PDA

Просмотр полной версии : Воскотопки от ГУСЛИЯ


Андрей Андреевич
20.11.2018, 12:22
Не знаю пропустят ли АДМИНЫ мою "писанину" (за ранее приношу извинения) ... но очень хочется поюзать такую воскотопку , может кто то что то подскажет. Стоит ли заморачиваться ??? Воскопресс Кулакова уже не справляется с объёмами ... ну и дезинфекция рамок у меня совсем не ведётся на пасеке (а это чревато последствиями(ИМХО))
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

art.
20.11.2018, 12:42
а что внутри?... а то я много ящиков показать могу, и обозвать как угодно...
я так понимаю это паровая воскотопка? там отжимом и не пахло...

Андрей Андреевич
20.11.2018, 13:06
art., Там капельный парогенератор... какой отжим??? разве вместе с рамками:rofl2:...зайди на сайт кооператива Павик , там только фото . Вот потому и спрашиваю ... до этого у ГУСЛИЯ была в два раза меньше.

бігунець
20.11.2018, 13:06
а что внутри?... а то я много ящиков показать могу, и обозвать как угодно...
я так понимаю это паровая воскотопка? там отжимом и не пахло...

Наверное админы исправили, чтобы не реклама. Но что мешает заглянуть на сайт Павик и посмотреть? Воскотопка 7200 грн.

Во, Андреевич ответил.

Димас
20.11.2018, 13:27
Наверное админы исправили, чтобы не реклама
Нет, всё в первозданном виде.)

art.
20.11.2018, 15:29
Андреич, я все понимаю а зачем энергию тратить (если конечно на улице не +10) солнечная воскотопка и то лучше плавит.. а после парогенератора все равно перетапливать с очисткой нужно... смысл отдавать 7200 за ящик ?
возьми лежак и всунь туда парогенератор за 300 грн на дно поддон, вот и все затраты... даже лучше по теплопроводности будет...(ИМХО)

Андрей Андреевич
20.11.2018, 15:57
Андреич, я все понимаю а зачем энергию тратить (если конечно на улице не +10) солнечная воскотопка и то лучше плавит..
В этом сезоне солнечной почти не пользовался... у нас не столько много солнца. Что то самому мастерить -это не по мне , мне проще заработать и купить --чем мастерить самому (получится ещё дороже и по затратам , и по времени).

novichok
20.11.2018, 18:11
Не знаю как электрическая, могу рассказать за свою "костровую" на 13 рамок. Думаю процессы похожи, кроме подкидывания дров. Полтора ведра воды, в процессе потом еще доливается 0.5-1 ведро. Топится партия 2 -3 часа, зависит от желаемой степени отбора воска. 100% не будет, но результат хороший. При выемке с рамок очень легко счищаются остатки. После домашней соковарки даже разговаривать не о чем.
Не знаю, как в сравнении с воскопрессом, не пользовался, но мне такая воскотопка очень понравилась.
Переделка лежака под парогенератор, это чепуха.

Берендей
20.11.2018, 18:16
Переделка лежака под парогенератор, это чепуха.
Аргументируйте.

novichok
20.11.2018, 18:19
Процесс перетопки партии 2 - 3 часа. Это кипящий чан, пусть даже и электрический. И он должен отработать не несколько партий, а годы. И начинка, это чан с дырочками, к нему снизу крепится поддон с отверстием. Это нет смысла делать деревянным

Берендей
20.11.2018, 18:24
Процесс перетопки партии 2 - 3 часа. Это кипящий чан, пусть даже и электрический. И он должен отработать не несколько партий, а годы.
Знаю человека он уже три года юзает лежак оббитый изнутри типографским алюминием в комплекте с парогенератором, и он очень доволен.

novichok
20.11.2018, 18:35
Ну значит, я не прав

Андрей Андреевич
20.11.2018, 18:48
Господа , тема о воскотопке Гуслия --не забывайте. Какие есть недостатки , кроме цены ?...или ткныте пальцем на что то лучшее... типа БИ СТАРовской воскотопки (пока не созрел морально... может и созрею когда сдам мёд)

art.
20.11.2018, 20:40
Господа , тема о воскотопке Гуслия --не забывайте. Какие есть недостатки , кроме цены ?...или ткныте пальцем на что то лучшее... типа БИ СТАРовской воскотопки (пока не созрел морально... может и созрею когда сдам мёд)

о недостатках можно говорить после опробования или хотя бы заглянуть во внутрь... а без опыта работы можно только теоретически потрепаться :)

Гуслій
20.11.2018, 20:51
Господа , тема о воскотопке Гуслия --не забывайте. Какие есть недостатки , кроме цены ?...или ткныте пальцем на что то лучшее... типа БИ СТАРовской воскотопки (пока не созрел морально... может и созрею когда сдам мёд)

Якщо про мене згадали, то я тут!. Недоліком крім ціни є ручна підгонка деталей і проблема з подачею води. Дуже важко пояснювати, що без води парова воскотопка працювати не може! Навіть подвійний захист - термореле і таймер не справляються з принципом: "взула і забула".
До речі спроектована була як аналог закордонних на "електричній тязі" і вигідно відрізняється від них перш за все ціною!
На жаль доходи пасічників, а відповідно й наші не дозволяють використовувати обладнання європейського рівня.(ИМХО)

novichok
20.11.2018, 21:13
Якщо про мене згадали, то я тут!. Недоліком крім ціни є ручна підгонка деталей і проблема з подачею води. Дуже важко пояснювати, що без води парова воскотопка працювати не може! Навіть подвійний захист - термореле і таймер не справляються з принципом: "взула і забула".
До речі спроектована була як аналог закордонних на "електричній тязі" і вигідно відрізняється від них перш за все ціною!
На жаль доходи пасічників, а відповідно й наші не дозволяють використовувати обладнання європейського рівня.(ИМХО)

Розкажiть, будь ласка, детальнiше, зокрема:
- для чого таймер, виставляеться час роботи? Якщо так, то який оптимально у вас виходить?
- скiльки електроенергii на одну партiю витрачаеться реально?
- номiнальна потужнiсть,
- скiльки рамок за раз,
- як доливаеться вода, пiд'eднуеться до труби, чи "кружечкою",
- як потiм викидаються вiдходи, виймаеться внутрiшнiй бак?
I яке саме там потрiбне обладнання европейского рiвня? Тени, таймер, реле, чи щось iнше?
Дякую.

Волкотрубенко
20.11.2018, 21:18
А как рамки ставятся, боком? Если да, то на что упираются снизу.

tigor
20.11.2018, 22:13
А как рамки ставятся, боком? Если да, то на что упираются снизу.
Так, рамки стають боком з упором на решітку ( виймається для очищення).
Користуватся 20 рамочною, електро. 1,5 кВ.
20 рам на 300 вільно стають, час витопки залежить від навколишньої температури
від 60-90 хв.
Кому дуже треба, пишіть в лічку телефон- відповім на запитання.

Гуслій
20.11.2018, 22:29
Розкажiть, будь ласка, детальнiше, зокрема:
- для чого таймер, виставляеться час роботи? Якщо так, то який оптимально у вас виходить?
- скiльки електроенергii на одну партiю витрачаеться реально?
- номiнальна потужнiсть,
- скiльки рамок за раз,
- як доливаеться вода, пiд'eднуеться до труби, чи "кружечкою",
- як потiм викидаються вiдходи, виймаеться внутрiшнiй бак?
I яке саме там потрiбне обладнання европейского рiвня? Тени, таймер, реле, чи щось iнше?
Дякую.
1.Таймер на 90 хвилин призначено для вимикання ТЕНа після завершення циклу витопки. Для 12 рамкової - 1 година, для 24 рамкової - 1,5год.
2. ТЕН - серійна електроконфорка діаметром 180мм, 1,5 кВт.
при постійній подачі води тен не вимикається, використовує 1,5 кВт.
3. Вода подається постійно, тонкою цівочкою через дозатор - медецинську крапельницю. Регулювання -якщо мало води - ТЕН вимикається (гасне світлодіод), якщо багато - парогенератор булькає і викидає воду з воском.
4. Ємкість для води - прозора пластикова пляшка 2-5л на рівні очей, щоб видно було здалеку.
5. Відходи. Рекомендуємо вибирати гарячими, шпателем чи совком, віджимаючи об сітку. Рамки гарячими вибивати.
6. Рамки ставити боком, опираються плечиком у кутник на боковій стінці.
7. Сітка 2,5х2,5, нерж.
8. Обладнання європейського рівня - для роботи в білих перчатках, а не в костюмі сажотруса...

tigor
20.11.2018, 22:46
4. Ємкість для води - прозора пластикова пляшка 2-5л на рівні очей, щоб видно було здалеку.
Обрізана 20 л прозора каністра з мікрокраном, на 300 шт. 145 рам пішло приблизно 15 л води.

novichok
20.11.2018, 22:47
Ще питання - пара від неї багато в приміщенні?

tigor
20.11.2018, 23:00
Ще питання - пара від неї багато в приміщенні?
Для квартири, не варіант.

Гуслій
20.11.2018, 23:36
Ще питання - пара від неї багато в приміщенні?
Одне з призначень - робота в приміщенні. В мене крім своєї, ще поряд кілька пасік. Тому витоплюю віск тільки в приміщенні. При правильному регулюванні випаровується близько 2 л води за годину. Це як кип"ятити чан, чи варити варення.

Владимир Татомир
21.11.2018, 00:54
Одне з призначень - робота в приміщенні.
Вы делаете воскопрессы?

Андрей Андреевич
21.11.2018, 11:06
Обрізана 20 л прозора каністра з мікрокраном, на 300 шт. 145 рам пішло приблизно 15 л води.
Що робите з мервою після воскотопки? ... чи не пробували її ще "переганяти" через воскопрес?...на вигляд, залишається віск в мерві --чи як після воскопреса розсипається мерва (як тирса). Забрусний віск як переробляєте в ній?

novichok
21.11.2018, 11:24
Воскотопка на 10 рамок:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Гуслій
21.11.2018, 14:11
Що робите з мервою після воскотопки? ... чи не пробували її ще "переганяти" через воскопрес?...на вигляд, залишається віск в мерві --чи як після воскопреса розсипається мерва (як тирса). Забрусний віск як переробляєте в ній?

Воскопреси не робимо.
Переганяти через воскопрес вигідно тоді, якщо отримаєте ще мінімум 3 кг воску - 500грн на зарплату.
Якщо мерви не багато - зсипати все в бочку, вона суха і стерилізована, а потім або давити пресом, або міняти на вощину.

Андрей Андреевич
21.11.2018, 16:19
Гуслій, В каталозі "французів" є воскотопка ЕВРОМЕЛЬ (стор 51 каталога). Ціну запитувати не буду (хоча дуже інтересно), а коли Ви аналог зробите , так сказати ПАВІКовський ... які плани?
П.С. ...так по чучуть ми (форумчани) перетягнемо всю "аудиторію" від всяких ЛИСОНІВ, ПАРАДАЙЗІВ, ТОМАСІВ до Вас ... таки заставимо Вас працювати:rofl2:

tigor
21.11.2018, 18:00
Що робите з мервою після воскотопки?
Продав по 32 грн/кг. на наступний день після перетопки.

Гуслій
21.11.2018, 20:13
Гуслій, В каталозі "французів" є воскотопка ЕВРОМЕЛЬ (стор 51 каталога). Ціну запитувати не буду (хоча дуже інтересно), а коли Ви аналог зробите , так сказати ПАВІКовський ... які плани?
П.С. ...так по чучуть ми (форумчани) перетягнемо всю "аудиторію" від всяких ЛИСОНІВ, ПАРАДАЙЗІВ, ТОМАСІВ до Вас ... таки заставимо Вас працювати:rofl2:

З моїх каталогів ЕВРОМЕЛЬ- це медогонка!??
Загалом на всі питання по товарах Thomas apiculture ми можемо надати відповідь бо є представниками цієї фірми в Україні. Навіть зробили переклад каталога. Яка саме модель вас цікавить?

larson
21.11.2018, 22:23
З моїх
Юрій Михайлович, а чого двадцяти чотирирамкова воскотопка так в притирку на рамку, ну хоча б сантиметрів п*ять зверху і збоку запасу зробили б , висновок зробив по фото, може це і не так,

Гуслій
22.11.2018, 19:52
З моїх каталогів ЕВРОМЕЛЬ- це медогонка!??

Вибачаюсь, знайшов і воскотопку Євромель в "тонкому" каталозі. Ми таку можемо робити, але вона дорожча - + ціна вентилятора, має більший об"єм (більше металу) при тій самій місткості і може перегрівати віск- парова має обмеження температури, а теплопровідність пари вища ніж повітря.

Добавлено через 7 минут
Юрій Михайлович, а чого двадцяти чотирирамкова воскотопка так в притирку на рамку, ну хоча б сантиметрів п*ять зверху і збоку запасу зробили б , висновок зробив по фото, може це і не так,
Внутрішній розмір 310 х 800мм, обумовлений розміром листа металу, бо обрізки нам не потрібні, це зайві витрати. Скільки Ви поставите рамок чи 800 : 37 =21,6, чи більше - 800 : 25 = 32, чи менше, для зручності -Ваше право.

novichok
08.10.2021, 11:01
... но очень хочется поюзать такую воскотопку , может кто то что то подскажет. Стоит ли заморачиваться ??? [/url]

Андрей Андреевич, обзавелись? Что скажете? А то дровяная прогорела, теперь тоже думаю.

Андрей Андреевич
08.10.2021, 20:16
Андрей Андреевич, обзавелись? Что скажете? А то дровяная прогорела, теперь тоже думаю.
Ні не купив... "зажав" гривні, БІСТАРовська вже за 30тис ,а то й більше , Гуслій так ще й таку не зробив... Купив собі АВВ-100 парогенератора з столом на 25 рамок кажись (умудряюсь туда засунути до 30)... довольний як той що з хоботом, дешево й не дуже затратно ... на мою пасіку саме те ... й ще рамки дезинфикує так що аж чорніють трохи. Виход воску чуть меньший чим після преса Кулакова... но ні в які порівняння не йде по трудозатратам.
Електричну воскотопку , мабудь вже в наступному житті куплю...
П.С. ...тим паче що Ви з Дергачів , де їх виробляють ... даже за пересилку не треба переплачувати, так що сміливо можете звернути увагу на їхню парову високотемпературну воскотопку.

novichok
08.10.2021, 20:20
Парогенератор, той що на дровах?

Андрей Андреевич
08.10.2021, 20:27
Парогенератор, той що на дровах?
Так ... вже два сезона відпрацював й ще товариші на "прокат" брали... там сталюка дебела, довго не прогорить(ИМХО)