Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Прочий инвентарь пчеловода (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Воскопресс (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=181)

Alekzander 03.10.2012 19:30

Re: Воскопресс
 
Если только выдержанного питного мёда.

Бунь Виктор 19.10.2012 18:02

Re: Воскопресс
 
Поддерживаю Alekzander, я тоже пользуюсь паровой воскотопкой советского производства и очень доволен.

князь пчеловодов 24.10.2012 18:32

Re: Воскопресс
 
у меня сегодня забрали 64кг мервы по 10 грн. я ее уже выбросил, а тут подъехал парнишка и по 10грн за кило забрал. 640грн на ровном месте из ничего

віталий 24.10.2012 18:52

Re: Воскопресс
 
640 гривень - це мабуть для вас великі гроші,у ваших роках,коли на пенцію не прожити - а тут такий джек-пот зірвали. Думаю на віагру вистачить ,згадаєте молодість з своєю бабцею;).

Мирошнык 24.10.2012 20:33

Re: Воскопресс
 
віталий:appl:,:appl:Ну ти і юморист...:ura1::ura1::ura1:

Димас 24.10.2012 21:00

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от князь пчеловодов (Сообщение 15621)
у меня сегодня забрали 64кг мервы по 10 грн. я ее уже выбросил, а тут подъехал парнишка и по 10грн за кило забрал.

Как вы поняли ,князь пчеловодов, и является этим парнем в бусике, который скупает мерву. Печатает свою рекламу по всем темам, и плевать ему на наши правила. Забанен на неделю за плохое поведение.

ved 26.10.2012 19:10

Re: Воскопресс
 
Ребята подскажите где можно купить тряпчяные мешки в пресс?Где кто покупает?

Димас 26.10.2012 19:17

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от ved (Сообщение 15685)
Ребята подскажите где можно купить тряпчяные мешки в пресс?Где кто покупает?

У любой знакомой бабушки возьмите обычный мешок из-под картошки, в народе именуемый "чувал". Его хватит на несколько сезонов.

ved 26.10.2012 20:02

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 15686)
У любой знакомой бабушки возьмите обычный мешок из-под картошки, в народе именуемый "чувал". Его хватит на несколько сезонов.

У наших бабушек пропеленовые:confused:

Злой Сашка 27.10.2012 12:30

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 15686)
...в народе именуемый "чувал". Его хватит на несколько сезонов.

Склоняют эти мешки в каждом селе по-своему (кубинский, тряпчаный), а правильно "мешок джутовый". Так быстрее найдете.

олег приймак 03.02.2013 18:35

Re: Воскопресс
 
утеплить цилиндрический воскопресс намного проще чем кваНДратный..) грубо говоря сделать трубу в трубе а полость заполнить монтажной пеной....и усе.) вот вам и сохранение тепла на уровне заводского бойлера!! для наружной части можно использовать ЛЮБУЮ жесть, соединив ее на стыке заклепками.. либо бочку из-под автомобильного масла (маленькую - 30л.) срезав перед этим конечно-же дно и крышку )) а что касается внутренней части.....я бы советовал ее сделать с канавками (продольными) и вставлять внутрь нее цилиндр из металла (1-1.5 mm) с отверстиями (как внутренняя часть воскотопки)
. выход воска наамного увеличится. как грится сделать раз и навсегда, да с толком.(ИМХО)
Добавлено через 2 минуты
Сообщение от Alekzander
ну а остатки воска (я думаю до 15%) оставляю любителям воскопрессов.
я бы сказал до 40%...)
Добавлено через 4 минуты
Цитата:

Сообщение от ved (Сообщение 15690)
У наших бабушек пропеленовые:confused:

пластиковый плетеный (из-под САХАРА, СОЛИ) тоже сгодится...он и попрочнее будеть...)

ved 03.02.2013 19:46

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от олег приймак (Сообщение 21842)
Сообщение от ved


У наших бабушек пропеленовые



пластиковый плетеный (из-под САХАРА, СОЛИ) тоже сгодится...он и попрочнее будеть...)

Уже получил 30 Джутовых 100 кг-ых из-под какао бобов

vamtytnetam 25.02.2013 19:24

Re: Воскопресс
 
Димас подскажите все ли проходит гладко в процессе выдавливания.
Сколько суши засыпаете на одно пресование? Выдавливает ли наверх а не в низ? Прогреваете ли воскопрес перед закладкой сырья? C каким усилием давите(один или в двоем).У меня основная проблема выдавливает вверх и не очень качественно выдавливает(воскопрес почти копия вашего, только круглый)

Димас 25.02.2013 19:34

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от vamtytnetam (Сообщение 24949)
Сколько суши засыпаете на одно пресование

Около 7 рамок на 300, больше у меня на влазит в миску, и чем больше воды в разваренном сырье, тем лучше давить прессом.
Цитата:

Сообщение от vamtytnetam (Сообщение 24949)
Прогреваете ли воскопрес перед закладкой сырья?

Нет, можно ещё кипятка влить литры 2-3 прямо в мешок, когда нальете сырье.
Цитата:

Сообщение от vamtytnetam (Сообщение 24949)
C каким усилием давите(один или в двоем).

Один, но с максимальным усилием на бицепсы, пока перестанет закручиваться винт.:)

Ворон 25.02.2013 19:52

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 24955)
Около 7 рамок на 300, больше у меня на влазит в миску, и чем больше воды в разваренном сырье, тем лучше давить прессом.

В бджоляреві написана статя про витопку воску без воскопреса і воскотопки,і в підтверженя цього факту приймав участь РДД,а чому він мовчить не розумію,а я чужі ідеї видавати за свої не навчився,вихід воску вийшов-120 грам,в перерахунку на рамку 300.

Alekzander 25.02.2013 19:57

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 336)
Выход воска намного выше, чем при перетопке паровой воскотопкой

Дмитрий, а Вы не делали замеры, какой конкретный выход воска из воскопресса, из 10, 20...100 рамок суши. Очень интересная информация.
Кстати, вопрос не только к Дмитрию, ко всем, кто работает с воскопрессом.

Димас 25.02.2013 20:23

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от Alekzander (Сообщение 24964)
Дмитрий, а Вы не делали замеры, какой конкретный выход воска из воскопресса, из 10, 20...100 рамок суши.

Точно не замерял, но могу осенью посчитать. Знаю, что после вытопки на паровой воскотопке оставалось много меры, и когда сделали пресс, я её пропустил для интереса через него. Из пол мешка мервы получилось еще несколько кг чистого воска.
По прессу ещё один совет: когда в мешок вывалили горячее сырьё, мешок плотно заверните на весу, прямо закрутите как кулёк, а потом под винт, воска вылезет максимум.

vamtytnetam 25.02.2013 21:12

Re: Воскопресс
 
Я полтора часа вывариваю в баке 2 ведра суши(2,5 ведра воды), потом выливаю в мешок(все не влазит шурудю мешок туда-сюда часть воды выливается),заворачиваю мешок,ложу сверу деревянную прокладку и закручиваю винт.Вода с воском часть выливается вниз а часть выдавливается вверх(вверху воска больше). Воскопрес только сделал так что статистики по выходу нет. Выдавил примерно60-65 рамок 300+ еще немного было ранее срезанной суши.Суш в основном черная(воск выходит светлый).Буду повторно передавливать мерву(воск в ней еще есть)

PDD 27.02.2013 09:03

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 24960)
В бджоляреві написана статя про витопку воску без воскопреса і воскотопки,і в підтверженя цього факту приймав участь РДД,а чому він мовчить не розумію,а я чужі ідеї видавати за свої не навчився,вихід воску вийшов-120 грам,в перерахунку на рамку 300.

Простите за задержку с ответом. Принимал в гости Соломку В.А. и Гуслия Ю.М.
Мое видение метода перетопки, предложенного Подрезаном А.Г. положительное с плюсом. После знакомства с автором, начал применять этот метод (правда в меньших объемах ). На стр. 19 журнала изложено мое мнение.
Применяю емкость квадратного сечения (считаю более удобным) и приспособление для дла работы с 8 полурамками.

Немолодий 23.10.2015 19:27

Re: Воскопресс
 
Майже закінчив виготовлення гвинтового воскопресу. Зразком послугував досвід використання подібного пресу Щаблінським Сергієм з м. Рівне. Є його демонтраційне відео в "Однокласниках". Параметри мого преса: ступа всередині 320Х320Х300, дерево груша, стінки суцільні товщиною 35 мм. Дно текстолітова плита 300Х300Х25 з великою кількістю отворів діаметром 13-16 мм для протікання воску в підставлену внизу посудину. Мішок 300Х600 мм. В мішок заправляється 6-8 л розвареної сировини. Випробовувать будем весною.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

спасатель 101 13.11.2015 13:07

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 103233)
дерево груша, стінки суцільні товщиною 35 мм

А яке іще можна використати дерево для воскопреса? (дуб, акація, липа, сосна,)
Чи в груші якась особливість?
Для чого дерев'яні кутники по кутках зрозуміло, а яким чином вони приспособлені?

Добавлено через 4 минуты
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 103233)
Дно текстолітова плита

Наскільки видно, текстолітова плита опирається по-середині, чи і по периметру?
Чи підійде замість текстоліта металева плита? Після воску, я думаю іржа їй не загрожує.

Немолодий 13.11.2015 23:19

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 105212)
А яке іще можна використати дерево для воскопреса? (дуб, акація, липа, сосна,)
Чи в груші якась особливість?
Для чого дерев'яні кутники по кутках зрозуміло, а яким чином вони приспособлені?

Добавлено через 4 минуты

Наскільки видно, текстолітова плита опирається по-середині, чи і по периметру?
Чи підійде замість текстоліта металева плита? Після воску, я думаю іржа їй не загрожує.

Особливих вимог до породи дерева немає. Одна вільха, як на мене, не дуже вдалий варіант-крутить її дуже від вологи. Ну а груша дуже добрий варіант. Просто була в мене така дошка, то й використав її. В кутах дерев"яні планочки (теж з груші) прибиті цвяхами. Текстолітова плита опирається на два кутники 45х45 мм, приварених до нижньої обв"язки ступи.
"Чи підійде замість текстоліта металева плита?" Ні! Ні в якому разі! Всі внутрішні поверхні преса, що контактують з розплавленим воском не слід робити металевими. Не через іржу, чи потемніння воску від чорного металу а лише через те, що на металевих елементах дуже швидко застигає розплавлений віск з усіма наслідками. Для наочності перегляньте відео преса Сергія Щаблінського: [youtube]watch?v=iLHE_kWXar0[/youtube]

спасатель 101 16.11.2015 17:16

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 105294)
Текстолітова плита опирається на два кутники 45х45 мм, приварених до нижньої обв"язки ступи.

Володимир Максимович! Можливо підкажете де можна придбати текстоліт такої товщини?
А чому на Вашому зразку не бачу набитих реєчок, чи пазів на бокових стінках?
Якщо доска по-висоті буде не суцільна, це велика проблема?

І наскільки я зрозумів, то гнатися за великим розміром воскопреса не варто. Тобто внутрішній розмір 30х30см максимум 35х35.

Добавлено через 1 час 9 минут
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 105294)
В кутах дерев"яні планочки (теж з груші) прибиті цвяхами.

Тобто вони виконують функцю напрвляючими для "прижиму" і в тойже час витримують зазор між боковими стінками воскопреса та "прижимом"?
Який у Вас зазор між текстолітом та внутрішнім периметром дна воскопреса та розмір самого текстоліта?

Немолодий 16.11.2015 18:54

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 105610)
Володимир Максимович! 1) Можливо підкажете де можна придбати текстоліт такої товщини?
2) А чому на Вашому зразку не бачу набитих реєчок, чи пазів на бокових стінках?
3) Якщо доска по-висоті буде не суцільна, це велика проблема?

І наскільки я зрозумів, то гнатися за великим розміром воскопреса не варто. Тобто внутрішній розмір 30х30см максимум 35х35.

Добавлено через 1 час 9 минут

Тобто вони виконують функцю напрвляючими для "прижиму" і в тойже час витримують зазор між боковими стінками воскопреса та "прижимом"?
4) Який у Вас зазор між текстолітом та внутрішнім периметром дна воскопреса та розмір самого текстоліта?

1). Шукайте на ринку у мужичків. Там може бути. Поскільки це добрий ізолятор, то на електропідстанціях попитайте.
2). Тут дещо інший підхід до пресування. Мішок менший за ширину ступи і в бокові стінки не впирається. Віск вільно стікає вниз в посудину.
3). Ні.
4). А там же написано:
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 103233)
Параметри мого преса: ступа всередині 320Х320Х300, дерево груша, стінки суцільні товщиною 35 мм. Дно текстолітова плита 300Х300Х25 з великою кількістю отворів діаметром 13-16 мм для протікання воску в підставлену внизу посудину. Мішок 300Х600 мм.


спасатель 101 18.11.2015 10:44

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 105294)
Текстолітова плита опирається на два кутники 45х45 мм, приварених до нижньої обв"язки ступи.

Як виявляється, текстоліт чи стеклоліт далеко не дешеві матеріали!
А якщо використати гарну дубову доску товщиною 30мм і покласти її волокнами у поперек кутникам, невже не справиться?
Можливо у кого є досвід з даного питання?

Димас 18.11.2015 11:01

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 105932)
А якщо використати гарну дубову доску товщиною 30мм і покласти її волокнами у поперек кутникам, невже не справиться?
Можливо у кого є досвід з даного питання?

Какой текстолит?:) Я из боковушек от старых рамок делал решетку на дно, посмотрите первые фото в теме. Если какая-то планка иногда лопается под давлением, сделать новую решетку можно за три минуты.

Немолодий 18.11.2015 14:22

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 105932)
...А якщо використати гарну дубову доску товщиною 30мм і покласти її волокнами у поперек кутникам, невже не справиться?...

Пробуйте. Гадаю, що міцності вистачить. В мене текстолітова плита валялась без діло, та і в Щаблінського теж текстоліт. Тому я її і використав.

Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 105934)
Какой текстолит?:) Я из боковушек от старых рамок делал решетку на дно, посмотрите первые фото в теме. Если какая-то планка иногда лопается под давлением, сделать новую решетку можно за три минуты.

У вашому воскопресі є міцне металеве дно на яке впирається згадувана вами решітка. В пресі Щаблінського такого дна немає. Там є два поперечних кутники на які лягає текстолітова пластина (чи то дубова, без різниці). І навантаження там дещо інше.

спасатель 101 19.11.2015 15:28

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 105949)
В мене текстолітова плита валялась без діло

Гуляти так гуляти! Сьогодня замовив текстоліт 300*300*20 мм. Думаю, що в порівнянні з Вашою плитою, відсутні 5 мм ролі особо не відіграють.

Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 105628)
Тут дещо інший підхід до пресування. Мішок менший за ширину ступи і в бокові стінки не впирається. Віск вільно стікає вниз в посудину.

А в чому тоді потреба у товстих дерев'яних стінках? Це ж і вага? Затрати?
Міркуючі, можна уявити, що в такому випадку бокові стінки (короб), взагалі не потрібен. Достатньо вертикальної обв'язки для опори плити та кріплення гвинтового механізму. Віск не буде летіти в різні боки, поступово нарощувати тиск. Чи при наймі, суто символічно шальовкою чи фанерою 1см, тобто що є використати.

Немолодий 19.11.2015 20:01

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 106124)
...А в чому тоді потреба у товстих дерев'яних стінках? Це ж і вага? Затрати?
Міркуючі, можна уявити, що в такому випадку бокові стінки (короб), взагалі не потрібен. Достатньо вертикальної обв'язки для опори плити та кріплення гвинтового механізму. Віск не буде летіти в різні боки, поступово нарощувати тиск. Чи при наймі, суто символічно шальовкою чи фанерою 1см, тобто що є використати.

Ваші міркуавання логічні. Я робив прес по існуючому зразку, не змінюючи конструкції ще і з тієї причини, щоб він згодився і для інших потреб. Щодо ваги. Так, він не легенький. Але ж і носитися з ним немає потреби кожного дня. А запас міцності ніколи не зайвий. Зробити його раз та гаразд.

serhio70 19.11.2015 21:18

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 105932)
Як виявляється, текстоліт чи стеклоліт далеко не дешеві матеріали!

Может кто делал так [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

ved 19.11.2015 22:00

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 106124)
Сьогодня замовив текстоліт 300*300*20 мм. Думаю, що в порівнянні з Вашою плитою, відсутні 5 мм ролі особо не відіграють.

Где заказали?

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 106124)
А в чому тоді потреба у товстих дерев'яних стінках?

Чтоб воскосырье быстро не остывало

спасатель 101 20.11.2015 09:15

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от ved (Сообщение 106189)
Где заказали?

Через інтернет, м. Суми, ціна питання 340 грн. Розмір в розмір.
Придбати у дяді можливо, але зараз у кожного інтернет і цінова політика майже така ж. Та щей купляй лишні розміри, бо різати куски не хочуть. Плюс то ламані то пошкоджені, а ціна в кг.
Необхідно телефон, будь-ласка!

Димас 20.11.2015 09:18

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 106245)
Через інтернет, м. Суми, ціна питання 340 грн. Розмір в розмір.

Не проще было купить нержавейку на чермете и сварить нормальный бак с дном? Металла там вообще не много идет.

спасатель 101 20.11.2015 09:35

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 106246)
Не проще было купить нержавейку на чермете и сварить нормальный бак с дном? Металла там вообще не много идет.

Чесно. Можлово і простіше! З ознайомленням теми, саме так і планував. Але з нержавійкою у мене також не просто, чермет у нас слабий. Після перегляду відео Щаблінського, визначився на останньому. А вже коли загорівся, то і ціна на текстоліт не зупинила. Іноді не "+" "-" беруть вгору, а особиста зглядність.

Добавлено через 2 минуты
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 106154)
щоб він згодився і для інших потреб

Як Ви іще плануєте його використовувати? Давлення соків за аналогією воску.

Немолодий 20.11.2015 09:36

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 106246)
Не проще было купить нержавейку на чермете и сварить нормальный бак с дном? Металла там вообще не много идет.

Металевий і дерев"яний воскопреси-це різні речі. Цієї осені я придбав невеликий гвинтовий прес (ступа з дірочками, від"ємне дно з носиком для стікання рідини, прижимний жом-все з алюмінію). Пресував в ньому мерву після моєї парової воскотопки. І був здивований досить великою кількістю воску, що там залишалася. Але без відра кип"ятку пресування було неможливе-віск застигав у всіх маленьких дірочках та на дні. Доводилось періодично обливати прес гарячою водою.
Тому то і взявся за виготовлення дерев"яного преса без металевих елементів конструкції в зоні контакту з воском. Металевий прес то для вичавлювання фруктових соків. Дерев"яний-для воску!(ИМХО)
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 106245)
Через інтернет, м. Суми, ціна питання 340 грн. Розмір в розмір.

Раджу дірки свелити після того як будуть приварені нижні поперечні кутники, на які спиратиметься плита.
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 106248)
Як Ви іще плануєте його використовувати? Давлення соків за аналогією воску.

Життя покаже. Запас біди не чинить.

Димас 20.11.2015 09:54

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 106251)
Пресував в ньому мерву після моєї парової воскотопки. І був здивований досить великою кількістю воску, що там залишалася. Але без відра кип"ятку пресування було неможливе-віск застигав у всіх маленьких дірочках та на дні. Доводилось періодично обливати прес гарячою водою.

Никаких дырочек в моем нет. Нержавейка, обшитая деревом снаружи, плюс мешок с сырьем придавлен сверху доской, под давлением винта. Накрывается все сверху тряпкой после прижима и температура держится долго. Часто нет времени, надо ехать, а мерву вытащить не могу, очень горячая, приходится ждать час минимум, это в холодное время года. За час из мервы отжимается всё максимально.

Немолодий 20.11.2015 09:58

Re: Воскопресс
 
Вложений: 1
Гадаю, що варто додати конструкцію нижньої частини гвинта. Так у Щаблінського, так і я собі зробив:

спасатель 101 20.11.2015 10:02

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 106251)
Раджу дірки свелити після того як будуть приварені нижні поперечні кутники, на які спиратиметься плита.

Тобто, де проходять кутники отвори не робляться, як на відео? А чому у Вас решетом по всій площі?

Немолодий 20.11.2015 10:22

Re: Воскопресс
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 106255)
Тобто, де проходять кутники отвори не робляться, як на відео? А чому у Вас решетом по всій площі?

Та я ж і застерігаю Вас від помилки яку я допустив.

wer 13.12.2015 16:29

Re: Воскопресс
 
Доброго дня.В мене питання,чи підійде метал із колишньої пральної машини?Полуавтоматом обварю її без проблем.Потім утеплювач,2 см.екструдованого пінополістірола та дерев"янний корпус.


Текущее время: 07:01. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot