Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Кормовая база пчеловодства (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=63)
-   -   [Вопрос]: Какие из деревьев можно посадить на месте сосны? (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=2883)

Юрій Чугай 25.12.2016 07:59

Re: Какие из деревьев можно посадить на месте сосны?
 
Цитата:

Сообщение от Ursus (Сообщение 166648)
Барбарис тумберга. З темно червоним листям. Щодо живої огорожі то порадив би інші рослини. Все залежить від висоти і розміру огорожі.

З липою - досить довга справа. Це дуже далека перспектива.

Барбарис тому, що колючий - створить непролазні хащі (обрізати його не збираюсь). Не знаю як там з плодами, вони хоч істівні (якусь господарську цінність мають)?
За липу я згоден.

Ворон 25.12.2016 11:31

Re: Какие из деревьев можно посадить на месте сосны?
 
Вложений: 1
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 167805)
Барбарис тому, що колючий - створить непролазні хащі (обрізати його не збираюсь). Не знаю як там з плодами, вони хоч істівні (якусь господарську цінність мають)?
За липу я згоден.

Мають і не маленьку,бо в них є багато натальних кислот(вітамін С),які зараз дуже доречні,коли по країні почався карантин,чай з нього смачний і корисний.:ok:

Ursus 29.12.2016 18:13

Re: Какие из деревьев можно посадить на месте сосны?
 
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 167805)
Барбарис тому, що колючий - створить непролазні хащі (обрізати його не збираюсь). Не знаю як там з плодами, вони хоч істівні (якусь господарську цінність мають)?
За липу я згоден.

Цей барбарис (вид. що в мене) цінності не має господарської (на тему з"їсти). Ягоди на смак коштував, смак між глодом і цукеркою барбарис, трохи кисле. Ягода продовгувата, довжиною десь до 10 мм і 5 мм діаметром. В середині кісточка для такої ягоди досить велика. Сама ягода суховата восени.

Давненько в Криму бачив біля Демерджи барбарис, то там листя зелене і ягода трохи крупніша була і смак був більш явним. Розмір того куща був невеличкий, не знаю, то максимальний розмір того виду чи ні.

Зважайте на те, що кущі в городі носять декоративну мету. Кущ у віці 8-10 років має форму кулі (якщо знаєте , що таке спирея, то якщо її не підстригати така буде форма) 2х2х2м. Якщо надумаєте збирати то майте на увазі, що воно колюче, а ягоди дрібні, задоволення буде не найліпше))).
Думаю в інеті є інфа як формувати з нього огорожу і щоб не була 2 м завтовшки.

Трохи не по темі але маю такі питання:
В мене сосновий лісок поруч, вирубки, по медоносам читав, але пишуть як кажуть різне. Цікавить думка людей на тему наступних медоносів/пилконосів:

1. Конвалії, чорниці, глод, горобина червона, зверобій, коровяк, тисячолисник, пижма - цього добра повно навкруги.
2. Синяк. Читав, що гарний медонос, але його мало у нас бачив. Може хтось сіяв? Якщо так то як це краще зробити в польових умовах без розпашок?

Happy hiver 30.12.2016 21:31

Re: Какие из деревьев можно посадить на месте сосны?
 
Подводя итог этого года, могу сказать по этой теме, что он был у меня удачный. Благодаря Вам посадил в этом году 40 лип, 60 ростков краснолистного дуба и еще пачку проросших желудей, кусты аморфы, 5 деревьев бархата амурского. 20 лип правда украли, но под конец года вместо них посадил более взрослые липы.

Также в этом году договорились с директором сельхозколледжа, что в 2017 году они засадят молодняк сосны. Ну а я накупил в Институте пчеловодства в Гадяче семена однолетнего донника, ваточник, фацелию "Алина", черноголовник. Буду заброшенные огороды вспахивать и засаживать их семенами. Только за ваточник думаю, стоит ли его засаживать возле огородов, чтобы не наделать беды.

Mcandryu 01.01.2017 15:32

Re: Какие из деревьев можно посадить на месте сосны?
 
Цитата:

Сообщение от budgetary (Сообщение 168779)
Подводя итог этого года, могу сказать по этой теме, что он был у меня удачный. Благодаря Вам посадил в этом году 40 лип, 60 ростков краснолистного дуба и еще пачку проросших желудей, кусты аморфы, 5 деревьев бархата амурского. 20 лип правда украли, но под конец года вместо них посадил более взрослые липы.

Также в этом году договорились с директором сельхозколледжа, что в 2017 году они засадят молодняк сосны. Ну а я накупил в Институте пчеловодства в Гадяче семена однолетнего донника, ваточник, фацелию "Алина", черноголовник. Буду заброшенные огороды вспахивать и засаживать их семенами. Только за ваточник думаю, стоит ли его засаживать возле огородов, чтобы не наделать беды.



По поводу ваточника ,я бы вам не советовал увлекаться!

Сосед не может 3 год вывести!+ он сильный агрессор!!!

kroxaru 01.01.2017 15:42

Re: Какие из деревьев можно посадить на месте сосны?
 
Ваточник и фермера вывести не могут,он у нас появился лет 10 назад и очень агрессивно захватывает посадки не смотря на засуху и пожары.

Happy hiver 01.01.2017 17:24

Re: Какие из деревьев можно посадить на месте сосны?
 
Отож и мне так сказали. Поэтому его сеять не буду, тем более на огородах.

ДимаЗ 02.01.2017 00:33

Re: Какие из деревьев можно посадить на месте сосны?
 
Цитата:

Сообщение от kroxaru (Сообщение 169132)
Ваточник и фермера вывести не могут

У меня появились очень нехорошие мысли :)

kroxaru 02.01.2017 08:05

Re: Какие из деревьев можно посадить на месте сосны?
 
Мысли надо воплотить в действия.
Как говаривал великий вождь и учитель т. Сталин -
Практика без теории - слепа,теория без практики-мертва.....:old:

ДобровоЛ 07.12.2019 02:20

Re: Какие из деревьев можно посадить на месте сосны?
 
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 167805)
Барбарис тому, що колючий - створить непролазні хащі (обрізати його не збираюсь). Не знаю як там з плодами, вони хоч істівні (якусь господарську цінність мають)?
За липу я згоден.

Найліпше на місці сосни посадіть білу , можна добавити трохи й розову акацію - це рослини,як і сосна, можуть добре рости й у піщаному грунті. А ще - це цінний ранній медонос головного взятку.(ИМХО):ok:

Добавлено через 3 минуты
Цитата:

Сообщение от Mcandryu (Сообщение 169130)
По поводу ваточника ,я бы вам не советовал увлекаться!

Сосед не может 3 год вывести!+ он сильный агрессор!!!

На своєму городі - то так. А де повіддаль:ok: то супппер!

Добавлено через 4 минуты
Цитата:

Сообщение от Ursus (Сообщение 168618)
Цей барбарис (вид. що в мене) цінності не має господарської (на тему з"їсти). Ягоди на смак коштував, смак між глодом і цукеркою барбарис, трохи кисле. Ягода продовгувата, довжиною десь до 10 мм і 5 мм діаметром. В середині кісточка для такої ягоди досить велика. Сама ягода суховата восени.

Давненько в Криму бачив біля Демерджи барбарис, то там листя зелене і ягода трохи крупніша була і смак був більш явним. Розмір того куща був невеличкий, не знаю, то максимальний розмір того виду чи ні.

Зважайте на те, що кущі в городі носять декоративну мету. Кущ у віці 8-10 років має форму кулі (якщо знаєте , що таке спирея, то якщо її не підстригати така буде форма) 2х2х2м. Якщо надумаєте збирати то майте на увазі, що воно колюче, а ягоди дрібні, задоволення буде не найліпше))).
Думаю в інеті є інфа як формувати з нього огорожу і щоб не була 2 м завтовшки.

Трохи не по темі але маю такі питання:
В мене сосновий лісок поруч, вирубки, по медоносам читав, але пишуть як кажуть різне. Цікавить думка людей на тему наступних медоносів/пилконосів:

1. Конвалії, чорниці, глод, горобина червона, зверобій, коровяк, тисячолисник, пижма - цього добра повно навкруги.
2. Синяк. Читав, що гарний медонос, але його мало у нас бачив. Може хтось сіяв? Якщо так то як це краще зробити в польових умовах без розпашок?

У сосновому ліску найліпше приживеться малина, яка там здичавіє і буде прекрасний медонос ! У мене так в сосняку її розвелося з десяток га.:ok:


Текущее время: 10:03. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot