Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Ульи (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Вываривание ульев в парафине (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1262)

seim 20.03.2019 14:48

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Еще не кому не удалось окунуть в бак с горячим парафином\маслом корпус так, что бы внутренняя часть изделия осталась нетронутой
а в чем сложность? Если уровень парафина будет меньше толщины доски то сложности вообще не будет.
Цитата:

При обработке огнем, парафин на поверхности обрабатываемого изделия начинает вскипать (весной обрабатываем донья кровельной горелкой)
кипит после первого раза обработки огнем или после каждого? Случаи возгорания паров парафина были?

Дет Котэ 20.03.2019 15:08

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 259499)
а в чем сложность? Если уровень парафина будет меньше толщины доски то сложности вообще не будет.

А зачем такая сложность, держать уровень парафина меньше толщины доски?
Особенно когда толщина корпуса 20-25 мм, а парафин в момент опускания изделия начинает пенится... :)

Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 259499)
кипит после первого раза обработки огнем или после каждого? Случаи возгорания паров парафина были?

Вскипает после каждого раза. Случаев возгорания не наблюдалось.

спасатель 101 20.03.2019 16:03

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от Дет Котэ (Сообщение 259493)
Проваривают те, у кого мало времени на работу с пчелами.

А ще надоїло витрачати кошти на фарби. Міняєш і виробники, а фарба тримається 2-3 роки.
При проварці, на мій погляд, гарно обробляться торці.
Ну, і якщо щось не сподобається, то прекрасна пропитка піде під фарбування.

Добавлено через 8 минут
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 259488)
раньше никто ничего не проваривал и ульи стоят по 30-50 лет в хорошем состоянии.

Щось мало віриться, щоб вулики використовувалися пів століття і залишилися у гарному стані.
Мабуть, як і більшість, починав з лежаків, які і мали приблизно вищевказаний вік. Чесно кажучи, нічого хорошого в їх стані не бачив.

спасатель 101 25.03.2019 10:13

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 259408)
Головне не лизати вулики потім!
Якщо без жарту, то в мене не розклеювались. Але який клей використовували, я не знаю.

Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 259483)
Я тримав по 2 хвилини. Але тут може бути інша проблема. Їх проварювала інша людина, і як вона це робила - питання.

Володимире! Якщо я правильно зрозумів, то Ви не маєте ніякого відношення ні до виготовлення вуликів (склеювання), а ні до проварювання?




Добавлено через 10 минут
Друзі! Можливо хтось має досвід проварювання клеєних корпусів у парафіні?
Адже по факту головне напевно температура проварювання, а найголовніше час?

Дет Котэ 25.03.2019 17:38

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 259938)
Друзі! Можливо хтось має досвід проварювання клеєних корпусів у парафіні?
Адже по факту головне напевно температура проварювання, а найголовніше час?

Полиуретановый клей для дерева без проблем выдерживает проварку при температуре 150-160 градусов в течении 4-6 минут.
Спросите у Владимира Татомира какой клей они используют для склейки щитов. Его изделия тоже регулярно подвергаются обработке парафином, при тех же температурных и временных условиях. И места склейки не расходятся.
Обработку дольше указанного времени не практикуем, так-как начинает трескаться сама древесина...

Владимир Татомир 25.03.2019 20:32

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от Дет Котэ (Сообщение 259950)
какой клей они используют для склейки щитов.

Пва из Италии или Германии.

спасатель 101 05.04.2019 09:20

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Буквально на днях колега розповів про виварювання вуликів (рогаті, безфальцеві, 22 мм), то щось стало не зовсім позитивно.
Не було часу подробно все розпитати, але він розчарований. Все було підагнано, після варки - зазори, викручування, дотягування саморізів. Так, знаючи про мої плани, попередив. А так хочеться залишити натуральну красоту дерева. Тепер і не знаю, стільки мороки по організації варки і на виході ...?

Ворон 05.04.2019 09:46

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 260680)
Буквально на днях колега розповів про виварювання вуликів (рогаті, безфальцеві, 22 мм), то щось стало не зовсім позитивно.
Не було часу подробно все розпитати, але він розчарований. Все було підагнано, після варки - зазори, викручування, дотягування саморізів. Так, знаючи про мої плани, попередив. А так хочеться залишити натуральну красоту дерева. Тепер і не знаю, стільки мороки по організації варки і на виході ...?

Матеріал вуликів був несухий.:):)

Димас 05.04.2019 10:10

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 260680)
Буквально на днях колега розповів про виварювання вуликів (рогаті, безфальцеві, 22 мм), то щось стало не зовсім позитивно.
Не було часу подробно все розпитати, але він розчарований. Все було підагнано, після варки - зазори, викручування, дотягування саморізів. Так, знаючи про мої плани, попередив. А так хочеться залишити натуральну красоту дерева. Тепер і не знаю, стільки мороки по організації варки і на виході ...?

Якщо виварювати тільки щоб зберегти красоту дерева, то покрийте вулики якісним лаком в декілька шарів. Можна ще й пінотексом, для придання гарного відтінку.

Andruhan 05.04.2019 10:23

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 260680)
Тепер і не знаю, стільки мороки по організації варки і на виході ...?

Скільки там тії організації! Проварив- і забув..! Дерево з часом темнішає, і зимою вулики тьм"яніють, а літом на жарі знов "оживають", як Ярослав колись написав- горять!:)


Текущее время: 19:46. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot