Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Зараз на пасіці 2023 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=7148)

novichok 28.11.2023 19:22

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Отже, вирішив підбити підсумки непростого сезону.
Перший точок вдома. Обслуговував сторонній дід.
Другий в селі, обслуговував я.

Перший:
Весна 33 сім'ї, літо 38, зараз 27. Дід зібрав приблизно 600 кг. Причому в цьому році сіяли сонях, на відміну від минулого, коли були тільки липа й трави. Я тоді зібрав з меншої кількості більше.
Другий:
Весна 24 сім'ї, зараз 19. Зібрано приблизно 750 кг. Приїздив на точок раз на місяць.
Навесні сім'ї не оброблялися.
Дід з прикордоння, переселенець, мав пасіку в 120 сімей, лежаки. У себе рої ловив (в минулі роки, зрозуміло), у мене розпускав, хоча бував на пасіці раз на два-три дні. Зібраний мед майже весь залишився йому, мене цікавило збереження бджоли. Але недбалість просто дивовижна. Він навіть собі не схотів заробити пристойно. Я дуже розчарувався в "дідах".

Отже, заробіток з меду приблизно відсутній, хоч і в плюс по грошах. Але, з огляду на службу, то великий клопіт. І то, в цьому сезоні так зірки зійшлися, що я залишався в своєму регіоні і мав змогу, як-ніяк, відвідувати пасіку.

Тому, якщо все буде гаразд, то навесні роздам бджоли бажаючим. ~8 шт на рамці рут, все інше дадан. Можливий варіант разом з вуликами, але вулики вже за гроші, або з поверненням. Тож, якщо кому цікаво, звертайтесь.

seim 29.11.2023 08:32

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Human (Сообщение 299474)
В суботу заніс своїх в хату на дачі. Якраз добре встиг, бо вчора і сьогодні вітер штормовий.
Зимувати буду як завжди - сітка на все дно, порожній корпус, напівмедовий корпус, повномедовий корпус, плівка, кришка без утеплення.
Порожній корпус при такому дні не обов’язково, але поклав.

В зимовнике вместо поставленного пустого корпуса нужно снять пленку сверху. Либо загнуть наполовину. В помещении ветра и сквозняка нет. Пленка не нужна.

Юрій Чугай 29.11.2023 13:25

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от novichok (Сообщение 299475)
Отже, вирішив підбити підсумки непростого сезону.
Перший точок вдома. Обслуговував сторонній дід.
Другий в селі, обслуговував я.

Перший:
Весна 33 сім'ї, літо 38, зараз 27. Дід зібрав приблизно 600 кг. Причому в цьому році сіяли сонях, на відміну від минулого, коли були тільки липа й трави. Я тоді зібрав з меншої кількості більше.
Другий:
Весна 24 сім'ї, зараз 19. Зібрано приблизно 750 кг. Приїздив на точок раз на місяць.
Навесні сім'ї не оброблялися.
Дід з прикордоння, переселенець, мав пасіку в 120 сімей, лежаки. У себе рої ловив (в минулі роки, зрозуміло), у мене розпускав, хоча бував на пасіці раз на два-три дні. Зібраний мед майже весь залишився йому, мене цікавило збереження бджоли. Але недбалість просто дивовижна. Він навіть собі не схотів заробити пристойно. Я дуже розчарувався в "дідах".

Отже, заробіток з меду приблизно відсутній, хоч і в плюс по грошах. Але, з огляду на службу, то великий клопіт. І то, в цьому сезоні так зірки зійшлися, що я залишався в своєму регіоні і мав змогу, як-ніяк, відвідувати пасіку.

Тому, якщо все буде гаразд, то навесні роздам бджоли бажаючим. ~8 шт на рамці рут, все інше дадан. Можливий варіант разом з вуликами, але вулики вже за гроші, або з поверненням. Тож, якщо кому цікаво, звертайтесь.

''дід'' вже не може бігати поміж вуликів як ''недід'' та й над чужим працювати, то не так як над своїм. + Може бути різниця в медопродуктивності місцевості. Дідів не варто зписувати з рахунку:)

спасатель 101 29.11.2023 23:15

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 299477)
''дід'' вже не може бігати поміж вуликів

Да у діда можуть і цінності інші бути, здорові бджоли, мінімізувати перевантаження. Це у молодих рентабильність, заробіток. Тай працювати не на своєму, чи не себе, теж окрема справа...


Текущее время: 22:57. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot