Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Болезни и вредители (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Что за болезнь? (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=348)

gru.v 09.12.2017 17:45

Re: Что за болезнь?
 
у нас тут завели пасіку на 100 сімей після біпіну (причому біпін брали напряму у виробника, їх відповідь інколи таке буває) залишилось 4 доходягі тому обробив 1-2 вулики якщо все норм то обробляй інших потрібно взяти це за правило причому відноситься до любого препарату

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от art. (Сообщение 213037)
правда не все а 15 кубиков ( в шприце осталось около 5 )

так правильно залишилось бо норма 10мл на вуличку

Akim49 09.12.2017 18:04

Re: Что за болезнь?
 
Ворон, доза 1мл на 2литра 10куб на улочку бипин росийский годен к применнению дело в том пчелы были нормальны и после обработки резко это прявилось

art. 09.12.2017 18:04

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от gru.v (Сообщение 213048)
так правильно залишилось бо норма 10мл на вуличку

может не совсем понятно написал...
1 грамм развел с 20 грамм воды... 20 грамм, а не 2 литра:D

Akim49 09.12.2017 18:07

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от art. (Сообщение 213017)
смотря какое отравление, дымом или раствором... дымом у меня не травились, а раствором было ...
осыпь произошла менее чем за сутки и прекратилась, пчелы вылетали, но недалеко.

art., растворм обработал и досихпор продалжаеться сегодня 9.12.17

gru.v 09.12.2017 18:11

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от art. (Сообщение 213061)
1 грамм развел с 20 грамм воды... 20 грамм, а не 2 литра

та бачив я цей ваш казус майже чистяком обробили, я мав наувазі при правильному розчині норма 10 мл ви ж потім зрозуміли в чому річ
я взагалі по всім розчинам хочу зробити роздруківку з нормами та дозами і закріпити на стінці в бджільнику, щоб кожен раз не шукати

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от Akim49 (Сообщение 213063)
art., растворм обработал и досихпор продалжаеться сегодня 9.12.17

можливо справа в кормі? сиропом загодовували? чи були пергові рамки?

art. 09.12.2017 18:13

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Akim49 (Сообщение 213063)
art., растворм обработал и досихпор продалжаеться сегодня 9.12.17

я ж написал, в течении дня и потом все успокоилось...
или это у Вас продолжается?

davolodya 10.12.2017 00:52

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Akim49 (Сообщение 213059)
доза 1мл на 2литра 10куб на улочку бипин росийский годен к применнению дело в том пчелы были нормальны и после обработки резко это прявилось

Якщо до обробки все було нормально, а після обробки почався осип бджіл, можливо причина в Біпіні. У нас вже таке було 2 роки тому, пасічники потравили своїх бджіл Рівненським біпіном. Може така ж проблема?

Akim49 10.12.2017 18:23

Re: Что за болезнь?
 
art., да продолжаеться уже потора месяца

Добавлено через 54 секунды
Цитата:

Сообщение от art. (Сообщение 213074)
я ж написал, в течении дня и потом все успокоилось...
или это у Вас продолжается?

art., оо

art. 10.12.2017 19:05

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Akim49 (Сообщение 213434)
art., да продолжаеться уже потора месяца

хоть и позно, но я бы посоветовал разобрать гнездо, посмотреть корм, соты понюхать нет ли кислого запаха, и даже переставить все в другой улей...
может мышь завелась беспокойная, может что то с сотами (тут нужно заменить все рамки), а может где сквозняк в улье... не глядя трудно что то посоветовать... на бипин я бы не грешил...

Akim49 11.12.2017 11:22

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от art. (Сообщение 213442)
хоть и позно, но я бы посоветовал разобрать гнездо, посмотреть корм, соты понюхать нет ли кислого запаха, и даже переставить все в другой улей...
может мышь завелась беспокойная, может что то с сотами (тут нужно заменить все рамки), а может где сквозняк в улье... не глядя трудно что то посоветовать... на бипин я бы не грешил...

art., в этом все нормально дело в том что это началась резко сразу после обработки и сейчас уже смотреть не чего похоладает пропадут осталось по 1-2 улочки из 7 в общем я понял с таким явлением никто не всречался спаибо за общениие

Димас 11.12.2017 11:54

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Akim49 (Сообщение 213488)
это началась резко сразу после обработки и сейчас уже смотреть не чего похоладает пропадут осталось по 1-2 улочки из 7

Akim49, это явление наблюдалось во всех семьях одновременно?

MaXUA123 11.12.2017 12:26

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Akim49 (Сообщение 213007)
может кто описать отравление пчел бипином, обработал бипином осенью при отсутсвии расплода ина следующий день пчелы не могли летать падали и в течении 3-4 дней погибали скорей всего от голода и это наблюдаетьсяв течении месяца полтара и семьи ослабелив ульи подмора нет

в фб проходила інформація що після здається вінницього біпіну були такі випадки.
На всяк випадок провірте закліщованість бджіл в тих вуликах де щось лишилось.

Димас 11.12.2017 12:33

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от MaXUA123 (Сообщение 213495)
в фб проходила інформація що після здається вінницього біпіну були такі випадки.

Вінницький це який саме? Назва, виробник? Я користувався вінницьким "біпінамітом", все було в нормі.

seim 11.12.2017 12:39

Re: Что за болезнь?
 
В ютубе жалобы были на Бровары, здесь на Ровенский и Винницкий. Заказываю специально бипин российский. Проблем не было, и нареканий от других не слышал.

Димас 11.12.2017 12:55

Re: Что за болезнь?
 
Дело в том, что пчелы могут осенью осыпаться и без бипина в результате вирусных заболеваний. Когда стоит теплая погода они улетают умирать за пределы улья, и пчеловоды наблюдают так называемый "слет". Когда похолодало и погода нелетная, эти больные пчелы умирают в улье и каждый день подмор добавляется. Бипин может только слегка усугубить ситуацию, но не являться первопричиной.

MaXUA123 11.12.2017 13:07

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 213497)
Вінницький це який саме? Назва, виробник? Я користувався вінницьким "біпінамітом", все було в нормі.

Не пам'ятаю. Єдина памятаю що пост був від Мельника Олександра.
Та й біпін там впевнений на 80 % нідочого. Думаю причана в кліщові. Без аналіза на кліща нема про що балакати.
В мене минулого року на одній із пасік таке було в пару сім'ях. Зробив аналіз на кліща і потім були такі очі :confused:

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 213500)
Дело в том, что пчелы могут осенью осыпаться и без бипина в результате вирусных заболеваний. Когда стоит теплая погода они улетают умирать за пределы улья, и пчеловоды наблюдают так называемый "слет". Когда похолодало и погода нелетная, эти больные пчелы умирают в улье и каждый день подмор добавляется. Бипин может только слегка усугубить ситуацию, но не являться первопричиной.

Правильно, а віруси якраз і розносить кліщ.

davolodya 11.12.2017 17:16

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 213499)
В ютубе жалобы были на Бровары, здесь на Ровенский и Винницкий. Заказываю специально бипин российский. Проблем не было, и нареканий от других не слышал.

Те,що Ви нечули, неозначає, що проблем нема. Мені особисто минулого року попав бракований московський Біпін. На щастя, при обробці Біпін просто неспрацював, бджоли непостраждали.
Рівненський Біпін , виробник Варофарм Рівне, в 2015 році потруїв бджіл, при обробці, постраждав наш форумчанин Добровол.
Зараз користуюся венгерським Тактіком, поки що результати тішать.

gru.v 11.12.2017 17:58

Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от davolodya (Сообщение 213521)
Те,що Ви нечули, неозначає, що проблем нема. Мені особисто минулого року попав бракований московський Біпін. На щастя, при обробці Біпін просто неспрацював, бджоли непостраждали.

Рівненський Біпін , виробник Варофарм Рівне, в 2015 році потруїв бджіл, при обробці, постраждав наш форумчанин Добровол.

Зараз користуюся венгерським Тактіком, поки що результати тішать.



В мене теж не спрацював наслідок втрата більше 50% сімей то можливо справді велика закліщеність і спричиняє відхід бджіл, а біпін просто не спрацював


Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk

davolodya 11.12.2017 18:19

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от gru.v (Сообщение 213523)
В мене теж не спрацював наслідок втрата більше 50% сімей то можливо справді велика закліщеність і спричиняє відхід бджіл, а біпін просто не спрацював

На майбутнє, при обробці користуйтеся контролькою, завжди будете бачити ефективність препарату.
То темі, Дімас найближче до істини (ИМХО):
Сообщение от Димас :
Дело в том, что пчелы могут осенью осыпаться и без бипина в результате вирусных заболеваний. Когда стоит теплая погода они улетают умирать за пределы улья, и пчеловоды наблюдают так называемый "слет". Когда похолодало и погода нелетная, эти больные пчелы умирают в улье и каждый день подмор добавляется. Бипин может только слегка усугубить ситуацию, но не являться первопричиной.
Тільки до вірусних хвороб, я б ще додав значне пошкодження бджіл кліщем

MaXUA123 12.12.2017 10:44

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от davolodya (Сообщение 213528)
На майбутнє, при обробці користуйтеся контролькою, завжди будете бачити ефективність препарату.
То темі, Дімас найближче до істини (ИМХО):
Сообщение от Димас :
Дело в том, что пчелы могут осенью осыпаться и без бипина в результате вирусных заболеваний. Когда стоит теплая погода они улетают умирать за пределы улья, и пчеловоды наблюдают так называемый "слет". Когда похолодало и погода нелетная, эти больные пчелы умирают в улье и каждый день подмор добавляется. Бипин может только слегка усугубить ситуацию, но не являться первопричиной.
Тільки до вірусних хвороб, я б ще додав значне пошкодження бджіл кліщем

Все правильно. Ще б добавав би провіряти кожного разу препарат на невеликій кількості сімей. Я раніше так робив, але зараз вже розслабився.

gru.v 12.12.2017 11:14

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от davolodya (Сообщение 213528)
На майбутнє, при обробці користуйтеся контролькою, завжди будете бачити ефективність препарату.

ложив контрольки, чи ви думаєте, що я вже такий далекий від пасіки?

Димас 12.12.2017 11:30

Re: Что за болезнь?
 
Нагадаю ще раз про те, щоб запобігти злету бджіл восени 2018 р, треба провести якісну обробку осінню 2017, особливо в безрозплідний період. На крайній випадок, весною 2018 р. За літо, кліщ розмножується в геометричній прогрессії, плюс сусідські пасіки і т.д. Тому буває й не дивно, коли пасічник поставив полоски в серпні, а бджіл чере змісяц вже не має, там нікого лікувати.

davolodya 12.12.2017 13:28

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от gru.v (Сообщение 213673)
ложив контрольки, чи ви думаєте, що я вже такий далекий від пасіки?

Немав на меті Вас образити. Ви ж самі написали, що пропало половина пасіки від неякісного Біпіну. Якщо видно, що препарат неефективний, тут же міняєте на інший, інакше ніяк.

gru.v 12.12.2017 13:34

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от davolodya (Сообщение 213688)
Ви ж самі написали, що пропало половина пасіки від неякісного Біпіну. Якщо видно, що препарат неефективний, тут же міняєте на інший, інакше ніяк.



Обробляв щавлевою випало 5 кліщів потім обробив біпіном випало 5 кліщів то й подумав що незакліщована а коли перша сім'я посипалась і я роздивився підмор то на бджолі було по 3-4 кліщі обробив знову біпіном іншого виробника то сипонуло його багато але це вже не спасло сім'ї

MaXUA123 12.12.2017 13:50

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от gru.v (Сообщение 213690)
Обробляв щавлевою випало 5 кліщів потім обробив біпіном випало 5 кліщів то й подумав що незакліщована а коли перша сім'я посипалась і я роздивився підмор то на бджолі було по 3-4 кліщі обробив знову біпіном іншого виробника то сипонуло його багато але це вже не спасло сім'ї

Контрольки це добре, але ж вони показують тільки скільки кліща пропало і непоказують скільки лишилось. Я наприклад після обробки роблю аналіз на закліщованість сімей методом Гайдара. І потім вирішую що далі робити. Спосіб варварський але що поробиш.

Димас 12.12.2017 13:57

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от gru.v (Сообщение 213690)
обробив знову біпіном іншого виробника то сипонуло його багато але це вже не спасло сім'ї

gru.v, напишіть виробника першого біпіну і того, що спрацював.

gru.v 12.12.2017 14:02

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 213695)
gru.v, напишіть виробника першого біпіну і того, що спрацював.

який не спрацював не знаю, спрацював російський

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от MaXUA123 (Сообщение 213693)
Я наприклад після обробки роблю аналіз на закліщованість сімей методом Гайдара.

так я теж над цим задумався і пробував робити тільки цукровою пудрою, щось не викликав довіри такий метод

MaXUA123 12.12.2017 14:27

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от gru.v (Сообщение 213696)
ак я теж над цим задумався і пробував робити тільки цукровою пудрою, щось не викликав довіри такий метод

То робіть кипятком. Наче працює нормально.
Спробуйте зараз зробити в тих сімях де ще лишилися бджоли.
Рекомендують брати близько 200 бджіл з одного вулика.

Волкотрубенко 12.12.2017 16:40

Re: Что за болезнь?
 
Сейчас действительно, если пчелы сыпятся, то от клеща. Надеюсь в феврале вы не будете говорить что тоже клещ виноват.

art. 12.12.2017 16:53

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от MaXUA123 (Сообщение 213698)
То робіть кипятком. Наче працює нормально.

это как?

davolodya 12.12.2017 17:18

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от art. (Сообщение 213709)
это как?

Це метод провірки закліщованості від Гайдара. Якщо дуже коротко, то приблизно стакан бджіл висипають в теплу воду і живцем варять, доводять до кипіння. Далі рахують бджіл і кліща, що випав, отримують процент закліщеності. Як на мене, метод дуже варварський, мені рука непідніметься робити таку перевірку.

art. 12.12.2017 17:27

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от davolodya (Сообщение 213713)
Це метод провірки закліщованості від Гайдара. Якщо дуже коротко, то приблизно стакан бджіл висипають в теплу воду і живцем варять, доводять до кипіння. Далі рахують бджіл і кліща, що випав, отримують процент закліщеності. Як на мене, метод дуже варварський, мені рука непідніметься робити таку перевірку.

да уж, варить это совсем уж глупо... есть масса других способов... хотя бы
этот
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

gru.v 12.12.2017 19:06

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от MaXUA123 (Сообщение 213698)
Спробуйте зараз зробити в тих сімях де ще лишилися бджоли.

то було минулого року

Akim49 13.12.2017 10:51

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 213490)
Akim49, это явление наблюдалось во всех семьях одновременно?

Димас, да одновременно

MaXUA123 13.12.2017 10:53

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от art. (Сообщение 213715)
да уж, варить это совсем уж глупо... есть масса других способов... хотя бы
этот
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Глупо це коли пів пасіки злетить.
А ті всі коробки з під дисків і цукрава пудра то, на мій погляд, дуже не точний метод.
Але ви вже самі вирішуйте що вам робити.

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от Akim49 (Сообщение 213894)
Димас, да одновременно

Так а ви провірили закліщованість чи ще ні?

korsar115 27.04.2018 19:16

Помогите опознать болезнь!
 
Вложений: 3
Добрый день, подскажите может у кого было такое. Личинки вроде бы живые( по крайней мере,сухих и мертвых не видел), запечатывают чуть позже и печатка чуть повыше остальных.

Димас 27.04.2018 19:22

Re: Помогите опознать болезнь!
 
Цитата:

Сообщение от korsar115 (Сообщение 232932)
Личинки вроде бы живые( по крайней мере,сухих и мертвых не видел), запечатывают чуть позже и печатка чуть повыше остальных.

Восковая моль повредила сушь. Ничего страшного.

Андрей Андреевич 27.04.2018 19:22

Re: Помогите опознать болезнь!
 
korsar115, ...а пчёлы где??

korsar115 27.04.2018 20:04

Re: Помогите опознать болезнь!
 
Пчел струсил в улий,чтоб лучше сфотать.

Alla 27.04.2018 20:09

Re: Помогите опознать болезнь!
 
Нет никакой проблемы на данной рамке.Нормальный расплод.


Текущее время: 18:00. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot