Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Медогонки (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Управление эл. приводом для медогонки на MEGA8 своими руками... (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1865)

Немолодий 05.08.2016 07:27

Re: Управление эл. приводом для медогонки на MEGA8 своими руками...
 
Цитата:

Сообщение от SERGE (Сообщение 53247)
Здесь я предлагаю обсуждать, пробовать, проверять... данный девайс.

Цитата:

Сообщение от SERGE (Сообщение 78895)
пишите и предлагайте свое виденье проекта (может что добавить или убавить

Цитата:

Сообщение от SERGE (Сообщение 79876)
Одним словом делаем, крутим, жалуемся!!!!

Цитата:

Сообщение от SERGE (Сообщение 110220)
Если нужно будет что-то по Вашему вкусу добавлю не проблема, пишите!

Цитата:

Сообщение от SERGE (Сообщение 124091)
здесь только техническое обсуждение прибора, его усовершенствование и технические вопросы!

Як бачимо автор розробки (Сергій Коваленко) постійно висловлював зацікавленість в модернізаціїї свого "дітища". Тож чекаємо на його думку щодо запропонованих останніх та і попередніх (у вигляді графіків) нововведень у меню блока.

Немолодий 06.08.2016 08:45

Re: Управление эл. приводом для медогонки на MEGA8 своими руками...
 
Поскільки larson досі не озвучив своєї позиції щодо запропонованих змін, а обмежився лише "Не согласен", то я, відчуваючи, що заперечення будуть стосуватися функції реверса хочу доступніше пояснити свою позицію.
Я вважаю, що меню повинно бути дещо простішим, не таким громіздким, а значить і зрозумулішим та доступнішим у налаштуваннях для простого пасічника-селянина. Тому і пропонував для хорди та авто режимів залишити реверс постійно включеним. Адже навіть для медогонок з необоротними касетами для яких реверс не є необхідним, це не представлятиме якихось непереборних незручностей-одна сторона рамки буде відкачуватись за годинниковою стрілкою а друга проти. В чому тут складність? Зате в меню не буде мелькати функція "реверс включено-реверс виключено". З тих же міркувань я вніс пропозицю вилучити з меню і деякі інші зайві функцію конкретно для хорди та радіалки. Це моя думку. Вона може бути правильною, може бути хибною. Але для того є форум, де кожен може висловити свої аргументовані міркування.
І ще кілька важливих пропозицій вже щодо функціональних вдосконалень блока:
1. Така ситуація при відкачуванні. Режим n2. Другий раз перевертаємо рамки для докачки першої сторони. Тиснемо кнопку "Старт", ротор починає обертатись а одна з рамок криво стала в касеті і черкає за стінку бака медогонки. Тиснем "Стоп". Зупинка. І тепер доведеться весь цикл n2 починати з самого початку!? Потрібен режим ручного включення і виключення медогонки!
2. Інша ситуація. Вибираючи в налаштуваннях позицію S (пропоную замінити букву S на букву А) і намагаючить виставити значення 250 трошки промазав і замість 250 на дисплеї вискакує 1. Доводиться знову гнати значення до 250. Незручно. Варто б, щоб 250 при натисненні правої чорної кнопочки не обнулялося.
3. Переглядав на Ютубі відео з приводом Николая Голубцова ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]). То там є функція зміни швидкості по ходу відкачки (крім програмно заданої) з допомогою кнопок. Було б корисно мати таку функцію і тут, бо іноді ситуація вимагає втручання у конкретний швидкісний режим роботи медогонки (див. пункт 1). До того ж такі міркування висловили і інші користувачі.

Хочеться вірити, що ці пропозиції, як і решта інших врешті дійдуть до автора розробки і ми почуємо його думку щодо них. Хоча б думку, реального втілення будемо чекаємо в осінньо-зимовий період.

avr 06.08.2016 13:47

Re: Управление эл. приводом для медогонки на MEGA8 своими руками...
 
Рахую, що програмне виключення реверса потрібне.
Ось мій аргумент.
Можливо на медогонку, двигун в якої Г-108 чи ДП-108, виключати реверс не потрібно. Тут я з Вами згоден, Володимир Максимович.
А от коли на медогонці стоїть двигун від " Таврії", тоді виключення реверса майже обов'язкове.
Медогонкам, з необоротними касетами і там де стоїть двигун від "Таврії", бажано " допомагати" рукою розкручуватися, тоді і виникає невеличка складність в обслуговуванні. Завжди потрібно пам'ятати в який бік розкручувати ротор медогонки. Нерідко бувало що по програмі ротор має крутитися в один бік, а я його розкручував в другий.

Також додаю ще декілька своїх зауважень підготовлених трохи раніше. Деякі з них збігаються з зауваженнями Володимира Максимовича.

1. Регулювання часу обертання мотора медогонки на малих та високих оборотах.
Тут, в меню, потрібно поміняти між собою час "Н" та "L". Тобто, при вході в меню контролера краще було б якби зпочатку виставлявся час обертання мотора на малих а потім на великих оборотах. Зараз є все наоборот.
2. Режим "S".
Думаю, що краще буде зробити щоб при натисканні кнопки ">>" значення "S" не обнулялося після числа 255.
Тобто, зробити так як в усіх інших налаштуваннях.
3. Виключити режим автоматичного перелистування меню.
Він непотрібний (всього три програми: радіальна, хордіальна та грановського), тому що при трохи довшому натисканні кнопок "<<" або ">>" меню досить швидко перелистується. Вистачить "нажав - відпустив", потім, якщо треба перейти в іншу програму, знову "нажав - відпустив".
4. Добавити регулювання оборотів мотора медогонки в процесі його обертання.
На медогонці малого діаметра та ще й завантаженій рамками " українками", медогонкою трохи трясе на більших оборотах і коли ці рамки неоднакові по вазі. Таке регулювання потрібне для оперативного зменшення оборотів (щоб не трясло медогонкою).
5. Згадуване раніше програмне включення - виключення реверса.
Це для медогонок з необоротними касетами і двигуном від "Таврії" або "Газелі", реверс там непотрібний і заважає.

Добавлено через 26 минут
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 146965)
1. Така ситуація при відкачуванні. Режим n2. Другий раз перевертаємо рамки для докачки першої сторони. Тиснемо кнопку "Старт", ротор починає обертатись а одна з рамок криво стала в касеті і черкає за стінку бака медогонки. Тиснем "Стоп". Зупинка. І тепер доведеться весь цикл n2 починати з самого початку!? Потрібен режим ручного включення і виключення медогонки!

Я б назвав цей режим " Пауза" і пропоную причепити його до кнопки "Старт". Також цю кнопку можна було б перейменувати на " Старт-Пауза"
Коли ротор медогонки не обертається вона виконала б функцію "Старт", а в режимі обертання ротора - функцію " Пауза".

Urik 06.08.2016 15:24

Re: Управление эл. приводом для медогонки на MEGA8 своими руками...
 
Я вчора спілкуквався з Сергійом стосовно побажань до змін в налаштуваннях і Ваших Володимир Максимович і Ваших Ярослав, я підримую і ті і ті, та з*явилася така халепа, Сергій після переїзду на нове місце прощивання, знайшов собі роботу, так що як воно буде, далі з його вільним часом і бажанням щось змінювати поки не відомо. А шкода буде зупинитись на пів дороги. Як казала моя бабуля "Плив плив а біля берега всрався" :ah: ::(

Немолодий 06.08.2016 23:50

Re: Управление эл. приводом для медогонки на MEGA8 своими руками...
 
Цитата:

Сообщение от avr (Сообщение 146985)
Рахую, що програмне виключення реверса потрібне.
Ось мій аргумент.
Можливо на медогонку, двигун в якої Г-108 чи ДП-108, виключати реверс не потрібно. Тут я з Вами згоден, Володимир Максимович.
А от коли на медогонці стоїть двигун від " Таврії", тоді виключення реверса майже обов'язкове.
Медогонкам, з необоротними касетами і там де стоїть двигун від "Таврії", бажано " допомагати" рукою розкручуватися, тоді і виникає невеличка складність в обслуговуванні. Завжди потрібно пам'ятати в який бік розкручувати ротор медогонки. Нерідко бувало що по програмі ротор має крутитися в один бік, а я його розкручував в другий.

При комплектації електропривода двигуном на постійних магнітах зі слів Сергія (цитата з його інструкції: "Блок управления предназначен для управления электроприводом медогонки и процессом откачки меда. Он может использоваться с однообмоточными моторами постоянного тока (от печки газель, охлаждения радиатора машины и.т.д.) и двухобмоточными – которые имеют дополнительно обмотку возбуждения (Г-108,Г-22,Г-115 и т.д), эти возможности устанавливаются опционально при заказе блока управления.") необхідно заздалегідь обговорити з ним це питання. А отже, я так думаю, що там має бути і дещо інша схема та прошивка. То нехай там і буде функція включення чи відключення реверса. А для Г-108 чи інших генераторів реверс має бути постійно включеним.

Женя Д 08.08.2016 00:23

Re: Управление эл. приводом для медогонки на MEGA8 своими руками...
 
вторая качка в самом разгаре,таскаю рамки как угорелый,а на возмущеный вопрос-Почему не работаем???,жена спокойно говорит-Как не работаем,работаем,я на медогонке,я ей говорю-Так она сама ведь крутит.а она мне-Так СТАРТ ведь ктото должен нажимать...


Сделайте уже чтоб даже СТАРТ ненужно было нажимать,а то жена устала очень)))

EW3DS 09.08.2016 17:57

Re: Управление эл. приводом для медогонки на MEGA8 своими руками...
 
Цитата:

Сообщение от SERGE (Сообщение 78941)
Значит так:

1. Medogonka_2014.DSN
2. Medogonka_2014.PWI - файлы для симулятора протеус (Proteus)
3. noname2.hex - сама прошивка

Сергей, с таким комплектом мой протеус(7.8SP2) ругается.
Пришлось добавить еще "noname2.obj" с полным содержимым файла "noname2.hex".
И еще, если можно, выложи пожалуйста фьюзы для PonyProg.

Немолодий 10.08.2016 14:28

Re: Управление эл. приводом для медогонки на MEGA8 своими руками...
 
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 147511)
Качав днями. Мед густий, довелось переналаштовувати режим відкачки в бік збільшення швидкості обертів та часу. Дякуючи Сергієві, робиться це дуже швидко і зручно. Блок чудовий, якби ще були внесені запропоновані удосконалення то взагалі була б БОМБА.

Цитата:

Сообщение от EW3DS (Сообщение 147521)
И + ручний режим. О.., тоді була б БОМБА більшого калібру.

Я якраз це і пропонував
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 146965)
Потрібен режим ручного включення і виключення медогонки!


EW3DS 10.08.2016 14:46

Re: Управление эл. приводом для медогонки на MEGA8 своими руками...
 
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 147523)
Я якраз це і пропонував

Извиняюсь, как-то я это пропустил.

Немолодий 10.08.2016 17:33

Re: Управление эл. приводом для медогонки на MEGA8 своими руками...
 
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 146400)
Деякі міркування після практичного використання блоку.
Що я ще пропоную?
Замінити деякі буквенні позначення у меню. А саме:
1) Уникнути букви S. Чому? Тому що англійське S по написанню на дисплеї схоже на цифру 5. А це може призвести до непорозуміння при налаштуваннях. Порівняйте: S050 і 5050. Отже замість S використати початкову літеру А від англійського слова Аcceleration-прискорення. Тому і замість Sr використати An (множник плавності прискорення) Замість Lo (бо легко переплутати Lo50 і L050) пропоную використати Lr Це початкові літери від англійського слова Low rotate – низькі оберти. По тій самій причині замість Ho поставити Hr (англійське High rotate – високі оберти). Для того, щоб бути послідовним замість tt використати St (Stopping time – час зупинки) Тоді буквенні позначення меню будуть витримані в одному стилі, чітко і однозначно сприйматися користувачами.
2) В меню після вибору типу медогонки (для хорди або авто) бажано б спочатку поставити А (плавність прискорення). Потім L та Lr – показники роботи на початковій швидкості. Потім так само характеристики другого етапу H та Hr (час та швидкість). Далі F (Fast-швидко) Потім n (кількість обертань касет). Позицію r (реверс) залишаємо постійно включеною і не виносимо її в меню, адже реверс не завадить і хордіальній медогонці без перевороту касет. А вже в самому кінці St. Позицію An та r прибираємо з меню для цього типу медогонок.
Для радіалки теж подібна послідовність з деякими видозмінами: спочатку A, L , Lr а отут добавити An, потім H, Hr, далі F а вже в самому кінці St. Значення n та r видаляємо з меню для цього типу медогонки ( радіалка працює без перевороту касет і без реверса).
Чому так? Тому, що така послідовність налаштувань відповідатиме послідовності роботи самої медогонки. В якій послідовності працює медогонка - в такій послідовності і проходить налаштування її роботи. Видалення деяких функцій з меню спростить сам процес налаштувань. А все це разом дасть змогу легше і зрозуміліше користуватись таким блоком.

Настирливо просяться ті доповнення, які я виклав раніше у графічному вигляді. Бо новий помічник, що був залучений останнього разу для допомоги у відкачуванні меду довгий час не зміг зорієнтуватись в алгоритмі роботи медогонки після маніпуляцій з рамками. Запропонована раніше анімація на дисплеї та інші доповнення служили б доброю підказкою в цьому моменті.
Ще одне доповнення, здавалось би не суттєве, дрібничка ніби. Але з таких маленьких дрібниць, хороших і не дуже складаються важливі ситуації, та врешті і життя наше теж переплетено подібними дрібницями. Отже.
При розгоні ротора медонки після натискання кнопки "Старт" ( вважаю це спортивним терміном і пропоную замінити його на слово "Пуск") на дисплеї висвічується буковка r і починається швидкий відлік часу розкручування ротора медогки (ясно, що частота зміни цифр залежить від вибраного значення S, яке я пропоную замінити на А (Acceleration-прискорення). Така ж сама ситуація і при переході від малої до великої швидкості. Питання: чому буковка r? Припускаю, що малось на увазі слово "разгон", а можливо r від слова rotate, так і це не дуже вдало, адже в меню уже використано буковку r - реверс. Не можна допускати, щоб одна і та ж літера на дисплеї блока мала різні значення. Тому я пропоную замість букви r для цього випадку застосувати букву А -початкова літера від згадуваного вище слова. І буде зрозуміло, що при висвічуванні букви А відбувається прискорення обертання ротора медогонки з тим темпом, що заданий в меню позицією А чи An, яку я запропонував в одному з попередніх своїх повідомлень.
P.S. В далеких 70-тих роках мій керівник, директор станції Юних Техніків по доброму назвав мене "вилизувачем" за те, що я прискіпливо відносився до найменших недоробок і дрібниць у нашій спільній роботі. Таким я мабуть і помру. А Коваленко Сергій вже скоро напевно буде шарахатись від моїх дзвінків та повідомлень. Хоча дуже хочеться йому чимось допомогти, але я можу допомогти лише своїми ідеями.


Текущее время: 12:19. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot