Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Прочие приспособления (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Притирка корпусов на наждачке (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1018)

МедАль 14.08.2013 21:34

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от ymi (Сообщение 37905)
опишу більш детально виготовлення корпусів ДАДАН108

Тут Ви хотіли написати "Делон 108". правда, колего ymi?
Цитата:

Сообщение от ymi (Сообщение 37905)
товщину на рейсмусі доводжу до35мм

Оце не можу зрозуміти: чому такі товсті стінки корпусів, що змушує робити їх такими? Адже в Вашій області цілком вистачило б і 22-25 мм. Чи може у Вас лісоматеріал довільний?
Цитата:

Сообщение от ymi (Сообщение 37905)
корпус відкладаю для висихання (приблизно 1година)

Тепер зрозміло, чому у вас на трьох працівників невисока продуктивність праці за день, і я з задоволенням знімаю свою репліку про це в одному з попередніх постів.
Все інше ясно і зрозуміло як Божий день. І не забудьте, колего ymi, Ви з братом
Цитата:

Сообщение от ymi (Сообщение 37905)
jos мій брат

обіцяли викласти фото свого кондуктора (стяжки) для корпусів...

Серёга Сергеев 14.08.2013 23:28

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от Серёга Сергеев (Сообщение 37830)
Сообщение от vodolej
А этой приспособой я "притираю" корпуса
Очень класная приспособа!!!
Подскажи , так получилось что карпуса у меня с разной ширины доски, тоесть внутрение размеры корпусов одинаковые ,а наружные (+-3мм) на каждой доске в итоге разбежность в длине и ширине корпусов до 10мм.Так вот меня интересует как твоё приспособление с этим справится??? Я так понял приспособа для одинакового размера корпусов ? А можноли её и для моего разнобоя приспособить ?? Зделай пожалуста фотку приспособы закреплёной на корпусе ( чтобы хотябы один угол был в большом моштабе).

Капец догнал )))) приспособа уже закреплена на корпусе , а я думал корпуск как деталь приспособы и некак немог понять куда лепить корпус который нужно притирать )))) Корпус мал непривычно для меня .

jos 15.08.2013 16:00

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Вложений: 5
Цитата:

Сообщение от ymi (Сообщение 37905)
опишу більш детально виготовлення корпусів ДАДАН108 (jos мій брат)
1 нарізаю доску 40-115-750мм
2 стружу дві сторони .одна широка .одна вузька
3 обрізаю на пилі до108мм
4 товщину на рейсмусі доводжу до35мм
5 нарізаю заготовки під кутом 45
6 фрезерую\сверлю\вирізаю\ ручки .дирки під шурупи . пази під рамки
7 промащую торці столярним клеєм(побутовий ПВА не годиться) обжимаю корпус стяжкою на рівній поверхні
8 через 5-7хвилин знімаю стяжку ,корпус відкладаю для висихання (приблизно 1година)
9 вкручую шурупи,зашліфовую кути вібраційною шліфмашинкою.

А це фото до опису

jos 15.08.2013 16:03

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Вложений: 2
Можна зарізати кут 45 грд і на таких станках при відповідних прижимах заготовки.
Хай щастить

МедАль 15.08.2013 18:26

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от jos (Сообщение 37939)
А це фото до опису

Чесно кажучи, колего jos, я одержав величезне задоволення від знайомства з Вашою технологією складання корпусів Делон-108. Тепер особисто мене Ви переконали, що таке з"єднання кутів є найбільш якісним з точки зору точності по площині. Таке кутове з"єднання гарантує, що конструкцію після складання "не поведе", і мабуть шліфування дійсно не обов"язкове.
Ясна річ, у Вас в руках серйозний парк деревообробних верстатів, і Ви на них можете творити що завгодно. Для переважної більшості форумчан це недоступно, але Ви правильно зазначили, що в такому випадку виручить звичайна торцовка, якщо вона є в майстерні.
Отже, як би там не було, зо два десятки корпусів зроблю взимку за Вашою технологією (покищо для проби).
Хотілося б побажати, щоб технологія Делон-108 у Вас із братом прижилася і вдосконалювалась в подальшому.
P.S. Щось мені здається, колего jos, що Ви вже не вперше використовуєте мій підпис під своїми постами. Я дуже й не заперечую, а навіть був би радий, якби багато хто говорив:

gvf 15.08.2013 19:07

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
:football:П'яте фото (пост 83): а як центруються заготовки, самi по собi пiд дiэю затяжки ремнем?
А так, по поводу обладнання, як говорить эврейська мудрiсть: "Нам би так жити". З таким обладнанням потрiбно ще умудритись зробити криво....
Поки ублажав Клаву, колега медаль бiльш детально написав :ok:

vodolej 15.08.2013 19:31

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от jos (Сообщение 37940)
Можна зарізати кут 45 грд і на таких станках при відповідних прижимах заготовки.
Хай щастить

Добавлю до цього і свої п'ять. Як би ви не виставляли свої станки чи приспособи але одержати 45,0000 градусів не вийде. А буде 45,5 град або і 46,0 град. Тому я ріжу один раз щоб до мне дощечка була внутрішньою стороною а потім цю ж дощечку вже ставлю до себе наружною стороною. Тут я маю на увазі внутрішню та зовнішню сторону корпусу. Доді якщо кут за першим разом вийде 44 градуси то на другому кінци дошки вийде кут 46 грд. і при стикуванні отримаємо 90 грдусів.
Не спішіть судити, продумайте

ymi 15.08.2013 20:12

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Ви праві .Медаль. вибачаюсь
Доску беру даром , але є тільки 40мм
В роботі не спішимо, багато часу займає виготовлення дна і кормушки
gvf ви праві,центрується під дією стяжки.
Замітьте, шурупи вкручуються після повного висихання клею (важно)

Добавлено через 11 минут
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 37947)
Добавлю до цього і свої п'ять. Як би ви не виставляли свої станки чи приспособи але одержати 45,0000 градусів не вийде. А буде 45,5 град або і 46,0 град. Тому я ріжу один раз щоб до мне дощечка була внутрішньою стороною а потім цю ж дощечку вже ставлю до себе наружною стороною. Тут я маю на увазі внутрішню та зовнішню сторону корпусу. Доді якщо кут за першим разом вийде 44 градуси то на другому кінци дошки вийде кут 46 грд. і при стикуванні отримаємо 90 грдусів.
Не спішіть судити, продумайте
__________________
Подвергайте все сомнению!

Ви праві, сумніву немає.

верес 15.08.2013 20:39

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
теж питання - ориаінальна струбцина, як з нею працювати.
якщо така "висока точність з'єднання під 45*, то для чого притискна плита?
Також цікавить чи робили на вус корпуса під 300 рамку.

Добавлено через 22 минуты
vоdоlеj, 90* отимаємо, але по чому будете виставляти з'єднання, по носочку чи по п'ятці? Довжини прирізки будуть же неоднакові! І деж тоді супер точність?
Р.S. Чи познаходимо свої шапки ...(після бурних овацій)

vodolej 15.08.2013 20:49

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 37951)
теж питання - ориаінальна струбцина, як з нею працювати.
якщо така "висока точність з'єднання під 45*, то для чого притискна плита?
Також цікавить чи робили на вус корпуса під 300 рамку.
Добавлено через 22 минуты
vоdоlеj, 90* отимаємо, але по чому будете виставляти з'єднання, по носочку чи по п'ятці? Довжини прирізки будуть же неоднакові! І деж тоді супер точність?
Р.S. Чи познаходимо свої шапки ...(після бурних овацій)

Ага! " ... і в гору чепчики кидали ..."
При товщині дошки в 40 мм . 40: Sin 44=40 : 0,69466 = 57,58. 40:Sin46 = 40 : 0,71934 = 55,60 тобто 2 мм. Але це крайності і 40 мм товщина і кути в 44 і 46 грд.
по чому будете виставляти з'єднання, по носочку чи по п'ятці?
По п'ятці.

gvf 15.08.2013 21:00

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 37951)
теж питання - ориаінальна струбцина, як з нею працювати.
якщо така "висока точність з'єднання під 45*, то для чого притискна плита?
Також цікавить чи робили на вус корпуса під 300 рамку.
Добавлено через 22 минуты
vоdоlеj, 90* отимаємо, але по чому будете виставляти з'єднання, по носочку чи по п'ятці? Довжини прирізки будуть же неоднакові! І деж тоді супер точність?
Р.S. Чи познаходимо свої шапки ...(після бурних овацій)

Кут 45 градуси нiяким чином на плоскоснiсть корпуса не впливаэ, вiн задаэ тiльки геометрiю квадрата. На плоскостнiсть впливаэ тiльки вертикальний рiз косоi площини.
ymi, а при стягуваннi ременя, квадрат не деформуэться? Я б в середину прикрутив якiсь бруски. А про первинну фiксацiю клеэм я зразу здогадався бо шурупи бiльше всього дають напруженостi пiд час ixнього затягування.

vodolej 15.08.2013 21:04

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 37955)
по чому будете виставляти з'єднання, по носочку чи по п'ятці?

По п'ятці.

ymi 15.08.2013 21:28

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 37947)
Добавлю до цього і свої п'ять. Як би ви не виставляли свої станки чи приспособи але одержати 45,0000 градусів не вийде. А буде 45,5 град або і 46,0 град. Тому я ріжу один раз щоб до мне дощечка була внутрішньою стороною а потім цю ж дощечку вже ставлю до себе наружною стороною. Тут я маю на увазі внутрішню та зовнішню сторону корпусу. Доді якщо кут за першим разом вийде 44 градуси то на другому кінци дошки вийде кут 46 грд. і при стикуванні отримаємо 90 грдусів.
Не спішіть судити, продумайте
__________________
Подвергайте все сомнению!

Ви праві, сумніву немає,трошли погано що заготовка перекидається.

верес 15.08.2013 21:50

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
vоdоlеj, погоджуюсь- що в деякій мірі це ніби то й дрібниці. Але і в Вашій рацпропозиції теж є ще свої дрібниці, які виникнуть при зміні базової поверхні, і таких дрібниць на завершення роботи отримаємо "сніжний ком" з дрібниць,
Отже, досконалість не в типові з'єднання, а якості його виконання, тому овації зайві, я так думаю.

ymi 15.08.2013 22:20

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
gvf не потрібно брусків, вам не вдасться так чітко підрізати заготовки.
При - не зіжметься стик, при + втрачається сенс бруска.

Добавлено через 24 минуты
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 37951)
теж питання - ориаінальна струбцина, як з нею працювати.
якщо така "висока точність з'єднання під 45*, то для чого притискна плита?
Також цікавить чи робили на вус корпуса під 300 рамку.
Добавлено через 22 минуты
vоdоlеj, 90* отимаємо, але по чому будете виставляти з'єднання, по носочку чи по п'ятці? Довжини прирізки будуть же неоднакові! І деж тоді супер точність?
Р.S. Чи познаходимо свої шапки ...(після бурних овацій)

З притискною плитою легше підпраити кути і накинути стяжку (заготовки не
падають) , на якість корпуса вона не впливає .

МедАль 20.08.2013 10:22

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
[quote="верес;37963"]досконалість не в типові з'єднання, а якості його виконання,[/quote
Уважно прочитав всі повідомлення в темі, сам тут викладав деякі свої думки, показував приспособу для притирання корпусів. І тоді поставив ціль: не чекати зими, як думалось, а зараз випробувати метод з"єднання корпусів «на вус», як описує колега ymi . При цьому навмисне не брав до уваги перестороги колег gvf, Vodolej, Верес та ін., бо хотів сам подивитись на практиці – що то воно буде?
Два вихідних займався цим експериментом, хотів зробити 3 корпуси на 108 мм.,сьогодні маю висновки.
Якщо зовсім коротко – вчора склав усі заготовки біля «буржуйки» в майстерні, взимку підуть на ростопку.
А якщо більш докладно, щоб ще хтось не наступав на ті ж граблі:
1. Дошка, як і належить, добре просушена, по ширині чітко обрізана на 108, по товщині відкалібрована рейсмусом на 25. В половини заготовок вибрані четверті для рамок.
2. Наступна операція – обрізання заготовок в розмір 350 мм і під кутом 45 град. Щодо розміру – нічого складного. На допоміжних направляючих торцовочного верстата закріпив упор – і все. Що ж до зрізання торців під кутом 45, то тут все й почалося.
Заготовку ставив вертикально, затискав струбциною, на поворотному столі торцовки виставляв 45 град., обрізав… і жодного разу не одержував ідеальний розпил, хоч і ставив новий диск. По-перше, ніразу не виходив прямий зріз по всій ширині заготовки. По-друге, диск на кожному зрізі вихляв, чого ніколи не помічав раніше при різанні під прямим кутом. Отже, не досягалась ідеальна прямолінійність косого зрізу. По-третє, при складанні кута з двох заготовок ніколи не було чітко 90 град. Отут я й згадав пересторогу колеги Vodolej про 44 і 46 град. Слушне зауваження!
Після цієї невдачі спробував таке: заготовку закріпляв горизонтально, а головку торцовки нахиляв і фіксував під 45 град. Результат той же самий, тільки ще гірше.
3. Спробував оці заготовки складати в своєму кондукторі. Подивився – і сам собі не повірив: як це я спромігся створити таке «чудо»?! На кожному вугловому з"єднанні одна і та ж картина – то в п"ятці щілина, то носок не прилягає. Внутрішній розмір корпуса теж далекий від ідеалу. Згадалось слушне зауваження колеги gvf, про брусочки…
Склеювати навіть не пробував.
Вчора, 19 серпня, було свято, не працював, перебував у роздумах. Дійшов ось таких висновків:
-зрізати кут 45 град треби виключно професійною торцовкою, та й то цей пункт під великим питанням;
-замість кондуктора застосовувати стяжку.
-при складанні використовувати прижимну плиту, щоб заготовки не сипались.
Особисто наголосив би, що досвід ymi і його брата вартий уваги, але наслідувати його не треба: мабуть мало хто з нас має в руках такий парк деревообробних верстатів і значний досвід столярування.(ИМХО) Що ж, кожному своє, як кажуть.
Незважаючи на негативний результат, я все ж отримав від цього експерименту певні позитивні емоції. Ще раз переконався що застосована мною технологія не найгірша. За це й спасибі братам-столярам-пасічникам!

верес 20.08.2013 14:52

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Медаль дякую за повідомлення,
На мою думку з'єднання під 45* набагато складніші в виговленні за з'єднання"в пів дерева", навіть для міні висоти корпуса в 108 мм.,а для 300-го це нереально. також сумнівна простота та зручність струбцини-шлейки.
Але тернопільчанам таки вдалося спокусити пасічників своїми ідеями при допомозі власної матбази.

vodolej 21.08.2013 08:58

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
А ось перегляньте тут:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Та зверніть увагу на сам процес виготовлення корпусів, наскільки це в них просто. Думаю що для любителів МФВ буде цікаво. І зверніть увагу - дощечки всі однакові!

Дет Котэ 21.08.2013 13:25

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 38314)
Та зверніть увагу на сам процес виготовлення корпусів, наскільки це в них просто.

Такую сборку корпусов изначально предлагал и Аббат Варрэ.
В этих двух системах пчеловождения расширение гнезда производится постановкой пустого корпуса под нижний. А отбор меда - снятием верхних корпусов. Манипуляции производимые в современных типах многокорпусных ульев (варианты разрыва расплодного гнезда, постановка нового корпуса под полномедный и т. д.) в таких ульях не используются. Поэтому, наличию щелей между корпусами особого внимания не придается. В крайнем случае можно заклеить скотчем, малярной лентой, или просто залепить глиной.

МедАль 21.08.2013 17:50

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 38314)
Думаю що для любителів МФВ буде цікаво. І зверніть увагу - дощечки всі однакові!

Звісно, цікаво. і саме в пізнавальному плані. Бо хочеться знати, як роблять те саме що й ми, там, з другого боку планети. Подивився і... розчарувався, бо саме від японців чекав чогось незвичайного, бодай якіснішого (автомобілі ж то в них найкращі!). Тут же нема й натяку на хвалену японську якість. Правда, дощечки рівні, та не обстругані як слід, не шліфовані. Скажете, що в нашому "рогатому" так саме? Погоджусь. Але ж за для чого тоді хвалитись отаким відео на весь світ?
Ще пропагують з"єднання кутів встик. Нехай самі роблять, а нас до такого не долучають! От наші брати-тернопільчани можуть показати тим япошкам таке з"єднання, що їм ніколи й не присниться! Кут " на вус" називається.
Ніяк не можу коментувати безрамкову технологію, бо це недосяжне для розуму мого! Колись дивився відео про кенійський вулик, там теж замість рамок брусочки. Так і ми робили тоді, як Прокопович тільки-но пішов у перший клас, або був ще жовтенятком. До речі, дуже хвалили те кенійське чудо англійці (як же їм не соромно за себе!).
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 38314)
Та зверніть увагу на сам процес виготовлення корпусів, наскільки це в них просто.

В образотворчому мистецтві є цілий напрям, примітивізмом називаєтья. Кажуть, там є неперевершені генії. І в нас колись на уроках праці в школі п"тикласники таке могли стругонути, що куди там нинішнім японцям з їх примітивною простотою!
...Повернімося до серйозного. Думаю, наших хлопців - бджолярів, які роблять такі красиві, гарні вулики ніяке вороже відео не привчить погано працювати з деревом.
З.І.Бога ради, колего vodolej, Ви ж бачите, я тільки про відео, яке трапилось у Вашому повідомленні...

gvf 22.08.2013 09:09

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
медаль, так там основна фiшка - фiксацiя склеюванням пiсля чiткоi вивiрки кутiв. А вже потiм, пiсля схватуваня клею, - фiксацiя саморiзами. А Ви й не попробували склеювати... Може воно й получилось би. Хоча згоден з Вашими висновками.

МедАль 22.08.2013 09:24

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от gvf (Сообщение 38348)
основна фiшка - фiксацiя склеюванням пiсля чiткоi вивiрки кутiв. А вже потiм, пiсля схватуваня клею, - фiксацiя саморiзами.

Та не забував я про основну фішку, як Ви говорите, колего gvf. І писав, що після зрізання циркуляркою торців начебто під 45 град. маємо щілини на кутах то в п"ятці, то в носку. Де вже тут склеювати!
Тому й дійшов висновку, що з"єднання в півдерева (в четверть) просте, зручне й надійне. Тільки четверть робити не пильним диском, а фрезою для більш високої точності.

Злой Сашка 22.08.2013 09:38

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от медаль (Сообщение 38349)
... що після зрізання циркуляркою торців начебто під 45 град. маємо щілини на кутах то в п"ятці, то в носку.....

А це говорить лише про те, що 45гр. не має. Потрібно дуже точно налаштовувати станки.(ИМХО)
Я, навіть на торцовні, користуюся старим радянським вугломіром, перед кожним використанням. Допомагає:):)

верес 22.08.2013 11:34

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Поврнуся ще раз до критики з'днання частин корпуса "на вус".
1. Основна проблема- це виконати заріз під 45* (пам'ятаючи що градус має ще поділ на менші частки, проконтролювати які по лімбах нанесених на верстатах нереально). Про це в скритій формі повідомляли jоs і К, а саме про вкручування саморізів після висихання клею, щоб не провокувати натяги та деформації, - а де ж їм взятись при "ідеальних верстатах"?, не ставили собі такого питання.
2. Базуванню заготовки в вертикальній площині теж не забезпечить роботи "на ура". Адже незначний нахил по вертикалі дасть значні неточності, а все в сумі БРАК.( При 108 мм його ще можна проігнорувати,- а при 300 ?). І це ще не все, вле мабуть і так досить.
Тому пропонувати таке з'єднання з "кавалерійським наскоком", мабуть зайве. Тим більше що для цього не в усіх є необхідне обладнання. А якщо похизуватися то це не тут.
Добавлено через 13 минут
Р.S. також не слід забувати про властивості деревини, хоча б про відновлення об'єму менш твердих ділянок після їх деформації в процесі різання (хвильки при гострому інструмднті,)
Добавлено через 51 секунду
Р.S. також не слід забувати про властивості деревини, хоча б про відновлення об'єму менш твердих ділянок після їх деформації в процесі різання (хвильки при гострому інструмднті,)

МедАль 22.08.2013 12:35

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от Злой Сашка (Сообщение 38350)
це говорить лише про те, що 45гр. не має. Потрібно дуже точно налаштовувати станки.
Я, навіть на торцовні, користуюся старим радянським вугломіром, перед кожним використанням. Допомагає

Коли б все так просто, колего Злой Сашка, то й не довелося б отак обговорювати деталі і всі тонкощі косого з"єднання. Я недарма потратив минулі вихідні лиш на те, щоб переконатись: торцівня ніколи не забезпечить ідеального косого зрізу по всій площині заготовки при її вертикальному і горизонтальному розміщенні. Добитись потрібної точності налаштуваннями торцівні можна теоретично. Бо похибку дає як мікролюфт самої торцівні, так і вібрації пильного диску. А на додаток ще й внутрішнє напруження матеріалу. Отже, косому зрізу - моє категоричне "ні".

gvf 23.08.2013 12:19

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Пiдсумуэмо. З'эднаня на ус для пасiчника технологiчно майже не можливе, тому притирка корпусiв пiсля складання буде завжди.

верес 23.08.2013 13:54

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Так, але причина не в "супер з'єднанні на вус" та в недосконалості з'єднання в фельц, як пробували пояснити залежність усунення чи присутності такої процедури як притирання.
Не дослівно,( приблизно),але сказано було так, якщо 45*, то і притирати неприйдеться.
Р.S. Найнадійніший прийом ліквідації притирання- це міжкорпусний фельц!

vodolej 23.08.2013 14:18

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 38417)
Найнадійніший прийом ліквідації притирання- це міжкорпусний фельц!

Правильніше "фальц" (нім. Falz). Але і тут якщо замалі зазори то або пересохне, або підмокне, або поведе і тоді або не одіти або не зняти.
Непогано було б придумати якісь окремі деталі які б прикріплювались до корпусу зверху і знизу може з металу або пластика які б гарантували б і плоскіть і кути і наміняли б розміри від вологи та температури.

верес 23.08.2013 14:49

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
vоdоlеj, дякую за лікбез, знаю про це, але написав ...
Для стабілізації деревини- мабуть вихід в парафіненні

МедАль 23.08.2013 20:04

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 38417)
Найнадійніший прийом ліквідації притирання- це міжкорпусний фельц!

І це значить як? Повертатись у вчорашній день? Тільки-но гуртом відмовились від фальцьового з"єднання, майже всі застосовуємо безфальцьове і знаємо його переваги, а Ви неначе той ленінець: "Шаг вперед, два шага назад"?

vodolej 23.08.2013 21:08

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от медаль (Сообщение 38433)
І це значить як? Повертатись у вчорашній день? Тільки-но гуртом відмовились від фальцьового з"єднання, майже всі застосовуємо безфальцьове і знаємо його переваги, а Ви неначе той ленінець: "Шаг вперед, два шага назад"?

Є ще проміжний варіант.На низ безфальцевого корпусу прибивають реєчку (10 - 15 мм Х 30 мм) по периметру яка виступає вниз на 1 см тільки під неї підкрадають полоску пластику товщиною 1 - 2 мм по корпусу або в реєчці вибирають неверичку 1 - 2 мм Х 10 мм четверть щоб забезпечити невеликий люфт. Бачив так зроблені були корпуса делонівського вулика. Так ту реєчку зробили в вигляді плінтуса з профілем, виглядало дуже красиво.
Бачив я вулик PDD конструкції Паливоди на ярмарку. Так я звернув увагу по перше на те що зроблений він з дуже високою точністю та щей провареній в воску. Дуже приємно було дивитись на дуже добру роботу. Не знаю як притирались корпуси але ніяких щілин не було видно

ymi 23.08.2013 23:15

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Доброго вечора.МЕДАЛЬ вибачайте за змарновані вихідні.
Для ВЕРЕС . Я не мав наміру хизуватися, по своїй молодості на форумі я не
врахував можливостей більшості форумчан.
Не сумнівайтеся в моїх словах, дам інформацію( не для хизування),
Вартість станка на якому зарізається кут 48 тис. грн.
Ще одна поправка . Шурупи закручуються після висихання клею не тому що
стик дефектний, а тому що площа стика знаходиться під кутом 45 до осі
шурупа . Таке зєднання без фіксації клеєм виконати якісно неможливо.

верес 24.08.2013 16:26

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
ymі, Ви таки продовжуєте хизуватися, називаючи ціну верстата. Нагадую, це форум пасічників. І мабуть для виготовлення вулика потрібен не один такий верстат, а з такими цінами це занадто.

МедАль 24.08.2013 22:20

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 38460)
ymі, Ви таки продовжуєте хизуватися, називаючи ціну верстата.

Дозвольте, колего верес, заступитися за колегу ymi, бо я, мабуть правильно зрозумів: він з братом не купував того верстата за 48 тисяч, а він просто давно є в тій майстерні (або цеху), де вони працюють або як наймані працівники, або як компаньони. Правильно буде сказати, що та дорога залізяка в будь-якому разі придбавалася не для того, щоб робити косий зріз в заготовках для вулика а потім тим перед нами похизуватися. Той верстат в ряду іших таких самих дорогих професіональних у їхній майстерні приносить хлопцям грубі гроші на виготовленні багато чого дерев"яного, і годуються брати ніяк не з пасіки, бо самі говорили про це. І дай їм Бог наснаги та завзяття в подальших господарчих і комерційних справах.
Тепер хочу дочекатись, щоб в наступному році хлопці похизувались своїми успіхами в створенні пасіки. А ми їм допоможемо порадами та дружньою критикою.

верес 25.08.2013 12:49

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Колего Медаль, поважаю Вас, але непогоджуюсь з твердженям про єдність пасічників по питанню безфальцевих корпусів.
Аргументи про переваги останіх надуманні (це не моє пусте твердження, а результати опитувань).
На мою думку,"захоплення" безфальцевими відбулося спонтанно, причина в незначному ускладненні виготовлення
А для виправдамь придумали "переваги"

МедАль 25.08.2013 14:27

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 38496)
Колего Медаль, поважаю Вас, але непогоджуюсь з твердженям про єдність пасічників по питанню безфальцевих корпусів.

То це і є добре, колего верес, не треба з усім погоджуватись, бо як же ми тоді дійдемо істини, бо твердження кожного з нас не можуть бути "Істиною в останній інстанції". Бо ще Декарт з Марксом сказали, і колега vodolej, твердить:
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 38439)
Подвергайте все сомнению!


Andrei 21.09.2013 22:21

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
мне очень интересно без финансовых вложений чего можно достичь, верес?линия по откачке меда стоит 320тыс грн, линия по изготовлению вощины 200тыс грн, а вы удивляетесь станку за 40+тыс, я думаю не компьютерезированом станке погрешность пропила будет 0.001 максимум.Но сколько он будет стоить?
Не спорю сам делаю из не того чего хотелось бы, но не удивляюсь ценам.Да и вообще заметил сколько пчеловодов столько и методов.

borucovuch 22.09.2013 22:17

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от Andrei (Сообщение 40221)
думаю не компьютерезированом станке погрешность пропила будет 0.001 максимум.

Это Вы так думаете.Хотелось бы как бывшему технологу в инструментальном производстве глянуть на такую точность пропила,а главное произвести замеры.

верес 23.09.2013 09:03

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Аndrеі, а чи багато в нас пасічників які дозволяюсь собі такі придбання, з такою вартістю?
Р.S. Ну а про розпилюваня деревини з точністю до 0.001 мм, це Ви загнули, така точність навіть в металообробці, при високій однорідності та стабільності цього матеріалу досягається нелегко.

gvf 03.01.2014 10:12

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Ось що надибав на ютубі:[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Замість доски можна "рейсмусувати" готові корпуси. Наждачка як би стає не потрібною...
З Новим роком всіх. Щоб всі бжолярі в цьому році були на коні.


Текущее время: 20:51. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot