Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Материалы для изготовления ульев и инвентаря (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Цена лесоматериалов для ульев (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=498)

Valik1986 15.02.2015 08:59

Re: Цена лесоматериалов для ульев
 
поехал на лесгосп, заказал липу по 500 куб кругляка, они сами завозят на пилораму где за 170 гр куб кругляка становится доской
и того 670 за 0.9 куба сирой липи
кстати мастера двери межкомнатные с липы стоит делать?

Владимир Татомир 15.02.2015 09:30

Re: Цена лесоматериалов для ульев
 
Цитата:

Сообщение от Valik1986 (Сообщение 78408)
двери межкомнатные с липы стоит делать?

Межкомнатные можно,коефициент выхода 0,8.

МедАль 15.02.2015 09:47

Re: Цена лесоматериалов для ульев
 
У Вас "правильный" лесгосп, коллега Valik 1986! А я в своем лесхозе две недели назад взял куб липы-тридцатки за 1200. Правда, с доставкой.
А межкомнатные двери с липы получатся замечательные. НО при одном важном условии: если Вы ее правильно высушите. Иначе - доску порвет даже в готовом шлифованном и лакированном изделии. В этом плане липа очень коварная.

верес 15.02.2015 09:52

Re: Цена лесоматериалов для ульев
 
Цитата:

Сообщение от Valik1986 (Сообщение 78408)
кстати мастера двери межкомнатные с липы стоит делать?

а що іншої дошки на такий виріб незнайшли? Але , можна з будь якого дерева аби лише матеріал був якісним.
Щодо вартості дошки то рахувати слід точніше. а саме Ваших 670 слід поділити на коефіцієнт вихода, Ви вказуєте що це 0,9 тож буде куб вже коштувати майже 750, на практиці досягнути виходу в 0,9 важко, бо навіть при розпилюванні колод 40 і більше в діаметрі і на тонку дошку 20-25мм буде лише 0,85-0,87, для столярної дошки -50-55 мм це вже буде не більше 0,8 на що і вказав
владимир татомир, тож ціна буде 840, і це тільки теорія, бо на практиці незавжди так.
П.С. а от рамочки для сотів з липи - красота!

Алексей борец 15.02.2015 10:19

Re: Цена лесоматериалов для ульев
 
Вложений: 3
Цитата:

Сообщение от Valik1986 (Сообщение 78408)
кстати мастера двери межкомнатные с липы стоит делать?

Как липа не знаю, а из дуба, пролежавшего на чердаке 10 лет, получаются отличные. Делал не я.

Valik1986 15.02.2015 10:43

Re: Цена лесоматериалов для ульев
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 78414)
а що іншої дошки на такий виріб незнайшли?

була можливість купити липу на вулики (старі пасічники зарекомендували), але потрібно ще і двері замовляти от у думаю купувати все радом

а про дуб так то дуб:appl:

Andruhan 15.02.2015 11:14

Re: Цена лесоматериалов для ульев
 
Цитата:

Сообщение от Valik1986 (Сообщение 78419)
була можливість купити липу на вулики (старі пасічники зарекомендували), але потрібно ще і двері замовляти от у думаю купувати все радом

Липу на рамки, а улики сделайте из сосны.

віталий 15.02.2015 12:44

Re: Цена лесоматериалов для ульев
 
Насправді у липи є свій секрет. Свіжопиляну липу потрібно 1-2 роки зберігати в кругляку( секрет від лісника), і аж опісля пилити(інакше з дошок будуть пропелери). Я особисто поступи трішки інакше: попиляв кругляки на плахи товщиною по 9 см. (це я заготовив на вагонку), і після висихання плах я буду розпилювати їх на дощечки 16-18 мм і обробляти в д\о станку. Доречі в нас кругляк липи осінню був по 300 грн куб в лісі. Двері з липи не робив, але з берези доводилось, тяЖЖЖкий матеріал:tnp: і відповідно двері.Успіхів!.

верес 15.02.2015 13:32

Re: Цена лесоматериалов для ульев
 
Цитата:

Сообщение от віталий (Сообщение 78440)
Насправді у липи є свій секрет. Свіжопиляну липу потрібно 1-2 роки зберігати в кругляку( секрет від лісника), і аж опісля пилити(інакше з дошок будуть пропелери).

віталий, мабуть Ваш лісник вирішив пожартувати, якщо не гірше - бо з такою порадою він буде мати зиск, Ви скоро до нього знову прийдеде з грошима, по новий матеріал бо Ви його нематимете, адже за два роки липа в колоді під корою зкоріше зтрухнявіє, вона навіть за пів року лежачи в лісі вже піддається грибкам, тому такі колоди слід перевіряти на придатність - просто треба з торця відпиляти 20 -30 см, бо ця частина колоди при ударі обухом буде дзвеніти, але відпилявши - глибше побачите білі прожилки - признак життя грибків в деревині, тому,
Цитата:

Сообщение от віталий (Сообщение 78440)
Я особисто поступи трішки інакше: попиляв кругляки на плахи товщиною по 9 см. (це я заготовив на вагонку), і після висихання плах я буду розпилювати їх на дощечки 16-18 мм

зробили дуже добре.
Ціна в нас на липу минулого року була від 400 за куб, це хороша, без гілок, рівненькі, товстенькі за 35 до 40 см, а товстіше, то вже за 600. РОзпилювання -залежало від товщини; 55мм - 130, 20мм-160. Що буде цього року страшно запитати, лісники ще й самі толком незнають.

Владимир Татомир 15.02.2015 14:21

Re: Цена лесоматериалов для ульев
 
Вложений: 3
Цитата:

Сообщение от віталий (Сообщение 78440)
попиляв кругляки на плахи товщиною по 9 см. (це я заготовив на вагонку), і після висихання плах я буду розпилювати їх на дощечки 16-18 мм і обробляти в д\о станку.

Раскроил подобным образом ольху и тополь,не понравилось,Ольха при сушке дала трещины,да и тополь сох долго,сейчас режу лучше на доску ,даю допуск на усушку,получается технологично.На фото доска тополя,такая свежепиленная стоит не меньше 1200,в штабеле внизу тополь,сверху липа.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...] [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]


Текущее время: 19:14. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot