Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Пчеловождение в альпийском улье (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=84)

77сем77 20.10.2020 10:10

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Всі роки забираю соняха і даю цукор. Соняшникового меду приносять більше чим мені потрібно і зимувати на соняху мені боло б вигодніш ніж купувати цукор.

Вадим Попов 20.10.2020 13:16

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от 77сем77 (Сообщение 286967)
Всі роки забираю соняха і даю цукор. Соняшникового меду приносять більше чим мені потрібно і зимувати на соняху мені боло б вигодніш ніж купувати цукор.

Соняшниковий мед, навіть у найскрутніші часи, все одно дорожчий за цукор. Тому цукром вигідніше, як не крути.
Хоча я цього року пустив в зиму своїх на соняху. Просто пізно приїхав з Польщі. І лінь було годувати. Тому залишив їм меду.

На наступний рік спробую 2-3 альпійці заселити. Теж буду пускати їх на соняху в зиму. Мені сонях як такий не потрібен (для опту малі об'єми, для роздрібу мені вистачить того, що принесуть в даданах), а тому будуть альпійці зимувати на ньому.

МедАль 21.10.2020 08:08

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от 77сем77 (Сообщение 286964)
Пане МедАль, на якому меду зимують Ваші бджоли? Я чув що на сонячниковий мед не рекомендовано до зимівлі.

І я чув, що соняшниковий мед вредний. А мої бджоли взимку їдять те, що зуміли заготовити.
А вже для весняного розвитку заготовляю по корпусу печатного різнотрав"я.
А взагалі - бачу таку закономірність: чим менше з ними панькатись - тим краще буде результат.

77сем77 21.10.2020 13:08

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Дякую Пане МедАль!
Альпійці мені дуже сподобались. Це вулики і для меду і для душі!

Kostik 21.10.2020 20:24

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от МедАль (Сообщение 286987)
І я чув, що соняшниковий мед вредний. А мої бджоли взимку їдять те, що зуміли заготовити.
А вже для весняного розвитку заготовляю по корпусу печатного різнотрав"я.
А взагалі - бачу таку закономірність: чим менше з ними панькатись - тим краще буде результат.

А почему не наоборот? Все таки подсолнуховый мед весной при повышенной температуре в улье и доступе к воде пчелам будет проще и с меньшими затратами энергии использовать чем в зимний период (ИМХО)

МедАль 22.10.2020 18:53

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Kostik (Сообщение 287004)
А почему не наоборот? Все таки подсолнуховый мед весной при повышенной температуре в улье и доступе к воде пчелам будет проще и с меньшими затратами энергии использовать чем в зимний период (ИМХО)

Теоретично мабуть так.
А практика свідчить, що до весни соняшник кристалізується повністю, багато тих кристалів випадають на землю через сітку дна, тоді як різнотрав"я лиш перетворюється на пастоподібну масу і весною споживається повністю. Та і якість цього корму безумовно вища.
Отже, мені вигідніше роздати соняшник сусідам і родичам, а різнотрав"я залишити бджолам. Тим більше, що мед не здаю перекупам і не торгую на ринку тощо.

Михайло Михайлович 11.11.2020 13:51

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Прошу допомоги.
Одна сім'я формує клуб на рамках у верхньому копусі.
Підкажіть які причини.
Що робити?

77сем77 11.11.2020 14:55

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Пан МедАль рекомендуваа не накривати подушками вулика. Я так і зробив, бджілки пішли де тепліше, до низу.

МедАль 11.11.2020 19:04

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Михайло Михайлович (Сообщение 287336)
Прошу допомоги.
Одна сім'я формує клуб на рамках у верхньому копусі.
Підкажіть які причини.
Що робити?

Перш за все, не панікувати. Напевне, під кришкою було якесь утеплення. Його треба прибрати аж до середини лютого. Тоді клуб сформується в 2-му - 3-му корпусах.
А щоб бути зовсім спокійним - поставте зверху корпус меду з тих запасів, що Ви приготували на весну. А в березні-квітні подивитесь що з того вийшло.

vsmityukh 18.12.2020 23:34

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Коллеги, подскажите, клуб зимой в альпийцах занимает обычно все 8 улочек? Или как и в обычных ульях могут быть на 5-6 рамках?
Спасибо

Отправлено с моего Redmi 6 через Tapatalk


Текущее время: 10:04. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot