Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Прочие приспособления (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Притирка корпусов на наждачке (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1018)

vodolej 03.01.2014 11:52

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от gvf (Сообщение 47638)
Замість доски можна "рейсмусувати" готові корпуси. Наждачка як би стає не потрібною...
.

А ось так у мене
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

gvf 03.01.2014 14:53

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Я мав на увазі ставити корпус і вирівнювати торці. Мабуть кращий результат буде якщо спершу профрезерувати низ корпуса, а потім перевернувши на вже оброблену сторону - верх ( підчистити). Ребус vodolej я не розгадав:ah:

верес 03.01.2014 21:14

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от gvf (Сообщение 47638)
Замість доски можна "рейсмусувати" готові корпуси. Наждачка як би стає не потрібною..

або я не все розумію -чуму є такі проблеми, або Ви всі шукаєте вирішення проблем, але не там.
Є така приказка -"... що в лоб, що по лбу!" або по вашому -якщо не "неждачка" то рейсмус - але для вирівнювання готових корпусів.
Мабуть потрібно придумувати не як ліквідовувати запрограмований ще на початку "брак", а думати як його недопускати, тому боротися слід за дотриманням конструкційних розмірів виробів ще в процесі їх виготовлення. .
Ще раз перепрошую, можливо я таки не в курсі справи, але ... працюю за правилом - "делай хорошо а херово само получится!"

Добавлено через 28 минут

Добавлено через 23 минуты
Цитата:

Сообщение от gvf (Сообщение 47659)
Мабуть кращий результат буде якщо спершу профрезерувати низ корпуса,

а яка з виступаючих (над їншими) сторін зібраного корпуса буде "базою"?

Димас 03.01.2014 21:15

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 47689)
Мабуть потрібно придумувати не як ліквідовувати запрограмований ще на початку "брак", а думати як його недопускати

Начав массово изготавливать ульи, я понял, что если изначально сделать правильно, выдержать все размеры и углы, то притирать ничего не надо.

Сергей Ск 03.01.2014 22:15

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Добрый день!
Я высоту корпуса рогатого 155 мм калибрую на рейсмусе Штурм, 157-158 мм под самым верхом пролазит. Сегодня собрал первые четыре корпуса. Три садятся точно, один чуток по диагонали около 0,5 мм или даже меньше, одним пальцем чуть прижал и щели нету.

Добавлено через 1 минуту
три раза пересобирал этот корпус, менял местами стенки, всеравно хоть она и очень маленькая - но раздражает ))))

Добавлено через 11 минут
Калибрую не сам корпус а доску.

vodolej 03.01.2014 22:21

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Ребус vodolej я не розгадав
Значить не дано.Продивіться в моєму альбомі "Деревообработка" а потім запитуйте якщо треба.

gvf 04.01.2014 09:46

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
верес,
а якi у вас корпуси, з фальцями чи без? Я думаю, що з фальцями. Фальцi для того i придуманi щоб оту, неминучу, погрiшнiсть прикривати. Погрiшнiсть ЗАВЖДИ буде. Менша чи бiльша, але э завжди.
У мене - безфальцевi Делони, такi як у Хомича (пчелхом). I якщо вiн сказав "спасибо" менi, то ця проблема э не тiльки у мене...
верес, базою э верхня сторона, там де четверть для рамок. Цiэю стороною прижимаэться, при складаннi корпусiв, до плити приспособи. I ця сторона буде бiльш точною. Протилежну сторону я на циркулярцi пiд упор i по кругу обрiзаю в розмiр. Але при переворотi завжди буде хоч маленька "ступенька" на углах. Приспособа, на яку я дав посилання, дозволяэ обходитись без пришлiфовки. А фрезер у мене э i вiн э необхiдним хоч би для вифрезування "галiфе" (роздiльники Гофмана) для даданiвських рамок.

Добавлено через 24 минуты
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 47722)
Значить не дано.Продивіться в моєму альбомі "Деревообработка" а потім запитуйте якщо треба.

Подивився. Молодца..... Але ж ви "рейсмусуэте" заготовки, а не корпуси. Тобто я про "Ерему", а ви менi про "Фому".:cool:

vodolej 04.01.2014 10:07

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Тобто я про "Ерему", а ви менi про "Фому".
Дякую, зрозуміло. На фото вроді є як я "притираю" корпуси за допомогою фрезера. Це зовсім не те що видав на фото. То якщо цікаво то я зроблю фотосесію. Корпуси робив фальцеві а всі фальці робив за допомогою фрезера вже після висихання та притирки.
На фото обробляється заготовка під підкришечник
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

верес 04.01.2014 10:17

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от gvf (Сообщение 47754)
Погрiшнiсть ЗАВЖДИ буде. Менша чи бiльша, але э завжди

тут я з Вами погоджуюся, тому і надаю перевагу -фальцевим.

gvf, адже навіть після пришліфовки, чи запропонованого Вами рейсмусування корпусів, ідеальне припасування буде тимчасовим, тому, що це деревина, а вона як відомо набрякає - всихає, і на жаль неоднаково, а тут ще й стінок то чотири!
Тому навіть після притирання з часом все ж таки будуть щілини, і це ще один аргумент не на користь безфальцевих!

gvf 04.01.2014 15:28

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
верес, але якщо залишити щiлини, то пiсля намокання вони стануть ще бiльшими :cool:

Добавлено через 1 час 16 минут
vodolej, дякую. Тепер все зрозумiло як обробляються торцi та четвертi.

stolyar68 04.01.2014 21:08

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 47757)
Тому навіть після притирання з часом все ж таки будуть щілини, і це ще один аргумент не на користь безфальцевих!

Я своЇ рогаті після зимівлі притирав на фуг.станку тому що були щілини ,все літо і зараз між притертими корпусами зозорів немає,мабуть своє /перегуляли/ ,а на нових які робив цого літа є щілини.

gvf 11.01.2014 23:33

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Зробив приспособу на яку давав посилання в постi 120 на 12 сторiнцi. Змiнив в нiй тiльки крiплення виробу, а саме: в корпусi прикрутив зсередини на бокових стiнках тимчасовi рейки, за якi притягнув до основи. Основа - остаток пiсля врiзки мийки в кухонну столiшню. Випробував на бракованому корпусi. Що сказати? Отримав просто задоволення вiд результату. Для мене тема притирання корпусiв - закрита остаточно.

gvf 11.01.2014 23:37

Re: Притирка корпусов на наждачке
 
Вложений: 4
В догонку фото:

syl-la 03.12.2016 18:48

Притирочное устройство для бесфальцевых корпусов
 
На просторах интернета не смог найти конструкции притирочного устройства, поэтому методом проб и ошибок что то сварганил.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]


Текущее время: 18:11. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot