Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Общие вопросы (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Утепление гнезда (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=509)

король орест 04.09.2012 22:55

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 13569)
Бувають випадки коли бджоли зимують на дереві(завжди гинуть)під відкритим небом,а для підтримування мікроклімату клубу потрібне пальне(мед)а в бджоли пряма кишка не безрозмірна і не дай боже весна забариться будем мати понос 100%

Під віткритим небом бджоли гинуть не від холоду,-їх знищують птахи.У металічних трубах,у цегляних стінах,і тд. зимують нормально.Ну і зими у нас не дуже то затяжні порівнянно із Росією,або гірськими селами Закарпатської обл. Я вже більше 10років бокового утеплення не застосовую взагалі,правда -зимують в мене сімї по 2 через перегородку і до продажі пакетів -1-5травня із більшої частини сімей забираю 1-2р черви -тісно.Раніше пробував утепляти в другій половині зими 2-3десятка сімей але різниці у розвитку не бачив.

Димас 04.09.2012 23:30

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от король орест (Сообщение 13601)
правда -зимують в мене сімї по 2 через перегородку

Може в цьому секрет успіху зимівлі без утеплення? Сильна сім'я й без утеплення нормально зимує, а середні й слабкіші -гірше...
король орест, коли Ви через перегородку сім'ї поміщаєте для зимівлі?

Alekzander 04.09.2012 23:35

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от король орест (Сообщение 13601)
Під віткритим небом бджоли гинуть не від холоду,-їх знищують птахи.

Семья пчел, вынужденная зимовать под открытым небом, гибнет именно от холода, а птицы уничтожают уже погибшую семью. Хотя,мне однажды попадалась информация о зимовке пчел под открытым небом на ветвях дерева,но я уже не помню в каком климате это было и что за зима была, но не думаю, что очень суровая.

Ворон 05.09.2012 08:20

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от король орест (Сообщение 13601)
.У металічних трубах,у цегляних стінах,і тд.

Шостий рік підряд у сусіда в горіхові в дуплі селиться рій і ще ні один не вижив,і не думаю що той рік буде виключенням,дупло вважається ідеальним житлом але холод і кліщ роблять свою чорну справу!!!

король орест 13.09.2012 21:53

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от Alekzander (Сообщение 13603)
Семья пчел, вынужденная зимовать под открытым небом, гибнет именно от холода, а птицы уничтожают уже погибшую семью. Хотя,мне однажды попадалась информация о зимовке пчел под открытым небом на ветвях дерева,но я уже не помню в каком климате это было и что за зима была, но не думаю, что очень суровая.

Зимою,під час відлиги викиньте мертвих бджіл на сніг -синиці їх не їдять,а сідають на льоток і виманюють живих. Одного року в мене зимували 25шт відводків у стандартних пакетах без жодного утеплення:-дошка -2шт в один бік 2шт в протилежний,зверху накриті дахівкою - під відкритим небом -ні одна сімя не загинула. 20шт нуклеусів на1/4рамки зимують на вулиці і ніхто від холоду не гине. На мою думку успішна зимівля: 1-здорові бджоли, 2-необхідна кількість корму(якісного),3-правильно сформоване гніздо.

Добавлено через 16 минут
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 13606)
Шостий рік підряд у сусіда в горіхові в дуплі селиться рій і ще ні один не вижив,і не думаю що той рік буде виключенням,дупло вважається ідеальним житлом але холод і кліщ роблять свою чорну справу!!!

Посадіть свого роя на вощину і не погодуйте -буде той самий результат.В нашій місцевості якщо не має посівів гречки сімя сама себе рідко забезпечить на зиму кормом. А щоб зняти всі питанн з утепленням- просверліть у різних місцях у стельових дошках отвори(над рамками декілька і за утепленням достатньо одного) і вставте в них термометри.І все стане зрозуміло.

Ворон 14.09.2012 10:00

Re: Утепление гнезда
 
король орест:confused:Рій який шостий рік селиться в дуплі не сідає на вощину,але на початку свого пасічникування було що не мав сушнику і садив травневі рої на вощину і вони її за 7-9 дні майже відбудували(ройова енергія рою),моя місцевість таж що і ваша(Львівщина),з ваших повідомлень зрозумів що ваша направленість пакети і якщо не підсаджувати плідних маток то звісно що меду і не має,а гречка тут ні до чого,в нас її сіють раз на 6-7 років.:ah:За весь час свого пасічникування непригадую року щоб зимувала сімя принесла менше 15кг меду(пасіка до 2012 була стаціонарна).:trud:

король орест 14.09.2012 22:22

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 13876)
король орест:confused:Рій який шостий рік селиться в дуплі не сідає на вощину,але на початку свого пасічникування було що не мав сушнику і садив травневі рої на вощину і вони її за 7-9 дні майже відбудували(ройова енергія рою),моя місцевість таж що і ваша(Львівщина),з ваших повідомлень зрозумів що ваша направленість пакети і якщо не підсаджувати плідних маток то звісно що меду і не має,а гречка тут ні до чого,в нас її сіють раз на 6-7 років.:ah:За весь час свого пасічникування непригадую року щоб зимувала сімя принесла менше 15кг меду(пасіка до 2012 була стаціонарна).:trud:

Я практично всі рої саджу на вощину(коли попадає під взяток за1-2дні рамки готові),виключення пізні рої.Так,третя частина пасіки в мене іде на пакети і в сімю з якої я продав пакет даю критий маточник на виході і на різнотравя в мене 20рамочний вулик з молодою маткою в робочому стані -повний.І із сімї з якої продаю пакет беру меду більше.2008-2009роки із своєї пасіки я був взяв лише 10бідонів. І така ситуація наскільки я знаю була у всіх.Цього року тільки з гречки взяв по 15л. Почали за одне а перейшли на друге. Зимую тільки із верхнім утепленням,яке круглорічно знаходиться у вулику і Богу дякувати ще ні разу бджоли не загинули від холоду.

Ворон 15.09.2012 08:30

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от король орест (Сообщение 13906)
Зимую тільки із верхнім утепленням,яке круглорічно знаходиться у вулику і Богу дякувати ще ні разу бджоли не загинули

Що не загинули,це чудово,але я зимую з боковими утепленими заставками і теж зимують чудово і не маю охоти заряжати сімї на ехстрим,я подав свій метод а кожен може зимувати хто як бажає,форум зроблений ділитись досвідом,а як пише сенсей кожен може прочитати але зробити на свій розум!

Берендей 15.09.2012 08:37

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от король орест (Сообщение 13906)
Зимую тільки із верхнім утепленням,яке круглорічно знаходиться у вулику і Богу дякувати ще ні разу бджоли не загинули від холоду.

А от голода ?????? Ведь для обогрева пчелы расходуют много меда.:ah:

король орест 15.09.2012 22:42

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от Берендей (Сообщение 13917)
А от голода ?????? Ведь для обогрева пчелы расходуют много меда.:ah:

Цього року в мене загинули 4 сімї.2 самих сильніших(в зиму пішли на 8рамках,-в обох на двох рамках був розплід -більше пів рамки) і 2 сімї на мої пасіці (50шт у сусідньому селі),в одній скоріше ще осінню задавив матку,бо весною при огляді була крита черва і свищові маточники. Також згідний,кожний вибирає свій метод зимівлі. я колись також утепляв,і одного року більшу частину пасіки просто не встиг утеплити,-почав падати дощ - перейшов у сніг... почалася зима. 4 квітня перший раз відкрив вулик.де не було утеплення пером витягнув жменю сухих бджіл(підмору),а там де було утеплення дно було встелене 1-2см майже гнилими бджолами -утеплення також мокре. після того бокового не використовою взагалі.


Текущее время: 03:08. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot