Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Хочу стать пчеловодом (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Текущие вопросы начинающих (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=2800)

Вова-сад 17.06.2021 23:27

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 292972)
Рій був точно не первак. Просто вже пройшло багато часу, а засіву немає. В усіх інших роях, де були неплодки, всі матки почали сіяти. А тут засіву 0 і купа мисочок.

Якщо купа мисочок, порожніх, на площині сота, на щойно відбудованих сотах, особливо на перговому соті, якщо такий є, то велика вірогідність, що матки в сімї не має. Бджоли ведуть себе не спокійно - голови до низу, і шумлять, також признак. Перевірити дуже легко - даєте їм рамку з відкритим розплодом, без бджіл з іншої сімї, щоб були молоді личинки, де є засів, там є вони є. Все - маточники потягнули, вже на другий день буде видно, матки не має. Мисочки інколи тягнуть, іменно на площині сота, не роєві, якщо матка погана, або в лежаках, якщо в гніздо напхати багато вощини, чи сильно порозривати розплід.

77сем77 19.06.2021 12:01

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Добрый день! Прошу совета! Менял старую матку на плодную сеголетку, при осмотре матки и засева не нашел, семейка занимает 5 корпусов альпийца. Есть ройок на три корпуса с маточкой, как их соеденить ? Ульи стоят в разных местах!

Вадим Попов 19.06.2021 19:57

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от 77сем77 (Сообщение 292998)
Добрый день! Прошу совета! Менял старую матку на плодную сеголетку, при осмотре матки и засева не нашел, семейка занимает 5 корпусов альпийца. Есть ройок на три корпуса с маточкой, как их соеденить ? Ульи стоят в разных местах!

Як давно підсаджували матку? Матка починає сіяти зазвичай дні за 3.
У Вас скоріш за все її вбили.
Якщо хочете об'єднати - надаєте сім'ям спільного запаху (я використовую останню самогонку, розведену трохи водою) і об'єднуєте через газету, поставивши ройок зверху. Те, що частина бджіл ройка злетить назад - не проблема, не знайшовши свого житла - вони порозлітаються по сусідніх сім'ях.

Viktor56 19.06.2021 21:48

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 292999)
Як давно підсаджували матку? Матка починає сіяти зазвичай дні за 3.
У Вас скоріш за все її вбили.
Якщо хочете об'єднати - надаєте сім'ям спільного запаху (я використовую останню самогонку, розведену трохи водою) і об'єднуєте через газету, поставивши ройок зверху. Те, що частина бджіл ройка злетить назад - не проблема, не знайшовши свого житла - вони порозлітаються по сусідніх сім'ях.

Повністю згоден,але коли я сказав що збрискую самогонкою то на мене дивились як на ненормального,а я цей мнтод бачив в неті,можливо і на цьому форумі і в мене гарно получається,бійки не було ні разу,можна звісно по класиці з настоєм з мяти ,меліси ,теж добре ,але не завжди є час.

77сем77 20.06.2021 08:53

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 292999)

Якщо хочете об'єднати - надаєте сім'ям спільного запаху (я використовую останню самогонку, розведену трохи водою) і об'єднуєте через газету, поставивши ройок зверху. Те, що частина бджіл ройка злетить назад - не проблема, не знайшовши свого житла - вони порозлітаються по сусідніх сім'ях.

Дякую! Раніше так і робив, але там матки були в обох роях, атут матку убили.
Вчора діждався коли вся бджола прилетіла, з'еднав, зараз все спокійно, битих бджіл не має, літають, пилок несуть. :ok:

svberez68 07.07.2021 16:54

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Банальный такой вопрос: кто как удаляет свиту из стандартной пластиковой пересылочной клеточки? Видео посмотреть бы. Спасибо.

Вадим Попов 07.07.2021 17:32

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от svberez68 (Сообщение 293192)
Банальный такой вопрос: кто как удаляет свиту из стандартной пластиковой пересылочной клеточки? Видео посмотреть бы. Спасибо.

Привідкриваю трішки задню кришку і даю можливість їм самим вийти, затуляючи пальцем вихід, якщо пробує вийти матка...

Ромен 07.07.2021 19:41

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от svberez68 (Сообщение 293192)
Банальный такой вопрос: кто как удаляет свиту из стандартной пластиковой пересылочной клеточки? Видео посмотреть бы. Спасибо.

В закритому приміщенні біля вікна, кліточку відкрив, всі вилетіли, матку в клітку, бджіл у форточку на вулицю :ok:

darveter94 15.07.2021 17:07

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Коллеги ,
Как загнать пчел в улей ,перед транспортировкой ?
1) Росинка с водой.
2)
3)

Волкотрубенко 15.07.2021 18:08

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Лучше всего дымом.


Текущее время: 23:39. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot