Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Ульи (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Улей Дадана-Блатта (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=60)

Мирошнык 24.10.2012 22:30

Re: Улей Дадана-Блатта
 
Цитата:

Сообщение от Виталий91 (Сообщение 15643)
и никаких подкрышников

От подкрышников не откажусь потому что использую потолочную кормушку и подушка обизательно.Но тут один нюанс, у меня второй корпус на 300-ю рамку,а не145-ю как у фильме...

Romun 14.11.2012 12:46

Re: Улей Дадана-Блатта
 
Вложений: 4
Накидали з товаришем розміри корпусів (на фото).
Довго крутив в руках дошку товщиною 25мм і 30мм, була велика спокуса зупинитись на 25мм, тоді б гарно виходило - зовнішні сторони корпуса 500*500мм. Але все таки вибрав 30мм - відчувається запас міцності.

З приводу дна не визначився, тому поки два варіанти розглядаю. Але душа лежить до того що з льотком на всю ширину дна, висота в 11мм. Що в сумі з 4мм в корпусі під рамками дасть мінімальний "книжковий" підрамковий простір в 15мм.

Прошу оцінити, може щось не догледів. Пропозиції, зауваження, поки ще не поніс креслення в столярку.
Дякую.

Romun 14.11.2012 12:59

Re: Улей Дадана-Блатта
 
Вложений: 1
Щось сильно стиснуло фотографії і не видно розмірів.
Додам архів, там більш детально.

Сергей.хм 14.11.2012 13:40

Re: Улей Дадана-Блатта
 
Цитата:

Сообщение от Romun (Сообщение 16362)
Пропозиції, зауваження, поки ще не поніс креслення в столярку.

1. Не зовсім зрозуміло, як будуть з'єднуватись стінки корпуса між собою. Просто встик? Без шипу або хоча б чверті?
2. Я б не став у такому корпусі фрезувати пази для рук. Вага такого корпусу з повними рамками близько 50 кг. Самому підійняти нереально, а вдвох з такими ручками незручно. Краще прикрутити стандартні металеві, що в магазині продаються. Хіба що Ви будете використовувати якусь механізацію.

Alekzander 14.11.2012 14:05

Re: Улей Дадана-Блатта
 
Несколько вопросов по конструкции:
1. На листах1 и 2 показано соединение боковин корпусов в стык, считаю это не приемлемым. После нескольких лет эксплуатации на стыках появятся щели (сквозные), со всеми вытекающими последствиями.
2. Лист 3 - показаны две планки шириной 30 и 50мм высотой 11мм, это что летковые вкладыши, почему 30 и 50 мм, высота летка 11мм, это очень мало.
3. Лист5 - летковый вкладыш 160х9 - очень маленькие размеры, а вот 300х20 - самый раз.
4.Чертежи красивые, он размеры нанесены не по правилам выполнения конструкторской документации, "вверх ногами".

Romun 15.11.2012 23:53

Re: Улей Дадана-Блатта
 
На моєму чорновому кресленні олівцем спосіб з'єднання стінок не вказаний, хотів залишити на розсуд столяра, це вже товриш в Autocad перестарався зробивши в простий нахльост (в стик).

Цим літом зібрав другі корпуси в стик, попередньо промазавши водостійким ПВА як місця з'єднання, так і торець який виходить зовні, не пожалів саморозів по 8-10 штук на кут, якісна фасадна фарба акрилова в два шари. Як результат мої корпуси пережили літні зливи на 5+, а куплені в інтернет магазині новенькі лежаки з'єднані в четверть порозповзались, четверті повивертало, цілий сезон бігаю підмазую та "лікую" саморізами. Роблю висновок, що справа не в способі з'єднання, а в його якості.
Цікаво, чи має хтось позитивний досвід експлуатації вуликів, стінки яких з'єднані в стик? Може раніше клеїв якісних не було та й гвіздки не саморізи...

З приводу фрезерування ручок в гніздових корпусах. Пасіка стаціонарна (інакше напевно був би інший тип вулика), тому тягати 50 кг не загрожує, хоча випадки всякі бувають, тому до вашої поради дослухаюсь і залишу тільки в магазинах, роботи менше.

Добавлено через 29 минут
Цитата:

Сообщение от Alekzander (Сообщение 16365)
Несколько вопросов по конструкции:
...
2. Лист 3 - показаны две планки шириной 30 и 50мм высотой 11мм, это что летковые вкладыши, почему 30 и 50 мм, высота летка 11мм, это очень мало.

Друга планка шириною в 50мм це прилітна дошка. На Вашу думку достатньо такої ширини?
Чому висота льотка в 11 мм замала? В лежаках роблять висоту льотка 8-10мм. Я розрахував так, що загальна площа нижнього льотка 1,1см*45см=49,5 см.кв. вулика з креслення є більшою ніж сумарна площа льотків у моїх лежаках(41,6 см.кв).
Перша планка - так льотковий вкладиш, буде розпиляна на брусочки, для помірного скорочення\розширення льотка.


Цитата:

3. Лист5 - летковый вкладыш 160х9 - очень маленькие размеры, а вот 300х20 - самый раз.
160х9 - це для весни. В мене в лежаку вересень-жовтень та й на всю зиму відкритий один льоток 160ммх8мм, одна бджолина сім'я порахувала і такий льоток завеликим і частково запрополісувала.
Здолати психологічний бар'єр і зробити льоток висотою в 2 см поки не здатен, одразу в уяві виникають синиці, які на пару з пацюками залазять просто в вулик:confused:

Цитата:

4.Чертежи красивые, он размеры нанесены не по правилам выполнения конструкторской документации, "вверх ногами".
А й дійсно вверх ногами! Спробую виправити.

Ще раз дякую за увагу до креслень!

Alekzander 16.11.2012 00:58

Re: Улей Дадана-Блатта
 
Цитата:

Сообщение от Romun (Сообщение 16462)
Друга планка шириною в 50мм це прилітна дошка. На Вашу думку достатньо такої ширини?

Я считаю вполне достаточно 50мм
Цитата:

Сообщение от Romun (Сообщение 16462)
Чому висота льотка в 11 мм замала

Говоря о том, что 11мм маловато, я имею в виду только летний период, когда идет нормальный взяток, при высоте летка 20мм, пчелы не будут мешать друг другу при взлете-посадке, и я неоднократно наблюдал, (при высоте летка 20мм и при хорошем взятке), прилетающая пчела не садится на прилетную доску, а залетает сразу в улей. Когда нет толчеи пчел на прилетке - повышается медосбор.

Romun 16.11.2012 18:53

Re: Улей Дадана-Блатта
 
Цитата:

Сообщение от Alekzander (Сообщение 16464)
Я считаю вполне достаточно 50мм
Говоря о том, что 11мм маловато, я имею в виду только летний период, когда идет нормальный взяток, при высоте летка 20мм, пчелы не будут мешать друг другу при взлете-посадке, и я неоднократно наблюдал, (при высоте летка 20мм и при хорошем взятке), прилетающая пчела не садится на прилетную доску, а залетает сразу в улей. Когда нет толчеи пчел на прилетке - повышается медосбор.

Ви мене переконали. Другий варіант дна дасть 20х300мм=60см.кв. Що більше і краще. По друге, підрамочний простір складатиме 24мм. По третє, льотковий вкладиш в холодну пору завдяки висоті льотка в 9мм не дасть пролізти мишам. Ну, не повинен дати пролізти.
До того ж ця цитата підтверджує ваші слова:
А.И.Рут: «В современных ульях расстояние между нижними рамками и полом составляет 2-2,5 см. Такой промежуток обеспечивает хорошую вентиляцию в жаркую погоду. Леток должен иметь высоту 2 см».

Александр Пахомов 25.02.2013 20:45

Re: Улей Дадана-Блатта
 
Кто может подсказать. Можно ли Дадан собирать как рогатый?:confused:

Ворон 25.02.2013 20:48

Re: Улей Дадана-Блатта
 
Цитата:

Сообщение от Александр Пахомов (Сообщение 24973)
Кто может подсказать. Можно ли Дадан собирать как рогатый?

В мене є таких два,в якійсь темі виложував фото,при потребі можу виложити ще.


Текущее время: 14:29. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot