Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Отзывы о различных методах пчеловождения. (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=5498)

Владимир Татомир 24.09.2019 21:11

Re: Отзывы о различных методах пчеловождения.
 
По времени, замена на всей пасеке, сколько.

Волкотрубенко 24.09.2019 21:33

Re: Отзывы о различных методах пчеловождения.
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 271815)
По времени, замена на всей пасеке, сколько.

Сейчас я ушел от того чтоб подсаживать матку к пчелам. И любые методы где необходима эта операция даже не рассматриваю.
Перерыв в червлении, стресс, агрессия пчел и тд.. не может благотворно сказываться на здоровье матки. Да и результат не стопроцентный зато трудоемкий.
Считаю что матка должна рождаться и воспитываться в окружении пчел если не родственных, то тех которые были в ульев до ее рождения.

Владимир Татомир 24.09.2019 21:42

Re: Отзывы о различных методах пчеловождения.
 
Цитата:

Сообщение от Волкотрубенко (Сообщение 271826)
Сейчас я ушел от того чтоб подсаживать матку к пчелам.

матку подсадить не проблема, интересует технологичность метода.

Волкотрубенко 24.09.2019 21:47

Re: Отзывы о различных методах пчеловождения.
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 271828)
матку подсадить не проблема, интересует технологичность метода.

Не проблема для Вас, проблема для матки. Приходится с этим считаться, так как она одна в семье а пчел много.

Владимир@ 25.09.2019 04:23

Re: Отзывы о различных методах пчеловождения.
 
Цитата:

Сообщение от Pasichniy (Сообщение 271767)
Проблема любої сім*ї медовика в тому, що при обриві взятку (дощі чи похолодання на декілька днів у мене під час цвітіння акації не рідкість) така сім*я може роїтися, тобто це ризиковано. Якщо б я знав, що стабільно днів 10 буде сприятлива погода і акація буде лить, то я б робив медовики, але угадати погоду на такий довгий термін складно, синоптикам вірю тільки щодо прогнозу на завтра, післязавтра, не більше. А так звичайні сім*ї стабільно працюють і якщо задощить, то ніхто не піде потім на роя. Після акації в мене на два-три тижні обрив взятку до липи, тобто медовики треба розформовувати, щоб не зроїлися, а це додаткова робота. До того ж перед акацією не завжди є в наявності молоді матки, а формувати медовик на старій матці це ризиковано, знову ж таки через роїння. Взагалі, на мою думку, медовики краще формувати тим хто хоче взяти максимум соняха, так як до соняха стовідсотково вже будуть молоді матки і погода в кінці липня, початку серпня зазавичай більш стабільна ніж в кінці травня, та й цвіте сонях довше, особливо, якщо поля з різними термінами посадки.

На один маточник на выходе попробуйте( у меня норм берут )... сейчас бы с подсолнухом не парился бы , готовил бы семьи на сверхранние и раннние меда. Липы у нас жаль нет .( Разнотравье если погода дождей пошлет)

Pasichniy 25.09.2019 17:20

Re: Отзывы о различных методах пчеловождения.
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 271815)
По времени, замена на всей пасеке, сколько.

Два –три підходи до бджолосім*ї , по пару хвилин кожний підхід.

Владимир Татомир 25.09.2019 18:40

Re: Отзывы о различных методах пчеловождения.
 
Цитата:

Сообщение от Pasichniy (Сообщение 271929)
Два –три підходи до бджолосім*ї , по пару хвилин кожний підхід.

Не лукавьте, за две минуты матку найти в конце мая, это как повезет.

kroxaru 25.09.2019 19:35

Re: Отзывы о различных методах пчеловождения.
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 271935)
Не лукавьте, за две минуты матку найти в конце мая, это как повезет.

Может она у них на паколу припнута на рамке.
Если не меченная то можно весь улей раза 3 перелопатить,вспомнить тихим не злым словом всех и вся и не найти.

Владимир Татомир 25.09.2019 20:17

Re: Отзывы о различных методах пчеловождения.
 
Цитата:

Сообщение от kroxaru (Сообщение 271946)
Если не меченная то можно весь улей раза

Да и меченная под вопросом.А если семья в роевое, то гоняют ту матку по рамкам, как сидорову козу.

Pasichniy 25.09.2019 21:08

Re: Отзывы о различных методах пчеловождения.
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 271935)
Не лукавьте, за две минуты матку найти в конце мая, это как повезет.

Мав на увазі скільки займають по часу маніпуляції по підсадці молодої матки, вже після того, як стара прибрана. Звісно маніпуляція по відбору старої матки забирає більше часу, матку можна знайти як одразу, так і можна два рази перелопатить весь вулик і не знайти. В мене матки всі мічені, тому бігло переглядаю всі рамки, шукаючи саме кольорову мітку (на фоні сірих бджіл кольорова мітка на матці доволі контрастна), особливу увагу приділяю рамкам, де є свіжий засів, якщо матку не знаходжу, то переглядаю ще раз, але вже ретельно, якщо знов не знахожу - закриваю вулик до наступного разу. В більшості випадків матка знаходиться в гніздовому рутівському корпусі, враховуючи, що одна-дві рамки (ті що по краям) часто медопергові, то залишається переглянути 8-9 рутівських рамок, тобто це не займає багато часу. Колись тримав лежаки, то там матку шукати треба було довше .


Текущее время: 10:24. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot