Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пчеловодческий рынок (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=64)
-   -   Факторы ценообразования на медовом рынке (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=4100)

Юрій Чугай 05.02.2023 16:34

Re: Цена на мед. (Обсуждение цен в другой теме)
 
Цитата:

Сообщение от gopher (Сообщение 298285)
Я не впевнений, що знаю відповіді на питання, які поставили Ви.
Але для роботи мені геть не потрібно відповідати на запитання, подібні Вашим. Знаю я відповідь на ці питання, чи ні, ніяк не впливає на мою роботу. Я і не шукаю відповідей, а поступаю згідно з алгоритмом (пункти 1-6, дивись раніше) роботи експортера.
Працівники фірма двічі на місяць приходять за зарплатою і її треба забезпечити, а не шукати відповіді на абстрактні питання.(ИМХО)

Я задав не ''абстрактні'' питання.
Трохи перефразую:
- чому український мед став дешевшим в доларовому еквіваленті?

Якщо знаєте, то напишіть кількома рядками, а як ні, - не переводьте тему на зарплату ваших робітників (підозрюю, що в рази вона не виросла).

gopher 05.02.2023 17:37

Re: Цена на мед. (Обсуждение цен в другой теме)
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 298291)
- чому український мед став дешевшим в доларовому еквіваленті?

1. Я не відстежую курс долара і не хочу це робити спеціально, аби відповісти на Ваше питання.
2. Були сезони, коли ми купували у пасічників мед по 1 євро/кг, а продавали на експорт по 1,45 євро/кг.
3. Зараз ми купуємо соняшниковий мед по 1,8-1,9 євро/кг, а продаємо по 2,63 євро/кг. Я не пам'ятаю, щоб колись мед був дорожчим, ніж в цьому сезоні.
4. Зарплати в цьому сезоні збільшились в 1,2 раза, а фрахт і бочки - в 2 рази.flag_ua

Лиза 05.02.2023 18:42

Re: Цена на мед. (Обсуждение цен в другой теме)
 
Цитата:

Сообщение от ozi (Сообщение 298289)
....... то перевиробництво все ще існує на ринку!

За рахунок чого?

wwlo 05.02.2023 19:38

Re: Цена на мед. (Обсуждение цен в другой теме)
 
Цитата:

Сообщение от gopher (Сообщение 298292)
1. Я не відстежую курс долара і не хочу це робити спеціально, аби відповісти на Ваше питання.
2. Були сезони, коли ми купували у пасічників мед по 1 євро/кг, а продавали на експорт по 1,45 євро/кг.
3. Зараз ми купуємо соняшниковий мед по 1,8-1,9 євро/кг, а продаємо по 2,63 євро/кг. Я не пам'ятаю, щоб колись мед був дорожчим, ніж в цьому сезоні.
4. Зарплати в цьому сезоні збільшились в 1,2 раза, а фрахт і бочки - в 2 рази.flag_ua

для оптових здавачів?

icetee 05.02.2023 19:47

Re: Цена на мед. (Обсуждение цен в другой теме)
 
Год назад мед стоил на закупке 65 при долларе 30, это 2.16 бакса. В этом сезоне макс цена была 65, при долларе 40, это 1.62 бакса. Самая высокая цена на вашей памяти, говоришь? Мед на закупке подешевел на 25%. А расходы выросли в разы. Одно только топливо в 2 раза. Вы реально считаете пчеловодов за идиотов неумеющих считать на калькуляторе. Или вы думаете, у нас память как у золотой рыбки. Ну это уже диагноз.
Зачем я все это пишу...бисер метаю

серж55 05.02.2023 19:53

Re: Цена на мед. (Обсуждение цен в другой теме)
 
На мою думку на даний час спрацював фактор страху чи панiки. перед повномаштабним наступом росвiйськ. з трьох напрямкiв. яке зараз активно разганяють нашi ЗМI. Тому пасiчники почали активнiше здавати мед. Як завжди, цим скористались експортери скинувши цiну

ozi 05.02.2023 20:02

Re: Цена на мед. (Обсуждение цен в другой теме)
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 298293)
Цитата:
Сообщение от ozi
....... то перевиробництво все ще існує на ринку!
За рахунок чого?

За рахунок того, що Ви бачите лише себе на ринку, та кількох своїх сусідів. Але в Україні дуже велика кількість пасічників, яких не зачепила війна і меду в них ще набагато більше, ніж можуть переварити наявні в нас експортери.

seim 05.02.2023 21:49

Re: Цена на мед. (Обсуждение цен в другой теме)
 
Цитата:

Сообщение от серж55 (Сообщение 298297)
На мою думку на даний час спрацював фактор страху чи панiки. перед повномаштабним наступом росвiйськ. з трьох напрямкiв. яке зараз активно разганяють нашi ЗМI. Тому пасiчники почали активнiше здавати мед. Як завжди, цим скористались експортери скинувши цiну

Як варiант можливо. Але навiщо зупиняти закупiвлю якщо можна купити за зниженою цiною коли пропозицii збiльшились? Тут бiльш вiрогiдний варiант що експортери не знають чи потрiбно продовжувати закупiвлю чи краще зупинити. З грошима простiше сховатися нiж з медом. Але ряд ознак свiдчать що навiть не в цьому справа. Якщо б це було причиною то кожний експортер сам вирiшував би продовжувати закупiвлю чи зупинити. Але вони зупинили закупiвлю всi i знизили цiну всi. Це ознака того що закупiвлi вкрай низькi i потрiбно вмикати перевiрену роками схему цiнових гойдалок щоб розтормошити ждунiв. Пiднiмати цiну зараз немае змicту так як в такому випадку вони не зароблять того чого хотять. Немае тоi кiлькостi меду. Така цiна плюс-мiнус буде триматись до квiтня-травня. В кращому випадку. Або до наступного сезона. Багато меду погано i мало меду теж погано. I в тому i в iншому випадку буде низька цiна. Через наявнicть змови i встановленню загальноi для всiх цiни.

gopher 05.02.2023 22:30

Re: Цена на мед. (Обсуждение цен в другой теме)
 
Цитата:

Сообщение от icetee (Сообщение 298296)
Или вы думаете, у нас память как у золотой рыбки.

За 2022 рік:
Сер.курс Євро=35,61; Сер.ціна закупівлі соняшника грн/кг=72,66; те ж в Євро=2,04;
Сер.курс Євро=36,08; Сер.ціна закупівлі акації грн/кг=118,08; те ж в Євро=3,27.flag_ua

liberal2005 09.02.2023 20:03

Re: Цена на мед. (Обсуждение цен в другой теме)
 
Що за маячню ви несете про перевиробництво меду в Україні? Доречі це стосується усіх, хто тут пишуть про якесь переверобництво. Просто хитрі експортери грають на панічних настроях пасічніків, які в своїй більшості мають дві, три бочки меду і бігуть здавати.

Згідно офіційним даним експорт меду в 2022 році склав 48 тисяч тон, що на 17% менше ніж в 2021 році при цьому, але за рахунок збільшення середньої ціни реалізації на 15%, виручка від експорту в грошовому вимірі знизилась лише на 4.6% і склала $137 млн.
Нижче посилання на статистику згідно якої меду еспортували на 17% менше, а виручка менше на 5%. При цьому особисто я меду зібрав в 2022 на 300 кг більше, здав
оптом більше на 300 кг, в роздріб реалізував приблизно таку ж кількість як і в 2021 році але в 2021 році я заробив 4.8 тисяч у.о, а в 2022 році 3.5 тисяч у.о. Точно не на 5% менще правда?
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Добавлено через 13 минут
Ціна станом на сьогодні в Одеській області "Покровка" - 60-61 працює на Вінницький завод!
"Коба" експортер - 65.
"Медок" експортер- 60-61, якщо сам привозиш +2 грн.
"Джеса" експортер ( турки) 63-64 якщо привозиш сам.


Текущее время: 19:53. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot