Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Ульи (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Спостережний вулик. (Наблюдательный улей) (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1140)

МедАль 23.12.2013 09:32

Re: Демонстраційний вулик
 
Цитата:

Сообщение от игорь 72 (Сообщение 46433)
а поселяти у вулик, і вмішуватись в їхнє жіття,забирать мед, природньо?

Дивлюсь, колего игорь 72, дискусія про спостережний вулик повертає в інше русло. Отже, Ви стверджуєте, що забирати мед - це неприродньо... За Вашою логікою, то і яєчко від курочки не треба забирати, і барана не стригти, і корівку не доїти:confused:
А Ви ніколи не думали про те, чому сім"я, живучи в дуплі, заповнює весь простір пластами з медом, а потім злітає з отакого багатства, шукає інше житло? Це тому, що бджолосім"я - в цілому живий організм, який постійно в розвитку, в процесі "омолодження". І цьому організму для розвитку потрібен простір. Як вже ніде будувати нові стільники для виховання нових поколінь - сім"я, попри беликі запаси корму, покидає тісне житло.
От спробуйте, игорь 72, не забрати з вулика ра мки з медом, а натомість не дати суш для засіву - і Ваші бджоли переберуться на сусідську пасіку, де створені більш сприятливі умови.
От чому колега Ворон правильно Вам відповів, що бджолосім"я без людського догляду - приречена.
Та повернімося до спостережного вулика. Це, по суті, житло для нуклеуса. І от таку сімейку ми змушені штучно тримати в стані нуклеуса весь сезон, забираючи розплід, стримувати розвиток, а восени думати - куди б її приєднати, щоб взимку не загинула. Отже, і матка в цій сімейці приречена, і ми її заздалегідь записуємо в смертниці! Оце і є неприродньо, як бачите.
А забирати зайвий мед з вулика не тільки природньо, а й корисно, знову ж таки, як Ви самі бачите.

игорь 72 23.12.2013 23:35

Re: Спостережний вулик. (Наблюдательный улей)
 
Вложений: 1
це мало нагадує нуклеус ,і я не закликав не брати мед,а шо він із скла то мабуть краще ніж полістирол.Бо шось ми вже не туди пішли;)

Stigi 08.01.2014 22:21

Re: Спостережний вулик. (Наблюдательный улей)
 
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Как же такую красоту делают? Хочу такой же, но не пойму, как так дерево отделывают. Это спец инструмент какой или фрезер просто?

игорь 72 09.01.2014 23:01

Re: Спостережний вулик. (Наблюдательный улей)
 
Вложений: 2
зимуем потихоньку

anm 10.01.2014 13:05

Re: Спостережний вулик. (Наблюдательный улей)
 
Ще підбірка спостережних вуліків:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

игорь 72 08.03.2014 17:45

Re: Спостережний вулик. (Наблюдательный улей)
 
Вложений: 3
ось ми і перезимували (вчора і сьогодні літали) підмору витяг десь пів стакана ,поклав трохи меду зверху хай тепер хазяйнують

игорь 72 18.05.2014 01:25

Re: Спостережний вулик. (Наблюдательный улей)
 
Вложений: 1
зароїлись в спостережливому сьогодні вийшов рій

anm 09.08.2014 17:48

Re: Спостережний вулик. (Наблюдательный улей)
 
Альтернативний варіант - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]


Текущее время: 01:01. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot