Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Материалы для изготовления ульев и инвентаря (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Статья]: Степень влажности и сушка древесины (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=468)

Voblin_UA 04.09.2013 10:31

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 39132)
А это его ФИО:
Mini 2Pins LCD Wood Bamboo Cotton Moisture Meter Tester

Нет, это описание: "Мини дву-игольный с жидкокристаллическим дисплеем дерево бамбук хлопок измеритель влажности тестер" - набор ключевых слов, по которым и поиск товара ведётся, да и в целом, по этой строке, не открывая страницу лота, можно сразу понять, что это. Ну, как-то так :) На самом влагомере у меня написано Model:MD816
На ebay ещё много очень похожих продаётся с ручным переключением диапазонов измерения. Внешне отличается только переключателем возле дисплея. Я посчитал это излишним и менее надёжным.

vodolej 04.09.2013 10:55

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от Voblin_UA (Сообщение 39134)
На самом влагомере у меня написано Model:MD816

Я зашел на ту страницу. Жаль она не переводится браузером. Придется по словам переводить а то закажешь весь ихний завод ....

Voblin_UA 04.09.2013 12:02

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Перевод:
Цитата:

Гарантия: 1 год

Описание:
Состояние: Новый.
Цвет: оранжевый (точно как на фото).
Размер: 85 мм * 40 мм * 16 мм.
Вес: 35 г.
Диапазон измерения: 5% ~ 40%.
Шаг измерения: 1%.
Батарея: 12V 23A аккумулятор 1 шт (входит в комплект поставки).
Размеры: 126 х 70 х 29 мм (Д-Ш).
Контакты для измерения: 2 шт.
Это устройство представляет собой миниатюрный интеллектуальный прибор для измерения влажности древесины контактным способом (2 иглы), предназначенный для измерения содержания воды в деревянных изделиях, таких как волокна дерева и бамбука, а также хлопчатнике, табаке, бумаге и т.д.

Комплект поставки:

1 х измеритель влажности
1 х Оригинальный пластиковый пакет (упаковка).
1 х батарея.

оплата
Мы принимаем только PayPal и отправляем заказ по адресу, подтвержденному Paypal, другие формы оплаты не приемлемы.
Просьба оплатить в течение 7 дней, в противном случае мы оставляем за собой право перепродажи пункта.


Доставка Подробно

Мы отправляем по всему миру, за исключением Италии, России, Бразилии, Южной Африки.
Заказ будет выслан в течение 24 часов после поступления полной оплаты.
Мы осуществляем отправку стандартной воздушной почтой Гонконга, прибудет в течение 7 ~ 15 рабочих дней.
Перед отправкой платежа, пожалуйста, убедитесь, что ваш обратный адрес указан без ошибок.

Приехало в пластиковом блистере, батарейка в отдельном отсеке блистера. Сама батарейка - на 12 В, но размером - в половину микропальчиковой (как ААА, только в два раза короче).

В общем, всё в точности так, как описано и показано на фото у продавца. То есть я получил всё в лучшем виде, потому могу рекомендовать.
Для покупки необходимо быть зарегистрированным на ebay.com и иметь собственный аккаунт на PayPal.
Обратите внимание: именнно этот продавец в Россию не отправляет!!!. Так что россиянам придётся искать у какого-то другого продавца. К слову, поискал по MD816 - минимальная цена на доллар выше...

Сергей Ск 22.11.2013 20:53

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Добрый день!
Уважаемые пчеловоды подскажите 14 % влажности древесины достаточно для изготовление "рогатых" ульев.

Спасибо.

vodolej 22.11.2013 21:41

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от Сергей Ск (Сообщение 44103)
Добрый день!
Уважаемые пчеловоды подскажите 14 % влажности древесины достаточно для изготовление "рогатых" ульев.

Спасибо.

Достаточно, дерзайте!

Voblin_UA 23.11.2013 00:38

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Поддерживаю! Сам начал работы смело после того, как кто-то тут сказал, что начинать работы можно начиная с 15%. А на днях в одной из тем привели данные влажности древесины в улье - порядка 14-16%, так что ждать дальнейшего высыхания, по моему скромному мнению, особого смысла нет (ИМХО)

vodolej 23.11.2013 10:37

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от Voblin_UA (Сообщение 44125)
что ждать дальнейшего высыхания, по моему скромному мнению, особого смысла не

Логично. Но есть еще такая версия - высушить до "нуля" а после естественного набора влажности до 15% приступать к работе.

верес 23.11.2013 11:22

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Vоdоlеj, висуши до "0", це як? І для чого. Адже деревина може знову зволожитися за межу гігроскопічності з сопутніми цьому процесами, всихання-набухання. То вчому ідея?

Voblin_UA 23.11.2013 11:39

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 44150)
Логично. Но есть еще такая версия - высушить до "нуля" а после естественного набора влажности до 15% приступать к работе.

Не могу спорить, пока не найду ответа на вопрос "зачем?" :) Может я где-то занудствую, но не хочется дурную работу делать... В моём понимании - взял лес, сложил, он высох до 13-15%, и всё, сразу начали работать. Всё хорошо, все счастливы, нет лишних телодвижений и лишней потери времени. А как и зачем сушить до нуля, а потом набирать влагу естественным образом? С одной стороны вижу логику, что он высохнет, все деформации уйдут/придут, потом поднабухнет, но насколько это всё критично вне мебельного производства?

Цветков АА 23.11.2013 13:38

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от Voblin_UA (Сообщение 44155)
Не могу спорить, пока не найду ответа на вопрос "зачем?" :) Может я где-то занудствую, но не хочется дурную работу делать... В моём понимании - взял лес, сложил, он высох до 13-15%, и всё, сразу начали работать. Всё хорошо, все счастливы, нет лишних телодвижений и лишней потери времени. А как и зачем сушить до нуля, а потом набирать влагу естественным образом? С одной стороны вижу логику, что он высохнет, все деформации уйдут/придут, потом поднабухнет, но насколько это всё критично вне мебельного производства?

Не нужно ни с кем спорить! Вам нужно изделие, которое будет использоваться на улице. Пиломатериал для этого изделия, лучше всего если под навесом в тени отлежит год, два, а лучше больше и все вопросы по короблению его отпадут. Главное не проценты влажности пиломатериала, а хозяйский подход к делу и по хозяйски организовать запас пиломатериала для задуманного дела. Возражающих против высказанного будет много, а логика такова, как говорит Дмитрий Дмитриевич: "Совет хорош тем......." Вот это и помни всегда и не спорь.
Успехов Вам молодой человек.

vodolej 23.11.2013 14:39

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 44153)
Vоdоlеj, висуши до "0", це як? І для чого. Адже деревина може знову зволожитися за межу гігроскопічності з сопутніми цьому процесами, всихання-набухання. То вчому ідея?

Це не моє, вичитав. Там пояснювалось саме де волога знаходиться в деревині, як побудовані ці каперяри. За тою версією вода в деревині знаходиться саме в тих капилярах які пронизують деревину вздвж стовбура знизу до верху і вода по ним піднімалась з низу вгору як по фітілю. Пмсали що якщо видалити з деревини всю вологу то вже повторне природнє зволоження буде проходити з зовнішньої поверхні до середини і не досягаючи її. А от якщо не досушити то волога яка залишиться в центрі перерізу деревини буде руйнувати дерево і може навіть прогнити.
Оце вам така ідея.
P.S.
Коли вчили як заміряти відносну вологість деревини. Треба було зважити дощечку а потім помістити в камеру на дві години при 200 град потім знову зважити а далі вже велись заміри та розрахунки.

Voblin_UA 23.11.2013 16:53

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от Цветков АА (Сообщение 44156)
Не нужно ни с кем спорить! Вам нужно изделие, которое будет использоваться на улице. Пиломатериал для этого изделия, лучше всего если под навесом в тени отлежит год, два, а лучше больше и все вопросы по короблению его отпадут. Главное не проценты влажности пиломатериала, а хозяйский подход к делу и по хозяйски организовать запас пиломатериала для задуманного дела. Возражающих против высказанного будет много, а логика такова, как говорит Дмитрий Дмитриевич: "Совет хорош тем......." Вот это и помни всегда и не спорь.
Успехов Вам молодой человек.

А я и не спорю, я выясняю суть :) Хотя в споре рождается истина ;)
Вы всё пишете правильно, и лучше быть богатым и здоровым, чем бедным и больным. Много дерева, отлежавшегося года три - это хорошо, спору нет. Но это ещё и "зависшие" инвестиции: деньги вложены, но они не работают. Не все себе могут такое позволить. Потому и столь актуален вопрос: как быстро можно пустить купленную древесину в дело, только и всего.
А спор ради спора - занятие бессмысленное, согласен :)

vodolej 23.11.2013 17:30

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от Voblin_UA (Сообщение 44163)
как быстро можно пустить купленную древесину в дело,

Да просто просушить ее в специальных сушильных камерах принудительно и все. А еще лучше сразу купить уже высушенное дерево, доски и все.

верес 23.11.2013 20:30

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Vоdоlеj, ідея сушити до нульової відносної вологості, або до стану абсолютно сухої деревини, вибачте, Ви дєсь про таке прочитали і нам розказали, але це писав той хто дальше лабораторних робіт не пішов.
Поперше, деревина при певних умовах як всихає, так і набрякає, тобто немає стабільного стану. ( тому і встановлено норми вологості деревини для конкретних виробів, з урахуванням умов їх експлуатації, а саме,
-для виготовлення меблів 7-8%;
- дверей та вікон 12%;
в деяких посібниках для зовнішньої столярки рекомендують до 17%, наші вулики якраз близькі до цієї категорії за умовами експлуатації).
Подруге, су шити до нуля, буде недешево, тай нелогічно, бо з часом деревина зволожиться по всьому об'єму. (провірено, наприклад, корпус на 300, виготовлении з 15% деревини, після зими виростає на цілих 10 мм. ).
Тепер про те що таке вологість деревини.
Є капілярна, знаходиться в пустотах (капілярах), при її видаленні деревина не всихає, це як глиняний горщик наповнений водою, виливши яку, це буде аналог води капілярної, але ми ще мусимо зачекати щоб стінки горщика просохли від води яка їх промочила, от тож, вода яка знаходиться в стінках капілярів деревини і утворює
гігроскопічну вологість, це в межах 26-30%,залежить від породи, і з її видаленням вже відбувається всихання деревини.
Є ще волога хімічно зв'язана, вона присутня в будові самих клітин, і вона не видаляється при сушці, а лише при розкладанні клітин, під дією високих температур,

Далі, про лабораторний метод визначення вологості деревини, в принципі близько до процедури проведення, лише не 200*, а 100-105, тому, що при 200 буде проходити процес перегонки, тобто руйнування клітин, що дасть похибку в визначенні.

Микола Ів. 23.11.2013 21:56

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Вложений: 1
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 44180)
Vоdоlеj, ідея сушити до нульової відносної вологості, або до стану абсолютно сухої деревини, вибачте, Ви дєсь про таке прочитали і нам розказали, але це писав той хто дальше лабораторних робіт не пішов....
.....Далі, про лабораторний метод визначення вологості деревини, в принципі близько до процедури проведення, лише не 200*, а 100-105, тому, що при 200 буде проходити процес перегонки, тобто руйнування клітин, що дасть похибку в визначенні.

Так, я також не чув, щоб у нас хтось обробляв деревину при таких температурах, коли з деревини видаляється не тільки абсолютно вся волога, але й мабуть значна частина різних смол. А от на Конгресі Апімондії в Києві естонці показували вулики виготовлені саме з такої деревини. Перше що вразило - дуже легкі. Автори зазначили, що ці вулики без ніяких додаткових обробок стійкі до впливу вологи, тоб-то, не вбирають її в себе. Корпуси на фото мають такий вигляд( без ніяких додаткових обробок).

vodolej 23.11.2013 21:57

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 44180)
встановлено норми вологості деревини для конкретних виробів, з урахуванням умов їх експлуатації, а саме,
-для виготовлення меблів 7-8%;
- дверей та вікон 12%;
в деяких посібниках для зовнішньої столярки рекомендують до 17%, наші вулики якраз близькі до цієї категорії за умовами експлуатації).

Згоден повністю. Особливо з тим що я виділив. Згадав що читав я про те як німці готовили деревину для музикальних інструментів, конкретно там говорилось про баяни і т.і. Вони ще витримували в стабільних умовах декілька років .....

верес 24.11.2013 00:21

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Микола Ів., цікава інформація, але замало її,
Естонці, що тільки демонстрували з метою реклами, чи можливо хоч поверхнево розкривали технологію "шаманства" над деревиною?
Бо, судячи з фото, ця деревина оброблялася метом проварювання, а на рахунок того, що дуже легкі, це все таки залежить від породи деревини, адже сам матеріал з якого "будується" дерево, це як кульки пінопласту, маса якого залежить від щільності розміщення та розмірів цих кульок, ось так і в дереві, питома масса будматеріалу, точно непам'ятаю, здається десь в межах 1300 кг/ куб. А вже в залежності від його кількості маємо різну за массою деревину, від найлегшої, в нас це ялиця 350 кг куб, сосна кедрова 410,(це в абсолютно сухому стані,) можливо естонці їх і використали, а на рахунок відсутності гігроскопічності, якщо і необроблено нічим, - то сумнівно.
Про високі температури і деревину - то вона втрачає катастрофічно міцність. Для прикладу, в дуба сушеного при 100* залишається вже лише 80% міцності, а при 120 то вже як скло, склеєний з 20 щит шириною за пів метра може розломатися в руках. Що буде при 200?
Тож як естонцям вдалося зробити таке з деревиною, під великим питанням, невже в них так високо розвинута деревоодробка, на зразок Фінляндії, чи Канади, мене це заінтригувало ...!

Микола Ів. 24.11.2013 18:34

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 44205)
...судячи з фото, ця деревина оброблялася метом проварювання, а на рахунок того, що дуже легкі, це все таки залежить від породи деревини...

Я також спочатку подумав про проварені корпуса , але вони запевнили, що то деревина прожарена в термокамері при температурі, здається, 215 грд. Корпуса виготовлені з ялини. Нажаль, не взяв інформаційного буклета, але на фото можна прочитати назву фірми - Meveda і адресу [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]. Правда, на сайті інформації про цю технологію не знайшов, але при бажанні взнати можна, є контактні дані.
Відносно міцності то мабуть все гаразд. З власного досвіду, рамки б/в з сосни прожарені до коричневого кольору не відрізнялись по міцності.

верес 24.11.2013 22:05

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от Микола Ів. (Сообщение 44234)
деревина прожарена в термокамері при температурі, здається, 215 грд.

якщо це так просто, взавтра проведу випробування в духовці на кухні

vodolej 24.11.2013 22:42

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 44259)
якщо це так просто, взавтра проведу випробування в духовці на кухні

Про жінку подамай, нічого їй не кажи а відправ кудись. А краще електродуховку ( не газову бо буде пожежа.) в гараж, машину надвір. І ще треба точні ваги і кілька заготовок. Треба визначити скільки часу треба тримати заготовку до моменту коли вага вже не зменшуватиметься.(ИМХО)

adam 24.11.2013 22:48

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Будемо ч6екати результатів.

верес 24.11.2013 23:08

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 44262)
Про жінку подамай, нічого їй не кажи а відправ кудись. А краще електродуховку ( не газову бо буде пожежа.) в гараж, машину надвір. І ще треба точні ваги і кілька заготовок. Треба визначити скільки часу треба тримати заготовку до моменту коли вага вже не зменшуватиметься.

завтра понеділок жінка в школу, тож воля, ну а експеримент проведем на вищому рівні, вогнегасник з машини, терези з аптеки, ну а зразків дерева на будь який смак та в необмеженній кількості, хронометер є, але мене більше цікавить чи буде негігроскопічним деревина після екзикуції.

верес 25.11.2013 22:45

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Експеримент пройшов успішно. було опробувано три породи деревини. осокір, ялина, дуб черешчатий. температура 210*, прожарювання відбувалося протягом трьох годин, контрольне зважування до, і через кожних 60 хв. після завершення прожарювання провів тест на гігроскопічність- головна мета експерименту, який показав, що такої властивості деревина ненабула, якщо її ще можна називати деревиною. отриманні,майже вугляки(ще в першій 60 хв. а по завершенню ломалися як "соломка"), успішно просочилися водою.
Висновок. або це нереально, або інформація подана неповністю, є якісь нерозкриті секрети, (правда з якою метою їх приховують), оттож кому цікаво, беремо в допомогу інтернет,можливо просвітлимо ситуацію

Микола Ів. 25.11.2013 23:10

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 44341)
Висновок. або це нереально, або інформація подана неповністю, є якісь нерозкриті секрети, (правда з якою метою їх приховують), оттож кому цікаво, беремо в допомогу інтернет,можливо просвітлимо ситуацію

Як видно з фото деревина там не обвуглена. Можливо я помилився з температурою. В тім, я не втрачаю надії, що це нова технологія, тому її й анонсували на Конгресі.

верес 25.11.2013 23:21

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от Микола Ів. (Сообщение 44343)
Можливо я помилився

Цитата:

Сообщение от Микола Ів. (Сообщение 44343)
що це нова технологія,

так от і я про теж, щось в цьому "ланцюжку" нехватає.
Пошук в інтернеті нічого недав, нажаль.

Микола Ів. 25.11.2013 23:44

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 44349)
Пошук в інтернеті нічого недав, нажаль.

Є телефон для російськомовних на їхньому сайті: Тел. +372 509 0471 (RUS)

верес 25.11.2013 23:48

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от Микола Ів. (Сообщение 44352)
Є телефон для російськомовних

а якщо я україномовний то що, ннізя!
Проварюю в парафіні - пока добре!

Микола Ів. 26.11.2013 10:25

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 44353)
а якщо я україномовний то що, ннізя!

Це ж Естонія, російську розуміють з трудом, а україннську нажаль..... Ну там є телефон для спілкування англійською.

верес 26.11.2013 10:56

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от Микола Ів. (Сообщение 44362)
для спілкування англійською.

це якраз по мені!

Микола Ів. 26.11.2013 11:43

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Вложений: 1
Цитата:

Сообщение от Микола Ів. (Сообщение 44343)
Як видно з фото деревина там не обвуглена. Можливо я помилився з температурою. В тім, я не втрачаю надії, що це нова технологія, тому її й анонсували на Конгресі.

Дещо прояснилося. Вчора я надіслав листа фірмі Meveda і сьогодні отримав відповідь. Виявляється, що технологію термообробки деревини виставляла інша фірма - Kablimaa, ось її сайт:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Я скористувався перекладачем браузера і зняв скріншот сторінки.

Микола Ів. 26.11.2013 13:31

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
В продовження вищесказаного. Прогугліть "термообработка древесины" і ви знайдете повну інформацію про цю технологію, не таку вже й нову в світі і не відому нам.
Для прикладу сайти:[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Але в Україні вже є фірми, які мають обладнання і надають послуги по термообробці. Тільки вартісь кусається - 2 000 грн/м.куб

верес 26.11.2013 14:14

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...] це більше схоже на бізнес проект. Так що нам це не грозить!

Добавлено через 42 минуты
Цитата:

Сообщение от Микола Ів. (Сообщение 44371)
Для прикладу сайти:[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

а за це дякую, цікаво, правда наскільки реально це повторити в домашніх умовах. Хоча камера така є, та чи варто, тому, що нерідко виходить не те чого прагнули - з побаченого то всетаки призначення такоїї деревини для внутрішнього використання, для приміщень. гігроскопічність таки присутня, а повідомлення про значне її зниження і разом з тим рекомендації захисту від вологи при зберіганні якесь протиріччя, з своєї практики скажу таке. маю вакуумну сушкамеру, так от при висушуванні мимо волі був процес "їхньої" термообробки, так як еффект водовіддачі деревини зростає зі збільшенням температури нагрівання, пробував гріти дуб до 125*, отримував те ж,що вони рекламують; колір, твердість, але сердцевинні дошки нерідко розщеплюються при есплуатаціїї або ще в процесі роботи в напрямку волокон, саморізи вкручуються важче, інструмент затуплюється, але то мабуть скоріш не від твердості, а від утворення певних окислів чи солів, адже в деревені немало дубильних речовин, після такого сушіння дуб стає кригкішим, стружки немає, вона більше схожа на тирсу. зате колір приємний.
П.С. сушив при таких параметрах температура 125*, тиск до 2 атм, нагрівання 24 год (два три рази), середовище перегрітий водяний пар. да і про склеювання, дійсно гірше.

Микола Ів. 26.11.2013 14:22

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 44372)
наскільки реально це повторити в домашніх умовах. Хоча камера така є, та чи варто, тому, що нерідко виходить не те чого прагнули

Передивіться всі лайки в моємому повідомленні вище. Там складна технологія з обов'яковою подачею пару, щоб не горіла деревина, і орошенням водою в кінці до вологості 7-8%, щоб деревина не розколювалась при обробці.
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 44372)
то всетаки призначення такоїї деревини для внутрішнього використання, для приміщень.

Думаю навпаки. Виробники обладнання запевняють:
Цитата:

Результаты испытаний термомодифицированной древесины:

1. Предел прочности на изгиб уменьшился на 4%.

2. Прочностные характеристики при испытаниях на растяжение, местное смятие поперек волокн и складывание вдоль волокн снизились на 23-51%.

3. Предел прочности на сжатие повысился на 18%.

4. Набирает воду в 3-4 раза меньше.

5. Набухает и увеличивается в 6-10 раз меньше.

6. При длительном воздействии воды сохраняет влажность до 10%, изменяет свой размер в 3-4 раза меньше.

7. Не гниет и не теряет свой внешний вид (без дополнительной обработки антисептиками).
Для нас, бджолярів, особливо привабливі пункти 5, 6, 7.

верес 16.02.2014 10:06

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
питання вологості деревини, а також її властивості, таки мають немале значення при використанні її для виготовлення вуликів та їх комплектуючих, тому періодично з"являються на форумі, щоб не повторюватися в відповідях, для цікавих пропоную альбом на моєму профілі, на деякі питання там можна знайти відповіді.

Димас 10.01.2015 21:40

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Снова зима, снег, туман, влажность, и сырая доска... Что делать? Летом лежала доска 25 на жаре (3 месяца) , я уверен, что она была сухая. Сейчас доска набрала влагу на улице, хотя накрыта шифером. Надо делать ульи. Режу на заготовки около 2-х м (по размерам) и заношу в котельню (там +18), стоят там сутки-двое, потом делаю ульи. Ульи делаю в гараже, которой отапливается только во время работы. Вопрос: правильно ли это? Не делать и ждать весны? Так тогда времени не хватит. А на доске местами аж ворс подымается...:(

Anatolij 10.01.2015 22:04

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
,У меня сохнет в пустой соседской хате и проблем нету. Есть еще один метод хорошо просушить доску - в собственной спальне. Плюс - запах, минус - возмущение жены.

Voha 10.01.2015 22:37

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 75218)
Сейчас доска набрала влагу на улице

Что значит набрала влагу , влажная на поверхности , или и внутри , а опилки когда в руку берешь какие сухие или влажные

Владимир Татомир 10.01.2015 22:43

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 75218)
Снова зима, снег, туман, влажность, и сырая доска... Что делать? Летом лежала доска 25 на жаре (3 месяца) , я уверен, что она была сухая. Сейчас доска набрала влагу на улице, хотя накрыта шифером. Надо делать ульи. Режу на заготовки около 2-х м (по размерам) и заношу в котельню (там +18), стоят там сутки-двое, потом делаю ульи. Ульи делаю в гараже, которой отапливается только во время работы. Вопрос: правильно ли это? Не делать и ждать весны? Так тогда времени не хватит. А на доске местами аж ворс подымается...

Для столярки используют доску 8-10 процентов,для изготовления ульев достаточно 15-17,так как при зксплуатации корпуса наберут влагу от пчел.Вам можно сделать черновую обработку доски и некоторое время дать заготовкам выстоятся в отапливаемом помещении и потом запустить их в работу.

Александр Влад. 10.01.2015 22:53

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от владимир татомир (Сообщение 75238)
.Вам можно сделать черновую обработку доски и некоторое время дать заготовкам выстоятся в отапливаемом помещении и потом запустить их в работу.

У меня сохнет на чердаке,пару досок взял в работу по мелочи, вроде сухая.А заготовки в пропелер не покрутит,пока в заготовках досыхать будет.

Владимир Татомир 10.01.2015 23:01

Re: Степень влажности и сушка древесины
 
Цитата:

Сообщение от Александр Влад. (Сообщение 75240)
У меня сохнет на чердаке,пару досок взял в работу по мелочи, вроде сухая.А заготовки в пропелер не покрутит,пока в заготовках досыхать будет.

Три месяца лета,делают свое дело,тем более 25 мм доска.


Текущее время: 12:18. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot