Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Хочу стать пчеловодом (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Текущие вопросы начинающих (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=2800)

Hurido 11.05.2019 15:51

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Підскажіть будь-ласка. В мене наступна ситуація. Акація зацвіла і погода розпогодилась.Маю повністю забитий вулик бджолами які от-от війдуть в ройовий стан. Чи буде доречно тепер формувати відводок з них чи треба дочекатсь кінця акаційовго взятку? Ділити сімю і так планував тільки не знаю чи дорчно це робити тепер?

Вадим Попов 11.05.2019 23:26

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Hurido (Сообщение 263470)
Підскажіть будь-ласка. В мене наступна ситуація. Акація зацвіла і погода розпогодилась.Маю повністю забитий вулик бджолами які от-от війдуть в ройовий стан. Чи буде доречно тепер формувати відводок з них чи треба дочекатсь кінця акаційовго взятку? Ділити сімю і так планував тільки не знаю чи дорчно це робити тепер?

Я думаю, якщо вже є взяток, то їм буде не до роїння. Подивіться чи немає засіву в мисочках.


________________________________
На колір і смак - всі фломастери різні :ok:

Hurido 12.05.2019 10:21

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 263502)
Я думаю, якщо вже є взяток, то їм буде не до роїння. Подивіться чи немає засіву в мисочках

Гляну. А стосовно поділу що думаєте?

Ворон 12.05.2019 10:44

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Hurido (Сообщение 263513)
Гляну. А стосовно поділу що думаєте?

Поділ сім'ї перед акацією зайвий,краще зробити протиройовий відводок на стару матку,а основна сім'я виведе матку,і використає взяток з акації,а відводок використаєте по потребі(ИМХО)

Hurido 12.05.2019 21:40

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 263515)
Поділ сім'ї перед акацією зайвий,краще зробити протиройовий відводок на стару матку,а основна сім'я виведе матку,і використає взяток з акації,а відводок використаєте по потребі(ИМХО)

Так воно і сталось. Стара матка з 2 рамками розплоду і пчолами відправилась в новий вулик. В старій сімї маточники вже запечатані, залишив два.В нову ще стряхнув трошки пчіл з старої рамки, додав трошки зволожену рамку - для запасів води, бо так розумію пчілки полетять за 1,5-2 дня, ну і + кормові запаси. На що ще звернути увагу і коли?

Ворон 12.05.2019 21:56

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Hurido (Сообщение 263543)
Так воно і сталось. Стара матка з 2 рамками розплоду і пчолами відправилась в новий вулик. В старій сімї маточники вже запечатані, залишив два.В нову ще стряхнув трошки пчіл з старої рамки, додав трошки зволожену рамку - для запасів води, бо так розумію пчілки полетять за 1,5-2 дня, ну і + кормові запаси. На що ще звернути увагу і коли?

Все залежить від погоди,основне щоб молода матка облетілась і почала червити +помірна нагрузка буд роботами,щоб повноцінно використали медозбір з акації.:)

Small_Bee 13.05.2019 07:54

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Такой вопрос - рационально ли оснащать магазинные рамки трутневой вощиной? При условии наличи РР в улье.

Вадим Попов 13.05.2019 07:56

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Small_Bee (Сообщение 263568)
Такой вопрос - рационально ли оснащать магазинные рамки трутневой вощиной? При условии наличи РР в улье.

Якщо рр буде, матка не зайде, а з трутневої вощини набагато легше відкачується мед. Тому я вважаю, що раціонально. :IMHO:

Ворон 13.05.2019 08:43

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Small_Bee (Сообщение 263568)
Такой вопрос - рационально ли оснащать магазинные рамки трутневой вощиной? При условии наличи РР в улье.

Роздільною решіткою не користувався ніколи,так само як і трутневою вощиною,в мене гофман в наставках має 42-44 см,матка заходить дуже рідко,але мед її швидко опускає донизу,мед або є,або його немає,і вощина тут нідочого.(ИМХО)

Вадим Попов 13.05.2019 10:06

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 263570)
42-44 см

Може мм?


Текущее время: 18:00. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot