Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Кочевое пчеловодство (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Павильон (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=284)

Andruhan 30.10.2016 22:03

Re: Павильон
 
Цитата:

Сообщение от trugbild (Сообщение 158768)
В "свободное от павильонов время" грузовик мог бы быть использован по назначению - для перевозки грузов (за это платят деньги), в том числе не стоять мертвым грузом в зимнее время.

Для этого, как-раз, подойдёт эвакуатор!

Nazar 01.10.2017 08:30

Re: Павильон
 
Вложений: 3
Щоб тема ожила похвалюсь сюди своєю покупкою. Нещодавно купив павільйона на 30 сімей. Вулики лежаки на холодне занесення у два яруси, рамка дадан. В павільйоні є тамбур де обладнане місце для відкачування меду, а також де зберігаються інструменти. Після покупки виникло бажання зробити ще пару клонів павільйона. Фоток багато немаю тож кидаю які є.

Andruhan 01.10.2017 10:41

Re: Павильон
 
Цитата:

Сообщение от Nazar (Сообщение 204049)
Після покупки виникло бажання зробити ще пару клонів павільйона.

Не спішіть, попробуйте в ньому робить, якщо сподобається - то можна, мені двохярусний не пішов, зрізав!:beer:

Nazar 01.10.2017 12:00

Re: Павильон
 
Другий павільйон мені не скоро світить, для початку потрібно цей освоїти. До покупки я переглянув декілька варіантів павільйонів, також працював в схожому павільйоні у товариша. Тому можу сказати, що зручність обслуговування залежить від висоти рощмішення верхнього ряду вуликів. У друга верхній ярус нижче побудований і мені було незручно працювати з нижними
ярусом оскільки мішав верхній, з другим ярусом проблем не було. Думаю, що проблеми з павільйонами такого типу виникають через те що проектуються людьми які не працювали до того в таких павільйонах і відповідно не можуть врахувати всі моменти. Так наприклад було з павільйоном мого товариша.
Через це я вже схилявся до варіантів із вуликами в один ярус на теплий занос. Коли купляв я спеціально пробував як почуватимусь при роботі із нижнім та верхніми ярусами. Мені по розмірам підійшов ідеально. Пасічник в якого купував все життя бджолами займався, тай сімей по нашим міркам мав багато десь біля пітори сотні, тож продумував конструкцію до дрібниць.

Немолодий 01.10.2017 12:13

Re: Павильон
 
Цитата:

Сообщение от Немолодий (Сообщение 32093)
Мой павильон. Нижний ярус-двухкорпусные улья на украинскую рамку. по 10 рам в корпусе. В нижнем ярусе 38 семей. Верхний ярус-украинский лежак на 26 рамок. Улей делится перегородкой на две части (по 13 рамок). Поверх рамок разделительная решётка и ставится общий магазин на 26 полурамок. Для осмотра гнезда в верхнем ярусе открывается окно и магазин (на петлях) вываливается сквозь окно наружу (под углом 90 градусов). В верхнем ярусе 14 (или 28) семей. Фото по ссылке [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Цитата:

Сообщение от Немолодий (Сообщение 69724)
Он же, полностью заселён. Состоянием на сентябрь 2014

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Поскільки почав щось глючити мій попереково-крижовий відділ хребта, на днях реалізував свій давній проект-механізувати зняття та переміщення в межах павільону важких 10-ти рамкових корпусів. Одним словом змонтував всередині павільону щось подібне до козлового крану. Відмінність лише в тому, що поперечна балка рухається вздовж проходу на верхніх направляючих кутниках 25Х25 мм. Корпуси підіймаються з допомогою ричажного механізму і фіксуюсться в піднятому положенні защіпкою. Захват корпуса проходить автоматично при піднятті корпуса. Пристрій дозволяє легко і просто (на підшипниках) переміщувати корпус з повномедними рамками знизу-вгору (піднімати чи опускати), упоперек проходу а також вздовж усього проходу (від початку до кінця павільону). Планую використати його і при відборі меду для переміщення відібраних рамок в медово-відкачувальний модуль, що стикується з павільоном.
Бюджет: 900 грн (матеріал металобази, електроди, відрізний диск для болгарки) + деякі елементи із своїх запасів. Проектував, різав, варив та зичищав шви сам. Буде комусь цікаво - скину фото (механізм ще слід пофарбувати).

Юрій Чугай 01.10.2017 12:51

Re: Павильон
 
Цитата:

Сообщение от Немолодий (Сообщение 204068)
Поскільки почав щось глючити мій попереково-крижовий відділ хребта, на днях реалізував свій давній проект-механізувати зняття та переміщення в межах павільону важких 10-ти рамкових корпусів. Одним словом змонтував всередині павільону щось подібне до козлового крану. Відмінність лише в тому, що поперечна балка рухається вздовж проходу на верхніх направляючих кутниках 25Х25 мм. Корпуси підіймаються з допомогою ричажного механізму і фіксуюсться в піднятому положенні защіпкою. Захват корпуса проходить автоматично при піднятті корпуса. Пристрій дозволяє легко і просто (на підшипниках) переміщувати корпус з повномедними рамками знизу-вгору (піднімати чи опускати), упоперек проходу а також вздовж усього проходу (від початку до кінця павільону). Планую використати його і при відборі меду для переміщення відібраних рамок в медово-відкачувальний модуль, що стикується з павільоном.
Бюджет: 900 грн (матеріал металобази, електроди, відрізний диск для болгарки) + деякі елементи із своїх запасів. Проектував, різав, варив та зичищав шви сам. Буде комусь цікаво - скину фото (механізм ще слід пофарбувати).

Цікавить конструкція. Сам думаю про павільйони, а без підйомника в тісному просторі у будь-кого проблеми з спиною будуть :invalid:, :03:.

Ворон 01.10.2017 14:25

Re: Павильон
 
Цитата:

Сообщение от Nazar (Сообщение 204066)
Другий павільйон мені не скоро світить, для початку потрібно цей освоїти. До покупки я переглянув декілька варіантів павільйонів, також працював в схожому павільйоні у товариша. Тому можу сказати, що зручність обслуговування залежить від висоти рощмішення верхнього ряду вуликів. У друга верхній ярус нижче побудований і мені було незручно працювати з нижними
ярусом оскільки мішав верхній, з другим ярусом проблем не було. Думаю, що проблеми з павільйонами такого типу виникають через те що проектуються людьми які не працювали до того в таких павільйонах і відповідно не можуть врахувати всі моменти. Так наприклад було з павільйоном мого товариша.
Через це я вже схилявся до варіантів із вуликами в один ярус на теплий занос. Коли купляв я спеціально пробував як почуватимусь при роботі із нижнім та верхніми ярусами. Мені по розмірам підійшов ідеально. Пасічник в якого купував все життя бджолами займався, тай сімей по нашим міркам мав багато десь біля пітори сотні, тож продумував конструкцію до дрібниць.

Мені не сподобалось що перший поверх стоїть на підлозі,і обслуговуючи його треба стояти "раком",мій хребет відмовиться працювати після трьох вуликів,я в себе зробив щоб стояти нормально,+маю місце для зберігання надставок,правда він одноярусний.:ah:

Владимир Татомир 01.10.2017 15:14

Re: Павильон
 
Цитата:

Сообщение от Nazar (Сообщение 204049)
похвалюсь сюди своєю покупкою.

Апидомик на колесах:ok:

Немолодий 01.10.2017 19:28

Re: Павильон
 
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 204071)
Цікавить конструкція.

Зроблено по такому принципу. але в значно простішому варіанті.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Nazar 01.10.2017 20:32

Re: Павильон
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 204076)
Мені не сподобалось що перший поверх стоїть на підлозі,і обслуговуючи його треба стояти "раком",мій хребет відмовиться працювати після трьох вуликів,я в себе зробив щоб стояти нормально,+маю місце для зберігання надставок,правда він одноярусний.:ah:

В принципі можна не стояти, для обслуговування верхнього ярусу є підставка невелика типу лавки, сидячи на якій дуже зручно дивитись до нижніх вуликів нікуди не нахиляючись. Дядько в якого купував казав що дивився лише сидячи, я сам пробував дійсно зручно, не потрібно тягнутись за рамками. Цього року я працював із павільйоном такого типу тому маю з чим порівнювати.Я не спорю, павільйон не для великих промислових пасік але і в мене не промпасіка. Зате комфорт в роботі з павільйоном особисто для мене перевершує всі недоліки такого способу утримання бджіл.


Текущее время: 12:08. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot