Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Породы пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=59)
-   -   Карпатская порода пчел (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=115)

Юрій Чугай 07.09.2018 11:49

Re: Карпатская порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от Владимир@ (Сообщение 243729)
и матка перестаёт работать если дня 3-4 нет приноса нектара.

В цьому і виражається економія карпаток. В мене давно вже помісь, але така риса їх характеру мені поки подобається. В цьому сезоні два рази так економили - як плюс кліща мінімум.

Кого моль дістала - пройдіть кілька раз вночі з ліхтариком біля льотків відразу ж і побачите хто моль не впускає у вулик. Деколи навіть слабаки вночі обсідають весь льоток не пускаючи "нічних метеликів".

лис 74 21.01.2019 20:59

Re: Карпатская порода пчел
 
В тому році замовили Карпаток нашою Укрпоштою з Мукачево , в очікувані за два дні дзвінок з почти , якщо ви очікуете бджіл приїджайте з маскою , бо ваші бджоли покусали всіх робітників . Взявши маску помчав до залізничної пошти , коли приїхав побачив таку картину ,мої пакети цілі ,але іншого господаря розчавлені вдризг . Погрузивши своїх та полагодивши інших , як зміг полетів на пасеку .Пересадивши пакети , почався звичайний розвиток до головного взятку . При відкачці меду , два пакети дали по 20 кг меду ,а один 60 . Маю висновок , що Карпатки мають великий потенціал , але 70 % цього потенціалу загублено за часи занепаду вітчезняної селекції бджіл , багато матководів користуючись своїм гучним ім*ям займаються перепродажем маткоматеріалом як бариги . А тоді ми плачемо і замовляемо Карніку чи Бакфаст замість того щоб розвивати своє .Користуючись Укрпоштою будьте обережні , всім гарної зимівлі та здоров*я.

rudakov 02.10.2020 18:01

Re: Карпатская порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от лис 74 (Сообщение 254886)
В тому році замовили Карпаток нашою Укрпоштою з Мукачево , в очікувані за два дні дзвінок з почти , якщо ви очікуете бджіл приїджайте з маскою , бо ваші бджоли покусали всіх робітників . Взявши маску помчав до залізничної пошти , коли приїхав побачив таку картину ,мої пакети цілі ,але іншого господаря розчавлені вдризг . Погрузивши своїх та полагодивши інших , як зміг полетів на пасеку .Пересадивши пакети , почався звичайний розвиток до головного взятку . При відкачці меду , два пакети дали по 20 кг меду ,а один 60 . Маю висновок , що Карпатки мають великий потенціал , але 70 % цього потенціалу загублено за часи занепаду вітчезняної селекції бджіл , багато матководів користуючись своїм гучним ім*ям займаються перепродажем маткоматеріалом як бариги . А тоді ми плачемо і замовляемо Карніку чи Бакфаст замість того щоб розвивати своє .Користуючись Укрпоштою будьте обережні , всім гарної зимівлі та здоров*я.

Більшість маткарів навіть не проводить масової селекції, а про інше і говорити не варто. Замовляти карпатку потрібно не просто з карпат а в маткарів перевірених часом або в кого публічно доступні інформація щодо родоводів, результатів морфометрії.(ИМХО)(ИМХО)

Юрій Чугай 04.10.2020 18:52

Re: Карпатская порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от rudakov (Сообщение 286625)
Більшість маткарів навіть не проводить масової селекції, а про інше і говорити не варто. Замовляти карпатку потрібно не просто з карпат а в маткарів перевірених часом або в кого публічно доступні інформація щодо родоводів, результатів морфометрії.(ИМХО)(ИМХО)

Займатися потрібновласним масовим відбрром - сам на себе кричати не будеш:rofl2:. І не чекати, що хтось виведе таких маток з якими сім'ї будуть видавати однакові результати. Це стосується всіх порід.

zelya343 04.10.2020 21:12

Re: Карпатская порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 243900)
пройдіть кілька раз вночі з ліхтариком біля льотків

О-о-о, интересный совет. Я бы еще посоветовал продумать пути отступления и хорошо запомнить что там лежит по дороге. Это чтоб не споткнуться на той скорости, которая обычно развивается в таких случаях:D

Юрій Чугай 04.10.2020 22:35

Re: Карпатская порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от zelya343 (Сообщение 286651)
О-о-о, интересный совет. Я бы еще посоветовал продумать пути отступления и хорошо запомнить что там лежит по дороге. Это чтоб не споткнуться на той скорости, которая обычно развивается в таких случаях:D

Невже у вашого бакфасту ще й жало є? Потрібно селекціонерів напрягти хай краще працюють.:rofl2:

Владимир Татомир 05.10.2020 06:34

Re: Карпатская порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от rudakov (Сообщение 286625)
Більшість маткарів навіть не проводить масової селекції

Матководы выводят маток, а селекцией должны специальные люди заниматься, они селекционерами называются.

Стрельчук Олег 07.10.2020 10:06

Re: Карпатская порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 286657)
Матководы выводят маток, а селекцией должны специальные люди заниматься, они селекционерами называются.

Селекция это очень тяжелый процесс.И главное это должна быть группа людей одержимых одной идеей. Одному практически не решить таких задач. Всем привет.

seim 07.10.2020 13:32

Re: Карпатская порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от Стрельчук Олег (Сообщение 286731)
Селекция это очень тяжелый процесс.И главное это должна быть группа людей одержимых одной идеей. Одному практически не решить таких задач. Всем привет.

А зачем нужна группа людей? В Европе вроде каждый индивидуально занимается селекцией. Содержат крупные пасеки и имеют возможность делать качественный отбор. И спаривать в изолированных условиях. Егошин сам занимается без группы людей но у него нет подходящих условий для полноценной селекции.

Стрельчук Олег 11.10.2020 21:38

Re: Карпатская порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 286736)
А зачем нужна группа людей? В Европе вроде каждый индивидуально занимается селекцией. Содержат крупные пасеки и имеют возможность делать качественный отбор. И спаривать в изолированных условиях. Егошин сам занимается без группы людей но у него нет подходящих условий для полноценной селекции.

Индивидуально заниматься селекцией пчел не возможно.Нужно как минимум группа тестеров .То что делает Егошин это примитивная селекция в лучшем случаи. Это матководство не селекция .


Текущее время: 16:25. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot