Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Сейчас на пасеке 2017 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=4098)

Алексей борец 17.03.2017 09:02

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 183172)

А меда не было?

Пчелы на доннике было много. А чтоб был донниковый мед необходимо хотябы гектар 10 сплошного массива, а не 50 соток. Вопрос времени, будем и с вкусным ароматным медом

B1ad325 17.03.2017 11:55

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от budgetary (Сообщение 183205)
А Ви самі розкажіть, Ви пилок збираєте щодня чи щонеділі?
І як сусіди ставляться до Вашої пасіки. Якщо сусідів влаштовує Ваша пасіка на 60 сімей, то їх буде влаштовувати й пасіка на 100 сімей. Звичайно, якщо вона буде стояти не на їх ділянці.

вдома пилок збираю щодня! 1 раз в 3-4 дня можна збирати мені здається ящо стоять доні пилковловлювачі, але не знаю буде він одсирювати чи ні!

Happy hiver 17.03.2017 14:00

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от B1ad325 (Сообщение 183218)
вдома пилок збираю щодня! 1 раз в 3-4 дня можна збирати мені здається ящо стоять доні пилковловлювачі, але не знаю буде він одсирювати чи ні!

По технології збору пилку його треба збирати кожень день через перепади температури вдень та вночі. Але Ви самі повинні перевірити температурні умови у вулику, тобто чи є великий перепад температур у вулику.
Але пилок такий продукт, що влагу вбирає миттєво і центр пилку є сам по собі пустотілий, де як раз і знаходиться центр виникнення грибка. Тому я б особисто збирав пилок тільки щоденно!

chernega89 17.03.2017 18:07

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от budgetary (Сообщение 183191)
У меня просто очень много брошенной земли. У садового товарищества из 34 Га, только огородов 10 Га, половина которых брошена. Еще 10 Га с садами заброшена. Вот я и хочу постепенной засаживать донником, черноголовником, фацелией "Алина" и прочим, что купил в Гадяче.

Сейте сейчас все семена, желательно чтоб сеялись дальше самосевом. Через два года неузнаете свои пустоши.flag_ua

Andruhan 17.03.2017 20:16

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Сегодня чуток полетали, несли сухое молоко от соседа, но видел уже с жёлтой обножкой и чуть салатовой - цветёт гусяча цибулька и лещина.

Священник Дмитрий 17.03.2017 21:58

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Алексей борец (Сообщение 183208)
Пчелы на доннике было много. А чтоб был донниковый мед необходимо хотябы гектар 10 сплошного массива, а не 50 соток. Вопрос времени, будем и с вкусным ароматным медом

Да было время,стоял я как то в начале своего пчеловодства, на заброшенном колхозном саде,там было донника 1000га.Взяток был почти до подсолнуха.

Дмитрий84 17.03.2017 23:12

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
До обеда немного летали за водой, после 13 - 00 потеплело на несколько градусов и воду брали неплохо, также видел грязно - белую обножку.....Не удержался когда на пол часика солнце пригрело загляянул в один улей ( "доходяг" ) те что чуть с голоду не застыли окончательно, сократил ещо на одну рамку + поменял кормовую, на двух рамочках разновозрастной расплод, даст Бог вытяну и ее позже потихоньку ( матка молодая ).... не хочу пока списывать.....

gmenia 18.03.2017 20:51

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Щось проблема в одній сім"ї, виходять но обліт під кришку вулика, вся подушка обгажена, в чому може бути причина? Забули де льоток?

Андрей Андреевич 18.03.2017 21:01

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от gmenia (Сообщение 183351)
в чому може бути причина? Забули де льоток?

...льоток може бути забитий підмором. І наявність матки під "вопросом"

Димас 18.03.2017 21:02

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от gmenia (Сообщение 183351)
Забули де льоток?

Леток только нижний? У меня такое было, когда нижний был забит подмором полностью.

Юрий Вл. 18.03.2017 21:10

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от gmenia (Сообщение 183351)
Забули де льоток?

Вы уверены, что они раньше так не летали ? Добавлю еще один вариант к высказанным выше - слабая семья, нашли ближайший к себе выход на свободу ( косвенно на это указывает опоношенное утепление.
P.S Не бойтесь открывать семьи в это время, ничего с расплодом не случится . Люди зимой открывают и довольны резузультатом :)

gmenia 18.03.2017 21:49

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Верхній льоток є, матка не знаю не розбирав. Боюсь нозематозу.
Цитата:

Сообщение от Юрий Вл. (Сообщение 183354)
P.S Не бойтесь открывать семьи в это время, ничего с расплодом не случится .

Зі мною станеться, не знашими бджолами, буду обтиканий як дикобраз, а весною кожна бджола на рахунку.

Юрий Вл. 18.03.2017 22:20

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от gmenia (Сообщение 183364)
матка не знаю не розбирав

Зазвичай бждоли без матки виходять на обліт першими, а в подальшому, коли йде обліт інших сімей, сидять у вулику. Звичайно, Вам на місці видніше, але проблемні сімьї потрібно дивитись в першу чергу. Ще раз - нічого з росплодом за ті навіть 10 хвилин не станеться ; що стосуєтсься дикобраза : дайте сробую вгадати - процюєте в рукавичках ? Знімайте, спробуйте працювати без різких рухів, одежа не повинна мати запах поту ( про носки я писав раніше :) ) димар на всяк випадок і головне не боятись . Можливо, я не правий, але в рукавичках Ви бдожол не зрозумієте :) Вибачте, на сьогодні все

gmenia 18.03.2017 22:58

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Юрий Вл. (Сообщение 183367)
дайте сробую вгадати - процюєте в рукавичках ?

Працюю без рукавиць, шкода не себе, шкода бджіл. Селекцію не веду, маток породних не купую, тому сім"ї по характеру різні, є такі що на димар кидаються, тому дивитися їх при такій погоді більше нашкодить.

бігунець 19.03.2017 10:11

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
И у меня есть семейка, которая летает через щель в крыше. Улей украинский с одним нижним летком. Хотел щель заделать, потом махнул рукой, пока пусть летают.
На днях с этим ульем сталось приключение (бедой не назовешь).
Бросил пьяный ездовый кони в упряжи. Для тех лошадей, там где стоит пара моих ульев - словно медом помазано. И обернули улей. Я только в обед увидел. Но крыша на месте, утепление плотно прилегает к рамкам, не переживал. Заглянул - живы, все ОК.
А с ездовым провел беседу. Он согласный в своей вине, пообещал больше кони не бросать. Но... делаю изгородь.:)

Димас 19.03.2017 11:09

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Сильный ветер с ночи, дождь. Делать ничего не хочется, да и в воскресенье надо отдыхать. Поеду в гости, а потом наверное МанСити - Ливерпуль посмотрю:)

бігунець 19.03.2017 15:07

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Когда нет желания работать - лучше не работать. Все равно не получится. У меня сегодня тоже выходной. Вчера на работе до полуночи поработал:), 20 корпусов склал, у них нет выборки под рамки, реечка. Завтра сфоткаю.
Во дворе дождь, снег, грязи полно. Опять весна мокрая, дождливая, а конец лета засуха?

Священник Дмитрий 19.03.2017 15:59

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
За окном +12,после обеда вышло солнце,пчелы оживились.Пошли на цветущий вязь гладкий.Понесли бледную пыльцу.Возле дерева слышен гул

Андрей1985 19.03.2017 16:11

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Вложений: 2
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 183392)
Делать ничего не хочется

А я наоборот, вчера поднапилил и собрал 10 крыш, а сегодня еще 2 днища собрал!
Вчера утором летали за водой и на пролесках по 3 шт. сидело, потом к обеду похолодало и все затихли...
Сегодня холодно, ива козья вот-вот зацветет, может повезет и как раз тепло придет, на время цветения!
И на крокусы идут, а я их только вчера посадил!

Kitam 20.03.2017 15:04

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Юрий Вл. (Сообщение 183354)
Не бойтесь открывать семьи в это время, ничего с расплодом не случится . Люди зимой открывают и довольны резузультатом :)

расплод очень чуствителет к низкой температуре, потому полный осмотр семей проводится при 14-15 градусах в тени..не ниже, когда есть риск застудить расплод и получить в сезон букет болячек..не стоит спешить,всему свое время.

Василий 20.03.2017 17:05

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Kitam (Сообщение 183550)
расплод очень чуствителет к низкой температуре, потому полный осмотр семей проводится при 14-15 градусах в тени..не ниже, когда есть риск застудить расплод и получить в сезон букет болячек..не стоит спешить,всему свое время.

Вы правы на все 200%
На точке вяло.+8.Берут кукурузу и воду но не активно.
Жду завтра .Прогноз выше 14.

Володимир Jos 21.03.2017 10:04

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
На прилітці в об"єднаній сім"ї, вчора знайшов мертву матку. Звернв увагу тому, що бджоли не літали. а на цьому вулику біля льотка біганина. Матка лежала на прильотці, і навкруги неї лазили бджоли, торкаючись вусиками. Що вбили і викидають, якось було не схоже. Після об"єднання, побачивши, що матка сіє, більше туди не лазив. Матка з пійманого рою. Скільки їй років, сказати важко. Але ще не облізла, і вигляд мала досить бодрий. Роздивився в лупу. Крила і все інше, здається, без пошкоджень. Дивно. Сьогодні тепло і сонячно, може по обіді і гляну, що там, якщо буде час. Зараз вирішую питання про придбання пасіки, з десяток сімей. Якщо все вирішиться позитивно, то може вже буду дивитись всіх разом, і тоді ж приймати якесь рішення. Кілька днів назад, перед похолоданням, бджоли носили багато пилку. І на мої ванночки з перцем вже уваги практично не звертали, крім поодиноких бджіл. Цвіте кілька видів квітів. Минулого року посадив якусь вербу вдома. Котики великі і яскраво жовті. Як правильно називається не знаю. Головне, щоб бджолам подобалась.

Священник Дмитрий 21.03.2017 16:48

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Это козья верба:)

Василий 21.03.2017 17:33

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Сегодня на точке кураж.+15. Все живы и эдоровы.
Завтра обещают +17 буду делать ревизию.

Владимир@ 21.03.2017 18:16

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Володимир Jos 21.03.2017 23:23

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Привіз куплену пасіку додому. Перші враження.... Хмм. Ваажаю, що при в"їзді в кожне місто, повинні на деревах повз дорогу висіти щонайменше три скелета. Мера. губернатора і начальника шляхбуду. Може тоді хтось із тих, хто повинен займатись своїм ділом, а не розкраданням безкарним бюджету, займеться будуванням доріг. Вибачайте за таку лірику, але я вперше віз платформу з бджолами...
Через півгодини відкрив льотки. Вісім сімей сиділи тихо, дві сильно гуділи і вилізли на прильотку. Ще через півгодини, пішов перевірити. Одна з гудящих заспокоїлась, а друга гуділа так само, і бджоли бігали на прильотці. Невже без матки, або задавилась при переїзді? Нехороші передчуття... Ще й в своїй сім"ї вчора матку мертву викинули... Але нічого не поробиш, якщо так. Буду об"єднвати. Враження від платформи поки що гарні. На хорошій дорозі їхав 60 км\ч. Платформа їхала рівно, машиною не теліпало. Отже, пасіка подвоїлась, працюємо далі...

Сергей Херсон 21.03.2017 23:35

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Володимир Jos (Сообщение 183741)
Привіз куплену пасіку додому. Вісім сімей сиділи тихо, дві сильно гуділи і вилізли на прильотку.

Возможно при перевозке оборвалась рамка. Завтра хорошая погода надо смотреть.

Владимир@ 22.03.2017 04:13

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Володимир Jos (Сообщение 183741)
Привіз куплену пасіку додому. Перші враження.... Хмм. Ваажаю, що при в"їзді в кожне місто, повинні на деревах повз дорогу висіти щонайменше три скелета. Мера. губернатора і начальника шляхбуду. Може тоді хтось із тих, хто повинен займатись своїм ділом, а не розкраданням безкарним бюджету, займеться будуванням доріг. Вибачайте за таку лірику, але я вперше віз платформу з бджолами...
Через півгодини відкрив льотки. Вісім сімей сиділи тихо, дві сильно гуділи і вилізли на прильотку. Ще через півгодини, пішов перевірити. Одна з гудящих заспокоїлась, а друга гуділа так само, і бджоли бігали на прильотці. Невже без матки, або задавилась при переїзді? Нехороші передчуття... Ще й в своїй сім"ї вчора матку мертву викинули... Але нічого не поробиш, якщо так. Буду об"єднвати. Враження від платформи поки що гарні. На хорошій дорозі їхав 60 км\ч. Платформа їхала рівно, машиною не теліпало. Отже, пасіка подвоїлась, працюємо далі...

С нашими дорогами больше 30 км с пчёлами не ездим (на качёвке)и дальше 50 км от дома ---с нашими дорогами далеко не пакачуешь!

Володимир Jos 22.03.2017 09:18

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Сім"я гудить і зранку... По обіді, якщо погода дозволить, буду передивлятись... Є знайомий, який і за кількасот км їздить, і тягає платформу, майже як жд вагон :confused:... Правда, після таких "ривків", бус пішов тріщати по швах, і двигун поїхав на "голки"....Мені зараз пропонують їхати практично, за 100 км на котики. Сів, порахував... З моїми, навіть теперішніми двома десятками сімей, зиску кудить їхати не бачу. Тим більше, що пилок пішов дома масово, а там сади, і рапс від хати через 1 км, може трохи більше. Але що загадувати, поживемо,бде видно...Зараз +5, туман... Пробивається сонце. Є шанс що днина буде гарна.

Стрельчук Олег 22.03.2017 11:54

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Лет пчел сильный .Пасека загудела .Пыльцы очень много.

бігунець 22.03.2017 14:47

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Тишина.
Все скорее всего возле пчел.
Вот и я пойду.

МЭД 22.03.2017 15:12

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Гудят с самого утра .Тишина и солнце +17.

balian 22.03.2017 16:43

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
сегодня был тот самый головокружительный и уникальный ГУЛ на пасеке, у которого нет аналогов в природе.
сердце наполняется радостью и надеждой на самое лучшее...

Василий 22.03.2017 17:03

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Просмотрел подопечных все нормально. С зимы вышли 2 слабака. Сделал 1-го середнячка.
Погода обалденная.Всем удачи.

бігунець 22.03.2017 17:38

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Только что от девок. Раздавал сыту, ставил ВАРОТОМ. Пчелы спокойные, даже злюки не пытались жалить. Несут обножку. В основном ярко-желтая, желтая, иногда красная.
Визуально уменьшения количества пчел не видно, кроме троих семей, которые совсем осели.
В какой-то момент увидел уйму пчел над ульями, пчелы садились на крыши, облепили передние стенки двух ульев. Даже матка будто промелькнула. Слет. Откуда они прилетели долго гадать не пришлось. Почему-то подумал на стоящий в стороне один из слабачков (на днях писал, как улей с этими пчелами перевернули лошади). Открыл. Десяток пчел, мед, расплода не видно, только засев на пятачок.:(

Димас 22.03.2017 19:42

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 183795)
В какой-то момент увидел уйму пчел над ульями, пчелы садились на крыши, облепили передние стенки двух ульев. Даже матка будто промелькнула. Слет.

+15, солнечно. Сегодня тоже в одну заглянул, а там осталось пол рамки пчел и матка, молодая, июль 16 г., на дне подмор свежий, но не много. А с зимы вышла на 6 рамках 300, средней силы, в нормальном состоянии. Причем матка засеяла участок даже больше, чем пчелы рамку покрывают. Сложилось впечатление, что основная часть пчел слетела или улетела умирать куда-то. Такое пчеловодство мне нравится!:confused: Пришлось соединить с другой.

Дан 22.03.2017 20:07

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
бігунець,
Димас,
Сколько примерно пчелосемей у вас в округе?

Димас 22.03.2017 20:10

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Дан (Сообщение 183803)
Сколько примерно пчелосемей у вас в округе?

В смысле с соседскими? Не знаю точно. Но не сильно много. Видел, что у двух соседей (маленькая пасека и средняя) половина ульев после зимы вообще не летают, на вскидку. А к чему вопрос?

Кстати, кормов за три недели почти не поели, та как расплода толком не было. Всё, до конца цветения абрикоса больше не открываю ульи, нечего там делать.

Володимир Jos 22.03.2017 20:15

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 183800)
а там осталось пол рамки пчел и матка,

В мене теж так одна сімейка... Кілька днів помічав, що підмор вранці в льотку лежить. А сьогодні глянув. дивитись нема на що... бджіл на піввулички, кілька молоденьких помітив. І трохи яєць. Матка якась мілка, ледь від бджоли більша, і трохи коричневіша.
В тій сім"ї, де матку знайшов мертву, вже потягли свищові маточники. Виламав. Через газету об"єднав з іншою сім"єю. Щоб не ризикувати, матку накрив ковпачком. З куплених, дві теж були без маток. Зсипав три в одну. Всі інші мають на 3-4х рамках різновікий розплід, і займають від 6 до 8 рамок повністю обсиджених бджолами. І з добрими запасами меду. Крім однієї сім"ї. В тій же сім"ї є горбатий розплід, бачив кілька живих трутнів, 8 повністю обсиджених рамок (було 10, дві забрав). І два великих маточника, з яких вийшли матки. Отвори крглі, знизу. Почав шукати матку... Знайшов. Вона реально здоровенна, коричневатого відтінку. Може бути, що вивелась пізно, і ще є шанс, що розчервиться? Розплід не весь горбатий. І наостанок, саме цікаве... Ті бджоли, які були в мене, і я думав, що вони злі, виявились такими собі білими і пухнастими добряками. З куплених, десь три, чи чотири сімейки, якісь скажені. Трохи відкрив. димнув. Відкрив повністю... В усіх вуличках. стирчать вгору голови. Тільки підніс руку, вся ватага летить на розборки... Вулик запакував, пішов до іншого, а вони ше кртяться навколо маски. Потім добавляються з іншого... І реально не відчіпляються... За всім тим здалеку зацікавлено спостерігали сусіди... їм таке "кіно" явно не сподобалось... А взагалі бджола трохи світліша від карпатки... Дід, в якого я їх купив, казав, що яка порода не знає, купляли десь в Вінницькій області. З усього того перетрусу, вийшло в мене 17 сімей...

Димас 22.03.2017 20:21

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Володимир Jos (Сообщение 183805)
З куплених, дві теж були без маток. Зсипав три в одну.

Ви їх не передивлялись як купували?
Цитата:

Сообщение от Володимир Jos (Сообщение 183805)
Ті бджоли, які були в мене, і я думав, що вони злі, виявились такими собі білими і пухнастими добряками. З куплених, десь три, чи чотири сімейки, якісь скажені.

Я так зрозумів, що Ви їх тільки вчора-позавчора привезли. Бажано три доби, щоб повністю заспокоїлися, на кочівлі я раніше не дивлюся.


Текущее время: 06:32. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot