Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Хочу стать пчеловодом (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Текущие вопросы начинающих (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=2800)

Hurido 16.05.2016 19:13

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Сьогодні завенршив двохдневний тур на пасіці. В кожному вулику ситуація своя але в мене назріло два питання:
1. Були два зловлені рої, розділив лежак, заселив їх,рамками суші, корма ві вощини оснастив, підкормив сиропом. Один з роїв розвивається аж очі радує, матка сія, пилок нектар носять, вощина за тиждень стала сушу, другий рій пряма протилежність.Але обидва потягнули свищові маточники!?!? Сімї не такі вже й сильні.Це нормально??
2. Як на Вашу думку, чи варто виламувати мисочки без засіву і маточного молока, на якому тільки-тільки потягнули стінки, тільки починає формуватись?

Slavko 16.05.2016 19:28

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Такой вопрос - вчера подсаживал матку в клетке, старую выловил и посадил тоже в клетку (без свиты) - хотел попробовать сделать отводок без летной пчелы в нуклеус. В клетку положил просто мед. Матка по факту вся заквецялась в меде. Она отчиститься самостоятельно? Или это уже конец практического занятия?

Андрей Андреевич 16.05.2016 19:41

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Slavko, ...блин , это ж живое существо (думаю так больше не будете делать, канди всегда должно быть под рукой)...если матка ещё живая , пустите ей в клеточку 5-7 пчёлок помоложе, и поставте в нук , а то замёрзнет...

Slavko 16.05.2016 19:59

Re: Текущие вопросы начинающих
 
уже сделал - кроме нуклеуса. Спасибо.

Владимир Татомир 16.05.2016 20:54

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Hurido (Сообщение 137312)
Сьогодні завенршив двохдневний тур на пасіці. В кожному вулику ситуація своя але в мене назріло два питання:
1. Були два зловлені рої, розділив лежак, заселив їх,рамками суші, корма ві вощини оснастив, підкормив сиропом. Один з роїв розвивається аж очі радує, матка сія, пилок нектар носять, вощина за тиждень стала сушу, другий рій пряма протилежність.Але обидва потягнули свищові маточники!?!? Сімї не такі вже й сильні.Це нормально??
2. Як на Вашу думку, чи варто виламувати мисочки без засіву і маточного молока, на якому тільки-тільки потягнули стінки, тільки починає формуватись?

Соедини вместе будет бомбовая семья. Я бы обработал от клеща не отходя от кассы.

gru.v 16.05.2016 23:47

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Hurido (Сообщение 137312)
Але обидва потягнули свищові маточники!?!?

можливо то не свищові, а просто тиха заміна, перваки часто змінюють матку

Bortjanik 17.05.2016 11:44

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Володимир Jos (Сообщение 137303)
В цьому році в один відводок підсаджував вже дві неплідки. Спочатку виведену зі свищового маточника, потім італьянку придбану. Починали роїтись, наробив відводків. матку підсадив свищову. Потім з"явилась можливість взяти італьянку виведену штучно. одну забрав, іншу підсадив. Садив обох під ковпачок, на виходящому розплоді і щоб під ковпачком ще й мед був. Прийняли обох безх проблем. перша сиділа десь сутки. Інша майже троє суток. Несподівано попав на чергування на точок на двоє суток, і якось забув за ту матку. Там вже навилуплялось бджіл. Вчора знову требу було їхати, зранку матку випустив і поїхав. Сьогодні вирішив перевірити, що там. А там свищові маточники, і жива матка бігає.

На мій погляд підсажувати неплідку у сімью чи відводок, у який попали рамки з засівом чи відкритим розплодом,-то є великий додатковий ризик у процесі підсадки неплідних маток. Також є ризиком підставляння відкритого розплоду до моменту обльоту неплідної матки та моменту появи у гнізді, вже від неї, відкритого розплоду. Стосовно ковпачка це найбільш надійний спосіб, але на мою думку без відкритого розплоду. Сам я ж не допускаю одночасної наявності закладених свищових маточників у гнізді з підсаженою маткою, а то вона може щезнути, а маточники залишитися.

Forester 18.05.2016 19:43

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Подскажите, я сделал отводок на маточнике , но в отводок поставил рамку с двумя маточниками ,матки сами разберутся кому жить или может быть слет?

Владимир Татомир 18.05.2016 20:22

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Та что первая выйдет, та и королева.

Сергій 77 19.05.2016 17:04

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Добрый день .
Сделал отводок на маточник. Оставил пока три маточника.
Вопрос : есть одна семейка в которой я бы поменял матку . Соответственно хочу дать ей маточник на выходе , предварительно удалив из неё матку .
Как это сделать правильно технически ?
Поделитесь будьласка опытом )))


Текущее время: 20:05. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot