Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Медогонки (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Медогонка своими руками. (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1453)

mixa 27.10.2013 20:35

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 42369)
На моей точно такой же редуктор. Где бы купить такой же а то у меня большая шестерня лопнула, склепал , но это не то что надо.

А почему бы не отказаться от редуктора в пользу ременной передачи-я переделал и не жалею. (ИМХО)
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

пвм 27.10.2013 22:30

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от Serioga (Сообщение 42338)
Вчера такую же купил за 200,0 грн., ржавчина есть немного на стенках, дно целое. А где год выпуска на ней набит? Кто-нибудь уже пробовал покрывать пищевой эмалью? В розницу нашел [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...], но еще не связывался.

В одессе нашел минимальная фасовка-5кг. Цена примерно 45гр кг. Пуревозчики вроде любые. Нужна кооперация 2-3 человек т.к. 5кг для одного много.

Serioga 28.10.2013 00:28

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от пвм (Сообщение 42507)
В одессе нашел минимальная фасовка-5кг. Цена примерно 45гр кг. Пуревозчики вроде любые. Нужна кооперация 2-3 человек т.к. 5кг для одного много.

Готов поучавствовать в складчине. Думаю и 5 человек собрать будет не проблема. Давайте только уточним особенности нанесения этой эмали, получится ли качественно выполнить покраску в домашних условиях.

Serioga 28.10.2013 16:00

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от пвм (Сообщение 42507)
В одессе нашел минимальная фасовка-5кг.

То, что я нашел (в предыдущем сообщении) минимальное количество 18 кг, так что 5 кг это очень даже не плохо. Почитал немного об этой эмали, проблем с нанесением в домашних условиях быть не должно. Желательно покрасить за полтора месяца до эксплуатации. Если Вы возьмете на себя организацию совместной покупки, думаю будет справедливо со стороны остальных участников взять на себя почтовые расходы и по 20,0 грн. с каждого Вам "за суету". Мне будет достаточно 1-го кг, но если будет проблема с желающими, возьму больше.

Дет Котэ 28.10.2013 16:25

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от пвм (Сообщение 42507)
В одессе нашел минимальная фасовка-5кг. Цена примерно 45гр кг. Пуревозчики вроде любые. Нужна кооперация 2-3 человек т.к. 5кг для одного много.

А где именно нашли?
Подключусь к кооперации. Но возьму 5кг. :)

пвм 28.10.2013 21:03

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от Дет Котэ (Сообщение 42525)
А где именно нашли?
Подключусь к кооперации. Но возьму 5кг. :)

Не могу вставлять адрес ЧП=лимар групп=. Одесса пр. Адмиральский 7. Т 0487149048 моб. 0682524403 контактное лицо-Владимир. Нужен еще 1-2человека. Я возьму 1.5-2 кг.

Добавлено через 2 минуты
Нас уже двое -я и серега.

Serioga 28.10.2013 21:11

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от пвм (Сообщение 42537)
Не могу вставлять адрес ЧП=лимар групп=. Одесса пр. Адмиральский 7. Т 0487149048 моб. 0682524403 контактное лицо-Владимир. Нужен еще 1-2человека. Я возьму 1.5-2 кг.

А Вы уже созванивались? Если я правильно понял Вы об [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...], но в таком случае минимальный заказ 50 кг.:(

пвм 28.10.2013 23:43

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от Serioga (Сообщение 42540)
А Вы уже созванивались? Если я правильно понял Вы об [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...], но в таком случае минимальный заказ 50 кг.:(

Разговаривал с Владимиром.Он сказал -минимальная тара-5кг и цена около 45гр(не помнит по памяти). Цена 31гр начиная с 50 кг. Я переспрашивал уточнял. Позвоните и Вы контроль не помешает(ИМХО)(ИМХО)

Serioga 29.10.2013 08:31

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от пвм (Сообщение 42561)
Разговаривал с Владимиром.Он сказал -минимальная тара-5кг и цена около 45гр(не помнит по памяти). Цена 31гр начиная с 50 кг. Я переспрашивал уточнял. Позвоните и Вы контроль не помешает(ИМХО)(ИМХО)

В таком случае осталось дождаться 1-2 компаньонов.

пвм 29.10.2013 08:51

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от Serioga (Сообщение 42569)
В таком случае осталось дождаться 1-2 компаньонов.

ждем:beer:

віталий 31.10.2013 21:35

Re: Медогонка своими руками.
 
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Andruhan 02.11.2013 00:13

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от vetalyon (Сообщение 42414)
Чи можливо на таку медогонку поставити електродвигун?

Ставил Киевоблпчелопромовский 90Вт-ный, даже без установки верхнего подшипника подсолнух откачал но с подшипником моторчику легче. Рассверлил отверстие в шкиве с какой-то стиралки(может с Риги, меньшегего диаметра, чем идёт в комплекте, нашёл в хозяйстве), под вал ротора и просверлил отверстие в шине, под сам моторчик. Да, ремень со-стиралки тож поставил. Работы на пол-часа, а экономия сил и времени... :ok:

vetalyon 02.11.2013 03:30

Re: Медогонка своими руками.
 
:appl:Если можно фотографии поподробней, пожалуйста.:ah:

Voblin_UA 07.11.2013 11:17

Re: Медогонка своими руками.
 
Вложений: 2
Нашёл интересный вариант переделки старой хордиальной медогонки в радиальную с электроприводом. Что нравится - вижу конструктивно заложенную возможность центровки/балансировки, да и сама конструкция очень технологична, возможно повторение "на коленке" при наличии сварки, болгарки, электродрели и плашки с метчиком. Вроде бы всё, грубо говоря...
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Сейчас ищу б/у медогонку подешевле для аналогичной переделки.

Во вложениии подборка всяко-разных изображений и идей радиальных медогонок с горизонтальным, вертикальным валом вращения, многорамочной загрузкой и т.п., собранная по форумам и инету. Может быть кому-то полезной.

Мне лично ещё понравилась вот эта идея:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Не помню, с какого форума подобрал. Закреплена на стене :ok: На 4 рамки (на фото установлены только две). Места не занимает вообще. Для небольшой любительской пасеки - просто песня! :appl:

haphap 12.11.2013 15:22

Re: Медогонка своими руками.
 
Добрий день форумчани. Актуальна тема по медогонці стала і для мене. Цього року навесні збільшив кількість сімей, і появилась кількість медових рамок, яких вже потрібно було викачувати за допомогою медогонки. Забрав в кума стару медогонку оцинковану 60-х років 2-х рамочну його діда. Медогонка в жахливому стані: бочка вся ржава, касети поламані, погнуті.Почав взнавати яким чином її реанівувати, і саме головне це ціна реанімації.Знайшов кантору, яка би змогла покрасити бочку емалью, тіпа "харчовою", але ціна вийде +- 700 грн + часу їм треба 2 тижні.А в мене вже мід в рамках запечатаний повністю і дуже хочеться побалувати своїх медом з власної пасіки(перший мід мід всетаки). Положив рамки в переносні ящики я поїхав до свого друга, який має пасіку і медогонку щоб відкачати мед.Медогонка в друга 4-х рамочна з поворотними касетами, бочка з алюмінія.Так сталося, що коли ми закінчили качати мед, мене срочно викликали на роботу.Забравши весь викачаний мед, закриши краник на медогонці і перехиливши її(для того щоб мед постікав зі стінок) я поїхав на роботу.Пасіка знаходиться в 25 км від моєї роботи і місця проживання. Одним словом вернувся я на другий день до друга, в медогонці назбиралося десь +- 0,5 л меду. Попробувавши ложкою мед який цілу ніч простояв в медогонці, я був в шоці: він відрізнявся по смаку від вчорашнього який я їв дома.
Я зробив для себе основний висновок: Все середовище, в якому перебуває мед має бути або нержавійка, або стікло, або дерево.(ще говорят що підходить емальований посуд, но я не пробував).
Короче зайнявся я пошуком медогонки, питання чи реанімовувати стару з оцинковки відпало зразу.Медогонку я хочу мін.4-х рамочну, обов"язково з поворотними касетами.Вибір медогонок в нас великий, але потрібно знайти середину ціна-якість.Почитав в інтернеті відгуки, поїздив по магазинах, щоб побачити в живу, я був сильно розчарований.ХОРОША МЕДОГОНКА коштує ХОРОШИХ грошей. Може хтось мені з форумчан пояснить: Чого в медогонках заводських кран зроблений не в самій нижній точці медогонки???Невже так приємно "ниряти" в медогонку з ложкою і вибирати остатки меду??. Короче саме більше мені сподобалась 6-ти раможна медогонка Грановского, але ціна на неї... мені не по карману.Я планую розширяти пасіку, і така медогонка мені би була в сам раз.Описувати її характеристики я не буду, я думаю що простіше Вам глянути її опис в "гугле".
А тепер саме те до чого я це все писав. Рішив я робити сам медогонку Грановского. Виміняв бартером 5 л різнотрав"я на лист харчової нерж. 1мХ2мХ1мм. Його планую дати на дно і кришки зверху. Так, як діметер циліндра потрібен 80 см то цей лист не підходить, проста формула по геометрії нам говорить що лист повинен бути 2,5м. Купив лист 1,25мХ2,5мХ1мм за 700 грн. Зразу на місці мені його рубанули на гільятині на 0,77мХ2,5м і лишилася полоска 0,48мХ2,5м. Полоса 0,77 це буде на циліндр, тобто висоту бочки я планую робити 0,75м, а лишні 2 см лишив на всякий випадок на запас.
В цій темі буду виложувати процес витовлення медогонки і надіюся на Ваші зауваження і пропозиції.
Зробили мені цилінд, ось фото [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...] , як видно якраз тих 2см спасли і з них зробили верхній борт. Ось фото самого циліндра [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]. На днях планую зробити конусне дно, висота конуса буде +-15 см(як вийде), в якому буде площина з краю розміром 5смХ5см тіпа сама нижня точка, і приваримо знизу кусок нерж.труби з різьбою.Кран я вже купив, він також з нержавійки. Дальше буду докупляти деталі по мірі поступлення коштів :( .Надіюся до початку сезона 2014 все буде готове:) . Циліндр получився розміром по висоті 75см і діметр 79,6 См.

Дет Котэ 12.11.2013 15:40

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от haphap (Сообщение 43410)
Попробувавши ложкою мед який цілу ніч простояв в медогонці, я був в шоці: він відрізнявся по смаку від вчорашнього який я їв дома.

Мед, в своем составе, имеет много летучих соединений. При содержании меда в открытой емкости эти вещества улетучиваются. При этом вкусовые качества меда и запах снижаются...

haphap 12.11.2013 15:56

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от Дет Котэ (Сообщение 43411)
Мед, в своем составе, имеет много летучих соединений. При содержании меда в открытой емкости эти вещества улетучиваются. При этом вкусовые качества меда и запах снижаются...

То получається медогонку треба обов"язково робити закриту? Я маю наувазі щоб зверху закривалася кришка і не було доступа (вільного) повітря, я так зрозумів??

Дет Котэ 12.11.2013 16:10

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от haphap (Сообщение 43413)
То получається медогонку треба обов"язково робити закриту? Я маю наувазі щоб зверху закривалася кришка і не було доступа (вільного) повітря, я так зрозумів??

Не обязательно. Просто не стоит оставлять в ней мед на долго.

Andruhan 12.11.2013 20:17

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от haphap (Сообщение 43410)
Надіюся до початку сезона 2014 все буде готове

Эх, жаль, что только одну делаете, я-бы и себе такую прикупил. :ok:

valmir 26.11.2013 22:47

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от haphap (Сообщение 43410)
В цій темі буду виложувати процес витовлення медогонки і надіюся на Ваші зауваження і пропозиції.
Кран я вже купив, він також з нержавійки. Дальше буду докупляти деталі по мірі поступлення коштів :( .Надіюся до початку сезона 2014 все буде готове:) . Циліндр получився розміром по висоті 75см і діметр 79,6 См.

Как обстоят дела с изготовлением. Интерес очень большой. Гдето глубоко и у меня сидит навязчивая мысль такую-же изготовить. Может и решусь глядя на вас.

haphap 27.11.2013 11:26

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от valmir (Сообщение 44415)
Как обстоят дела с изготовлением. Интерес очень большой. Гдето глубоко и у меня сидит навязчивая мысль такую-же изготовить. Может и решусь глядя на вас.

Процес помаленько іде. Були куплені підшибники (закриті сферичні) [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...] з внут.діаметром 20мм + 20 круг нержав., 10 мм круги для внутрішнього каркасу + полоса 30ммХ3мм.Ше треба оприділитися з розмірами профільної труби на ножки і зовнішній каркас на циліндр. Зробив зовнішній каркас (тіпа ребра жорсткості ) з полоси,до якої будуть приварюватися ножки з профільної труби, то тепер треба переробляти на профільну трубу так як вона краще тримає рівний діметер кола. Медогонку доробляю неспіша, так як часу ше багато.Краще добре обдумати кожний крок, чим пізніше переробляти(ИМХО). І ще один немаловажний нюанс, зимою в сварщика менше роботи і робить він якісніше так як має менше заказів і більше часу і не спішить "як голий в баню". Ше думаю над внутрішньою частиною медогонки, тобто якої форми її краще зробити: шестигранник чи коло. В кола є один великий плюс, то шо потім легше буде переробити під радіальну.Так шо процес іде.:)

Andruhan 30.11.2013 19:49

Re: Медогонка своими руками.
 
Вложений: 3
Цитата:

Сообщение от vetalyon (Сообщение 42808)
Если можно фотографии поподробней, пожалуйста.

Вот поставил привод, как стоял.

МЭД 30.11.2013 21:48

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от Andruhan (Сообщение 44699)
Вот поставил привод, как стоял.

Такая медогонка как у меня. Мне в свое время подарили в убитийшем ржавом состоянии .Отреставрировал ,в нуири белоснежная Но пока без эл привода.Качаю бицаки ,а там посмотрим!

Andruhan 01.12.2013 20:12

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от haphap (Сообщение 43410)
Так, як діметер циліндра потрібен 80 см то цей лист не підходить, проста формула по геометрії нам говорить що лист повинен бути 2,5м. Купив лист 1,25мХ2,5мХ1мм за 700 грн. Зразу на місці мені його рубанули на гільятині на 0,77мХ2,5м і лишилася полоска 0,48мХ2,5м. Полоса 0,77 це буде на циліндр, тобто висоту бочки я планую робити 0,75м, а лишні 2 см лишив на всякий випадок на запас.

Глядя на Ваш цилиндр и сравнивая со-своей 6-и рамочной, думаю, что у Вас получится медогонка хоть и тяжелее но не будет ощущения "хлипкости", присущему баку моей(за ротор не говорю, там полный порядок, а кассеты- вообще, бомба). Кстати, Мелиса 93 кажись продаёт кассеты в запчасти, возьмите- не пожалеете, спрашивал людей, что пользуют- очень нравятся.

valmir 02.12.2013 00:53

Re: Медогонка своими руками.
 
А фото и размеры кассет от Мелиссы какбы посмотреть:beer:

haphap 02.12.2013 01:41

Re: Медогонка своими руками.
 
Andruhan, а як Ви плануєте робити механізм самоповоротних касет?? Я маю на увазі які пружини, систему їх кріплень. Касету від Меліси треба трошки доробити, приварити кручки на кріплення пружини. Я десь читав(не памятаю де точно) що в касетах від Меліси економія на нержавійці на боках(де вуха кріплення до медогонки), тобто не спрошний кусок листа і це трохи мішає витягувати та запихати рамки, це правда? Скажіть будь-ласка яка товщина листа на Вашій медогонці.

Andruhan 02.12.2013 12:42

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от haphap (Сообщение 44814)
Andruhan, а як Ви плануєте робити механізм самоповоротних касет??

Самоповоротных- нет, а синхронноповоротных- может быть. У коллеги Немолодой, [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...] видно, а [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...] описано, как с поворотной сделать синхронноповоротную. Ротор у меня уже вот [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Цитата:

Сообщение от valmir (Сообщение 44810)
А фото и размеры кассет от Мелиссы какбы посмотреть

Фото по ссылке выше, а размеры чуть позже :beer:

Немолодий 02.12.2013 18:19

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от haphap (Сообщение 44454)
Зробив зовнішній каркас (тіпа ребра жорсткості ) з полоси,до якої будуть приварюватися ножки з профільної труби, то тепер треба переробляти на профільну трубу так як вона краще тримає рівний діметер кола.

Вважаю зробленого достатнім. Жорсткості бакові (правильності діаметра) надасть прикріплена згодом поверх бака вгорі траверса-шина 60х10, до якої буде кріпитися верхня опора ротора. Ножки не варто приварювати до полоси-краще зробити кріплення на болтах.(ИМХО)

Andruhan 02.12.2013 20:43

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от haphap (Сообщение 44814)
Я десь читав(не памятаю де точно) що в касетах від Меліси економія на нержавійці на боках(де вуха кріплення до медогонки), тобто не спрошний кусок листа і це трохи мішає витягувати та запихати рамки, це правда?

Да, экономят, полоска не сплошная, но рамки пробовал вставлять- нормально входят, а самое главное есть выемка для пальцев и размер по- высоте такой, что гофмановские разделители не упираются в кассету. Это не реклама, но медогонку от Мелисы 93 купил именно из-за конструкции их кассет.
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 44846)
Ножки не варто приварювати до полоси-краще зробити кріплення на болтах.

Согласен, надо будет и мне что-то придумать, съёмное.

haphap 03.12.2013 11:15

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 44846)
Жорсткості бакові (правильності діаметра) надасть прикріплена згодом поверх бака вгорі траверса-шина 60х10

Скажіть а де можна її купити(я маю наувазі з нержавійки)? Самий оптимальний варіант шо я найшов то профільна труба НЖ 60Х30Х1,5. Чи зробити з полоси 50Х6 чи 60Х5??:beer:

gvf 03.12.2013 12:44

Re: Медогонка своими руками.
 
haphap, а навiщо траверсу робить з нержавiйки? Заводськi мають зверху обод та траверсу з чорного металу, пофарбованi.

haphap 03.12.2013 13:35

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от gvf (Сообщение 44883)
haphap, а навiщо траверсу робить з нержавiйки? Заводськi мають зверху обод та траверсу з чорного металу, пофарбованi.

Я рішив все робити з нержавійки, навіть ножки. Єдине шо лишеться не НЖ це підшипники,обойма підшипників, шків та мотор. І ще думаю одну частину кришки зробити з ортстікла, друга буде з нержавйки:) Болти доречі з НЖ тоже :)

Добавлено через 19 минут
Немолодой, класно Ви придумали механізм синхронноповоротных касет, одне питання: Де стоїть пружина яка ставить касети в напрямку до центра, чи у вас якийсь інакший механізм?? Я думав зробити їх за допомою пружин, які прикріпленні до касети внизу та до центрального валу шось тіпа як на фото [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...] а Вашу версію тепер обдумуваю. Якщо можна виставіть фото поворотного механізму зблизька:beer:

віталий 03.12.2013 21:07

Re: Медогонка своими руками.
 
Може кому буде цікаво відео як виготовляють медогонки в Україні:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Немолодий 04.12.2013 08:23

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от haphap (Сообщение 44885)
Немолодой, класно Ви придумали механізм синхронноповоротных касет, одне питання: Де стоїть пружина яка ставить касети в напрямку до центра, чи у вас якийсь інакший механізм??

Це не я придумав. Я виклав фото готової медогонки фірми "Меліса 93". В цій конструкції всі касети повертаються з одного крайнього положення в інше вручну, повернувши лише одну касету. В медогонці ж Грановського, яку Ви хочете зробити, поворотна система забезпечує автоматичне розміщення касет с спокійному стані ротора в радіальному порядку. От цю систему повороту Вам і слід дублювати.
Щодо касет від "Меліси 93", то підтверджую їх надійність. міцність і зручність. А бокове вертикальне ребро я зробив суцільним, вваривши невелику смужку із нержавійки. Тепер зручніше вставляти і виймати рамки: ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]).
Механізм повотору можна подивитись і почитати: [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

верес 04.12.2013 12:36

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 44929)
якийсь інакший механізм??

Є розробка ( в кресленнях) приводу синхронного інерційного повороту касет за допомогою каната (троса), характерна особливість цієї системи ще й в тому, що дзволяє швидко перенастраювати медогонку з хордіального типу в радіальний, простим витягуванням касет., без будь яких інструментів,

Немолодий 04.12.2013 17:06

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 44944)
Є розробка ( в кресленнях) приводу синхронного інерційного повороту касет за допомогою каната (троса), характерна особливість цієї системи ще й в тому, що дзволяє швидко перенастраювати медогонку з хордіального типу в радіальний, простим витягуванням касет., без будь яких інструментів,

Це буде особливо цікаво Andruhanu.

haphap 04.12.2013 18:48

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 44944)
Є розробка ( в кресленнях) приводу синхронного інерційного повороту касет за допомогою каната (троса), характерна особливість цієї системи ще й в тому, що дзволяє швидко перенастраювати медогонку з хордіального типу в радіальний, простим витягуванням касет., без будь яких інструментів,

Мене зацікавило :confused: Якщо можна подробніше :beer:

Andruhan 05.12.2013 11:07

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 44962)
Це буде особливо цікаво Andruhanu.

Да-да, вижу и не только мне!

верес 05.12.2013 19:18

Re: Медогонка своими руками.
 
попробую розповісти словами, розробляв такий варіант для себе,але скажу наперед до виготовлення черга не дійшла, бо змінив свою думку про медогонки з горизонтальною віссю обертання, в зв"язку з переходом на один стандарт рамок (піврамка), і над конструкцією такої горизонтальної медогонки працюю зараз.
А креслення хордіально-радіальної на 8 рамок/56 піврамок, з діаметром бака 106 см, з ротором консольного типу є, правда не в такому вигляді що би можна було їх виставляти на огляд.
Тому на словах це має такий вигляд;
-ротор має 8 променів (від кількості касет),з вертикальними стійками, всі вони зв"язані нижнім та верхним обручем.
-в кожний промінь вварюється втулочка в яку вставляється шківок на осі,
- всі шківки зв"язуються між собою канатом, який обгортає кожний шківок одним витком,і обов"язково,зажимом фіксується на кожному шківку, тобто утворюється нерозривний зв"язок між всіма шківками, тепер, якщо повертати один - то через канат всі решта будуть повертатися синхронно з ним, ось і вся схема синхронного повороту.
- до кожного шківка прикріплено ричаг, який під дією пружини повертає іх в віхідне положення.(займають положення паралельно променю).
- швидко знімні касети це теж просто.- обертаються на вісі -стержень 5-6мм, нижнім кінцем вставляється в осьовий отвір в шківкові, верхній кінець має муфточку (потовщення- циліндрик) яка вставляється в розрізаний кронштейн (подібний до замочної накладки під ключ), для того щоб вийняти касету, достатньо припідняти її вверх так, щоб муфточка вийшла з кронштейна, а стержень вже через розріз в ньому, нахилом до центра медогонки виводиться з кронштейна, і касета вже вільна.
в нижній частині касети є два штирьки, (як на ключеві до болгарки), які входять в відповідні отвори в шківкові, це забеспечує жорсткий зв"язок між касетою та шківком а отже і їх синхроне повертання.
написав, а тепер думаю, чи буде це зрозуміло для Вас, мені здається просто бо воно існує в моїй уяві.
Якщо зацікавило але буде незрозуміло, то пишіть, намалюю схемку.

Немолодий 06.12.2013 19:37

Re: Медогонка своими руками.
 
Вложений: 1
haphap
А не заинтересует ли Вас вот такая медогонка на 12 рам (230 мм). При желании её можно сделать и для рам на 300 мм? Могу подсказать координаты её конструктора для консультаций. Человек сделал сам, пользуется 2 года и беспредельно доволен.


Текущее время: 01:05. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot