PDA

Просмотр полной версии : Малая паровая воскотопка


medni1950
27.02.2012, 13:29
Предложения для пчеловодов с малым количеством ульев.
Я использую небольшую воскотопку.


medni1950

В течении нескольких минут можете воспользоваться кнопкой "Правка" для добавлени информации в первое сообщение, а не создавать новое.

Виталий.
27.02.2012, 15:33
А что внутри можно взглянуть?(интерес одолевает что же там?):pioners:

medni1950
27.02.2012, 20:12
Фотографий внутренности не делал, при возможности сделаю. А там гильза от сельхоз цилиндра Ф100 мм с множеством отверствий Ф2,5 мм и под ним сборник воска с выходом. Под ящиком устанавливается электропечка.

Ворон
22.02.2013, 16:06
:ah:Прохання до РДД розказати про опит витоплення воску без воскопреса і воскотопки про який написано в журналі бджоляр (2).:appl::appl::appl:

о.Александр
14.10.2013, 18:33
Вот хочу показать как я приспособился перетапливать сушь прямо в рамках не вырезая ее,в совецкой воскотопке, немного ее доделав.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
В одну закладку входит 5ть рамок на 230мм. Рамки ставятся одна так, другая так, как ето видно на фото. Даная воскотопка устраивала меня до тех пор, пока рамок на перетопку было до 100 штук. Сечас варю бочку из нерж диаметром 600мм высотой 1000мм и буду пробовать варить методом Анатолия Подризана из Кременчуга. Эту инфу выложил в качестве обмена опыта, может кому пригодится:)

einar
14.10.2013, 21:30
Сечас варю бочку из нерж диаметром 600мм высотой 1000мм
Если не секрет, где брали бочку и почём?
А, не дочитал.. сами делаете...

Kyptar
01.01.2014, 19:48
Такого роду воскотопки на мій погляд малопродуктивні, оскільки потребують багато часу та пального для перетопки. Переконаний, що економнішої воскотопки за сонячну на сьогоднішній час немає - такою і користуюсь влітку. Однак, цього року при осінній перетопці стільників після збору знізд на зиму витратив багато сил на свій "дідівський" метод перетопки. Після чого і задумався про пошук отримального способу перетопки стільників в той час, коли неможливо використовувати сонячну воскотопку (холодно). Ось і знайшов воскотопку-центрифугу [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Шановні колеги. Будь ласка, прокоментуйте свою думку - варто таку конструювати чи ні.
P/S: витопки планую варити в кастрюлі, а потів виливати в центрифугу.

Немолодий
04.02.2014, 10:17
Моя парова воскотопка відрізняється простотою виготовлення та доступністю комплектуючих. За один прийом перетоплюю 23-25 сушин, вирізаних із рамок 300х435. У каструлю заливаю 10-12 л м"якої води, вкладаю миску в якій у верхній частині по кругу просвердлено 6-8 дірок для проходу пари знизу від кострулі. Пар далі проходить крізь решітчасте дно і крізь 4 трубки до сушин у верхньому баку. Після закінчення процесу знімаю верхній бак із мервою, а каструлю разом з мискою вкутую старим одягом. На слідуючий день виймаю готовий шмат воску. Не переплавляючи його міняю на вощину. Мерву приймать на обмін не завжди.

Михаил-Villi
17.02.2014, 01:23
:appl:Моя парова воскотопка відрізняється простотою виготовлення та доступністю комплектуючих. За один прийом перетоплюю 23-25 сушин, вирізаних із рамок 300х435. У каструлю заливаю 10-12 л м"якої води, вкладаю миску в якій у верхній частині по кругу просвердлено 6-8 дірок для проходу пари знизу від кострулі. Пар далі проходить крізь решітчасте дно і крізь 4 трубки до сушин у верхньому баку. Після закінчення процесу знімаю верхній бак із мервою, а каструлю разом з мискою вкутую старим одягом. На слідуючий день виймаю готовий шмат воску. Не переплавляючи його міняю на вощину. Мерву приймать на обмін не завжди.

Костя Куценко
21.02.2014, 20:12
Будь ласка, прокоментуйте свою думку - варто таку конструювати чи ні.
P/S: витопки планую варити в кастрюлі, а потів виливати в центрифугу.
Очень правильное решение,у меня немного другая конструкция,но смысл тот же.В домашних условиях самый лучший КПД выхода воска.В чём разница у меня вместо бака в котором находится центрифуга я сделал со старой стиральной машинки,а саму центрифугу с внутренностей старой медогонки, подогнал под размер машинки и всё, крышка подходит с 40-ка литровой кастрюли. Центрифугу разгоняю в ручную,как медогонку.Я думаю нецелесобразно нагревать вытопки,а потом переливать,довольно горячая и возни больше.(ИМХО) а в остальном отлично, кто себе сделает и попробует другой воскотопки не захочет.:beer:

Добавлено через 3 минуты
Может ещё что то выдумал поделись,буду благодарен.

B1ad325
09.07.2015, 11:52
Хочу купити якусь воскотопку але не знаю яку? хто що порадить? чи купувати звичайну парову?

chernega89
09.07.2015, 12:27
B1ad325, если хотите купить паровую то возьмите обычную соковарку б\у, особой разницы я не заметил.

Дмитрий84
03.09.2015, 21:06
После того как пару лет назад американский гнилец "скушал" все мои семьи пчел решил выкупить у брата 8 рамочную електрическую воскотопку ( до этого в большую каструлю под камень и варил вот это топка была......) сейчас по красоте правда тен 1,5-2 кВт -15-2литров воды закипает до 2 и больше часов ну и ладно воск чистый и КПД хорошое по сравнению с каструлей, а главное дезинфикация :old:

Scooter
22.11.2016, 20:17
Хто користуеться рамочною воскотопкою? Купленою чи пансамсклепав? Які отзиви?

ПчелАлексей
08.02.2017, 03:01
Мне тоже пришлось когда испортилась старая дедовская на скорую руку соображать. На глаза попалась старая паровая соковарка. Работает не хуже и деньги в семье остались :)
А по поводу американского гнильца, чтоб его убить нужна температура 120 градусов насколько мне известно.

SHVN
16.02.2017, 22:32
B1ad325, если хотите купить паровую то возьмите обычную соковарку б\у, особой разницы я не заметил.

Интересно, а пар в сырье не конденсируется и в воск не попадает?

SHVN
02.03.2017, 00:33
Мне тоже пришлось когда испортилась старая дедовская на скорую руку соображать. На глаза попалась старая паровая соковарка. Работает не хуже и деньги в семье остались :)


Интересно,а воск от пара не темнеет?

верес
16.04.2018, 10:00
Хто користуеться рамочною воскотопкою? Купленою чи пансамсклепав? Які отзиви?

Користуюся рамковою, "склепав" сам. Результатом задоволений.
Завантажую 36 піврамок (еквівалент 13,5 рамок Дадана).
Час витопки триває до останньої краплі, якщо рамки з закристалізованим медом то це до години, ефективність витопки висока, в перерахунку на рамку вихід воску —~~150 грам, мерва суха, рамки ненабрякають, а навпаки підсушуються, температура в камері 130-150*С, на виході 110-115*,

верес
16.04.2018, 10:08
Фото:

верес
16.04.2018, 10:13
Ще,

верес
16.04.2018, 10:21
Ще,

rpm
16.04.2018, 13:06
Користуюся рамковою, "склепав" сам. Результатом задоволений.

І, наголовніше, нема залежності від погоди.
Також можна топити, хоч в день, хоч в ночі...

верес
16.04.2018, 14:34
І, наголовніше, нема залежності від погоди.
Також можна топити, хоч в день, хоч в ночі...

За день нескажу, все-таки можливо бджоли будуть цікавитися ароматом воску, прополісу, меду.
Раніше перетоплював звичайною воскотопкою, "нєрви" від такої роботи зашкалювали, вирізати суш, підкидати в корзину, витрушувати мокру і з немалим вмістом ще воску мерву, постійно вмовляв себе, ну що вдієш- треба.
Тепер це відбувається веселіше. І з цілим переліком переваг.
Віск виходить чистішим, немає знизу воскового "коржика" брудного сірого болота.
Рамки продезинфіковані температурою (130-150*).
Дріт завжди цілий, треба лише підтягнути.
Мерва суха, зразу в мішок, і якщо не забруднена медом то розсипається в руках, мабуть воску там зовсім мало залишається або й зовсім не залишається, в середньому в перерахунку на рамку Дадана вихід воску в вазі необрізаного "коржика" становить від 159 до 167 грам.
Ну і ще, перетоплювання рамок з закристалізованим медом непроблема, а сам мед після перетопки за консистенцію нагадує мелясу, тепер запишуся в прихильники виготовлення "еліксиру", непропадати ж добру.

Добавлено через 9 минут
п.с.підскажіть будьласка, чи можна відключити цього клятого китайського редактора слів, дістав вже не на шутку, досить того що філігранно вицілюю пальцем при наборі букв так він виправляє мене виставляючи навіть не схожі слова. На люмії такого не було,

Добавлено через 13 минут
о, дякую, сам знайшов, відключив!

Vl@dimir
16.01.2019, 15:46
Який принцип роботи вищеописаної воскотопки? Дуже сподобалась, хотів би в майбутньому і собі щось схоже змайструвати.

Немолодий
16.01.2019, 18:11
Шановний "Верес". Вітаю!:appl::poz: У Вас СІМ ТИСЯЧ повідомлень! Мерва суха, зразу в мішок
Ви не рибак? Схоже на оповідки рибаків.:rofl2: А яку з мішка потім виймаєте? Щоб не зацвітала і не вкривалась пліснявою я мерву після воскопресу певний час ПРОСУШУЮ!
Рамки продезинфіковані температурою (130-150*)
Яким способом досягаєте такої температури? Знаю, що таку високу температуру перегрітої пари дає парогенератор Перевалова. А як у Вас? Чим заміряли?
...мабуть воску там зовсім мало залишається або й зовсім не залишається, в середньому в перерахунку на рамку Дадана вихід воску в вазі необрізаного "коржика" становить від 159 до 167 грам.
Чомусь закрадаються певні сумніви. Форумчанин "Стрілець" після своєї парової воскотопки віджимав отриману мерву ще "лисицею" а потім ще центрифугою. І от що в нього вийшло:

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

верес
16.01.2019, 20:46
Шановний "Немолодий", до сіми тисяч невистачало одного, тож пишу його щоб Ваші вітання були виправданими.
Тепер відповідаю,
Ні, я не рибак! А от мерву всетаки з воскотопки ще гарячою зкидаю в пропіленовий мішок, просушувати немає потреби бо вона суха і розсипається при перетиранні. В мішку незацвітає.
Температуру міряв ртутним термометром шкала до 350*, під час останніх перетопок вже електронний термометер ( термопара і тестер) показував точно не мам'ятаю але десь за 230-240* , але то ще не все, крайні рамки в касеті від стінки ящика яка одночасно є стінкою камери генератора перегрітого пару - обвуглилися і заклілися,
Температура пару на виході з ящика ~~130*.

Немолодий
16.01.2019, 23:11
Доброго вечора. А в мене висвітлює 7001 повідомлення.
Яким способом досягаєте такої температури? Знаю, що таку високу температуру перегрітої пари дає парогенератор Перевалова. А як у Вас?

верес
17.01.2019, 07:48
Звідки така висока температура пару в воскотопці - думаю що це цікаво небагатьом, тому відповім коротко.
Топка- горизонтально газовий балон захований в водяну сорочку товщиною 2 см, це водяний котел. Над верхньою стороною котла облаштовано стальний ящик, власне сама воскотопка, тобто дно ящика підігрівається. Рівень води в котлові підтримується автоматично вакуумним дозатором, іутримується так, що верхня частина топки, (балона) не покрита водою - між балоном і дном ящика води немає. Пар який утворюється надходить не зразу до ящика а зпочатку попадає в генератор перегрітого пару, який облаштовано в камері за задньою стінкою ящика крізь яку проходить двоканальний димохід, "п" подібний, це вогневі труби, складна конструкція, але вибрана з метою розділивши потік гарячих газів на двоє - зменшуєм і в двоє їх швидкість, думаю це підвищило ККД парогенератора. Пар двічі оббігає вогневі труби, симетрично два потоки спочатку йдуть до гори потім повертають вниз і по двох паропроводах в нижній частині ящика потрапляють до ящика. Ось так пар і нагріває ящик до 210-230*, звичайно це при випробовуванні було досягнуто такої температури, за результатами це вже занадто, бо в обох випадках було обвуглення декількох рамок.
п.с. температура пару залежить від якості горіння, в вогневих трубах догоряють горючі гази, (зпалювання піролізних газів), зпалював резину, то з димохода (висота біля трьох метрів), інколи спостерігав полум'я, але для стабільної роботи найкраще сухі тоненькі дрова, добре обрізками.
Перепрошую, вийшло не зовсім коротко!

Немолодий
17.01.2019, 08:59
Звідки така висока температура пару в воскотопці - думаю що це цікаво небагатьом, тому відповім коротко.
Моє Вам шанування. Я і до цього уявляв Вас освіченою, розумною людиною з потужною конструкторською жилкою в душі. Ваша воскотопка остаточно підтвердила правильність цих оцінок. Успіхів Вам в усіх Ваших справах!:ok::appl::beer:

АНД
17.01.2019, 14:45
Верес до вас таке запитання: маю також з балонна боржуйку горизонтальну, хочу в ньому вирубать частину, для того щоб вмонтувати з кухні чавунні кружельця, і при зняті їх ставить старий доїльний апарат алюміневий котрий має в кришці 2 готових штуцера на вихід,один заглушу а здругого буде виходить сирий пар, також хочу зробить вставку в комен, щоб дальше отримувать сухий пар, чи получиться щось з цего чи потрібно пробувать, боржуйку використовую як обігрівач майстерні, палю сухими дровами но чомусь комінок закидає сажов а з боржуйки тиче чорна вода, комен 2м горизонтально проходить і діаметер 100мм. може підскажете що зроблено не так:kill::), а правда немає колеснікової решітки:kill:

верес
18.01.2019, 10:56
Андрію! Так важко що небудь порадити, тобі на місці як кажуть має бути зрозуміліше, адже це нестандартна ситуація, це лише в однотипових можна порівнюючи щось рекомендувати. Треба пробувати!
Відкладання сажі, дьогтю відбувається в наслідок неповного згоряння піролізних продуктів, причин дві: недостатньо кисню (повітря); продукти піролізу
непопадають в зону полум'я або зону високої температури достатньої для самоспалаху суміші піроліз/кисень а одразу вилітають в димар. Що робити? 1.збільшити приток повітря, наростити димар, 2. формувати
(підштовхнути) вугляки поближче до вихідного отвору диму з пічки аони будуть "запальником" для піролізних газів, незавантажувати пічку великою кількістю дров, це теж порушує нормальний процес змішування і зпалювання піролізних газів.
Конденсат це наслідок переохолодженя (непрогрівання) димаря, особливо це характерно для металевих димарів які добре проводять (віддають) тепло і немають вологопоглинаючих властивостей на відміну від керамічних, (цегляних).
В Вашому випадку позбутися цього можна роботою пічки на повну потужність, зменшенням горизонтальної ділянки димаря і утепленням зовнішньої (тієї що на дворі) частини.

Андрей Андреевич
30.10.2019, 18:32
...тільки що получив чергову іграшку : паровозіка без коліщат . На дворі темно...виложу чуже відео.
Взавтра буду запускати ...й випробовувати
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Andruhan
30.10.2019, 20:01
Взавтра буду запускати ...й випробувати
Напишіть, як воно!?

Андрей Андреевич
06.11.2019, 14:40
Напишіть, як воно!?
...дійшли руки до написання "оди" про "паровозіка без коліс від АВВ-100.
Перетопив усе що тільки мало вміст воску...вихід воску на рівні ВПК-1 (спеціально заложив мерву після парогенератора в ВПК і ну "дуже-дуже"добре виварив ...вийшло ще з однієї закладки 250-300гр воску...но ВПК-1 не має такої "проізводітєльності", даже близько не можна зрівнювати)...так що ВПК- 1 вже лишня річ на пасіці в мене (продаю). По трудозатратам , все дуже легко ...я виварював віск вже з воскосировини зібраної в мішки (обрізав рамки...)--просто закинув в воскотопку і усе , а з рамок , на мою думку, так вообще буде "сказка"... Там пар ще додатково нагрівається і має набагато більшу температуру на виході , чим звичайний пар ... а температура+пар =дуже хорошо вимивають віск. Саме прикольніше коли я віск який получив , для "приколу" заложив ще раз в воскотопку ...як "валив" віск з неї , я не можу передати , така "мощь" що слів немає...
П.С. ...саме основне забув, якщо купляю іграшку на пасіку дивлюсь на реакцію "помощніка пчєловода" --зараз реакція була дуже хороша (не путайте з ерекцією...десь ЮРІК подівся , від би відреагував...)...саме головне що не зачіпав її , де моє ТО , йди подержи і т.д. і т. п. Я САМ ВСЕ РОБИВ!!!! ...мабудь вперше в житті (по пасіці)
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

верес
08.11.2019, 11:32
Андрійович вітаю з іграшкою, яка ціна ?. Чи можеш відповісти ще на декілька питань:
200-300 гр, - це з якої кількості, (в даданівських).
Яка температура в кориті за дальньою рамкою.
Яка вологість мерви, чи потребує вона досушування.
Завантаження рамок, касетою?

Андрей Андреевич
08.11.2019, 12:36
верес, відповім все по порядку:
200-300 гр, - це з якої кількості, (в даданівських).
Пока дати конкретну відповідь не можу, тому що ще влітку обрізав мерву з рамок і вона просто зберігалась , а переробляв -просто викидав обрізки з мішків в воскотопку (добавляв ,скільки влізе ...пока всі не всунув в неї ...десь10-11 з мішків було) .
А 200-300гр получилось з однієї закладки ВПК-1 , точну вагу мерви не можу впевнено написати...но на мій погляд , якби з рамок витоплював , то не залишилось би там нічого з воску...
Яка температура в кориті за дальньою рамкою.
...зміряти немає чим (заказав на АЛІ лазерний термометр... )...но так пар "валить" що не помітив різниці між мервою де пар подається й де виходить (зливний отвір)
Яка вологість мерви, чи потребує вона досушування.
Мерва на мій погляд виходить суха й досушки не потребує , при виконані умови що саму воскотопку хоча б трохи утеплити --щоб не виникав конденсат на стінках ...я виварював коли температура на дворі була біля нуля ...влітку мабудь такого не буде...коли викидав лопатою мерву гарячу , вона моментом віддавала"пар" й робилась сухою...на всякий випадок оставив мішки відкритими...
Завантаження рамок, касетою?
Рамки вставляються ,як в обичний стіл для рамок (пишуть що на 25 , сам не заміряв скільки влізе).

Добавлено через 3 минуты
Андрійович вітаю з іграшкою, яка ціна ?
Спасибі , обійшласся з пересилкою біля 9,6 тис... сама вартість пересилки була 1113грн

Ворон
08.11.2019, 12:49
верес, відповім все по порядку:

Пока дати конкретну відповідь не можу, тому що ще влітку обрізав мерву з рамок і вона просто зберігалась , а переробляв -просто викидав обрізки з мішків в воскотопку (добавляв ,скільки влізе ...пока всі не всунув в неї ...десь10-11 з мішків було) .
А 200-300гр получилось з однієї закладки ВПК-1 , точну вагу мерви не можу впевнено написати...но на мій погляд , якби з рамок витоплював , то не залишилось би там нічого з воску...

...зміряти немає чим (заказав на АЛІ лазерний термометр... )...но так пар "валить" що не помітив різниці між мервою де пар подається й де виходить (зливний отвір)

Мерва на мій погляд виходить суха й досушки не потребує , при виконані умови що саму воскотопку хоча б трохи утеплити --щоб не виникав конденсат на стінках ...я виварював коли температура на дворі була біля нуля ...влітку мабудь такого не буде...коли викидав лопатою мерву гарячу , вона моментом віддавала"пар" й робилась сухою...на всякий випадок оставив мішки відкритими...

Рамки вставляються ,як в обичний стіл для рамок (пишуть що на 25 , сам не заміряв скільки влізе).

Добавлено через 3 минуты

Спасибі , обійшласся з пересилкою біля 9,6 тис... сама вартість пересилки була 1113грн
Андрію,а навіщо зберігати мерву,невже її можна комусь здати,моєї мерви ніхто брати нехоче,кажуть непотрібне моє мін-добриво.:ah:

Андрей Андреевич
08.11.2019, 12:58
Андрію,а навіщо зберігати мерву,невже її можна комусь здати,моєї мерви ніхто брати нехоче,кажуть непотрібне моє мін-добриво.
...я також раньше викидав на город свою мерву...но в моїй дєрьовні буває часто представник Могилів-Подільського воскопереробного заводіка...познайомились, заберає без проблем...подзвонив йому, десь приїде й забере на днях...правда ціна 15грн , кажись в прошлому році по 25 йому віддав...якось вже жаба давить викидати на город.
Хорошої вощини не виготовиш без "остаточного" воску з мерви , десь я таке читав... й можливо це правда, тому й виробники вощини заберають мерву. На мій погляд віск після парогенератора мягкіший , чим після ВПК-1... а може показалось, вже літом наступним досконаліше розберусь...а може й скоро, товарищ говорить що в нього 200 рамок є на переробку (а сам на заробітки поїхав...) , приїде пограюсь уже з необрізаними рамками.

Ворон
08.11.2019, 13:14
...я також раньше викидав на город свою мерву...но в моїй дєрьовні буває часто представник Могилів-Подільського воскопереробного заводіка...познайомились, заберає без проблем...подзвонив йому, десь приїде й забере на днях...правда ціна 15грн , кажись в прошлому році по 25 йому віддав...якось вже жаба давить викидати на город.
Хорошої вощини не виготовиш без "остаточного" воску з мерви , десь я таке читав... й можливо це правда, тому й виробники вощини заберають мерву. На мій погляд віск після парогенератора мягкіший , чим після ВПК-1... а може показалось, вже літом наступним досконаліше розберусь...а може й скоро, товарищ говорить що в нього 200 рамок є на переробку (а сам на заробітки поїхав...) , приїде пограюсь уже з необрізаними рамками.

Андрію,вся справа в тому,що переробляю усю воскосировину центрифугою,і мою мерву жоден виробник вощини,не хоче,співпрацюю з Тупотою більше 10 років.:)

верес
08.11.2019, 13:24
Андрійович дякую за відповідь.
Ящик однозначно треба утеплити, в своїй саморобній до утеплення досягав температури 130-150, утеплена вже перевалює за 200, звичайно, якщо дрова горять!