Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Общие вопросы (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Нужен совет по подсадке плодной матки (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=7063)

Андрей Андреевич 12.07.2022 08:14

Re: Нужен совет по подсадке плодной матки
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 297507)
Коли маток виводити починаєте? Роздільну ставите глуху?
Матку в хвіст після первака за скільки днів приймають?

...матки починаю виводити в кінці квітня (перша закладка)... в нас трошки клімат прохолодний , то ще ніколи раніш 26 квітня не закладав.
Роздільну перегородку ставлю глуху (вибачаюсь що написав решітка), й даже був випадок, що по конструкції появилась дирка між розділиними сім"ями на одну бджолу --так маточники не потягнули ...так що перегородка повина ділити сім"ї наглухо.
Матку в "хвіст" первака підсаджував в той самий день і також після двух днів як вийшов ( з повторною ревізією маточників) , коли її приймають ? не можу сказати, тому що підсаджував в американській кліточці і як зазвичай провіряв через 8 суток...яйці побачив, кліточку забрав і мені достатньо...ревізію гнізда повну не робив, щоб взнати якого віку личинки...но по поверхневому огляді було видно що не зразу починала червити , тільки в пару сімей пішла зразу сіяти , мабудь в той самий день як підсадив (там отвір з канді прогризають за пару годин)...був один випадок що завалили( підсадив тоді другу плодну...яку прийняли на ура) -не можу з впевненістю сказати чому, но підозрюю що матка була погана - з нуків із 5 маток була одна яка почала червити на 17 день (так получилось що на 12 день її не приговорив й дав шанс...там погода була не стабільна, хоча вся "партія" вже облетілась ще на 11 день заберав їх з нуків), мабудь в цьому причина...на наступний рік, проюзаю такий метод досконаліше і більш скрупульозно - в цьому році все получилось спонтанно...мав робити відводки, а вийшли рої...пока знімав рої, стало ліньки робити відводки, то "розпихав" таким чином матки ...й сподобалось

Юрій Чугай 12.07.2022 14:15

Re: Нужен совет по подсадке плодной матки
 
Цитата:

Сообщение от Андрей Андреевич (Сообщение 297508)
...матки починаю виводити в кінці квітня (перша закладка)... в нас трошки клімат прохолодний , то ще ніколи раніш 26 квітня не закладав.
Роздільну перегородку ставлю глуху (вибачаюсь що написав решітка), й даже був випадок, що по конструкції появилась дирка між розділиними сім"ями на одну бджолу --так маточники не потягнули ...так що перегородка повина ділити сім"ї наглухо.
Матку в "хвіст" первака підсаджував в той самий день і також після двух днів як вийшов ( з повторною ревізією маточників) , коли її приймають ? не можу сказати, тому що підсаджував в американській кліточці і як зазвичай провіряв через 8 суток...яйці побачив, кліточку забрав і мені достатньо...ревізію гнізда повну не робив, щоб взнати якого віку личинки...но по поверхневому огляді було видно що не зразу починала червити , тільки в пару сімей пішла зразу сіяти , мабудь в той самий день як підсадив (там отвір з канді прогризають за пару годин)...був один випадок що завалили( підсадив тоді другу плодну...яку прийняли на ура) -не можу з впевненістю сказати чому, но підозрюю що матка була погана - з нуків із 5 маток була одна яка почала червити на 17 день (так получилось що на 12 день її не приговорив й дав шанс...там погода була не стабільна, хоча вся "партія" вже облетілась ще на 11 день заберав їх з нуків), мабудь в цьому причина...на наступний рік, проюзаю такий метод досконаліше і більш скрупульозно - в цьому році все получилось спонтанно...мав робити відводки, а вийшли рої...пока знімав рої, стало ліньки робити відводки, то "розпихав" таким чином матки ...й сподобалось

Лінь - двигун прогресу.:)

Андрей Андреевич 13.07.2022 20:01

Re: Нужен совет по подсадке плодной матки
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 297499)
По 2 і 5 пункту поділіться досвідом.

Як добитись обльоту маток що наближається до 100% результату (як не прикро писати, но 100% ніколи не траплялось...було таке що після підсадки маточників на виході тільки одна не вернулась, а закладалось кажись 35)
1. Треба забрати нуклеуси з пасіки , при великому скупченню бджіл матки починають блудити при обльоті й не дай Бог рій буде виходити ,коли буде їхній обльот -всі в тому рої будуть. Зазвичай на пасіці був обліт 40-60%
2, В нуках постійно повині проживати "сім"ї"... В мене в нуклеусах бджоли зимують і весною я закладаю маточники на другий день як забрав маток прошлогодніх . Зазвичай до осені формую мощну сім"ю з нуків, а весною їх перегородками розділяю. В нукові в якому є розплод дуже комфортно почувають себе матки після маточника (моя власна думка , з власного досвіду...не хочу сперечатись, хто думає навпаки)
3. Й мабудь саме основне ...після того як поставив в нук маточник на виході, через два дні забераю "маточники джентеровські" з нуків й провіряю чи вийшла матка , чи ні... провіряю , не пошуком матки, а дивлюсь як був лючок відкритий...лючок відкритий - значить все Ок. Роблю це не виймаючи рамок, тому що маточники ставлю зверху між рамками...й не лізу до них з різними ревізіями й провірками ...провіряю вже 10 день чи червлять і на 11-12 день забераю плодні й знову на другий день підставляю маточники на виході... там де матка або не вийшла, або пропала удаляю маточники... Що ж в цьому прийомі таке основне? ...а то що після того як матка вийде з маточника її ніхто не витягує разом з рамкою і не "закружує" їй голову й вона як той ХАЙМЕРС знає свої точні координати. Прочитавше це Ви можете " покрутити пальцем біля віска" й подумати що в мене не всі позлітались таракани... думайте як хочте, но коли я лізу в нук і заглядую неплодці в очі до її обльоту, результати обльоту дуже погані, не завжди но почті завжди , а це знову мінус 50-40 % маток.
4, Й на останок : нуки в мене завжди мощні , це не жменя бджіл ...даже деколи від них мед качаю (не завжди, но один раз на рік відкачую )
П.С. ...можете звертати на це увагу, можете робити по своєму, знову повторюсь - опишіть простіший спосіб виводу маток, який посталений на "поток" й без всяких "танців з бубнами" . Маток виводжу за сезон 200-300 особєй...це при тому, що не плодок не продаю( просто я не граюсь з бігудями і рахую що це не рентабельно для тих хто купляє) й роздаю також більше сотні маточників на виході безкоштовно місцевим пасічникам ...даже сьогодні "по просьбє трудящасіх" роздав по місцевих пасіках 67 маточників , які заклав спецом для такого діла ... (може як будуть вбивати, то щоб зразу вбили й не мучився:rofl2::ura1: це шутка)


Текущее время: 20:06. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot