Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Пчеловождение в альпийском улье (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=84)

Pchelhom 17.03.2018 08:39

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от rechan (Сообщение 228987)
Якщо бджола попала за гребінку, то вона з неї вже не виходить після постановки корпуса.

Если делать высоту "рогов" у гребенки -5мм ,то эта проблема исчезает.

Xalo 19.03.2018 21:51

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Shonyi (Сообщение 229245)
Розділювачі зі скоб, для стаціонарної пасіки, підтвердили свою придатність на протязі декількох років. Просто і дешево.

А хіба скоби не будуть заважати чистити? Чи у Вас для цього є якась при пособа?

Shonyi 20.03.2018 13:42

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Вложений: 4
Цитата:

Сообщение от Xalo (Сообщение 229675)
А хіба скоби не будуть заважати чистити? Чи у Вас для цього є якась при пособа?

Фото першого корпусу зі сховища, що попав під руку. Без прикрас, знаходився декілька років в гніздовій частині вулика, такий як є.
Прополіс за роздільником, між рамками, не чистив, так само як і внутрішню поверхню корпусу, від прополісу так як не вбачаю в цьому потребу.
А от кінці рамки, виділено червоним, необхідно підчищати від прополісу. Як правило це роблю коли споряджаю корпус для розширення вулика.
Але це вже інша історія.

ymi 01.04.2018 11:53

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Вложений: 4
Доброго дня.
Це дно можна використати для відводків,сімей помічниць, спійманих роїв,
Можливо в когось будуть якісь побажання, радо вислухаю.
Матеріал АБС листовий 2мм.

Beeman1 08.04.2018 17:09

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Начитавшись взимку форуму в темі про альпійський вулик, загорівся спробувати його на практиці. За лютий-березень місяці дещо було зроблено - 8 гніздових корпусів і 4 магазинних, 7 днищ і 5 криш. І тут на початку квітня нежданно-негадано наступила весна і теплі дні, бджоли прямо з зимування кинулися в роботу. Я мусив в авральному темпі різати рамки для пересадки, поки бджоли не нагнали розплоду. Попри теплу погоду мусив бути обережним, так якчужі бджоли нишпорили де б щось вкрасти (рознесли безматочну сім"ю), тому пересаджував ввечері спочатку 2 слабші сім"ї, а на наступний день - трохи сильнішу. В слабачках було вже насіяно на 2 рамках розплоду, а в сильнішій - на 4 рамках, їх різав по ходу пересадки. На прикладі слабачків хочу побачити розвиток, бо на практиці з таких сімей толку мало. Медоносна база в нас десь така, як в ЛАВа чи Бігунця, проте свій метод пасічникування я ще не знайшов, хоча мрію розвинути пасіку до 50 сімей. Трохи про мої альпійці: так як в мене рамка 230 і 300 і 145, то висота гнізового кормусу 240 мм, рамку на 230 різав, щоб ставалав корпус внутрішнім перерізом 300*300 мм. Стає таких рамок 8 штук. На кожну сім"ю планую по 2 гніздові кормуси на 240 мм і 4-5 корпусів на 155 мм медових, бо є відстроєні рамки на такий розмір. Думаю чи не зробити кілька магазинів на 120 мм (половина гніздового корпусу) з рамкою на 110-115 мм. Після Провідної Неділі треба в темпі доробляти магазинні корпуси і магазинні рамки (частину буду різати з відстроєних, а частину хай бджоли з вощини самі будують). А поки дякую форумчанам, які популяризують цю тему (особливо шановному МедАль) і всіх вітаю з Великоднем!!!

Влад22 09.04.2018 01:17

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Всем привет.
Сразу прошу прощения, что вопрос нужно писать в другом разделе.
Давно хотел попробовать пчеловождение в альпийце, этой зимой смастерил днища, крыши, пару десятков корпусов.
Теперь нужно заселить.
Кто может продать продать отводок или несколько корпусов с расплодом и пчелами- матку для них выведу.
И огромнейшая благодарность МедАль за видео с пасеки и сборку альпийцев.

Beeman1 09.04.2018 10:33

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Вложений: 3
Кілька фото моїх пересаджених сімей. Вулики не встиг пофарбувати, проте думаю це не критично. В одному корпусі розмістились слабачки, в двох - середняк. Через кілька тижнів хочу від середняка слабачкам дати по рамці розплоду для підсилення. Зараз на вуликах стоїть по магазину в яких розміщена півлітрова банка з сиропом.

Владимир Татомир 09.04.2018 17:08

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Beeman1 (Сообщение 231526)
Вулики не встиг пофарбувати, проте думаю це не критично.

Доска немного с синевой можно не красить:), а только лаком вскрыть.Ну а если серьезно, погрунтовать и покрасить, свободные корпуса, и заменить, потом схватят влагу, не будет той красоты.

Beeman1 10.04.2018 11:43

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 231544)
Доска немного с синевой можно не красить:), а только лаком вскрыть.Ну а если серьезно, погрунтовать и покрасить, свободные корпуса, и заменить, потом схватят влагу, не будет той красоты.

Раніше теж переживав, що не фарбовані, проте вже кілька років ставлю медові корпуси нефарбовані і за літо лише трохи темніють, а так політ нормальний. Я просто побоююсь реакції бджіл на свіжофарбовані корпуси і стадію фарбування влітку пропускаю, а взимку забуваю.:)

vitaly_cn 11.04.2018 21:31

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Вчера забрал 4 семьи. зимовалых.Правда трохи меня обсмеяли с альпийцами. Поставил по по рецепту хомича через переходник. Но пока не струсил в верхние корпуса. Ох и дали они мне вечером. Через сетку маски ничего видно небыло от пчелы.


Текущее время: 07:24. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot