Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Ульи (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Вываривание ульев в парафине (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1262)

Виталий91 07.03.2014 14:27

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 55160)
висновок; "все коту під хвіст"!. Чому? А завдяки чому, проварені Вами вулики будуть захищені від вологи, адже вага незмінилася, тож в них парафіну немає - а він мавби бути, лише тоді можна розраховувати на ефект захисту від води провареної деревини.

ну а які тоді ви зробите висновки коли корпуси після проварки втрачають вагу, і втрачають суттєво? як зробити щоб процес не пішов коту під хвіст?
Може сказати ще що рівень парафіну зменшився на 1,5 см, що складає біля 3 кг, проварив 17 корпусів на 230- 176 г на 1 корпус. не знаю які там формул але це факт

Артур 07.03.2014 17:03

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от Виталий91 (Сообщение 55184)
ну а які тоді ви зробите висновки коли корпуси після проварки втрачають вагу, і втрачають суттєво? як зробити щоб процес не пішов коту під хвіст?
Може сказати ще що рівень парафіну зменшився на 1,5 см, що складає біля 3 кг, проварив 17 корпусів на 230- 176 г на 1 корпус. не знаю які там формул але це факт

Що до зауваження пана "Вереса"стосовно кота і його анатомічних частин :
В мене при виварюванні корпусів рогатих вуликів розхід ішов прорядка 150 гр на корпус. Думаю що з вашими вуликами все буде гаразд.

верес 07.03.2014 19:00

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от Виталий91 (Сообщение 55184)
ну а які тоді ви зробите висновки коли корпуси після проварки втрачають вагу, і втрачають суттєво? як зробити щоб процес не пішов коту під хвіст?
Може сказати ще що рівень парафіну зменшився на 1,5 см, що складає біля 3 кг, проварив 17 корпусів на 230- 176 г на 1 корпус. не знаю які там формул але це факт

Цитата:

Сообщение от Виталий91 (Сообщение 55184)
на 230- 176 г на 1 корпус.

це цілком реально, якщо деревина сосна чи липа, вільха.
Але однакова маса до і після це вже сумнівно, тому, що при втраті корпусом води аж цілих 176 грам, вказує на те,що вологість деревини була значною, і те що він, корпус просів в висоті всього на 1 мм ніяк нев"яжеться.
При таких умовах з куба деревини мало би видалятися 1300 літрів води при висушуванні на 40%.
тоЖ вИ АБО ПОМИЛИЛИСЯ В ВИЗНАЧЕНІ МАСИ КОРПУСА, АБО ЩОСЬ ІНШЕ...
Цитата:

Сообщение от Артур (Сообщение 55201)
Що до зауваження пана "Вереса"стосовно кота і його анатомічних частин :
В мене при виварюванні корпусів рогатих вуликів розхід ішов прорядка 150 гр на корпус. Думаю що з вашими вуликами все буде гаразд.

Артур, НЕТРЕБА ТАК ДОВГО ЧЕКАТИ, ПРОВАРІТЬ ПРИ ТИХ ЖЕ САМИХ УМОВАХ ОДНОТИПНИЙ ЗРАЗОК ДЕРЕВИНИ І ВИПРОБУЙТЕ ЙОГО НА ВОДОСТІЙКІСТЬ,

Виталий91 07.03.2014 21:09

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 55217)
це цілком реально, якщо деревина сосна чи липа, вільха.
Але однакова маса до і після це вже сумнівно, тому, що при втраті корпусом води аж цілих 176 грам, вказує на те,що вологість деревини була значною, і те що він, корпус просів в висоті всього на 1 мм ніяк нев"яжеться.
При таких умовах з куба деревини мало би видалятися 1300 літрів води при висушуванні на 40%.
тоЖ вИ АБО ПОМИЛИЛИСЯ В ВИЗНАЧЕНІ МАСИ КОРПУСА, АБО ЩОСЬ ІНШЕ...
Артур, НЕТРЕБА ТАК ДОВГО ЧЕКАТИ, ПРОВАРІТЬ ПРИ ТИХ ЖЕ САМИХ УМОВАХ ОДНОТИПНИЙ ЗРАЗОК ДЕРЕВИНИ І ВИПРОБУЙТЕ ЙОГО НА ВОДОСТІЙКІСТЬ,

Робив корпуси вищі на 4мм чим треба і сьогодні зайве зрізав на циркулярці, полоска 2 мм яка відходила наскрісь просочена парафіном, на дотик слизька та масна, так що так. Зараз також варю, вага не міняеться розмір також а от слой парафіну на стінках помітний

Патриот17 09.03.2014 17:57

Re: Вываривание ульев в парафине
 
У меня улья - внутри ДВП, пенопласт, ОСБ, дно высокое с сеткой, стенки внутренние не обработаны парафином. Переживал, что улей плохо 'перезимует'. Седьмого марта, делал ревизию в своих ульях, мыл, пересаживал... После зимовки в семьях сухо, снены не повело, не вздулись, нет следов влажности на стенах. Не по теме пишу, но хочу сказать, что если сделана вентиляция хорошо, то и обработка, изнутри, может быть просто формальная для ульях из ДВП внутри(ИМХО). А вот снаружи надо обрабатывать. Думаю, что особо не имеет значение на какую глубину проникает пропитка при варке корпуса, , важно чтоб закрыли поры и влага не проникла во внутрь древисины(ИМХО).

Патриот17 09.04.2014 21:16

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Пару недель назад обрабатывал внутренние стенки, улья с внутренними стенками из ДВП, парафином. Способ- брал кусок парафина насаживал на нож, чтоб пальцы не обжигал, строительный фен направлял на точку соприкосновения парафина и ДВП. Парафин втирал в ДВП быстро и легко. Получилось не плохо и очень практично, не дорого и без заморочек.(ИМХО)

Andruhan 16.10.2014 21:26

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от Виталий91 (Сообщение 55232)
Робив корпуси вищі на 4мм чим треба і сьогодні зайве зрізав на циркулярці,

Специально на 4 мм больше делали? Как за сезон, размеры не поменялись? Друг, вываривавший корпуса "рогатого", говорил, что у него "уварились" миллиметров на три, советовал делать корпуса "под проварку" 160 мм.

Виталий91 16.10.2014 22:16

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от Andruhan (Сообщение 67898)
Специально на 4 мм больше делали? Как за сезон, размеры не поменялись? Друг, вываривавший корпуса "рогатого", говорил, что у него "уварились" миллиметров на три, советовал делать корпуса "под проварку" 160 мм.

Да, специально, но размеры практически не поменялись при варке 20 -30 минут, лутше сделать больше, потом обрезать лишнее, но это для безфальцевых. За сезон размеры не поменялись, парафин рулит!

vodolej 17.10.2014 09:44

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от Патриот17 (Сообщение 58060)
Пару недель назад обрабатывал внутренние стенки, улья с внутренними стенками из ДВП, парафином. Способ- брал кусок парафина насаживал на нож, чтоб пальцы не обжигал, строительный фен направлял на точку соприкосновения парафина и ДВП. Парафин втирал в ДВП быстро и легко. Получилось не плохо и очень практично, не дорого и без заморочек.(ИМХО)

А я это делаю с помощью утюга. Ложу на поверхность кусочек парафина или воска и ставлю на него горячи утюг и все это плавится , растекается и впитывается. Так сделал кормушки из рамок - не протекают и не набухают.

Andruhan 17.10.2014 15:45

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Вопрос, сколько пойдёт парафина на 50 "рогатых" из сосны после сушки, новых, 6 корпусов х 145, дно, крыша? Прочитал всю тему, так и не понял:ah::confused:. Просьба ответить тем, кто вываривал!


Текущее время: 21:54. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot