Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Кормовая база пчеловодства (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=63)
-   -   Мини-кормовая база пчеловодства (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1448)

Ironcity 10.03.2019 19:26

Re: Мини-кормовая база пчеловодства
 
В прошлом году взял для посадки фацелию. Хороший всход. И не только у фацелии... и у павилики также... Участок с пасекой не часто посещаем, выбрать вовремя не было возможности да и очагов было немерянно. Судя по всему нужно теперь думать что с "урожаем" павилики в этом году делать( Пока читаю литературу - не радужно.

Юрій Чугай 10.03.2019 22:09

Re: Мини-кормовая база пчеловодства
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 258625)
Є можливість навколо майбутньої пасіки посадити огорожу з кущів чи дерев невисоких. Що можна посадити, щоб був або пилок весною, або нектар влітку?

Надіслано від мого HUAWEI CUN-U29, використовуючи Tapatalk

Нектар влітку вони і подалі дістати можуть тай гектарів ви не насадите. Кращим вибором буде фундук різних сортів, щоб цвів не в один час - пилок весною на розхват, та й донести його здалеку тяжко.(ИМХО)

земляк 1 19.03.2019 20:23

Re: Мини-кормовая база пчеловодства
 
Шановні форучани, чи є в когось досвід висіву насіння білої акації по неугіддях навесні ? Буду вдячний за поради.

Юрій Чугай 19.03.2019 21:20

Re: Мини-кормовая база пчеловодства
 
Цитата:

Сообщение от земляк 1 (Сообщение 259447)
Шановні форучани, чи є в когось досвід висіву насіння білої акації по неугіддях навесні ? Буду вдячний за поради.

Я пророщував і прикопував після доброго дощу на 1-3 см - жодного деревця в тих місцях...

Вадим Попов 19.03.2019 23:32

Re: Мини-кормовая база пчеловодства
 
Цитата:

Сообщение от земляк 1 (Сообщение 259447)
Шановні форучани, чи є в когось досвід висіву насіння білої акації по неугіддях навесні ? Буду вдячний за поради.

Колись, як треба було засіяти неудобки, сіяли в корито, що свиням їсти даємо, чекали поки виросте 15-20см і потім садили. А щоб швидше було, то садили інструментом, ми його називаємо "меч". Довге лезо з держаком.

Надіслано від мого HUAWEI CUN-U29, використовуючи Tapatalk

sog7 19.03.2019 23:35

Re: Мини-кормовая база пчеловодства
 
Цитата:

Сообщение от Ironcity (Сообщение 258648)
В прошлом году взял для посадки фацелию. Хороший всход. И не только у фацелии... и у павилики также... Участок с пасекой не часто посещаем, выбрать вовремя не было возможности да и очагов было немерянно. Судя по всему нужно теперь думать что с "урожаем" павилики в этом году делать( Пока читаю литературу - не радужно.

Прочитал про павилику - ужас..

іштван 25.03.2019 22:37

Re: Мини-кормовая база пчеловодства
 
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 259450)
Я пророщував і прикопував після доброго дощу на 1-3 см - жодного деревця в тих місцях...

Перед тим,як посіяти насіння акації,її потрібно скарифікувати. Насіння обливають кип*ятком, а потім зразу занурюють в холодну воду. У насіння акації тверда оболочка і якщо не помиляюся проростає без скарифікації лише 5-10% насіння. Два роки тому робив таку процедуру і проросли майже всі насінини акції.

ДобровоЛ 08.12.2019 22:55

Re: Мини-кормовая база пчеловодства
 
Цитата:

Сообщение от земляк 1 (Сообщение 259447)
Шановні форучани, чи є в когось досвід висіву насіння білої акації по неугіддях навесні ? Буду вдячний за поради.

Я засадив цілий ліс - його вже видно зі спутникової карти. Спочатку садив деревцями десь сотні дві. А далі - насінням, але садив восени. Насіння потрібно стратифікувати і перед посадкою годин на пару замочити в теплій воді. Далі - під сапу.(ИМХО)

mur 10.12.2019 11:29

Re: Мини-кормовая база пчеловодства
 
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 231894)
Садив не так давно і 0,5, і 1,0, і >2.0 м. садженці липи ("самокоп"), без будь яких вигідних "стартових" умов (тільки полив 2 рази). Результат - сидять однакові вже два роки .

..у мене подібна картина (але тільки з липою)- відчутний ріст (вжир і в висоту) пішов на четвертий-п'ятий рік після пересадки, а до того "сиділи тихо". Найшвидший результат у акації, пре сильно і перший цвіт дає через два-три роки; саджанці були максимум по пояс (2014 рік), а тепер по 2,5- 3 м і цвіли 3 сезони. Непогано розвиваються клени (гостролистий і польовий), але до цвіту, мабуть, ще дуже далеко: є один польовий клен, посаджений років 17 тому, і ще не цвів, хоча вже на зріст метрів 5.

Юрій Чугай 10.12.2019 18:05

Re: Мини-кормовая база пчеловодства
 
Цитата:

Сообщение от mur (Сообщение 276687)
..у мене подібна картина (але тільки з липою)- відчутний ріст (вжир і в висоту) пішов на четвертий-п'ятий рік після пересадки, а до того "сиділи тихо". Найшвидший результат у акації, пре сильно і перший цвіт дає через два-три роки; саджанці були максимум по пояс (2014 рік), а тепер по 2,5- 3 м і цвіли 3 сезони. Непогано розвиваються клени (гостролистий і польовий), але до цвіту, мабуть, ще дуже далеко: є один польовий клен, посаджений років 17 тому, і ще не цвів, хоча вже на зріст метрів 5.

Мої липи вже два літа відсиділи на місці. Лиш на одному деревці (з приблизно 30) відчутний розвиток. Бур"ян стоїть вище дерев, деякі за два роки пропали, деякі похворіли (треба кардинальна обрізка під корінь). Поки що липа це щось не те.


Текущее время: 20:04. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot