PDA

Просмотр полной версии : Отзывы о различных методах пчеловождения.


Волкотрубенко
26.10.2018, 16:02
Предлагаю в этой теме обсудить различные методы пчеловождения. Кому какой метод подошёл или наоборот не понравился или даже не стал за него браться. И по каким причинам.
Писать предлагаю в таком виде:

Название метода.
Преимущества.
.........
Недостатки
.........
Пояснительная записка.
.........

Сергей17
27.10.2018, 01:06
Остановился на кемеровском методе. Для нашей зоны подходит - пчелы работают , я занимаюсь своими делами. Всем доволен.

bvv
27.10.2018, 09:05
Остановился на кемеровском методе. Для нашей зоны подходит - пчелы работают , я занимаюсь своими делами. Всем доволен.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Сергей17
27.10.2018, 09:58
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

С этой статьи видно автор теоретик который не смог внимательно изучить систему. Есть ляпы. Методов пчеловождения много ,каждый в праве выберать, или создавать свою.

Волкотрубенко
27.10.2018, 22:19
Кемеровская система пчеловождения.
Преимущества:
Содержание на пасеке не родственных маток в большом количестве. Не нужно подсаживать маток в пчелосемьи.
Недостатки:
Свищевые матки и работы связанные с выламыванием лишних маточников.

Кашковского интересно слушать. С чем-то я согласен, с чем-то нет. Система интересна тем, что не требуется выводить и подсаживать матки пчеловоду. И селекцией путём выбраковки ненужных семей а не размножением ограниченного количества маток рекордисток.

Сергей17
28.10.2018, 04:29
Кемеровская система пчеловождения.
Преимущества:
Содержание на пасеке не родственных маток в большом количестве. Не нужно подсаживать маток в пчелосемьи.
Недостатки:
Свищевые матки и работы связанные с выламыванием лишних

Не имея опыта и учителей искал систему с меньшей затратой время. А маток запасных приходиться иметь так как в семьях бывают проколы с облетом.

Волкотрубенко
28.10.2018, 09:27
А маток запасных приходиться иметь так как в семьях бывают проколы с облетом.
Проколы бывают при любом методе, где больше, где меньше. Даже при моем роевом . Главное чтоб был прирост семей. В идеале, надо расставлять ульи попарно для исправления ошибок путем соединения. Легче сделать новую пчелосемьи чем исправить ошибку. По сути, спасая безматочную семью мы спасаем просто пчел, которым осталось жить дней двадцать.

василь 1
28.10.2018, 14:22
Проколы бывают при любом методе, где больше, где меньше. Даже при моем роевом . Главное чтоб был прирост семей. В идеале, надо расставлять ульи попарно для исправления ошибок путем соединения. Легче сделать новую пчелосемьи чем исправить ошибку. По сути, спасая безматочную семью мы спасаем просто пчел, которым осталось жить дней двадцать.
Это точно.

Юрій Чугай
01.11.2018, 16:58
По сути, спасая безматочную семью мы спасаем просто пчел, которым осталось жить дней двадцать.

Та ті бджоли можуть ще прожити і місяць і два.... (сам перевіряв).

Випробував метод:
"александра" - там де слабка сім"я весною ставиться над сильною через ганеман.
"демарі-сіменса" - перед ройкою матку з рамкою розплоду і 1-2 кормовими в нижній корпус на вощину (тряс всі рамки з розплодом на фанерку перед льотком).
По Александру:
+Дуже добрий розвиток;
+дуже швидка заготівля перги весняними "погожими вікнами";
+вихід меду порівняно високий (якщо все вийде);
-а виходить все не завжди, багато нюансів (то одну матку грохнуть, то кормів не вистачає через швидкий розвиток і погану погоду....)
-незручність обслуговування ("вежа" в 4 корпуси в ройову пору);
-вихід меду більш залежний від погоди (робив ставку на безматочний медовик піля відбору двох відводків з тої "вежі" - одного разу мої медовики просиділи у вуликах майже місяць без взятку).

По "Демарі":
+не рояться або виходять з ройки;
+до гречки виростають дійсно сильні сім"ї;
+повна заміна гнізда;
-треба трясти (тряс 2 рази, може другий і не треба);
-в холодну погоду можливо отримати застуджений розплід в нижньому корпусі на підставленій рамці (в 1 з 8 сімей в мене так вийшло - надалі цей факт ні на що не вплинув)
-треба "підгадати" погоду (що з нашим гідрометцентром важко) і взяток (що як показав цей рік також не легко).

Волкотрубенко
16.09.2019, 20:45
Пожалуста, держите 10 ульев, обрабатываете, применяете новые технологии, десять раз качаете, подкармливаете, стимулируете, покупаете или выводите маток породистых, вывозите на кочевку- имеете к примеру тону меда - это интенсивная технология. Экстенсивная к примеру , имеете 100 ульев в заброшеном селе на стационаре, и как здесь писали- открыл весной посмотрел сколько осталось, откачал кинул полоски осенью закрыл получил тону меда, ну ещё половил посидел на пасеке рои чтобы пополнить потери - это экстенсивная технология( примерно Волкотрубенко, Майкл Буш). Ну это по простому...

Правильно пишите, главное не сколько дала кажда семья а сколько меда в конечном итоге есть на реализацию. И с наименьшими затратами. По Волоховичу можно обслуживать 15 семей и качать 5 тонн. И быть постоянно приделе и зависеть от многих факторов. По Волкотрубенко 5 тонн не проблема, зато не зависит от графика вывода подсадки маток и тд.. И мед с расплода не качает а изредка отбирает выстоянный запечатанный. И потери не так больно сказываются.

Добавлено через 8 минут
Ваша технология это невмешательство в жизнь пчел. Примитивней некуда. Как раньше бортничество было. Пчелы живут сами по себе, Вы приходите только за медом. На ютубе есть человек который работает по подобной технологии еще с меньшими временными и трудовыми затратами чем у Вас. Вмешивается в жизнь пчел 2 дня в году. Весной проверить сколько живых осталось и осенью забрать мед, поставить полоски и положить пакет с сиропом.
А в книгах описано как водить пчел и получать много меда. Основной секрет - содержание сильных семей. А чтобы они были все сильные на пасеке то нужно быть не только грузчиком меда.

Вмешиваться по моей технологии иногда нужно, хотя бы плановая постановка вощины. Но не надо делать лишних движений: свищи, подсадка, противоправные отводки и прочее.
В итоге меда не меньше семьи даже сильнее чем по книжному.

Владимир Татомир
16.09.2019, 21:18
Но не надо делать лишних движений:
Чем меньше лазишь в семью, тем ей лучше.Собрались, знатоки.Полез к пчелам, они потом порядок пару дней наводят, так их и загнать можно.

KME53
17.09.2019, 23:26
Правильно пишите, главное не сколько дала кажда семья а сколько меда в конечном итоге есть на реализацию. И с наименьшими затратами. По Волоховичу можно обслуживать 15 семей и качать 5 тонн. И быть постоянно приделе и зависеть от многих факторов. По Волкотрубенко 5 тонн не проблема, зато не зависит от графика вывода подсадки маток и тд.. И мед с расплода не качает а изредка отбирает выстоянный запечатанный. И потери не так больно сказываются.

Добавлено через 8 минут


Вмешиваться по моей технологии иногда нужно, хотя бы плановая постановка вощины. Но не надо делать лишних движений: свищи, подсадка, противоправные отводки и прочее.
В итоге меда не меньше семьи даже сильнее чем по книжному.
По Волоховичу можно обслуживать 15 семей и качать 5 тонн
А Вы попробуйте обслужить эти 15 семей Волоховича! И 5 тонн не захочешь!

Юрий Нефёдов
18.09.2019, 08:25
Чем меньше лазишь в семью, тем ей лучше.Собрались, знатоки.Полез к пчелам, они потом порядок пару дней наводят, так их и загнать можно.

Если мы говорим о простоте, то вмешиваемся только в в семьи с роевым состоянием и дробим их на отводки. Зачем прыгать за роями? Роевое состояние проверяем наклоном корпуса не снимая крышки. А дальше все по Волкотрубенко или по Стеля. Кому как удобно.

ozi
18.09.2019, 09:47
Роевое состояние проверяем наклоном корпуса не снимая крышки.
А можно пояснить?
Я явно что -то пропустил...

Берендей
18.09.2019, 09:51
Наклонил корпус заглянул с низу нет ли вблизи нижних брусков роевых маточников и все.

aleksandrfeed
18.09.2019, 19:44
Система интересна тем, что не требуется выводить и подсаживать матки пчеловоду.
Собственно вся система Кашковского строится на одной догме : каждая семья выводит себе свищевую матку . По факту у каждого пчеловода такая ситуация происходит каждый год , но почему-то никто не замечает резкого прироста от семьи не в этом году не с следующем .
Точно такая же ситуация и с методом Волкотрубенко ... Рои на пасеках улетают , а меда не прибавляется .
Так в чем же кроется тайна ? Да все элементарно просто , хороший пчеловод отличается от плохого мало заметными тонкостями , которым нужно учится долгие годы ... Опытный пчеловод с точностью хирургического ножа производит действие , в нужное время в нужном месте !
Это как в рыбалке , оба ловят на удочку , оба ловят на черьвя . Но в конце у одного 5 рыб, а в другого 5 кг)))

Добавлено через 2 минуты
По теме , импонирует канадская система . Только вывод маток немножко проще.
Ну и Кемеровская система ! Подкупает простотой ...

Димас
18.09.2019, 20:10
По теме , импонирует канадская система . Только вывод маток немножко проще.
Меня метод Волоховича интригует всю жизнь. Никак его не доведу до конца :) Но у нас и условия немного отличаются, особенно в последнее время. С такими засухами в июне все методы рассыпаются в прах...

Владимир@
18.09.2019, 20:24
Меня метод Волоховича интригует всю жизнь. Никак его не доведу до конца :) Но у нас и условия немного отличаются, особенно в последнее время. С такими засухами в июне все методы рассыпаются в прах...

Хорошо сказано про рыбалку и тонкости...( Без понимания тонкостей все эти методы как удочка без крючка) ... Приемы и методы постоянно компаную под ситуацию( а она сейчас как ты и сказал Димас не предсказуема,( погода, взяток,) мы предполагаем природа располагает,а мы в итоге подстраивается что бы взять по максимуму).

aleksandrfeed
18.09.2019, 20:48
Название метода.
Преимущества.
.........
Недостатки
.........
Пояснительная записка.
Кемеровская система
Преимущества : простота смены маток , есть возможность обработать пчел от клеща в летний период ( в момент безрасплодного периода )
Недостатки : очень сложно взять чистую акацию ( идет смена маток ) , плюс пока не облетятся матки , нельзая кочевать . Провал в яйцекладки в месяц. Хоча Кашковский и заявляет что практически не теряется медозбор . Но даже он не смог сказать это в утвердительной форме ...
При смене маток нужно большое количество дополнительной тары для отводков на плодную матку.
При выходе маток нужно контролировать роение , или выламывать маточники , что при 50+семьях нереально.
Все остальное идентичное классическому пчеловождению ...
Этот метод испытывал на 50% пасеки в этом году . В передовиках были семьи в которых не отбирал маток . Хотя правды ради и безматочные семьи принесли неплохо ....

kroxaru
19.09.2019, 07:56
Меня метод Волоховича интригует всю жизнь.
Где можно его почитать?
Слышал краем уха....

Димас
19.09.2019, 08:24
Где можно его почитать?
На форуме размещена статья (http://mwob.com.ua/showthread.php?t=568&highlight=%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4+%D0%B2%D0 %BE%D0%BB%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%B 0) с 2011 года. Впервые я прочитал о этом методе в книге в конце 2000-х, это был переворот сознания в то время:) Потом понял, что не все так просто...

Pasichniy
23.09.2019, 11:01
В себе на пасіці працюю по системі, яку описав MishaK на ОПФ, тільки трохи адаптував систему під свої умови. Самий складний момент в цій системі це заміна маток, так як сім*ї часто не хочуть приймати маточники (про те як міняю маток, писав в темі «Бджільництво Канади»). До тогож, якщо замінювати матки перед або під час цвітіння акації, то сильно втрачається медозбір.
Я вийшов з цієї ситуації наступним чином, коли в сім*ях вже є зрілий печатний трутневий розплід, я роблю першу закладку маток, коли маточники вже на підході, роблю майже з усіх основних сімей відводки (одна-дві рамки печатного розплоду на виході, плюс одна кормова і струшую джіл ще з двох рамок з відкритим розплодом так як відводки нікуди не вивожу), коли льотна бджола злетить, даю відводкам маточники. Таким чином основні сім*ї трошки ослабляються, коли в сім*ї є сім рамок розплоду і всі рамки обсиджені бджолами (рутовський корпус) даю зверху магазин на 145 без ганеманівської решітки і матка сіє як внизу в рутовському корпусі так і в магазині, так відтягую роїння. Коли зацвітає акація, по мірі взятка додаються ще магазини вперемішку з вощиною. Одразу після взятку з акації, матки міняються на цьогорічних вже плідними матками з відводків (у відводки дається ще одна партія маточників, ті відводки де матки другої партії облетяться підсилюються, решта вибраковуються, або дається плідна матка з нуклеуса і теж підсилюються). Далі після того як молоду плідну матку прийняли, на розплодний корпус ставиться решітка і далі магазини під мед. Так вже на липі сім*ї працюють з молодими матками і про роїння можна особливо не переживати.

LLS14
23.09.2019, 11:17
Так вже на липі сім*ї працюють з молодими матками і про роїння можна особливо не переживати.
Да Вы правы я в липні зовсім не переймався бо хто хотів зроїться ті вже злетіли..
Виходячи з результатів цього сезону співвідношення меду з акаціі+рапс і сояшник 1 до 8 тобто з сояшника в 8 раз більше кг. В наступному році пороблю з усіх сімей відводки на стару матку в началі травня и тоді точно не буду переживати

Pasichniy
23.09.2019, 19:06
Да Вы правы я в липні зовсім не переймався бо хто хотів зроїться ті вже злетіли..
Виходячи з результатів цього сезону співвідношення меду з акаціі+рапс і сояшник 1 до 8 тобто з сояшника в 8 раз більше кг. В наступному році пороблю з усіх сімей відводки на стару матку в началі травня и тоді точно не буду переживати

Якщо використовується один рутівський корпус під гніздо відокремлений ганеманівською решіткою від магазинів, то матка має бути цьогорічна молода, бо навіть після липи деякі можуть полетіти, особливо якщо взятку немає і сім*ї сильні. Щодо соняха, то в моєму районі його сіють небагато і так як я не кочую, то його взагалі може не бути, тож акація для мене це майже як основний взяток, і вона цвіте більш-меньш стабільно, навідміну від липи. Ще один плюс акації в тому, що на неї є попит і ціна нормальна. Якщо орієнтуватися чисто на сонях, то можна взагалі розділити сім*ї пополам в травні і будуть дві хороші сім*ї до медозбору з соняха і так втікти від роїння, але на сонях зараз немає особливого попиту (якщо продавати вроздріб), ну а на опті теж ціна зараз на нього низька. Я для себе вирішив, що краще качнути небагато акації, липи, різнотрав*я і продати мед вроздріб, немаючи проблем з кочівлею, ніж накачати багато соняха і потім не знати, що з ним робити, бо вроздріб я його не продам, а на опт по таких цінах як зараз здавати не хочу.

Владимир@
23.09.2019, 22:00
Якщо використовується один рутівський корпус під гніздо відокремлений ганеманівською решіткою від магазинів, то матка має бути цьогорічна молода, бо навіть після липи деякі можуть полетіти, особливо якщо взятку немає і сім*ї сильні. Щодо соняха, то в моєму районі його сіють небагато і так як я не кочую, то його взагалі може не бути, тож акація для мене це майже як основний взяток, і вона цвіте більш-меньш стабільно, навідміну від липи. Ще один плюс акації в тому, що на неї є попит і ціна нормальна. Якщо орієнтуватися чисто на сонях, то можна взагалі розділити сім*ї пополам в травні і будуть дві хороші сім*ї до медозбору з соняха і так втікти від роїння, але на сонях зараз немає особливого попиту (якщо продавати вроздріб), ну а на опті теж ціна зараз на нього низька. Я для себе вирішив, що краще качнути небагато акації, липи, різнотрав*я і продати мед вроздріб, немаючи проблем з кочівлею, ніж накачати багато соняха і потім не знати, що з ним робити, бо вроздріб я його не продам, а на опт по таких цінах як зараз здавати не хочу.

Если вы нацелены на акацию ( ранние меда , надо менять метод).. вы не соединяете семьи на акацию , ( усиление лётной или молодой пчелой перед акацией ).( Теряете ).

Pasichniy
24.09.2019, 11:24
Если вы нацелены на акацию ( ранние меда , надо менять метод).. вы не соединяете семьи на акацию , ( усиление лётной или молодой пчелой перед акацией ).( Теряете ).

Проблема любої сім*ї медовика в тому, що при обриві взятку (дощі чи похолодання на декілька днів у мене під час цвітіння акації не рідкість) така сім*я може роїтися, тобто це ризиковано. Якщо б я знав, що стабільно днів 10 буде сприятлива погода і акація буде лить, то я б робив медовики, але угадати погоду на такий довгий термін складно, синоптикам вірю тільки щодо прогнозу на завтра, післязавтра, не більше. А так звичайні сім*ї стабільно працюють і якщо задощить, то ніхто не піде потім на роя. Після акації в мене на два-три тижні обрив взятку до липи, тобто медовики треба розформовувати, щоб не зроїлися, а це додаткова робота. До того ж перед акацією не завжди є в наявності молоді матки, а формувати медовик на старій матці це ризиковано, знову ж таки через роїння. Взагалі, на мою думку, медовики краще формувати тим хто хоче взяти максимум соняха, так як до соняха стовідсотково вже будуть молоді матки і погода в кінці липня, початку серпня зазавичай більш стабільна ніж в кінці травня, та й цвіте сонях довше, особливо, якщо поля з різними термінами посадки.

Вадим Попов
24.09.2019, 12:21
Проблема любої сім*ї медовика в тому, що при обриві взятку (дощі чи похолодання на декілька днів у мене під час цвітіння акації не рідкість) така сім*я може роїтися, тобто це ризиковано. Якщо б я знав, що стабільно днів 10 буде сприятлива погода і акація буде лить, то я б робив медовики, але угадати погоду на такий довгий термін складно, синоптикам вірю тільки щодо прогнозу на завтра, післязавтра, не більше. А так звичайні сім*ї стабільно працюють і якщо задощить, то ніхто не піде потім на роя. Після акації в мене на два-три тижні обрив взятку до липи, тобто медовики треба розформовувати, щоб не зроїлися, а це додаткова робота. До того ж перед акацією не завжди є в наявності молоді матки, а формувати медовик на старій матці це ризиковано, знову ж таки через роїння. Взагалі, на мою думку, медовики краще формувати тим хто хоче взяти максимум соняха, так як до соняха стовідсотково вже будуть молоді матки і погода в кінці липня, початку серпня зазавичай більш стабільна ніж в кінці травня, та й цвіте сонях довше, особливо, якщо поля з різними термінами посадки.Я думаю, що після акації розділити медовики на дві сім'ї, наприклад, на пів льоту, то не дуже велика робота і вона варта того, щоб взяти більше меду.

ozi
24.09.2019, 16:32
Я думаю, що після акації розділити медовики на дві сім'ї, наприклад, на пів льоту, то не дуже велика робота і вона варта того, щоб взяти більше меду.
Вам же пояснили-

Проблема любої сім*ї медовика в тому, що при обриві взятку (дощі чи похолодання на декілька днів у мене під час цвітіння акації не рідкість) така сім*я може роїтися

Як почне роїтися - пізно розділяти.

Владимир Татомир
24.09.2019, 18:24
Одразу після взятку з акації, матки міняються на цьогорічних вже плідними матками з відводків
Если можно подробнее, как делаете замену, сколько времени занимает, контроль приема.

Pasichniy
24.09.2019, 20:36
Если можно подробнее, как делаете замену, сколько времени занимает, контроль приема.

Забираю стару матку з сім*ї, через три-чотири години даю плідну матку у центр гнізда в кліточці Гайдара з бджолами супровідницями, через день відкриваю отвір в кліточці з проходом тільки для бджіл (можна це робити відразу, коли даєте кліточку з маткою, але я вичікую один день для підстраховки), бджоли з сім*ї виїдають канді і починають спілкуватися з маткою залазячи до неї в кліточку і вилазять, розносячи її феромони по вулику. Потім через три дні відкриваєте отвір для проходу матки, бджоли виїдають там канді і уже випускають матку як свою, зазвичай така матка починає яйцекладку майже одразу, так як бджоли з сім*ї починають кормити матку ще в кліточці. Через кілька днів можна перевірити на засів, але я не завжди це роблю, так як приймають майже всіх. Метод дуже надійний, може не спрацювати тільки тоді, коли сім*я була довго безматочна, тоді підсадити матку дуже тяжко любим способом. Якщо кліточка з маткою і бджолами дерев*яна з фотоплівкою (як були колись), то кліточка вставляється у вулик на 4 дні, потім у фотоплівці прорізується отвір для виходу матки і бджоли виїдають канді і випускають матку, метод теж доволі надійний.

Владимир Татомир
24.09.2019, 21:11
По времени, замена на всей пасеке, сколько.

Волкотрубенко
24.09.2019, 21:33
По времени, замена на всей пасеке, сколько.

Сейчас я ушел от того чтоб подсаживать матку к пчелам. И любые методы где необходима эта операция даже не рассматриваю.
Перерыв в червлении, стресс, агрессия пчел и тд.. не может благотворно сказываться на здоровье матки. Да и результат не стопроцентный зато трудоемкий.
Считаю что матка должна рождаться и воспитываться в окружении пчел если не родственных, то тех которые были в ульев до ее рождения.

Владимир Татомир
24.09.2019, 21:42
Сейчас я ушел от того чтоб подсаживать матку к пчелам.
матку подсадить не проблема, интересует технологичность метода.

Волкотрубенко
24.09.2019, 21:47
матку подсадить не проблема, интересует технологичность метода.

Не проблема для Вас, проблема для матки. Приходится с этим считаться, так как она одна в семье а пчел много.

Владимир@
25.09.2019, 04:23
Проблема любої сім*ї медовика в тому, що при обриві взятку (дощі чи похолодання на декілька днів у мене під час цвітіння акації не рідкість) така сім*я може роїтися, тобто це ризиковано. Якщо б я знав, що стабільно днів 10 буде сприятлива погода і акація буде лить, то я б робив медовики, але угадати погоду на такий довгий термін складно, синоптикам вірю тільки щодо прогнозу на завтра, післязавтра, не більше. А так звичайні сім*ї стабільно працюють і якщо задощить, то ніхто не піде потім на роя. Після акації в мене на два-три тижні обрив взятку до липи, тобто медовики треба розформовувати, щоб не зроїлися, а це додаткова робота. До того ж перед акацією не завжди є в наявності молоді матки, а формувати медовик на старій матці це ризиковано, знову ж таки через роїння. Взагалі, на мою думку, медовики краще формувати тим хто хоче взяти максимум соняха, так як до соняха стовідсотково вже будуть молоді матки і погода в кінці липня, початку серпня зазавичай більш стабільна ніж в кінці травня, та й цвіте сонях довше, особливо, якщо поля з різними термінами посадки.

На один маточник на выходе попробуйте( у меня норм берут )... сейчас бы с подсолнухом не парился бы , готовил бы семьи на сверхранние и раннние меда. Липы у нас жаль нет .( Разнотравье если погода дождей пошлет)

Pasichniy
25.09.2019, 17:20
По времени, замена на всей пасеке, сколько.

Два –три підходи до бджолосім*ї , по пару хвилин кожний підхід.

Владимир Татомир
25.09.2019, 18:40
Два –три підходи до бджолосім*ї , по пару хвилин кожний підхід.
Не лукавьте, за две минуты матку найти в конце мая, это как повезет.

kroxaru
25.09.2019, 19:35
Не лукавьте, за две минуты матку найти в конце мая, это как повезет.
Может она у них на паколу припнута на рамке.
Если не меченная то можно весь улей раза 3 перелопатить,вспомнить тихим не злым словом всех и вся и не найти.

Владимир Татомир
25.09.2019, 20:17
Если не меченная то можно весь улей раза
Да и меченная под вопросом.А если семья в роевое, то гоняют ту матку по рамкам, как сидорову козу.

Pasichniy
25.09.2019, 21:08
Не лукавьте, за две минуты матку найти в конце мая, это как повезет.

Мав на увазі скільки займають по часу маніпуляції по підсадці молодої матки, вже після того, як стара прибрана. Звісно маніпуляція по відбору старої матки забирає більше часу, матку можна знайти як одразу, так і можна два рази перелопатить весь вулик і не знайти. В мене матки всі мічені, тому бігло переглядаю всі рамки, шукаючи саме кольорову мітку (на фоні сірих бджіл кольорова мітка на матці доволі контрастна), особливу увагу приділяю рамкам, де є свіжий засів, якщо матку не знаходжу, то переглядаю ще раз, але вже ретельно, якщо знов не знахожу - закриваю вулик до наступного разу. В більшості випадків матка знаходиться в гніздовому рутівському корпусі, враховуючи, що одна-дві рамки (ті що по краям) часто медопергові, то залишається переглянути 8-9 рутівських рамок, тобто це не займає багато часу. Колись тримав лежаки, то там матку шукати треба було довше .

Волкотрубенко
05.01.2021, 00:07
Семьи-помощницы формирую в текущем году в конце медосбора. Она не может учитываться как единица. При этом оставляя им необходимое для зимовки количество меда. Конечно этот мед, как товарный, не учитывается. Кроме всего оставляю на складе по две рамки меда для отводков следующего сезона, который также, как товарный, не учитывается.

В оригинале по Цебро помощницы формируются весной, достаточно рано. Для этого нужны сильные семьи, что не всегда бывает, тем более у всей семьях. Вы нашли неплохой выход.
Теперь мысли вслух, для размышления:
Не секрет, что пакет приносит бидон меда. Вы усиливает в апреле за счёт помошниц основные семьи. Явно что они имеют три рамки расплода, не последний же отбираете. Значит такая семейка самостоятельно принесет 50 кг. Какой смысл в медовиках которые дают 100 кг при этом нужно делать много затратных по финансах и по времени операций?

Ромен
05.01.2021, 21:13
Вы усиливает в апреле за счёт помошниц основные семьи. Явно что они имеют три рамки расплода, не последний же отбираете. Значит такая семейка самостоятельно принесет 50 кг. Какой смысл в медовиках которые дают 100 кг при этом нужно делать много затратных по финансах и по времени операций?
Розрахунок на ранні медоноси.

Petrovich73
08.07.2021, 21:07
Добрий день. Чи використовує хтось кемеровський метод в Закарпатті? Справа в тому, що лише цього року взяв бджіл (пакети), і взагалі не маю досвіду, як з ними обходитись. Тому роблю все по Кашковському. Наче поки все добре. Бджоли вощину тягнуть. Половина сімей за 35 днів відбудували по 9 - 10 рамок. Друга половина трохи слабіше, але не на багато.Трохи меду наносили. Тепер жара, висять бородою. Не знаю, чим зарадити. Метод Кашковського подобається тим, що господарь якби дає бджолам максимальну свободу, не рухає сім'ї кожних три дні, і сам не робить зайвої роботи. Буду вдячний за будь які настанови.

Юрій Чугай
09.07.2021, 13:31
Добрий день. Чи використовує хтось кемеровський метод в Закарпатті? Справа в тому, що лише цього року взяв бджіл (пакети), і взагалі не маю досвіду, як з ними обходитись. Тому роблю все по Кашковському. Наче поки все добре. Бджоли вощину тягнуть. Половина сімей за 35 днів відбудували по 9 - 10 рамок. Друга половина трохи слабіше, але не на багато.Трохи меду наносили. Тепер жара, висять бородою. Не знаю, чим зарадити. Метод Кашковського подобається тим, що господарь якби дає бджолам максимальну свободу, не рухає сім'ї кожних три дні, і сам не робить зайвої роботи. Буду вдячний за будь які настанови.

Що ж тут порадиш? Пробуйте, аналізуйте, а там і досвід прийде (років через 4-5) і розуміння (через десяток- другий).