Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Общие вопросы (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Пленка или холстик (за и против) (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=184)

uyry 21.03.2016 08:58

Re: Пленка или холстик (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 127829)
я розраховував, дивлячись на Ваш стаж, почути не просто "одобрямс" в захист плівки, хочеться від досвідчених отримати, якщо це звичайно можливо, аргументоване пояснення в чому ж саме проявляється користь від плівки в зимовому гнізді, і як було до плівки, невже це кардинально змінило якість зимівлі.

А чого ми хочемо отримати від когось вичерпну відповідь на питання утримання бджіл у своїх умовах? Це ж не табличка множення! Переведіть частину своїх сімей на дно із сіткою, в частині сімей використайте плівку..... Експерементуйте в своїх умовах, із своєю породою бджіл..... Виведіть для себе оптимальне по різним Вас цікавлячим питанням і..... І, переконаний, Ваш досвід будуть критикувати, а Ви можете спорити, а можете "у вуса" посміхатися.

Берендей 21.03.2016 09:26

Re: Пленка или холстик (за и против)
 
Пока пленку на пасеке применяю только весной, семьям которые зимовали на полностью сетчатом дне в момент ревизии формирую пустой корпус маломедными рамками и ставлю его на сетчатое дно, после ложу пленку которая сантиметра 3-4 не доходит по всей длине до переднего края и с веху ставлю корпус с семьей (летков в корпусах нет только донный). И все минимум месяц к этой семье можно не подходить. Пока нашел для себя только такое применение пленки, можно будет попробовать на пару семьях и пустить в зиму но пока почему то желания такого не возникало.

Andruhan 21.03.2016 09:47

Re: Пленка или холстик (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 127829)
Ставлю так питання тому, що більшість взяли на озброєння плівку, і рапортують про чудеса, разом з тим підтверджують і про присутність дооблітного розплоду від таких успіхів, але ж вже доведено, що зимовий розплід це аномалія, правда ще не всі це визнають, тож таке явище свідчить, що навіть застосовуючи плівку, в більшості вентиляція відбувається наскрізно, це створює не зовсім комфортні умови, вистужує гніздо, спонукає бджіл інтенсивніше споживати корми, відповідно вологи в тілі бджіл накопичується забагато, хоча на плівці її неспостерігається, тобто результат такий же як і без плівки,

Заждіть! Я десь пропустив! Де доведено, що зимовий розплід- це аномалія, і, що ця аномалія через плівку?

Бомбер 21.03.2016 12:39

Re: Пленка или холстик (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 127829)
тобто результат такий же як і без плівки,

Результат не такой же.Каждый организовывает микроклимат в зимующем гнезде в соответствии с своим удачным опытом.И лучше опираться именно на свой опыт,а не на науку или советы.Почему применяю пленку:доступность,универс альность,свойство не пропускать влагу.Зимуют семьи "Под колпаком", т е закрыт не верх гнезда,а закрыт верх корпуса.Поэтому удаления влаги через верх нет.Вентиляция в улье присутствует не только благодаря нижнему летку (у меня не сетчатое дно,а на весь корпус открытый леток),а еще благодаря колодцам - пространству между стенками корпуса и заставными.Колодцы оставляю обязательно,иначе плесневеют рамки.Т е колодцы уменьшают влажность в гнезде.Ну и делаю увеличенное подрамочное пространство - ставлю магазинную надставку под корпус.Если не сделать увеличенное подрамочное и колодцы,то влажность в гнезде повышенная.Благодаря каплям воды на пленке пчелы хорошо берут подсолнечный мед,на котором зимуют.Ну и еще я не применяю подкрышников.Т е пленка как бы сама собой напрашивается.

apbsvf 21.03.2016 13:10

Re: Пленка или холстик (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 127829)
apbsvf, це нагадує діалог двох глухих, я розраховував, дивлячись на Ваш стаж, почути не просто "одобрямс" в захист плівки, хочеться від досвідчених отримати, якщо це звичайно можливо, аргументоване пояснення в чому ж саме проявляється користь від плівки в зимовому гнізді, і як було до плівки, невже це кардинально змінило якість зимівлі. Ставлю так питання тому, що більшість взяли на озброєння плівку, і рапортують про чудеса, разом з тим підтверджують і про присутність дооблітного розплоду від таких успіхів, але ж вже доведено, що зимовий розплід це аномалія, правда ще не всі це визнають, тож таке явище свідчить, що навіть застосовуючи плівку, в більшості вентиляція відбувається наскрізно, це створює не зовсім комфортні умови, вистужує гніздо, спонукає бджіл інтенсивніше споживати корми, відповідно вологи в тілі бджіл накопичується забагато, хоча на плівці її неспостерігається, тобто результат такий же як і без плівки,

Ну как можно обьяснить вам о пользе пленки, если вы изначально запрограмировали себя против пленки. Выше я все описал и показал результат зимовки с применением пленки и никого не заставляю применять ее. Неужели те, кто применяет пленку, такие глупые?

ДобровоЛ 21.03.2016 14:16

Re: Пленка или холстик (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 127831)
верес, в этом году часть семей зимовало на сетке.Сетка не на все дно, а квадрат 150х150. Сверху пленка. Сырости практически нет.В ульях(16 рамочные, лежаки)семьи находились через перегородку, сетка отсутствует, к боковым стенкам повышенная влажность.Сверху пленку не ложил. Корма есть, лишнего не съели. Расплод на одной, двух рамках где больше , где меньше, в лежаке был на трех рамках(на 13-14 марта).По сетке однозначно скажу, применять буду, соответственно и пленку сверху.

Без сітки зимувати з плівкою та ще й у омшаннику - помилка.(ИМХО) Інша справа- тимчасове її використання в ранньовесняний період для нарощування сімей при скорочуванні гнізд.:ok:

Добавлено через 7 минут
Цитата:

Сообщение от Andruhan (Сообщение 127840)
Заждіть! Я десь пропустив! Де доведено, що зимовий розплід- це аномалія, і, що ця аномалія через плівку?

Ніяка це не аномаліч. (ИМХО) За звичай після Стрітення - 15 лютого у значно більшої частини сімей в Україні завжди з"являється розплід,- природа кличе!:old:

Добавлено через 9 минут
Цитата:

Сообщение от Мефферт (Сообщение 127662)
И тем не менее, люди зимующие под пленкой с сеткой получают хорошие результаты. На тот год в планах пустить семей 20-ть под пленкой.

І правильно,- пока сам не спробуєш, думки будь-кого будуть сумнівними.

верес 22.03.2016 11:59

Re: Пленка или холстик (за и против)
 
дякую всім за відповіді.

Цитата:

Сообщение от uyry (Сообщение 127834)
А чого ми хочемо отримати від когось вичерпну відповідь

мене не цікавить хто як пристосувався відповідно до своїх умов, в них немає відповіді на моє питання- яка користь від застосування плівки в зимовому гнізді бджіл.
Цитата:

Сообщение от uyry (Сообщение 127834)
Експерементуйте в своїх умовах, із своєю породою бджіл..

дякую за пораду, але Ви запізнилися.
Цитата:

Сообщение от apbsvf (Сообщение 127878)
Ну как можно обьяснить вам о пользе пленки, если вы изначально запрограмировали себя против пленки.

можна, якщо є розуміння того що відбувається в вулику в зимку та з плівкою над гніздом. Я не програмував себе проти плівки, але виникають сумніви в її користі в зимку...
маю свій досвід. Всі мої вулики з самого початку з глибоким засіткованим на всю площу дном, на протязі спостережень мінялися лише дашки, тож...
перший рік, тобто перша зимівля,на вулиці, стеля дощата, подушка з тирси мілкої, дашок дерево - все було дуже добре, хоч на той час я ще не придавав цьому значення але розплід пішов лише після обльоту,
другий рік- зимівлі в підвалі,як і всі наступні, модернізував дашок в моноблок -стеля дощата+пінопласт 30мм+дашок з ДВП, зимівля добра, але рамкиі стеля набрякли, розплоду невиявив,
третій і четвертий рік, такі ж дашки але корпус перекривався з напуском плівкою, почав застосовувати ще в літку, так і в зиму пішли, правда цілком не розуміючи, що буде по весні, весною виявив мокрі фальці верхнього корпуса, набряклі рамки, суху стелю, розплоду небуло,
п"ятий рік модернізував вулик, півкорпуса, дашок - ДВП +ППС 30мм+ДВП, все проварене в парафіні, плівка з напуском зимівля вже не така, рамки ненабрякли лише по тій причині що боковушки проварені в парафіні, але по внутрішніх стінках корпусів темні сліди потьоків води, розплід в деяких сім"я на пів сірникової коробки на одній двох рамках.
шостий, 2016 рік, зимівля за таких же умов , ще в середині лютого виявив калюжі води під деякими вуликами, що і стало причиною передчасного виносу з підвалу, 16 лютого був обліт, в гнізда не заглядав, окрім однієї, де був великий осип бджіл, в цій сімї був розплід, небагато, на сірникову коробку різного, але і був і такий що вже вийшов,
тож досвіду трохи маю, і ця зимівля заставляє задуматися а чи потрібна плівка над зимовим клубом бджіл., чи можливо треба подумати про вологопоглинаючий елемент стелі, який вбирав би в себе вологу.
Цитата:

Сообщение от Andruhan (Сообщение 127840)
Заждіть! Я десь пропустив! Де доведено, що зимовий розплід- це аномалія,

негарячкуйте, я теж про це незнав, не сам придумав, читав, і Ви можете почитати в Комісара " Високотемпературная зимовка пчел",, до таких висновків прийшли також Мебус, Єськов, заслуговують уваги результати дослідження цієї теми покійним Хмарою, ну і звичайно, про це пишуть багато наших форумчан, мої спостереження теж цьому не перечать.
Цитата:

Сообщение от ДобровоЛ (Сообщение 127885)
Інша справа- тимчасове її використання в ранньовесняний період

ДобровоЛ, саме так, це і було первинним , коли почали використовувати плівку, потім вона по тихому перекучувала і в зиму,

Цитата:

Сообщение от Andruhan (Сообщение 127840)
що ця аномалія через плівку?

ні, я про таке некажу, але яка від неї користь так і непочув відповіді, наголошою, в зимку!

Бомбер 22.03.2016 13:36

Re: Пленка или холстик (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 128066)
Я не програмував себе проти плівки, але виникають сумніви в її користі в зимку...

Когда использовал только пленку и открытое высокое дно,замечал излишнюю влагу в гнезде (плесневели крайние рамки,планки рамок чернели и т д).После устройства "колодцев" за заставными указанные признаки влаги пропали.Значит просто в улье с наглухо закрытым верхом и открытым высоким дном излишняя влага присутствует.Ее надо отбирать.Каким образом,это другой вопрос.Да и используете вы нестандартные ульи.Возможно использовать материалы,поглощающие влагу.Если делать верхнюю вентиляцию,то теряется смысл открытого дна.

Andruhan 22.03.2016 14:45

Re: Пленка или холстик (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 128066)
негарячкуйте, я теж про це незнав, не сам придумав, читав, і Ви можете почитати в Комісара " Високотемпературная зимовка пчел",, до таких висновків прийшли також Мебус, Єськов, заслуговують уваги результати дослідження цієї теми покійним Хмарою, ну і звичайно, про це пишуть багато наших форумчан, мої спостереження теж цьому не перечать.

Та не гарячкую я, просто пам*ятаю, як ще вчився, викладач нам пояснював, що в кінці січня- на початку лютого, в сім*ях із здоровими матками, починає з*являтись розплод! Це було ще в 1986-87 році, інтернету небуло :ah: про Комісара я тоді ще не чув і плівку в нас ніхто не використовував, тому і звинувачувать її, у появі зимового розплоду, думаю, не варто! Тим більше, що, на мою думку, зимовий розплід- це не аномалія, а цілком природно. Ми можемо його не надовго відтермінувати в якісних зимівниках, але то вже інша тема...
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 128066)
ні, я про таке некажу, але яка від неї користь так і непочув відповіді, наголошою, в зимку!

:ah:В мене ця зимівля була першою в корпусних вуликах, глухе дно і плівка! Да, при відлизі, з льотків текло, то й що, воно все і витікало, вулики виварені в парафіні і стоять з нахилом до льотка, зате, як міняв дно, ні в одному вулику не знайшов крупинок цукру з соняшникового меду.:beer:

Anatolij 22.03.2016 17:41

Re: Пленка или холстик (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 128066)
ні, я про таке некажу, але яка від неї користь так і непочув відповіді, наголошою, в зимку!
__________________

Якщо пасіка налічує декілька сотень вуликів, різниця затрачених коштів на плівку і "холстик" з тканини суттєва. Це головна причина чому використовують плівку. Дно з сітки вирішує проблему з сирістю. А збирають бджоли воду з плівки чи ні, мені байдуже, головне зимівля проходить не гірше чим в лежаках, або навіть і краще.


Текущее время: 22:55. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot