Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Результаты зимовки 2015-2016 гг (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=3328)

P4ELOVOD 26.03.2016 14:42

Re: Результаты зимовки 2015-2016 гг
 
Наконец то погода дала осмотреть семью в которой не было засева при облёте 8.03. Думал пропала матка, но слава Богу всё хорошо. Выход з зимы 100%, правда не известно как долго ещё будем ждать погоды позволяющей подносить пыльцу и ранне-весенний нектар. Засев уже есть на двух рамках по лодошке. И проверил корма в семье которая 8.03 имела больше всего расплода. Этой давал сыту 6.03 и 8.03 по 0.7л.Корма пока достаточно. Чистят рапечетанные за перегородкой. Ждем хорошей погоды и работы пчелок.

agent 007 27.03.2016 15:57

Re: Результаты зимовки 2015-2016 гг
 
Вложений: 2
Цитата:

Сообщение от ПАПА (Сообщение 128737)
Ось і все ви сказали за бджілок.причина мед дуже твердий. Був мед. але вмерли із голоду.

В мене в одному лежаку через перегородку зимувало 2 сімї. Порода карніка. Сила сімей: ліва половина 7 рамок права 8. Ще до першого потепління дні за 3-4 приїхав на пасіку почистив сніг біля вуликів, так як обіцяли підвищення температури 16,02. Перед цим купив цифрові термометри. почав міряти температуру під утепленням (подушками) поміряв температуру було 20 С. Почав відкривати потоличини а там вся бджола зверху. Візуально печатного меду, без розбору гнізда не було видно, тому я вирішив покласти по 1 рамці з медом зверху до огляду при підвищенні температури. Так вчинив з 5 сімями. 16.02 вони були перші в черзі на огляд. Під час огляду в цьому вулику виявив 2 рамки з печатним розплодом, на яких не було зовсім корму та інші рамки такого виду як на фото нижче (розпечатано але нічого не забрано). Рамки з слідами поносу. Дякуючи добавленому корму сімї не пропали. В інших 20 сімях такого не було.

Матковод 27.03.2016 17:50

Re: Результаты зимовки 2015-2016 гг
 
"agent 007", Ви по цих рамках нiчого не бачите? МЕД ПОВНІСТЮ КРИСТАЛІЗОВАНИЙ, ТОМУ ВОНИ ЙОГО НЕ МОГЛИ БРАТИ.

arbutr 27.03.2016 19:24

Re: Результаты зимовки 2015-2016 гг
 
Цитата:

Сообщение от agent 007 (Сообщение 129251)
В мене в одному лежаку через перегородку зимувало 2 сімї. Порода карніка. Сила сімей: ліва половина 7 рамок права 8. Ще до першого потепління дні за 3-4 приїхав на пасіку почистив сніг біля вуликів, так як обіцяли підвищення температури 16,02. Перед цим купив цифрові термометри. почав міряти температуру під утепленням (подушками) поміряв температуру було 20 С. Почав відкривати потоличини а там вся бджола зверху. Візуально печатного меду, без розбору гнізда не було видно, тому я вирішив покласти по 1 рамці з медом зверху до огляду при підвищенні температури. Так вчинив з 5 сімями. 16.02 вони були перші в черзі на огляд. Під час огляду в цьому вулику виявив 2 рамки з печатним розплодом, на яких не було зовсім корму та інші рамки такого виду як на фото нижче (розпечатано але нічого не забрано). Рамки з слідами поносу. Дякуючи добавленому корму сімї не пропали. В інших 20 сімях такого не було.

Если не ошибаюсь эти рамки находились с краю???Похоже что гнездо было растянуто,так как по рамке видно где находились пчелы,а это одна из причин по которой закристализировался мед.Они не могли его (мед) обогреть,это их беспокоило и как следствие понос (ИМХО)

Тол 27.03.2016 20:25

Re: Результаты зимовки 2015-2016 гг
 
Сегодня на улице +13 солнечно, осмотрел часть семей расплод на 3-5 рамках, уже видно молодую пчелу, синоптики прогнозируют улучшение погоды,дал 3 -м семьям трутовые соты для вывода раннего трутня.

gmenia 27.03.2016 21:16

Re: Результаты зимовки 2015-2016 гг
 
Чув в одного пасічника з 6 сімей залишилось 4, в другого з 45 залишилось 31, так що відсотків 30 загинули, у мене три сім"ї на грані виживання, пропоносились, залишилось по 2 рамки бджіл.

Владимир Татомир 27.03.2016 21:20

Re: Результаты зимовки 2015-2016 гг
 
Цитата:

Сообщение от gmenia (Сообщение 129301)
Чув в одного пасічника з 6 сімей залишилось 4, в другого з 45 залишилось 31, так що відсотків 30 загинули, у мене три сім"ї на грані виживання, пропоносились, залишилось по 2 рамки бджіл.

Гибель пчел не типичная ситуация для этого года, видимо где то были упущения.И конечно больше ошибок делают начинающие.А Вам надо соединять и утеплять.

agent 007 27.03.2016 21:22

Re: Результаты зимовки 2015-2016 гг
 
Цитата:

Сообщение от arbutr (Сообщение 129277)
Если не ошибаюсь эти рамки находились с краю???Похоже что гнездо было растянуто,так как по рамке видно где находились пчелы,а это одна из причин по которой закристализировался мед.Они не могли его (мед) обогреть,это их беспокоило и как следствие понос

Те що мед закристалізований без сумніву, але ж я писав "Під час огляду в цьому вулику виявив 2 рамки з печатним розплодом, на яких не було зовсім корму та інші рамки такого виду як на фото нижче (розпечатано але нічого не забрано)." В інших 20 сімях такого не було.

спасатель 101 28.03.2016 09:37

Re: Результаты зимовки 2015-2016 гг
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 129305)
Гибель пчел не типичная ситуация для этого года, видимо где то были упущения.И конечно больше ошибок делают начинающие.

Всі ми люди і можемо помилятися. Не тільки початківці помиляються, це факт і суджу не по собі, але не треба нехтувати іншими чинниками, які рік на рік не приходяться.

Добавлено через 12 минут
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 129305)
А Вам надо соединять и утеплять.

Навіть за неможливості стиснути чи з'єднати, в першу чергу треба дати сіроп, щоб маленька сімейка заспокоїлась, не тратила силу на розігріви.
На цю пору 2 рамки бджоли поганеко, але не критично.
Ще жодного разу не об'єднував перезимувалих бджіл в яких є матки, які на вагу золота. Все воно витягується, а далі їх доля по ситуації.

Добавлено через 10 минут
Цитата:

Сообщение от Н Петрович (Сообщение 128780)
Семьи на 6-7 рамках отлично зимуют на подсолнечном меде.

Я, на цю зиму сахар давав, але позавчора робив ревізію і особливо де 7-8 рамок покриті бджолами повністю, там можна над ними шашлик жарити. Ні заставних, ні бокових утеплювачів і все нормально. Де меньше 6-ти! Все! Меньше розплоду, у два рази більше з'їли меду.
Запорука зимівлі: сила, їжа, вентиляція... Три кити!

Interaktiv 28.03.2016 09:46

Re: Результаты зимовки 2015-2016 гг
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 129379)
Всі ми люди і можемо помилятися. Не тільки початківці помиляються, це факт і суджу не по собі, але не треба нехтувати іншими чинниками, які рік на рік не приходяться.

[!

Це точно! В мене вижили всі сімї, але одну я зібрав на зиму, чомусь!!! в стороні від літка, сімейка трохи ослабла, погано обліталася, турбуваля зимою, але вижила це головне. 3 19 сімей тільки декілька роїв тогорічних і відводків слабкенькі всі інші сімї повні сил та енергії.


Текущее время: 03:49. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot