні при великій закліщеності обробка часто буває запізною. А смушки могли не спрацювати.
Я в цьому році ставив glioxia в серпні. Пару кліщів від переляку впали, хоча раніше був результат непоганий. В середині вересня обробив щавелькой. Кліщ посипався. Потім обробив біпіном. І кліщ знов посипався. На третій обробці біпіном перестав.

Ну маю те, що маю. Я не боюся про це писати, бо сам знаю свої промахи. Вони є у кожного, але не кожний їх визнає.