Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Матководство (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Вывод маток с переносом личинок (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=155)

vodolej 02.05.2014 19:12

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 59626)
всього получається що джентерський сот має як мінімум 32мм товщини. але на це не схоже. якийсь розмір має бути менший.

Практично ви робите свій "джентерський сот". Так от щоб матка відклала в вашу мисочку запліднене яйце то від поверхні пластинки з отворами до дна мисочки повинна бути відстань така сама як у бджолиній комірці підготовленої бджолами для засіву а діаметр отвору відповідно такий як і тій же бджолиній комарці. Глибина комірки не 12,5 мм а менша на товщину дна.( можна таку комірку залити гіпсом а потім все переміряти) А відстань між сотами в гнізді саме від 12,5 мм. до 8 мм. Вважаю що самена на такій відстані повинна бути рещітка від пластини з отворами.
Взагалі, вважаю що задумка цікава. Чекаю на результати вашого досліду

iqor 02.05.2014 19:49

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
тут така халепа. вибрав хорошу сім"ю, щоб в ній закласти прививочну. два дні тому відбирав у неї рамку з розплодом. працюю завжди без рукавиць. все нормально. сьогодні відкрив, щоб підставити свій сот. прям як олень, без димаря, без рукавиць в порваних джинсах. а вони як скажені, обліпили всього. не знаю скільки- жала з ніг то прям зішкрябував. думав що можливо матку в минулий раз придушив, але свіжий засів є. правда був один момент, вирішив поексперементувати та натер руки травою, так як мяти не знайшов, то іншою, з подібнимм запахом. можливо це вона так подіяла. не знаю.
просто не знаю чи варто завтра з такої сім"ї брати матку та в ній ставити прививочну. як потім всі вулики стануть повні таких монстрів, то не знаю що буде. також не знаю, чи хороша ідея піселяти в іншу сім"ю, обжили ж то рамку не в ній. а в неділю вранці хочу вже їхати в Тернопіль. то бажано завтра провести всі роботи.

особливо злої сім"ї не спостерігалось раніше, але десь проскакували інколи злі. просто коли переводив в багатокорпусні- перемішалось і тепер не знаю де яка сім"я.

можливо прийму рішення завтра находу, якщо і далі будуть такі злі, то підселю сот в інший вулик.

Serioga 02.05.2014 20:40

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 59657)
був один момент, вирішив поексперементувати та натер руки травою, так як мяти не знайшов

Когда нет мяты, пользуюсь уксусом, тоже помогает.

Ворон 02.05.2014 21:15

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Цитата:

Сообщение от Serioga (Сообщение 59665)
Когда нет мяты, пользуюсь уксусом, тоже помогает.

Мене в таких випадках спасає меліса,яку привіз з лісництва два кущики,тепер росте по всій пасіці і почала переходити в сад,запах неймовірний.

iqor 02.05.2014 21:18

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
таке запитання. при умові що матка засіє, як взнати який засів, бжолиний чи трутневий? на якій стадії? прийме бжола трутневу личинку в мисочці?

ЛАВ 03.05.2014 09:23

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 59673)
таке запитання. при умові що матка засіє, як взнати який засів, бжолиний чи трутневий? на якій стадії? прийме бжола трутневу личинку в мисочці?

В такие мисочки, как у Вас матка может положить и неоплодотворённое яйцо (мисочка больших размеров, чем пчелиная ячейка), но пчёлы её не примут, кормить не будут!

iqor 03.05.2014 10:43

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Вложений: 1
Цитата:

Сообщение от ЛАВ (Сообщение 59704)
В такие мисочки, как у Вас матка может положить и неоплодотворённое яйцо (мисочка больших размеров, чем пчелиная ячейка), но пчёлы её не примут, кормить не будут!

так, тут дуже цікавий момент. нижче приблизна схема того, що получилось. більше схиляюсь що яйце повинно бути запліднене, так як животик матки в найширшому місці, буде в тій частині яка вужча. але це вже буде видно по факту.
до речі погода в нас сьогодні льотна, не знаю чи пду підселяти матку в сот.:(

melitopol88 03.05.2014 11:21

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Попробовал первый раз перенести шпателем личинки в прививочную рамку. поставил в улей с маткой и через сутки проверил, пчёлы по чистили все мисочки от личинок, перед этим я ставил мисочки на полировку. Подскажите пожалуйста что я неправильно делаю.

Александр Влад. 03.05.2014 11:55

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Цитата:

Сообщение от melitopol88 (Сообщение 59708)
Попробовал первый раз перенести шпателем личинки в прививочную рамку. поставил в улей с маткой и через сутки проверил, пчёлы по чистили все мисочки от личинок, перед этим я ставил мисочки на полировку. Подскажите пожалуйста что я неправильно делаю.

Матку убери из семьи хотя-бы часа за 4,до постановки прививочной рамки.(ИМХО)

melitopol88 03.05.2014 12:23

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
А как пишут что можно с маткой в семье, ставить прививочную рамку


Текущее время: 21:24. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot