Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Кочевое пчеловодство (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Оцінка роботи в касетному павільйоні (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=4784)

Leytenant 04.11.2017 10:30

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
На даний момент, на жаль тільки двоє людей, які коричтувалися павільйоном проголосували. Невже дійсно його так мало використовують?

doc_doc 04.11.2017 13:50

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
На олх продается б/у павильон на 48 семей рут за 70 тыс. грн. Думаю можно еще поторговаться. Купите и проверьте)

Добавлено через 10 минут
Еще есть предположение что кассеты со временем запрополисовывают в местах движения и застраивают воском. Во всяком случае с ульями это постоянно происходит, иногда на взятке такого наделают, что полчаса чистить. Также могут происходить поломки элементов павильона. Как представлю, как решать эти проблемы в присутствии пчел в павильоне - вздрогну).

Или вот даже сметать пчел. Я стряхиваю с рамок обратно в улей, рамки ставлю в другие корпуса и увожу. Кто-то выдувает из корпуса целиком, предварительно согнав пчел и возможную матку дымарем вниз. Как это делают в кассетнике - ума не приложу. Явно же не в павильоне их трусят, да и струшеная на улице матка в павильон точно не вернется. Выходит, надо перелистать рамки в поисках матки, или смириться с возможной потерей (а новая в кассетнике вряд ли вернется с облета). Ну и отдельный мазохизм, наверное, доставать 1-ю с пола и 7-ю и 8-ю кассеты над головой, на такое способны только настоящие энтузиасты)

Leytenant 04.11.2017 16:39

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от doc_doc (Сообщение 207530)
Или вот даже сметать пчел. Я стряхиваю с рамок обратно в улей, рамки ставлю в другие корпуса и увожу. Кто-то выдувает из корпуса целиком, предварительно согнав пчел и возможную матку дымарем вниз. Как это делают в кассетнике - ума не приложу. Явно же не в павильоне их трусят, да и струшеная на улице матка в павильон точно не вернется. Выходит, надо перелистать рамки в поисках матки, или смириться с возможной потерей (а новая в кассетнике вряд ли вернется с облета).

Видувають бджолу на вулиці. А що стосується матки, то використання решітки і обмеження її в одному корпусі, який не качається - забирає цю проблему. По облітуванню матки - однозначно потрібно використовувати нуклеуси, інакше шансів мало....

Цитата:

Сообщение от doc_doc (Сообщение 207530)
Ну и отдельный мазохизм, наверное, доставать 1-ю с пола и 7-ю и 8-ю кассеты над головой, на такое способны только настоящие энтузиасты)

Перша касета - гніздова, виймається вона рідко. А стосовно 7-8 , то заняття, мабуть, ще те. Хоча в багатокопусних 5-6 корпуси теж непросто даються, мабуть. Тут витягуєш по направляючим і тільки в кінці підхоплюєш, а там відразу всю вагу підіймаєш і знімаєш. Як варіант - використовувати 145 рамку, підставку в кінці-кінців. Невже ці недоліки не перекриються раннім розвитком і зручністю кочівлі?

Про поточний ремонт згідний абсолютно. А з іншого боку - чому там ламатися?

Добавлено через 8 минут
Цитата:

Сообщение от doc_doc (Сообщение 207530)
На олх продается б/у павильон на 48 семей рут за 70 тыс. грн. Думаю можно еще поторговаться. Купите и проверьте)

:appl: ну дякую!!!! Купи і перевір - це по-нашому!:rofl2: я ж тому цю тему і відкривав, щоб зібрати думки, а то навряд чи продавець скаже 100% точно причину продажу.
Хоча варіаннт з тим, що продаю через те, що працювати в ньому неможливо, теж має право на існування.... але може бути озвучений тільки після продажу(ИМХО).
Хтось проголосував з позитивним відгуком, хотілося б почути про досвід і аргументи.

gardener 04.11.2017 21:58

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от doc_doc (Сообщение 207530)
Еще есть предположение что кассеты со временем запрополисовывают в местах движения и застраивают воском.

Стамескою чуть підважив - і все. витягуй.

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от doc_doc (Сообщение 207530)

Или вот даже сметать пчел. Я стряхиваю с рамок обратно в улей, рамки ставлю в другие корпуса и увожу. Кто-то выдувает из корпуса целиком, предварительно согнав пчел и возможную матку дымарем вниз. Как это делают в кассетнике - ума не приложу.

Я зтрушую прямо в стояк

Добавлено через 47 секунд
Цитата:

Сообщение от doc_doc (Сообщение 207530)

Или вот даже сметать пчел. Я стряхиваю с рамок обратно в улей, рамки ставлю в другие корпуса и увожу. Кто-то выдувает из корпуса целиком, предварительно согнав пчел и возможную матку дымарем вниз. Как это делают в кассетнике - ума не приложу.

Я зтрушую прямо в стояк

Leytenant 04.11.2017 22:26

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от gardener (Сообщение 207572)
Стамескою чуть підважив - і все. витягуй.

Добавлено через 1 минуту


Я зтрушую прямо в стояк

Добавлено через 47 секунд


Я зтрушую прямо в стояк

gardener, я так розумію, Ви маєте касетний павільйон? Поділіться, будь ласка, своїми враженнями від роботи в ньому! Достовірної інформації вкрай мало...

zelya343 05.11.2017 10:05

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 207539)
Тут витягуєш по направляючим і тільки в кінці підхоплюєш, а там відразу всю вагу підіймаєш і знімаєш

Для кассетников, сделанных на совесть, дается в комплект специальная площадка. Кассета выезжает полностью на эту площадку без перекосов и подклиниваний и ее можно там осматривать и т.п. Снять с площадки выдвинутую кассету уже не тяжело. Посмотрите мое фото №3 в посте №12 , там видно прорези в обоих стенках. В них и вставляется эта площадка. Если сегодня днем вспомню, то сфоткаю эту площадку.

zelya343 05.11.2017 18:50

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Вложений: 2
Вот такая площадка

Leytenant 05.11.2017 19:02

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от zelya343 (Сообщение 207628)
Вот такая площадка

Гарна ідея! А як за стояк кріпиться? Зрозуміло, що там є прорізи, але як їх зробити так, щоб не вискакували з пазів?

zelya343 05.11.2017 19:10

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 207632)
Гарна ідея! А як за стояк кріпиться? Зрозуміло, що там є прорізи, але як їх зробити так, щоб не вискакували з пазів?

Внутри в этих пазах есть поперечные металлические стержни (куски гвоздей 100мм). Обе металлические полоски самого держателя на концах имеют отверстия с прорезями, по сути это самые обыкновенные крючки, на фото видно (я не зря сделал фото неустановленной площадки т.к. предвидел этот вопрос). Дальше я думаю понятно
Да, это несколько усложняет, добавляется еще одна хреновина, которую надо переставлять и где-то хранить. Но здесь принцип тот-же: один стандарт рамок, и тогда все оправдано. Но даже если такой улей не один, а уже 2, 3 или больше, то оно уже себя оправдывает.

gardener 05.11.2017 19:35

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Вложений: 4
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 207582)
gardener, я так розумію, Ви маєте касетний павільйон? Поділіться, будь ласка, своїми враженнями від роботи в ньому! Достовірної інформації вкрай мало...

В мене стаціонар. В стояку сім касет по сім рамок рута. Зимувати може дві сім'ї. На літо - треба одну лишати. бо мало місця. Цього року трохи переробляв. щоб лежанку поставити. Але по враженнях минулих років...
з плюсів -
краще зимують так як легше підтримується мікроклімат
весною раніше і краще розвиваються.
простіше оглядати, при відкритому стояку всі бджоли зразу в двері вилітають і не крутяться над головою. Якщо навіть є (буває) напад. то після закриття стояка все вспокоюється.
Легше спостерігати за загальним станом так як двері скляні.
з мінусів - в мене не було роздільних решіток і матки зазвичай лізуть у верхні касети, треба переглядати де є розплід при відкачці.
І ще одне. павільйон на другому поверсі. а в нас часто сильні вітри...за обліт маток навіть нема що думати, треба давати вже плідні.

Leytenant 05.11.2017 22:23

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от gardener (Сообщение 207635)
з мінусів - в мене не було роздільних решіток і матки зазвичай лізуть у верхні касети, треба переглядати де є розплід при відкачці.
І ще одне. павільйон на другому поверсі. а в нас часто сильні вітри...за обліт маток навіть нема що думати, треба давати вже плідні.

Дякую Вам за досвід! Два ключових мінуси всього Ви озвучили, один з яких можна вирішити за допомогою ганеманівської решітки ( я про розплід в усих корпусах). До речі - чому матка так робить - в нижніх корпусах не вистачає місця під посів( заливають медом чи пергою)? Але це буде характерно і для багатокорпусних...
Наступний мінус - це обліт маток, тут без коментарів.

P.S. Якщо Ви ще не проголосували, зробіть це, будь ласка.

gardener 05.11.2017 23:26

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Місця вистачає...Якщо сім'я слабша - то нижню касету можуть взагалі порожньою тримати. Мабудь умови вверху для розплоду ліпші. я проголосував уже (25%)

Leytenant 05.11.2017 23:58

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от gardener (Сообщение 207662)
Місця вистачає...Якщо сім'я слабша - то нижню касету можуть взагалі порожньою тримати. Мабудь умови вверху для розплоду ліпші. я проголосував уже (25%)

А що думаєте, якщо в касетнику тримати гніздо на 8 рамках на 300, а всі інші корпуси на 145? Достатньо місця матці буде під засів? Та і при розширенні переохолодити буде складніше. Що думаєте?

gardener 06.11.2017 00:41

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Місця. думаю, вистачить. Хоча я прихильник однієї рамки на пасіці.

Leytenant 06.11.2017 09:08

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от gardener (Сообщение 207665)
Місця. думаю, вистачить. Хоча я прихильник однієї рамки на пасіці.

Одна рамка - то ідеально, але якщо говорити про використання магазинів, то краще мати рамки на 300 і 145, чим на 230 і 145. Їх хоть якось при потребі можна обмінювати. А всіх тримати на 145 я поки по досвіду не готовий...(я про зимівлю)

beeoner 06.11.2017 10:41

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
В мене павільончик незаселений повністю + 1сезон досвіду .
Показало малий мінус, зліт бджоли в кутову сімю павільона, з боку основного льоту..
Але і меду було більше!

Leytenant 06.11.2017 10:52

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от beeoner (Сообщение 207682)
В мене павільончик незаселений повністю + 1сезон досвіду .
Показало малий мінус, зліт бджоли в кутову сімю павільона, з боку основного льоту..
Але і меду було більше!

Можете детальніше, будь ласка? Зліт - Ви маєте на увазі, що бджоли блудять і злітаються на крайню сім'ю? В ній меду більше, чи в принципі в павільйоні меду більше?
На скільки сімей павільйон, скільки заселено? Можна фото, можливо потрібно використовувати більш яскраві орієнтири для бджіл?

Добавлено через 52 секунды
На яку рамку павільйон?

beeoner 06.11.2017 17:08

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Можете детальніше, будь ласка? Зліт - Ви маєте на увазі, що бджоли блудять і злітаються на крайню сім'ю?

-Вірно. За цього і сила сімї і меду більше .

В ній меду більше, чи в принципі в павільйоні меду більше?

-Ні в цій сімї, хоча всі стартували +/- одинаково (відводки).

На скільки сімей павільйон, скільки заселено? Можна фото, можливо потрібно використовувати більш яскраві орієнтири для бджіл
На яку рамку павільйон?

-Це копія ( у моєму виконанні) павільону "Берендей16",
8рамок Рут.
Нині 7сімей
Невдаэться вставити фото

Leytenant 06.11.2017 23:09

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от beeoner (Сообщение 207700)
-Це копія ( у моєму виконанні) павільону "Берендей16",
8рамок Рут.
Нині 7сімей
Невдаэться вставити фото

Розкажіть про враження від роботи в павільйоні - не тісно? Світла вистачає? Бджоли в павільйоні багато, коли сім'ї оглядаєте?
Можливо якісь ще враження в порівнянні з роботою на вулиці, що в плюс, а що в мінус?

beeoner 08.11.2017 00:18

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
-Чесно кажучи відчуття тісноти присутнє але якщо роботу організувати то нормально.
-Світла щоб побачити яйце або ранню личинку виносив на сонце у вікно.
-кількість бджоли залежить від взятку чи часу доби, а так димарем дмухнув у вентиляційні отвори у дверцятах і вперед...
Коридор тепер зробив ширшим 1,1м. мало в притик, що ще важко відмовитись від порамочної роботи.
Сподобались прозорі дверцята дуже інформативно про стан сімї:
розширення чи відсутність матки чи дати вощини:ok:

Leytenant 08.11.2017 17:05

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от beeoner (Сообщение 207910)
-кількість бджоли залежить від взятку чи часу доби, а так димарем дмухнув у вентиляційні отвори у дверцятах і вперед...

А багато бджоли виходить і затримується в самому павільйоні під час огляду сімей? Чи вилітають одразу в двері?


Цитата:

Сообщение от beeoner (Сообщение 207910)
Коридор тепер зробив ширшим 1,1м. мало в притик, що ще важко відмовитись від порамочної роботи

Коридор був 1,1 м і було тісно? Чи зараз буде -1,1м? Тоді який був до цього?

beeoner 08.11.2017 17:23

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 207943)
А багато бджоли виходить і затримується в самому павільйоні під час огляду сімей? Чи вилітають одразу в двері?

Бджоли в коридорі дезорієнтовані і намагаються повернутись тоді вже вилітають в двері чи вікно. Хоча є ексземпляри сімї що атакують і жалять.

Коридор був 1,1 м і було тісно? Чи зараз буде -1,1м? Тоді який був до цього?

Нині 1,1м. Хотів би більше 1,2-1,3м.

Leytenant 08.11.2017 18:33

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от beeoner (Сообщение 207946)
Нині 1,1м. Хотів би більше 1,2-1,3м.

Люди пишуть про 0,9 м взагалі... мабуть, то взагалі замало... касета десь 0,45 м, витягуємо в прохід і залишається ще 0,45 м. Працювати можна тільки стоячи збоку.
То це на 16 сімей замало, а якщо на 48 , то отримаємо довгий і реально вузький. Потрібно це брати до уваги також...(ИМХО)

beeoner 08.11.2017 21:06

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 207953)
Люди пишуть про 0,9 м взагалі... мабуть, то взагалі замало... касета десь 0,45 м, витягуємо в прохід і залишається ще 0,45 м. Працювати можна тільки стоячи збоку.
То це на 16 сімей замало, а якщо на 48 , то отримаємо довгий і реально вузький. Потрібно це брати до уваги також...(ИМХО)

Згоден чим більше простору тим комфортніше працюти.
На 48 сімей це вже серйозний підхід і не до сентиментів любителя(ИМХО)

Leytenant 12.11.2017 23:41

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Сьогодні був на пасіці і вирішував чи заносити вже вулики на зимівлю. І знову уявив цей процес, і знову згадав, що в павільйоні я б їх вже не турбував... а так через пару тижнів, буду носити...:(

Димас 13.11.2017 00:00

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 208408)
І знову уявив цей процес, і знову згадав, що в павільйоні я б їх вже не турбував... а так через пару тижнів, буду носити...

Ми й без павільйонів не турбуєм:) Так і зимують під деревами в садку.

Leytenant 13.11.2017 00:06

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 208410)
Ми й без павільйонів не турбуєм:) Так і зимують під деревами в садку.

:ok: Мене коли навчали пасічницькій справі, то використовували зимівники. В мене теж можливість така є (приміщення) от і я так роблю. Так мені якось спокійніше, хоча розумію, що можна і без цього, але поки ніяк не відважуся.:ah:

zelya343 13.11.2017 08:47

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 208411)
Мене коли навчали пасічницькій справі, то використовували зимівники. В мене теж можливість така є (приміщення) от і я так роблю. Так мені якось спокійніше, хоча розумію, що можна і без цього, але поки ніяк не відважуся.

Да уж, привычка - страшная сила. И от порамочной работы отвыкнуть тоже оказалось непросто. Этот сезон уже работал в рогатых, но все-равно "рылся" в рамках.
ПС Вспомнилось из далекого детства: дедушка купил бабушке стиральную машину. А она долго не доверяла ей, и после каждой стирки пересматривала и достирывала руками прямо в стиралке

Leytenant 13.11.2017 08:57

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от zelya343 (Сообщение 208426)
Да уж, привычка - страшная сила. И от порамочной работы отвыкнуть тоже оказалось непросто.

Я весь час працював тільки з лежаками, а в касетному павільйоні потрібно буде касетами. Розумію, що в мене буде рефлексія до порамочної роботи, але потрібно ж колись перелаштовуватися!

Женя Д 15.11.2017 22:58

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
2 года назад мечтал сделать касетный павильен,только делать надежный,все стенки иж дерева а не из реечек и фанерок,но ставал вопрос про колеса под него...в прошлом году попалась относительно дешевая платформа 7.5м на 2.4м и высоты 2м,так как денег на касетник почти не осталось а работаю я на рутовской рамке,то решил я свои ульи всунуть на платформу в 2 ряда по 3 корпуса,10 рамок в корпусе,в ряду 9 ульев,итого 36 ульев по 3 корпуса в улье,все это дело обшито осб в 10мм толщиной,в полу люк мерт на метр,стены сьемные 40см ширины на 5м длины с каждой стороны + осталось место 2.5м на 2.4м под жилую комнатку...так вот,каскажу про те проблемы с которыми я столкнулся
1)температура-днем температура поднималась до 45 градусов-пришлось убрать все крышки,оставить только подкрышники с вентиляционым окном 80мм с сеткой.
боюсь себе представить как будут чувствовать себя пчелы в касетном павильене с еще меньшей вентиляцией
2)теснота-производить осмотр 1-го и 2-го в нижнем ряду либо на карачках либо сидя на корпусе,третий корпус только вытягивать-в принципе терпимо,а вот трусить пчел при откачке-это АД.Часты удары головой об верхние ульи и локтями об рядомстоящие ульи не приносят никакого удовольствия от работы
3)не возврат маток-это очень большая проблема как в моем павильене так и в касетнике,и все хвалебные речи про нуки в верхнем ярусе павильена-БРЕД,матки не возвращаються,и не поможет ни разные цвета ни даже нионовая вывеска с надписью МАТКАМ СЮДА,ибо даже 15 семей на 10метрах квадратных это много не говоря уже об 30 и более семьях.
из 10 отводков у меня вернулись с облета только 4 матки ульи которые были крайними из ряда
а вот со слетом пчелы у меня проблем небыло никаких.


Вывод лично для себя сделал такой-в 2 ряда в павильене годятся только лежаки,и хоть на данный момент у меня все еще 2 ряда,но весной после выезда на рапс 2-рой ряд будет срезан однозначно,а ульи будут перевозиться на потдонах в проходе,а на дальнейшее расширение мечтаю приобрести лафет размером 5 на 2 метра и изготовить сьемные павильены на 20 семей с открывающимися окнами и люками в полу и потолке

Leytenant 16.11.2017 09:25

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Дякую за Ваш досвід! Це не зовсім касетник, та все ж.
Ви пишите про температуру до 45
Цитата:

Сообщение от Женя Д (Сообщение 208750)
1)температура-днем температура поднималась до 45 градусов-пришлось убрать все крышки,оставить только подкрышники с вентиляционым окном 80мм с сеткой.
боюсь себе представить как будут чувствовать себя пчелы в касетном павильене с еще меньшей вентиляцией

Павільйон обшитий ОСБ 10 мм, можливо в цьому проблема? Касетні обшивають 20 мм пінопластом для зменшення теплопровідності і кришу також, можливо за рахунок цього з температурою трошки легше. Якщо вулик влітку стоятиме на відкритому сонці, то в ньому теж буде не 25 градусів, та і пасічнику під прямим сонячним промінням прохолодно не буде.

Цитата:

Сообщение от Женя Д (Сообщение 208750)
2)теснота-производить осмотр 1-го и 2-го в нижнем ряду либо на карачках либо сидя на корпусе,третий корпус только вытягивать-в принципе терпимо,а вот трусить пчел при откачке-это АД.Часты удары головой об верхние ульи и локтями об рядомстоящие ульи не приносят никакого удовольствия от работы

Перші-другі корпуси - розплідні, заглядати в них не так часто потрібно, хоча згоден, що в перший лізти буде не солодко. А другий - буде на такій само висоті, як, допустимо, перший корпус багатокорпусника на вулиці, тому теж обмеження співставне.
Струшувати... а якщо повітродувку використовувати? І швидше, і ліктями не стукаєшся...
Стосовно обльоту маток - тут без варіантів, або окремі нуклеуси, або купувати. Шанси експерименту обльоту дуже низькі.
По зльоту - дякую за Ваш досвід!

Але Ви тільки про мінуси написали, а ПЛЮСИ є хоть якісь? Я не запитую про весняний розвиток, так як у Вас не касетний. Відмовлятися ж Ви не збираєтесь від павільйону, я так зрозумів? То які плюси для себе відмітили?

Женя Д 16.11.2017 13:43

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Leytenant,плюсов тоже много,и даже больше,зимовал в нем прошлой зимой-влаги в ульях почти не было,небольшие капли на задней стенке не в счет,изморози вообще небыло,как и плесени,ульи не так изнашиваються как на улице,хорошее весенее развитие,зимой при минус 8 градусах на улице днем внутри было +4 ну и меда на порядок больше,хотя это заслуга не павильена а выбора стоянки

а вот на счет расплодных корпусов с вами не соглашусь,когда вокруг сотня гектаров подсолнуха медом заливаеться все,и верхние корпуса и расплодные,и как бы вы не старались изолировать матку под решеткой пчелы все равно зальют нижний корпус и все равно прийдеться потом искать в нем матку чтоб не выдуть ее на улицу...я в принципе так и делал,открывал улей хорошо продымлевал дымарем,снимал корпус и трусил остатки с порога,а вот с нижними так не получалось...да кстати проблема с дымом в павильене тоже большая,ибо в конце дня голова так болела что никакие таблетки не спасили,и это притом что у меня открыто 2 окна размером 40см на 5 метров и люк в полу

Добавлено через 10 минут
Leytenant, отказываться от павильена не буду по любому,ибо это возможность кочевки,там и пчелы там и комната с кроватью и буржуйкой,но то что переделаю его то это однозначно

еслиб мне щас дали 70 тисч на покупку касетника то я бы не раздумывая взял бы лафету за 50тисч с документами и сделал бы 2 павильенчика размером 5 на 2 и на 1,8м в высоту,с огромными окнами,с люками в полу и потолке,всунул бы туда 20 ульев(по 10 на сторону)и улей приподнял бы на уровне колен первый корпус,и это былобы намного выгоднее,за час окна,летки,люки закрыл,лафету подогнал,опустил и перевез,а не ходиш и просиш тракториста чтоб вывез,как говориться дешево и сердито

ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ

Leytenant 16.11.2017 14:52

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Женя Д (Сообщение 208806)

еслиб мне щас дали 70 тисч на покупку касетника то я бы не раздумывая взял бы лафету за 50тисч с документами и сделал бы 2 павильенчика размером 5 на 2 и на 1,8м в высоту,с огромными окнами,с люками в полу и потолке,всунул бы туда 20 ульев(по 10 на сторону)и улей приподнял бы на уровне колен первый корпус,и это былобы намного выгоднее,за час окна,летки,люки закрыл,лафету подогнал,опустил и перевез,а не ходиш и просиш тракториста чтоб вывез,как говориться дешево и сердито

ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ

:ok: тільки за 20 тисяч, які залишаться після лафету, Ви два павільончики не побудуєте. А роблячи касетник - нижні корпуси можна підняти трохи вище, От тільки як тоді до корпусів верхнього рівня добиратися? Пересувна підставка, або драбина як варіант.
В касетнику ж теж можна зробити і люк в дні, і вікна в даху, або розсувний дах. Просто на такій площі, як Ви пропонуєте, в касетнику можна розмістити в 2 рази більше сімей. Та і працювати з корпусами простіше - кожен з них виїзджає незалежно від інших. Хочеш подивитися тільки гніздо - будь ласка, все просто і всю сім'ю не тривожиш. А при переїзд Ви праві - завантажити/розвантажити можна за 30 хвилин...(ИМХО)

Женя Д 16.11.2017 18:44

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Leytenant, вся проблема в том что Вам никто не скажет правду,ибо каждая жаба свое болото хвалит,поработав сезон с 2-мя ярусами я понял что это не то что я ищу,у вас единственый вариант это купить самому и проверить,ибо любой продавец будет его расхваливать...

кстати в интернете есть видео как человек строит касетник внутри ДАЧИ,можете с ним пообщаться,может он чего посоветует,кстати он показывал как ведут себя пчелы при включеном освещении при прозрачной дверце

а за 10 тысч реально построить павильенчик,но если вечером не поленусь то посчитаю примерно цену на материал в интернете

Leytenant 16.11.2017 19:58

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Женя Д (Сообщение 208849)
у вас единственый вариант это купить самому и проверить,ибо любой продавец будет его расхваливать...

Я це чудово розумію, що від продавця правди не почуєш, тому і запитую. Можливо хтось мав, вже продав і всю правду вже зараз може розповісти!
Просто дійсно вони не настільки популярні, інформаціі від власників вкрай мало.

Так а які саме у Вас проблеми з другим ярусом? Касетник іх не нівелює?

Женя Д 16.11.2017 20:16

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Leytenant, ну я бы не согласился с мнением что они не популярны,скорее всего не каждый желающий может вот так легко вытянуть единым платежом 70 тысяч и купить касетник,а ведь его еще заселить чем-то нужно,а у нас не настолько богатый пчеловод,вот и берут по старинке 30-40 ульев и пакеты

а проблем у меня со вторым ярусом нету никаких,есть проблемы со спиной и язвой)))тяжело корпус с полтора метровой высоты снимать,так же и касеты не намного легче получаються

Leytenant 16.11.2017 20:40

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Женя Д (Сообщение 208870)
Leytenant, ну я бы не согласился с мнением что они не популярны,скорее всего не каждый желающий может вот так легко вытянуть единым платежом 70 тысяч и купить касетник,а ведь его еще заселить чем-то нужно,а у нас не настолько богатый пчеловод,вот и берут по старинке 30-40 ульев и пакеты

От саме через це вони і непопулярні, бо недешеві... це не машина і ніхто не скаже, що якщо немає грошей - то їздь на жигулях, а якщо маєш гроші - купуй Мерседес і зрозумієш, що таке справжній автомобіль. І Ви так не кажете, що мій павільйон класний, але якби в мене були гроші на касетник - ото був би клас....:rofl2:
Тому і шукаю на цьому форумі власників касетних павільйонів...

Женя Д 16.11.2017 21:43

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Leytenant, если у вас нету денег на мерседес зачем тогда искать его хозяина???)))айда в наш колектив металоломалюбителя)))а если серьезно,еслиб мне выделили средства на расширение то я бы их не вложил бы в касетник

Добавлено через 3 минуты
я и не сказал что касетник плохой,я лиш сравнил его со своим павильеном,описал недостатки своего и предположил что такоеже может быть и в касетники,чтоб иметь право зафукать касетник в нем нужно несколько сезонов поработать,а я в нем не работал

Leytenant 16.11.2017 23:55

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Женя Д (Сообщение 208898)
Leytenant, если у вас нету денег на мерседес зачем тогда искать его хозяина???)))айда в наш колектив металоломалюбителя)))а если серьезно,еслиб мне выделили средства на расширение то я бы их не вложил бы в кассетник

Оце вже сильна точка зору! Раніше тут вже писали, що за ці гроші краще вуликів купити і бджіл. Гроші на павільйон в мене є, пасіка не є єдиним чи основним джерелом доходів, швидше це хоббі з дитинства чи юності. Тому за ці гроші купити 60-70 сімей мені непотрібно, а мати 20-30 у зручному вигляді і для себе - то цікаво.

Цитата:

Сообщение от Женя Д (Сообщение 208898)
я и не сказал что касетник плохой,я лиш сравнил его со своим павильеном,описал недостатки своего и предположил что такоеже может быть и в касетники,чтоб иметь право зафукать касетник в нем нужно несколько сезонов поработать,а я в нем не работал

:appl:та Ви і не зафукали, а скоріше купу плюсів показали:rofl2: з декількома обмеженнями і незручностями, яких, можливо в касетнику і не буде:beer:

beeoner 17.11.2017 15:39

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
По температурі в павільончику що на дворі в тіні градусник одинакову Т. показував при закритих дверях і вікнах перевіряв особисто ( пінопласт 40 мм. стінки).
Нижні касети не проблема витягнув поставив на столик і оглядаєш, а от 8 або 9 касету повномедну то жесть вантаж над головою спина дякую нескаже, подумую над примітивним підйомником!


Текущее время: 00:07. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot