Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Сколько ульев может обслужить один пчеловод? (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=2958)

Джек 21.09.2015 22:04

Re: Высокие медосборы на слабых взятках
 
Цитата:

Сообщение от владимир татомир (Сообщение 100263)
Джек, вопрос конечно не ко мне.Вы если хотите загонять двух пасечников, то количество ульев можно увеличить, как минимум вдвое на каждом точке.И каждому по велосипеду:neigh::velo:Зачем работать по 12 часов, когда и за восемь можно напахаться.:frend:

1) 12 годин працювати для мене ніколи не було проблемою, тим більше, що робота сезонна. Для прикладу: в мене була робота на яку я вставав в 5-00; 2,5 год на дорогу + 8 робочих годин + 2,5 год на дорогу і того 13 годин. Чи ви час, який затрачаєте на дорогу не враховуєте за робочий?
2) Я прочитав всі теми про бджільництво за кордоном + всі 700 ( з якимось гаком) даної теми + велику кількість особистих коментарів ЛАВа по інших темах. В мене виникло просте, на мою думку, для такого спеціаліста питання. Що тут такого?

Arcadie Burla 21.09.2015 23:02

Re: Высокие медосборы на слабых взятках
 
...чем меньше времени тратиться на выполонение определенной работы, тем выше профессионализм выполняющего и эффктивность выполняемой работы. По крайней мере к этому надо всегда стремится!
иначе:kolhoznik:

Димас 21.09.2015 23:06

Re: Высокие медосборы на слабых взятках
 
Цитата:

Сообщение от Джек (Сообщение 100343)
Чи ви час, який затрачаєте на дорогу не враховуєте за робочий?

Звичайно, не враховується. Робота могла бути й поруч.

ЯроБа 22.09.2015 08:11

Re: Высокие медосборы на слабых взятках
 
А де ви бачили щоб дорогу рахували за роботу.... я за 30 років стажу про таке навіть подумати не міг, не зважаючи відстань від житла до місця роботи......

МедАль 22.09.2015 09:51

Re: Высокие медосборы на слабых взятках
 
Цитата:

Сообщение от Джек (Сообщение 100262)
яку максимальну кількість сімей можуть облуговувати 2 пасічники,

Тут підрахунок приблизно такий: пасічник за день в середньому може продивитись 20 сімей. Отже, за тиждень він перевірить і проведе певні роботи більш як в 100 вуликах. Потім знову повертається до першого оглянутого, й така циклічність повторюється весь сезон.
Колись за радянки на колгоспних пасіках і було встановлено навантаження на пасічника 100 вуликів. Якщо більше - давали постійного помічника. Один пасічник цілком встигав за зиму робити нові вулики і рамки, оснащувати їх дротом та вощиною тощо. І норма медозбору давалась 7-8 кг з сім"ї, а якщо вже 10 - то давали ордени й медалі.
А тепер подивімось з іншого боку. Стати колгоспним пасічником було непросто. Треба бути або зятем голови колгоспу, або нести йому лантух корупції, як зараз кажуть. Зате пасічники ніколи не бідували. Вдома тримали по 2-3 вулики (бувало що й пусті), а зяті та сини будували справне житло, купували мотоцикли, машини...
В цьому плані показова історія Ферапонта Головатого, уродженця Полтавщини, а в 40-ві - 50-ті роки колгоспного пасічника на Саратовщині. Так от він тримав дома 12 вуликів, і в роки війни за свої кошти(!?) купив для фронту два літаки ЯК-1 і ЯК-3.
Про цей подвиг пасічника багато писали й ще досі пишуть журналісти-пропагандисти, тільки ще ніхто не підрахував, як це колгоспник зібрав два рази по 100 тисяч дореформенних рублів. А це зовсім не ті рублі що зараз. Якщо цікаво буде - почитайте про цю історію більш докладно: в ГУГЛі про це є багато.
Я до чого так довго розповідаю? В державі там просто: "Все вокруг колхозное, все вокруг мое!", або як по-простому -"Гуртове - чортове". Отаке ж саме "гуртове" буде й на приватній пасіці з найманими працівниками. Кажу не голослівно: під боком безліч таких прикладів.
Якщо відкинути всякі нюанси, то одна людина може обслуговувати 50-70 вуликів. Це якщо без напрягу, допомога сторонніх знадобиться лиш при відкачці меду.
А на власній пасіці стороннім нема чого робити, хай то будуть навіть родичі або друзі. Бо можна дуже швидко "розгавкатись" з родичами та втратити друзів. Ось така моя думка з цього приводу.

Добавлено через 26 минут
Прошу вибачити:я не уточнив, що оті колгоспні норми були на пасіках з лежаків або даданів, про багатокорпусні вулики тоді мало хто й чув. Там, звичайно, зовсім інший розклад.

vodolej 22.09.2015 10:00

Re: Высокие медосборы на слабых взятках
 
Цитата:

Сообщение от МедАль (Сообщение 100378)
пасічник за день в середньому може продивитись 20 сімей.

Це приблизно так , але це при порамочній роботі. А вже на професійній або на промичловій пасіці такого немає
Наприклад, на всій пасіці одноразово замінені всі матки на молоді і плідні. Розплідне гніздо достатнє і однакове в усіх сім'ях. Далі треба буде тільки своєчасно, або навіть з опередженням підставляти крпуси з вощиною та сушниною. Далі відкачка меду. І якщо є медогонка з елетроприводом, якась приспособа для розпечатки рамок. Я вже не кажу про лінію.
Мабуть вже потрохи треба забувати про світле минуле, це коли пасіка стоїть в лісосмузі перед полем пшінки в якій схоано на кожного пасічника вагани з лантухом цукру залитому водою.
Нам вже давно пора уважніше дивитись на пасічників в різних країнах які досягли високіх результатів, звернути увагу на їхні організації, кооперативи по проблемам.

Димас 22.09.2015 11:36

Re: Высокие медосборы на слабых взятках
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 100383)
Мабуть вже потрохи треба забувати про світле минуле, це коли пасіка стоїть в лісосмузі перед полем пшінки в якій схоано на кожного пасічника вагани з лантухом цукру залитому водою.

Интересно, где это такое было?

Добавил опрос в тему. Кто сколько реально сможет сам или считает что сможет обслуживать ульев на пасеке, нажимаем кнопочку. Откачку не учитываем, обычно эта работа выполняется с помощью помощников. Система ульев и порода пчел такая, как вам нравится.

pr1zZ 22.09.2015 13:53

Re: Высокие медосборы на слабых взятках
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 100392)
Добавил опрос в тему. Кто сколько реально сможет сам или считает что сможет обслуживать ульев на пасеке, нажимаем кнопочку. Откачку не учитываем, обычно эта работа выполняется с помощью помощников. Система ульев и порода пчел такая, как вам нравится.

Лично я в данное время смогу обслужить около 200 семей в МК ульях. Главное чтобы были качественные молодые матки. С помощником-грузчиком можно будет около 300. Но это без вывода маток, а чисто медовое направление.

Дмитрий84 22.09.2015 14:08

Re: Высокие медосборы на слабых взятках
 
Добавил опрос в тему. Кто сколько реально сможет сам или считает что сможет обслуживать ульев на пасеке, нажимаем кнопочку. Откачку не учитываем, обычно эта работа выполняется с помощью помощников. Система ульев и порода пчел такая, как вам нравится.[/QUOTE]

Сколько сможет и при этом работать на работе...ммм как то так, или в сезон дома ( осн. работа пчелы ) ??

Добавлено через 5 минут
Ну так подумал и проголосовал за 40-60, а вот если если бегать на работу и 6 выходных в месяц то все таки 10-15, и то попа будет в мыле когда мед качаю так как делаю это сам...........

gru.v 22.09.2015 14:28

Re: Сколько ульев может обслужить один пчеловод?
 
еще и от системы ульев зависит, что не учтено в опросе )


Текущее время: 22:54. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot