PDA

Просмотр полной версии : Зимовка в павильоне


Ворон
16.09.2012, 19:50
:ah:Форумчани поділіться досвідом зимівлі в пввільйоні,в павільйоні льотки є зовнішні і внутрішні,хто які лишає відкритими на зиму,яка в кого вентиляція. :zima::secret:

Ворон
05.12.2012, 19:31
:)Сьогодні в павільйонні закрив всі зовнішні льотки і відкрив нижні внутрішні,все на свій ризик,перша зимівля в павільйоні і ніхто не допоміг порадою,і я зробив висновок що павільйону нівкого не має на форумі.(ИМХО)

король орест
06.12.2012, 15:42
,перша зимівля в павільйоні і ніхто не допоміг порадою
Маю два павільйони,але як Ви висловились що бджоли в мене зимують в єкстримальних умовах і Ви не хочите проводити експерименти. Як зимуєте на вулиці,так зимуйте і у павільйоні,різниці майже ніякої.Нижніх внутрішніх льотків у мене не має,тому щось порадити не можу.

lakos
05.02.2013, 08:36
Як зимуєте на вулиці,так зимуйте і у павільйоні,різниці майже ніякої.Нижніх внутрішніх льотків у мене не має,
А що таке внутрішні льотки? У мене павільон лише "осіннне- зімовий", льотки на вулицю, а е отворі вентиляційні внутрішні з сітками. Перед зимою іх зачиняю, бо холод з іх часом понукае клуб формуватися вище, напикіньци лістопада відчиняю.

Ворон
05.02.2013, 09:30
А що таке внутрішні льотки? У мене павільон лише "осіннне- зімовий", льотки на вулицю,
Прості льотки,розмір 150-15 мм.Зовнішні закрив повністю,а відкрив внутрішні,вагончик повністю двостіний і утеплений з усіх сторін,вийшов такий собі зимівник на колесах.

lakos
06.02.2013, 13:08
льотки,розмір 150-15 мм.Зовнішні закрив повністю,а відкрив внутрішні,Якщо таки скромні льотки, то навіщо їх зачиняти, особливо зовнішні? Зовнішні у мене для можлівих обльотів завжди відкрити, захищені від миши, а внутрішні у верхнім корпусі засітчени і відкрити, а у дні вентиляційний отвір на ширину вуліка и на 25 мм вісотою, засітчений. До грудня він був закритий, бо зайвий холод під рамками може спонукаті клуб рухатися вгору.

Ворон
06.02.2013, 15:59
особливо зовнішні?
Щоб холодні вітри не дошкуляли бджолам,щоб синички не турбували,а навіщо ж тоді пасічники заносять в зимівники,напевно щоб зберегти сталу температуру без різких перепадів,яких бджоли не люблять.

lakos
23.03.2013, 11:26
Щоб холодні вітри не дошкуляли бджолам,щоб синички не турбували,а навіщо ж тоді пасічники заносять в зимівники,напевно щоб зберегти сталу температуру без різких перепадів,яких бджоли не люблять.Холодні вітри не дошкуляють, оскільки бджоли вже давно у верхних корпусах; синички не турбують, стіни з блоків, до літка 30 см. Перепади температурі замедлени, на вуліци вже 0*С, а в середині ще +4.

Ворон
23.03.2013, 12:07
Холодні вітри не дошкуляють, оскільки бджоли вже давно у верхних корпусах; синички не турбують, стіни з блоків,
Павільйон на колесах,фото є в моєму альбомі,вулики в вагончику лежаки на 16 рамок+дві наставки на 145мм.

lakos
08.04.2013, 08:47
Прості льотки,розмір 150-15 мм.Зовнішні закрив повністю,а відкрив
Все навпаки, зовнішні відкриті повністю. 05.04 чудовий обліт при +18*С. Цикаво, що найкраща сім,я, добре нагодована, не дуже хотіла летиті 01.04 при +12*С, однак 05.04 дала такий виліт, як би роїлася! Виставляті буду, оск1льки павільон у мене "осінне-зимовий", але пізнійше, одночасно з ревізиею. ПОкищо, деяким дав кормови рамки; у №9 дав повторно контрольну рамку; розплід там був, але свіжого немае. Правда, якщо вийде матка, то трутнів не знайде- але може у маї заменюії на справжну матку, хоча б і неплідну.

Ворон
08.04.2013, 09:25
Все навпаки, зовнішні відкриті повністю
В мене в вагончику зовнішні льотки були закриті до 1го березня,1го березня внутрішні закрив і відкрив зовнішні,коли було тепло облетілись і продовжують зимувати.:zima::confused:

lakos
11.04.2013, 07:48
відкрив зовнішні,коли було тепло облетілись і продовжуютьЗовнішні завжди відкриті; продовжують літати. Не кваплюся виставляті, хоча павільон у мене ліше "осінне-зімовий"; почекаю тепла щоб іх не хутати чорним. Нозематозну сімейку зовсім не виставлятиму.