Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Ульи (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Изготовление альпийского улья (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=3812)

Владимир Татомир 11.02.2019 08:02

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от ГАІ (Сообщение 256368)
А нам показать?

Да внутрь мы не лазили, зачем девкам холод нагонять и тревожить их. Посмотрели местность, хорошая вокруг.Балка с лесом, ранние пыльценосы есть.Ульи снегом занесены, это от ветров и мороза защита, хотя снег уже отходит, тепло от ульев видимо идет и воздух между снегом и ульем гуляет.Снег на пару сантиметров отступил.Такие вот дела.

МедАль 11.03.2019 07:22

Re: Изготовление альпийского улья
 
Вчора, 10 березня, на пасіці був перший весняний обліт. В нашій місцевості очисний обліт зазвичай і буває між 8-м і 12-м березня. Раніше старались виставляти вулики саме в ці дні. Тепер звикли зимувати на волі, й результат навіть кращий.
Був вихідний, і я вирішив зняти ролика, але не з пасіки, а з майстерні. Саме тут виготовляю замовлення колег на альпійські вулики. Мій приятель Віталій Ружицький (на Ютубі цікавий канал "Стасова пасіка") якось обізвав мою майстерню вуликовою фабрикою.
Ділюсь думками з приводу організації справи, висловлюю припущення - а кому ж передати "Контрольний пакет акцій" своєї "вуликової фабрики?"
Мабуть і в нашому товаристві на форумі знайдуться майстровиті хлопці?..

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Димас 11.03.2019 11:04

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от МедАль (Сообщение 258699)
Ділюсь думками з приводу організації справи, висловлюю припущення - а кому ж передати "Контрольний пакет акцій" своєї "вуликової фабрики?"

Олексій Володимирович, у Вас гарна майстерня і бухгалтерія сподобалась:ok: Якщо виготовлення вуликів - це Ваше хоббі, то робіть їх невеликими об'ємами, коли є час і для задоволення. Гарного Вам здоров'я!

МедАль 11.03.2019 21:07

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 258709)
Якщо виготовлення вуликів - це Ваше хоббі, то робіть їх невеликими об'ємами, коли є час і для задоволення. Гарного Вам здоров'я!

Щиро Вам дякую на добрім слові. А щодо замовлень - то треба ж колись навчитись вимовляти слово "Ні". Тільки сумніваюсь, що це вдасться.

Димас 11.03.2019 21:23

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от МедАль (Сообщение 258755)
Щиро Вам дякую на добрім слові. А щодо замовлень - то треба ж колись навчитись вимовляти слово "Ні". Тільки сумніваюсь, що це вдасться.

Можна припинити приймати всі замовлення . Потім просто виготовити десять вуликів, не поспішаючи, з великими перекурами на каву. Коли все готово, тоді можна й покупця шукати. (ИМХО) Лише робота без поспіху і нервів може приносити задоволення, а не перетворюватись на каторгу чи "заробітчанство", як Ви сказали.

novichok 11.03.2019 21:56

Re: Изготовление альпийского улья
 
Олексiю Володимировичу, у Вас же нещодавно гостював виробник вуликiв I для нього це не хобi а заробiток - Володимир Татомир. Не схотiв?

МедАль 12.03.2019 07:38

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от novichok (Сообщение 258765)
Олексiю Володимировичу, у Вас же нещодавно гостював виробник вуликiв I для нього це не хобi а заробiток - Володимир Татомир. Не схотiв?

Це дуже делікатне питання. Я настільки сповнений поваги до свого друга Володі Татомира, що навіть і подумки не хочу йому щось нав"язувати. Бачите, виготовлення нового виду продукції - не така проста справа, як може здаватись. Потрібне деяке нове обладнання, нові приспособи, нова оснастка, нові підходи до виробництва. Це, образно кажучи, мова про ту бабу, яка не мала клопотів і купила порося. Чи потрібне оте "порося" В.В? Тут слово за Володимиром Васильовичем: як він скаже - так тому й бути.
Шкода тільки, що він поки що не сповнений ніжними почуттями до альпійських вуликів...
Але, як співають "Любовь нечаянно нагрянет..."

novichok 12.03.2019 07:52

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от МедАль (Сообщение 258794)
Це дуже делікатне питання. Я настільки сповнений поваги до свого друга Володі Татомира, що навіть і подумки не хочу йому щось нав"язувати. Бачите, виготовлення нового виду продукції - не така проста справа, як може здаватись. Потрібне деяке нове обладнання, нові приспособи, нова оснастка, нові підходи до виробництва. Це, образно кажучи, мова про ту бабу, яка не мала клопотів і купила порося. Чи потрібне оте "порося" В.В? Тут слово за Володимиром Васильовичем: як він скаже - так тому й бути.
Шкода тільки, що він поки що не сповнений ніжними почуттями до альпійських вуликів...
Але, як співають "Любовь нечаянно нагрянет..."

Ну не знаю... Я хоч I не настiльки досвiчений, як Ви, тим бiльш не виробничник, як Володя Татомир, але менi вулики здалися трошки простiшими у виготовленнi, нiж звичайнi. Iх навiть клеiти не треба.
Але ж якщо не спитати, то як узнати? Хоча, форум вiн читае, то мабуть щось скаже:)

Берендей 12.03.2019 09:07

Re: Изготовление альпийского улья
 
Да все там нормально, ничего страшного там нет, просто на сколько я понял ситуацию была задержка по материалам соотвецтвенно и сдвинулись сроки изготовления ульев. Теперь материалы полученны и идет работа ускоренным темпом, соотвецтвенно работа уже не столько в кайф сколько в напряг.А тут еще и сезон работы с пчелками начинаеться которому нужно уделять время, да и среди клиентов 100% есть паникеры которые через день названивают с вопросами когда будут улья. Так что все это просто временные трудности.

МедАль 12.03.2019 09:34

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от novichok (Сообщение 258796)
Ну не знаю... Я хоч I не настiльки досвiчений, як Ви, тим бiльш не виробничник, як Володя Татомир, але менi вулики здалися трошки простiшими у виготовленнi, нiж звичайнi. Iх навiть клеiти не треба.
Але ж якщо не спитати, то як узнати? Хоча, форум вiн читае, то мабуть щось скаже:)

От відразу й видно, що Ви в столярці не дуже досвідчені, бо насправді альпійський вулик у виготовленні набагато складніший ніж дадан, лежак чи рут. Про "рогатий" нічого не скажу, бо ніколи не робив.
Складність в тому, що альпієць надзвичайно строгий до стандартів, геометрії та розмірів. До того ж, в цьому вулику чимало окремих деталей.
Отже, у виготовленні між першим і сотим вуликом не може бути розбіжностей в розмірах навіть на міліметр.

Цитата:

Сообщение от Берендей (Сообщение 258806)
Да все там нормально, ничего страшного там нет, просто на сколько я понял ситуацию была задержка по материалам соотвецтвенно и сдвинулись сроки изготовления ульев. Теперь материалы полученны и идет работа ускоренным темпом, соотвецтвенно работа уже не столько в кайф сколько в напряг.А тут еще и сезон работы с пчелками начинаеться которому нужно уделять время, да и среди клиентов 100% есть паникеры которые через день названивают с вопросами когда будут улья. Так что все это просто временные трудности.

Оце точно підмічено. Серед замовників чимало новачків, зовсім незнайомих хлопців, які полюбляють надзвонювати та повідомляти, що вони не сумніваються в чесності і порядності виробника вуликів. А після того, як отримають посилку, знову надзвонюють та висловлюють свої позитивні емоції щодо якості виробу.
Отже, впровадження і розповсюдження альпійських вуликів загалом - діло хороше й позитивне, а кожен конкретний випадок, як бачимо, дійсно має свої особливості.

novichok 12.03.2019 13:01

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от МедАль (Сообщение 258808)
От відразу й видно, що Ви в столярці не дуже досвідчені, бо насправді альпійський вулик у виготовленні набагато складніший ніж дадан, лежак чи рут. Про "рогатий" нічого не скажу, бо ніколи не робив.
Складність в тому, що альпієць надзвичайно строгий до стандартів, геометрії та розмірів. До того ж, в цьому вулику чимало окремих деталей.
Отже, у виготовленні між першим і сотим вуликом не може бути розбіжностей в розмірах навіть на міліметр.

Не сперечатимусь щодо досвiду, бо так воно i е, а от щодо вимогливостi - криво зробиш - I там буде щiлина I тут буде щiлина, хоч рут, хоч альпiець. Розмiри I там I там треба витримувати. Корпуси абсолютно однаково робляться, а за рахунок менших розмiрiв менi, наприклад, з ними простiше. Окремi деталi - це у вашому варiантi пiддашника, дна. У мене там фанера, обв'язка з брускiв - доволi просто, чи може навiть примiтивно. Не знаю, як воно по довговiчностi, але вийшло майже безкоштовно ( у цьому випадку).
Я не прискiпуюсь, просто зробив собi десяток, минулого року чотири заселив, зараз все добре I з бджолами I з вуликами. I менi альпiйцi було простiше виготовляти, нiж бiльшi за розмiрами.

Світлана Зозуля 12.03.2019 20:01

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от МедАль (Сообщение 258808)

Серед замовників чимало новачків, зовсім незнайомих хлопців, які полюбляють надзвонювати та повідомляти, що вони не сумніваються в чесності і порядності виробника вуликів. А після того, як отримають посилку, знову надзвонюють та висловлюють свої позитивні емоції щодо якості виробу.
Отже, впровадження і розповсюдження альпійських вуликів загалом - діло хороше й позитивне, а кожен конкретний випадок, як бачимо, дійсно має свої особливості.


Авжеш!! Це ж дійсно найкращий вулик для бджіл й найзручніший для пасічникування.
А коли людина знаходить для себе щось дійсно цінне,-це щастя!! :ok:;)

seim 13.03.2019 12:09

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от Світлана Зозуля (Сообщение 258876)
Авжеш!! Це ж дійсно найкращий вулик для бджіл й найзручніший для пасічникування.
А коли людина знаходить для себе щось дійсно цінне,-це щастя!! :ok:;)

Вы так и не объяснили в чем его абсолютное превосходство. Это наверное единственный тип улья который подвержен опрокидыванию ветром. Ярослав Муха этот улей веревками как бычка привязывает чтобы не свалился.

novichok 13.03.2019 14:40

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 258958)
Это наверное единственный тип улья который подвержен опрокидыванию ветром. Ярослав Муха этот улей веревками как бычка привязывает чтобы не свалился.

Вы не видели, как лежаки от ветра на подгнивших колышках падают. Все от основания зависит. Если ровное и прочное, то чего он будет падать?

seim 13.03.2019 14:45

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от novichok (Сообщение 258973)
Вы не видели, как лежаки от ветра на подгнивших колышках падают. Все от основания зависит. Если ровное и прочное, то чего он будет падать?

это же причина не в улье а в колышках. Альпийский улей на уровне земли стоит привязанный веревками. Иногда со всех сторон как палатку натягивают. Это и понятно. Основание сечением 30*30 см а высота до 2 метров.

novichok 13.03.2019 15:04

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 258978)
это же причина не в улье а в колышках. Альпийский улей на уровне земли стоит привязанный веревками. Иногда со всех сторон как палатку натягивают. Это и понятно. Основание сечением 30*30 см а высота до 2 метров.

Вот именно, в основании. Высота до 2 м с медом. Сложите шлакоблок или кирпич такой высотой и он не упадет от ветра. Восьмирамочный дадан тоже шириной 30 см а глубиной 50, парусность боковой стороной еще больше. Не падают. А сейчас вообще по 4-5 корпусов, 50 см. Как он может упасть?

seim 13.03.2019 15:25

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

парусность боковой стороной еще больше
такой улей в высоту будет меньше. Чем выше улей тем проще его свалить. Привязывание веревками я видел только альпийских ульев и их аналогов.

novichok 13.03.2019 16:14

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 258990)
такой улей в высоту будет меньше. Чем выше улей тем проще его свалить. Привязывание веревками я видел только альпийских ульев и их аналогов.

Значит, Вам этот улей точно не подойдет. Не парьтесь.

seim 13.03.2019 16:44

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от novichok (Сообщение 258997)
Значит, Вам этот улей точно не подойдет. Не парьтесь.

Таких ульев чтобы мне не подошли нет. Но я до сих пор не понял почему некоторые люди утверждают что данный улей самый лучший как для пчел так и для пчеловодов. Я свои аргументы ранее приводил - в ответ практически ничего не прочитал. Но продолжаю читать что данный улей лучше всех.

МедАль 13.03.2019 16:49

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 258958)
Это наверное единственный тип улья который подвержен опрокидыванию ветром.

Зачем тиражировать самое распространенное заблуждение об устойчивости альпийских ульев? Ярослав Иванович тоже перестраховался, наслышавшись подобной чепухи...
Если прочная подставка и выставлена по уровню - улей никогда не опрокидывается, при любом ветре. Во всяком случае, я подобного не видел у себя за 14 сезонов, и у коллег - тоже.

михалыч1 13.03.2019 18:43

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 258998)
Таких ульев чтобы мне не подошли нет. Но я до сих пор не понял почему некоторые люди утверждают что данный улей самый лучший как для пчел так и для пчеловодов. Я свои аргументы ранее приводил - в ответ практически ничего не прочитал. Но продолжаю читать что данный улей лучше всех.

У меня не много меньше опыта с моими ульями и тоже ещё ни разу не упал при качёвке на прицепе только сдувало крыши а ульи стоя как вкопаные и высота под два метра.Но я не кого не уговариваю их делать и не спорю что они лучше всех,но в бригаде уже посматривают в сторону моего улика а говорили"чаморошные".

Владимир Татомир 13.03.2019 19:15

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от novichok (Сообщение 258796)
Ну не знаю... Я хоч I не настiльки досвiчений, як Ви, тим бiльш не виробничник, як Володя Татомир, але менi вулики здалися трошки простiшими у виготовленнi, нiж звичайнi. Iх навiть клеiти не треба.
Але ж якщо не спитати, то як узнати? Хоча, форум вiн читае, то мабуть щось скаже:)

Стараюсь всегда двигаться от меньшего к большему.Уж если и делать альпийца, то только хорошо.На это нужна подготовка как внутренняя так и станочная, плюс освободить от другой работы человека, обучить его и потом уже работать по проекту изготовления таких ульев.Так же есть много деталировки, это пчелоудалители, днища разных видов и т.д.Те же гребенки, изготовление другого формата рамок.Вопросов больше, чем ответов.По технологии пчеловождения, не пробовал с альпийцем, но считаю ее высоко развитой, и прогрессивной.

Добавлено через 4 минуты
novichok, да, склейка не самое трудное в изготовлении ульев.

serhio70 13.03.2019 19:20

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 259010)
Уж если и делать альпийца, то только хорошо.

Та й планку Медаль задрав:ok:-не кожен допригне. (Володимир Васильович,нiкого особисто на увазi не мав:) )

Вадим Попов 13.03.2019 19:22

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от МедАль (Сообщение 258999)
Зачем тиражировать самое распространенное заблуждение об устойчивости альпийских ульев? Ярослав Иванович тоже перестраховался, наслышавшись подобной чепухи...
Если прочная подставка и выставлена по уровню - улей никогда не опрокидывается, при любом ветре. Во всяком случае, я подобного не видел у себя за 14 сезонов, и у коллег - тоже.

Сьогодні приїхав на роботу, колега кличе, каже "Йди допоможи". Йдемо до його товариша підіймати лежак 22 рам, що стояв на підставці, бо вітром здуло... Я розумію, що весна, вулики з 5-7 рамками, але, все ж таки, масу має нормальну і висота - 0.4м від землі підставка + вулик - здуло так, що впав 2 метри від свого місця на "морду"... От і думай тепер про колони 30*30 і 2м висоти...

Надіслано від мого HUAWEI CUN-U29, використовуючи Tapatalk

novichok 13.03.2019 20:28

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 259010)
склейка не самое трудное в изготовлении ульев

Владимир, имел в виду что даже щиты не надо клеить, минус операция.
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 259010)
Уж если и делать альпийца, то только хорошо

Никто ж не говорит, что надо плохо.
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 259010)
Так же есть много деталировки, это пчелоудалители, днища разных видов и т.д.

Деталировка делается на одну модель и для цеха вполне можно упростить. Что мешает сделать, например, дно аналогично обычному рутовскому но по размерам альпийца. Пчелоудалители хоть и сделал себе, но так и стоят запрополисованные как подкрышники, т. е. это уже опция.
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 259010)
Те же гребенки

Ну, гребенки, наверно, на стороне надо будет покупать, не знаю. Хотя на стационаре, мне кажется, они и не нужны. Впрочем, я вообще пока обхожусь без них, что пчелы не успели сами запрополисовать, перед перевозкой приклеивал сам кусочком прополиса. Но понятно, что на количестве так не пойдет.
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 259010)
изготовление другого формата рамок

Рамки стоит обдумать. Я, снова таки, упрощал - четыре реечки нейлером сбивал. Реечки на ленточной пиле "слайсил", как колбасу или хлеб слайсером. Быстро, экономично и, что очень важно, безопасно. Правда, в этом случае (на продажу) вопрос эстетики (точнее качества станка) важен.
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 259010)
Вопросов больше, чем ответов

Алексей Владимирович, мне кажется, с удовольствием поучаствует в разработке технологии.

вспомнил насчет рамок. Видел альпийцы с рамками обычной конструкции, евро, с боковыми разделителями. т. е. вариантов хватает

ГАІ 13.03.2019 22:12

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 259013)
Я розумію, що весна, вулики з 5-7 рамками,

А якого дурня, таке практикувати з альпійцем, щось не уявляю? В ньому в корпусах завжди рамки з кормом чи розплодом, а пусті рамки підставляти лише на медозбір.

Вадим Попов 13.03.2019 22:19

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от ГАІ (Сообщение 259038)
А якого дурня, таке практикувати з альпійцем, щось не уявляю? В ньому в корпусах завжди рамки з кормом чи розплодом, а пусті рамки підставляти лише на медозбір.

Я про те, що у нас такий вітер буває, що лежаки з 40-ки здуває, а 2-х метрову колону здує як "нє..й дєлать"! Хоч пусту, хоч повну... У людей шифер позривало прибитий, а тут колони...

Надіслано від мого HUAWEI CUN-U29, використовуючи Tapatalk

МедАль 10.04.2019 16:42

Re: Изготовление альпийского улья
 
"Вуликова фабрика" діє!
Два дні в мене гостював друг з Києва - бджоляр і столяр Ігор Підгородецький (до речі, й користувач нашого форуму - також).
Колега приїхав з власної ініціативи, коли почув, що в мене виник деякий напряг з термінами виконанням замовлень на альпійські вулики і спитав, яка потрібна допомога.
Вирішили створити в Києві філію по виготовленню альпійських вуликів Н108 на базі майстерні Ігоря Богдановича Підгородецького.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

МедАль 29.04.2019 12:21

Re: Изготовление альпийского улья
 
Просічно-витяжна сітка 2х8 виробництва харківського заводу імені Фрунзе користується у пасічників великим попитом. Буває, що в сезон вона не кожного дня буває в продажу навіть у фірмовому магазині по вул.Плеханівській в Харкові. Хороша сітка, жодних сумнівів, і підходить для вуликів усіх типів. Є лиш один недолік: сітка виробляється одного типорозміру, й на заводі не хочуть робити якусь кількість сітки по індивідуальному замовленню. Мовляв, турбот і без того достатньо...
Значить, для своїх вуликів сітку будемо різати самотужки. Наприклад, ось так:

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

МедАль 30.04.2019 21:41

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цього ролика розміщую в темі за проханням свого друга, колеги та компаньйона Ігоря Богдановича Підгородецького з Києва (на форумі - Podgarik). Справа в тому, що хлопець на форумі новачок і ще не навчився користуватись деякими функціями...
Отже, пропоную до перегляду ролик колеги:

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

МедАль 25.07.2019 08:47

Re: Изготовление альпийского улья
 
На основі власного практичного досвіду по виготовленню альпійських вуликів - можу відповідально заявити, що вони з кожним роком користуються все більшим попитом. У своїй невеличкій майстерні за неповний календарний рік зробив майже 800 замовлень. Це були і вулики в повному комплекті по 10 корпусів, і окремі комплектуючі, і різні пристосування.
Зараз по закінченню пасічницького сезону, напруження помітно спало, а кілька постійних замовників вже роблять заділ на наступний рік.
Останніми днями займаюсь виготовленням корпусів. Їх поточний тираж - 300 штук. Як для окремої пасіки це серйозна кількість, а як для багатьох замовників - то жалюгідна крапля в морі. Спасибі компаньону з Києва Ігорю Богдановичу Підгородецькому - він частину роботи взяв на себе.
Однак на моїй "Вуликовій фабриці" клопоту вистачає...

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

GOST 25.07.2019 18:28

Re: Изготовление альпийского улья
 
Здравствуйте Алексей Владимирович. Скажите пожалуйста.ВЫ сейчас "раковины" на корпусах, для рук, делаете фрезой на циркулярной пиле? Если да, скиньте пожалуйста направление мне:), хочу такую же купить на циркулярку.

МедАль 25.07.2019 20:22

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от GOST (Сообщение 267815)
Здравствуйте Алексей Владимирович. Скажите пожалуйста.ВЫ сейчас "раковины" на корпусах, для рук, делаете фрезой на циркулярной пиле? Если да, скиньте пожалуйста направление мне:), хочу такую же купить на циркулярку.

Здравствуйте, Евгений Валерьевич. Да, "раковинки" режу на циркулярке. В результате испытаний подобрал оптимальный пильний диск. Это очень тяжелый диск диаметром 230\30, толщина полотна - ширина реза 2,4\3,6 количество зубьев - 56. Такой диск не дает вибраций, что очень ценно, когда прикладываем усилие сбоку.
Очень важно правильно настроить аспирацию, т.к. эта операция чрезвычайно пыльная, особенно на сухой липе.

GOST 05.08.2019 19:58

Re: Изготовление альпийского улья
 
Здравствуйте Алексей Владимирович. Скажите пожалуйста каким клеем сейчас пользуетесь для склейки корпусов?

МедАль 05.08.2019 20:47

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от GOST (Сообщение 268429)
Здравствуйте Алексей Владимирович. Скажите пожалуйста каким клеем сейчас пользуетесь для склейки корпусов?

Здравствуйте. Сейчас использую клей финской фирмы Kiilto. Пришел к выводу, что это лучший клей в числе известных и продаваемых у нас в Украине. Завозится в 15-литровых запломбированных ведрах. Кое-кто продает и на разлив, но...
Клей окончательно сохнет через 7 суток. Но и через 2 часа после склейки разломать можно не по шву, а исключительно "по живому".

GOST 05.08.2019 21:44

Re: Изготовление альпийского улья
 
ПВА-клей класса EN 204 D4 Kestokol D 4400 KIILTO.?

ГАІ 14.08.2019 18:48

Re: Изготовление альпийского улья
 
В кадр на відео потрапляло відро схоже на відро з таким клеєм...
Чекаємо відповіді.:old:

МедАль 14.08.2019 20:57

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от GOST (Сообщение 268438)
ПВА-клей класса EN 204 D4 Kestokol D 4400 KIILTO.?

Да, это тот клей.

Витальсон 05.02.2020 12:45

Re: Изготовление альпийского улья
 
Подскажите пожалуйста, подойдет ли сосна сухостой для улья? К сожалению свежепил нигде не могу найти.

Ворон 05.02.2020 15:08

Re: Изготовление альпийского улья
 
Цитата:

Сообщение от Витальсон (Сообщение 280016)
Подскажите пожалуйста, подойдет ли сосна сухостой для улья? К сожалению свежепил нигде не могу найти.

З сухостою смереки роблю постійно,сосна сухостойна синіє і гниє скоро,на вулики не рекомендую її.(ИМХО)


Текущее время: 13:24. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot